Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139201) Sn00k válasza King Unique (#139198) üzenetére


Sn00k
veterán

:R

3njoy the Lif3

(#139202) ricsiii01


ricsiii01
tag

Sziasztok!

Win10 prot használok és az a probléma jött elő, hogy alvó állapotból nem tudom visszahozni a gépet. Amikor rányomok elindulnak a ventik, de képet nem ad. Próbáltam már kigooglizni, de nem jártam sikerrel. Mivel lehetne ezt orvosolni? :)

.

(#139203) hhgygy válasza ricsiii01 (#139202) üzenetére


hhgygy
senior tag

video driver, eggyel régebbit meg kell próbálni, intelnél ez volt

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#139204) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

egy sokéves laptopn telepítettem most újra Win10-et, minden rendben is volt...lehúzta szép lassan a frissítéseket, majd kért egy újraindítást. azonban újraindítás után bejelentkezésre volna szükség, amit nem tudok megtenni, hiszen nincs hova beírjam a jelszót vagy PIN kódot.

tehát zárképernyő >> nyomok egy bármilyen gombot, kiírja a nevem (MS fiók) és hogy "Bejelentkezés" .... de nem csinál semmit, pár másodperc után visszadob a zárképernyőre

annyi plusz infó, hogy ugye MS fiókos aktiválásról volna szó. tehát most egy kicsit olyan, mintha ezt az MS fiók jelszót nem tudná lekérdezni felhőből vagy valami (még újraindítás előtt természetesen ellenőríztem, maga az aktiválás része rendben megtörtént)

mit lehet ilyenkor kezdeni? vagy telepítsem elölről újra és kész? :D

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#139205) rasotamas


rasotamas
veterán

Létezik, hogy CSM módban nem működik rendesen az intel HD graphics? DGPU-val nagy nehezen elindul, folyamatoskékhalálok közepette probálom menteni az adataimat
Igp-vel ahogy csm-be teszem ez fogad:
majd visszarakja uefi-be igy nem tudok a régi vinyomrol bootolni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#139206) Kbali válasza bepken (#139204) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem ugyanez volt, komplett újrahúzás segített.

(#139207) Pyttawrx válasza bepken (#139204) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A win10-es topikban volt erre megoldás, ha jól emlékszem

(#139208) karl_fischer válasza Pyttawrx (#139207) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Ez a Win10-es topik.

(#139209) Pyttawrx válasza karl_fischer (#139208) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hű elnéztem, jah😀😂, sorry :D

(#139210) UnSkilleD válasza rasotamas (#139205) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen létezik

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#139211) rasotamas válasza UnSkilleD (#139210) üzenetére


rasotamas
veterán

Fejlemények azóta (nem kizárólag az én hozzászólásaim és az arra kapott válaszok) :
https://prohardver.hu/tema/intel_core_i3_i5_i7_i9_10xxx_comet_lake_lga1200/hsz_7815-7915.html

https://tinyurl.com/rasoapro

(#139212) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Egy beállítás jelentését keresem. Valaki megmondaná pls. mit it csinál ez?

Gépház --> Rendszer --> Kijelző --> Speciális megjelenítési beállítások --> Képernyő illesztőprogram tulajdonságai... --> 3. fül: Screen configuration --> Enable on-screen display

Valamiért így/felemás nyelven van a rendszerben.
(Win10 Pro 21H1 19043.1320)

(#139213) lovi27 válasza zsoltip (#139212) üzenetére


lovi27
addikt

Azért ilyen, mert nem magyarnyelvű a videó drivered. Ha van cseréld magyarnyelvűre.
Ez az OSD engedélyezése, azaz információk kijelzése a képernyőn, pl. felbontásé, stb.

(#139214) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Az alábi problémám van, remélem tudtok segíteni:
A konfig azon része, ami a problémám része is :):
Van egy 144Hz-es 1440p G-Sync monitor + 1 LG 4K TV (60Hz) második monitorként használva.
Ebből fakadóan jelenleg 4 hangkimenet van: Hangfalak (optikán), Mikrofonos fejhallgató (USB-s, saját hangkártyája van Kingston HpyerX Cloud II), illetve van ugye HDMI-n a TV, és DP-n a monitoron is van "hangszóró".
Ezekből a TV és a monitor kimenet le van tiltva, hogy a kimenet választásnál csak a hangfalak és a fejhallgató maradjon, és azokból lehet választani.
Alaplap Asus prime Z370-A II.
Win 10_64 bit.

