Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138251) King Unique válasza zolikaDB (#138250) üzenetére


King Unique
titán

(#138252) Lauda válasza Lauda (#137901) üzenetére


Lauda
félisten

KB5005565

19043.1237

(#138253) pinnacle válasza Pyttawrx (#138242) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Pyttawrx, King Unique! Igen, digitális licences Win 10 Pro volt. Már nem emlékszem, hogy Win7-ről váltottam, vagy egyből Win10 volt. Majd próbálgatom a kulcsokat, szerencsére gond nem lehet belőle. Ha sehogy sem megy, újratelepítem.

(#138254) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Egyébként csak simán a sorozatszámból kideríthető (telepítés nélkül), hogy home, pro, oem, retail stb.? Nincs valami lekérdező modul, vagy ismert kódrendszer, ami alapján megállapítható?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#138255) King Unique válasza AcCEsS (#138254) üzenetére


King Unique
titán

Az (egyik) előző válaszban direkt linkelve lett hogyan lehet megnézni a licenc, termékkulcs típusát, ahol a termékkulcs aktiválás nélküli lecsekkoláshoz adott a ShowKeyPlus portable program. :)

[ Szerkesztve ]

(#138256) zolikaDB válasza King Unique (#138251) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm! :R

(#138257) mrbego válasza zolikaDB (#138250) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
én ezt használom: [link]

Üdv, P

(#138258) x_o_n


x_o_n
veterán

Sziasztok,

S-mod probléma.

Egy ismerosomnek probálok segiteni, adott egy Medion laptop,amin windows 10 professionel van de S modban,ezt szeretné kikapcsolni,mert igy ugye semmit nem lehet rá feltelepiteni.
Az a megoldás hogy a beállitásokban stb,megnyitva a storet át lehet váltani a rendes pro modra,nem mukodik,ugyanis állandoan pár mp mulva az az uzenet várja az embert hogy most nem megy az oldal,probálja meg kesobb,amugy a stre minden resze mukodik,csak ez nem ahol ki lehetne kapcsolni ezt az S-modot.

udv

(#138259) King Unique válasza x_o_n (#138258) üzenetére


King Unique
titán

(#138260) zolikaDB válasza mrbego (#138257) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm neked is, ezt kerestem amúgy, ez van a melós gépemen :) :R
Habár a Dynamic Theme forrása is beállítható, h a Bing legyen, így a két progi ugyanazt a hátteret adja.
Mert otthon a DT van tegnap óta, és ott ugyanaz a háttér, mint ma reggel a melós gépen, amin a BW fut.

[ Szerkesztve ]

(#138261) AcCEsS válasza King Unique (#138255) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm ismét! :R Lehet, hogy pár ilyen alapinfóval jó volna kiegészíteni az Összefoglalót, és akkor a sok hülye - mint én - nem tenné fel újra és újra ugyanazokat a kérdéseket! :D

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#138262) Sátán44


Sátán44
addikt

Windows 10-ben hogy lehet kibővíteni ezt a számot? Legalább 80-ra kellene emelnem.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#138263) Gargouille válasza Sátán44 (#138262) üzenetére


Gargouille
őstag

Tudtommal ez kliens oprendszer, ennyi a gyári limitáció. Lehet meg tudod hekkelni, de jó eséllyel a következő update-ig fog működni. Windows Server operációs rendszer kellene ehhez.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138264) tirszin válasza Gargouille (#138263) üzenetére


tirszin
senior tag

Kapcsolódó kérdés:
Hogyan lehetne kikapcsolni a főverzió frissítést a W10-ben?
Minden update után elszáll a hack. :( (RDP)

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#138265) Gargouille válasza tirszin (#138264) üzenetére


Gargouille
őstag

Legális módon ezt nem tudod kikerülni, erre RDS szervert kell csinálni. (Gondolom a termsrv.dll -t felülírja rendre). Ha mégis mókolni akarsz, akkor az RDP wrapper-t szokták sok helyen használni, de nem tudom ezt felülcsapja-e a frissítés (bár azt gondolom ez szakmailag nem igazán tartozik a vállalható kategóriába).

