Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139351) BrownB


BrownB
tag

Sziasztok! Win 10 Pro Microsoft accounttal használva. Mi a legegyszerűbb módja az RDP bejelentkezésnek?

[ Szerkesztve ]

(#139352) Geth válasza BrownB (#139351) üzenetére


Geth
addikt

Én az ms account "alatt" megbúvó local account nevével és az ms account jelszavával szoktam.
Ha rögtön ms accounttal lett telepítve, akkor a local account nevét pl. a user könyvtárának valódi neve mutatja (elvileg).
Az accountot én mindig GÉPNEVE\felhasználónév formában adom meg.

(#139353) BrownB válasza Geth (#139352) üzenetére


BrownB
tag

Működik, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#139354) movax


movax
őstag

Valaki el tudná magyarázni, mi a logika az energiadazgálkodási sémák (power plan) eltüntetésében és egy csomó hasznos ottani opció kigyomlálásában? És hogy ez miért fejlődés?

(#139355) Geth válasza movax (#139354) üzenetére


Geth
addikt

A Modern Standby miatt nincs, amiről itt írnak.
Nem biztos, hogy lehet revertálni.

Én spec. eddig se használtam a balanced-on kívül más sémát, de 99.99%-ban desktop előtt ülök, a jó öreg S3 sleeppel.
A felületet se látom, script állítja be, kicsit le is maradtam erről :)

(#139356) movax válasza Geth (#139355) üzenetére


movax
őstag

Sikerült kikapcsolni a modern standby-t, itt a leírás, a végén. Vissza tudtam hozni az összes megszokott beállítást a Balanced módban és a többi powerplant is (High perf, Ultimate, Power saver). Egyelőre nem látok semmilyen működési anomáliát, sleep működik rendben, a scripttel beállított képernyő dimmelés is.

(#139357) movax válasza movax (#139356) üzenetére


movax
őstag

Bár S3 sleep továbbra sincs, mert a firmware nem támogatja, úgyhogy javítom az előzőben írtakat: nem sleep van, hanem hibernálás, ami még jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#139358) Geth válasza movax (#139357) üzenetére


Geth
addikt

Ezt a 2 hszedet fedi le a linkelt reddit post.

(#139359) movax válasza Geth (#139358) üzenetére


movax
őstag

Azzal a különbséggel, hogy nem fagy le az altatástól a gép, ahogy a reddit-poszt írja, hanem eltűnik a sleep opció az energiagazdálkodásból.

(#139360) BullZeye


BullZeye
veterán

Valamiért Viber felébreszti a gépemet alvó állapotból teljesen random (ha bezárom és újraindítom Vibert akkor egy ideig jó).

Milyen paranccsal lehet letiltani Vibert, hogy felébreszthesse a gépemet?

C:\Users\Bullzeye>powercfg/lastwake
Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 1
Wake Source [0]
Type: Wake Timer
Owner: [PROCESS] \Device\HarddiskVolume3\Users\Bullzeye\AppData\Local\Viber\Viber.exe

(#139361) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó!

Hogyan lehetne az eddigi meghajtó betűjel társításokat "kinullázni"?

A tallózó nézetben ott vannak a cserélhető lemez betűjelek, de új eszköznél nem kap automatikusan újat, hanem nekem kell kézzel hozzáadni...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#139362) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, lehetséges-e a tálcákon lévő ikonokat címkék nélkül megjeleníteni, anélkül hogy összevonnám őket?
És esetleg valamilyen plusz módon jelölni, hogy adott ikon meg van nyitva (ikon állapotban az aláhúzás kevésnek tűnik)

szerk: Az alapprobléma az, hogy sokszor 2-3 doksi és még ugyanennyi táblázat van egyszerre megnyitva és hasznos lenne, ha ezek egymás mellett jelennének meg, külön-külön gombként - szöveggel együtt viszont túl sok helyet foglalnak.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#139363) Ijk