A hibajelenség:
Beindítás után az egész windows működése nem igazán folyékony, hanem már az asztalon ha egy ablakot húzok jobbra/balra, az is szaggat. DE, van, amikor teljesen rendben van, szépen működik, folyamatos minden. Amikor szaggat, akkor 1x-2x újra kell indítani, és "megjavul".
Azt vettem észre, hogy akkor rossz, amikor a tiltás ellenére a kimeneteknél megjelenik újra a 2 hangkiement, azaz mind a 4 látszik megint és ki is lehet választani és szól is.
Amikor beindítás után csak a 2 kiement van, akkor teljesen kerek a világ.

VGA driver (DDU-val) csere/módosítás megvolt, hangdriver frissítés is a legfrissebb.

Szerintetek?

;) - The Power of the Light Side

(#139215) Lauda válasza Lauda (#138903) üzenetére


Lauda
félisten

KB5006738

19043.1320

(#139216) rasotamas


rasotamas
veterán

Kernel Security Check Failure BSOD-t mi okozza?
Procicsere óta jött elő (10700F -> 11700K)
vga-kat már kivettem, integráltról megyek
Memóriát visszatettem alapra xmp helyett
gondoltam hátha túlhúztam a procihűtőt, már azt is levettem, újrapasztáztam, nagyon óvatosan tettem vissza.
CSM-ben volt a biosom és a windowsom procicsere előtt, már azt is átállítottam UEFI-re, windowst újratettem. Fél napig jó volt, most megint előjött :O
Mi lehet ez?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#139217) Geth válasza rasotamas (#139216) üzenetére


Geth
addikt

Általában driver.

(#139218) #73959936 válasza rasotamas (#139216) üzenetére


#73959936
törölt tag

pl.-

(#139219) rasotamas válasza #73959936 (#139218) üzenetére


rasotamas
veterán

Esetleg secure boot nem volt bekapcsolva okozhatja?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#139220) rasotamas válasza rasotamas (#139219) üzenetére


rasotamas
veterán

Úgy tűnik nem, már vagy 2 órája ment a gép, erre ahogy ezt beírtam megint kékhalál.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#139221) spileraaa


spileraaa
senior tag

a skypeot hogy tudnam ugy torolni hogy minen bealitas es elozmeny is torlodjon?
kulon volt telepitve

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#139222) rasotamas válasza rasotamas (#139220) üzenetére


rasotamas
veterán

Komolyan mondom agyf*szt kapok mostmár:

https://tinyurl.com/rasoapro

(#139223) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Sziasztok. Egy fura kérdésem lenne. A gépházban, a frissítéseknél kiírja, hogy nem kompatibilis a gépem a windows 11-el, bla bla. Nem is áll szándékomban felerőszakolni. Ezt az üzenetet nem lehet valahogy eltüntetni? Zavar. Ott van egy piros x, de ha szarrá klikkelem, akkor sem történik semmi... :DDD

(#139224) Cs1csó válasza Hawk1979 (#139223) üzenetére


Cs1csó
félisten

;]
Ez pszihológia, marketing fogás, hogy vedd meg.

(#139225) Geth válasza Cs1csó (#139224) üzenetére


Geth
addikt

Nem ingyen van?

(#139226) Cs1csó válasza Geth (#139225) üzenetére


Cs1csó
félisten

Új gépet, új hardvert.

(#139227) Geth válasza Cs1csó (#139226) üzenetére


Geth
addikt

Akkor ez a pszihológia (sic!) most sem működött :DDD

(#139228) Jethrø


Jethrø
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom le az alábbiakat, hogy ha nem akkor előre is elnézést mindenkitől és ha van erre külön topic valaki dobjon megvele köszi!

