Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139251) egykori


egykori
őstag

Üdv!
Szükség esetén lehet két laptophoz egy, vagyis ugyanazt a Rendszer-helyreállító pendrive-ot használni?

(#139252) King Unique válasza Joker88 (#139248) üzenetére


King Unique
titán

Mi a kérdés? :D

Teljesen nyilvánvaló és világosan látszik, hogy frissítési házirendek - konfigurált frissítési házirendek megtekintése - lettek beállítva csoportházirend szinten, azért jelenik meg pirossal a "Bizonyos beállításokat a szervezet kezel" üzenet, máskülönben nem lenne ez, ahol ha az a cél hogy ne jelenjen meg, akkor értelemszerűen ki kell kapcsolni - már ha valóban az a cél és nem célirányosan, jó okkal lettek beállítva - a beállított házirendeket, ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#139253) svgyula válasza tordaitibi (#139231) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Első kérdés hova dugod az antennát? Vagyis milyen tuner van a gépbe vagy ahhoz csatlakoztatva? Az ilyen tunerek szinte csak a gyárilag ehhez írt szoftverrel működnek megfelelően. Tehát derítsd ki a pontos típust. Az alapján keress hozzávaló szoftvert és menni fog(?). DE semmilyen coddát ne várj mert ezek legalább 8-10 évesek és lehet nem is lesz win10-en működő verziója. Ja és még valami a digitális USB/Antenna kábeles verzió az ilyen típusok felejtősek! Ezeknek digitális jel kell. Mint írtad az analóg kábel tv-vel nem fog működni. Digitális van nekem is itthon DE! az sem működik a saját antennájával mert akkora jelszint kell neki amit itt helyileg egy 8m magas erősítős antenna tudna......

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139254) King Unique válasza egykori (#139251) üzenetére


King Unique
titán

Ha "Rendszer-helyreállító pendrive-ot" alatt a helyreállítási meghajtót érted, akkor a linkelt útmutatók szemléltetik hogy az mire való és azzal hogyan történik a helyreállítás, ami hasonló mint a WinRE menüben illetve a telepítőről bootolva az alaphelyzetbe állítás.
Egyébként miért kérdezed? Helyreállításhoz, javításhoz a WinRE menü használata a Windows 10 telepítőjéről bootolva is opció, ami nyilván használható mindkét laptopon. Ha komoly gond van, akkor meg szvsz az a jó, ha van a rendszerről naprakész mentés és akkor azt lehet visszaállítani, ahol pl.a Windows 10-ben lévő lemezkép létrehozó eszköznél szintén használható a visszaállításhoz a helyreállítási meghajtó és a telepítő egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#139255) egykori válasza King Unique (#139254) üzenetére


egykori
őstag

Elnézést, hogy nem voltam egyértelmű, nem akartam hosszan írni.

Van két laptopunk, mindkettőről készült lemezkép mentés, és van egy "esd-usb" elnevezésű (nem én adtam ezt a nevet) pendrive, ezekkel az állományokkal. Ez használható mindkét laptophoz szükség esetén? Ha nem jó, akkor veszek egy másikat is.

[ Szerkesztve ]

(#139256) King Unique válasza egykori (#139255) üzenetére


King Unique
titán

"ahol pl.a Windows 10-ben lévő lemezkép létrehozó eszköznél szintén használható a visszaállításhoz a helyreállítási meghajtó és a telepítő egyaránt."

Vagyis adott a válasz és az előzőleg linkelt leírás is szemlélteti, ahol az "ESD-USB" az MCT-vel kreált USB-s telepítési adathordozó, vagyis a Windows 10 telepítője. ;)

(#139257) egykori válasza King Unique (#139256) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm a megerősítést, ez így megnyugtató! :R

(#139258) tordaitibi válasza zolee001 (#139246) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hogyan?
Órák óta túrom a netet, nem tudom hogyen kell. 1 darab adó bejön, snitt.
Segítnél privibe?