Ijk
nagyúr

Win10 Home licensem van, eddig nem foglalkoztam az Xbox live-al, de most megvettem Microsoft fiókon keresztül az AOE4-et és nem indul el mert nem tud kapcsolódni az Xbox live szolgáltatáshoz, ilyen hibaüzenetet dob.
Tegnap este 2 órám ment el eredménytelenül a megoldással, odáig eljutottam hogy a Teredo nem megy a gépen, nincs is benne az eszközkezelőben hálózati adapterek között (rejtett láthatóságot bekapcsoltam) és nem is lehet hozzáadni.
Neten talált parancssorból futtatott parancsokat végigzongoráztam, eljutottam addig hogy Xbox hálózatnál csatlakoztatva az állapot, de akkor sem indult el a játék, és a passziánsznál is kipróbáltam ott sem tudott csatlakozni a szerverhez.
Ezzel lehet még valamit kezdeni, mert már a határán vagyok hogy refundot kérek és elfelejtem a játékot jó időre pedig nagy AOE2 rajongó voltam még régen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#139364) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo T480s laptop Windows 10-zel (minden frissítés rajta van), és az az idegesítő hibája van, hogy állandóan eldobálja a beépített Realtek USB 3.0-ás kártyaolvasót. A gép bekapcsolása után nem látja az eszközök között, de ha frissítem a hozzá tartozó gyökér-HUB illesztőprogramját (gyakorlatilag újratelepítem a meglévőt), akkor felismeri és működik. De van olyan is, amikor látja a kártyát, másolnék róla, és a folyamat közben random eldobálja. A Lenovo saját diagnosztikai eszköze mindent rendben talált. Már újratelepítettem a chipset drivert, leszedtem az összes USB eszközt és újratelepítettem. Amit találtam a neten már kipróbáltam. Nem gondolom, hogy HW gond lenne, sokkal inkább valami Win bénaság, de kifogytam az ötletekből. Esetleg Ti tudtok valamit ajánlani?

Előre is köszönöm!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#139365) King Unique válasza Graphics (#139361) üzenetére


King Unique
titán

How to Restart the Computer in Windows 10
How to Hide Empty Drives in the Windows File Explorer
8 Ways to Detect And Remove Old, Unused or Hidden Device Drivers
How to Hide Specific Drives in Windows

Nem derült ki, hogy esetedben pontosan hogyan értendő ez a "tallózó nézet", de első körben javasolt a Windows 10-et újraindítani, majd utána szükség esetén a linkelt leírásokban lévő módszereket próbálgatni attól függően, hogy mi a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#139366) RoyBatty válasza Ijk (#139363) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Ezen végigmentél? [link]
Ami gondot okozhat:
- tűzfal a routeren vagy a gépeden
- többszörös NAT-olás
- valamilyen nem gyári vírusirtó használata

(#139367) Graphics válasza King Unique (#139365) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#139368) Ijk válasza RoyBatty (#139366) üzenetére


Ijk
nagyúr

Végig. Elvileg routernél sincs gond.
Nekem az tűnik problémának hogy nincs a hálózati csatolók közt eszközkezelőben a teredo.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#139369) King Unique válasza Brumi (#139364) üzenetére


King Unique
titán

Ez a "minden frissítés rajta van" kijelentés akkor reális, ha pl. W10 21H1 verzió és 19043.1288 buildszám, ellenkező esetben viszont nyilván nem.
A neten pl. ilyen és ilyen javaslatok vannak ezen témában, tehát az "Amit találtam a neten már kipróbáltam" kijelentés akkor reális, ha ezek mind ki lettek próbálva és nem használt egyik sem.
Nem derült ki, hogy maga az USB 3.0-s kártyaolvasó a Windows 10 újraindítása, valamint másik USB-porton és másik laptopon vagy asztali PC-n ki lett-e próbálva és megfelelően működik-e, továbbá hogy más USB-s eszközök (pl. pendrive, egér) esetén is fennáll-e a probléma.+ Az USB 2.0 vs. USB 3.X port is érdekes lehet, de ha csak az utóbbi van a laptopon, akkor az más.
Akár az USB 3.0 - Wi-Fi / Bluetooth interferencia - bővebben: [link], [link], [link] - is okozhat adatkapcsolati problémákat, célszerű átmenetileg kikapcsolt Wi-Fi / Bluetooth mellett is kipróbálni a kártyaolvasót USB 3.0 porton ennek megállapítása érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#139370) Brumi válasza King Unique (#139369) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszönöm a választ!