Szerencsére sajnos nem tudom hogyan lehet letiltani a frissítést, sosem csináltam.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138266) Sátán44 válasza Gargouille (#138263) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönöm, akkor másképp oldom meg a problémám.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#138267) puhos363 válasza tirszin (#138264) üzenetére


puhos363
tag

Venni kell legális rendszert.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#138268) Gargouille válasza Sátán44 (#138266) üzenetére


Gargouille
őstag

Nincs mit, bár nem tudtam túl sokat segíteni. Viszont ha csak egyszerű fájlszerver kell, akkor érdemes lehet gondolkodni egy NAS-ban is (ott nem lesz limitáció) vagy ha az erőforrások engedik, akkor egy VM-re felrakott TrueNAS -al vagy egy Linux-al is megoldható remekül a feladat és akkor még a frissítések miatt sem kell aggódni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138269) King Unique válasza tirszin (#138264) üzenetére


King Unique
titán

How to Enable or Disable Automatic Updates for Windows Update in Windows 10
How to Defer Feature and Quality Updates in Windows 10
How to Specify Target Feature Update Version in Windows 10

Látható a linkelt útmutatók alapján hogy van lehetőség az automatikus frissítés kikapcsolására, funkciófrissítések halasztására és célverziójának - akkor csak azt ajánlja fel a Wndows Update és újabbat nem, vagy egyáltalán semmit ha már telepítve van a megadott célverzió - megadására, stb.
Az gondolom megvan, hogy a normál (nem LTSC) kiadásoknál egy-egy Windows 10-verzió támogatási ideje 18 / 30 hónap és utána megszűnik a támogatása, azaz nyilván nem tanácsos a végtelenségig halogatni a főverzió frissítését. Ahogyan az is, hogy támogatott, aktív életciklusú Windows 10-verzióknál a Windows Update csak választható frissítésként ajánlja fel az új funkciófrissítést és nem telepíti automatikusan, vagyis ilyenkor nem szükséges külön halasztani, tiltani semmit. Ahol automatikusan telepíteni akarja, ott az adott Windows 10-verzió már a támogatási ideje végéhez közeledik vagy elérte azt, pont ezért ilyenkor nem feltétlen kellene még tovább halogatni az upgrade-et, hanem értelemszerűen újabb, aktívan támogatott verzióra kellene váltani. :))

"mert 2 havonta befrissül a Win10"

A főverzió frissítése nem 2 havonta van, hanem évente 1-2 alkalommal és akkor sem feltétlen muszáj egyből upgrade-elni, lásd a fentebb linkelt módszerek + választható funkciófrissítés fogalma... Összesítő frissítés van havonta és abból is alapesetben csak 1 db, a 2. csak preview szokott lenni és szintén csal választható frissítés, azaz nem kötelező telepíteni és a Windows Update sem telepíti magától.

[ Szerkesztve ]

(#138270) tirszin válasza puhos363 (#138267) üzenetére


tirszin
senior tag

Arra vegyek egy legális Win Servert, hogy havonta 1x, a háttérben 5-10 percet dolgozva, kiszedjek egy havi mentést egy W10 alatt futó progiból?
Az RDP wrapper nekem tökéletes megoldás lenne, ha nem kellene állandóan újratenni, mert 2 havonta befrissül a Win10.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#138271) tirszin válasza King Unique (#138269) üzenetére


tirszin
senior tag

Köszönöm!
Sajnos nincs csoportházirend, mert Home kiadás.
A regedit-es beállítást már sokszor próbáltam, attól rendszeresen u.úgy magától frissül.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#138272) King Unique válasza tirszin (#138271) üzenetére


King Unique
titán

Nem is feltétlen kell hozzá csoportházirend, ha figyelmesen elolvasod a linkelt útmutatókat, akkor láthatod hogy mindegyiknél említve vannak egyéb (pl. Registry Editor) beállítási lehetőségek is mellette, választható frissítés ugyanúgy Home is kiadásnál is adott, ha leírás vannak arról hogyan lehet beállítani és megoldani akkor az nyilván működik is, szükség esetén akár 3rd party program is opció, stb.

(#138273) Geth válasza tirszin (#138270) üzenetére


Geth
addikt

Baj, ha havonta 1x, 5-10 percet disconnectel a másik session?

(#138274) tirszin válasza Geth (#138273) üzenetére


tirszin
senior tag

Persze, kvázi folyamatosan dolgoznak a gépen, nehéz összeegyeztetni, ezért kell, hogy a háttérben, egy másik felhasználóként be lehessen lépni.

@King Unique átnézem majd. De mint írtam, a Registry Editor-ban létrehozva NoAutoUpdate kulcsot vagy az "AUOptions"-t, nekem sosem működött. Win Pro-n, a gpedit-tel viszont igen.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#138275) Geth válasza tirszin (#138274) üzenetére


Geth
addikt

Akkor ez remekül ki lett találva :)
Esetleg rdp helyett valami más a mentés kiszedésére? powershell, ssh? Vagy lényegében bármi ami nem rdp?

(#138276) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

"Sajnos nincs csoportházirend, mert Home kiadás."
20 felhasználóval!

Költségcsökkentés netovábbja!

Ja nem, mert még több felhasználó kellene! (legalábbis a mentéshez)

Talán előre kellett volna gondolkozni és 19 felhasználónál meghúzni a határt.

