Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138901) Czmorek válasza VGYke (#138900) üzenetére


Czmorek
aktív tag

BIOS-ban minden rendben. Amíg ott vagyok minden oké, s már ez a második alkalom idén, hogy win betöltésére fordul fel a világ.
Akkor se találtam megoldást, újratelepítettem és minden jó volt máig...

(#138902) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pár hete működik nálam otthon a másik szobába egy usb nyomtató, egy TP Link Archer D5 routerbe dugva, usb-n. A router fogad usb-n hdd-t és nyomtatót, lehet media és printszerver.
Ehhez a TpLink biztosít egy Windowsos segédszoftvert, TP-Link USB Printer Controller Utility a neve.
[bővebben itt van róla szó]
Tegnapelőtt engdtem a Winnek a régóta halasztott nagy frissítést, kb. 20 percet molyolt és többször rebootolt.
A friss rendszer teljesen jó, egy dolgot kivéve, nem tudok a routeren keresztül nyomtatni.
A segédszoftver nem találja nemhogy a nyomtatót de a routert se látja a hálózaton.
Hálózati hibára hivatkozik, mintha nem is látná hogy hálózaton van a gép.
Amit tudtam elkövettem, ideiglenesen letiltottam a tűzfalat, töröltem majd újratelepítettem a TpLink nyomtatási segédszoftvert.
Eredmény nulla.

Nincs valakinek ötlete, hogyan lehetne működésre bírni?

(#138903) Lauda válasza Lauda (#138608) üzenetére


Lauda
félisten

KB5006670

19043.1288

(#138904) BigManus válasza tordaitibi (#138902) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Most nincs sok időm, este rád írok...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#138905) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van itt egy Dell Latitude E5540. Repülő üzemmódban van, és bármit csinálok, képtelen vagyok visszakapcsolni a wifit. Rányomok a wifi bekapcsolása gombra, de semmi nem történik, kikapcsolva marad. Bármi ötlet?

Buliban hasznos! =]

(#138907) Medical válasza Grampy (#138859) üzenetére


Medical
aktív tag

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#138908) inf3rno válasza King Unique (#138906) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Magából az airplane mode-ból már kint van, de a wifit nem tudom visszakapcsolni. A hálókártya nincs letiltva. Az illesztőprogram a legfrissebb. Benyomom a gombot, hogy kapcsolja vissza, de nem teszi.

szerk:

Megvan közben, az oldalán van egy apró kapcsoló, és azt kellett benyomni. Na én ahhoz sosem nyúltam, lehet, hogy amikor a táskába tettem vagy ilyesmi, akkor kapcsoltam ki véletlenül. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#138909) Rayyy válasza snorbi82 (#138866) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ez a hozzászólás közel életmentő volt... már azon voltam, hogy gyalulom a friss rendszert megint. Erre megoldódik 20 másodpercen belül. Érik mán a PH! tetkó :DDD

Minden a legnagyobb render!

(#138910) snorbi82 válasza Rayyy (#138909) üzenetére


snorbi82
senior tag

:D Ezért van a forum. :D :R

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#138911) Lauda


Lauda
félisten

Jártatok már úgy, hogy a windows biztonság ablak nem jelenik meg? A tácán előjön és annyi. Mit lehet ilyenkor tenni? :F

szerk: Megtaláltam, csak az agyhalott win valamiért a másodlagos kijelzőn nyitotta meg. :U

[ Szerkesztve ]

(#138912) ace05


ace05
senior tag

Helló mindenkinek!

Kiadott mostanában megint valami nyomtatást akadályozó updatetet a MS? Van egy laptop, arra van csatlakoztatva usb-n egy samsung nyomtató, az a nyomtató meg van osztva. Szerdán feltelepítettem azt a megosztott nyomtatót egy másik gépre és működött kiment a tesztoldal. Most reggel már nem ment. Látja, de kifagy az az alkalmazás ha nyomtatni szeretne. A szokásos körök megvoltak. Újraindítások, nyomtató eltávolítások és vissza telepítések. újra megosztani. ...etc Arra a gépre rá lehet csatlakozni, mert az ott lévő megosztott mappába be tudok menni. Mit tudnék csinálni?

