Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139051) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Ha kicsomagoltam egy ISO telepítő fájlt, abból milyen progival tudok ismét egy telepítő ISO fájlt csinálni?

(#139052) OldMike válasza tordaitibi (#139050) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi, az újraindításnál nem jelent meg, megnéztem a Gyorsindítást, be volt kapcsolva. Kikapcsoltam, volt leállítás-bekapcsolás, és újraindítás is, de nem került elő.
Mindegy, úgy látszik hogy ez ilyen.

42LM660S

(#139053) UnSkilleD válasza #86564352 (#139049) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a winget még eléggé béta állapotban van, gondolom ezért

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#139054) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Write-only kérdés:
lehetséges egy OEM licencel rendelkező Win10-et átköltöztetni másik gépre vagy akár VM-be? Sysprep az törli a licenc kódot? Szükségem lesz új licencre?
Köszi!

Szerk:
Ha már erre járok, akkor még egy write-only:
Bejelentkező képernyőn néha nem reagál a billentyűzet. Egerészni kell egyet, hogy megjelenjen a jelszó beviteli mező. Ekkor már tudok gépelni, de ideálisan meg kéne jelennie a beviteli mezőnek bármilyen gombnyomásra is indítás után. Rettentő idegesítő hiba.
Erre van vmi tipp? :R

[ Szerkesztve ]

(#139055) májkimiki válasza Teasüti (#139054) üzenetére


májkimiki
őstag

Az OEM licences gépen bejelentkezel egy MS fiókkal, ekkor hozzád rendelődik. A másik gépen online telepítessz az MS fiókkal. A licenc átmegy. A Win beaktiválódik. Ezután az MS fiókodban leválasztod az eredeti eszközt.

(#139056) King Unique válasza Teasüti (#139054) üzenetére


King Unique
titán

Igen, lehetséges, ahol a hardvermódosítás utáni újraaktiválás megoldható többféleképpen, a Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenc csak 1 opció. Apropó OEM licenc, azt nem írtad hogy ez külön vásárolt licenc, vagy gyárilag a PC-hez tartozik (BIOS/UEFI OEM Key), mert utóbbi esetben érdekes lesz másik PC-n is a használata, ha közben ez eredetin is ugyanúgy használatban, érvényben marad... :))

(#139057) Teasüti válasza májkimiki (#139055) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt hittem a Retail licenc rendelődik hozzá fiókhoz, míg az OEM meg a gép vmilyen alkatrészének vmilyen azonosítójához. Nem így van?

#139056King Unique
Vásárolt OEM licenc. Nincs benne a BIOS-ban. A géphez eredetileg Retail Home licencet kaptam - arról tudom, hogy lehet költöztetni (félre is van téve későbbi használatra) -, de most Pro OEM van fent. :)

Szóval ügyfélszolgálatnál lehet hisztizni új kódért végső esetben. Ők kérnek vmi igazolást a vásárlásról? Vagy kell bizonyítani, hogy enyém a licenc?

[ Szerkesztve ]

(#139058) King Unique válasza Teasüti (#139057) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor most már az OEM-ről is tudod hogyan lehet költöztetni és felesleges tovább ragozni a témát, ennyi. ;)

(#139059) májkimiki válasza King Unique (#139056) üzenetére


májkimiki
őstag

Gyári OEM-et vittem át egyik noti-ról a másikra. Az eredeti noti haldoklik, még éppen telepíthető volt. Ezért is választottam le a fiókomban.

(#139060) King Unique válasza májkimiki (#139059) üzenetére


King Unique
titán

A gyári OEM-nél a BIOS/UEFI OEM Key megoldásra céloztam, nem a régebbi laptopoknál a matricás OEM W7-re, ahol normál esetben egyik ilyen OEM licenc sem hardvermódosításhoz való, meg pláne az előbbi nem amit fixen a BIOS-ban tárolt termékkulcs lévén nyilván nem lehet csak úgy deaktiválni és maradéktalanul átvinni másik PC-re, még ha esetleg Microsoft-fiókos trükközéssel technikailag meg is oldható az újraaktiválás + ha az eredetin többet már nem lesz használva.