A problémám a következő:

Adott egy ASUS Vivobook S413E tipusú gépezet, szeretnék rá feltelepíteni egy Win10-et.
Mindenalkalommal ugyan abba a hibába ütközöm, a telepítő nem látja a gépben lévő SSD-t.
Próbáltam megoldást találni a BIOS-ban ( UEFI ), de semmi kézzel fogható nincs benne.
Próbáltam SD kártyáról telepíteni, és pendriveról egyaránt, különböző beállításokkal, de egyik sem működött.
A win10 telepítő CMD-ben sem látja az SSD-t..
Letöltöttem a legújabb win10 telepítőt, de így se látja.
Próbaként elindítottam egy ubuntut ami gond nélkül felment rá..

Sajnos már semmi ötletem nincs, hogy mi lehet a megoldás.. és teljesen kétségbe vagyok esve.. már sok-sok win telepítésen túl vagyok, de ezzel még sosem találkoztam.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

Jet. :B

(#139229) King Unique válasza Jethrø (#139228) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat a honnan letöltve és hogyan kell pendrive-ra telepítési adathordozót készíteni, pendrive-ról bootolva telepíteni a Windows10-et kérdésre, stb.
Ha drivert hiányol a telepítő, akkor lásd ugyancsak egy másik válaszban leírtakat, ahol azt már neked kellene tudni, megnézni, hogy ezen módszerek megoldják-e, vagy Intel RST lévén estedben is le kell tölteni és be kell tallózni a szükséges drivert mint másnak...

[ Szerkesztve ]

(#139230) hcs57


hcs57
őstag

A frissítésnél felajánlja a W11 telepítést.. HP noti, előre telepített w10 op. rendszerrel. Vissza tudok majd állni w10-re, ha valami mégsem OK?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#139231) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bocs az off, hátha valaki.
Felmerült egy eléggé gyengusz kis gépre TV szoftver, de analóg kellene nem DVB.
Házon belül még hagyományos kábel TV van, 50 csatorna jön.
Viszont én annyira régen foglalkoztam ilyennel, tud valaki faék egyszerű tv programot?
Emiatt Kodi-t vagy Mediaportalt nem tennék fel, az Avermedia gyári szoftvere halál, a Chris TV lefagy a gépen, a Next pvr nem az igazi, DScalert nem találtam W10-re.
Nem tudtok tökegyszerű analóg tv programot ami megy W10-en?

(#139232) baluka


baluka
tag

Tiszteletem mindenkinek!

A következő problémába futottam bele.
A meglévő rendszeremet amin Windows 7 Ultimate x86 fut szerettem volna frissíteni Windows 10 Pro 21H1 x86-ra úgy, hogy minden adatom, programom, beállításom megmaradjon.
Mivel angol a Win7, letöltöttem a Microsoft oldaláról az angol nyelvű 21H1 ISO-t, majd ebből indítottam a futó Win7-en a setup.exe fájlt, minden flottul ment, a telepítés lefutott, többszöri restart után eljutottam a Win10 bejelentkező képernyőjéhez, itt megadtam a felhasználónevem és a jelszavam, el is fogadta, de nincs asztalom, csupán fekete képernyő egérkurzorral, ctrl+alt+del lenyomása után megjelenik ugyan egy ablak, de itt kiválasztva a feladatkezelőt nem történik semmi, a feladatkezelő ablaka nem jelenik meg...

Csökkentett módban van asztalom, ezért valami driver problémára gyanakodtam, megcsináltam azt hogy még a Win7 alatt eltávolítottam a grafikus kártya, a chipset, a hangkártya stb. drivereit és csak ezután indítottam el a Win10 telepítését, de az eredmény ugyanaz: normál módban bejelentkezés után nincs asztalom, csökkentett módban viszont van... :F

Találkozott már valaki hasonló gonddal, létezik rá megoldás? Természtesen a gugli már a barátom volt, az ott javasolt tippek egyike sem segített...

Tiszta telepítés semmiképp sem megoldás!

Előre is köszi!