(#138913) hhgygy válasza ace05 (#138912) üzenetére


hhgygy
senior tag

Ezt elcseszte egy frissítés , ismert hiba.
KB5005565 visszavonása nálam nem oldotta meg, valakinél igen.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#138914) BigManus válasza ace05 (#138912) üzenetére


BigManus
addikt

Nálam a cégnél is ez a szitu. Három megosztott nyomtatóval is ez van. A hálózatos multi nyomtatók mind működnek, csak a local megosztottak nem.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#138915) hotkar válasza ace05 (#138912) üzenetére


hotkar
aktív tag

Nálam is megszűnt a nyomtatás (HP1132MFP). Kihúztam a nyomtató USB-kábelét, így indítottam újra a gépet. A "Nyomtatók és szkennerek" részen eltávolítottam a nyomtatót, majd visszadugtam az USB-t. Pár másodperc alatt magához tért, azóta megy.

Annyira rossz volt a helyzet, hogy a nyomtatási sor kezelő állt meg, és még a pdf-be nyomtatás sem ment.

(#138916) zolee001


zolee001
őstag

Akik érintettek a PrintNightmare MS szappanopera uj epizödjában
https://mspoweruser.com/microsoft-confirms-3-new-windows-11-printer-issues/

(#138917) st3v3np3t3r válasza zolee001 (#138916) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

[link]

Így egyszerűbb odajutni :))

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#138918) tordaitibi válasza BigManus (#138904) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszi, közbe okafogyottá vált, a nyomtatót áttelepítettem fizikailag a pc mellé mert kellene Linux alól is nyomtatni, az meg a Tp Link routerbe épített printszerverrel lehetetlen mert csakis Windows alól megy a segédszoftverrel.
Tp Linkék semmit nem adnak ki, Nasa übertitok hogy a routeren belül a printszerver melyik ip-n, porton, milyen protokollal egyáltalán hogyan megy vagyis csak Win.
Nesze neked Linux támogatás...

(#138919) Geth válasza tordaitibi (#138918) üzenetére


Geth
addikt

Ez az egyik ok a rengetegből, ami miatt csak openwrt routereket vagyok hajlandó istápolni.

(#138920) tordaitibi válasza Geth (#138919) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tp Linkre nincs alternatív megoldás úgy tudom.
Pár hete megnyekkent a routerem, ezt ingyen kaptam a fiamtól.
Ajándék routernek ne nézd a paramétereit :)

(#138921) Geth válasza tordaitibi (#138920) üzenetére


Geth
addikt

A Tp Link az egy márka. Én eddig 3 típusra raktam openwrt-t. Lassabb lett a throughput, cserébe amit nem szégyellek :)

(#138922) tordaitibi válasza Geth (#138921) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tp Link AC1200 Wireless Dual Band Gigabit ADSL2+ Modem Router
Archer D5
Firmware Version:0.9.1 0.8 v002e.0 Build 150526 Rel.63088n
Hardware Version:Archer D5 v1

Erre tudnál nekem linket, leírást, én nem találok. Vagy rosszul keresek.

Bocs az offtopik

(#138923) ace05 válasza hhgygy (#138913) üzenetére


ace05
senior tag

Ezt (KB5005565) pont nem találtam a laptopon, amin rajta van usb.n a nyomtató. Mondjuk még a Windows 1909-en volt. Hátha annak a frissítése megoldja. A gépről amiről nem megy a nyomtató azon se volt fent.

(#138924) kanál01


kanál01
tag

Sziasztok, rokon laptopját szoktam fél évbe 1x frissitgetni, de ez az üzenet fogad. (Csatolt kép). Többi driverek (Intel, nvidia, stb.. a legfrissebbek). Kis segítséget szeretnék kérni, sajnos nem tudom a gép előzményeit. Köszi

(#138925) Cs1csó válasza kanál01 (#138924) üzenetére


Cs1csó
félisten

A 1909-es build-en van, ami más néven a 19H2, és ez már nem támogatott, most - még - a 21H1 az aktuális de már jön a 21H2-es build.
Egy időben 3 db build van támogatva, tehát jelenleg: 20H1, 20H2, 21H1 támogatott.

Indíts egy manuális frissítés keresést és amit kiad azt tedd fel.

(#138926) Geth válasza tordaitibi (#138922) üzenetére


Geth
addikt

Erre nincs.