[ Szerkesztve ]

(#139061) Zoz válasza Teasüti (#139057) üzenetére


Zoz
őstag

Hisztizni a legvégső esetben kell :)
Nagy valószínűséggel elég a robotnénivel megküzdeni :) azaz telefonos aktiválás, itt írtam mit kell nyomkodni.

(#139062) Pityu.


Pityu.
nagyúr

A képernyő skálázásnál a nagyÍtási lehetőségek 100% után miért 125%,miért nincsen mondjuk 110%?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#139063) King Unique válasza Pityu. (#139062) üzenetére


King Unique
titán

(#139064) Pityu. válasza King Unique (#139063) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na ez keresem,de most ,hogy ne veszítsek az 1440p felbontás előnyeiből ha nem is minden programra kiterjedőleg de nagyítottam a betűkön kisegítő lehetőségekben.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#139065) tordaitibi válasza Pityu. (#139064) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A DPI állítgatástól függetlenül a felbontás marad az eredeti.

(#139066) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Win 10-ben hogy tudom megváltoztatni egyes fájlok ikonjait? Telepítés után vamiért egy játék exe fájljához egy fehér téglalapot rakott csak, azt akarom kicserélni. Működik meg minden, csak csúnya egy sima fehér "kocka" az asztalon.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#139067) Pityu. válasza tordaitibi (#139065) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt tudom de a hely csökken mintha 1080p lenne így meg nem sok értelme van akkor az 1440p-nek Inkább megnövelem a betű méretet és úgy már tökéletes. Nekem most az is tetszik,hogy több minden elfér az asztalon pl csak a betűk határeset ezért növelem inkább azt. Például van mikor több intézőt megnyitok eddig 1080p-n fedték egymást ide oda kattingatás itt meg simán négy elfér egymás mellett.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#139068) Desy


Desy
tag

Mióta elkezdődtek a 11-es átállások a gép legváratlanabb pillanatokban rendszeres és hírtelen leállásokat produkál. Még kék képernyő sincs csak az utolsó ablak kifagy. Előtte sem volt hajde-hó vidám... de mostanában ha napi kétszer vagy akár 12x futtatom a javítás műsort a.. végszó mindig azonos.

A W10 úgy volt rossz, ahogyan volt. A 11 meg működésképtelen a gép állapotjelzője és támogatása szerint. Úgy gondolják a nagyon okos programozói háttérben a vég vezetői, hogy itt az ideje, hogy a világ ismét platformot váltson és ahogyan régen az AT lecserélésre került XT rendszerre illetve a későbbi processzoros módosítgatások mint a (Pentium) éppen ideje most is valami hasonló dolgot művelni...

Remekül meg lehet élni abból, hogy a világot mindenféle pepecselő műsorral csapolják egy ténylegesen átfogó és értelmes változtatás helyett. Az előrejelzések alapján az újonnan kiadott produkciók már most elavultak.... Hát nem érdekes? A magyaroknak a 99%-os részesedése a PC javára azt mondja, hogy az éves fizetést félre kell tenni 2 évente mivel az amortizáltság felgyorsult...?! Persze... azok a kivételek, akik miniszteri fizetéssel bírnak semmi munkáért avagy az éppen rájuk esőt tudják valami eszményi árcetlivel egy tényszerű támogatás nélkül megszédíteni.

Vajon melyik melós tud félretenni évente 1 milliót azért, hogy legyen egy használható gépe és az éppen aktuális minőség szerint az egy "elfogadható" teljesítést produkáljon!? A keleti féltekén ez nem egy hatalmas probléma mivel az árak a munka jövedelemhez azon a valós szinten vannak ami éppen a realitást célozza.

A nyugat.... egy kizsákmányoló,(adós) rabszolgaságrendszerű és kapzsi világ!