(#139233) bepken válasza Kbali (#139206) üzenetére


bepken
veterán

azóta tegnap este volt időm újra foglalkozni vele, csináltam egy restore point visszaállítást, ezután valamilyen oknál fogva már nem MS fiók beléptetés volt, hanem helyi fiók....nem tudom, hogyan....nem is érdekel igazából :D ezzel két legyet ütöttem egy csapásra.

ha már itt tartunk, lenne egy buta kérdésem....így, hogy aktiváltam telepítés után MS fiókkal, de jelenleg helyi fiókkal van használva, használhatom így egyáltalán? :U

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#139234) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#139214) üzenetére


Anonymus23
veterán

Erre senkinek nincs ötlete?
:R

;) - The Power of the Light Side

(#139235) Zoz válasza baluka (#139232) üzenetére


Zoz
őstag

Milyen a VGA? Régebbi Radeonokkal tapasztaltam ilyet. Ott az volt a megoldás, hogy letölteni az AMD oldaláról a hozzá való drivert, nem csak a legújabbat, párral régebbit is, volt amikor az utolsó Win8-as lett a jó.
DDU-val legyalulni a VGA drivert, csak Szabványos VGA-nak lássa.
Ezután net kapcsolatot megszüntetni, hogy nehogy lehúzzon valami drivert majd a Win10!
Mehet a Win10 frissítés, majd ha végzett, felrakni a korábban letöltött legújabb drivert. Ha nem lesz jó, akkor régebbit :)
Utána mehet netre a gép.

(#139236) Geth válasza bepken (#139233) üzenetére


Geth
addikt

Mivel az MS fióknak nincs hátránya (és mivel ingyenes, nem igazán tudom miért megy sokszor a hisztike miatta), így valójában az egyik légy nem is létezik.

Egyébként azzal használod, amivel akarod.

(#139237) bepken válasza Geth (#139236) üzenetére


bepken
veterán

dehogy hiszti :D ez egy sok éves laptop, amit a napokban sikerült újra életre kelteni (alkatrészt vadásztam bele jó ideig) és most szülők fogják tovább használni, mivel én azóta PC-n vagyok.

az MS fiókot pedig természetesen én használom továbbra is a saját PC-n (XboxPass miatt leginkább)

tehát csak amiatt merült fel bennem, hogy nem problémás e a dolog, hogy laptopon kvázi most nem vagyok bejelentkezve abba az MS fiókba, amihez egyébként hozzá van kötve a sok évvel ezelőtt laptopon aktivált kulcs. értsd: nem fog e majd rinyálni később?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#139238) Vikus


Vikus
tag

Sziasztok!

Friss telepítés után vagyok. Lenne egy kérdésem.
A tálcán variáltam egy kicsit az ikonokat.
Az mitől van, vagy mit kellene átállítanom, hogy amit kihúztam a tálcára, akár az asztalról vagy akár a start menüből "rögzítés a tálcára" opcióval, amiket kiraktam progikat, vagy parancsikonokat, csak jobb klikkel indítható, ha a bal klikkel indítanám folyamatosan mindegyik elődob egy hibaüzenetet, hogy:
"Ehhez a fájlhoz nem tartozik társított alkalmazás ennek a műveletnek az elvégzéséhez. Telepítsen egy alkalmazást, vagy ha már telepítve van egy, hozzon létre társítást az Alapméretezett alkalmazásbeállítások lapon."
Megnéztem az útvonalat, a parancsikonnak is, minden ok. És ugye jobb klikkel az alkalmazásra kattintva is működik. :F
Elég zavaró, hogy egy kattintással nem akarja engedni.. :(
Van erre valami megoldás? Vagy beállítási lehetőség? A legelején ment rendesen, csak miután elkezdtem őket "szanálni" és leszedni ami nem kell és felrakni, amit használok, azóta megkergült. :U

(#139239) hhgygy válasza hcs57 (#139230) üzenetére


hhgygy
senior tag

10 napig vissza tudsz állni simán, utána meg bonyolultan.
De vissza fogsz állni hamarabb :DD

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#139240) hcs57 válasza hhgygy (#139239) üzenetére


hcs57
őstag

Akkor nem telepítem egyelőre...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#139241) King Unique válasza hcs57 (#139230) üzenetére


King Unique
titán

Igen, korlátozott ideig (kb. 10 nap) vissza, de ha készítesz előtte rendszermentést, akkor meg akármikor.

