Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138551) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Adott egy WIN 10-es tablet.
Hogy tudom a képernyőbillentyűzetet beállítani, hogy úgy működjön, mint egy androidos telefonon? Csak akkor jöjjön elő, amikor szövegmezőbe szeretnék írni, ne nekem kelljen mindig megnyitni, illetve a kijelző alját foglalja el fixen, ne előügró ablakként jöjjön elő.

(#138553) King Unique válasza lanszelot (#138548) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor mivel a valamilyen linuxos fájlrendszer kezelése nem támogatott natívan Windows 10 alatt (sem), ezért nem meglepő ha ennek okán nem lehet hozzáférni pl. a fájlkezelőben a memóriakártya tartalmához. Ellenben xy külső programmal, WSL alól stb. már igen, lásd korábbi válaszokban leírtakat, ezekről is többször volt már szó itt: [link], [link]. Ahol a TC-hez telepíthető Ext plugin elvileg csak read only, azzal max. a tartalom tallózása (olvasása) fog menni, ellenben az írása nem.
Másik lehetőség egy másik válaszban már említett XRDP távoli asztalos hozzáférés, úgy elérni az RPi-n futó Linuxot (példa + példa).
Következő lehetőség bebootolni a W10-es PC-n pendrive-ról egy Linux live rendszert (példák) és az alól megoldani a másolást a csatlakoztatott memóriakártyára, ami alapesetben natívan támogatja az általános windowsos és linuxos fájlrendszereket is, azaz nem szükséges ahhoz külön programot telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#138555) Dr V válasza King Unique (#138552) üzenetére


Dr V
őstag

Köszi, a második linken lévőre gondoltam, tökéletes lett :)

(#138556) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! A múltkor keresgéltem és megtaláltam egyszer hogyan lehet a win 10 reflektorfényt kiiktatni, most hirtelene egy laptopon kellene de nem találom a megoldást. Nem tudja valaki esetleg? Előre is köszönöm

(#138557) mexel válasza mexel (#138556) üzenetére


mexel
veterán

Közben meglett, köszönöm.

Le is írom ha valakit érdekel, és később is megtalálom:

regedit:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CloudContent

New > DWORD (32-bit)

DisableWindowsSpotlightFeatures

értéke legyen 1

[ Szerkesztve ]

(#138558) King Unique válasza mexel (#138556) üzenetére


King Unique
titán

How to Change Lock Screen Background to Windows Spotlight, Picture, or Slideshow in Windows 10
How To Turn Windows Spotlight Lock Screen On or Off In Windows 10
How to Enable or Disable the Lock Screen in Windows 10

Amihez pont nem létszükséglet a registry, ha pl. a gépházban eleve átállítható másra, + csoportházirend szinten is kikapcsolható, sőt maga a zárolási képernyő is kikapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#138559) Salex1


Salex1
senior tag

PC-ről vezeték nélküli képernyő megosztást használok TV-re, az okos távírányító ilyenkor egérként megy, eddig jó is, de képernyő kiterjesztéssel használom, és csak a főképernyőn megy, a másikra nem lehet átmenni vele.
Van valami ötletetek?

(#138560) DragoX


DragoX
tag

Sziasztok,

Nemrég építettem egy nagyon halk gépet, amiben van egy 5400rpm-es merevlemez is, amit csak adattárolásra használok.
Eléggé idegesítő, hogy a windows állandóan felpörgeti a winyót, számomra minden ok nélkül.
Megcsináltam ezt:
https://www.youtube.com/watch?v=3kcjlGTRaxs&list=LL&index=1
de túl sokat nem segített a dolgon.

Kínomban már unmountoltam is a meghajtót, de akkor is felpörgeti, ha ojanja van (?!?)

Nem is értem ezt az egészet. Senkit nem zavar hogy defaultban az oprendszer folyamatosan gyepálja a merevlemezeket minden ok nélkül, +fogyasztást generálva, és megrövidítve a meghajtó élettartamát?

Mindegy is... Esetleg irányba tudna állítani valaki a témával kapcsolatban?

(#138561) King Unique válasza DragoX (#138560) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél leírtakat, erről is már volt szó itt többször.