(#139259) tordaitibi válasza svgyula (#139253) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hova dugom az antennát... ez aranyos, ez ma mindent vitt! :)
15 éve tévézek PC-n, ennyit nézz már ki belőlem.
Tuner jó, egy mindentudó tunerem van(analog tv, fm radio, DAB radio, DVB-t-s-c, composite+svhs). A jel megfelelő.
2 szoftverrel is bejön az 50 kábel tv adó.
Csak mind a 2 valamiért sz...ar, az egyiket , az Avermedia gyári szoftverét nem bírja a szutyok pc, 10 másodperc egy csatornaváltás, a másik kifagy a 8-10. csatornaváltás után (Chris TV).
Ugyanezen a szutyok 2 magos gyenge vason a földi DVB t(Mindig TV)ökéletes ha átdugom az antennát és elindítom a Smart DVB szoftvert.
Nem kell neki a gyári szoftver, ugyanezzel a tunerral másik 2 pc-n tökéletes a DVB-t-c, több külső 3rd party dvb szoftverrel is. Csak azok (Smart DVB, DVB Viewer) nem tudnak analóg adókat kezelni, érthetően.
De ne itt offoljunk, ha gondolod privibe segíts.

[ Szerkesztve ]

(#139260) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Egy gyors kérdés. A laptopomon a Win 10 elkezdte letölteni a Win 11 frissítést, de nem szeretném upgradelni a rendszert, maradnék Win 10-nél. Jelenleg 6%-on van a letöltés, gyorsan kikapcsoltam a gépet, hogy ne tudja folytatni. Meg tudom valahogy szakítani a letöltést, és a frissítési procedúrát mielőtt felpakolja? Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#139261) andaman


andaman
tag

Sziasztok,
PC kikapcsolás után egy klaviatúrai gomb megnyomásával feláll a PC.
Ilyen felállás utáni kikapcsoláskor jelzi, hogy be van jelentkezve valaki és elfog veszni adat... etc.
Klaviatúra tisztításkor szembesültem a problémával.
Nézegettem a beállításokat nem sok sikerrel, semmi elképzelésem...
A másik gépemen ez a probléma(?) nem jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#139262) King Unique válasza Spec (#139260) üzenetére


King Unique
titán

Akkor értelemszerűen az "Egyelőre a Windows 10-nél maradok" lehetőségre kellett volna kattintani, nem a "Letöltés és telepítés" opcióra, az utóbbinál nem meglepő az "elkezdte letölteni a Win 11 frissítést" ... :B :))
Ha az elején, már a letöltés kezdetén meg van szakítva a folyamat, + pl. a SoftwareDistribution mappa tartalma is törölve, akkor jó esetben elkerülhető az upgrade, de ha folytatja akkor sem feltétlen akkora gond, mivel a Windows.old mappa meglétéig utólag is van lehetőség visszaállni Windows 10-re.

(#139263) Spec válasza King Unique (#139262) üzenetére


Spec
őstag

Köszi, erre én is rájöttem, de amúgy nem én nyomtam rá, hanem a párom figyelmetlenségből. Amúgy már megoldottam...
Először is pause-oltam a frissítést, majd az alábbi módszerrel kiütöttem a Win 11 upgradet. Linkelem, hátha mást is érint a dolog:
https://gizpie.com/disable-upgrade-windows-11-from-windows-10/
Újraindítás után, rámentem a frissítés folytatására, és lássanak csodát eltűnt a Win 11 upgrade :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#139264) gabo91


gabo91
aktív tag

egy kis segítséget szeretnék kérni...

PS5 óta nem igazán használom az asztali gépet, így csak most fedeztem fel egy hibát...
kb a legutolsó frissítés óta lehet.

Fájlkezelő nem látja a mappákat egyik meghajtón sem. Az oldalsávan látszanak a meghajtók, és ki is lehet bontani szépen hozza a mappastruktúrát, de bármibe megyek bele minden üres...
Total commandernél semmi probléma...
Mitől lehet, mi lehet a megoldás?

köszönöm :R

(#139265) King Unique válasza Spec (#139263) üzenetére


King Unique
titán

Akkor azért, mert teljesen magától nyilván nem történik upgrade Windows 11-re, nem tölti le és telepíti a Windows Update. :N
Igen, ismerős a módszer, ezzel Windows 10-nél is lehet szabályozni Pro kiadástól, hogy melyik funkciófrissítést ajánlja fel letöltésre és telepítésre a Windows Update, ami akkor ezek szerint a Windows 11 upgrade szkippelésére is jó, oké.