(#139242) King Unique válasza bepken (#139233) üzenetére


King Unique
titán

Digitális licenc - ami ugye hardverazonosító alapján generálódik ahol alapesetben maga a hardverkonfiguráció a lényeg és nem a felhasználói fiók típusa - lehet helyi fióknál és Microsoft-fióknál egyaránt, ahol az utóbbi hardvermódosítás utáni újraaktiválásnál jöhet jól, de még ott sem okvetlenül kötelező a használata mivel megoldható akár egyéb módon is, stb. Vagyis nem világos mégis honnan veszik azt egyesek, hogy az aktiváláshoz okvetlenül Microsoft-fiók szükséges... :F

"így, hogy aktiváltam telepítés után MS fiókkal, de jelenleg helyi fiókkal van használva, használhatom így egyáltalán"

Mármint ha az aktiválásra vonatkozóan helyi fiók használatánál is írja a gépház a digitális licencet mint az előbb linkelt példában, akkor értelemszerűen igen, meg lásd az előbb leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#139243) bepken válasza King Unique (#139242) üzenetére


bepken
veterán

régen telepítettem már nulláról Win10et, de most gyakorlatilag rám erőltette telepítés végén, hogy jelentkezzek be, nem láttam semmi "kihagy" vagy "átugrás" vagy hasonló gombot, így hát bejelentkeztem :D

de akkor, ha jól értem, erra a laptopra (ahol ugyebár hardver módosítás nem igazán jöhet szóba) bármikor újratelepíteném a rendszert, gyakorlatilag magától aktiválódna

szerk.: persze, ellenőriztem és továbbra is aktiválva van. akkor meg lehet nyugodni :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#139244) #86564352 válasza Vikus (#139238) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érdekes ügy. Próbáld úgy vedd le azokat tálcáról, indítsd el a programokat és amikor fut akkor jobb klikk az ikonján a tálcán és rögzítés.

(#139245) King Unique válasza bepken (#139243) üzenetére


King Unique
titán

Az max. Home kiadásnál van ellenben Pro és felette kihagyható a Microsoft-fiók létrehozása a telepítésnél, de akár még az előbbinél is megoldható, amiről már szintén volt szó itt. ;)

"A Windows újratelepítésekor válassza a Nincs termékkulcsom lehetőséget. Windows-példánya később automatikusan aktiválódni fog."

Igen, amit a telepítő is elég világosan leír. :) Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített laptop, vagyis UEFI OEM Key van, akkor meg szintén.

(#139246) zolee001 válasza tordaitibi (#139231) üzenetére


zolee001
őstag

vlc

(#139247) Ablakos


Ablakos
őstag

Az erőforrás figyelő -> lemez fülön csak egyetlen (talán átlagos) lemezhasználatot mutató grafikon jelenik meg. A lemezaktivitások között viszont ott vannak a lemezek statisztikái. (c: ... i:) Hogy lehet ezeknek külön grafikont is megjeleníteni? Tehát mindegyik lemez betü külön grafikonon látszódjon.

[ Szerkesztve ]

(#139248) Joker88


Joker88
őstag

most,hogy ránéztem, hetek óta a Windows Update-re,ez a kép fogadott:


"Bizonyos beállításokat a szervezet kezel" szöveg.
Ez miért jelenik meg? Csak én használom otthon a PC-t,senki más. :U
Még akkoriban,hivatalos telepítőből lett feltelepítve a rendszer, igaz nincs "külön " antivírus,hanem a beépített Defender ( ha jelent valamit )..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#139249) Geth válasza Joker88 (#139248) üzenetére


Geth
addikt

Elképzelhetőnek tartom, hogy van összefüggés az alatta lévő házirendes linkkel.
A szervezetre való hivatkozás is emiatt jelenhet meg, nem arra utal, hogy többen használják a gépet.
De legalább tudható, hogy Te állítottál be valamit :)

(#139250) Gargouille válasza baluka (#139232) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem a profilban valami hiba. Próbáld ki, hogy csinálsz egy másik felhasználót és azzal bejelentkezve van-e desktop? Ha igen, akkor egyértelműen a régi felhasználói profilodban van valami gebasz. Ha meg nem, akkor jó valószínűbb valami driver szintű dolog.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.