[ Szerkesztve ]

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#139069) Teasüti válasza Desy (#139068) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Win7 hibátlan volt. Egy telepítéssel 4-6 évig elvoltam hiba nélkül (nem emlékszem, de Vista és Win10 közötti időszakban ha talán kétszer ha hozzá kellett nyúlnom). Win10 hasonlót produkál általános használatban és játéknál. A családban csak akkor kellett hozzányúlnom, ha power user-kedtem. Szóval alapvetően jól szuperálnak a modern Windows-ok (W11-et nem próbáltam, tervben sincs egyáltalán).
Ha neked korrupt fájlok keletkeznek napi szinten, akkor nem az OS felé keresgélnék elsősorban.

(#139070) Geth válasza Desy (#139068) üzenetére


Geth
addikt

Amit a kolléga írt, illetve nem AT-t cseréltek XT-re, hanem fordítva (jobb esetben).

(#139071) Desy válasza Teasüti (#139069) üzenetére


Desy
tag

Az időszak lényegét tekintve már akkor megtörténhet, ha a gépet bekapcsolom.
Semmiféle extra vagy szélsőséges dolog nincs.
W10 fut... hivatalos magánjogon.
Néhány játék mint a F4, Skyrim és a Bethesda remek 64bit rendszerű művei.

Az alkotások minden bizonnyal jók... a W7 esetében semmiféle gond(om) nem volt
A W10 viszont egy csoda. Egy világ átverése... az ÉN átverésem mivel állandóan hibás.

A visszatérés... egy másik lemeztömböt akar és... nem kizárt a beruházás mivel máshogy nem tudom megoldani a létező munka elvesztése nélkül.

Nem foglalkozok a dologgal örökké és nem is értek hozzá.
Amit tudok az annyi: A jelen állapot használhatatlan, élvezhetetlen és idegesítő!

-------
AT és XT régi lemez és teljesen lényegtelen. Csak illusztris példa.a kötözködését!
Akinek ige, vegye magára.... :K

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#139072) Desy válasza Geth (#139070) üzenetére


Desy
tag

Erről jutott eszembe...

Sok helyen már a 10GB-s hálózat az alap. (nem magyar... nyilván)
Többnyire a kínálatban 2.5-ös eszközök kaphatók. A magyarok sokfelé a 30MB-s hálózat előnyeit domborítgatják... miközben az már annyira elavult, akár a windows 3.11 hálózati rendszerei.

Megnézted már a magyar műholdas internet ár / érték arányát!? Jobb mint a cirkusz.
...mármint jobban megmosolyogtató mint a porondon vergődő bohócruhás attrakciói.

A levetett kabát jó mert olcsó vagy ingyenes.... de ki fizet egy koszos és büdös kabátért!?

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#139073) movax


movax
őstag

Lehet, hogy valami hardvertopikban kellene, de végül is windowsos ügy:

Egy laptopon egy segédszoftverrel ámappoltam egy haszontalan gombra a Home funkciót és az End-et is rá akarom tenni egy másik ugyanilyen haszontalan gombra (új gép, és csak Fn-nel elérhető ez a két dolog, de nekem létfontosságú, hogy legyen külön gombjuk). Az a gondom, hogy ennek a második billentyűnek teljesen ugyanaz a Delete-funkciója, mint a Del gombnak. Emiatt ha átmappolom a delete-funkciót, akkor a Del-gombon is megtörténik ugyanez.

Van-e valami más mód, hogy maradjon meg a Del funkciója és erre a másik billentyűre rátegyem az End-et?

(#139074) hotkar válasza movax (#139073) üzenetére


hotkar
aktív tag

Fn + Esc-re felcserélődik a funkciógombok működése, és a hagyományos F1...F12 meg persze a Home, Delete lép életbe. Meg is jegyzi, nem kell minden indításnál átváltani.

