Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- droidic: Telekom router – fapados NAS tároló
- Doky586: Egyszerű boot
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Essejó: MultiCooker avagy az elektromos kukta. Ötletek, tippek, tanácsok, receptek.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- mefistofeles: Érdekes történések a hardveraprón...2.
- mefistofeles: Ezt csak úgy beteszem. Szerinem tanulságos....
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- GAI: Retro GPU-k mindörökké: a végleges koncepció, és a szereplők bemutatása
-
LOGOUT.hu
Ezt érdemes elolvasni: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Csak hogy érzékeltessem mekkora nagy ugrás a WDDM 2.0 és dx12 követelmény:
Win10 eszi a dx9-es kártyákat is akár SM2.0-val vista driverrel probléma nélkül. Persze ez nyilván nem egy gyakori dolog de poénnak jó.
Jó jó kissé barkács ugyan de szomorú lesz ha ezt nem láthatom viszont Win11-nél. Elég sokat barkácsolok. -
-
isti732712
aktív tag
[link] Meglepő hardveres követelményt támaszt a Windows 11 a laptopok elé
-
válasz
mefistofeles #195 üzenetére
Felejtsétek el a Rufus-t..!
-
-
-
Visormail
addikt
DirectStorage requires an NVMe SSD to store and run games that use the "Standard NVM Express Controller" driver and a DirectX12 GPU with Shader Model 6.0 support.
Akkor hiába van pci-e ssd-m, ez a funkció nem fog menni, mert az RX580 shader model 5.1-es (GPU-Z szerint)?
-
válasz
mefistofeles #189 üzenetére
Iso filet felcsatolni és A könyvtárból B könyvtárba filet másolni még a Linux is tud. [link]
Itt a win11 iso ban még csak 4GB-nál nagyobb file sincs.. -
-
válasz
mefistofeles #186 üzenetére
Rufussal lehet linux disztrit is kiírni.
-
gyulank
addikt
Az a célom, hogy bekapcsolt secure boottal is bootoljon ez a pendrive ezzel a képfájllal. A következő célom, hogy a Windows, amiről most írok, mert mikor kikapcsolom a secure bootot, akkor elindul, elinduljon úgy is. Plusz talán, ha a telepítő elindul, akkor tudja javítani azt ami miatt nem indul a telepített.
-
Nem akarok bele böfögni a nagyok dolgába de nem igazán értem a dolgot.
-Mi volt eddig a gépeden? Win vagy linux?
....ha rufussal írtad akkor elvileg win.
-Honnan szedted a telepítő iso-t?
-Ha win volt fent akkor miért kell újra telepíteni, miért nem jó frissíteni?
-Ha win volt fent akkor miért nem a MCT-vel írtad? -
Én a 51fc1dab19152ba51fc520dd8ec0c846 md5 ellenörző-összegű iso filet próbáltam ki. Rámásoltam a tartalmát egy fat32 pendrivera és simán bootolt bekapcsolt secure boot mellett uefi módban, eljutok a home/pro/stb kiválasztó képernyőig.
Nem követtem a témát hogy mi a célod? ... esetleg leírhatnád újra..
-
Cs1csó
titán
válasz
JamesHun #183 üzenetére
Senki sem fog akinek van egy csöpp esze. Az alap tézis az volt, hogy az intel i procik 8-ik generációjától fut majd a Windows 11 tehát a 7-ik generáción nem ami kb. 4 éve jelent meg gondolom ezt te is érzed, hogy abszurd. Nekem egy 7 éve megjelent procim van ami bőven jó még most is - i5 4690 - és még én sem tervezem egy 7-ik generációs 4 éves procival pedig gondolom még úgy sem tervezi senki, a tiéd sem rossz főleg annyi RAM-mal és SSD-vel. Böngészésre és casual gaming-re jó.
-
Cs1csó
titán
válasz
JamesHun #178 üzenetére
Ha nagyon kíváncsi vagy akkor ahogy írták egy Windows 10-es telepítős pendrive-ot a fájkezelőben megnyitod majd ha jól tudom egy WIndows 11 telepítő ESD fájljaival kicseréled és arról boot-olod (keress utána volt erre kipróbált megoldás) ha települ akkor fut. Az más kérdés, hogy health check mit mutat.
-
JamesHun
addikt
ha a pc health check el sem indul akkor totál esélytelen lenne a gépem?
-
King Unique
titán
És?
Arra ment a válasz, hogyan lehet a microsoftos forrású (nem tákolt) W10 és W11 ISO-kat pendrive-ra másolni/írni és USB-s telepítési adathordozót létrehozni, ami normál esetben nyilván működik is (ki lett próbálva) és eleve UEFI + Secure Boot kompatibilis. Ha esetedben nem, az már egyéni probléma, ennyi... -
isti732712
aktív tag
válasz
King Unique #173 üzenetére
King Unique Köszi!!
-
King Unique
titán
válasz
isti732712 #169 üzenetére
UEFI-nél
.
-
Geth
veterán
Csak egy kérdés: az .iso-ban az efi\boot mappában van bootx64.efi file?
#169 isti732712
Welcome to uefi world
A biossal ellentétben az (u)efi filerendszer alapon bootol. Minden bootolható, ha a filerendszert tudja olvasni az efi (fat32-t 100%, ntfs és egyéb ha a firmware gyártó hajlandó), illetve ha "jó" útvonalon talál egy megfelelő .efi binárist. Nincs más teendő, nincs olyan, hogy "bootolható", minden az, ami megfelel a követelményeknek.
A fat32-höz hasonlóan útvonalból az EFI/boot/bootx64.efi 100% hogy működik, az a fallback. -
gyulank
addikt
válasz
King Unique #167 üzenetére
De ezerszer mondtam már hogy eddig is FAT32 volt és nem bootolt, azért akartam nem rufussal megcsinálni ugyanazt, hogy bebootoljon.
-
isti732712
aktív tag
válasz
King Unique #167 üzenetére
Vagy másik lehetőség felcsatolni a fájlkezelőben a W11 ISO-t, majd a tartalmát a fájlkezelőben 1:1-ben a FAT32-re / NTFS-re (ha támogatja az UEFI firmware) formázott pendrive-ra másolni és ennyi, lehet utána bootolni erről UEFI módban, bekapcsolt Secure Boot mellett.
Ezt nem is tudtam,hogy így is lehet.
De akkor minek a bootolható pendrive készítés? ISO mount átmásolom pendrive-ra és UEFI-be bebootol? -
gyulank
addikt
Én még ott tartok, hogy mindenféle beállítás kell a partícióra, meg úgy másolni, hogy a boot szektor ugyanott legyen. Most ezt csinálom FAT32-vel. Bár akkor simán átmásolni csak át tudta a rufus is, akkor ebből kiindulva így se lesz jó.