(#138927) Joker88


Joker88
őstag

azt hol lehet beállítani,hogy egy idő letelte után zárolja magát a számítógép?
A fiók jelszavas, minden indításkor kéri a jelszót.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#138930) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!
Karbantartást végeznék a zenei állományaimban.
Szeretném törölni azokat a mappákat amelyekben mp3 fájl található.

(((Ha az mp3-akat törlöm akkor ott maradnak a jpg-k amik szintén nem kellenek...)))

Kösz a segítséget!!!

Vigyorka

(#138931) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

Mi a legegyszerűbb módja, hogy a "legfrissebb" Win10 települjön a gépre?
Letöltöttem [innen](eszköz letöltése) a MediaCreationTool21H1 progit amivel letöltöttem egy Win10/UK/64bit iso fájlt ezt Rufus-szal szokásos módon gond nélkül megtudom csinálni USB-re. Ezzel így a legújabb Win10 fog települni vagy mindig egy adott verzióig van csak ez az iso fájl tehát majd kell Windows Updatelgetnem?
Jelenleg ez a Win 10 van a gépen:
21H1
19043.1288
Windows Feature Experience Pack 120.2212.3920.0

:R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#138932) Cs1csó válasza AsakuraDave (#138931) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelenleg a legfrissebb "hivatalos" build van a gépeden: 21H1 19043.1288 (nálam is ez van)

Ettől jelenleg "éles" kiadásban nincs frissebb. Ami frissebb azt még nem adták ki hivatalosan.

Amit most létrehoztál az MCT-vel az lehet hogy nem ennyire friss, pár update-el el van maradva.
Ha a legfrissebbet akarod akkor innen töltsd le: uup.rg-adguard.net

Innen akár a 21H2-őt is leszedheted ami már csak napok-hetek kérdése, hogy megjelenik.

A menete: betallózod, hogy "final" aztán pl. 21H2 x64 aztán nyelv, kiadás
Az utolsó opciónál válaszd ki a "Download ISO compiler is OneClick" és utána jobb oldalon megjelenő "multicreatingISO" kék szövegre kattintva amit letölt azt futtatod. Viszonylag hosszú idő mire létrehozza az ISO-t.
Lesz egy felület ahol ki- vagy bekapcsolhatsz opciókat hogy mi legyen benne az ISO-ban.

(#138933) King Unique válasza AsakuraDave (#138931) üzenetére


King Unique
titán

Épp az imént egy másik válaszban lettek linkelve útmutatók ahhoz, hogyan lehet az aktuális verzióra upgrade-elni.
A kérdésedre válaszolva, nem, az MCT.vel letöltve / upgrade-elve nem feltétlen a legújabb verzió fog települni, pl. az aktuális 21H1 verziónál eddig a 19043.928 build szokott. De ez nem akkora gond, mivel utána Windows Update-en teljesen naprakészre (19043.1288) frissíthető a rendszer. De ha annyira teljesen up to date ISO-fájl kell, akkor ott van pl. az UUP dump, az onnan letölthető CMD eszközzel generálható 19043.1288 buildszámú.

[ Szerkesztve ]

(#138934) Doky586 válasza AsakuraDave (#138931) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

MCT exe-vel töltsd le az ISO-t. Jó az.
Gépnek meg elég a WU-n keresztüli frissítés. Valójában már 2020 tavasza óta (vagy már 2019?) ugyanazon alap verziót használja mindenki, csak jönnek rá a frissítések wu-n keresztül. Tudtommal még a 21H2 is csak egy frissítés lesz, a telepítés dátuma nem fog változni.
Ha ISO-ból felkényszerítenéd a (ki nem adott) frissítést akkor lehet resetelődne ezen érték.

[ Szerkesztve ]

(#138935) tordaitibi válasza Geth (#138926) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen 15 perc open wrt és tomato guglizás után rájöttem.
Köszi a fáradozásodat.

(#138936) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Egy barátomnak Radeon van a gépében, és C-meghajtón az automatikus frissítések miatt közel 35GB-ot tesz már ki az AMD mappa - ugye ez a telepítőfájlok mappája, ami gond nélkül törölhető. A másik probléma, hogy hiába telepíti a legutóbbi Crimson driver-t, de a W10 mindig felülvizsgálja, és telepíti a szerinte legmegfelelőbbet...