Igen, a legfrissebb xxx.1320-as verzió van fent, azt reméltem a frissítés megoldja, de nem, és már hónapok óta gond van vele.
A kártyaolvasó beépített, nem külső, így azt máshol nem tudom kipróbálni.
Az ajánlott megoldások közül egy volt, amit nem csináltam még meg, azt most megtettem (sfc /scannow). Lefutott, talált hibákat, amiket javított.
Most újraindítottam a gépet, és elsőre megtalálta a kártyaolvasót, és még működik is. Ez egyelőre elég jó jel! :)
Ami érdekes, hogy az Eszközkezelőben az USB gyökér-HUB ugyan azt írja, hogy megfelelően működik, de az események fülön meg az van, hogy egy probléma miatt nincs bekapcsolva.

Device USB\ROOT_HUB30\4&16256e53&3&0 had a problem starting.
Driver Name: usbhub3.inf
Class Guid: {36fc9e60-c465-11cf-8056-444553540000}
Service: USBHUB3
Lower Filters:
Upper Filters:
Problem: 0x15
Problem Status: 0x0

Nem tudom van-e összefüggés, de a kérdéses kártyaolvasó a 15-ös porton van, és itt a Problem sorban 0x15 van.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#139371) cma8


cma8
csendes tag

Az eddigi eszközparkomat hamarosan bővítem egy újabbal, mely kapcsán az MS fiókokat illetően a tanácsotokat kérem. A Surface Go tableten és a PC-n ugyanazzal (a sajátom) az MS fiókkal vagyok bejelentkezve. A gyerek új laptopjára is ezzel jelentkezzek be, vagy célszerűbb neki egy külön fiókot regisztrálni (hátha jó lesz még...)? (A laptopján a PC-n lévő XBOX fiókot, lehet hogy használnánk) Mik az előnyök, hátrányok?

(#139372) modern


modern
aktív tag

Sziasztok!
Veletek fordult már elő olyan, hogy a windows magától letörölt mappákat és programokat?
Tegnap este leállításnál jött egy figyelmeztető üzenet (nem emlékszem pontosan, hogy mi de csak "ok"-ra lehetett kattintani)
Majd ma indításnál olyan volt mintha félig újratelepítette volna.
Eltűnt az előző háttérkép, letörölt programokat és mappákat ami tele volt képpel (mellesleg elég fontos volt).
Van erre valami magyarázat vagy máskor is várható szerintetek?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#139373) Jorus válasza modern (#139372) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tapasztaltam még hasonlót.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#139374) modern válasza Jorus (#139373) üzenetére


modern
aktív tag

Bittorrent volt fent, az összes benne lévő torrent eltűnt és maga a torrent is.
Személyes képek és dokumentumok..
Olyan mintha visszaállította volna a rendszert egy korábbi időre. Meg lehet ezt nézni valahol?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#139375) modern válasza modern (#139374) üzenetére


modern
aktív tag

De mostmeg újraindítottam és megvan minden. Nem értem. :F

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#139376) King Unique válasza modern (#139372) üzenetére


King Unique
titán

Nem, és normál esetben nyilván nem is kellene ilyennek előfordulni...
Egyébként meg nem derült ki, hogy a Windows 10 mely verziójáról és kiadásáról van szó és az naprakészre van-e frissítve, újraindítás után valamilyen frissítés (havi kumulatív, funkciófrissítés?) telepítése (frissítési előzményeknél is visszanézhető) vagy mégis mi történt, nem esetleg a beépített Windows Defender vagy ha külső antivírus szoftver van helyette telepítve akkor az törölte / helyezte karanténba a mappákat és fájlokat, maga a HDD / SSD rendszermeghajtó állapota (HDS) milyen, stb. Ha majd lesz ezekre pontos válasz, akkor lehet tovább fejtegetni a témát. ;)

"ami tele volt képpel (mellesleg elég fontos volt)."