-
King Unique
titán
Ha W10 ISO-t akarsz pendrive-ra írni, akkor adott az MCT és a 21H1 verzió használata ami Secure Boot kompatibilis, nem Insider Preview verziókkal kellene vesződni, hacsak esetleg nem célirányosan az utóbbi használata a cél.
Ha az előzetes W11 ISO-t (21996.1) akarod pendrive-ra írni, akkor továbbra is adott a Rufus, annál a GPT-UEFI séma használata UEFI-s telepítéshez és bootoláshoz, ahol a program a 21996.1 ISO esetén (< 4 GBinstall.wim
) FAT32-re formázza a pendrive-ot és nem UEFI-NTFS beállítást használ, tehát a Secure Boot kompatibilitás is oké lesz. Vagy másik lehetőség felcsatolni a fájlkezelőben a W11 ISO-t, majd a tartalmát a fájlkezelőben 1:1-ben a FAT32-re / NTFS-re (ha támogatja az UEFI firmware) formázott pendrive-ra másolni és ennyi, lehet utána bootolni erről UEFI módban, bekapcsolt Secure Boot mellett."Én még ott tartok, hogy mindenféle beállítás kell a partícióra, meg úgy másolni, hogy a boot szektor ugyanott legyen"
Nem, nem kell, legalábbis UEFI bootoláshoz és telepítéshez eleve nem, max. Legacy/CSM esetén kellhet aktív partíció vagy boot code (
bootsect /nt60 P: /mbr
) a pendrive-ra, ennyi.(#166) Doky586:
Tudtommal 1 microsoftos verzió van/volt abból, a W7 és W10 alapút, azok telepítésvezérlőjét használót egy fórumtag készítette itt utólag azoknak, akiknél az eredeti elhasalt a követelmények hiánya miatt, lásd a már linkelt esetet a másik topikból. Az eredeti W11 és a módosított W10 alapú W11 dev ISO UEFI és Secure Boot kompatibilis, azokat próbáltam, a W7-essel viszont nem vesződtem, de az utóbbinál sanszos lehet a Secure Boot inkompatibilitás. -
Így csináld a boot pendriveot: [link], ott a teszt is hogy tudja-e az alaplapod.
Legacy bootnál egyébként ha nem bootol valami akkor az a szokásos hibaüzenet hogy kiírja fekete képernyőn fehér karakterekkel hogy: "reboot and select proper boot device ... press a key", de UEFI boot hibánál nincs ilyen, ott csak visszadob az uefi képernyőjére, nem minden gyártó írja ki hogy pl a secureboot miatt bukott el a boot.
Ui: ez a mostanában torrentről letölthető win11-nek is két verziója volt emlékeim szerint, az egyik a win7 betöltőjét használta. Na AZ biztos nem secureboot kompatibilis iso...
-
gyulank
addikt
válasz
King Unique #163 üzenetére
De én az iso-t akarom pendrive-ra írni úgy, hogy bebútollyon.
-
King Unique
titán
A 19631, 20150 stb. W10 Insider Preview buildek, amik tesztelésre valók, de normál esetben azoknak is bootolnia kellene bekapcsolt Secure Boot mellett, meg ha microsoftos forrásból letöltött ISO-k és nem másik fél által tákoltak.
Nem is a már letöltött ISO-t kell az MCT-vel betallózni, hanem eleve letölti az aktuális stabil Windows 10-verziót (21H1, 19043.928), + letölti és egyből pendrive-ra is írja, stb. -
Geth
veterán
Ja, az image "előkészítő" amit írtam, az is ps1
Ha jön ki új update és szükségem van új telepítőre csak lefuttatom, és pár perc múlva friss ropogós .wim a vége.
Nyilván akkor hasznos, ha többet kell egymás után telepíteni, de igazából az se rossz, ha csak 1-et, de az is rögtön olyan, hogy nem tölt semmit (hiszen friss) és le van pucolva. -
Hege1234
addikt
a "klasszikus" vezérlőpult megmaradt a 11-ben is?
[kép] -
gyulank
addikt
válasz
King Unique #149 üzenetére
Au MCT nem jó, nekem kész ISO-m van.
-
gyulank
addikt
válasz
King Unique #149 üzenetére
Hát az ez, az. Amit még nem tudok. Mert most az van ami a leírásban, ezt kiírja az asztalon, de ez frissítések eredménye. Úgy néz ki, hogy a 20150. A többi az 18363;19631.
-
takessz
senior tag
válasz
GreenGoblin #112 üzenetére
Szia kb ősszel jelenik meg valamikor!!
-
koby11h
őstag
válasz
isti732712 #144 üzenetére
Ebben azért van jó hír!
Pl. Cortana, OneNote, Paint 3D, 3D Viewer...Nem lehetne a többit is letölthetővé tenni? A telepítő után feldobná a Store-t, alapértelmezetten bepipálva ami most van, meg egy "Egyiket sem" gomb. Pl. Térkép, Fénykép és Video szerkesztőt, XBox programok, Csatolt telefon, Segítség kérés... nem kellene utólag eltávolítani minden vacakot.
Na ennek tudnék még örülni! -
King Unique
titán
How to Find Windows Version, Edition and Build from ISO, DVD or USB
A Windows 10 ISO verziója és forrása már volt előzőleg kérdés és még nem derült ki meg hogy pontosan mi az "ez" (W11 dev ISO?) és a "többi", de ha a "többi" esetleg valamilyen tákolt változat, akkor annyira nem meglepő a bootolási probléma.
-
gyulank
addikt
válasz
King Unique #142 üzenetére
Meg lehet tudni valamelyik fájlból, hogy melyik Windows telepítő van a pendrive-on? Mert a többivel gondok voltak ez a verzió jónak bizonyult, de akkor megcsinálnám azzal amit írtál. Meg hátha helyre tudná hozni a bootot, ha elindulna!
-
gyulank
addikt
válasz
King Unique #142 üzenetére
Újrageneráltam kulcsokat. Most bejön a grub, és elindul a Linux, és a Linux telepítő, de nem indul a Windows, és a Windows telepítő.
-
isti732712
aktív tag
Ezek a funkciók búcsúznak a Windows 11-gyel
-
King Unique
titán
De, ennyi! Az viszont, hogy te nem vagy képes értelmezni a leírtakat és megfelelően beállítani UEFI-ben a Secure Boot-ot, az már egyéni probléma
Igen, az különösen vicces, ahogyan utólag összevissza kevered - lásd pl. FAT32 és NTFS téma is - és próbálod félremagyarázni a dolgokat úgy, hogy eleve tévedésben vagy.Az általam leírtak pont kapcsolódtak ahhoz a témához, ahogyan a Rufus UEFI-NTFS beállítása is lehetséges Secure Boot inkompatibilitás okként. Arról viszont nem tehetek, hogy nem voltál képes már az elején kellően világosan és informatívan fogalmazni, hanem jellemzően csak utólag derültek ki az újabb és újabb részletek, meg hogy egy pendrive-ról futtatott Windows-telepítő alapvető bootolási és fájlrendszer beállításaival nem vagy tisztában.
