Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138751) Danecay válasza VGYke (#138747) üzenetére


Danecay
őstag

Futtasd le a PC-állapotellenőrzést, ha van valami gondja a rendszereddel a Win11-et illetően majd megmondja. Egyébként nekem is azt írta a Windows Update, hogy nem felel meg a számítógépem, lefuttattam az állapotellenőrzést ami kiírta, hogy a TPM-el van baja, amit aztán engedélyeztem a BIOS-ban, majd újra lefuttattam az állapotellenőrzést, vagy PC Health Check-et ha úgy tetszik és már minden zöld volt, de ettől függetlenül a Windows Update-ben nem változott meg az üzenet, ugyanúgy azt írja, hogy nem felel meg a gépem, szóval azt valószínűleg nem detektálja minden gépindulásnál, de szerintem így már nem is arra kell adni.

(#138752) -szabi- válasza VGYke (#138747) üzenetére


-szabi-
őstag

Nekem is azt írta nem alkalmas w11-re, BIOS-ban TPM bekapcsolása után sem volt az.
Aztán egy nap múlva megváltozott a véleménye. Ha nálad is ennyi az oka akkor türelem.

(#138753) torok6


torok6
aktív tag

Sziasztok! Ahányszor betölt a Windows 10 mindig automatikusan megnyitja nekem a fájlkezelőt még újraindítás után is. Van rá mód kikapcsolni ezt? Vagy tapasztalt valaki már hasonló dolgot?

(#138754) movax


movax
őstag

Na hoppácska (nem tudom, vótmá-e):
Microsoft Shows How To Bypass TPM 2.0 Requirement For Windows 11

[ Szerkesztve ]

(#138755) King Unique válasza movax (#138754) üzenetére


King Unique
titán

Volt már a téma topikjában. :))

(#138756) Pyttawrx válasza movax (#138754) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mintha párszor igen, de ez nem is az a topik, ez a 10-es topik.:
Itt lett volna aktualitása korábban: [link] :)

(#138757) King Unique válasza torok6 (#138753) üzenetére


King Unique
titán

Windows alapvető beállításainak ellenörzése

12. pontban lásd ezen / ezen beállítást a gépházban.
Másik lehetőség a rendszer leállítása előtt értelemszerűen bezárni a korábban megnyitott programokat és akkor amúgy sem nyílnak meg egy újbóli rendszerindítás, bejelentkezés után. ;)

[ Szerkesztve ]

(#138758) torok6 válasza King Unique (#138757) üzenetére


torok6
aktív tag

Sajnos ugyan azt csinálja :(

(#138759) Danecay válasza -szabi- (#138752) üzenetére


Danecay
őstag

"Ha nálad is ennyi az oka akkor türelem"

Engem ez nem nagyon feszélyezett, mint írtam, attól függetlenül a PC Health Check már kompatibilisnek jelezte a gépet és én ennek a véleményére adtam. De egyébként igen, mára már nálam is kizöldül a Windows Update-ben is :)

(#138760) karldergroße


karldergroße
senior tag

Csak segíteni akarok, azért írom:

aki nem annyira neofil, hogy nem bírja sehogyan, ne tegye fel a belakott 10-ese helyett a 11-et, mert meg fog döbbenni, mennyi jó funkciót kivettek belőle, mennyivel nehezebb használni, mennyire nem praktikus. Lassan több a panaszkodó a 11-es topicben, mint a lelkes ember.

(#138761) VGYke válasza King Unique (#138750) üzenetére


VGYke
addikt

Ok, köszönöm :R !

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#138762) VGYke válasza Danecay (#138751) üzenetére


VGYke
addikt

Igen, valószínűleg nincs szinkronban a 2 vizsgálat....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#138763) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

vettem egy ilyen laptopot, amin FreeDos van. Szeretnék rá Windows, de nem tudom sajnos, hogy milyet vegyek (elektrronikus kulcsot szeretnék, de van hozzá sokfajta).
Otthoni felhasználás lesz.

HP 15s-fq3003nh 15.6" FullHD laptop, Intel Celeron N4500, 4GB, 256GB SSD, Intel® UHD Graphics, FreeDOS, Magyar billentyűzet, Ezüst

A válaszkat előre is köszönöm!

