Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139951) King Unique válasza Jenne (#139943) üzenetére


King Unique
titán

A Rendszer-visszaállítás használata
Hogyan lehet visszaállítani a Windows 10-et egy korábbi időpontra
How to Turn On or Off System Protection for Drives in Windows 10
How to Create a System Restore Point in Windows 10
How to Do a System Restore of Windows 10

Ahol a linkelt útmutatók szvsz kellően világosan szemléltetik mi, hogyan és merre, meg ezekre akár te magad is rá tudsz, tudtál volna keresni, lásd gúgli. :) + Még mielőtt téma lenne, nem, nem feltétlen kell az angol nyelvű útmutatók értelmezéséhez perfekt angol nyelvtudás - aminek ellenkezőjét itt egyesek gyenge kifogásként fel szokták hozni... - , mivel végig screenshotokkal vannak illusztrálva a lépések és már azok önmagukért beszélnek, + létezik Google Fordító is, amivel kompletten lefordítható magyarra a teljes leírás: [link], [link], [link]. ;)

Másik lehetőség a rendszermentés készítése egy-egy fontosabb állapotról és szükség esetén azt visszaállítási, ami szvsz biztosabb módszer lehet mint a rendszer-visszaállítási pontok, meg pláne hogy az utóbbinál a régebbi visszaállítási pontok idővel automatikusan törlődhetnek és helyettük új visszaállítási pontok jöhetnek létre, + ha pl. 3rd party AV van telepítve akkor amiatt bizonyos esetekben sikertelen lehet a rendszer-visszaállítás, stb.

[ Szerkesztve ]

(#139952) TXT válasza King Unique (#139935) üzenetére


TXT
őstag

Vegig probaltam mindent, semelyik nem hozott megoldast hiaba van hozzarendelve a fiokomhoz... :F Semelyik nem segitett.

Plusz a "futtatas -> slui 4" konkretan semmit nem hozott elo...

A MS fiokomban ket eszkozt latok (a mostmar ket PC-m: a amirol valtanek es amire valtanek), de semelyiknel nem latok semmilyen opciot, csak az "Eszkoz eltavolitasa" opciot... de semmi reszlet roluk, sem a "Sorozatszam"-rol...

Az ugyfelszolgalattal beszelve pedig azt mondtak, hogy az az altalanos kulcs, amit a gep Windows Scirt Host-nal is irt utolso 5 szamjagyebol ez egy altalanos kulcs es ezzel nem tudjak aktivalni.Pedig RETAIL kulcsnak irja.

Tanacsuk szerint, "vegyek egy ujat" :W

Ha valaki meg tudja magyarazni, hogy a viharba van ez akkor, annak jovok eggyel!

[ Szerkesztve ]

(#139953) #73959936 válasza TXT (#139952) üzenetére


#73959936
törölt tag

nem lehet, hogy a kulcs amit használsz nem átvihető ? :U (oem)

(#139954) King Unique válasza Jenne (#139950) üzenetére


King Unique
titán

Azt neked kellene tudni, megnézni, ha rákattintasz az "érintett programok keresése" opcióra, akkor kiderül...
Az MBAM esetében egyébként elég alapesetben a normál eltávolítás Windows alatt, de van saját Malwarebytes Support Tool is, problémás eseteknél az utóbbit kellene használni, nem a Revo és társait.

(#139955) pruzsi válasza hhgygy (#139948) üzenetére


pruzsi
őstag

Oh de jó akkor kár volt vele 4 órát kínlódani, van valamilyen más alternatíva esetleg ?

(#139956) #73959936 válasza TXT (#139952) üzenetére


#73959936
törölt tag

így sem tudod kiolvasni a kulcsot szkript segítségével? :U

[ Szerkesztve ]

(#139957) King Unique válasza TXT (#139952) üzenetére


King Unique
titán

A SLUI 4 esetében mondjuk rendszergazda parancssort kellene nyitni és úgy kiadni, ami korábban másoknál működött.
Ha látszik a Microsoft-fiókban a másik PC, akkor normál esetben újra kellene tudni aktiválni, lásd az alábbi leírást. Ha nem megy, mert esetedben is ilyen állapot van, akkor meg az ott javasoltak.
Az általános termékkulcsnál közismert és le lett írva, hogy az max. a telepítéshez használható, ellenben az aktiváláshoz nem, vagy max. csak az említett módon. Megadni az ügyfélszolgálatnak értelemszerűen az eredeti termékkulcsot kellene, amit normál esetben ugye ismer - ha már pl. megvásárolta a W7/8.X/10-et - a user és linkelve lett az előző válaszban példa arra, hogy az illetve annak újbóli megadása megoldotta másnál a hardvermódosítás utáni újraaktiválás problémát.

