Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138501) rasotamas


rasotamas
veterán

Köszönöm a válaszokat, már települ.
Még lenne egy kérdésem:
Ez egy meglévő gép volt, 1TB HDD, Win7, Firefox, telepített progtramok.
Van valami módszer ezeket átteleportálni az új, SSD-s win10 rendszerre? Főleg a Firefox könyvjelzők, jelszavak, talán programok, a fájlokat rajta akarom hagyni, a vinyó marad.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#138502) King Unique válasza rasotamas (#138501) üzenetére


King Unique
titán

Akkor mondjuk logikusan nem kellene teljesen a 0-ról újratelepíteni, hanem először W7 —► W10 upgrade, majd utána klónozni a W10-et HDD-ről SSD-re, ilyen egyszerű... Másik opció a Windows Áttelepítő szintű megoldás, ami ugyan a Windows 10-nél megszűnt, de van rá külső program, lásd pl. PCmover Express, EaseUS Todo PCTrans, + Firefox esetében könyvjelzők és egyéb beállítások mentése, stb.

[ Szerkesztve ]

(#138503) Gargouille válasza Sanci38 (#138500) üzenetére


Gargouille
őstag

Esetleg okozhatja a gondot az SMB protokoll verziója, lehet a lejátszó valami olyan régebbivel akar csatlakozni, ami ki lett kapcsolva a Windows-ban. Ezt egy rendszergazdai joggal futtatott powershell paranccsal könnyen le tudod ellenőrizni, hogy melyik verziók vannak bekapcsolva, illetve tetszés szerint ki- és be tudod kapcsolni:

SMB v1 protokoll:
Lekérdezés: Get-WindowsOptionalFeature –Online –FeatureName SMB1Protocol
Letiltás: Disable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName SMB1Protocol
Engedélyezés: Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName SMB1Protocol

SMB v2/v3 protokoll:
Lekérdezés: Get-SmbServerConfiguration | Select EnableSMB2Protocol
Letiltás: Set-SmbServerConfiguration –EnableSMB2Protocol $false
Engedélyezés: Set-SmbServerConfiguration –EnableSMB2Protocol $true

Picit bővebben pedig az MS oldalán minden információ erről.

Hátha... :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138504) zolee001 válasza Sanci38 (#138500) üzenetére


zolee001
őstag

A megosztási engedélyek/jogok helyes beállitása majd authentikációs adatok megadása
Ha a "központi fiók" az MS Accountot jelenti akkor nyilván azt felhasznevet adod meg (mail cim+ jelszó)
NFS hanyaglható mivel a kliens oprendszerekben csak a kliens van,server nincs

(#138505) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Tegnap újratelepítettem a win 10-et, outlook fiókkal bejelentkezve, kérte ez a pin kódos izét is. De szeretném, ha nem kérne semmit csak simán bejelentkezne az asztalra.
Próbáltam a netplwiz -es parancsot, de nekem ott nincs semmiféle kipipálós dolog. Régebb így csináltam, de valahogy most nincs ott.

Mit tanácsoltok, hogy lehet kikapcsolni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#138506) Bubaaa válasza V.Stryker (#138505) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Pedig ott van az.

(#138507) tordaitibi válasza Bubaaa (#138506) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pedig neki nincs ott es sok masnak sem. :)
Tapasztalat. Viszont van ra megoldas, az utolso 200 hsz-bol 15 ezzel foglalkozik.

(#138508) V.Stryker válasza Bubaaa (#138506) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#138509) Bubaaa válasza tordaitibi (#138507) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Oké,nem tudtam hogy nem egyforma a rendszer! Meg voltam győződve róla,hogy ha nekem ott van,másnak is. És igen,visszakeresve tényleg volt erről szó,csak mivel nem érintett átsiklottam felette.

(#138510) Lauda


Lauda
félisten

Szeretnék kérdezni valamit. Adott egy usb-s wifi eszköz, amit bedugok az asztali gépbe, fel is ismeri, minden oké. Hogy tudok az asztali gép és az androidos telefonom között fájlokat mozgatni ide-oda?

Köszönöm szépen!

