Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138451) King Unique válasza Habugi (#138450) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a már nem támogatott OS, Windows-verzió éles, online, tartós használatát illetően valóban nincs miről beszélni, mivel egyszerűen nincsenek mellette észérvek és igenis butaság, meg nemhogy itt a topikban nem fogják javasolni, de nyilván maga a Microsoft és biztonsági szakértők sem, nem véletlenül. :B ;)

A clean install meg csak szükség esetén alkalmazandó, ha végképp nincsen más megoldás, ellenben egy W10 build upgrade-hez pont nem létszükséglet, sőt totál felesleges pláne Enablement Package esetén, + akkor is már ha van a rendszerről mentés (azt célszerű készíteni egy-egy jó/fontos állapotról, nem állandóan a 0-ról újratelepíteni), max. pl. a W11-re váltásnál indokolt nem támogatott hardverkonfiguráció esetén mint már említve volt. :))

[ Szerkesztve ]

(#138452) Habugi válasza King Unique (#138451) üzenetére


Habugi
addikt

Jó-jó, örülök a szuper biztonságotoknak, én balga pedig tovább élek veszélyesen !

Próbáljatok túllépni ezen mert felröhögöm hajnalban a szomszédokat.. :B

Zárjuk le, ahogyan írtam is, nagyon köszönöm h Win10 további támogatás ügyileg updateltetek! Béke

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#138453) King Unique válasza Habugi (#138452) üzenetére


King Unique
titán

A viccrovat arrébb van, ott kell röhögni, nem itt. :DD Illetve ezen téma kapcsán esetleg majd akkor lehet, ha az egyéni vélemény és szokás mellett lesz hivatalos ajánlás, megerősítés is arról, hogy nem támogatott verziójú OS-t kell tartósan használni, meg letiltott frissítésekkel és általánosan milyen oké is az, addig viszont felesleges...

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#138454) svgyula válasza Habugi (#138452) üzenetére


svgyula
addikt

+1 :D Ez a windows security :)) Az 1bit-es embereknek jelent "húde védelmet"

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#138455) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Elképzelhető, hogy egy még nem aktivált Win 10 Pro kisebb teljesítményt/FPS-t ad játék alatt? Azért kérdezem, mert a 1809 óta frissített de eléggé összeszemetelt windows kb. 60fps-t tud, a clean install utáni meg 45 körül ingadozik, persze ugyanabban a játékban. Semmi egyéb nincs még felrakva az új Windowsra, csak az alap 21H1, az AMD Radeon driver, meg a Steam. Az AMD kártya beállításai át lettek importálva a korábbiból, a játék beállításai szintén át lettek emelve a Dokumentumokból. Elviekben a két környezet és minden egyéb ugyanaz, a "játék mód" kikapcsolva stb., csak az aktiválás még nem történt meg. Mi a szar lehet ez? :U

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#138456) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ez a gondom:
[link]
MSI B450M MORTAR MAX
AMD Ryzen 7 3700X 3.60GHz AM4 BOX Wraith Prism RGB LED hűtő ventilátorral
CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16 KIT BLS2K8G4D32AESBK
GIGABYTE GV-N207SWF3OC-8GD GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 SUPER Windforce OC 3X PCIE
WD Purple 3TB 3.5" 5400rpm 64MB SATA3 WD30PURZ
Samsung 970 EVO Plus 500GB PCIe x4 (3.0) M.2 2280 (MZ-V7S500BW)
LITE-ON IHAS124 fekete
COOLERMASTER MasterBox NR400 ODD fekete
CORSAIR TX Series Modular TX550M Gold 550W
LOGITECH Keyboard K120 Magyar fekete
LOGITECH G102 Prodigy fekete
AOC Q3279VWFD8
BE QUIET! Dark Rock 4
2 db ARCTIC COOLING P12 PWM PST fekete
Genius SP-HF1250B
GENIUS FaceCam 1000X v2
Kb.2020.januárban vettem.