(#139953) kovacsen222:
Az OEM licenc elvileg valóban nem vihető át másik PC-re, mivel ahhoz normál esetben Retail kellene. Gyakorlatilag viszont akár az OEM esetén is működhet, lásd ezen válaszban, a már linkelt példában leírtakat. Valamint arról is volt már szó itt, hogy digitális licenc esetén felesleges kiolvasni olyan-olyan módon a termékkulcsot, mivel alapesetben csak az általános termékkulcs fog megjelenni.

[ Szerkesztve ]

(#139958) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Jobb oldalon a legfelső az micsoda, az 50gb? Lehet törölni valahogy?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#139959) King Unique válasza V.Stryker (#139958) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban bővebben kifejtve a lemezterület felszabadítása témát.

(#139960) Geth válasza hhgygy (#139948) üzenetére


Geth
addikt

Bár nem mostanában (HO van), de biztosan nyomtattam ebben az intervallumban.
Persze csak ha az IP cím + porttal hozzáadott printer hálózatosnak számít.

[ Szerkesztve ]

(#139961) TXT válasza King Unique (#139957) üzenetére


TXT
őstag

Nos.
Hiaba inditom el "Win+R"-rel, vagy rendszergazdai parancssorral a "slui 4" parancsot, semmit nem csinal egyikkel sem!

"Ha látszik a Microsoft-fiókban a másik PC, akkor normál esetben újra kellene tudni aktiválni, lásd az alábbi leírást. Ha nem megy, mert esetedben is ilyen állapot van, akkor meg az ott javasoltak."
Nekem nem ugy latszodik a ket gep, ahogy ebben vagy akar ebben az iment altalad linkelt leirasban van, hanem a microsoft weboldalon belepve a sajat MS fiokomban. De nekem nem ugrik fel egy ablakban ez igy, ahogy a kepen. Nalam konkretan ennyi van ott, ahol a leirasban szereplo illetonek a ket gep latszik:

Nalam itt nincs semmilyen gep! Pedig rohadtul a MS fiokommal vagyok bejelentkezve es nincs masik fiokom!
Szoval nalam csak a weboldalon mutatja a ket eszkozt, de csak ennyit mutat roluk es semmi reszlet:

Es hiaba van a MS fiokomhoz adva ez a kulcs, nekem nem jon fel egyikemlitett opcio sem. Pedig hozza van kapcsolva, lattad tegnap a linkelt kepen:

Eskuszom nem ertem akkor, hogy a francba lehetne ezt megoldani, amikor egyik belinkelt lehetoseget sem adja fel nekem opciokent ugy, ahogy azokban a leirasokban szerepel. Sem a gepe(i)m nem mutatja, sem ujraaktivalas lehetoseget nem dob fel, sem azt, hogy valamelyikhez rendelhetnem, de telefonon sem tudtam olyan opcioig jutni, miutan azokat potyogtem vegig, ami nalam volt, hogy "hany gepre van telepitve" ... :F

Lassan bele verem a .... de tenyleg! :W

(#139962) King Unique válasza TXT (#139961) üzenetére


King Unique
titán

Ez amúgy a korábban említett PC, amire anno valahogyan W7 lett telepítve és aktiválva, majd arról történt ingyenes upgrade W10-re és úgy lett az utóbbinál digitális licenc? Ha igen, ellenben "okosított" volt a W7 - akár arról upgrade-elve is beaktiválódhatott szerencsés esetben digitális licenccel a W10 - és ezért nem ismert annak eredeti és érvényes termékkulcsa, akkor nyilván nincs miről beszélni... + Egy laptop is említve volt itt korábban, ami ha gyárilag W7-tel előtelepített, akkor azon lennie kell matricának a termékkulccsal.

[ Szerkesztve ]

(#139964) King Unique válasza #46372352 (#139963) üzenetére


King Unique
titán

Ötletek vannak, amiket amúgy a gúgli is megmutat...