(#138511) zolee001 válasza Lauda (#138510) üzenetére


zolee001
őstag

Ad-Hoc hálózatot létrehozol vmelyik eszközön és vagy smb megosztás vagy ftp
Legegyszerübb dolog a driveodba fel és letöltés már ha nem komplett BD anyagot akarsz mozgatni

(#138512) movax


movax
őstag

A telefonon létrehozol ftp-szervert (ha véletlenül xiaomi vagy hasonlód van, MIUI alatt a natív fájlkezelője tudja), majd pl. Total Commanderből csatlakozol hozzá. De a kábeles csatlakoztatás gyorsabb, nem kell IP-címmel, portokkal, jelszóval szarakodni. És igen, a drive, email, messenger csatolmány stb. sokkal kényelmesebb.

(#138513) Lauda válasza zolee001 (#138511) üzenetére


Lauda
félisten

#138511zolee001, #138512movax

Köszönöm szépen! :R

(#138514) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Windows 10-ben meg akartam szüntetni az indítási jelszót.... Mindent ugy csináltam,ahogy kell(neten utána néztem, mit hogy, netplwiz,stb stb) és most még rosszabb a helyzet.
Indításkor már 2 felhasználó van,az egyik jelszót kér, a másik a pin kódot (ez a fő felhasználó)
Hogy tudnam megoldani hogy csak a fő felhasználó maradjon, és a gép jelszó kérés nélkül induljon?
Előre is köszönöm.

(#138515) rasotamas válasza King Unique (#138502) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi!
És az nem lenne járható út, hogy átklónozom a 7-et az ssd-re, és azt upgradelem? Ha nem sikerül jól még mindig megvan az eredeti 7, az ssd-re még mindig húzhatok egy friss 10-et, ha meg jól sikerül kész is van.
Attól tartok, hogy amit nyerek a win10 frissességével azt a teljesítményt elveszítem így.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#138516) tordaitibi válasza Lauda (#138510) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Totalcommander is alkalmas erre, vagy ha elegansabb kulso szoftver kell akkor Unified Remote. Linuxon semmi se kell ott a KDE Connect de ez nem ide tartozik.
Meg a WifiADB app is alkalmas erre bar ez mar lealazasa a celszoftvernek.
Vagy mint irtak smb, ftp, a lehetosegek tarhaza vegtelen.
Droid 9 es felett neha kicsit maceras tud lenni, a tullihegett biztonsag miatt.

(#138517) King Unique válasza V.Stryker (#138505) üzenetére


King Unique
titán

Számos alkalommal ki lett tárgyalva ez a téma itt (kereső használata), nemrég újra, + az is hogyan lehet Microsoft-fióknál megoldani...

(#138514) d3tox1c:
Nem, ezek szerint mégsem úgy csináltál minden ahogyan kellene, meg ahogyan Microsoft-fióknál kellene, mert akkor nyilván működött volna rendesen. :B

[ Szerkesztve ]

(#138518) d3tox1c válasza King Unique (#138517) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Pedig úgy csináltam 🤷🏼
És már nem először, mini pc, laptop, mindenen igy csináltam, és nem volt gond.
Most meg ugyan az van belépéskor, sőt, van +1 felhasználó, amit sehogy nem tudok eltavolitani

(#138519) King Unique válasza d3tox1c (#138518) üzenetére


King Unique
titán

Az a 2 db felhasználói fiók max. átmenetileg jöhet létre, de ha megfelelően van beállítva a leírtak szerint, megtörtént a restart stb. akkor csak 1 lesz, direkt kipróbáltam nemrég és működik, + azt talán nem kell külön magyarázni hogyan lehet szükség esetén eltávolítani másik felhasználói fiókot, stb. ;)
Már aki erővel ezzel a jelszó nélküli megoldással akar pepecselni, mert ugye a normál és javasolt működés jelszó / PIN-kód / egyéb megadása a bejelentkezéshez, mint a linkelt válaszban is említve volt...

[ Szerkesztve ]

(#138520) bul07


bul07
nagyúr

W10 új SSD került a gépbe csakhogy megváltozott a meghajtóknak a betűjele, és ezt szeretném megváltoztatni

Találtam ezt a leírást hogy hogy kell

Nézzetek már rá hogy jó ez a leírás, nem lesz később instabilitási gond e miatt?

És ha átnevezem a maghajtót a rajta tárolt adatok ugye nem sérülnek vagy vesznek el?