De ezt utólag is meglehetne tenni, talán észre se veszik... (persze lehet hogy a Home ezt sem engedi)

Ui:

Sohasem használok Home verziót! :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#138277) Gargouille válasza tirszin (#138274) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha esetleg picit pontosabban le tudnád írni, hogy mit kell kiszedned, akkor lehet tudnánk valami jó megoldást / ötletet adni, hogy akár RDP nélkül meg tudjad oldani a dolgot.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138278) dancsuri


dancsuri
veterán

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#138279) King Unique válasza dancsuri (#138278) üzenetére


King Unique
titán

Ennek mi az apropója itt, pláne hogy van külön Windows 11 topik és ennek okán értelemszerűen az utóbbiban kellene mutogatni az ilyeneket? :))

(#138280) dancsuri válasza King Unique (#138279) üzenetére


dancsuri
veterán

:B :R

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#138281) jokeph


jokeph
nagyúr

Üdv Mindenkinek !

A W10-be épített Diskpart alkalmas USB-s eszközre való bootolható OS készítésére, pl. 2000/XP/2003 ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#138282) peestike


peestike
senior tag

arra lenne tippetek esetleg, hogy 10 pro-n miért nem kapcsol be a képernyővédő a laptopon?
hiába van 1-2-3 perc beállítva, semmi sem történik.
ugyanúgy nem bír kikapcsolni a monitor sem, energiagazdálkodásnál 2 perc van beállítva hálózatról is és akkus üzemnél is.
jobb híján most asztalról parancsikonnal indítom a képernyővédőt, de jobb lenne a kikapcsolva 2 perc után, vagy a fekete képernyővédő, ha valamelyik működne a kettő közül.
nem mindig én vagyok előtte, asszony/gyerek hozzápiszkál, jobb lenne, ha kikapcsolna magától utánuk.
köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#138283) movax válasza peestike (#138282) üzenetére


movax
őstag

Itt le vannak írva a lehetséges lépések. Röviden, sorrendben: winupdate, képernyővédő beállítások ellenőrzése, driver update (főleg chipset), energiagazdálkodási beállítások defaultra állítása, perifériák (egér, billentyűzet) ellenőrzése, ébren tarthatják a rendszert, windows enrgiaügyi troubleshooter futtatása.

(#138284) peestike válasza movax (#138283) üzenetére


peestike
senior tag

Köszönöm, végignézem. :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#138285) King Unique válasza jokeph (#138281) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem derült ki, hogy esetedben mégis mit jelent ez az "USB-s eszközre való bootolható OS készítésére", azaz az adott Windows telepítőjét kiírni és onnan bootolni a telepítéshez, vagy magát a Windowst USB-s meghajtóra telepíteni és onnan bootolni, úgy használni. :F

Alkalmasnak egyébként nyilván alkalmas a DiskPart a telepítéshez használt pendrive megformázásához, ellenben hogy utána bootol-e pendrive-ról az adott Windows-verzió telepítője, az már értelemszerűen attól függ támogatja-e a bootolást USB-s meghajtóról. Ahol az ilyen muzeális, elavult, rég nem támogatott Windowsoknál mint az 2000/XP/2003 eleve problémás lehet ez - bár jó esetben pl. az XP-nél úgy ahogy megoldható egyéb módon - és inkább optikai lemezről (CD) javasolt az ilyeneket telepíteni, már ha 2021-ben még ezzel, az éles telepítéssel akar szórakozni valaki ezeknél a virtuális gép helyett. :D
Az USB-s meghajtóra telepítés és onnan történő futtatás, vagyis a Windows To Go meg hivatalosan Windows 8-tól támogatott, azt az említett muzeális Windowsoknál pláne nem kellene erőltetni...

[ Szerkesztve ]

(#138286) jokeph válasza King Unique (#138285) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem voltam egyértelmű. :B

A cél, hogy muzeális 2000/XP/2003 telepítőt létrehozni a W10-be épített diskpart segítségével megoldható-e, mivel már minden gépemen W10 fut, és kellene egy USB-s XP telepítő.
Virtual OS nem játszik, mert korhű konfigra kell, de nincs kedvem vacakolni az ODD-vel (nem igazán van már megbízható IDE/SATA ODD-m). :U

Közbe találtam egy diskpartos megoldást, de nem vált be, nem bootolt. :(
Viszont, a rufus-al készített variáns tökéletes, azóta már nyúzom is a friss XP-t. :D

A lap BIOS-a támogatja az USB-ről való bootolást, ezért is fogott meg a dolog. :))

:R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#138287) Geth válasza jokeph (#138286) üzenetére


Geth
addikt

Ha van hálókártya és tud pxe bootot, a hálózatról is telepíthetők. Bár ha új vagy a témában, kicsit meredek a tanulási görbe :D

(#138288) jokeph válasza Geth (#138287) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ennyire nem merülnék bele, de azért köszi a tippet. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#138289) Doky586 válasza jokeph (#138286) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nincs benne ODD akkor az nem korhű... :W