Egyébként meg akár most is adott a lehetőség kipróbálni élesben, lásd W11 előzetes ISO letölt, aztán vagy W10 alól közvetlen in-place upgrade, vagy clean install pendrive-ról és akkor kiderül, hogy tényegesen működik-e, nem feltétlen csak annak a 2 programnak az értékelésére lehet, kell hagyatkozni, ennyi. -
gyulank
addikt
válasz
King Unique #132 üzenetére
Nem ennyi. Akkor minek van a leírásban, hogy kell? Engem azóta sem érdekel, hogy te a saját hozzászólásaidat, amik nem kapcsolódnak a témához, magyarázod, hogy mit jelentenek. Én sose mondtam, hogy NTFS, te mondtad, hogy azért nem indul, mert NTFS. Most, hogy ebből kihozod, hogy te arról beszéltél, hogy nem csak FAT32-vel működhet, az már alapból vicces, hisz konkrétan körberöhögtél, hogy hát nem csoda, hogy NTFS-el nem működik. De most is leírtad, hogy FAT32-vel igen, pedig nem. Aztán a végén meg közlöd, hogy mindegy, hogy FAT32, és nem működik, mert az, ami eddig is hülyeséget írt, az most jónak találta. Biztos az én esetem különleges, és csak nekem nem kell Secure Boot, mert kivételeznek velem.
-
DellFan
csendes tag
Elméletileg frissült a PC Health Check (2.3 a friss verzió) és most már konkrét hibaüzeneteket is képes megjelölni, ha hiányol valamit a Win 11 követelményei közül.
Ezek a következők:
- A TPM 2.0 a Windows 11 futtatásának követelménye. Javasoljuk, hogy ellenőrizze, hogy a TPM 2.0 engedélyezve van-e.
- A rendszerlemeznek legalább 64 GB-nak kell lennie. Bár ez a számítógép nem felel meg a Windows 11 futtatásához szükséges rendszerkövetelményeknek, továbbra is megkapja a Windows 10 frissítéseket.
- Ez a processzor nem támogatott.
- A számítógépnek támogatnia kell a Secure Boot biztonságos indítást.
[link]
A frissítés után én nem vettem észre változást, még mindig csak a szűkszavú "Ez a számítógép nem alkalmas a Windows 11 futtatására" üzenetet képes generálni. Gyanítom, hogy a részletesebb leírás csak az angol nyelvterületen élők számára érhető el egyelőre, majd később magyarítják (csak tipp). -
King Unique
titán
Akkor olvasd el szépen még egyszer, mert az lett leírva a Rufus UEFI-NTFS megoldása az ami Secure Boot inkompatibilis, + linkelve lett az is, hogy ha támogatja az UEFI firmware az NTFS-t, akkor olyan fájlrendszerű pendrive-ről is lehet bootolni a Windows telepítőjét UEFI módban, meg értelemszerűen bekapcsolt Secure Boot mellett is, nem kizárólag csak a standard FAT16/32 fájlrendszerrel.
Ha nem tudod annál az alaplapnál megfelelően beállítani a Secure Boot-ot, a kulcsokat, akkor nem használod, marad kikapcsolva, úgy is oké esetedben a kompatibilitás a korábbi hsz alapján, ennyi. -
gyulank
addikt
válasz
King Unique #126 üzenetére
Semmi sem NTFS csak te mondod, hogy azért nem bootol, mert de. Először leírtad azt a p-betűs generálást, leírtam már vagy ötször, hogy az megvolt. Már akkor megcsináltam...
-
Dalares
tag
Fórumozóként a Windows 11-ről úgy beszélgetünk, találgatunk, mint egy vak ember, aki egy elsötétített szobában keres egy fekete macskát, ami nincs is ott.
-
sz.j
nagyúr
Nálam (MSI H97 Gaming 3 lapnál) ezeket a hiányosságokat jelzi ellenőrzésnél ...
-
King Unique
titán
Mi dehogy nem és éppen mi NTFS most nem teljesen világos, meg amikor az előbb még FAT32 volt írva a pendrive-ra, de mindegy.
Egyébként le lett már írva eddig is, milyen okai lehetnek a bootolási problémának, Secure Boot esetében mit kellene csinálni ha a bekapcsolt állapot a cél, stb.
-
GreenGoblin
őstag
válasz
King Unique #123 üzenetére
Köszönöm
-
gyulank
addikt
válasz
King Unique #122 üzenetére
Dehogy nem. Azt magyaráztad meg, hogy azért nem bootol, mert NTFS.
-
King Unique
titán
válasz
GreenGoblin #120 üzenetére
Lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat.
-
King Unique
titán
Ha figyelmesen olvastál, akkor az lett leírva, hogy mikor lehet FAT32 fájlrendszer a pendrive-on a Rufus használatánál, nem az hogy esetedben nem olyan.
Az már csak érdekesség, hogy vajon milyen ISO volt használva, ha ESD akkor miért nem MCT-vel lett kreálva a telepítési adathordozó, ha standard ISO, akkor mégis miféle hogy kisebb benne az install.wim fájl, stb.
-
gyulank
addikt
válasz
King Unique #119 üzenetére
Vagyis azt mondod ismét, hogy nem FAT32 csak úgy írom? Akkor magyarázd el, hogy ha NTFS, akkor miért írja ki azt, hogy FAT32, ha rámegyek az intézőben?
-
King Unique
titán
Hát én csak próbálom pontosítani, kibogozni a leírtakat, ha már neked nem sikerült.
Le lett írva világosan, hogy mi van, sőt más is kifejtette neked, azaz szükség esetén UEFI-ben a Secure Boot Key Management beállításait kellene megnézni, alapértelmezett kulcsokat generálni stb. majd utána újrapróbálni a bootolást.
Akkor lesz FAT32 fájlrendszerű a pendrive a Rufus GPT-UEFI séma használatánál, ha az eleve kisebb méretű MCT-s ESD ISO lett letöltve, vagy olyan standard ISO, aminél azinstall.wim
fájl mérete kisebb 4 GB-nál. Bár az utóbbi érdekes lenne, mivel a 64 bites W10 ISO-knál már aszem talán 1809-es (V2) / 1903 verzió óta 4+ GB-os azinstall.wim
fájl, amit a Rufus értelemszerűen csak UEFI-NTFS beállítással tud kiírni, ami ugye Secure Boot inkompatibilis. -
Corleone33
senior tag
i5 600-as procival van egyáltalán értelme Win 11-el próbálkozni?