[ Szerkesztve ]

(#139266) andaman válasza andaman (#139261) üzenetére


andaman
tag

Sz.gép kezelés->Eszközkezelő->En.gazd.-> "Az eszköz felébresztheti a gépe" opció be volt jelölve...

The man is a snowflake on the river.

(#139267) Doky586 válasza Spec (#139263) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De így a napokban kijövő win10 21H2 frissítését se kapod meg automatikusan, csak ha ott mindig átirkálod a verziószámot.. :((

(#139268) Spec válasza Doky586 (#139267) üzenetére


Spec
őstag

Lehetséges, de így most már vissza is állíthatom alap verzióra, és akkor megint jönnek rá a frissítések. A Win 11-re meg remélhetőleg nem nyom rá még egyszer az asszony :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#139269) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Ti hogyan, mivel szoktátok eltávolítani a frissen telepített Windows 10-ről a számotokra nem szükséges programokat?

Illetve melyek azok az előtelepített programok, amik szabadon törölhetők, nem teszik a rendszer későbbi működését lehetetlenné.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#139270) Cs1csó válasza Ra's al Ghul (#139269) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rendszergazdaként futtatott PowerShell-be beírom:

Get-AppxPackage -allusers | Remove-AppxPackage

Ez az összes UWP appot - kivéve a OneDrive - törli.

(#139271) Geth válasza Ra's al Ghul (#139269) üzenetére


Geth
addikt

Csavarva egyet: van amit telepítés előtt az imageből szedek ki dism-mel.
OneDrive: első bootnál lefutó scriptem törli a reg kulcsot, ami miatt települ(ne).
Én a legtöbb olyan appot, amit amúgy sem enged törölni alapból a rendszer, meghagyok.
(Volt már olyan szagértő, aki a Store uninstall után jött rá, hogy valamit onnan kellene telepítenie - pl. driverhez app :D)

[ Szerkesztve ]

(#139272) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

W10 Pro 64bit alatt a médiaadatfolyam-továbbítást (dlna) minden indításkor újra be kell kapcsolni? Újraindítás után ismét kellett nálam.

Let the Zone take me if I am.

(#139273) King Unique válasza Ra's al Ghul (#139269) üzenetére


King Unique
titán

How to Uninstall Desktop Apps and Windows Apps in Windows 10

Már ha okvetlenül ez a cél és ettől jobban érzi magát a user, mert amúgy nyilván nem kötelező, max. opcionális. :))

(#139274) King Unique válasza Spec (#139268) üzenetére


King Unique
titán

Havi kumulatív frissítések amúgy is érkeznek a jelenlegi Windows 10-verzióra ezen beállítástól függetlenül, max. az adott funkciófrissítés nem jelenik meg a gépházban, de azon beállítás is csak az adott Windows 10-verzió támogatásának végéig vagy max. utána + 60 napig érvényes, ellenben manuálisan bármikor megoldható az upgrade egy újabb verzióra, sőt 21H2 esetén elég csak a kis méretű Enablement Package letöltése és telepítése 2004 - 21H1 verzióknál. + Ugye nem mintha akkora gond lenne itt másik verziót megadni félévente 1x a megjelenésnél vagy az adott Windows 10-kiadás támogatási idejétől függően 1,5 / 2,5 évente 1x, sőt ha nincsen ezen beállítás, az új funkciófrissítést akkor is első körben csak válaszhatóként ajánlja fel a Windows Update (példa) és nem telepíti automatikusan. Vagyis teljesen oké ez a módszer és nincs min problémázni. :C

[ Szerkesztve ]

(#139275) noxon


noxon
őstag

Helló, dolby vision videót szeretnék lejátszani Win10 vagyis win11en, de az ugyanaz.

Jelenleg zöld, lila színezetű a videó. Hogyan tudom megfelelően lejátszani? van erre lehetőség?

Köszönöm.

We live in a simulated world...

(#139276) Doky586 válasza Ra's al Ghul (#139269) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valakinek pont erre a szűk 2GB-ra fáj a foga..? [kép]

(#139277) movax válasza Ra's al Ghul (#139269) üzenetére


movax
őstag

CCleanerrel a legkényelmesebb. Ha tudod, mit csinálsz, a Store is kidobható.