(#139966) King Unique válasza #46372352 (#139965) üzenetére


King Unique
titán

Igen, érdemes azokon végigmenni, ellenőrizni, nem véletlenül linkeltem.
Konkrétat majd akkor tudtak volna / tudnak mondani, ha konkrétabban lett volna / lesz leírva hogy pontosan mi történt, azaz közvetlenül a nem működő állapot előtt volt valamilyen rendszerszintű módosítás helyileg / külső programmal, vagy valamilyen (illesztőprogram-frissítés, Windows-frissítés?) frissítés telepítése történt és utána jelentkezett, milyen Windows 10 verzióról és kiadásról van szó, stb. :)

(#139967) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Melyik windows10 kiadásnak a legkisebb a gépigénye?
Egy Acer Aspire ES15-re kellene tennem egy alap win10-et (intel N3050; 4Gb ddr3)

(#139968) Cs1csó válasza huan (#139967) üzenetére


Cs1csó
félisten

Home-ot tedd fel.

[ Szerkesztve ]

(#139969) huan válasza Cs1csó (#139968) üzenetére


huan
őstag

Azt a microsoft oldaláról le tudom tölteni?

(#139970) Cs1csó válasza huan (#139969) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről az oldalról tudod letölteni: [link] kicsit görgess le, kattits az "ESZKÖZ LETÖLTÉSE" opcióra és a letöltött fájlt töltsd le futtasd és ha van egy a gépbe bedugott legalább 4GB-os pendrive-od akkor akár már arra is létrehozhatod a telepítőt de választhatod az ISO fájl létrehozását és akkor majd ezt az ISO-t később tudod pedrive-ra vagy lemezre tenni, persze boot-olható formában és arról telepítheted.

(#139971) King Unique válasza huan (#139967) üzenetére


King Unique
titán

Ha megnézed az általános rendszerkövetelményeket, akkor láthatod, hogy nem kiadás függvénye... Ami kisebb hardverigényű volt, az pl. a W10X, de az végül el lett kaszálva, illetve ki lett adva W11 néven. :D
Tehát mehet pl. a Home / Pro kiadás telepítése attól függően, hogy melyikhez van érvényes licenc, termékkulcs, nem csak úgy találomra valamelyiket. :))

A honnan letöltve az ISO-fájlt és hogyan kell pendrive-ra telepítési adathordozót készíteni, pendrive-ról bootolva telepíteni a Windows10-et kérdésre meg már kismilliószor le lett itt írva a válasz, linkelve egyéb útmutatók stb., tessék használni a topik keresőjét és elolvasni a téma összefoglalót...

[ Szerkesztve ]

(#139972) huan válasza Cs1csó (#139970) üzenetére


huan
őstag

:R

(#139973) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok!

Bluetoot-al kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Van egy Fujitsu uh552-es gépem amit 8.1-el vettem és úgy frissítette magát a rendszer 10-re.
Minden rendesen működött rajta eddig. Most újra telepítettem nulláról a tizest, a gyártó oldaláról a drivereket, de a bluetooth látszólag csatlakoztatja az eszközöket, de nem működik rajta a hang átvitel. Több eszközzel is tesztelve. Most vissza léptem 8.1-re, ot minden driver nélkül működik a hang lejátszás. Innen frissítettem 10 re és megint az eredeti hiba lépett fel.
Külön 10 re nincs driver. A 8.1-es ezt a hiba üzenetet adja telepítés közben.

Valami ötlet?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#139974) Geth válasza Armahun (#139973) üzenetére


Geth
addikt

Hagyd ki, esetleg utólag hozzáadod a Defender kivételekhez Te magad. Bár őszintén szólva nem tudom miért kellene egy Bt akárminek kibújni a a védelem alól.
Illetve kell egyáltalán ez a PROSet csoda? Nekem eddig mindig elég volt az .inf-re rábökni, ez a körítés szerintem tökfelesleges.

(#139975) Szotyi222 válasza #46372352 (#139931) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Irdbe ide mik [kép] vagy kimenet beálitani [kép]
Háteret meg ird be téma ide [kép]