[link]
Előre is köszönöm a segítséget!

(#138457) #73959936 válasza Kezdő vagyok (#138456) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ő... igaz, hogy nem lenovo, de az itt leírtak szerint próbáld meg kikapcsolni a gyorsindítást

(#138458) zolee001 válasza Kezdő vagyok (#138456) üzenetére


zolee001
őstag

%windir%\System32\shutdown.exe /s /t 0
Csinálsz neki egy parancsikont
A Power Settingsben -Advanced /change sleep=never,Turn off HDD=never

Bug check code nélkül nehéz további debug

(#138459) Geth válasza svgyula (#138454) üzenetére


Geth
addikt

Én azon gurultam, hogy minden telepítés után 2 estét reszeli a fingot :DDD Nem csodálom, hogy ritkán telepít.

(#138460) Jenne válasza Doky586 (#138449) üzenetére


Jenne
senior tag

Nekem még az előző verzió van.[kép]
Most kerestettem frissítéseket de nem talált és a választhatóak között sincs semmi.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#138461) King Unique válasza Jenne (#138460) üzenetére


King Unique
titán

Persze hogy nincsen, mivel a 21H2 hivatalosan még meg sem jelent a normál frissítési ágon, max. az Insider Release Preview csatornán, ahol a 21H2 ISO is max. ilyen formában érhető el, lásd pl. UUP dump, a linkelt screenshot is onnan lett kivágva. ;)

(#138462) Doky586 válasza Jenne (#138460) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen ez az októberben megjelenő win10 "Latest Release Preview build"-je..
Csak azért mutattam mert kérdezte valaki lesz-e win10-ből is új kiadás.
Eszerint lesz. A jelenlegi 19043 fog nőni 19044-re..

[ Szerkesztve ]

(#138463) Abrion


Abrion
senior tag

Hali :D

először ide, mindenkit kérek hogy ne irányítson át máshová, nem azért írók ide hogy valaki kiokoskodjon innen a steambe!

Oké szóval, van egy játék a steamen, Wizardry 8, ez egy 2001 játék, és eltudom indítani a telepítő könyvtárából, szóval nincs semmi problémája a játéknak, de a szar STEAM alol kezdésnél összeomlik.
van egy crash report.wer fájl ha valaki rábólint hogy képes lesz kibugázni a hibát. akkor bekopizom ide :D


még valami, semmilyen linket ami a béna steam játék forumán megtalálsz, azzal már fárasztatok a steam hivatalos forumán D

[ Szerkesztve ]

(#138464) Xanderas


Xanderas
csendes tag

Hali
A probléma: vettem egy lenovo yoga laptopot és szeretném újra telepíteni de nem látja az usb-t. ha pedig átállítom a SATA-t akkor látja de a rendszer összeomlik, ha vissza állítom újra jó. Egyébként jelenleg teljesen jól működik fut a win 10. Szóval valami bios baja lesz csak nem tudom mi.

Ötlet?

Előre is köszi

(#138465) Doky586 válasza Xanderas (#138464) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ha pedig átállítom a SATA-t akkor"

:F hogy mit? :F

(#138466) Pyttawrx válasza Xanderas (#138464) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ezt kérlek írd le pontosabban, mert így nincs értelme. Csak találgathatunk

(#138467) King Unique válasza Xanderas (#138464) üzenetére


King Unique
titán

Ha jelenleg teljesen jól működik és fut a laptopon a Windows 10, akkor nem világos miért akarod újratelepíteni, meg pláne ha az USB-s telepítő létrehozása és/vagy az USB-s telepítő bootolása sem megy? :)) Illetve ha ennyire nem megy, akkor ott van a gépházban és WinRE menüben az alaphelyzetbe állítás lehetősége, az is lényegében egy reinstall.