Ilyen volt Kép
Ilyen lett [kép]

A jelenlegi G (960)-ból csinálnék H (960)-at
És a jelenlegi F (500)-ból csinálnék G (500)-at

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#138521) King Unique válasza bul07 (#138520) üzenetére


King Unique
titán

How to Change and Assign Drive Letter in Windows 10

A meghajtóbetűjel módosítása nyilván nincsen destruktív hatással a rajta tárolt adatokra és amíg nem a rendszerpartíciót (C) akarod piszkálni, addig nem lesz különösebb gond, max. pl. a torrentkliens problémázhat ha folyamatban lévő letöltés / feltöltés közben megváltozott az éppen használt lemez / partíció meghajtóbetűje.
A HDS screenshot meg ennek okán gondolom csak vicc akart mivel pont semmi köze hozzá, meg a volt / lett sem éppen stimmel ha eleve 2 külön meghajtó állapotáról lett betéve screenshot. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#138522) Sub-ZeRo válasza bul07 (#138520) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jó semmi gond nincs vele.
Akkor lesz csak, ha van olyan programod a G-re telepítve és ha megváltoztatod H-ra akkor is a G meghajtóról fogja indítani, amit nem fog találni. Én sűrűn csinálok ilyet és nincs vele gond.
Igaz nálam csak adat meghajtókat variálok át. Nincs rajta program.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#138523) bul07 válasza King Unique (#138521) üzenetére


bul07
nagyúr

Képek azért lettek berakva hogy úgy akarom ahogy régen voltak a betűjelek(ilyen volt kép), csak ennyi értelme volt

Amúgy pont torrent miatt akarom mert mentés visszaraktam csak ugye megváltozott a meghajtó neve így nem indulnak

(#138522) Sub-ZeRo

Nincs program azokra telepítve, csak adatok (pl torrent)

Köszi mindkettőtöknek akkor átnevezem őket

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#138524) rasotamas válasza rasotamas (#138515) üzenetére


rasotamas
veterán

Bocsánat, mehet akkor így ahogy leírtam?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#138525) Kátai


Kátai
senior tag

Segítsetek légy szíves. Mi a bánatért kapcsolja ki valami a hibernálást? Ez [link] alapján időnként vissza kell kapcsolnom, mert enélkül nagyon lassan tölt be a rendszer, ahhoz képest hogy SSD van a gépben. Hol tudnám megnézni, hogy mi kapcsolja ki? Vagy mit állítsak be?

(#138526) tordaitibi válasza bul07 (#138520) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem veszik adat hiszen a lemezhez hozzá sem nyúl csak a csatolási pont változik meg.
Van pendrájvod, egyik gépbe D, a másikba H, a harmadikba amibe sok meghajtó van K lesz a jele. De a tartalma természetesen ugyanaz marad.
Ha Te a Hunyadi utcából átköltözöl a Nagyvárad térre, attól még te Te maradsz :) csak a postásnak tudnia kell hol keressen ezután.


(#138527) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van lehetőség egy adott dfriverfrissítés lehetőségének egyszeri elutasítására?

Adott egy Samsung telefon, rádugtam gépre, megcsináltam zavartalanul amit akartam, lehúztam. Következő indításkor winupdate szólt, hogy "SAMSUNG Electronics Co., Ltd. - USB - 2.17.15.0" elérhető. (Az group-policy-val, és a mért kapcsolatos beállítással már el van érve, hogy ez magától ne települjön.)
Nincs terveim között, hogy az adott készülék újból csatlakozzon a gépemre, így feleslegnek tartom, hogy utólag rakjak fel drivert hozzá, de nem zárom ki hogy a jövőben, ha lesz, ilyen telefonom, akkor ez felmenjen, de most nincs a driverre szükségem. Update menüben nem láttam olyan logikai megoldást ami a "most nem, köszi"-nek felel meg. A "rakd fel majd töröld le" értelmetlen.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#138528) zolee001 válasza ledgeri (#138527) üzenetére


zolee001
őstag

Show/hide update progi az MS oldaláról letölthetö ill GP beállitás a driverek telepitések tiltása

(#138529) ledgeri válasza zolee001 (#138528) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem tiltani akarom a driverek telepítését. Ezt az egyszeri telórádugásra előjövő, arra hatással nem lévő felajánlást szeretném most elutasítani.
Első opciót nézem...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#138530) King Unique válasza ledgeri (#138527) üzenetére


King Unique
titán

Van, sőt az illesztőprogram-frissítések tiltása és elrejtése mellett külön lehetőség azok mellőzésére a Windows Update frissítésekből, ami eleve nem újdonság, lásd az alábbi útmutatókat

How to Turn On or Off Automatic Device Driver Installation in Windows 10
How to Enable or Disable Including Driver Updates in Windows Update in Windows 10
How to Hide or Show Windows Updates in Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#138531) #86564352


#86564352
törölt tag

Quick access résznél olyan kényelmes lenne, ha törölni is lehetne a fájlokat. Nem kellene a rendes helyükhöz menni.