Nem tudom, hogyan lehet leállítani az automatikus update-et?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#138937) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
A SATA vezérlő szabványosra állítását hol tudom megtenni?
A legacy módban telepített windowst hogyan tudom uefi-re átalakítani?
üdv
szabi

(#138940) AsakuraDave válasza AsakuraDave (#138931) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Ti mit javasoltok amúgy csak Windows 10/11-nek(Win 10 lesz most, később lenne 11 mivel AMD-vel nem a legjobb még váltani tudtommal) hány gigát érdemes particiónak megadni?
100gigát szoktam általában mert telepítek 1-2 alap progit windows-ra mint böngésző(chrome), vlc, nzxt progi,msi ab stb meg egyéb hardver benchmark progi.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#138941) OgreImre


OgreImre
senior tag

Az teljesen normális, hogy a Windows 10 frissítéskor (most például az összesítő 2021.10 frissítés 21H1-hez) csak 1 magot használ? Már 20 perce telepíti...
Ez ilyen és engedjem el?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#138942) -szabi- válasza King Unique (#138939) üzenetére


-szabi-
őstag

Múltkorival ellentétben holnap megpróbálom kicserélni a gépet win10 alatt újratelepítés nélkül, SSD marad.
Hibernálás kikapcsolva.

Gyors rendszerindítás kikapcsolva SATA szabványos AHCI módban (de nem IDE mód, olvastam olyan javaslatot is)

Az új alaplap BIOS-ban is SATA mód AHCI beállításon.
Remélem ezt a BIOS legacy boot módot is megtalálom mert nekem valami CSM mód rémlik az legacy helyett, vagy az ugyanaz?

Ennyi amit meg kell tenni a sikeres átköltözés érdekében?

Egyébként mit vesztek ha nem alakítom a CSM módot UEFI-re?

üdv
szabi

(#138943) Trabecan


Trabecan
tag

Egy gyors kérdés az ideiglenes fileok törlésére. Itt ugye 992 MB-ot ír : Kép 1 :

Kép 2 :

Minden kijelölve és mégis marad ~ 990 MB a gépen a windows szerint :( Hogyan tudnám ezt a 992 MB-ot eltávolítani a gépről ? Lehet, hogy valami frissítés maradéka, vagy ilyesmi, de meg szeretném szüntetni mindenképpen ! Windows Temp törölve, Prefetch törölve és a rejtett fileok közötti User... / Roaming / Temp is törölve. Aki tudja a megoldást, segítsen ! Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#138944) King Unique válasza Trabecan (#138943) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyszer le van futtatva a lemezkarbantartó vagy Tárterületsegéd, akkor az úgy oké, törli a kijelölt elemeket és lemezterületet szabadít fel. Ha az utóbbival nem éred el a kívánt hatást, akkor próbáld az előbbivel, meg azt is rendszergazdaként futtatva.

Egyébként nem világos miért annyira fontos esetedben ez amikor az elérhető 223 GB-os tárolókapacitásból 211 GB eleve szabad, ilyen alapon az a 992 MB nyilván semmi, de mindegy. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#138945) Trabecan válasza King Unique (#138944) üzenetére


Trabecan
tag

Én most ( ha jól megfigyeled a méreteket :) ) megpróbálok egy nagyon kicsi Windows 10-et kreálni, ahol a 992 MB óriási veszteségnek számít :). A Macrium nevű programmal szoktam megcsinálni a "nagy mentést" és egy pendriveról indítva a gépet + Macrium már tehetem is vissza a lemezképet. Namost a lementett lemezképet próbálom minél kisebbre összenyomorgatni és így a 992 Mb nagy veszteségnek tűnik, amikor is a feltelepített Windows-om komplett mérete Offical és pár kisegító programmal nem éri el (!) a 12 Gb-ot feltelepítve :).
De egyébként is idegesít, hogy van egy 992 Mb-os fileom és nem tudom, hol "bandázik" a vinyón.... Tudom, hogy marhaság az egész, de gondoltam jó kis kihívás megtalálni ezt a 992 Mb-ot és kinyírni. Egyébként ha a Win 10 nem engedi, van egy másik boot pendrivom, amiről Linux indul és ott ki tudnám gyilkolni a file(oka)t, ha tudnám hol van :) Már volt, hogy csak ezzel tudtam törölni bizonyos fileokat, mert win nem engedte...Arra persze vigyázok, hogy olyat ne töröljek ki, ami mindenképp kell a biztonságos futtatáshoz. Sok - sok újratelepítés után, már tudom, mit lehet törölni és mit nem :)