[ Szerkesztve ]

(#138468) Abrion válasza Abrion (#138463) üzenetére


Abrion
senior tag

úgy látom senki :D

[ Szerkesztve ]

(#138469) petakpa1


petakpa1
őstag

Azt lehet mar tudni, hogy a WSL (Windows Subsystem for Linux) ki fog jönni Windows 10-re vagy csak 11-re majd?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#138470) Mulholland


Mulholland
tag

Sziasztok van egy számomra megfoghatatlan probléma a Windows 10-esemmel. Ehhez szeretnék tanácsokat kérni.
Részben Home office-ban dolgozom a VPN beállításokkal eddig nem volt gond. Mostanában viszont azt vettem észre, ha nincs bekapcsolva a VPN elérésem, akkor iszonyatosan lelassul a windows intéző, több perc mire megjeleníti a mappák tartalmát. De ha meg be van kapcsolva akkor pedig minden rendesen működik. Viszont mivel a vpn elérés csak melókor kapcsolom be ezért igazán idegesítő ez a belassulás. Esetleg valakinek lenne tipje hogy ez mitől van így?
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#138471) King Unique válasza Abrion (#138468) üzenetére


King Unique
titán

Lehet azért, mert inkább való a kérdés a Steam topicba, mint ide. :)
A muzeális programok futtatásához meg egyébként adott a kompatibilis mód.

(#138473) Abrion válasza King Unique (#138471) üzenetére


Abrion
senior tag

oh milyen kedves :) egy öltet mit 100x próbáltam steam compatible modeban rendszergazda joggal. most ez után a letörlés újra telepítést ajánlod?

inkább olyan ember segítsége kéne ide aki megtudja érteni a hiba üzenetet amit a windows hozott létre

(#138474) AcCEsS válasza AcCEsS (#138455) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ez egy tévedés volt! A játék a registry-ben is csinált a grafikai beállításokkal kapcsolatos bejegyzéseket, amik persze a másik telepítésben nem voltak meg, és emiatt nem futott ugyanolyan FPS értékkel a játék...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#138475) svgyula válasza Abrion (#138473) üzenetére


svgyula
addikt

Azon mit nem értesz, hogy ez a 20 éves játék már nem kompatibilis a
mostani rendszerrel? Ha ezzel akarsz játszani vegyél egy 20eft-os gépet XP-vel és használd azon. Ha valamit elengedett a fejlesztő akkor miért itt ezen a fórumon értetlenkedsz?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#138476) hhgygy válasza svgyula (#138475) üzenetére


hhgygy
senior tag

Pl Steam helyett Nucleart, LoL

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#138477) tordaitibi válasza svgyula (#138475) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Támogatom a gondolatmeneted,
én is matuzsálemekkel (régi Mario, meg a hőskori játékok) vagy egy Xp-n vagy w7-en nosztalgiázok, vagy érdekes módon a 90%-uk tökéletesen fut Linuxon Wine alatt.
Sajnos a PSX emulátoromat se szereti a W10 viszont egy 12 éves Nvidia kártyás kis nosztalgia pc W7-el hibátlan erre a célra.

(#138478) Armagedown válasza Abrion (#138473) üzenetére


Armagedown
őstag

Telepítsd az nGlide nevü programot, ez van, hogy segít a Glide APIt támogató játékok futtathatóvá tételében.
A kompatibilitási listájukban szerepel ez a játék.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#138479) Xanderas válasza Doky586 (#138465) üzenetére


Xanderas
csendes tag

A biosban a SATA AHCI és IDE mód
lehet nem pontosan fogalmaztam

(#138480) Xanderas válasza King Unique (#138467) üzenetére


Xanderas
csendes tag

1: ha újra akarom telepíteni miért ne tehetném? hm?
2: mivel most vettem és sajnos tesztelés után amikor hazahoztam elfelejtettem az újlenyomatolvasót és az ő beállításait még vásárláskor törölni ezért csak új fiókot tudok létrehozni ami meg nem rendelkezik teljes rendszergazdai jogosultsággal (telepítés, törlés, stb). Az eladóhoz meg nincs kedvem újra elkocsikázni.