(#138562) #86564352 válasza #20749568 (#138554) üzenetére


#86564352
törölt tag

BT helyett a saját adóvevőjével?

(#138564) Doky586 válasza DragoX (#138560) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Közelítsd meg fordítva a dolgot. Ha nem állítod le nem kell felpörögnie.. :U

(#138565) Cs1csó válasza #20749568 (#138554) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy teljesen másik gépben tudod tesztelni? Mert akár egér hiba is lehet.

(#138567) Cs1csó válasza #20749568 (#138566) üzenetére


Cs1csó
félisten

BT driver
- frissítése
- eltávolítása és újrateleíptése
- eltávolítása és egy régebbi verzió felpakolása

Esetleg az egeret is - az egy dolog, hogy írtad máshol okés - de lehetne elemet cserélni, esetleg kitakarítani ha poros stb.

(#138569) Cs1csó válasza #20749568 (#138568) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#138570) #86564352 válasza #20749568 (#138563) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az a baj a Windows frissítések gyakran küszködnek BT anomáliákkal és a Logitech szoftver sincs mindig a toppon. Nekem G305 csinál olyat, hogy oldalsó gombok hangerő fel-le és elég volt nyomva tartani gyors váltáshoz, jött egy frissítés már nyomogatni kell. Ha G-Shift gombot használok, hogy alternatív funkció legyen, akkor meg a vissza gomb néha kettőt megy vissza, ami nem szerencsés sem weboldalakon, sem fájlkezelőben. Azért szeretem a Logitech cuccait a beállítható dolgok miatt.
Szokásos eltávolítás, driver frissítés, újraindítás módszereken kívül nem tudom mit tehetnél: How to fix Bluetooth problems on Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#138572) tordaitibi válasza DragoX (#138560) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Engem maga a hdd akkor is zavar ha folyamatosan megy, csendes éjjeleken hallom hogy zúg.
Én átálltam ssd-re, 1TB nekem elég, valamint passzív kis pc-re.
Csodálatos :K

Az hogy indul-leáll, nekem volt egy Green szériás 1 terrás hdd-m és az Win, Linux alatt is leállt-indult 100x, ez valami firmware sajátosság.

(#138573) Salex1 válasza Salex1 (#138559) üzenetére


Salex1
senior tag

senkinek nincs ötllete?

(#138574) Gargouille válasza DragoX (#138560) üzenetére


Gargouille
őstag

Én a helyedben nem szoftveresen próbálnám megoldani, hanem raknék egy mobile rack-et a gépbe, valami ilyesmit:

Amikor nem kell a HDD, egyszerűen kiveszed a gépből.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138575) Salex1 válasza Salex1 (#138559) üzenetére


Salex1
senior tag

Az egérrel rendben működik.

(#138576) kalapacsolok válasza vlevi (#138541) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Megvan az új, pont ez okozza a problémát. Hogy nem tudok parancsikont betallózni onnan :(

(#138577) lanszelot válasza King Unique (#138553) üzenetére


lanszelot
addikt

A windows 10 Linux támogatást nem kapta meg végül?
Erre gondolok
Usb boot nem jó mert usb3 támogatással tuti gond lesz.
Az alaplapomon csak usb3 van.
A távoli kezelés nem jó, mert több 100GB t kell másolni
Tcmd csak olvas az nem jó, mert kimondottan másolni kell.
Azt hittem már van linux támogatás.

(#138578) DragoX válasza Doky586 (#138564) üzenetére


DragoX
tag

Igen, azért építettem meg a full halk gépet, hogy hallgassam a winyó csodás hangzását éjjel/nappal interferencia nélkül. :))

Elképesztőnek tartom, hogy szoftverből ezt nem lehet megoldani, de még azt is hogy nem az az alap, hogy ne pörögjön fel. Hihetetlen hogy ez pont nem zavar egy greenpeace-es kollegát sem.
:(((
Az lesz nekem is, SSD helyette. Miért is ne termeljünk még több szemetett a sz@r szoftver miatt? Mibe kerülne egy jelölőnégyzet Microsoftéknál, ami arról szól, hogy "ne pörgesd feleslegesen ezt a meghajtót? Vagy egy whitelist hogy mi férhet hozzá a merevlemezhez?
:(