-
gyulank
addikt
válasz
King Unique #113 üzenetére
Hihetetlen vagy. És akkor a nem UEFI módban elinduló, és UEFI módban nem elinduló Linux telepítővel, meg a minden mással mi van? És FAT32 a Win telepítő.
-
Geth
veterán
válasz
GreenGoblin #112 üzenetére
október vége, igen
-
King Unique
titán
Hát bocsi, de ezt a zagyvaságot nem is nagyon lehet, nem a Caps Lock-ot kell itt nyomogatni és leírni újra ugyanazt litániázva, hanem kellően világosan és informatívan kellene fogalmazni lehetőleg már az elején, vagy ha nem megy, akkor screenhotot mellékelni, ennyi. Meg ugye esetedben nem újdonság ez, korábban más témáknál, más topikokban is már eljátszottad, hogy több (sok...) kört kellett futni mire kiderült hogy egyáltalán miről van szó, szóval ha valakinek, akkor nekem ne add már elő, hogy te leírtál mindent világosan, mert nyilván nem, lásd pl. az alábbiakat is.
"ha bekapcsolom, a secure bootot, akkor nem indul az UEFI-s telepítő UEFI-s módban?"
"rufussal UEFI módú telepítő Secure Boottal, nem indul UEFI módban"Ja hogy mint utólag kiderült erről van szó, de persze ha kérdés a kiírás módja, akkor szerinted az nem lényeges és jön a telepítés, aminek semmi köze az előbbihez... A Rufus esetében ha az UEFI-NTFS módszer lett használva 4+ GB-os i
nstall.wim
ISO-nál, akkor nem újdonság hogy az nem bootol bekapcsolt Secure Boot mellett és ki kell kapcsolni, le van írva at előbb linkelt hivatalos dokumentációban is, + maga a program is írja világosan a kiírási művelet végeztével..."hogy rufussal UEFI módban csináltam, és azért csak abba lehet telepíteni"
Nincsen ebben semmi meglepő, a Rufus-féle GPT-UEFI telepítő értelemszerűen csak UEFI módban használható, legacy módban nem, mivel oda MBR-BIOS séma kellene.
Ha GPT-UEFI módban FAT32-re formázta a pendrive-ot, akkor működik bekapcsolt Secure Boot mellett is, ha UEFI-NTFS módszerrel, akkor nem, lásd az előbb leírtakat.
"mondd már el, hogy hogy a francba kéne telepítenem bekapcsolt secure boottal UEFI módba telepítenem a rendszereket"
Hát W10-et, W11-et pendrive-ról értelemszerűen úgy, hogy nem a Rufus UEFI-NTFS megoldással - aminél ki kell kapcsolni a Secure Boot-ot - , meg a W10-nél pl. MCT-vel kreálva vagy
install.swm
fájlokra darabolás után fájlmásolással FAT32 alapon, megoldható az utóbbi Linuxon is, ha támogatja az UEFI firmware az NTFS-t akkor darabolni sem kell, stb., ezek sem újdonság."Ahol már előtte írtam, hogy a listában nem indul a Windows boot manager sem"
Ahol már előtte világosan le lett írva, hogy a Secure Boot utólagos bekapcsolása egyes hardverkonfigurációknál okozhat anomáliát, bootolási problémát - ezért is célszerűbb lehetőség szerint már eleve bekapcsolt Secure Boot mellett telepíteni UEFI módban - , machinálni kell utólag a kulcsokkal, stb. Vagy nem okoz gondot és utána is bootol az OS, lásd más esetét, nála működik.
Egyébként meg nemrég pont azt írtad, hogy oké minden feltétlen a Microsoftos tool szerint, meg kikpacsolt Secure Boot mellett is, vagyis akkor nem világos miért téma a bekapcsolása, meg pláne ha ennyire nem megy.
-
GreenGoblin
őstag
Mikor lesz hivatalosan elérhető? Illetve ingyenesen lehet frissíteni majd?
-
Geth
veterán
Várj egy pöppet. Rufus-sal simán lehet olyan pendrive-ot produkálni, ami NEM bootol be Secure Boot-tal, mert az NTFS driver amit betölt a FAT32 partícióról, nincs aláírva.
Egyébként erre a rufusék is felhívják a figyelmet.Ha marad a Rufus és a pendrive, akkor telepíts kikapcsolt Secure Boot mellett, majd a telepítés végén bármikor bekapcsolhatod.
-
Geth
veterán
Secure Boot lehet aktiválva úgy is hogy üres a kulcs adatbázisa
Nem ismerem a konkrét lapot/firmware-t, nem tudom hogy van-e rá külön opció, vagy kell-e.
A tünetek miatt írtam, mert pont így viselkedne pl. az enyém is, ha törölném az adatbázisát, de bekapcsolva hagynám magát a Secure Boot-ot.A legacy telepítő nem csoda hogy elindul, mert BIOS módban nincs Secure Boot, az egy UEFI only feature. Mondjuk én a CSM modult kikapcsoltam, tehát csak UEFI módban tud bootolni a gép. Esetleg még ezt is meg lehet próbálni.
-
Geth
veterán
válasz
MasterDeeJay #105 üzenetére
Semmi durva nincs benne, csak amire használva van és a gép nem passzol teljesen.
A különcködés már csak ilyen
Marad a win10, veszel tpm modult, vagy lehet hogy fel lehet majd hekkölni mégis valahogy (ez a legjobb, utána bármi borul, soha nem fogod tudni hogy nem a tákolás miatt történt-e). -
-
modflow
veterán
válasz
MasterDeeJay #81 üzenetére
Értem, köszi. De akkor a Win11-nek -minek ez?