Ezért gondoltam, hogy egy gyors újratelepítés és kész.

Az usb telepítő készítése egyébként megy.
Az usb bootolás meg valamiért nem.
Na ebben kértem a segítséget, de majd leírom részeltesebben és érthetőbben a történteket.

Azért előre is köszönöm és feltételezem mindenki részéről a segítőkészséget :)

(#138481) Doky586 válasza Xanderas (#138480) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

AHCI módban legyen a bios és uefi módon bootold a pendriveot. [link]

(#138482) King Unique válasza Xanderas (#138480) üzenetére


King Unique
titán

1. Megtehetni megteheted, de ha nem indokolt, akkor pont felesleges.
2. Nem világos miért ne lehetne új felhasználói fiókot létrehozni rendszergazda jogosultsággal... :F
3. Linkelve lett kellően informatív és világos útmutató mind az USB-s telepítési adathordozó elkészítéséhez, mind annak bootolásához, amit ha esetedben még azok alapján sem sikerül összehozni, akkor inkább az alaphelyzetbe állítást kellene megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#138483) Abrion válasza svgyula (#138475) üzenetére


Abrion
senior tag

most tényleg foglalkozzak velek? pont ugyan azt a sablont íród mit az aki irt nekem steamen, pont ugyan azt irtad, te ugye egy 90 években létrehozott bot fejlődése vagy?
tudod az az bot aki azt mondta, tartsa a vonalat.
Már 1x leírtam A JÁTÉK ELINDUL WIN10 allol, CSAK STEAM ALLOL OMLIK ÖSSZE.
egy normális ember felfogja hogy a steam hibásan indítja el a játékot.

(#138484) zolee001 válasza Abrion (#138483) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor debuggold ki,hogy mi a kinja kiindulási alap az event viewer haladóknak a debugging tools majd az application compatibility toolkit vagy B verzió bepereled a steamet mert nem tudsz játszani

(#138485) Gargouille válasza Abrion (#138483) üzenetére


Gargouille
őstag

"egy normális ember felfogja hogy a steam hibásan indítja el a játékot"

Egy normális ember a megfelelő fórumban - és hangnemben - kér segítséget.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138486) Xanderas válasza King Unique (#138482) üzenetére


Xanderas
csendes tag

igazad van :(
én voltam, vagyok a hülye

(#138487) Xanderas válasza Doky586 (#138481) üzenetére


Xanderas
csendes tag

köszönöm
az uefi volt rosszul beállítva
siker :)

(#138488) Abrion válasza Gargouille (#138485) üzenetére


Abrion
senior tag

Igen és egy igazi segítő nem csak az utolsó hozzászólást olvassa hogy képben legyen.

(#138489) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Már nem tudok mihez kezdeni a billentyűzetemmel. Jó pár hete előjött egyszer csak az a jelenség hogy hiába gépeltem nem érzékelte a Windows a billentyű leütéseket. Mindegy hogy böngészőben akartam vagy egy mappa nevét akartam módosítani. Volt hogy előjött attól hogy bezártam minden ablakot, de olyan is volt hogy gépresi kellett. Jó.. vettem új billt ami pár hétig jó is volt, de ma újra előjött ez a gond.
Bezártam összes böngésző ablakot, majd újra megnyitottam és most megint jó. Egyszerűen nem értem!
Másik topicban azt mondták hogy lehet táphiba. De azon kívül semmi sem csatlakozik le, az egértől kezdve minden hibátlan! Pedig sok USB-s dolog van a gépre dugva.
A kérdésem az lenne hogy szerintetek ez valami Win 10 bug akar lenni? Kizártnak tartom hogy ez a bill is szar legyen pér hét után.

Ezt a kiadást használom.
Kiadás Windows 10 Pro
Verzió 21H1
Telepítés dátuma ‎2021. ‎04. ‎13.
Operációs rendszer buildszáma 19043.1237
Minőség Windows Feature Experience Pack 120.2212.3530.0

Köszi a segítséget előre is!

iPhone 13 Pro Max

(#138490) rebugra


rebugra
aktív tag

Sziasztok, a kérdésem a következő: Windows 10 Pro, egy 128GB-os SSD-n. Szeretném leváltani 500GB ra, mit ajánlotok hogy tudom klónozni? 1-1 be átkerül minden? És ha kicserélem ugyan úgy indul mintha nem is történt volna semmi? Köszönöm

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#138491) King Unique válasza rebugra (#138490) üzenetére


King Unique
titán

Klónozást (+ infó), amihez adott a Macrium Reflect és egyéb programok is, + legközelebb a topik keresőjének a használatát. ;)

"És ha kicserélem ugyan úgy indul mintha nem is történt volna semmi? "

Szükség esetén a BIOS/UEFI-ben értelemszerűen az új SSD kell beállítani a boot menü sorrendjében elsődlegesnek, illetve pl. UEFI mód szerint telepített W10-nél a Windows Boot Manager bejegyzést, stb.

[ Szerkesztve ]

(#138492) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Elnézést a zavarásért; esetleg itt tudja valaki a választ a Win7-es kérdésemre?:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#138493) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Ismerős betalált egy problémával, infó, segítség kéne:

Elmondása szerint (Ma==>hiba napja): Semmi érdekes nem volt a mai nap előtt. Mai napon délelőtt vígan ment a gép, mikor le akarta állítani, akkor az update-es leállítási lehetőségek jelentek meg. Frissítetten állt le a gép. Mikor délután/este bekapcsolta a gépet, csak 800*600, meg 1024*768-as felbontások voltak elérhetőek. Bekapcsoláskor, amikor még első körben tölt be a windows, akkor a monitor teljesképernyős képpel villan fel, amikor már a "jelszó megadás előtti rész van" akkor már csak a kijelző közepén van egy kis ablak

Vga egy nV 1060, tévére HDMI-n megy alapból az UHD jel. w10 20HX-je van (elfelejtettem felírni), verzió-alszáma is passz.

Amit próbáltam team viewerrel:
NV experience-en keresztüli frissítés 2021.4.30-körüli driverrős legfrisebbre >>Semmi
Utolsó mai, ha jól láttam kb5005565-ös fissítés eltávolításával >> Semmi
(TeamViewer, és nem szaki ismerős miatt)Nem safemode-os DDU után az alap windriver betöltése mellett a kép fullHD, fullscreen, de max fullHD.
DDU után felrakott friss nV driver felrakása után ugyan az a képközepi kiskép, mint előtte
Defender nem talált semmit.

Most a DDU-zott win alap driferrel fullHD-n hagytam, ami legalább teljes kép. Játékok persze rosszul futnak.

Ötlet?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#138494) DaveE12 válasza rebugra (#138490) üzenetére


DaveE12
csendes tag

Én a Macrium Reflect nevezetű programmal szoktam megoldani ezt a gondot! :)
Mint ahogy előttem is tanácsolták!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Dave

(#138495) petakpa1 válasza King Unique (#138472) üzenetére


petakpa1
őstag

Bocsi, rosszul kérdeztem. WSL GUI érdekelne. E szerint az oldal szerint 22000 build kell hozzá, ami Win11 ha olvasom. Kérdés az, hogy Win10-re ez ki fog jonnö vajon valaha?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#138496) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Nem tudok egy nyomorult telepítő pendrive-ot csinálni, nem tudom mi a gond.
elindítom a media creation toolt, letölti, ellenőriz és enneka vége fele vagy a következő lépés elején kifagy ezzel a hibával.
Utána volt, hogy újra kellett formázni a pendriveot hogy lássa, volt hogy nem.
Már a második pendrive-val szórakozok.
Mi lehet a baj?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#138497) Sub-ZeRo válasza rasotamas (#138496) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért nem rufus-szal csinálsz telepítőt?
Én ezzel a programmal egyszer sikerült pendrive-ot csinálnom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#138498) Doky586 válasza rasotamas (#138496) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lenne egyszerűbb lementeni .iso ba a telepítőt és filekezelőben átmásolni a pendrivera? [link] :U

(#138499) King Unique válasza rasotamas (#138496) üzenetére


King Unique
titán

Media Creation tool error 0x80042405-0xa001b Windows 10 Solutions
How to Fix Media Creation Tool Error Code 0x80004005 – 0xa001a?

Lásd a linkelt útmutatókat, ahol bár a hibakód nem teljesen egyezik, de az ott lévő módszerek esetleg kipróbálhatók. A formázásnál meg nem szimplán újraformázás kellene, hanem parancssorban törlés + újraparticionálás és újraformázás MBR | FAT32 alapon, ha 32 GB-nál kisebb tárolókapacitású a pendrive. Valamint értelemszerűen másik USB-porton, másik pendrive-val, a Windows 10 újraindítása után is kipróbálni, stb.

How to Download Official Windows 10 ISO file from Microsoft
How to Create Bootable USB Flash Drive to Install Windows 10
How to Clean Install Windows 10

Ezen útmutatók pedig világosan szemléltetik, hogy az ISO-fájl letöltéséhez és pendrive-ra írásához / másolásához vannak egyéb lehetőségek, módszerek is az MCT használatán kívül.

Ha ugyanazon PC-n kell újratelepíteni a W10-et és ennyire nem megy, már a telepítési adathordozó létrehozásánál elakadsz, akkor másik opció az alaphelyzetbe állítás, az is lényegében egy reinstall.

How to Reset Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#138500) Sanci38


Sanci38
csendes tag

Üdv!
Segítséget kérnék megosztás ügyben: Van egy médiajátszóm (Zidoo X9s, de márkája kb mindegy), Android alapú, tud SMB és NFS megosztást, de storage-t is tud, nyár elejéig ment hibátlanul SMB alapon, helyi fiókkal. Nyáron a W11 ígérete miatt áttettem központi fiókra, természetesen nem használtam nyár eleje óta. Windows is, Android is frissült, most is, mindig is a legfrissebb volt. Most nem akar csatlakozni a médiajátszó, számtalan lehetőséggel lett kipróbálva: akár jelszó ki-bekapcs, akár áttérés helyi fiókra régi felh.-jelszó párossal akár közp fiók felh. vagy gépen megjelenített név-jelszó vagy pin kód párossal. SMB beállításokat a windows-szolgáltatásokban is végigzongoráztam. Ezt több, 6-7 óra szenvedésként kell elképzelni.
Mit tehetek, mit kell tennem? Központi profil esetén melyik páros a nyerő SMB-ben? PIN kód van használatban.
NFS-t win 10-re hogyan kellene beállítani? (nem jelenik meg).
Más módszer esetleg? Play /MS.store áruház van mindkettőn. nem gond telepítés sem.
Új hálózat létrehozása segíthet? Bár nem hiszem mert látható mindkettő egymás számára, SMB /médiafájlok/eszközök alapon, csak a csatlakozás nem jön létre.
Jó lenne pedig mert a vele való lejátszás minősége enyhén szólva is lehengerlő, mindent is visz, legyen bármilyen fálj, képfálj, BD mount menüvel vagy anélkül, soha nem akadt se WEB-DL vagy hangként APE, OGG vagy hasonló agyontömörítettnél, se 4k remux vagy FLAC-dts anyagnál, akár 100 GB-nál nagyobbnál sem, nem szívesen adnám el.. (bár lassan mérgemben ott járok, de nem reklámnak szántam csak hogy bizony megérné újra beállítani).
Végül: Ha nem jó helyen tettem fel a kérdést, légyszi linkeljetek a megfelelő topikot.
Köszönet!

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.