(#138764) Pyttawrx válasza ferikek (#138763) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Erre linuxot tegyèl, a 4gb plusz celeron proci, gyenge, lassú lesz. :(

(#138765) Danecay válasza Pyttawrx (#138764) üzenetére


Danecay
őstag

De szerintem Ő Windowst akar rátenni, erre kért javaslatot. Lehet indokolt és élhetőbb lenne a Linux, de az mégiscsak egy másik rendszer, más ökoszisztéma, amit nem biztos, hogy egy csettintéssel le lehet tudni, vagy le tud tudni mindenki.

(#138766) ferikek válasza Pyttawrx (#138764) üzenetére


ferikek
aktív tag

Koszi, Linuxot nem ismerem sajnos…

HP 15S-FQ3000NH 3V7K9EA Ezüst laptop (15,6" FHD/Celeron/8GB/256 GB SSD/Win10H)

ez is gynege a 8 gb-vel?

koszi!

(#138767) st3v3np3t3r válasza ferikek (#138763) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Erre a gépre Maximum egy 32bites Win10 home ha mindeképpen Windows kell.

Ha csak netezésre akkor van számos Linux, bár erre a gépre abból is csak 32bitest érdemes felrakni a kevés RAM(4GB) miatt.

#138766
A baj a Celeron processzorra van a RAM már jó.
Miért nem veszel egy kicsivel drágább 10.gen Core i5 vagy 2-3.gen Ryzen 5-7 -es laptopot ami már azért produkál teljesítményt is.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#138768) ferikek válasza st3v3np3t3r (#138767) üzenetére


ferikek
aktív tag

Koszi, Linuxot nem ismerem, es nem is magamnak vennem, akinek szanom az max netezne es fotokat videokat szortirozna…
ha csak a ram a keves akkor max bovitem(?)

(#138769) st3v3np3t3r válasza ferikek (#138768) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ha lehet bövíteni! Sajnos egyes gyártók bizonyos szériáknál alaplapra integrálják a memóriát és nem lehet csak úgy bővíteni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#138770) King Unique válasza ferikek (#138763) üzenetére


King Unique
titán

A 4 GB RAM és az SSD még oké lehet, ellenben a CPU nem túl acélos, utóbbi miatt lassú lehet a W10 működése.
Otthoni, átlagos felhasználásra elég a Windows 10 Home kiadás, ez esetben olyat célszerű vásárolni.
Ha már megvetted a laptopot és nem lesz helyette másik (jobb), akkor ki kell próbálni, fel kell rá telepíteni a 64 bites W10-et illetve annak esetleg inkább a 32 bites változatát (ha lehet és van CSM mód, nem UEFI only), aztán akkor kiderül hogyan működik rajta, addig termékkulcsot is felesleges vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#138771) Pyttawrx válasza ferikek (#138768) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor ne ezt vedd, ha meg nincs meg! Ne okozz bosszúságot másnak.

(#138772) ferikek válasza st3v3np3t3r (#138767) üzenetére


ferikek
aktív tag

Ok, nezek jobbat! :) koszonom!

(#138773) ferikek válasza King Unique (#138770) üzenetére


ferikek
aktív tag

Koszonom, nem vettem meg, nezek mast, nagyon köszönöm!

(#138774) ferikek válasza Pyttawrx (#138771) üzenetére


ferikek
aktív tag

Akinek vennem ezt nezte ki, ugy gondoltam ez minimalis hasznalatra eleg, de akkor nezek olyat ami nem celeron (bar sztem kindegy h milyen a proci, az en i3-as gepem lassult az elmult 1-2 honapban sajna…)

(#138775) King Unique válasza ferikek (#138773) üzenetére


King Unique
titán

Oké és akkor akár már olyat is nézhetnél, ami gyárilag Windows 10 Home kiadással előtelepített, azon csak elfut normálisan és egyben a licenc illetve termékkulcs is letudva. ;)

(#138776) ferikek válasza King Unique (#138775) üzenetére


ferikek
aktív tag

Az lesz, csak van az a sok vasarolhato kulcsos weboldal meg reklam azt hittem h veszek egy dos-osat es utana egy kulcsot… de ez nem ilyen egyszeru :)

(#138777) classic B válasza ferikek (#138773) üzenetére


classic B
aktív tag

4 GB elég a Windows 10-nek, de ma már nem szabad 8 GB ram alá adni.

(#138778) King Unique válasza ferikek (#138776) üzenetére


King Unique
titán

Akár azt is lehet, de akkor nem ártott volna hardveresen jobb, erősebb laptopot venni. Viszont a pár ezres olcsó termékkulcsok ki tudja honnan valók és milyenek, van hogy nem működnek (példa), Retail helyett otthoni célra nem feltétlen legálisan használható mennyiségi licences MAK kulcsot küldenek (példa), vagy éppen W10 helyett W7/W8.1 termékkulcsot (példa), stb., ellenben egy Windows 10-zel előtelepített laptopnál az OEM licenc nyilván működik és jogtiszta.

(#138779) Atomgeszi válasza #86564352 (#138733) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, az első 2 pontot megpróbálom, meglátjuk. 3rd party appal egyelőre nem akarok szemetelni

(#138780) tordaitibi válasza King Unique (#138775) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Oké és akkor akár már olyat is nézhetnél, ami gyárilag Windows 10 Home kiadással előtelepített, azon csak elfut normálisan"

Ezt megcáfolom, éppen ma kaptam ingyé (már tudom miért volt ingyen :) ) egy Bay Trail Atomos procis 2G ramos 16G (!!) tárhelyes tabletet.
Gyárilag W10 van ráeszkábálva, ezzel árulták.
Ezt aki kitalálta, miért nem verték azonnal agyon...?
Használhatatlan bármire.

És futottam bele ilyesmi hardverrel netbookba is. Az is használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#138781) King Unique válasza tordaitibi (#138780) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mit is? :D

Egyrészt eleve laptopról / notebookról volt szó, nem pedig tabletről vagy netbookról... Másrészt ha már eleve SSD-s laptopokat nézett eddig is, akkor vélhetően nyilván a következő is olyan lenne, aminél az SSD - nyilván azzal és nem egy tetű lassú 5400-as HDD-vel kell megvenni - és a min. 4 (8 nyilván jobb lenne) GB RAM + egy normálisabb és legalább 2 magos CPU már elég lehet a 64 bites W10-nek, azon viszonylag egész jól futhat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#138782) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#138779) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát egyelőre semmi változás.. ugyanúgy van a gyenge wifin.

(#138783) hobizoli válasza tordaitibi (#138780) üzenetére


hobizoli
nagyúr

occcóóó, jobb arcedulat lehet rairni, vakitani lehet vele

amikor bejott ez a online iskola meg a Home Office, pont mentem ott a Auchan notikonyves reszlegen a hutogepek/TV-k fele, egy 50 ev koruli no megkerdezte, hogy az unokajanak venne egyet most erre, es ez jo lenne?

4GB RAM 500GB HDD, Celeron... vmi 90k az egesz technika

csokolom, 4 szalas CPU, 8GB RAM es 240GB-s SSD alatt "nincs gep", csak ennel feljebb
mindjart mutattam is ott neki egyet 138k-ert, ami ezt tudta, sokott kapott :DDD

de mondjuk amit "erdemes" lett volna onnan megvenni, az mar 180k volt ott is
(HDMI, vilagitos bill, 500GB SSD, 16GB RAM...)

de annak meg igazabol semmi ertelme, hogy megvesz egy ilyen lebutitott, valojaban semmirese valot óócccóóóóééé, es csak a szopas van vele, mert szet swappeli magat a HDD-re a 6-8 eve is keves mar 4GB RAM miatt
belegondolsz, mar egy atlag droidos mobilteloban is van ennyi

több drón kell ;P

(#138784) hobizoli válasza ferikek (#138763) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk lehet vasarlas elott kellett volna kerdezni... :U

több drón kell ;P

(#138785) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni, mert már lassan minden beállítást végig próbáltam.
Teljesen új win10 telepítés az összes frissítéssel együtt és teljesen random rövid időközönként lekapcsolódik a wifiről és eltűnik az összes wifi hálózat. Mi okozhat ilyet?
Amiket már próbáltam:
- Hotspot2.0 tiltása
- Energiagazdálkodás kikapcsolva a wifi hálózati kártyán az eszközkezelőben

Köszönöm a segítséget :R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#138786) Zoz válasza Immy (#138785) üzenetére


Zoz
őstag

Egyszer már találkoztam ilyennel, wifi kártya cseréje lett a megoldás.

(#138787) Pyttawrx válasza Immy (#138785) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Próbáld live rendszer alatt, valami linux disztribúció alatt. Ha ott is csinálja, akkor hardveres lehet a hiba. Ha esetleg volt nemrég szétszedve érdemes megnézni, hogy akábelek a helyén vannak-e rendesen, illetve ott vannak ahol kell. (ezt amúgy is nézd meg ).

Illetve jó lenne a kártya pontos típusa is.

[ Szerkesztve ]

(#138788) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Választható minőségi frissítés bukkant fel: "2021-09 Halmozott frissítési előnézet a(z) Windows 10 Version 21H1 rendszeren a(z) x64-alapú rendszerekhez (KB5005611)"

Ez már a W11 upgrade, vagy valami más?
Ja nem, megvan... bocsesz.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#138789) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok egy haverom áthozta a laptopját hogy telepítsem újra a winyát neki,
A probléma az hogy odadta valami haverjának és "elvette" az adminisztrátor jogosultságot.
Ezek után a laptopjába már nem tud belépni a saját ujlenyomatával és egyéb problémák vannak.
A probléma ott kezdődik, hogy a secure boot kikapcsolás után bitlocker recovery key kért.
[link]
Ennek a tutorialnak a segítségével megpróbáltam előtúrni de sajnos admin jogosultság kell ujlenyomatot kér ami nem működik ugyebár.

Mit lehet tenni ez esetben? A windows nem tudom bebootolni secure boot kikapcsolás nélkül.
A laptop papirjai között esetleg megtalálható a bitlocker recovery key?

(#138790) classic B válasza Immy (#138785) üzenetére


classic B
aktív tag

Szia!
Én is most telepítettem újra rendszert és nálam is eltűnt az összes wifi hálózat. Lecsuktam a laptop fedelét, hagytam a francba. Felnyitás után már jó volt, azóta nem fordult elő (kopp-kopp-kopp). Nem hinném, hogy hardveres hiba lenne, de fura, mert korábban nem volt ilyen.

(#138791) Beaumont válasza Mr. Erikszon (#138789) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Haverjat felkeresni, ket nagy pofon, allitsa vissza, amit elbaszarintott. A vedelem gondolom nem poenbol van rajta, hogy egy sima telepitessel eltuntetheto legyen.

[Angolul kis segites a bitlocker keyhez]

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#138792) ferikek válasza hobizoli (#138784) üzenetére


ferikek
aktív tag

nem, mert elállsz és kész (csak rendeltem, nem vettem át).
Lett helyette egy Huawei Matebook D15 53011WEB

(#138793) Doky586 válasza Mr. Erikszon (#138789) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A haverodnak ilyen haverok mellett nincs szüksége ellenségekre se.. :)
Mindenesetre adattörléssel tisztán újra lehet installálni.. (ebben a bitlocker nem korlátoz)

(#138794) Mr. Erikszon válasza Doky586 (#138793) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

adattörlés alatt mit értesz?

(#138795) UnSkilleD válasza Mr. Erikszon (#138794) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

azt hogy elvesznek az adatok

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#138796) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne admin jogosultságra vagy egy olyan új userre akinek tudok admin jogot adni a későbbi programok telepítése miatt. ( Tehát most nincs admin jogom, de varázsolni kellene valahogy.)
A jelenlegi rendszer megtartásával szeretném a célt elérni, bármilyen megoldás érdekel, külső program segítségével is akár.
Tud valaki nekem ebben segíteni?

Köszi!

(#138797) Doky586 válasza Mr. Erikszon (#138794) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt: [kép]

(#138798) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv. Tudtok abban segiteni,hogy hogyan kell azt beállitani win 10 telepitésnél hogy ne legyen felhasználonév és jelszó.?

[ Szerkesztve ]

(#138799) Beaumont válasza Remekelek28 (#138798) üzenetére


Beaumont
aktív tag

[Jopar talalat, valamelyik biztos segit]

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#138800) Remekelek28 válasza Beaumont (#138799) üzenetére


Remekelek28
őstag

De a lényeg akkor és a videokbol leirasokbol is azt veszem ki,hogy a telepitésnél nem lehet kihagyni a jelszo beirást ,msx utolag lehet kiiktatni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.