-
gyulank
addikt
válasz
King Unique #97 üzenetére
De te direkt nem érted amit mondok, és te mondod, hogy értő olvasás, mikor folyamatosan ismételgetem amit írok, mert hiába írom. És magyarul írom, és ugyanazt írom, de mintha a falnak beszélnék. Mert te feltételezed, hogy biztos nem úgy van ahogy írom, vagy nem tudom, hogy máskülönben miért írom hiába. De most tényleg, szerinted normális válasz az, hogy "A boot listában meg maga a meghajtó szokott szerepelni, a telepítéshez használt pendrive sima (legacy) és UEFI előtaggal, az UEFI módban telepített W10-nél a Windows Boot Manager opció, ahol evidens melyiket kell választani egyik/másik indításához, stb." arra, hogy "Mint mondtam, eddig az UEFI-s indult. Akkor miért kérdés, hogy hogy volt telepítve? A Linuxnál se kérdéses, mert azt indítottam manuálisan mindig, a Windows meg mint írtam, kiírja, ha nem az UEFI-s módban indítom, hogy csak UEFI módban indítható. DE MINT ÍRTAM, ÚGY NEM INDÍTHATÓ, HA BEKAPCSOLOM A SECURE BOOTOT, MERT AKKOR CSAK FRISSÜL AZ F11-ES BOOTKÉPERNYŐ. AHOGY AKKOR IS, HA KIVÁLASZTOM A WINDOWS BOOT MANAGERT. EGYEDÜL AZ A PENDRIVE INDUL, HA BEKAPCSOLOM A SECURE BOOTOT, AMI ELŐTT NINCS AZ UEFI. És leírtam, hogy mit írt ki a linux is, mikor bekapcsoltam. Meg azt is, hogy a Windows partíció nincs a boot listában." Ahol már előtte írtam, hogy a listában nem indul a Windows boot manager sem, de az teljesen más kérdés, mert ebben az esetben te megmagyaráztad, hogy azért kell a windows boot managert választanom ÉRTELEMSZERŰEN, mert az a windows partíció, pedig nem azt írtam le problémának, hogy nem tudom, hogy mi micsoda. És a WBM is azon a lemezen van amin a linux. De lényegtelen. A leírásombanm benne volt másodjára, hogy felfogd, hogy tudom, hogy az egyik előtt ott van, hogy UEFI, másik előtt meg nincs, és hiába írtam le, hogy eddig az UEFI-ssel telepítettem amik voltak, most meg az UEFI-s nem indul, mert te megmondtad nekem, hogy de elindul, csak olyan hülye vagyok, hogy nem tudom, melyik partíciót kell kiválasztani az oprendszer indításához, meg nem tudom, hogy milyen módban csináltam a telepítőt. Konkrétan leírtam, hogy a Win telepítő, ha a simát bootolom be, kiírja, hogy abban nem lehet, és lényegtelen, hogy nem írtam hozzá, hogy konkrétan azt írta ki, hogy rufussal UEFI módban csináltam, és azért csak abba lehet telepíteni, mert elejétől kezdve megmondtam, és azóta ismételgetem, hogy az UEFI-s nem indul, ha be van kapcsolva a secure boot, ahogy nem indul a grub, meg nem indul a windows boot manager se. Jó a grub elindul de nem jön ki menü. És akkor most, hogy huszadjára elismételtem, mondd már el, hogy hogy a francba kéne telepítenem bekapcsolt secure boottal UEFI módba telepítenem a rendszereket, amiket szerinted evidensen kellett volna eddig is tennem, ha most írom huszoneggyedjére, hogy ha bekapcsolom, a secure bootot, akkor nem indul az UEFI-s telepítő UEFI-s módban? És ismétlem ezt is, A rufussal UEFI módú telepítő Secure Boottal, nem indul UEFI módban. Meg a linux telepítő se, meg semmi se. Csak sima módban indulnak. És pl. a windows telepítő sima módban írta ki, hogy UEFI-ben települ csak. De nem azért nem az UEFI módban indítottam, mert nem tudtam kiválasztani, hisz százszor leírtam, hogy eddig mindig azt választottam, hanem azért, mert nem indul UEFI módban.
-
Geth
veterán
válasz
MasterDeeJay #99 üzenetére
Hát a manualban ugye ezt írják:
Security Device Support
If this feature and the TPM jumper on the motherboard are both set to Enabled, onboard
security devices will be enabled...
A gond ugye, hogy sehol máshol nem említik a tpm jumpert, csak a tpm headert.
Persze elképzelhető, hogy csak manualt írni nem tudnak.Illetve simán lehet, hogy server lapba nem pakolnak firmware based tpm-et, arra alapozva, hogy a külön modul még jobb megoldás ilyen esetben.
De egyébként nem gond, a Win11 amúgy sem server oprendszer. Pattints fel valami hozzávalót (pl. ubuntu lts), és még sokáig ki fog szolgálni -
-
Geth
veterán
válasz
MasterDeeJay #96 üzenetére
Le tudod írni pontosan mit kapcsoltál be?
-
King Unique
titán
Nem, pont az lett leírva abban a mondatban, hogy nem derült ki számomra, meg ha már pendrive mint telepítési adathordozó, akkor annál pont az a kérdés hogyan lett rá kiírva az ISO, nem a hogyan lett telepítve a helyi lemezre a rendszer, értő olvasás, nem a Caps Lock-ot kell nyomogatni.
Meg pont az a lényeg, hogy modern W10 és Ubuntu telepítő megfelelő kiírás mellett bootolható a pendrive-ról legacy és UEFI módban egyaránt, kikapcsolt és bekapcsolt Secure Boot mellett is, ahogyan maga a helyi lemezre telepített rendszer is, max. hardvertől is függően a Secure Boot utólagos bekapcsolása esetlegesen okozhat némi anomáliát, szükség lehet a kulcsok újragenerálásra stb., ez is le lett írva világosan. A boot listában meg maga a meghajtó szokott szerepelni, a telepítéshez használt pendrive sima (legacy) és UEFI előtaggal, az UEFI módban telepített W10-nél a Windows Boot Manager opció, ahol evidens melyiket kell választani egyik/másik indításához, stb. Ahogyan annak is annak kellett volna lenni korábban, hogy modern hardverre modern OS-t alapesetben eleve UEFI mód és bekapcsolt Secure Boot mellett telepít a user - ahol mind a W10, mint az Ubuntu felől adott a támogatás - és akkor most nem lenne téma ez az egész...
-
válasz
szabonagyur #88 üzenetére
Bekapcsoltam.
Totál meg is barmultam, fizikailag hiányzik a modul. És a lapom használtan volt 75eft, mégsincs benne alapból csak a helye. Van egy régi notim megnézem abban milyen bekötése van és barkácsolok valamit. Sztem dobtam is ki pár ilyet régebben. -
gyulank
addikt
válasz
szabonagyur #88 üzenetére
Azért a TPM nem fTPM, és nem PTT. Miből kéne tudni, hogy a PTT a TPM?
-
szabonagyur
félisten
Aki megvan hülyülve a TPM-től... olvasson picit vissza, le volt írva, hogy legtöbb esetben csak aktiválni kell BIOS-ban.
-
válasz
MasterDeeJay #81 üzenetére
Biztos, hogy hiány lesz belőle egyelőre. Én tegnap még talán utolsóként vettem az Asus Prime Z390-A-s lapomhoz egyet [link] , de ma már nincs nekik. Ráadásul csak 1990 Ft-ba került, ennyit meg megér, még akkor is, ha nem lesz rá szükségem.
-
gyulank
addikt
-
Jarod1
veterán
Win7 ről vajon lehet egyből win11 re frissíteni? Pofásabbnak tűnik mint a 10
-
-
modflow
veterán
válasz
MasterDeeJay #68 üzenetére
Mi az a TPM?
Gigabyte Z370 HD3 (rev. 1.0) -em van, de azt írja, nem aktív. -
BiP
nagyúr
válasz
King Unique #50 üzenetére
A tálca/start menü funkciókat teljesen kiirtották, ezért is kérdezte, van-e lehetőség ezeket valahogy bekapcsolni.