[ Szerkesztve ]

(#138946) King Unique válasza Trabecan (#138945) üzenetére


King Unique
titán

Már ott hibádzik a dolog, hogy rendszermentést készíteni a belakott Windowsról szokás, amikor teljesen le van frissítve a rendszer, minden szükséges program telepítve, minden beállítva, stb., nem a clean install utáni kezdetleges állapotról...
A Macrium Reflect speciel alapértelmezetten eleve 60%-os aránnyal tömöríti a mentéskor létrehozott képfájlt + akár nagyobb is beállítható, tehát ez a 992 MB órási veszteség kijelentés nyilván továbbra is kb. vicc kategória, meg pláne ha nem 32 GB-os hanem 240-256 GB-os SSD a rendszermeghajtó... :B
Lemezterület felszabadításához lásd egy másik válaszban leírtakat, az ottani módszereket és rendszereszközöket, nem úgy működik, hogy másik OS alól ész nélkül beletörlünk a C_n lévő mappákba. Aztán jelen esetnél ilyen minimális helyfoglalásnál nem mintha annyira égető lenne a "takarítás", meg pláne ha bőven van szabad terület a rendszermeghajtón, de mindegy. :))

[ Szerkesztve ]

(#138947) sajtos365 válasza -szabi- (#138942) üzenetére


sajtos365
tag

"Egyébként mit vesztek ha nem alakítom a CSM módot UEFI-re?"

Szerintem a Windowssal betöltöd az összes vírusodat is. :D

[ Szerkesztve ]

(#138948) Trabecan válasza King Unique (#138946) üzenetére


Trabecan
tag

Tulajdonképpen ez egy "belakott" windows 10, nem is hinnéd mennyi beállítás, filmnéző , Total Commander, Chrome böngésző, hangfelvevő progi, windows "hack" :) stb. stb van a C:\ meghajtón, évek alatti próbálkozások gyümölcse :) . Nekem ez pár éve a "hobbim", hogy készítek egy ilyen pici, de ütős windowst és lementem mint "alap" windows, ezután teszek rá egy FL Studiot (20.8) és arról is készítek egy Macrium mentést, majd amikor olyan VST-vel küldöm meg a Studiot, ami nem tetszik, nem működik rendesen, akkor csak visszaállítom a lemezképről a cuccot és mehet tovább a próbálkozás, nem kell mindig újratelepíteni a rengeteg progit és sok beállítást újra beállítani. Mert ezek a VST-k sokszor úgy "összeverik" a C:\ meghajtót, hogy 3-4 perc alatt inkább visszarakom a Macrium lemezképet :) Az "óriási"-t tehettem volna idézőjelbe, de akkor is jó lenne tudni, hol "lakik" ez a közel 1 GB "szemét".

[ Szerkesztve ]

(#138949) King Unique válasza -szabi- (#138942) üzenetére


King Unique
titán

Linkelve lett már többször mikre érdemes odafigyelni hardvermódosításnál.
Igen, Legacy mód más néven CSM.
Lásd egy másik esetnél leírtakat, hogy milyen előnyei lehetnek az UEFI mód szerinti telepítésnek. Ahol ha ezeket egyáltalán nem használod ki, akkor csak azért felesleges UEFI-re váltani hogy UEFI-s legyen. Bár egy eleve UEFI-s PC-nél a W10-et eleve illeni UEFI szerint telepíteni, a legacy (CSM) mód a régi, legacy BIOS-os PC-knél indokolt...

(#138950) -szabi- válasza King Unique (#138949) üzenetére


-szabi-
őstag

Ez a konfig a legidősebb a családban 10 év felett jár, uefit nem ismer a bios, szóval semmi módom nem volt annó w10 uefi telepítés kiválasztásának.
Kíváncsian várom sikerül e az átállás. :B
Egyébként ha valami félremenne és vissza kell tennem a régi konfigot az uefi visszaalakítható CSM-re?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.