(#138532) ledgeri válasza zolee001 (#138528) üzenetére


ledgeri
nagyúr

& #138530 King Unique

Ezt néztem
Mint írtam, az aktuális triggereltségi állapotot akarom megszűntetni. Ezen az összes driver tiltása nem segít, mert nem ezt akarom elérni.
A mindkettőtök által említett wushowhide.diagcab progi is ezt a specifikus drivert permanensen -visszakapcsolásáig- tiltaná, ami megint nem az amit akarok... de ennek ellenére nem is működik: elindítottam, leírása, és igényemim szerint lement, nyomtam resit, nézem az updater-t és az eltűntetendő még mindig áll, mint pending download. És nem az opcionálisnál, hanem a főoldalán a menünek.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#138533) King Unique válasza ledgeri (#138532) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos mi nem világos számodra a linkelt útmutatóban (+ ebben), amely beállítás szükség esetén értelemszerűen tetszőlegesen be/ki kapcsolható attól függően, hogy éppen akar-e a Windows Update-en keresztül illesztőprogram-frissítést kapni a user vagy sem. :B + Ha esetleg még települ is egy-egy ilyen driver és nem kizárólag csak választható frissítésként ajánlja fel a Windows Update, valamint nem okoz semmilyen problémát a rendszer működésében, akkor megint nem világos miért akkora probléma és téma ez. :D

[ Szerkesztve ]

(#138534) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok! lehet valamit azzal a lassúsággal mit kezdeni amit a facebook mesenger része okoz bármely böngészőben?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#138535) kisselandras


kisselandras
senior tag

Üdv emberek !
valaki találkozót már azzal a problémával miszerint ha nem vagyok a gépnél alvó módban már nem tudom vissza hozni a windows fel pörög a ventilátor a procinál nem teljesen 100% on s csak akkor jön vissza a windows ha restartot nyomok :C

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#138536) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Van egy Thinkpad W540esem otthon. Mikor alvó módból "keltem" fel, mindig manuálisan újra kell csatlakoznom a WiFi hálózathoz. :W

A melóhelyen van egy Thinkpad L540, annál nincs ilyen probléma.
Mit nem állítok be jól? Köszi a segítséget

Tigris, tigris, csóvafény...

(#138537) hhgygy válasza kisselandras (#138535) üzenetére


hhgygy
senior tag

Egy jó ideig volt ez nálam is, vga driver volt a ludas. Fél évig az eggyel régebbi Intel drivert használtam, automatikus driver frissítést le kellett tiltani a Windowsban

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#138538) kisselandras válasza hhgygy (#138537) üzenetére


kisselandras
senior tag

Driver hiba nm lehet mert amd nál senki nem jelezte :C

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#138539) Gargouille válasza cellpeti (#138536) üzenetére


Gargouille
őstag

Ezeket ellenőrizd le, így tök látatlanban a kártya power management beállítására tippelnék.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138540) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Google drive-val szinkronizálok fájlokat, hordozható programokat, amik szeretném, ha automatikusan elindulnának a windows-zal. Na most a google drive megváltozott, új asztali klienst kell telepíteni. a shell:startup részben azonban nem tudom betallózni a google drive-os fájlokat, így az exet sem. Próbáltam, hogy létrehozok indítófájlt és bemásolom azta shell startup mappába, de így sem megy. Újrainduláskor nem megy ez a program. Valami tipp esetleg, hogyan lehet ezt megoldani? köszi!

(#138541) vlevi válasza kalapacsolok (#138540) üzenetére


vlevi
nagyúr

Teljesen megváltozott az egész.
Nekem automatikusan felkínálta az új kliens telepítését, és átállítottam streamelés módja.
Ezután a régi google drive könyvtár akár törölhető is a számítógépről.
Ekkor felcsatolt egy G: meghajtót, ami a Driver-on lévő fileokat mutatja, és ha onnan másolok, akkor tölti le a netről.
Próbáld meg talán letölteni az új klienst. Segítenék, hogy honnan kell letölteni, de sajna nem találok rá letöltési linket. Nekem automatikusan felajánlotta.