Én is úgy szeretem, ha nincs összevonva, és cimkéje is van q tálcán futó alkalmazásoknak. Erre most a hagyományos formában nincs opció -
gyulank
addikt
válasz
King Unique #74 üzenetére
Ha valami kiderült, akkor az derült ki. Azzal kezdted a mondatot, tehát számodra is kiderült. F11 után bootolási listában a pendrive ott van simán, meg úgy, hogy elé van írva, hogy UEFI. Mint mondtam, eddig az UEFI-s indult. Akkor miért kérdés, hogy hogy volt telepítve? A Linuxnál se kérdéses, mert azt indítottam manuálisan mindig, a Windows meg mint írtam, kiírja, ha nem az UEFI-s módban indítom, hogy csak UEFI módban indítható. DE MINT ÍRTAM, ÚGY NEM INDÍTHATÓ, HA BEKAPCSOLOM A SECURE BOOTOT, MERT AKKOR CSAK FRISSÜL AZ F11-ES BOOTKÉPERNYŐ. AHOGY AKKOR IS, HA KIVÁLASZTOM A WINDOWS BOOT MANAGERT. EGYEDÜL AZ A PENDRIVE INDUL, HA BEKAPCSOLOM A SECURE BOOTOT, AMI ELŐTT NINCS AZ UEFI. És leírtam, hogy mit írt ki a linux is, mikor bekapcsoltam. Meg azt is, hogy a Windows partíció nincs a boot listában. Ne mondd már, hogy nem mondtam meg semmit... Annyit nem mondtam, hogy kellett új kulcsot generálni, mert nem tudtam, hogy az informatív-e. Most se tudom.
-
takessz
senior tag
válasz
King Unique #75 üzenetére
Marad a clean Windows 10 telepítés mert annyira szét basztattam hogy elszált fullra amúgy én anó win7 röl áltam átt és mindig hoztam magammal a ssdt valószínűsítem ez volt a gond de most kap legalább egy friss win 10 et
-
King Unique
titán
Ha jelenleg Legacy/CSM, más néven BIOS/MBR mód szerint van telepítve nálad a W10, majd szimplán csak bekapcsolod BIOS/UEFI-ben a Secure Boot, UEFI boot opciókat, akkor nem meglepő, ha utána nem bootol a W10 és visszadob a BIOS/UEFI boot menüjébe... Az átváltáshoz magát a Windows 10-telepítést is UEFI-sre kell konvertálni és értelemszerűen UEFI/GPT séma szerint telepítés kell, lásd pl. MBR2GPT, illetve az OS topikjában bővebben. Vagy másik opció a clean install a 0-ról UEFI szerint. Sőt, egy modern hardvernél eleve UEFI módban kellett volna telepíteni a W10-et, nem az elavult legacy mód szerint, az utóbbi az olyan legacy OS-ekhez való mint pl. a W7, ami nem feltétlen támogatja teljes körűen az UEFI-s telepítést és lehetnek emiatt gondok (példa).
-
King Unique
titán
A pendrive-ok nehezen, max. a rajtuk lévő OS-ek.
Amúgy meg nem derült ki milyen bootolási mód szerint lettek a pendrive-ra írva, Secure Boot esetében milyen beállítási opciók vannak, kulcsokat újra kell-e generálni, stb. De mindegy, találgatni nem fogok, ami eddig le lett írva, az továbbra is adott, azaz Ubuntunak bekapcsolt Secure Boot mellett is működnie kell, Secure Boot használatához értelemszerűen UEFI szerinti telepítés kell.
-
takessz
senior tag
ugyan ez a problémám ha secure boot be van kapcsolva Asrock lapon folyton a Bios jön be és nem tudom miért
illetve hol lehet áttteni uefibe a rendszert??
-
-
válasz
MasterDeeJay #68 üzenetére
A secure boot a rootkit vírusoktól véd. (tudtommal)
(amitől a vírusirtók nem tudnak megvédeni) -
gyulank
addikt
Nekem már csak a Secure Boot a probléma, de mit csináljak, ha így nem bootol be semmi UEFI módban, meg semmi ami UEFI módban volt telepítve?
-
takessz
senior tag
válasz
isti732712 #64 üzenetére
Értem de nem értem nálam mi a gáz Nvme SSD van más a partició Boot tipust se tudom uefire átlöni secure boot már megtaláltam
-
Amit enable-re megyek egyből írja hogy valami user módba kell mennie meg generáljak certificationokat.
Na megvan csak valami custom módban volt. Standardba nem kiabál.
TPM továbbra sincs mivel ahogy nézem fizikailag nincs benne kártya, hiába nyomtam enable-t. Keresek majd valami régi szerverből szerintem lesz.
Bár ennek a secure bootnak semmi értelme, eleve saját magam által moddolt bios van, kiszedve mikrokódokat és kiiktatva minden lassító dolgot, beleérve windowsból is a mikrokód update-t.
Most akkor tulajdonképpen mi ellen is véd a secure boot ha nem az ellen hogy szétmoddoljak mindent? Lemerem fogadni hogy a turbo hack-es efi drivert is engedi a secure boot, csak én eddig azt gondoltam hogy azért kell hogy ne legyen semmi hack az os és bios között. -
Cs1csó
titán
Ez a TPM ennyire fontos dolog?
-
válasz
MasterDeeJay #62 üzenetére
OK kösz. Nekem a TPM piros.
[kép]
SecureBoot-hoz nem kell semi certificate, simán bekapcsolod a biosban és ennyi.. -
https://github.com/rcmaehl/WhyNotWin11/releases
Majdnem jó, TPM-et be tudom kapcsolni, a secure boothoz meg valami certificatet kell generálni a biosban azt írja. -
-
takessz
senior tag
válasz
isti732712 #58 üzenetére
Hát a Win10 az legális arra nem is értem miért jelzett be meg a Nvme SSd-re se ileltve a secur boot-ot se értem amúgy
-
gyulank
addikt
válasz
King Unique #51 üzenetére
Hát, eddig az UEFI módban indultak a pendrive-ok, mikor bekapcsoltam a Secure Bootot, csak Legacy módban indul. A linux telepítő úgy is elindul, de a Windows pendrive csak UEFI-ben, de most mindennél azt csinálja, hogy elsötétül, és újra előjön a boot lista. De gondolom, pont, hogy a boot menüben az UEFI-set kéne választani mondjuk új telepítésnél, pedig azt nem hagyja.
-
_Balee_
aktív tag
Nem alkalmas a gépem a Windows 11 futtatására, beszarok...
-
válasz
King Unique #50 üzenetére
Én nem találtam
-
modflow
veterán
A Win11 ellenőrző azt írja, a gép nem alkalmas a Win11 futtatására.
De hogy miért nem azt nem.
