Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139551) Synaptic válasza Synaptic (#139526) üzenetére


Synaptic
senior tag

Erre esetleg valaki ?

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#139552) tordaitibi válasza Dorian (#139545) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Akkor ott valami nagyon el van baltázva.
vagy az asszony (talán nem is tudja) töltöget le mindent, menteget, sokszorosít. Én láttam olyan betelt 500 gigás vinyót amibe a Lomtár 170 giga volt mert film hegyeket letöltöttek-töröltek-áthelyeztek, de a kukát sose ürítették. Volt egy rakás 5-6 gigás film ami 3-4 mappába volt meg egyszerre mert nem áthelyezte hanem másolt.
Vagy a Windows is ludas lehet ebben de az általánosságban bizonyos idő múlva törli a frissítési előzményeket. Vagy nem. :)
Egy mindenre kiterjedő vizsgálódás és utána karbantartás szerintem megoldaná reinstall nélkül.

Nekem 2016-os telepítésű, a létező összes update--upgrade-t átélt W10 jelenleg 29GB, ebből a swap 4GB.
Minden adatom másik vinyóra van helyezve. Ez egy esetleges os reinstallnál óriási előny.
De tudom tapasztalatból hogy 100-ból 100 ismerősömnek csináltam D meghajtót, és 100-ból 100 nem használja, töküres. Ezért erről leszoktam, ha gebasz van minden mehet a levesbe, akkor van sírás-rívás meg Jajjj Tibi, mentsd le lééécci léécci...! :K

(#139553) Zoz válasza Dorian (#139547) üzenetére


Zoz
őstag

Mindegy, hogy formázol, vagy SSD-t raksz bele, amíg az alaplap változatlan, megmarad az aktiválás.

(#139554) King Unique válasza Dorian (#139545) üzenetére


King Unique
titán

Akkor megnézed szépen, hogy mi foglal annyit és szükség esetén adott a lehetőség lemezterületet felszabadítani, nem feltétlen kell csak emiatt clean install a 0-ról, lásd egy másik válaszban leírtakat...

Lásd ugyancsak egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat a honnan letöltve és hogyan kell pendrive-ra telepítési adathordozót készíteni, pendrive-ról bootolva telepíteni a Windows10-et kérdésre, stb., ami szintén nem újdonság.

Ha van az adott PC-nél a W10-hez tartozó digitális licenc, akkor ugyanazon Windows 10-kiadás (pl. Home / Pro) esetleges újratelepítésénél nem kell újra megadni a termékkulcsot, mivel automatikusan aktiválódni fog a Windows 10 ugyanazon kiadása, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál, meg az itteni téma összefoglalóban is világosan le van írva...

[ Szerkesztve ]

(#139555) Dorian válasza tpeter77 (#139550) üzenetére


Dorian
félisten

Korábban már pucolgattam manuálisan mindent amit tudtam, így most a lemezkarbantartó kemény 8 MB-tól tudott megszabadulni.
52 GB-os a C meghajtó (asszony lelkére kötöttem, hogy ide csak program települhet, bármi adat a D-re kerüljön) maga a Windows mappa 45 GB (!)
Direkt ezért csináltam neki két partíciót, hogy ne vesszen adat, ha formázni kell a Win miatt.

Saját laptopom istentudja hány éve telepítettem, sorozatos frissítések azóta, mégis rendben van minden, de a zasszony...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139556) King Unique válasza [HUN]Dani (#139543) üzenetére


King Unique
titán

Telepítési adathordozó nemcsak pendrive lehet, hanem pl. külső HDD, külső SSD, SD-kártya illetve USB-s adapterbe tett SD-kártya, aztán optikai lemez (DVD), stb. Ha manapság, 2021-ben egyik sem áll rendelkezésedre, akkor az elég érdekes... :B De akár még az utóbbi esetben is megoldható a clean install, lásd az alábbi útmutatót, + ott van pl. a WinToHDD program is.

Windows 10 tiszta telepítése helyi lemezről, DVD vagy Pendrive nélkül

(#139557) #86564352 válasza Dorian (#139555) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha a Win mappa 45 GB, akkor nem kell az asszonyt piszkálni, simán lehet a driverstore mappa hízott el magától az évek során. Nem is biztos kell az a tiszta telepítés, előbb nézd meg windirstat, treesize hasonló programokkal pontosan mi is foglalja a helyet. Lemezkarbantartó rendszergazdaként gondolom már volt?