(#139278) st3v3np3t3r válasza movax (#139277) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Pont a CCleaner ami kompromittálódott? Többször derült ki róla, hogy kártevővel fertőzték meg a telepítőt
[link] [link] [link] [link] [link]

Én azóta inkább a Wise Disk Cleaner-t használom.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#139279) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!
Nálam egy gép, be van ragadva néhány frissítés:
KB5006365
KB5006670

A KB5006738-at sem telepíti...

Újraindítás után azt írja, hogy sikertelen volt a frissítések telepítése, újraindul, majd ismét megtalálja és letölti a frissítéseket. Restartnál újra elölről kezdi.
Mi a megoldás, hogy ne minden indításnál ezzel szopjon az ügyfél?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#139280) movax válasza st3v3np3t3r (#139278) üzenetére


movax
őstag

Mondom, ha tudod, mit csinálsz.

(#139281) Geth válasza movax (#139280) üzenetére


Geth
addikt

Azt hittem azt a Store-ra írtad.
Btw, Store nélkül is felmennek a driver companion appok? intel gpu, realtek uad, ilyesmikre gondolok. Nekem azok Store-ból frissülnek.

[ Szerkesztve ]

(#139282) movax válasza Geth (#139281) üzenetére


movax
őstag

Az egyik win10-es gépemen 6 éve nincs store, app is alig, remekül működik companion appok nélkül. Igaz, régebbi intel, az még a régi Intel Control Panellel megy (mondjuk az még működik is viszonylag rendben, az utód Command Centerrel ellentétben).
De pl. a Dellnek van saját verziós, önálló telepítős Intel Graphics Command Centere, ez rendben látja mindkét gpu-t. Ilyenkor arra kell vigyázni, hogy ha nem állítod le, a Store automatikusan frissíti az Intel szar verziójára, ami viszont ki sem tudja írni a két gpu adatait.

[ Szerkesztve ]

(#139283) King Unique válasza somasz (#139279) üzenetére


King Unique
titán

Lásd újra egy másik válaszban leírtakat, többször volt már szó itt erről.

(#139284) Geth válasza movax (#139282) üzenetére


Geth
addikt

Ahh, akkor még nem volt szerencséd normális géphez :D (itt is van egy dell, szerencsémre abban nincs gond a gpukkal Storeból sem).
Illetve mostanában térek át winget-re, lo and behold, win10-en ahhoz is kell Store, mert a gyári Desktop App Installer vagymi túl régi.
A tanulságokat levontam, Store marad :)

(#139285) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A Win fogta magát és betűjelet adott a ma reggeli bootnál az EFI partíciónak. Ez még le van tojva de betette F-nek, ami eddig az adatpartícióm jele volt, az adatpartíciót meg hátrébbcsúsztatta G-nek. Ez brilliáns mert az összes mentési utam erre az F meghajtóra mutat, sőt a Download át is van rá helyezve.

Namost mivel a Lemezkezelésbe az EFI partíció übervédett, mikor rákattintok semmi nem jelenik meg, semmit nem lehet csinálni, így nem tudom tőle elvenni a betűjelet hogy visszaadjam az F-t a data partíciónak.

Ilyenkor hogyan tovább, kis egítséget megköszönnék mert én elakadtam.

(#139286) movax válasza Geth (#139284) üzenetére


movax
őstag

A normális gépeken, amelyekhez közöm van, mind linux megy, diszkréten, gond nélkül, évek óta. :D Ezek munkagépek. Az életmód-gépek más kategória. :)

[ Szerkesztve ]

(#139287) Geth válasza movax (#139286) üzenetére


Geth
addikt

Nálam vegyes (hasonló tapasztalatokkal), de nem egészen értem hogy jön ide a linux.

[ Szerkesztve ]

(#139288) movax válasza Geth (#139287) üzenetére


movax
őstag

Hát ahogy a normális gépek.

(#139289) Geth válasza movax (#139288) üzenetére


Geth
addikt

Ööö én azt úgy értettem, hogy jól működő win drivereket adnak hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#139290) movax válasza Geth (#139289) üzenetére


movax
őstag

Ja, akkor jól értettem. :) És tényleg, jelenleg akkor nincs ilyen gépem.