(#139075) Gargouille válasza Desy (#139072) üzenetére


Gargouille
őstag

"Sok helyen már a 10GB-s hálózat az alap. (nem magyar... nyilván)"

Hol van az a sok hely?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#139076) movax válasza hotkar (#139074) üzenetére


movax
őstag

Akkor viszont megszűnik a Ctrl+F5, ami évtizedek óta beidegződött reflex :). Igen, megy az Fn+F5, de ez nem az a mozdulat. F@szér kell hozzányúlnia a gyártónak megszokott dolgokhoz...

Dell Vostro 15 3510 a gép egyébként.

Szóval két ugyanolyan funkciójú billentyűt valszeg nem lehet egymástól függetlenül átmappelni, valszeg ez a végkövetkeztetés.

[ Szerkesztve ]

(#139077) Teasüti válasza Desy (#139071) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Édesapám hozzáállása ugrik be erről, aki szintén nem ért a lovakhoz, ezért természetesen mindenért a szemétláda MS a hibás, vagy az internetszolgáltató szar modemje. Ez utóbbi szerintem is ipari hulladék, de azért ezek csak hisztik sok esetben. Ha lepattan a lövedék az ellenfélről World Of Tanks-ban, akkor hibás az internet, hibás a számítógép, csaló a játék is, stb. Hozza a fejszét, összeaprítja és nem lesz rá gond. Én mondtam már neki tegye azt, sok bosszankodástól kímélné meg magát, meg minket is. :D
Mániákusan figyeli a játék késleltetését, ne használja senki az internetet, ha ő játszik, meg ilyenek.

Szóval lényegében a fájlkorrupciót sosem az OS indukálja. Ellenben elsőnek a rossz szektorok jutnak eszembe, vagy újabban rossz SSD akár. De okozhatja adatátviteli hiba, láttunk már rossz Sata kábelt is, stb. Ram is hibázhat vmi magasabb címen, ami a Windows-t még nem akasztja meg általában, de a programok fagyhatnak tőle, a lemez írási gyorsítótára a ram-ban korrupt lehet, stb.
Ezek idővel előfordulhatnak, semmi se örök. Hogy épp akkor jöttek elő, amikor Win10-re váltás volt, hát van ilyen.
Javaslom beadni a gépet szervizbe, ha nincs hozzáértő a közelben.

[ Szerkesztve ]

(#139078) hotkar válasza movax (#139076) üzenetére


hotkar
aktív tag

Khm... Nem értettél meg. Egyszer kell csak átváltani, és örök életre úgy marad (vagy ameddig vissza nem váltod. És azután Fn + funkciógombbal az alternatív műveleteket (hang némítás, hangerő csökkentés-növelés, stb., szépen sorban) lehet kapcsolgatni.

Latitude 5511-em van, én is bosszankodtam miatta.

(#139079) snorbi82 válasza Gargouille (#139075) üzenetére


snorbi82
senior tag

Pl most csináltam új hálózatot. A switchek, ONT minden 10 GbE van össze kötve. :)

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#139080) movax válasza hotkar (#139078) üzenetére


movax
őstag

Szóval még egyszer: átváltás után megszűnik a Ctrl-F5 (billentyűvilágítás szabályozása van helyette), és csak Fn+F5-tel működik a funkció. Tehát visszakapom a Home és End működését, de elveszítem a Ctrl-F5-öt :) .

[ Szerkesztve ]

(#139081) hotkar válasza movax (#139080) üzenetére


hotkar
aktív tag

Igazad van, a Home meg az End tényleg rá van tolva az F11-F12-re, és ha a hagyományos funkciógombokra váltok, akkor pont nem működik... Bocs.
(külső klavcsit is használok, így nekem mindenem megvan)

(#139082) Parallaxis válasza Desy (#139072) üzenetére


Parallaxis
addikt

A W10 viszont egy csoda. Egy világ átverése... az ÉN átverésem mivel állandóan hibás.

"A hiba az Ön készülékében van."
Tudod, ha sok millió felhasználónál hiba nélkül fut a Win10 (tekintve, hogy mondhatni az eddigi legstabilabb MS oprendszer), akkor el kéne gondolkodnod azon, hogy nem a szoftverrel van gond, hanem a hardverrel, amit alá toltál.