(#138290) jokeph válasza Doky586 (#138289) üzenetére


jokeph
nagyúr

Majd a véglegesbe lesz (házba építve), tesztpadon nem óhintok vele kacatolni. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#138291) Doky586 válasza jokeph (#138286) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igaz ezen régi osek esetén nem teszteltem de valószínű működik ezen régi leírásom [link] 1+3 fejezete, annyi különbséggel hogy nem /nt60 hanem /nt52 szükséges.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#138292) moma


moma
őstag

Sziasztok. Laptopom csinál fura leállásokat sleep alatt és javasolt a support, hogy próbáljak meg egy windows újratelepítést. Nagyon régen telepítettem win-t mert céges laptopokat használtam. Meg linuxot ahol az adatok, meg a beállítások megmaradtak külön partición.

Mi ennek most a legfájdalommentesebb módja? Egy SSd van a gépben. Valahogy ki kell másolni minden adat valahova és akkor a telepításnál formázni fogja? És akkor minden állíthatok be megint meg adatok vissza ugye.

A win local accounttal van, de ha jól értem ez is csak magának a winnek a beálításait mentené el, meg nem tudom ez most hasznos e lenne nekem, ha egyszer pont lehet a windowssal van valami gond, ami okozza a fura viselkedést.

we all deserve a bit of luck.

(#138293) King Unique válasza moma (#138292) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha nem a laptop aksija kezd tönkremenni, nem lettek elállítgatva az energiagazdálkodási beállítások, meg egyéb épkézláb javaslata nem volt a supportnak, akkor megpróbálható az újratelepítés is, ellenkező esetben viszont lehet nem sok értelme lesz.
Lásd egy másik válaszban leírtakat hogyan kell pendrive-ról bootolva Windows 10-et telepíteni, + ezen / ezen / ezen útmutatót.
Ha nem megy az előbbi, akkor adott a gépházban az alaphelyzetbe állítás, az is lényegében egy reinstall.
Az adatokat értelemszerűen előtte le kellene menteni a C-ről, bár az alaphelyzetbe állításnál megtarthatók a személyes fájlok, ha az van kiválasztva és nem a minden elem eltávolítása.
Helyi fióknál nincsen mentés a Windows 10 beállításairól, mentés illetve szinkronizálás Microsoft-fióknál van és ott is csak akkor, ha be van kapcsolva. Azaz helyi fiókkal használt rendszernél clean install és alaphelyzetbe állítás esetén minden korábbi beállítás elveszik.

[ Szerkesztve ]

(#138294) jeni


jeni
félisten

szia,
a volt kollégámnak lett egy kis gondja a gépével.
sata új Crucial M500 SSD-vel lett kiegészítve, így új win 10 pro lett felrakva.
sajnos az a gond vele,hogy az alábbi képen amin van a bejelentkezésnél a jelszó kérés kikapcsolása utólag azon a kis ablakon nincs ott az ennek a kivehetőségének a lehetősége.
ezt hogyan lehet kikapcsolni annak a hiányában?
nála az a négyzet része hiányzik a felhasználói fiókban.

" A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni."

(#138295) liszi70 válasza jeni (#138294) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#138296) jeni válasza liszi70 (#138295) üzenetére


jeni
félisten

Köszi

(#138297) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Valaki használja a nircmd-t még? 7 alatt nem volt gondom vele.
A némítás több másodperces késleltetéssel működik mindkét irányba, ha billentyűparanccsal hívom meg. Az ikonra kattintva egyből van hatása.
nircmd.exe mutesysvolume 2
Van ötletetek, hogy miért lehet, vagy hogyan lehetne gyorsítani rajta?

Másik kérdésem, hogy a hálózati hitelesítő adatok megadása ablakokban biztonsági okokból nem működik a vágólap? 7 alatt ezt is megszoktam, hogy így illesztettem be a tartományt\felhasználónevet.

Köszönöm.

(#138298) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy OEM Win8.1 alatt működne a WIN10 21H1 MCT? Így szeretném felfrissíteni a rendszert. Rengeteg a spéci beállítás, az idő meg viszonylag kevés.

(#138299) Geth válasza Panthera (#138297) üzenetére


Geth
addikt

Valaki használja a nircmd-t még?
Persze, pl. scriptből csak így tudtam váltogatni a különböző hangeszközök között :)
Nálam instant váltogatja az állapotot a parancs amit írtál.

Másik kérdésem, hogy a hálózati hitelesítő adatok megadása ablakokban biztonsági okokból nem működik a vágólap?
Nálam működik.

(#138300) Geth válasza Geth (#138299) üzenetére


Geth
addikt

A 2-hoz: oh wait, én a Control Panel / Credential Manager-t próbáltam, általában előre adom meg és mentem el az adatokat. szorri

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.