(#138542) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Adott egy laptop és ahhoz egy felhasználó + jelszó (bejelentkező képernyő) ami a windows 10 alatt üzemel.
Később egy automatikus Microsoft fiók bejelentkezés történt xbox alkalmazáson keresztül.
Újraindítva a gépet nem működik a felhasználónál beírt jelszó, mivel jelszóként arra hivatkozik, hogy a microsoft fiókhoz tartozó jelszó legyen megadva.
Egyéb pin és elfelejtett jelszó lehetőség nem áll rendelkezésre.

Ötlet, hogyan lehet megkerülni ezt a Microsoft fiók bejelentkezést?
Gondoltam arra, hogy csökkentett módban kiiktatom, de ez a lehetőség nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

(#138543) King Unique válasza blountex (#138542) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt nem világos, hogy ha 1x már sikerült bejelentkezni Microsoft-fiókba és fiókkal, akkor most miért nem megy, talán sikerült közben elfelejteni annak a jelszavát, vagy mi van? :)) Ha igen, akkor van lehetőség a helyreállításra.
Másrészt a bejelentkezési képernyőn nincsen másik felhasználó hogy azt lehessen kiválasztani, meg nem megy a váltás Microsoft-fiókról helyi fiókra, vagy mi van?

[ Szerkesztve ]

(#138544) blountex válasza King Unique (#138543) üzenetére


blountex
senior tag

Nem az enyém a gép, az illető meg nem tudja a MS fiók jelszót stb.
Megnéztem, hogy van-e rajta microsoft fiók, volt is, na akkor loggoljunk be ha automatkusan működik. Igen, működött, így sikerült belépni, majd újra indítottam a gépet.
Ezután jött a hoppá hogy MS fiók vagy pin kóddal lehet kizárólag tovább lépni, és a helyi fiókot kapott jelszó nem működik.

Egy fiók van, és a bejelentkezési képernyőnél nem lehet helyi fiókot kiválasztani.
Ha tudtam volna, hogy ilyen is létezik, még véletlenül se kattintok a microsoft fiókra....

Köszi a linkeket, szerintem ezen már elnavilágok.
Valószínű a Számítógép alaphelyzetbe állítása lehetőség lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#138545) King Unique válasza blountex (#138544) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem önmagában a Microsoft-fiók a gond, hanem inkább a user error... :B Ugyanis ha bejelentkezik a Microsoft-fiókba a felhasználó, akkor normál esetben eleve meg kell adnia az ahhoz tartozó e-mail-címet és jelszót, majd helyi fiókról Microsoft-fiókra váltva értelemszerűen már az utóbbi jelszavát kell megadnia az újbóli bejelentkezésnél, vagy a PIN-kódot ha az lett beállítva, ahol elég érdekes ha egyiket sem tudja a felhasználó, holott előzőleg saját maga adta meg.

Az alaphelyzetbe állítás is egy opció, viszont akkor megy minden a levesbe, illetve max. a személyes fájlok tarthatók meg. Ami egyébként nem létszükséglet és megoldható máshogyan is, lásd az előző válaszban linkelt hozzászólást illetve útmutatókat password reset témában.

[ Szerkesztve ]

(#138546) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Vettem egy Raspberry Pi 4 -t.
OS rajta linux alapú.
Hogy tudom Windows 10 alatt elérni/másolni rá az SD kártya tartamát?

(#138547) King Unique válasza lanszelot (#138546) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz mondjuk nem ártana leírni, hogy pontosan milyen felállásról van szó... Mármint pontosan hogyan van az SD-kártya a W10-es PC-hez vagy mihez csatlakoztatva, milyen fájlrendszer van rajta, stb.

(#138548) lanszelot válasza King Unique (#138547) üzenetére


lanszelot
addikt

Raspberry Pi OS linux alapú, tehát linux file rendszer van az sd kártyán.
Eme sd kártyát Win10 be dugva nem tudom használni.
Másolnék rá, de a win10 alatt nem tudom hogy lehet.
/bocsi telefonról írtam, és tartalmára lett volna az utolsó szó/

(#138549) májkimiki válasza lanszelot (#138548) üzenetére


májkimiki
őstag

Total Commander-hez van ext4 plugin.

(#138550) Gargouille válasza lanszelot (#138548) üzenetére


Gargouille
őstag

A fájlrendszer ext4 alapú, ezt a Windows nem kezeli natívan. Így vagy TC-hez nézel plugint és akkor tudod közvetlenül a memória kártyát kezelni Windows alól, vagy - nem tudom mennyire vagy otthon ezekben - ha például raksz a raspberry-re egy XRDP-t, akkor a Windows gépről simán eléred távoli asztallal, azon keresztül pedig tudsz fájlokat is másolni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.