Sok helyen már a 10GB-s hálózat az alap. (nem magyar... nyilván)

Sok mindenben le vagyunk mi maradva, de a net az pont nem ilyen dolog.
Az általad említett 10 Gb-es hálózatot éppen most vezeti be a Digi kis hazánkban, Európában elsőként. Máshol, még az USA-ban is, lényegesen gyetvább netért lényegesen többet elkérnek a szolgáltatók és a szolgáltatás minősége is eléggé gyengécske sokszor.

A műholdas netet ne nézegesd, az csak szükségmegoldás ott, ahol végképpen nincs más megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#139083) Gargouille válasza snorbi82 (#139079) üzenetére


Gargouille
őstag

Ügyes vagy. De attól, hogy nálad ez van, még nem "alap". Nálam meg van itthon 7db külön alhálózat, ettől még nem mondom, hogy ez ma már "alap" bárhol is. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#139084) jokeph válasza Desy (#139068) üzenetére


jokeph
nagyúr

Már ne is haragudj... :DD

De az általad leírtak hardverhibára/szerelési-illesztési hibára utalnak csúnyán.
Legtöbbször a corrupt fájlok az IMC/RAM és/vagy háttértár vezérlő/háttértár (fajtától függetlenül) hibájára utalnak, ha nincsenek konkrét kék/feket halálok/kifagyások, akkor kezdődő szinten. :U

Windows-ok: XP/W7 forever, de pár apróságot leszámítva a W10 eddig a legjobb mégiscsak, a hardverrel tanősított "rugalmassága" páratlan, eddig még olyan nem volt, hogy egy x harverkörnyezetbe telepített W10 egy teljesen más harverkörnyezetbe helyezve ne indult volna el (pl. Socket P-s lapra telepített W10x64 PRO nálam megjárt utána 3 féle AMD és 4 féle Intel konfigot - hibátlanul, erre a W7/8 sem volt mindig képes, nem hogy az előtti rendszerek).

Szóval, nem gondolom, hogy a leírt tünetek az OS hibája lenne.

PC/kiadott lové mennyisége:
A kiadások döntő többsége, ahogy azt volt szerencsém megfigyelni, igazából csont feleslegesen történik, mert:

-túlárazott újdonság, ami nem jobb/néha rosszabb mint a közvetlen elődje, de az e-penis fontos. :D

-olyan cuccok beszerzése, ami a felhasználás szempontjából feleslegesen erős/bonyolult és lényegesen drágább a kívánt elemeknél - ez is netto pénzkidobás.

-és itt vannak még azon dolgok, amikor össze nem illő komponensek kerülnek összeállításra.

-valamint, van a tipikus előbb veszek aztán kérdezek USER - ő az aki tipikusan megvesz valami cuccot, mert vagy olcsó vagy mert szimplán csak jól néz ki, aztán jön a koppanás, hogy a céljainak egyszerűen nem felel meg, mert gyenge mint a sörecet (pláne laptopoknál!), és keservesen/drágán vagy sehogy nem oldahtó meg érdemi bővítés. :))

Az utolsó soroddal ("A nyugat.... egy kizsákmányoló,(adós) rabszolgaságrendszerű és kapzsi világ!") viszont maximálisan egyetértek. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#139085) tordaitibi válasza jokeph (#139084) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"-túlárazott újdonság, ami nem jobb/néha rosszabb mint a közvetlen elődje, de az e-penis fontos."

már érdemes volt ebben a topikba bekukkantanom ma :D

"-olyan cuccok beszerzése, ami a felhasználás szempontjából feleslegesen erős/bonyolult és lényegesen drágább a kívánt elemeknél - ez is netto pénzkidobás."

Ezzel maximálisan egytértek.
Akinek kell (gaming, render) az invesztáljon bele és használja ki.
Mivel én nem, ezokból nekem évek óta megfelel egy nokedli mini pc mert amire használom azt bőségesen kiszolgálja.