(#139976) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Sziasztok, most először nyomtam rá a hálózat alaphelyzetbe állítására, és vagy 15 GB szabadult fel tőle C:-n. Ha ez normális, akkor mit lehetne tenni ellene, hogy hálózati hülyeségek ezt el se foglalják eleve?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#139977) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ismét egy túlélhető probléma, csak érdekelne....
Van olyan a program ablakoknál, hogy eredeti kis méret.
Na szóval ha telepítesz egy programot, annak kis (- jelre kattintott) méretű ablaka, akármekkora. Ezt te el tudod húzgálni másmekkorára. Meg egy helytelenül beállított képernyő arány/felbontás is el tudja állítani, jellemzően egy régebbi játék indításánál, amikor még nem lövöd be a felbontásokat.
Nos ilyenkor hogyan lehetne visszaállítani az ablakok eredeti méretét? Nyilván registry turkálással. De hol, mit kell megnézni, lementeni, hogy ha elmászik egy kedvenc program ablak mérete, vissza lehessen állítani olyanra, amit te megszoktál?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139979) Zotya84


Zotya84
őstag

A hálózatos nyomtatásra talán lassan lesz megoldás:
"Addresses a known issue that causes error codes 0x000006e4, 0x0000007c, or 0x00000709 when connecting to a remote printer that is shared on a Windows print server." Egyelőre Preview, de akik tényleg küzdenek vele, azoknak egy próbát megérhet.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#139980) Varoz válasza Varoz (#139760) üzenetére


Varoz
őstag

Valaki, ötlet? Olyan nagy Windows szakértők vannak itt és a keresőn való vitázás helyett sehol egy ötlet, hasznos tipp? :F

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#139981) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Tudja valaki miért csinálja azt, hogy böngésző megnyitásnál egy pillanatra fehér a kép? [link]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#139982) VoidXs válasza Tiger. (#139981) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elemeként építik fel magukat és az oldalakat, ez egy fehér vászonnal indul. Ugyanez a Chrome is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#139983) Tiger. válasza VoidXs (#139982) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Akkor normális?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#139984) VoidXs válasza Tiger. (#139983) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, nálam is van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#139985) zseko


zseko
veterán

Több ötlet híján kérdeznék hdd -> ssd klónozás témában. Ismerősnek segítenék, de már kifogytam az ötletekből.

A gép egy Dell Optiplex 3070 Micro, az ebben lévő 1TB-os hdd-ről kellene átköltözni egy 256GB-os NVME ssd-re. A rajta lévő adatmennyiség ~70GB, így elvileg nem kéne gondot okozzon. A kötet zsugorítva lett 200GB-ra, az összes egyéb boot, dellsupport, winretool, stb. partícióval együtt kevesebb, mint az ssd mérete. A hdd kiszedve a gépből, és usb-vel egy laptopra dugva a cél ssd-vel együtt.

A Macrium Reflect-el próbálta, hibára futott, A Clone failed - Unable to match partition - Drive 2. Start Sector (szám)-Unknown error - Error code - 9 hibával jön vissza. A klónozásnál az összes mellékes partíciót leklónozza ha csak azokat próbáltuk külön, az OS-t tartalmazót nem, akkor sem, ha csak magában az volt próbálva.

Tizenkét gép van amit klónozni kellene. A szimpla ssd-re rendszertelepítés nem megoldható (nincs itt a telepítőlemez és programok, az a küldő országban van). Ezek egy részében csak 500GB-os a hdd, két partícióval, amiből az OS 100GB, a maradék ~350GB pedig D: meghajtó, ami nincs használva (2GB foglalt terület ha van).
Ezzel ugyanarra a hibára fut, a laptop - amin a klónozás menne - OS-ével szintén (bár ugye ez alól fut a rendszer, így ezen kevésbé csodálkozom, ez már csak kínjában lett kipróbálva.) A 350GB-os partíciót azonban gond nélkül átmásolta a 250GB-os ssd-re (mármint a használt mennyiséget, de nem írt hibát).

Gondoltam arra hogy a 200GB túl sok, de a másik hdd-vel az eleve 100GB-os partícióval is ugyanez.
Gondoltam a lemezen a jobb klikk > eszközök > hibaellenőrzésre, de nem tudom mennyire lenne jó ötlet más OS esetleges hibáit nem saját maga alól javítani (szvsz nemigazán).
Gondoltam a hibás rendszerleállításra (linux alatt olyankor bemountolni sem volt hajlandó a lemezt nálam), de állítólag jól lett leállítva.
Gondoltam a fastboot-ra, mint hibalehetőségre.

Én egyébként fizikailag nem férek a gépekhez hogy saját magam végigpróbáljak mindent lényegében mert oda én nem mehetek be :), és mivel éjjel volt, én meg itthon, így nem tudom mi lett végül megpróbálva, van még ezeken kívül egyéb amit nézni kellene?