(#138579) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyen járok-e.
Akarok használni egy progit, ami utoljára XP alatt volt tökéletes, de tavaly még 7 alatt is működött, funkcióit ellátta: SonicStage, Sony mp3 lejátszók konvertáló/filemozgató progija. (csak ezzel lehet dalokat tenni az mp3 lejátszóikra).
Feltettem egy Win10-es gépre a programot, utolsó verziót persze (SonicStage 4.0), ami el is indult, számokat húztam be a saját könyvtárba, majd ráhúztam a lejátszóra.
Oké.
Köv Win start után már nem működik a progi. (több 10-es gépen eljátszotta ezt). Elsőre oké, utána nem.
Rendszergazdaként és komaptibilitási problémák ellenőrzése után sem jó.
Mi lehet a baj?

(semmilyen music file-t nem akarok lejátszani, csak indítanám a progit, szóval a hibaüzenetet nem értem)

Ha megcsinálom, amit kér, akkor sem hajlandó már elindulni sem.

[ Szerkesztve ]

(#138580) King Unique válasza lanszelot (#138577) üzenetére


King Unique
titán

Ha figyelmesen olvastál (volna), akkor láthattad, hogy az egyik linkelt hozzászólásban említve van a WSL 2, megoldható akár azzal is.
Nem világos miért nem jó az USB boot amikor a modern Linuxoknál natív USB 3.0 támogatás van már jó ideje, az nyilván nem lehet gond, nem muzeális W7-ről van szó, az utóbbi nem támogatja natívan (példa). Szóval jó lesz az előbbi. :K
Ha a TC plugin read nem opció, akkor akad több program is amivel írhatók az Ext2/3/4 és akár egyéb fájlrendszerű kötetek, lásd az előbbi válaszban linkelt hozzászólásokat újra: [link], [link].
Van, lásd WSL. Viszont a linuxos fájlrendszerek alapvető natív támogatása nem feltétlen valószínű Windows szinten meg ha eddig sem történt meg, + desktop OS szinten ezen és ezen statisztikákat nézve a csekély elterjedtség okán nem mintha annyira létszükséglet lenne Windowson. :))

[ Szerkesztve ]

(#138581) Gargouille válasza lanszelot (#138577) üzenetére


Gargouille
őstag

Helyi hálózaton (gigabites kapcsolatot feltételezve), pár óra alatt áttolod RDP-n is. Persze ha rendszeresen kell ekkora adatot mozgatni, akkor ez nem jó megoldás, de egyszeri alkalomra akár jó lehet.

Esetleg egy FTP-t vagy felhúzol a Linuxra, vagy SSH-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138582) King Unique válasza DragoX (#138578) üzenetére


King Unique
titán

Az előző választ, az ott linkelt hasonló esetnél leírtakat sikerült elolvasni? Ha igen, akkor ott világosan le van írva, hogy akár leválasztható-visszacsatolható a HDD szoftveresen, nemcsak esetlegesen a Windows karbantartási és egyéb folyamatai ébreszthetik fel hanem 3rd party szoftverek is, egyes HDD-knél firmware szinten lehet jellemző a gyakori fejparkolás mellett a lemeztányér gyakori leállítása és felpörgetése is, ha annyira halk működés a cél akkor HDD helyett inkább SSD-t kellene használni, stb... :B

[ Szerkesztve ]

(#138583) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok.

Egy volume 2 nevű programot használok, hogy a taskbarra húzva az egeret görgetéssel tudjak hangerőt állítani, viszont ez egy orosz program, és az irodai gépen valamiért sokszor leakad, olyan hanggal jelzi mint mikor lecsatlakoztatom egy pendriveot, de aztán visszajön és megy tovább.

A lényeg hogy ma leszedtem, viszont így megőrülők, mert nem tudok egérrel hangerőt állítani bármikor.

Van bármilyen hasonló program, mondjuk a windows storeban, vagy akárhol, ami hasonló okosságra képes?

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#138584) King Unique válasza trialboj (#138583) üzenetére


King Unique
titán

Milyen program, ami...? topik témája a milyen programot xy célra.