(#139558) Dorian válasza #86564352 (#139557) üzenetére


Dorian
félisten

Mindent megnéztem, 37 GB-ra tudtam csökkenteni a Win méretét. Ez azt jelenti, hogy a 49 GB-os meghajtón 2 GB szabad hely lett.
Kiírja, hogy egy csomó frissítés szükséges, de nem tölti le őket. lehet, hogy kevés neki a 2 GB hely?
Ill. valamiért nem lehet a fényerőt állítani, maxon megy ami nem napsütésben elég gáz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139559) Pyttawrx válasza Dorian (#139558) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én a rendszernek 100GB-ot szoktam adni. Listázd már ki a mappa méreteket pl total commanderben, de a TC-t rendszergazdiként futtasd. most jelenleg 22GB nekem a win mappa. :D Valami nem kerek ott

(#139560) King Unique válasza Dorian (#139558) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mi mindent, az előző választ sikerült elolvasni, megnézni ezzel / ezzel hogy mi mennyit foglal és az ott linkelt útmutató mind a 33 (!) pontja megvolt? :)) Nem hiszem... :N

(#139561) Cs1csó válasza Pyttawrx (#139559) üzenetére


Cs1csó
félisten

Régen én is 100GB-ot adtam mióta 2db SSD van a gépben ezt nem kell (egy 120-ason a rendszer az 1TB-oson pedig egyéb plusz esetleg játék telepítésére is jó)
Bár ha így halad az SSD-k fejlesztése előbb-utóbb okafogyottá válik a 1TB-osnál kisebb méretű SSD-k forgalmazása, és akkor lehet vissza fogok térni erre a megoldásra. :DDD

(#139562) Dorian válasza Pyttawrx (#139559) üzenetére


Dorian
félisten

Hogy érted azt, hogy rendszergazdaként?
Az a felhasználó, amivel belépek a rendszergazda. Akkor ez így oké?
Kilistáztam, csak ezzel nem megyek semmire. Mit kell lássak, melyik mappa azt aminek nem szabad nagy méretűnek lennie?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139563) Dumi86


Dumi86
senior tag

Kinek hogy szuperál a keddi frissítés? Nekem 19:02 óta nem tölt be rendszer... Vicc ez az egész minden frissítéssel ez megy.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#139564) King Unique válasza Dorian (#139562) üzenetére


King Unique
titán

How to Use Windows 10 Disk Cleanup in Classic and Extended Mode to Free up Space

Így / így érti, ami amúgy adja magát a program használatánál...

Tehát akkor az előbbire a válasz nem, vagyis falra hányt borsó esete... :D

[ Szerkesztve ]

(#139565) Doky586 válasza Dorian (#139558) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha 49-ből 2-t felszabadítottál az nem 37 hanem 47..! :K

(#139566) King Unique válasza Dumi86 (#139563) üzenetére


King Unique
titán

Mármint pontosan melyik frissítés és melyik Windows 10-verziónál?
Ha a varászgömbből jól olvasom ki, akkor pl. 21H1-nél a KB5007186 nálam települt gond nélkül és újraindítás illetve véglegesítés után is bootol és működik a Windows 10 rendesen. Igen, valóban már-már vicc, hogy egyeseknél gond nélkül települ minden frissítés, míg másoknál ki tudja milyen elcseszett szoftverkörnyezet vagy egyéb okból állandóan probléma van... :))

[ Szerkesztve ]

(#139567) Geth válasza Dumi86 (#139563) üzenetére


Geth
addikt

Itt minden szuper, talán 2 perc is volt mire felmászott.

Le is gyártottam az új wim-et, 3,64GB.

[ Szerkesztve ]

(#139568) Dumi86 válasza King Unique (#139566) üzenetére


Dumi86
senior tag

A legfrissebb amit ma adtak ki. Külföldi fórumon is sokan panaszkodnak meghiúsult telepítésről. Továbbra sem tölt be a rendszer. Csak pörög az Üdvözöljük szövegnél. Hát így még helyrehozni se lehet. Már kezdem unni, hogy nincs egy frissítés ami rendesen felmenne.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#139569) mrbego válasza Dumi86 (#139568) üzenetére


mrbego
aktív tag

Nálam rendben frissült, eddig még semmi negatív tapasztalat (de évekre visszamenőleg se nagyon volt).