Kizártnak tartom, hogy ez így lenne:
Gigabyte Z370 HD3
Intel Core i5-8400 2.8GHz (s1151) Processzor - BOX
Samsung 250GB 860 EVO 2.5" SATA3 SSD
Silicon Power - P34A60 512 Gb-SP512GBP34A60M28
G.SKILL Aegis 32GB KIT DDR4 3000MHz CL16
Be quiet! Pure Power 11 700W 80+ Gold
MSI RTX 2060 SUPER GAMING X nVidia 8GB GDDR6 256bit
Miért írja, honnan veszi, hogy nem tudja futtatni a Win11-et? -
King Unique
titán
A TPM-nél akár az fTPM is elég, ha van a BIOS/UEFI-ben olyan opció (PTT), támogatja a CPU stb., lásd egy másik topikban leírtakat.
A Secure Boot támogatás az Ubuntu felől adott, az addig oké. Az utólagos bekapcsolása jó esetben gond nélkül lezajlik és utána is bootol az OS, de rossz esetben akár meg is fektetheti, ami ügyben a helyreállítási lehetőségek felől értelemszerűen már a megfelelő Linux topikban kellene érdeklődni, nem itt. Meg ugye ha már bekapcsolt Secure Boot, akkor ahhoz értelemszerűen UEFI módban telepített OS kell, nem pedig legacy/CSM módban telepített. -
gyulank
addikt
válasz
King Unique #47 üzenetére
Nem tudom a TPM-et, nem tudom, hogy keressek TPM-re alaplapot. A Secure Bootot, ha bekapcsolom, akkor addig jut, hogy "error: file '/grub/i386-pc/normal.mod' not found. Entering rescue mode... grub rescue> _
-
válasz
King Unique #29 üzenetére
Igen igen, de win11 az alany. Itt nem találok hasonlót sem
-
gyulank
addikt
válasz
King Unique #40 üzenetére
Nem tudom a TPM-et, de ez alapján nem kapcsolhatom be a Secure Boot-ot.
-
isti732712
aktív tag
válasz
King Unique #44 üzenetére
Ebben igazad van, sajnos a Defender képes hülyeségekre "tapasztalat"
-
King Unique
titán
válasz
isti732712 #38 üzenetére
Attól is függ ugye milyen AV, milyen adatbázissal, nálam ESET IS szerint oké a program, bár VírusTotal szerint nem teljesen (2 találat). + Lehet ugye false positive találat is, ami pl. a Defender esetében nem újdonság.
-
bebeago
tag
válasz
isti732712 #38 üzenetére
Az "aha" után már csak azt nem értem, hogy akkor miért használtad?
VirusTotal
SOFTPEDIA -
Parallaxis
addikt
Egy lehetőség:
Lehetőség vírus telepítésre..
Amit kiír az nettó hülyeség (legalábbis nálam).
Szerinte nem jó a particionálás, nem GPT, a diskpart és a lemezkezelő szerint az.
Szerinte nincs bekapcsolva a Secure Boot.. a Windows gépház és a Rendszerinfó szerint pedig igen (a BIOS-ban is enabled). Szóval ez sem jó semmire. -
King Unique
titán
Mármint ha az aláírásban lévő infókra célzol, akkor ott csak az alaplap típusa, RAM stb. szerepel, ellenben az nem, hogy CSM/UEFI szerint van-e telepítve a jelenlegi W10, Secure Boot be van-e kapcsolva, UEFI-ben TPM / fTPM támogatás adott-e és be-van-e kapcsolva, stb... Az előző válasz pedig továbbra is adott, meg tudod nézni a linkelt módon, programokkal mi nem stimmel, ennyi.
-
gyulank
addikt
válasz
King Unique #37 üzenetére
Értelemszerűen azért kérdeztem, mert láthatod, hogy megfelel a rendszerkövetelménynek, de a PC H azt írta, plusz a beállításoknál az Insiderben is azt írja sárgával, hogy nem felel meg. A másik program azt írja, hogy ? : Processzor; X : Secure Boot[Disabled]; X : TPM Minimum [TPM Not Activated]
-
King Unique
titán
Értelemszerűen megnézed, hogy megfelel-e a hardverkonfigurációd a rendszerkövetelményeknek, ahol adott ehhez a Microsoft weboldaláról letölthető PC Health Check alkalmazás is, + a nemrég linkelt 3rd party program... Ahol a gyári tool nem feltétlen reálisan írja ki minden esetben a kompatibilitást, de már készül belőle az új változat, amiben ez javítva lesz (bővebben).
-
gyulank
addikt
Nekem mi nem kompatibilis? sa2000m8500g SSD, meg ami a leírásban van.
-
bebeago
tag
Egy lehetőség:
WhyNotWin11 -
-
pzstm
titán
válasz
mefistofeles #32 üzenetére
Jovo het elejet mondtak… meglatjuk mikor
-
Elvileg az insiderek 28.-tól már tesztelhetik a win11-et.
-
arcitec
addikt
Hogy lehet ellenőrízni, hogy a jelenlegi hardveren fut-e. [link] Innne letöltve és futtatva, kiírja, hogy nem OK. Majd ad egy linket ahol leírja mi a minimum hardver. [link]
Nem értem tudja nem ok, miért nem azt írja ki mi NEM ok.
Lap: Giga Z390 Gaming M CPU: i5-9600K GPU: GTX 1660S. RAM: 16GB SSD 120GB
HDD 2, NVMe 1 de az nem rendszer.
Megnéztem TPM modult lehet csatlakoztatni és nem is drága.
De mi lehet konkrétan ami hiányzik?
Apropó nem up to date a rendszer, de most pont arra gondolok, hogy úgy is tiszta install kell
mert nem megy föl az upgrade várnék őszig. A júliusban lejár a kitolása.
Ha visszatöltöm az 1 hónappal korábbit, - ahol még nincs beállítva a az upgrade kitolása-
Abban tudom elkövetni és így eljutnék őszig.
Illetve tényleg kellene tudni, hogy a hardver az alkalmas-e. Vagy csak most a win 10 helyzete nem tetszik neki? -
King Unique
titán
válasz
MasterDeeJay #28 üzenetére
Nem újdonság, a Windows 10 topikban már volt szó erről, azaz hogy pl. W10/W7 alapú telepítővel kitrükközhetők a korlátozások, egyik fórumtag még külön ISO-kat is kreált ehhez a 21996.1 dev build esetében.
Igen, az jó kérdés, hogy az ősszel megjelenő végleges változatnál mi lesz, ott is működik-e majd ez a módszer vagy sem, maradnak-e vagy sem a megadott rendszerkövetelmények, stb. -
King Unique
titán
válasz
kleinguru #27 üzenetére
Nem pontos a megfogalmazás és hogy hol, de akkor tippeljünk a tálcára.