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#139986) Zotya84


Zotya84
őstag

Ha gyári gép, akkor sejtésem szerint Pro. Ha Pro és gyári gép, akkor pedig bekapcsolt TPM. Márpedig Dell, ahogy írtad, és esélyes emiatt a Pro. Ha pedig ezek is együttállnak, akkor rendszerint bekapcsolt (még ha nem is aktivált) Bitlocker. Az meg simán megakadályozhatja a dolgot. A teljes leállítás esetén nem befolyásolja a dolgot a Fast Boot, mert nem hibernál – bár annak sem feltétlenül kellene gondot okoznia klónozás közben, max indításkor. De ezt a programot nem ismerem, nem tudom, pontosan mit jelenthet ez az üzenet. Sokszor katasztrófa-partícionálásokat úgy javítok klónozáskor, hogy inkább újra építem a BCD-t. Csak a rendszer partíciót másolom, a többit diskparttal hozom létre: a Boot (ESP) nulláról, az egyéb Recovery-, WinRE-, adatpartícióknak csak a tartalmát másolom.

De azért halkan megkérdezem, hogy miért te akarod megoldani annak a feladatát, akit ezért fizetnek? Főleg, hogy te még csak be sem mehetsz...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#139987) Doky586 válasza zseko (#139985) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

- bármilyen hardver változtatás előtt vagy nyomni kell a shiftet kikapcsoláskor vagy kikapcsolni a gyorsindítást [kép]
- asztali gépben 'illik' megmutatni a winnek az nvme lemezt klónozás előtt. Nem kell inicializálni, nem kell particionálni, csak jelenjen meg helyesen az eszközkezelőben.
- klónozható (vagy helyreállítható) macriummal [link]
- reboot előtt régi hdd lehúzandó.

[ Szerkesztve ]

(#139988) tordaitibi válasza zseko (#139985) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Enszerintem:
fast sartup (nem fastboot, az mas) kikapcsol
hibernalas kikapcsol, ha megmarad a hiberfile azt torol
lemezkarbantartot futtat, a rendszerfajlokra is es mindent toroltetni, upgrade elozmenyeket, mindent
pagefilet kezzel beallitan 1gigara fixre

Majd megint megprobalni a zsugoritast.

Dual os van, ha igen akkor nem ajanlott hanem kotelezo a fast startup kikapcsolasa.

(#139989) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Létezik olyan alkalmazás win 10-re ami szabályozza a laptop fényerejét automatikusan a kamerán keresztül, mint pl androigon a lux nevű alkamazás

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#139990) King Unique válasza zseko (#139985) üzenetére


King Unique
titán

Volt már itt szó Macrium Reflect hibakódokról, lásd mások eseteit, ahol a 9-es másnál muzeális programverzió miatt volt, de volt ahol a C-n előtte ellenőrzést (CHKDSK) kellett futtatni, stb. Vagyis kapásból adja magát a kérdés, hogy Macrium Reflect melyik verziójával történik a klónozás? A 7-esnél jelenleg az 7.3.6391 az aktuális, a 8-asnál pedig a 8.0.5963. Ha ezeknél jóval régebbi verzióval próbálkoznak, akkor meg nincs miről beszélni, az bizony részben user error, mármint hogy nem frissítik a programot és amiatt van gond...

Elég lett volna csak a célmeghajtót USB-n csatlakoztatni, a klónozáshoz / mentéshez meg pendrive-ról bebootolni a Macrium Reflect WinPE / WinRE változatát. Ahol ha már mindkettő USB-n van csatlakoztatva, akkor kérdés hogy az adatkapcsolat, tápellátás stb. stabil-e, szükség esetén másik porton, másik kábellel, másik külső házban próbálva mi a helyzet. + Ha a laptopon lévő W10 alatt történik a klónozás és ilyen hibára fut, meg még a VSS sem működik normálisan, akkor megérhet egy próbát az előbb említett WinPE / WinRE változat pendrive-ról bootolva.

Aztán a "hdd-ről kellene átköltözni egy 256GB-os NVME ssd-re" is érdekes, ahol nem derült ki milyen bootolási mód szerint van jelenleg telepítve a HDD-n lévő W10, az adott PC-ben az NVMe SSD-nél UEFI boot illetve arra történő konvertálás szükséges vagy legacy (CSM) módban is bootol (példa), az NVMe SSD ugyanabban a PC-ben vagy másik hardverkörnyezetben - ahol a Macrium esetében külön opció van erre ReDeploy néven - lesz-e használva, stb.