Üdv, P

(#139570) Dumi86 válasza mrbego (#139569) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nagynehezen felment kb 15 ujrainditással sikerült is...

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#139571) King Unique válasza Dumi86 (#139568) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezt ismerjük, hogy egyes felhasználóknál ez + az van, de az jellemzően nem nagyon derül ki, hogy pontosan milyen csillagállás mellett lesz sikertelen a frissítés... Elhisszük, már akinél ez van, mert ugye másoknál gond nélkül települt ez is, ahogyan az előzőek szintén.

(#139572) AshaNoR


AshaNoR
tag

Sziasztok
Nem tudom, hogy melyik a legalkalmasabb topik, hátha ez:
Vásároltam egy új notebookot windows 10-el és az alkalmazások nem frissülnek a microsoft storeból. Mi a teendő?
Alaphelyzetbe állítással próbálkoztam, de sajnos nem segített.
Nem vagyok informatikus, nézzétek el nekem :)
Maga a Storenak az appja nem eltávolítható, így újratelepíteni sem tudom.
Köszönöm :)

(#139573) Csatravi


Csatravi
senior tag

Üdv!
Hogy tudom megoldani, hogy két monitort használva, kiterjesztett asztalon egy program (Skype) mindig a második monitoron nyíljon meg? Ha áthúzom majd bezárom az X-el és újra indítom akkor újra a második monitoron indul de ha tálca ikon "A Skype bezárása" választom vagy a gépet újra indítom akkor mindig az első monitoron nyílik meg. Szóval nekem az kellene , hogy mindig a 2. monitoron nyíljon meg és ne kelljen állandóan áthúzogatni a programot.

(#139574) nicu71 válasza King Unique (#139571) üzenetére


nicu71
addikt

nálam is simán megvolt pikk -pakk ma is.
Amúgy én naívan számitottam ma November Update-re is :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#139576) King Unique válasza nicu71 (#139574) üzenetére


King Unique
titán

Hát lassan esedékes lenne, TechBench weboldalon is már be van készítve a 21H2 letöltési opció, szóval hamarosan elvileg érkeznie kell.
Egyébként technikailag eddig is megoldható volt a 21H2 ISO letöltése, Enablement Package módszerrel a gyors upgrade, stb., nem feltétlen kell arra várni mikor jelenik meg hivatalosan, meg mikor ajánlja fel a Windows Update. ;)

(#139577) Csatravi válasza Csatravi (#139573) üzenetére


Csatravi
senior tag

Megtaláltam, hogy hogy csináltam régen és újra működik.

(#139578) AshaNoR válasza King Unique (#139575) üzenetére


AshaNoR
tag

Tudom, hogy kell frissíteni automatikusan és manuálisan is.
A probléma azzal van, hogy bármit szeretnék frissíteni, kiírja, hogy ,,függőben" majd egy kis várakozási ikon megjelenik, de nem indul el a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#139579) AshaNoR válasza AshaNoR (#139578) üzenetére


AshaNoR
tag

Kétszeri gép-újraindítás megoldotta.
Azért köszönöm a segítséget King Unique :R

(#139580) pinnacle válasza pinnacle (#139528) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek? Nagyon bosszantó ez az állandó lefagyás. Milyen másik topikban kérdezzem? Zoomot nem találtam.

(#139581) Pyttawrx válasza pinnacle (#139528) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah várj, most akkor újratelepítés óta fagy a zoom, vagy az egész gép? Paraméterek?

(#139582) Jorus válasza Dumi86 (#139563) üzenetére


Jorus
nagyúr

Felment rendben pártíz mp alatt, nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#139583) Dorian válasza Doky586 (#139565) üzenetére


Dorian
félisten

A C meghajtó (amin csak a programok vannak) 49 GB, maga a Windows mappa 37.
(A céges gépemen épp tegnap mondta az informatikus, hogy kipucolta a Windowst. Most érdekességképp megnéztem, 32,1 GB)
Sajnos több szabadidőm nincs ezt nyomozgatni meg utánaolvasni, foglalkozni vele, elviszem egy szervizbe és megcsinálják.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139584) Pyttawrx válasza Dorian (#139562) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

nem. total commander ikon jobb klikk futtatás rendszergazdaként

(#139585) Pyttawrx válasza Dorian (#139583) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kérd meg a rendszergazdit, hogy fusson vele 1 kört. :D

(#139586) movax válasza Dumi86 (#139563) üzenetére


movax
őstag

Gond nélkül felment minden gépemre, semmi baj nincs vele (korábban se volt, soha, semmilyen frissítéssel).

(#139587) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Adott egy 1 éves Asus Zenbook. Win10 van rajta, ha feltöltve rakom le, és kihúzom a tápból, akkor már fél nap után nem tudom bekapcsolni mert leszívja az aksit valami. Aksija nem hibás, bekapcsolva aksiról normálisan szépen merül. Nem hibernálással állítom le, hanem simán (tudom az is valamilyen szinten hibernál, de ha hibernálva kapcsolnám ki akkor se kellene 0ra leszívni az aksit fél nap alatt).

Valami ötlet mi okozhatja, mit nézzek meg?

(#139588) pinnacle válasza Pyttawrx (#139581) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Évek óta gond nélkül nyitotta meg a Zoom linkeket a program, 1 hete összeomlik állandóan, akár Zoommal akár Firefoxszal nyitom meg. Letöröltem a Zoomot, újratelepítettem, semmi változás. Edge, Chormmal nincs gond, de jobb lenne alkalmazásból.

B-L-A-C-K ezekkel meg tudod nézni mi ébreszti a gépet.
powercfg -lastwake
powercfg -requests
powercfg -devicequery wake_armed
powercfg /waketimers
Nekem régebben minden üres volt, de mostanában megváltozott.

(#139589) B-L-A-C-K válasza pinnacle (#139588) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezeket látom:

(#139590) Pyttawrx válasza pinnacle (#139588) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl live linux, vagy wintogo windowssal is ezt csinalja?

(#139591) Lauda válasza Lauda (#139215) üzenetére


Lauda
félisten

KB5007186

19043.1348

(#139592) Tommedli


Tommedli
csendes tag

Tisztelt szakértők és fórumozók!
Nálam is jelentkezett a probléma a tegnapi frissítés után. (KB5007186) - (KB890830) A frissítés feltelepült, majd amikor jelzett újraindítottam a rendszert. Először ugye elmegy 30%-ig, majd újraindul és folytatja 30%-ról 100%-ig, majd indul a Win. De nem így lett. 20 percig forgott az üdvözöljük képernyő, majd meguntam és reset. Normális boot és pár másodperc üdvözöljük után tök fekete képernyő a végtelenségig. A 4. reset után végre felállt a rendszer. Ez a gép elvileg 1809 óta, (vagy még régebben, talán 1709 nem emlékeszem) van rendszeresen frissítve mindig ahogy megjelenik új update. (a nem kötelező is) (Az GPT átállás miatt telepítettem újra akkor) Észrevételem: Régen a telepítő 450MB-ot adott a "C" utáni rejtett partíciónak. Miután nagy nehezen felállt a rendszer, megnézetem alig 20-on pár MB szabad hely volt csak rajta. A Gépem 2013 elejétől építettem 2014 elejéig és nem volt olcsó akkor. Megjárta a W7-et a 8.1-et a 10-et és néhány Linux rendszert is. Soha semmi problémám nem volt a frissítéssel. Ez volt az első alkalom. Semmilyen hiba kód nem volt. Az eseménynaplóba semmi érdemleges nincs, csak a váratlan reset.
Kérdéseim:
Okozhatta-e ez a túl kicsi Recovery Partítion a fenti problémát?
Ha most csinálnék tiszta telepítést, mekkora lenne a Recovery Partítion mérete?

Utólag megnöveltem a méretét 650MB-ra. Most több mint 228MB az üres hely.
Kíváncsi leszek. hogy a következő update-nél jelentkezik-e ismét a probléma.

Válaszokat tisztelettel köszönöm.