How to Enable or Disable Grouping of Taskbar Buttons in Windows
-
Na akinek nem menne fel a dev verzió fogjon egy angol win10 telepítőt amit usb-re rak ki. (ez lehet a mediacreation toolal) majd az install.esd vagy install.win-et cserélje le a win11 féle verzióra. Minden más maradjon a win10-esé.
Ugyanis minden probléma nélkül megy régi tizenx éves gépen is csak a gyári telepítő korlátozza le, ez még a dev verzióra igaz a végleges válltozhat.
nem kell EFI, secure boot, tpm, wddm 2.0.. meg a tököm tudja milyen dolgok. -
Arra lehet valami megoldás, hogy ne legyenek összevonva az appok, ha egy fajtából több van nyitva
A quick lunch-ot már elengedtem.
-
takessz
senior tag
válasz
isti732712 #17 üzenetére
Hmm hát sajnálom hogy az 1600-as nincs a támogatási listán
-
nesa
veterán
válasz
isti732712 #17 üzenetére
A picipuha végleg el ásta magát nézem csak UEFI bios jó neki, a mellékvágányon levő gépemen nem az van, a fő gépem meg ezért nem fogom újratelepíteni, jó ez nekem így ahogy van, aztán most nézem a CPU támogatást, bár ahogy nézem elindul gyengébb procival is.
-
savior
őstag
Én rizen 1600as procival feltudtam telpíteni a kiszivárgott verziót. Csak a tpm-t kellett bekapcsolni hozzá a biosban.
-
Geth
veterán
Erről a listáról feketén-fehéren kiderült már, hogy ez az amit end usernek néznie kell?
The goal of this specification is to enable OEMs, ODMs, Silicon, and other component vendors to make early design decisions for devices and computers that will run Windows.
Nekem ez gép építős listának tűnik, nem annak amin kizárólag elindul (inkább gyártási év, semmint teljesítmény alapján van szelektálva).
-
pzstm
titán
Windows Processor Requirements Windows 11 Supported Intel Processors | Microsoft Docs
Windows Processor Requirements Windows 11 Supported AMD Processors | Microsoft Docs
Windows 11 Home edition will require an internet connection and a Microsoft account to complete the setup.
Windows 11 PCs except desktops will require a front-facing webcam. For reference, Microsoft defines a “desktop PC” as a device in a tower case without any display outputs.
Hence, every laptop and convertibles, and all-in-one PCs will need a webcam if they want to run Windows 11.
Windows 11 will require that the front-facing webcams support HD resolution, auto white balance, and auto exposure. The new conditions apply to the new Windows 11 PCs being made after this date. Therefore, your current PC should be fine without a webcam too.
Secondly, you’re going to need a Precision touchpad on Windows 11. -
chungee
addikt
ASRock Z77 Pro4 || i7-3770 NO TUNING + ZALMAN PERFORMA 10+ || GIGABYTE Aorus RX580 8GB + AC Accelero Xtreme IV || G.SKiLL RiPJAWS 2x4GB 1600Mhz + Corsair Vengeance 2x4GB 1600Mhz || Chieftec 600W CTG-600-80P
-
Fred23
nagyúr
A SATA3-as nem lesz jó a Direct Storage API-hoz. NVMe-s kell neki mindenképpen; azt meg M.2-be vagy PCIe-be teszed adapterrel.
Ilyen kell:Nekem most van egy fölös adapterem hozzá, mert először egy B150-es konfigban használtam NVMe SSD-t, és ott a lapon nem volt M.2-es foglalat, volt viszont szerencsére 2 db PCIe slot. Vettem egy M.2-PCIe adaptert, teljesen jó volt. Viszont sok Skylake előtti lap nem tud róla bootolni, ezért erre érdemes rákeresni még NVMe SSD vétel előtt a lap gyártójának honlapján.
Mikor B450-re váltottam, kivettem az SSD-t az adapterből, mert azon a lapon már volt M.2-es foglalat. A legtöbb újabb lapon van legalább egy. -
savior
őstag
A Direct Storage API csak NVMe-s tárhelyekkel működik majd.
Honnan tudhatom, hogy nekem olyan van e? -
adika4444
addikt
Na akkor indulhat az eszmecsere
Kicsit OFF-olnék is rögvest. HP Elitebook 8470P, 2570P vonalra fel lehet vajon valahogy imádkozni? Nem tudom, mi lesz 2025-re, azért ezek elég tartós masinák, nem szívesen cserélnék le csuklóból vagy három darabot amik netezésre, tartalomfogyasztásra vannak.
-
jimmy399
senior tag
Emlékszem a "régi" időkre, amikor még nem volt virtuális gép, direktbe telepítettem fel az Rc-ket meg a bétákat a gépre, és ha valami rosszul sült el, akkor meg ment az újratelepítés... (win7 béta1, béta2, Rc, Windows 8.0 béta, rc, majd a 8.1, aminek a rc-je nem ment fel, ezért vettem már a PIV helyett új modernebb gépet.
Aztán 2015-ben a win10 béták meg rc-k...)
-
jimmy399
senior tag
Gyorsan feltettem egy virtuális gépbe, megnézem milyen, de a Tech2 videó alapján nem tűnik annyira elszabottnak, mint gondoltam. A középre igazított start menü dícséretes, viszont nekem már Win7 óta középrevan igazítva a kitűzhető alkalmazások ikonja.
-
nesa
veterán
Pont ma este akartam felpattintani az egyik tartalék gépre, de hasfájása volt hogy nincs a partíción 64GB hely, csak 24 GB volt, ezek szerint a leírásban szereplő 20Gb minimális igény nem stimmel. Na majd holnap bedobok neki valami nagyobb HDD-t.
-
takessz
senior tag
Én is igy vagyok vele de remélem MS-nek van annyi essze hogy engedi majd az ingyen átálási lehetőséget eleinte ui téren nekem nagyon elnyere a tetszésemet!!
-
bmwk1200s
őstag
Azert remelem az UI mellett mas fejlesztesek is tortentek.
-
takessz
senior tag
Ki mit szól hozzá vajon megéri majd áttérni e rá vagy nem??
https://leet.hu/2021/06/17/kiprobaltuk-ilyen-lett-a-microsoft-uj-operacios-rendszere-a-windows-11/
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Monitor hiba topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- eMAG vélemények - tapasztalatok
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Dell notebook topic
- Hardcore café
- Három új órát hozott a Samsung, a csúcson az Ultra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ASUS ROG Ally
- További aktív témák...
- LG 32GP850-B - 32" NANO IPS / 2560x1440 / 180Hz 1ms / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync / HDR 400
- Lenovo ThinkPad 40AF + Lenovo 135W + Lenovo USB-C kábel (hybrid) DISPLAYLINK
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 4060Ti 8GB Rampage SHIVA Seasonic 520W
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest