Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138351) st3v3np3t3r válasza King Unique (#138344) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Látod, megint játszod itt a nagy oktatót! Akkor kinek is visszavenni? :R
Tudod mit, ne lovagolj ezen, nélküled is meg tudtam oldani :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#138352) King Unique válasza st3v3np3t3r (#138351) üzenetére


King Unique
titán

Ez max. abban az esetben lenne félig-meddig jogos, ha csak le lett volna írva konkrétumok nélkül mit kellene csinálni, meg a repair install is csak így simán, ami egyeseknek esetleg félreérthető lehet és azt hiszik a telepítőt pendrive-ról bootolva kell ott ügyködni. Ellenben úgy, hogy mindenhez likelve lett komplett és világos leírás ami szemlélteti mit kellene, kellett volna csinálni, a repair install esetén is teljesen egyértelmű az útmutató alapján hogy a már meglévő Windows 10 alól kell indítani az in-place upgrade-et MCT-vel, vagy ISO-val stb., úgy eleve nincs miről beszélni és az már egyéni probléma ha hanyagul el sem olvastad, meg nem kell az ez esetben egyébként teljesen jogos kritikát félremagyarázni, valamint igen, a leírtak okán te most nyugodtan visszavehetsz. :B ;)

Persze hogy meg, miután utólag sikerült elolvasni és értelmezi az előzőleg már linkelt választ illetve válaszokat, hogy mit kellene csinálni. :))

[ Szerkesztve ]

(#138353) jencsikdani válasza Geth (#138320) üzenetére


jencsikdani
tag

Megcsináltam elvileg, de tegnap óta nincs internet az egész faluba szóval még nem tudom lett-e változás de szerintem nem. A ram is csak pár óráig volt jó mostmár megint cserélgetnem kell szóval szerintem az alaplapom fáradt el. Esetleg alaplap tesztelésre van valamilyen program ami kiirja ha van valami hibája?

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#138354) st3v3np3t3r válasza King Unique (#138352) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Most nincs időm ezt molekula szinten megvitatni veled, meg kellene tanulnod rövidnek és tömörnek lenned. Oké, hogy elég nagy szókinccsel rendelkezel, de nem mindenkinek van kedve litániákat olvasni.

De amit linkeltél "repair install" a leírása dettó olyan mint a telepítő lemezzel való javítás. PONT!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#138355) King Unique válasza st3v3np3t3r (#138354) üzenetére


King Unique
titán

Az a válasz pont tömör volt és utána pl. ezen válasz is többek között úja szemléltetve hogy mit kellene csinálni, linkelve a szükséges információk stb., hogy ne kelljen hosszasan külön leírni, nem volt ott semmi litánia. De ha már ilyen kedvesen javasolgatsz, akkor neked ezek szerint meg kellene tanulnod rendesen elolvasni és értelmezni a kapott válaszokat, az ott linkelt információkat, mert a leírtak alapján most nagyon nem ment... :B

"De amit linkeltél "repair install" a leírása dettó olyan mint a telepítő lemezzel való javítás. PONT!"

How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade

vs.

How to Boot or Repair Windows computer using the Installation Media

Nem világos hogy az előbbi útmutató mégis miért lenne olyan mint az utóbbi, amikor világosan látszik hogy az előbbinél fájlkezelőben setup.exe futtatása, Microsoft weboldaláról MCT letöltése és annak a futtatása stb., ami Windows alól in-place upgrade-nél van és nyilván semmi köze az utóbbinál a telepítési adathordozóról történő külön bootolásnak, ott az általad említett javításhoz, aminél még a screenshotok sem stimmelnek mert eleve mások... Vagyis nyilván el sem olvastad te rendesen a linkelt útmutatót, pont ezért nincs miről beszélni. Pont! :B

[ Szerkesztve ]

(#138356) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Egy kis (nagy) segítségre van szükségem tőletek.
Tünetek: Mikor magára hagyom a gépet akkor van hogy összeomlik mindenféle hibaüzenet nélkül. Bekapcsolás után működik mintha semmi se történt volna, egyedül a böngésző kérdezi meg, akarom e helyreállítani az előzményeket. Aztán tegnap este és az előbb böngészés közben kékhalálozott el. Mellékelem a két fotót róla. Mi lehet a hiba, merre induljak el?

A segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#138357) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!
Ilyet még nem b@sztam! Ugyan az mint az eggyel fentebbi hozzászóló. Frissítés után random kék halál, sima netezés közben is?!Mi történt? Tudja esetleg valaki?
Most is félve pőtyőgők, nehogy leálljon...
Kösz
Szerk: A legutobbi ndu.sys hiba?! De vagy 6 BSOD mind más hibával? Milyen update volt ami ennyire jol sikerült?

[ Szerkesztve ]

(#138358) hfrankee


hfrankee
senior tag

Mióta megírtam, 5 kékhalál! Nem tudom használni ezt a gépet, tudnátok segíteni?
Üdv

(#138359) sz.j válasza hfrankee (#138357) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Frissítés után random kék halál,"

És mi van akkor ha törlöd azt a frissítést ami után jelentkezett a hiba?
Ha a törlés után megszűnik a hiba, akkor érdemes lenne várni ezzel a frissítéssel hátha hibás és kiadják a javított változatát ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#138360) hfrankee válasza sz.j (#138359) üzenetére


hfrankee
senior tag

Segíts kérlek, hogy tudom törölni?
Szerk: Meg van! :B

[ Szerkesztve ]

(#138361) King Unique válasza hfrankee (#138358) üzenetére


King Unique
titán

A javítási, helyreállítási lehetőségekkel kapcsolatban lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol ha az adott típusú BSOD-ra javasolt módszerek nem válnak be, akkor szükség esetén adott a frissítés eltávolítása.
Egyébként milyen frissítés ez, 21H1-re a KB5005565?

[ Szerkesztve ]

(#138362) st3v3np3t3r válasza King Unique (#138355) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Annyira olvastam el, mint amennyire a google lefordította... Elhiszem, hogy te meg talán egyesek perfekt szinten vannak angolból, csak ugye a hazai anyanyelv magyar, nem pedig angol, így még kötelező elvárás sem lehet az angol nyelv szimpla ismerete sem :R

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#138363) hfrankee válasza King Unique (#138361) üzenetére


hfrankee
senior tag

Köszönöm!
Nem tudom mi volt, annyira siettem nehogy megint chrasheljen, hogy meg se néztem csak a telepítési dátumot és töröltem is. Azóta semmi hiba.....

(#138364) King Unique válasza st3v3np3t3r (#138362) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk az IT nyelve eleve az angol és a leírások zöme eleve olyan Windows témában is, de az ilyen TenForumrs és egyéb hasonló útmutatóknál az sem feltétlen gond ha valaki nem beszéli, mivel eleve végig screenshotokkal vannak illusztrálva a lépések ami szvsz már önmagában kellően egyértelmű, a szöveges részhez meg megteszi a gúgli fordítója is, de mindegy. :)

Apropó, ha már standard in-place upgrade, ott létre szokott jönni egy Windows.old mappa, amit utólag lehet törölni, de 10 nap után amúgy is törli a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#138365) hfrankee válasza King Unique (#138361) üzenetére


hfrankee
senior tag

Nem akarom teleszemetelni a topikot, de valamit biztos szarul csinálok
Ez a kettő lehet a gáz és rohadtul nem engedi törölni. Kitörlöm az elsőt, ujraindítást kér, azután újra ott van! :((
A másodikat nem is engedi...És azóta is random BSOD!