De egyébként nem világos minek ehhez okvetlenül külön program, pl. zene és videófájl xy programmal történő lejátszásánál nálam anélkül is működik a hangerő állítása az egérgörgővel W10 alatt. :F :))

(#138585) ekkold


ekkold
őstag

Sziasztok!
Iskolai hálózatból szeretném elérni az otthoni NAS-on levő fájljaimat. Mikrotik routerem van amin PPTP és L2TP+ipsec VPN szolgáltatás fut. A iskolai PC egy őskövület, Win10-el iszonyú lassú. Ha a PPTP-re próbálok csatlakozni vele, akkor olyan hibaüzenetet kapok, hogy a GRE protokoll nem működik, az L2TP+ipsec kapcsolat (némi registry piszkálás után) összeáll, tudom pingelni is a NAS-t, de adatforgalom nincs. Néha megjelennek a NAS megosztott mappái, de a tartalmukat nem tudom elérni. Mit tehetnék, hogy működésre bírjam?
A VPN szerver biztosan jó, laptoppal+win7-el az iskolai eduroam wifin keresztül gond nélkül tudok kapcsolódni, de nem akarok mindíg laptopot cipelni.

[ Szerkesztve ]

(#138586) plömplöm válasza trialboj (#138583) üzenetére


plömplöm
őstag

nirsoft volumouse

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#138587) DragoX válasza King Unique (#138582) üzenetére


DragoX
tag

Igen, elolvastam. :((
Boldogabb nem lettem tőle, pláne annak fényében hogy annó a linuxos laptomomon ezt viszonylag könnyen meg lehetett oldani egy belső, és ugyanezzel a HDD-vel is (akkor még usb-s) Minden probléma nélkül csücsültek napokig felpörgés nélkül.
Néztem már procmon-nal is, nincs 3rd party alkalmazás ami felkeltegetné.
Van helyette $LogFile meg $MFT írosgatás (csak tudnám mi a halálnak egy nem redszer meghajtón amin lósz@r változás nincs? loggolja az időjárást, vagy mi a tosz? :F )
Az meg hogy mitől kel fel, mikor le van választva a meghajtó teljes rejtély számomra...

(#138588) tordaitibi válasza trialboj (#138583) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ajánlották a Volumouse-t,
ha esetleg a tálcaikonon görgetős hangerő mellett fényerőt, kontrasztot is állítgatnál akkor próbáld ki a Click Monitor ddc nevű szoftvert.
Atomjó. Van portable is ha nem tetszik nem szemetel semmit a gépen.

(#138589) zolee001 válasza ekkold (#138585) üzenetére


zolee001
őstag

A PPTP vpn -hez 2 dolog kell,a 1723 port nyitása a tüzfalakon illetve a GRE protokol,nálad az utobbit fogja meg valami.
Az L2TP hibához ennyi infobol nem tudok mit mondani de klienseken nem kell registry hack a müködéséhez

(#138590) zolee001 válasza zolikaDB (#138579) üzenetére


zolee001
őstag

Sajnálatosan a Sony kukázta ezt a programot,viszont volt utodja MediaGo amit szintén kukázott de annak is lett valami utodja csak a nevére nem emlékszem sajnos
Mindegyik kompatibilis volt a Sony (régebbi is) lejátszóival