(#139086) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez milyen driver lehet,köze van az új monitoromhoz vajon?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#139087) Csöves válasza Pityu. (#139086) üzenetére


Csöves
senior tag

Igen.

Aquila non captat muscas.

(#139088) Desy válasza jokeph (#139084) üzenetére


Desy
tag

Mivel ennyire sokakat érdekel...
Nagy öröm ez nekem. Tényleg.
Azonban a lemez új. A csati új/régi és a ram ellenőrzött/másutt is.
W7 esetében "semmiféle" extra vagy szélsőséges probléma nincs és a W10 rendszeren mutatkozó hibák, hiányosságok és problémák meg sem jelennek.
Vadi új telepítés... 1 percig nem ment a játék és kifagyott. A háttér élt...de nem lehetett hozzáférni a látatlanság "a kifagyott kép" miatt.
Nos igaz... azt nem írtam vagy tettem hozzá: Bethesda játék.
Az Origin, Ubisoft... játék (FarCry, Ghost...) némi túlzással, de mesésen fut.

Szóval az olyan mint a Fallout vagy Skyrim (64) megöli a W10 masinát.
Az efféle "bűvölet" hardver hiba vagy szoftver? Esetleg: használó?!

Persze... tisztában vagyok avval, hogy újra be kéne fektetni egy - két milliót. De én nem miniszteri fizetésből tengődök szédítő marhaságokat beszélve és elképesztő hülyeségeket csinálva mások kárára és terhére... Mindazonáltal látom a sok kék összefüggésű véleményt és visszajelzést is. A megoldást viszont nem látom. W10 esetében a videokártya szoftver sem képes jól teljesíteni... ha a gyártottól van. A legtöbb estben szinte alig fut. A W10 saját töltése és telepítése legalább megteszi a hatást annak ellenére, hogy azt írja... ELAVULT. Majd az internetes bohócság a friss verziót követelve.... nyafog és csikorgatja a fogait. Tényleg. Melyik ujjamat harapjam meg?
A gépnek nincs semmi baja hogyha nem használt. Ez tény.
Ha igen... akkor jönnek a problémák. Tv bámuláshoz és zenehallgatáshoz nem kell számológép. A cucc komoly machinációkhoz összetett feladatok futtatásához kell. Egy szerkesztői feladathoz fölösleges új hatalmas teljesítményt venni csak azért, mert az modern. Az én gépen szinte sohasem megy 35% fölé. ha igen... az olyannyira ritka esemény... mint a holdraszállás.

Egyedül azt tudom, amit megtapasztalok és nem többet.
A mások segítsége meg... nettó 10e-rel indul... aztán kiderül, hogy semmire nem jut vele mivel minden teszten átmegy és semmiféle hiba nem tárható fel.
A legtöbb tesztet amit más is megtehet végignyomtam és semmi. A szoftveres összeakadás lehetősége meg szinte kizárható hiszen a rendszer önmagát tisztogatja és tarja rendbe... Elvileg.

A W7 nem tesz ennyit a használóéért. Az csak dolgozik mint egy igásló. :R

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#139089) Desy


Desy
tag

... és csak még egy apróság.
W10 rendszeren a HALO teljes anyagát végigtoltam sírás nélkül....

Szóval a probléma a felhozott játékban és annak támogatása körül van?
Nem... nem én vagyok az egyetlen aki ezekkel nyüglődik. De én az egyik vagyok azokból akik örökké problémákba ütköznek és talán az egy, aki ezt meg is osztja...

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#139090) Geth válasza Desy (#139088) üzenetére


Geth
addikt

Úgy látom patthelyzet alakult ki (már nem megoldást keresel), de legalább hamar :)

[ Szerkesztve ]

(#139091) King Unique válasza Desy (#139088) üzenetére


King Unique
titán

Felesleges ezt tovább ragozni, mivel teljesen nyilvánvaló, hogy ha nem user error, akkor vagy valamilyen driveres probléma, vagy hardverhiba van, ennyi. + Ha ugye másoknál jól működik a Windows 10 és tudnak rajta játszani is, akkor nyilván nem az az általános amit leírsz. :N
Ezt a miniszteri fizetést és min. 1-2 millió kell butaságot meg hagyjuk, mert ennyi nyilván messze nem kell alapesetben egy Windows10 futtatása alkalmas asztali PC-re + politizálni amúgy sem ebben a topikban kellene. :B + A felesleges offolást és trollkodást lehetőleg szintén mellőzni kellene, köszi! ;)

(#139092) Teasüti válasza Desy (#139088) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Most job egy kicsit, hogy kiírtad magadból? :)

(#139093) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

A következő hibával akadok el egy progi feltelepítése közben. Ha letöltés a telepítésre megyek, akkor a következő hibát dobja ki. Én már letöltöttem több változatát is .net framework-nak, de semmi, azokat sem hagyja telepíteni.

Ötletetek? :F

(#139095) Csengődi


Csengődi
csendes tag

Segítséget kérnék.
Találtam pár feleslegesnek tűnő .log filet, erre felbuzdulva az NC file keresőjével rákerestem a c meghajtón a *.log* filekre. Megdöbbenésemre 34240 darabot talált 4.84 GB összméretben. Van köztük olyan is ami *.log1, *.log2 néven szerepel. Ezek vajon mind törölhetők? Ha igen akkor ennyi szemetet szed össze a win évek alatt? Miért nem lehet pl. a lemezkarbantartóval törölni ezeket, hogy ne foglalja feleslegesen a helyet?

(#139096) hhgygy


hhgygy
senior tag

Mindenesetre ez a keresőkifejezés nem lesz jó, mert ez túl sok false találatot ad, pl. rengeteg dll fájlt, amit nem hinném, hogy tanácsos tömegesen kitörölni.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#139097) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! Sürgős kérdésem lenne hozzátok.
Adott egy laptop amin win10prox64 fut , frissíteni szerettem volna , régen nem volt bekapcsolva a gép.
Tegnap 15:00 tól mostanáig nem sikerült neki megcsinálni.
Közben volt egy érdekes üzenet is , de erről nincs képem.
Mit jelent ez az üzenet , hogy az ön által használt verziója esetén a szolgáltatás megszűnt.

Még egy fontos Mitől van az , hogy a gép működött kb fél évvel ezelöttig rendesen , azóta az egér görgő megmozdítása is 100% proci használatot eredményez. Feladatkezelőből nem derül ki mi okozza mert változó melyik miatt csinálja , illetve olyankor még a feledat kezelő megy nyitása is kb 1/2 óra.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#139098) Pyttawrx válasza viperabácsi (#139097) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Frissítsd pendrivrol. Mct-vel vagy rufussal csinálj egy pendrive-ot, a legfrissebb iso-t szedd le. Amúgy hdd van a gépben? Cpu mi? Nyilván bármi is a cpu akkor sem kell ilyen lassúnak lennie.

(#139099) viperabácsi válasza Pyttawrx (#139098) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen HDD , de azt nem értem mi történt , hogy egyszer csak ilyen lett . Egyik napról a másikra.
A cimborám anyukájának az asztali gépe is kb fél éve ezt csinálja win10 pro x64 szintén. Bár mit csinálok ilyen. Friss telepítés után is ugyan ezt csinálja neki. A legfrissebb winnel telepítettem neki újra.
az asztali gép ez egy HP brand :
4x1 gb ddr 3
core 2 duo E6850
winyó
Másnál nem jelentkezett ilyen probléma ?

Nem indítható a pen-ről a frissités , azt írja folyamatban van egy másik addig nem leht másikat kezdeni :W

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#139100) viperabácsi válasza Pyttawrx (#139098) üzenetére


viperabácsi
addikt

A Laptop pedig ez :

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.