[ Szerkesztve ]

(#138366) King Unique válasza hfrankee (#138365) üzenetére


King Unique
titán

W10 2004 - 21H1 verziókra a KB5005033 múlt havi frissítőcsomag és annál voltak egyes felhasználókat érintő BSOD hírek, most a már említett KB5005565 az aktuális, az utóbbit kellene, kellett volna telepíteni. Vagy a KB5005565-öt esetedben fel sem ajánlja a Windows Update? :F

Frissítések eltávolítása lásd parancssorban WUSA és DISM, WinRE menübe bootolva, stb., a vezérlőpultban nem mindig megoldható. Itt az alsó meg csak az SSU, ami újabban jobban össze lett drótozva a havi kumulatív frissítéssel, azzal nem kell külön foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#138367) hfrankee válasza King Unique (#138366) üzenetére


hfrankee
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséged! Próbálkozom mindennel! :R

(#138368) J.C.G. válasza King Unique (#138366) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nekem is ez lesz a hiba oka? Mert kékhalálozik megint.

Nálam ez KB5005565 az utolsó frissítés mivel mindig elhalasztom amíg engedi a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#138369) J.C.G. válasza J.C.G. (#138368) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Töröltem, remélem megoldja a problémám. :R

(#138370) seger válasza King Unique (#138366) üzenetére


seger
addikt

Nekem az 5565 kurta szét a hálózati nyomtatást.... ezt kérdeztem is nemrég itt, hogy van-e megoldás. Töröltem és ismét jó lett. Majd délután megint frissített. Megint töröltem és szüneteltettem 7 napra az update-et

(#138372) Cs1csó válasza bebeago (#138371) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megnyugodtam, nem használok. :DDD

(#138373) Geth válasza Cs1csó (#138372) üzenetére


Geth
addikt

Tippre nem olvastad el magát a cikket :DDD

(#138374) Cs1csó válasza Geth (#138373) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elolvastam még az "ortodox pin" részig is eljutottam. Persze ha nincs webkamera, ujjlenyomat olvasó vagy okostelefon akkor nem nagyon lehet hová "nyúlni"

(#138375) Geth válasza Cs1csó (#138374) üzenetére


Geth
addikt

Billentyűzet csak van? (PIN)
(Léptem már be egérrel, bill. nélkül, on screen kb)

[ Szerkesztve ]

(#138376) Helga0203 válasza King Unique (#137925) üzenetére


Helga0203
tag

Szia(sztok).
Korábban írtam, hogy nem frissül autómatikusan az eredeti gyári windows-om.
Ma újra próbáltam, de 0x800f0831 hibát dob.
Néztem leírást, youtube videót, de nem mertem még nekiállni.
Mit csináljak, hogy up to date legyen?

(#138377) Cs1csó válasza Geth (#138375) üzenetére


Cs1csó
félisten

Á az nekem túl ortodox! ;]

(#138378) J.C.G. válasza Helga0203 (#138376) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Addig jó amíg nem frissül, ez nem hiba hanem ficsőr.

(#138379) etnies


etnies
senior tag

Sziasztok!

Feleségem elfelejtette a jelszavát, nem tudunk belépni a laptopjába. Van rá valami megoldás, hogy mégis betudjunk lépni valahogy?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#138380) etnies válasza etnies (#138379) üzenetére


etnies
senior tag

sandró60 segített megoldani, köszönöm neki!

"önmagam hite vagyok magamban"

(#138381) Doky586 válasza etnies (#138380) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszerint sikerült kideríteni kivel csal meg? Már fened a kést? ;]

(#138382) #86564352 válasza Helga0203 (#138376) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szia, legyen elég szabad hely a lemezen. Valószínűleg csak beragadt valamiért a Windows Update cache. A softwaredistribution mappa tartalmát kell törölni. Angol leírás képekkel, mindkettő ugyanaz a módszer:
How To Clear Windows Update Cache In Windows 10

How to clear the 'SoftwareDistribution' folder on Windows 10 and make updates happen again

(#138383) Gargouille válasza Helga0203 (#138376) üzenetére


Gargouille
őstag

Ezt nézted? Konkrétan ennek a hibának a leírása és javítása.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138384) King Unique válasza Helga0203 (#138376) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol értelemszerűen a mostani 0x800f0831 hibakódhoz tartozó megoldásokat kellene próbálgatni és szükség esetén mindet, de van amikor a Microsoft Update katalógusból a frissítés manuális letöltése és telepítése, vagy a WU cache törlése és egy Windows restart utáni újrapróbálkozás is megoldja a problémát, stb. Ha esetleg nem sikerülne, akkor meg ott van a Windows 10 alól indított repair install in-place upgrade-del, az eddig kb. mindenkinél megoldotta a különféle frissítései problémákat (példa).

[ Szerkesztve ]

(#138385) hfrankee válasza King Unique (#138366) üzenetére


hfrankee
senior tag

Helló! Ha lehetséges így fogalmaznom még nagyobb sz@rba kevertem magam. :(((
Az általad ajánlott lehetőségeket kiprobalva sem jutottam sikerre, a már kb 5 percenként BSOD helyzet alakult ki, úgy döntöttem win repair vagy reinstall. Rufus-szal ISO - bol bootable pendrive'ot csináltam de az összes variációt kipróbálva az alábbi hiba miatt képtelen vagyok egy szimpla win telepitesre is. Ne ítéljetek el kérlek, sose történt még ilyen velem! :B
Mit tegyek hogy jo legyen, mert kezd felmenni a pumpa.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#138386) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Meg lehet azt valahogy csinálni, hogy a Számológép megnyitáskor ne a nagy méretben nyíljon meg, hanem a kicsiben? Tudom, egy kattintással át lehet váltani, de korábban ha átváltottam, akkor mindig a kicsiben nyílt meg.

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#138387) Doky586 válasza hfrankee (#138385) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A többi partíciót is törölnöd kéne.. :B

(#138388) King Unique válasza hfrankee (#138385) üzenetére


King Unique
titán

Törölni kellene a telepítő grafikus felületén a célmeghajtót (vagy szükség esetén parancssorban törölni és GPT-re konvertálni), lásd egy másik esetnél leírtakat.

(#138389) hfrankee válasza King Unique (#138388) üzenetére


hfrankee
senior tag

Rettenetesen szégyellem magam, hogy ennyire hülye vagyok (hosszú évek óta nem foglalkozom így Win-nel ilyen "mélyen")
Mindezek mellett végtelenül hálás vagyok nektek, hogy segítetek ! Köszönöm!
Települ végre.... :R

(#138390) #86564352 válasza kriszwells (#138386) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nyisd meg, állítsd be a kívánt méretre és shift nyomva tartása mellett zárd be. Újra megnyitva a megjegyzett méretben indul.

(#138391) hfrankee válasza King Unique (#138388) üzenetére


hfrankee
senior tag

Ezt elhiszitek?! Friss telepítés (Win10 Pro, 21H1, 19043.1165) random BSOD!!
apc index mismatch vagy KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED.....a többit nem jegyeztem meg.
Hol a hiba? Mi tévő legyek? Felgyújtsam?! :((

(#138392) tordaitibi válasza hfrankee (#138391) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tegyel fel egy regebbit, net nelkul. Ha itt is bsod akkor hardverhibad lett. Ha igy jo akkor a legujabbal nem mukodik egyutt a geped. Hogy miert ezt kideriteni nem egyszeru ha egyaltalan lehetseges.

Esetleges hardverhiba talan eloidezheto valami live rendszeren is.

[ Szerkesztve ]

(#138393) King Unique válasza hfrankee (#138391) üzenetére


King Unique
titán

How to Quickly Fix Blue Screen of Death Errors in Windows 10
8 steps to fix apc_index_mismatch BSOD like a pro
How to fix Kmode exception not handled error [11 Solutions]

Lásd a linkelt leírásokban, lehet több oka is, pl. nem megfelelő driver / 3rd party szoftver, BIOS-beállítás, de akár hardverhiba (pl. RAM) is.
A friss telepítés egy dolog, de az nem derült ki Windows Update automatikusan vagy te magad telepítettél-e utána drivert és azután vagy előtte jött-e a BSOD, telepítés után offline módban próbálva mi a helyzet, stb.
Aztán mint már említette más is, ki lehetne próbálni másik Windows 10-verziót is a 21H1 helyett, pl. innen letölteni 2004 / 20H2 verzió ISO-ját, azok még támogatottak, ellenben a 1909 és régebbiek már nem a Home és Pro kiadásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#138394) hfrankee válasza King Unique (#138393) üzenetére


hfrankee
senior tag

ismét nagyon köszönöm a segítségeteket!
A helyzet leírásához hozzátartozik, ami végett rettenetesen idegesítő, hogy ilyenekkel kell foglalkoznom, hogy több mint egy éve hibátlanul működött a gép, semmi hardver vagy szoftver változás nem történt!
Folyamatos frissitések mind a Win mind az Nvidia oldaláról! Uptodate a rendszer. Hetente kb 3-4szer kapcsoltam be.
Erre jött ez a frissítés tegnap előtt és azóta a sz@r is sz@r!
Most telepítés után csak a Chrome-ot telepítettem semmi mást.

(#138395) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Sziasztok!

A microsoft authenticator app segítségével szeretnék bejelentkezni a gépemen jelszó vagy pin használata nélkül. Elméletileg valamelyik mostani frissítés óta tudja ezt a rendszer, de az istenért sem tudom beállítani. Sokszor van velem a gépem, sokat hurcolom táskában is ezért mindenképp szükségem van valamilyen védelemre de marhára utálok jelszavakat és pin kódokat beírógatni amióta a telefonom is ujjlenyomat olvasós, face id-s. Hozzászoktam a jóhoz. Jó lenne csak egyet rányomni a telefonomra. Plusz így biztosan nem lép be senki a gépemen, akkor sem ha pl. egyetemen látja amikor bepötyögöm a pin-t, mert ugye így nem kéne bepötyögni :D A microsoft oldalán mindenhol iskolai vagy munkahelyi fiókot írógat, nekem viszont egy saját, "otthoni" microsoft fiókom van. Működik már ez a funkció vagy csak a jövőben várható szóval ne is szenvedjek vele?

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#138396) Geth válasza Bkrisz9 (#138395) üzenetére


Geth
addikt

Ez a leírás esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#138397) Bkrisz9 válasza Geth (#138396) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Itt már megvan minden. Jelszó nélküli a fiók, ha böngészőben be akarok jelentkezni akkor jön is az értesítés a telefonomra, flottul működik. A gépen bekapcsoláskor viszont továbbra is jelszót/pin-t kér. :(
Tehát a fiók már be van állítva csak azt az opciót nem találom, hogy gépen is ez legyen a bejelentkezés módja. A windows hello-s opciók nem elérhetőek nálam ezért váltanám ki a telefon biometrikus azonosítójával (face id).

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#138398) Geth válasza Bkrisz9 (#138397) üzenetére


Geth
addikt

Ez a része lehet csak később jön.
(Én samba share miatt kivárok.)

(#138399) djadji


djadji
senior tag

Hello! Eddig az automata bejelentkezést a "netplwiz" paranccsal be tudtam állítani (ne kelljen mindig jelszót és/vagy PINT-t megadn) De most nincs a helyén az a pipa lehetőség, hogy bejelntkezéskor kérjen jelszót.
Hol tudom beállítani? Tudja valaki esetleg?

http://djadji.fw.hu

(#138400) King Unique válasza djadji (#138399) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél leírtakat, az ott linkelt útmutatókat, + ha Microsoft-fiókról van szó, akkor nemrég annál is el lett magyarázva újra hogyan oldható meg az autologin. De attól még az alapértelmezett és javasolt használati mód értelemszerűen továbbra is a jelszó / PIN-kód / egyéb megadása marad a felhasználó fiókba történő bejelentkezéshez, nem az előbbi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.