Amikről egyáltalán nem volt máshol semmilyen biztonsági másolat és kizárólag a C-n voltak tárolva 1 db példányban? Ha igen, akkor mégsem lehettek annyira nagyon fontosak, mivel ugye fontos fájloknál alap a biztonsági másolatok készítése illetve megléte... :B

"Olyan mintha visszaállította volna a rendszert egy korábbi időre"

A sikertelen frissítések visszavonása és a rendszer--visszaállítás a személyes fájlokat nem érinti, max. a telepített programokat és a rendszerszintű beállításokat.

"Bittorrent volt fent, az összes benne lévő torrent eltűnt és maga a torrent is. "

Mik ki nem derülnek utólag (...), tehát torrent, ahol ha maga a kliens vagy a letöltött fájlok nemkívánatos tartalommal bírnak, akkor akár az antivírus szoftver is törölheti, karanténozhatja. Amúgy meg torrentkliensnek inkább qBittorent.

[ Szerkesztve ]

(#139377) Debilon válasza King Unique (#139376) üzenetére


Debilon
addikt

tegnap frissítettem pont a qBittorrentet és a defender le is lőtte a telepítőt ezzel, hogy "PUA:Win32/QBitTorrent"

külön kellett engedélyezni a telepítő futását a bizt központban

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#139378) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Windows installálás közben van valami mód arra, hogy a default 100MB-os EFI particiót nagyobbra vegyem?
Illetve mire való az utána következő 16MB-os pertició?

Kössz előre is! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#139379) King Unique válasza Debilon (#139377) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a uTorrent, Bittorent, qBittorent kliensekre ugorhat a Defender, de az utóbbi esetében lehet csak átmeneti false positive riasztás volt, W10 21H1 és Defender kombónál pont nemrég frissítettem én is a 4.3.8 qBittorent klienst 4.3.9-es verzióra és nem problémázott a Defender, max. a SmartScreen blokkolta elsőre ismeretlen programra hivatkozva de ott tovább lehetett lépni és nem volt utána gond.

(#139380) Zoz válasza modern (#139372) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem a Felhasználói profil sérült (valószínűleg a felhasználóhoz tartozó NTUSER.DAT fájl), ilyenkor egy új, ideiglenes profilba léptet be, ezért tűnhet úgy, hogy eltűnt minden, hiszen üres az asztal, stb. De valójában nem törölt semmit, minden ott maradt a C:\Users\eredeti felhasználó mappában. Ha nem állt volna helyre, akkor onnan lehetett volna előszedni.

A történetben az a furcsa, hogy egyszer hibás, aztán meg helyreállt... én elsőként a vinyót/SSD-t tesztelném le, nem-e döglődik, bizonytalan szektorok okozhatnak ilyen jelenséget.

(#139381) King Unique válasza Bici (#139378) üzenetére


King Unique
titán

Van, telepítésnél Shift + F10-zel parancssor nyitható és ott adott a DiskPart a manuális particionáláshoz.
De egyébként miért akarod megnövelni? :F UEFI/GPT séma szerinti telepítésnél az ESP alapértelmezett mérete alapesetben (pl. 512e lemezen) 100 MB, ami bőven elég szokott lenni a W10-nek de akár még több OS-nek is dual boot esetén, a 16 MB-os partíció meg az MSR.

(#139382) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

Bekötötték nálam a digi 1gbit-es netet, de nem megy a sebesség feljebb mind 100mbit/s, minden próbáltam, új kábel, legfrissebb driver, az eszközkezelőben is beállítottam 1gbit-re, kicsivel megy csak 100 felé a sebesség, a routeren is 1gbit-es a kapcsolat
Szóval mi lehet a gond?
Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#139383) Bici válasza King Unique (#139381) üzenetére


Bici
félisten

Sajnos az elcseszett Elementary OS 6-os nem hajlandó beérni 256MB-nál kisebbel.

Egy w10 reinstall mindig feldobja az életem. :DDD

Köszi a tippet! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#139384) King Unique válasza Bici (#139383) üzenetére


King Unique
titán

Ha pl. Ubuntu, Mint esetén elég dual boot felállásnál a 100 MB-os ESP - azt használják a W10 után telepítve ugye azok is, oda írják be magukat - amit a W10 hoz létre, akkor a szintén félig-meddig Ubuntu-alapú eOS-nél valóban érdekes ha annak nem... :D :))

Szívesen!

(#139385) Bici válasza King Unique (#139384) üzenetére


Bici
félisten

Igen, de máshol is olvastam, hogy ebbe belefutottak.
Van rá hibajegy/request, ami még Open állapotban van.

Az elementary-nál szeretnek különcködni. :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#139386) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Gondom akadt a win10-zel, de esélyesebb, hogy a gépemmel. Este fészbúkozás közben a megosztás gombra kattintva beállt a kékhalál, amit eddig win10-nél soha nem láttam. Valami olyasmit írt a kék képernyő, hogy összegzi a hibát, végigfutott egy százalék egészen 100-ig, meg hogy az összegzést követően újraindul. Nos, újraindulás nem történt, csontra lefagyott, csak a bekapcsológombbal lehetett leállítani. Na, innentől vége, nem indult el többet. Bekapcsolva a Fujitsu indítókép után egy kék képernyőt dob be, valami fájl aláírási hibát és a 0xc0000428 kódot írva, és hogy az F1 gombbal elindíthatom a helyreállítást. De az F1 gombra ugyaneddig a kék képernyőig jut. Próbáltam pendrive-ról bootolni, de arról sem indul el a win. Így egy pillanatra felvillan a kék win logó, majd a fekete képernyő több másodperc után átvált narancs színűre, de függőleges vékony fehér csíkozással. Tanácstalan vagyok, ha nem a winnel, akkor melyik hardverrel lehet gond.

(#139387) tordaitibi válasza Bici (#139385) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én az ilyet előre partícionálással oldom meg gui alól, egy live Linuxszal.
Megcsinálom az 500MB ntfs, flags boot, esp, MSR 16MB formázás nélkül, azaz eltolás, kimarad ennyi, aztán a leendő C 40-akárhány GB ntfs. Majd jönnek (ha dualbot lesz) az ext, esetleg a swap, majd a legvégén megmaradó a D, data ntfs.
Eddig bevált.
A C utáni helyreállító partíció hiánya miatt nem szokott rinyálni a Win telepítő.

[ Szerkesztve ]

(#139388) májkimiki válasza Bici (#139385) üzenetére


májkimiki
őstag

Csinálj neki saját efi partíciót. Nálam így megy, egy diszken Win10-el.

(#139389) Zoz válasza Voice24 (#139386) üzenetére


Zoz
őstag

Ha a telepítő se tud pendrive-ról elindulni, főleg ilyen fura jelenséggel: "átvált narancs színűre, de függőleges vékony fehér csíkozással"... akkor szerintem ott hardver hiba lesz, kezdetnek egy memtest-et kéne nyomni.

(#139390) King Unique válasza tordaitibi (#139387) üzenetére


King Unique
titán

Te lehet, de neki már le lett írva, hogy ha W10-et akar elsőként telepíteni, akkor azt lehetőleg a W10 telepítőjével particionálja, ott szükség esetén DiskPart által nagyobb ESP-t - ami amúgy FAT32 fájlrendszerű és nem NTFS - is lehet akár kreálni, C után létrejön majd a WinRE ha nincsen előre fixen beparticionálva a teljes lemez, stb. Ha kész, akkor utána mehet az eOS telepítése a fennmaradó lemezterületre, aminél majd annak telepítőjével lehet particionálni, ahol ugye normál esetben 1 db lemezen 1 db ESP van és ilyen dual boot esetén mindkét OS azt használja.

(#139391) BullZeye válasza BullZeye (#139360) üzenetére


BullZeye
veterán

erre esetleg valaki?

(#139392) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra nem tudok csatlakozni semmilyen FTP szerverhez ami 21-es porton fut. Teszt gyanánt megnéztem, 2100-porton futó ftp-re simán felenged. Másik gépről simán felenged mindenhova. Mit nézzek mi bacódhatott el?
Logban ennyit mutat:
----------
Connect to: (2021.11.04 6:46:34)
hostname=XXXXXXXXXX.XXX:21
username=XXX
startdir=
XXXXXXXXXX.XXX=X.X.X.X
220 FTP Server ready.
USER XXX
331 Password required for XXX
PASS ***********
230 User XXX logged in
SYST
215 UNIX Type: L8
FEAT
211-Features:
OFFLINE2, error=10054
Connect ok!                      


Néztem már másik FTP klienssel is, azzal sem megy.    

(#139393) tordaitibi válasza King Unique (#139390) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"ami amúgy FAT32 fájlrendszerű"

Igen ezt akartam írni, FAT32, köszönöm a kiigazítást.

(#139394) Brumi válasza King Unique (#139369) üzenetére


Brumi
senior tag

Sajnos nem oldotta meg a problémát az sfc /scannow. Ma bekapcsoltam, megint nem volt ott a kártyaolvasó. Megint eltávolítottam az eszközt, és a gyökérhubot is, ezután megtalálta, de van, hogy behozza az eszközt, majd eldobja és ez ismétlődik többször. A kártyaolvasóra is kiírja, hogy nem sikerült a port visszaállítása. Természetesen a gyökérhubnál kikapcsoltam az energiagazdálkodásnál, hogy lekapcsolhasson az eszköz. Most kifogytam az ötletekből.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#139395) Croft-21 válasza Spec (#139338) üzenetére


Croft-21
őstag

Kikapcsoltam a képernyőkímélőt, de ha elmegyek a géptől 10 percre és vissza jövök, akkor ugyanúgy azt tapasztalom, hogy fel van pörögve a CPU/GPU ventije, és ezt szintén csak úgy tudom megszüntetni, ha megrázom az egeret, pedig nincs is már képernyőkímélő.

(#139396) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Defendernek meggyűlt a baja a Qbittorrent-tel.
KIkapcsoltam inkább a kéretlen alkalmazások keresését.
Nem sok értelmét látom, hiszen csak azokat telepítem,frissítem állandóan, amiket eddig is használtam.

(#139397) Spec válasza Croft-21 (#139395) üzenetére


Spec
őstag

Ez esetben elkezdenék nézelődni a processek között, mert valami idle módban elkezdi terhelni a gépedet CPU/GPU oldalon. Első körben végigbogarásznám a task managert, hogy mi az ami pörgeti a procit nagyobb százalékban (a 100% terhelés ami érdekes lehet), de mivel ez csak idle módban aktiválódik, így ez nem egyszerű megfigyelni. Másrészt futtanék egy alapos vírus/malware keresést a gépen, mert az is lehet hogy bekaptál valami kártevőt, pl. crypto miner vírust, ami idle módban a háttérben bányászgat. Első körben ezek a tippjeim.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#139398) hhgygy válasza GEPESZ66 (#139396) üzenetére


hhgygy
senior tag

Én Vuze-t használok időtlen idők óta.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#139399) GEPESZ66 válasza hhgygy (#139398) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!
Jobb, mint a Qbittorrent?
Honnan töltsem le?
Tud magyarul?
Kell valamit beállítani letöltés után?

(#139400) st3v3np3t3r válasza hhgygy (#139398) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ezt kipróbáltam én is, de valamiért ez is lefagy 45-50MB/s letöltési sebesség felett :( ahogy az uTorrent is, a TransmissionQT meg egyszerűen nem tölt fel, hiába van több száz kérés, egyszerűen nem indítja meg(erről korábban olvastam, hogy bugos az app portkezelése és ez okozza a jelenséget). Egyszerűen, ha eléri ezt 50MB/s sebességet a program, akkor elkezd karikázni és az "app nem válaszol" hibaüzenet után összeomlik. Nekem egyedül a Qbittorrent az, ami akár 80-90MB/s sebesség mellett is képes nálam stabilan és fagyás meg összeomlás nélkül működni.

Az, hogy a Defender ugat miatta, az azért van, mert az MS-nek valamiért nem tetszik. Érdekes, az Eset nem reklamál a Qbittorentre. Be kell tenni kivételbe a Qbittorrentet és utána békén hagyja.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.