(#139291) King Unique válasza movax (#139277) üzenetére


King Unique
titán

A Store-t inkább ne a leírt okok miatt és nyilván a többi UWP appot sem feltétlen kötelező erővel fullra eltávolítani - nem tudom hol tanítják ezt, biztos nem a Microsoftnál... - azért a max. GB-ért, meg amikor pl. a gépházban is külön tiltható a háttérben futásuk, stb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#139292) movax válasza King Unique (#139291) üzenetére


movax
őstag

Te, én nagyon pontosan tudom, mikor és miért távolítom el a store-t, ez pedig nem a GB-vadászat. Ezért írtam fennebb, a kollégának, hogy ha tudja, mit miért csinál, akkor cselekedjen. Átlagusernek NEM AJÁNLOTT. Nem tanítják sehol, az ilyesmikre az ember a több évtizedes tapasztalatából jön rá. Hol lennénk, ha csak azt csinálnánk, amit a MS ajánl és tanít...

[ Szerkesztve ]

(#139293) King Unique válasza movax (#139292) üzenetére


King Unique
titán

Persze hogy nem javasolják amire még az ezzel foglalkozó leírások is általában kitérnek, mert kb. úgy hülyeség ahogy van és zéró az értelme... :B
Igen, tudom, az okos és leleményes home user otthon a fotelből mindig jobban tudja. :))

[ Szerkesztve ]

(#139294) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ez mitől van?
Előre is köszönöm a válaszokat!

MSI B450M MORTAR MAX
AMD Ryzen 7 3700X 3.60GHz AM4 BOX Wraith Prism RGB LED hűtő ventilátorral
CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16 KIT BLS2K8G4D32AESBK
GIGABYTE GV-N207SWF3OC-8GD GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 SUPER Windforce OC 3X PCIE
WD Purple 3TB 3.5" 5400rpm 64MB SATA3 WD30PURZ
Samsung 970 EVO Plus 500GB PCIe x4 (3.0) M.2 2280 (MZ-V7S500BW)
LITE-ON IHAS124 fekete
COOLERMASTER MasterBox NR400 ODD fekete
CORSAIR TX Series Modular TX550M Gold 550W
LOGITECH Keyboard K120 Magyar fekete
LOGITECH G102 Prodigy fekete
AOC Q3279VWFD8
BE QUIET! Dark Rock 4
2 db ARCTIC COOLING P12 PWM PST fekete
Genius SP-HF1250B
GENIUS FaceCam 1000X v2
Kb.2020.januárban vettem.

[ Szerkesztve ]

(#139295) King Unique válasza tordaitibi (#139285) üzenetére


King Unique
titán

Ha parancssorban sem megy, akkor 3rd party particionáló programmal lehet (példa).

(#139296) st3v3np3t3r válasza Kezdő vagyok (#139294) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Szerintem hiányzik a TPM modul(az alaplapon van amúgy csatlakozó hozzá), vagy nincs bekapcsolva az fTPM, ami minimális alapkövetelmény.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#139297) Kezdő vagyok válasza st3v3np3t3r (#139296) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi!

Plusz egy kérdés:
takarítva volt a számítógépem ma,és a memóriái nem oda kerültek vissza,ahol az előbb voltak,és a gép nem volt hajlandó elindulni,valami olyan felkiáltással,hogy megváltozott a hardver benne.
Ez normális jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#139298) movax válasza King Unique (#139293) üzenetére


movax
őstag

Ok. :)

(#139299) King Unique válasza Kezdő vagyok (#139294) üzenetére


King Unique
titán

Megnézed hogy kompatibilis-e a PC Windows 11-gyel és akkor kiderül, vagy lehet csak az ismert bug, amiről már volt szó többször a téma topikjában. Ahol ha Windows 11-re akarsz váltani, azzal kapcsolatban kérdezni, akkor értelemszerűen átfáradsz a Windows 11 topikba és ott teszed, ha nem és a cél Windows 10-en maradni, akkor meg kb. túl lett tárgyalva a téma és tovább itt nem szükséges ragozni, ennyi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#139300) Kezdő vagyok válasza King Unique (#139299) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.