Nem derült ki az sem, pontosan hogyan klónoznak, drag & drop módon húzogatják át valahova (megfelelő helyre?) a szükséges a partíciókat vagy kijelölés után a programra bízzák és az másolja, rendezi automatikusan, stb. Lehet erről sem ártott volna egy scrreenshot...

Távsegítséget leginkább akkor lehet adni és akkor van értelme, ha a túloldalon olyanok ülnek, akik valamennyire értenek is az adott művelethez és megfelelő információkat tudnak adni a problémáról, ellenkező esetben viszont nincs miről beszélni. :B Valamint a 12 db PC alapján ha ez valamilyen szervezeti (céges) mutatvány, akkor majd megoldja az ottani IT support, vagy annak híján esetleg megfizetnek szépen egy külsős céget, szakembert, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#139991) Aureal


Aureal
senior tag

W10 esetén vírusirtónak rábízható a gép a Defenderre teljesen vagy inkább más ajánlott?
Köszi!

(#139992) Cs1csó válasza Aureal (#139991) üzenetére


Cs1csó
félisten

"teljesen" soha nem bízunk rá semmit egyetlen biztonsági programra a Defender-t nyugodtan használhatod de pár kiegészítéssel:
- legyenek a programjaid és az oprendszered is naprakész
- Használj rendszeres adatmentést minimum a pótolhatatlan adataidról de ha teheted mindenről akár a tejes rendszerről pl. egy offline - a fiókban pihenő - külső HDD-re esetleg felhőbe stb.
- használja a böngészőben tartalomblokkolót - ami nem csak reklámot hanem pl. káros, adathalász vagy egyéb oldalakat is blokkol - pl. Ublock Origin
- pénzügyeid intézéséhez használj kétfaktoros azonosítást, akár az adatbevitelhez pl. képernyő billentyűzetet, jelszavak megjegyzéséhez pedig esetleg jelszókezelőt pl. BitWarden ez is ingyenes és több platformon is el lehet vele érni a jelszavaidat
- időszakosan futtass le egy-két úgynevezett "kiegészítő" védelmet pl. AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIT, MBAM Free
- óvatosság pl. totál ismeretlen feladótól sokszor zavaros vagy külföldi cím nem nyitogatunk levelet és nem futtatunk semmit amit esetleg futtatható fájl vagy oldalelérés link stb.

Összefoglalva a lényeg, a réteges, többszintű védelem, és jó adag józan ész és óvatosság.

(#139993) King Unique válasza Aureal (#139991) üzenetére


King Unique
titán

Alapesetben elég lehet otthonra bőven a beépített Windows Defender is, ami ráadásul elég jó védelemnek számít és ez Windows 10 óta nem újdonság, a Windows 11-ben meg még jobban felturbózza majd a Microsoft. + Ha nem akar a user esetlegesen pl. ilyen és ilyen anomáliákat, akkor megint nem rossz választás a beépített védelem használata.
Ha az esetleges valamivel bővebb testreszabási lehetőségek és + funkciók, komplexebb védelem miatt 3rd party antivírus termék használata a cél, akkor afelől az informálódásra adott a vírusirtó topic.

[ Szerkesztve ]

(#139994) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Azt meg lehetne valahogyan oldani, hogy ha törlök valamit akár melyik meghajtómról fájlokat, akkor az ne a C meghajtómon lévő Lomtárba kerüljön, hanem pl a D meghajtón (amin nem a rendszer fut) létre lehetne hozni egy Lomtárat, mappát, ahová ezek kerülnének?

(#139995) King Unique válasza Rendo84 (#139994) üzenetére


King Unique
titán

How to Change Recycle Bin Settings in Windows 10

Ha törölsz valamit a D meghajtóról, akkor a D meghajtón is létre fog jönni a $RECYCLE.BIN mappa ami megjeleníthető a rejtett, védett fájlok mutatásának bekapcsolásával, oda kerülnek a törölt fájlok. :))
Vagy másik opció a végleges törlés, lásd kikapcsolni a lomtárba helyezést vagy Shift + törlés módszer, ha már törlés. Ha nem cél a törlés, akkor meg értelemszerűen nem kell törölni az adott fájlokat, mappákat még a lomtárba se, ilyen egyszerű. :)

[ Szerkesztve ]