(#138591) King Unique válasza DragoX (#138587) üzenetére


King Unique
titán

Már akinél, másnál Linuxon sem feltétlen volt napokig alvó módban meg ugye lehet eltérés ha USB-n és ha SATA-n van csatlakoztatva, Windowson a rendszer mellett/helyett lehet mégis felébresztette pl. AIDA/HDS/HWInfo/külső AV/egyéb program ha telepítve van olyan, stb. :)
Apropó USB, ha ritkán van használva a HDD, akkor akár egy USB-s külső házba is be lehetne tenni, majd használaton kívül lecsatlakoztatni, külső házon lévő tápkapcsolóval kikapcsolni és csak akkor kapcsolni be újra ha ténylegesen használva van, stb.
SATA-n a leválasztásra vonatkozóan meg ha támogatott az adott PC-nél BIOS/UEFI szinten a Hot Plug funkció, akkor a hot swap szintű leválasztás értendő, ami után nem kellene csak úgy felpörögnie a HDD-nek, max. ha újra van csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#138592) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Van egy HP envy AIO gépem. Gyári Win 10 Home-mal. Na most az a bajom h kibszottul agresszív a power managementje. Rádugom a hdd dokkolót és 2 perc alatt lekapcsolja. Nincs a winfos alatt sem több power profile csak blanced és ott is csak a kép és alvási időt lehet állítani.
Már próbáltam regedittel meg policy edittel is visszaállítani a mindent is de egyszerűen nem megy. Semmit nem tudok állítani és marhára idegesít az állandó kikapcsolás :(
Lenne vármilyen ötletetek és javaslatotok? :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#138593) King Unique válasza bitpork (#138592) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél illetve másik válaszban leírtakat, ahol ha a Windows 10 energiagazdálkodási beállításánál a merevlemezek kikapcsolását "0 / soha" értékre állítva is leáll 2 perc után a HDD, akkor az a dokkoló miatt van, annál firmware szinttű beállítás a 2 perc inaktív állapot utáni készenléti mód. Ha Modern Standby van és nincsen az előbbi beállítási lehetőség, akkor a linkelt válaszokban ismertetve vannak egyéb módszerek.

[ Szerkesztve ]

(#138594) zolikaDB válasza zolee001 (#138590) üzenetére


zolikaDB
veterán

Utolajara 2006 korul hasznaltam a SonicStage-et.
De akkor utanakeresek, mik az alternativak, amennyiben tkp szulettek ilyen programok.
:R
Pedig a 3.4-es verzio ki lett mentve ISO-ba, hatha kell majd vmire. Igaz, mi baromi sokaig huztuk az XP-t is...

Media Go letoltesi oldalan ezt adja be: [link]

[ Szerkesztve ]

(#138595) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne: adott egy dell laptop, valami régebbi i3-as darab. Sajnos anno win7-ről frissítették 10-re, és sok anomália van. ( nem látszanak awifi hálózatok, menüpontok nem nyílnak meg stb. ma próbáltam frissíteni a 20h2-re, le is tölti, megy a telepítés ( nagyon-nagyon sk ideig, ssd-vel) Amikor újraindul, lefut telepítés, majd a gép kikapcsol. Amikor újraindítom, kiírja hogy a változtatások törlése. Elmolyol egy ideig és minden marad ahogy volt, az előző régebbi win 10-en, nem teszi el a frissítést. 2x végigcsinálta, és kezdené újra.
Mi lehet a gond? Lehet ennyire gond a win 7-ről való frissítés? ( aminek én nem vagyok híve, én soha nem csinálom így, de ezt gépet nem én telepítetem és állítottam be, sajnos más után kell belenyúlnom.)

(#138596) zolikaDB válasza zolikaDB (#138594) üzenetére


zolikaDB
veterán

De itt kapargatjak a progi Win 10-en valo futtatasat.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#138597) bitpork válasza King Unique (#138593) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A saját belső hdd is leáll :(

MOD

A válaszaidban jelölt minden lehetőséget végigpróbáltam már és semmi nem jelenik meg a power alatt.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#138598) King Unique válasza bitpork (#138597) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ha van olyan beállítás, beállítod hogy ne álljon le. :)

(#138599) King Unique válasza mexel (#138595) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol értelemszerűen az adott hibakódhoz / hibakódhoz tartozó megoldásokat kellene próbálgatni és szükség esetén mindet, de van amikor a Windows Update cache törlése és egy Windows restart utáni újrapróbálkozás is megoldja a problémát, stb. Ha esetleg nem sikerülne, akkor meg ott van a Windows 10 alól indított repair install in-place upgrade-del, vagy verziófrissítéshez maga az upgrade a frissítési segéddel vagy MCT-vel, stb. Ha annyira el van csesződve ott minden és nem megy sehogyan az upgrade, akkor meg marad pendrive-ról bootolva a telepítőt a W10 clean install, ennyi. :D :))

(#138600) mexel válasza King Unique (#138599) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm. A clean install lenne az igazi, de csak 1 napom van még itt és a gép munkaeszköz, tele minden adattal, mindent visszapakolni már nem lenne időm. ( lementeni lementettem mindent a próbálkozások előtt persze)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.