Szerk: Samu 850Pro-n van a Win10.

[ Szerkesztve ]

(#139593) Tommedli


Tommedli
csendes tag

Módosítás!
Most ugrott be, hogy régen nem a "C" után, hanem az előtt volt a Recovery is. Valamikor létrehozott még egyet utána is. Na, én az előbbit még régebben töröltem, (minek kettő tök egyforma) és a "C" utánit növeltem meg 650MB-ra.

[ Szerkesztve ]

(#139594) pinnacle válasza B-L-A-C-K (#139589) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Eszközkezelőben kapcsold ki az ébresztést. Régebben nekem is volt, hogy a gép magától bekapcsolt csak már nem emlékszem mitől.

Pyttawrx Windows 10-em van. Valami elcsesződött ebben vagy a Zoomban, mert laptopra most telepítettem a Zoomot, semmi gond, és a konferenciás társaknak is tökéletes. Régebben mondták a Windowst akárhogy is karbantartom 1-2 évente újra kell telepíteni, remélem ez azért manapság már nem igaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#139595) krealon válasza Tommedli (#139593) üzenetére


krealon
veterán

https://www.diskpart.com/windows-10/multiple-recovery-partitions-windows-10.html

Elvileg a recovery partíció növelés elég az update probléma orvoslására.

(#139596) King Unique válasza Tommedli (#139592) üzenetére


King Unique
titán

Ha túl kicsi pl. a System Reserved vagy akár egyéb rendszer számára fenntartott partíció mérete és szükség esetén nem tudja azt megnövelni a Windows 10, akkor amiatt lehet sikertelen pl. egy funkciófrissítés, upgrade (példa). Ellenben egy havi kumulatív frissítés telepítésénél nem feltétlen kellene gondot okoznia, bár ki tudja, előfordulhat akár kivétel is.
Windows 10-nél a 2004-es verzió óta van UEFI/GPT szerinti clean install esetén az ESP + MSR + C + WinRE partícióelrendezés, korábbi (≤ 1909) verzióknál a WinRE volt legelöl, amit ha szükség esetén nem tudott megnövelni a Windows 10, akkor a C után létrehozott + 1 db WinRE partíciót és így 2 db lett.

[ Szerkesztve ]

(#139597) Tommedli válasza krealon (#139595) üzenetére


Tommedli
csendes tag

Köszönöm a választ. :R Remélem nem csak elvileg.

(#139598) Tommedli válasza King Unique (#139596) üzenetére


Tommedli
csendes tag

Köszönöm neked is a válasz. Valóban rosszul emlékeztem és tényleg legelöl volt valamikor a legnagyobb rejtett partíció. A tények azok tények. Végig böngésztem a linkelt dolgokat. Jó részével tisztában vagyok. Viszont az totál jogos, hogy betette a "C" és a "D" közé a Recovery-t. Már csak az az érdekes, hogy hogyan lehet az, hogy a legutóbbi nagy frissítés nem növelte meg a méretét? Végül is tök mindegy. Ha a 21H2-nek nem lenne elég a 650MB akkor majd kap 800MB-ot. De azért érdekes, hogy az usernek kell babrálnia vele. Még jó, hogy észrevettem. Ja, úgy látszik most én vagyok, voltam a kivétel.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#139599) Pyttawrx válasza pinnacle (#139594) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem nem igaz a hír. Nem kell. Ha nem gond, akkor tedd újra, ha nincs más teszt lehetőséged.

(#139600) King Unique válasza Tommedli (#139598) üzenetére


King Unique
titán

Nem minden esetben növeli az upgrade a WinRE partíció méretét és másfelől pont az a lényeg, hogy normál esetben nyilván nem a usernek kell manuálisan babrálni, hanem szükség esetén automatikusan megnöveli a Windows 10 a méretét, vagy újat hoz létre, stb. ;)
2004, 20H2, 21H1 verziókra a 21H2 csak egy Enablement Package lesz, nem a standard, nagy méretű build upgrade, vagyis nem valószínű, hogy a WinRE partíció default meg pláne megnövelt mérete gond lenne. Sőt, a jelen problémádnál sem biztos, hogy pont az volt a gond, lehetett akár más oka is. :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.