(#139996) Rendo84 válasza King Unique (#139995) üzenetére


Rendo84
senior tag

Értem köszi, erre nem emlékeztem így ok.
Végleges törlést nem használok, nem opció, illetve itt "szemét" tárolása a lényeges szempont, a rendszer maghajtómra semmiképp ne kerüljenek, tárolódjanak ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

(#139997) zseko válasza King Unique (#139990) üzenetére


zseko
veterán

Régebben (~1 hónapja) lett letöltve a program, a tényleges klónozás meg csak most lett volna (most volt rá lehetőség), és azóta jött ki egy újabb verzió, mint szombat óta kiderült. Így újra lesz próbálva majd, immár az újabbal, bár azt a részét nem értem, hogy kijön egy új verzió és akkor a régi meg 'elromlik'?
Jah, céges mutatvány lenne, csak még nem volt szerencséjük klónozáshoz, nem volt rá szükség, én meg már párszor csináltam (bár marha régen az igaz), így elmondtam amit lehetett előnyeit, esetleges hibákat, lehetőségeket, opciókat - persze ha bemehettem volna akkor egyszerűbb lett volna, és segíthettem volna megoldani (meg jó pénzért ugye bármit :P), nyilván te is tudod személyesen sok minden mennyire egyszerűbb. Ha meg nem megy, jön egy külsős, ennyi, ahogy írtad.
Szerintem amúgy az NVME meghajtó is kicsit overkill abba a környezetbe, na meg több probléma forrása is lehet, ahogy te is rámutattál egyre.
A HDD az GPT módban van, ennyit még tudok, a partíciók pedig:
1 - ESP - 200MB
2 - (unformatted) - 128MB
3 - OS - 200GB
4 - WINRETOOL - 990MB
5 - DELLSUPPORT - 1.52GB

Tök mindegy hogy klónozás vagy drag&drop, ugyanaz: az OS-t nem másolja, hibát ír és megszakad a folyamat. Tesztként meg lett próbálva kihagyva az OS, akkor a többit simán, és hiba nélkül végigmegy. A szimpla, adatot ugyan keveset tartalmazó, de a célmeghajtótól ~40%-al nagyobb, 350GB-os partíciónál se írt hibát. Azért nincs screenshot mert leírtam, meg a hibát is amit visszaad. Én is mondtam a pendrive-os boot-ot, csak hát hajnali egykor, otthonról, jobbára már inkább az álmossággal voltam elfoglalva (végső soron amúgy sem az én nyűgöm) de hogy mi a hiba, és mi (lesz) a megoldása arra azért csak kíváncsi vagyok.

tordaitibi: Jaja, valóban faststartup-ra gondoltam. dual os az nincs.

Doky586: Ezt az 'illik megmutatni' nem teljesen értem. Amúgy eleve Macriummal lett próbálva. Ezt a reboot előtt lehúzandót sem (teljesen) értem, eleve vissza sem kerül a gépbe, még ha direktben nem is írtam le: A hdd kiszedve a gépből, és usb-vel egy laptopra dugva a cél ssd-vel együtt.
Bár feltételezem arra gondoltál, hogy ugyanabban a gépben történik a klónozás ahová az ssd lesz majd betéve.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#139998) King Unique válasza zseko (#139997) üzenetére


King Unique
titán

Aha, tehát W10-zel UEFI módban előtelepített PC és az alapértelmezettől eltérő keszekusza partícióelrendezés... Ha a Macrium Reflect naprakész WinPE / WinRE változatával sem klónozható a C úgy hogy az esetleges zavaró tényezők (pl. gyorsindítás) is ki vannak iktatva, akkor ez esetben megpróbálható az a módszer, ami egy hasonló esetnél lett leírva, vagyis több lépésben elvégezni a klónozást. Másik opció esetleg másik programmal (példák) megpróbálni, ha a Macrium Reflect hibára fut.
Igen, tudom, ezért is írtam, hogy lehet jobb lenne ezt inkább olyan hozzáértőre bízni, aki személyes jelenléttel ott tud lenni és megoldni, meg pláne ha laikusokról van szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#139999) paler


paler
aktív tag

Sziasztok!

Van rá mód a képernyő/asztal megosztására/tükrözèsère hálózaton keresztül? Hálószobába szeretném a nappaliból átvenni a média pc képernyőkèpèt.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#140000) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Aktiválás nélkül létezik hogy nincs LAN, csak kizárólag WLAN ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.