Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138101) #55525888


#55525888
törölt tag

Urak, adott egy új asztali HP gép (nagyon cuki picike :D ), gyárilag telepített W10 Pro-val, meg a millió bloatware rajta, hp cuccok, mcaffee, ilyenek.

A saját MS fiókomon eddig volt egy W10 Home liszensz, amivel a gépeimet használtam, aktiválódott mindig, nem volt gond.

Most az új gépen ezzel a már régóta létező fiókkal állítottam be első használatnál a rendszert, tehát gondolom ezzel rákerült a Pro liszensze is a Home mellé. (bár konkrétan a cdkey sehol nincsen, se a dobozon, se a gépen).

A kérdés: újra lehet-e telepíteni tisztán a PRO-t erre a gépre pendrive-ról, fog-e aktiválódni?

Ha igen, mit csináljak?

(#138102) Graphics válasza Doky586 (#138098) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogtiszta Windows , hivatalos, semmi crackelt, szóval nem nyert a Vád :)

Nem lesz ujratelepitve

Mire fel jön ez a feltételezés?

Nem vagyok akkora kretén, hogy crackelt rendszerről kerdezgessek... :))

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#138103) Doky586 válasza Graphics (#138102) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A feltételezés onnan van hogy írtad hogy 3,5 éve nem frissül a géped (azaz ebből 2 éve már olyan támogatatlan tele foltozatlan biztonsági résekkel, mint az XP), ezt csak crack/hack/tweak-el érhetted el.
(aktiválásról jogtisztaságról egy szót se ejtettem, valamit félreértesz)

[ Szerkesztve ]

(#138104) Graphics válasza Doky586 (#138103) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs semmi crack. :)

De megoldottam kézzel, köszi az iránymutatást !

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#138105) #55525888 válasza #55525888 (#138101) üzenetére


#55525888
törölt tag

Egy sima USB-s telepítés formázással, és a meglévő MS fiókom használatával megoldaná a Pro tiszta telepítését?

(#138106) King Unique válasza Pyttawrx (#138100) üzenetére


King Unique
titán

A kérdező azt pont nem fejtette ki, hogy mit jelent a "nem megy", de vélhetően a gépházban a Windows Update-nél próbálva, vagy ki tudja. Ahol ha W10 alatt pendrive-ról indítja a telepítőt, az ugyanúgy "win alól" kategória és igen, felesleges ha pendrive nélkül is megoldható frissítési segéddel, MCT-vel, stb. A pendrive-ról bootolva meg nem támogatott a közvetlen in-place upgrade, ahhoz a már telepített és bebootolt W10 alól kell futtatni. :))

(#138107) Graphics válasza King Unique (#138096) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszönöm

Egyelőre idáig jutottam. :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#138108) King Unique válasza #55525888 (#138101) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyárilag Windows 10 Pro kiadással előtelepített PC, vagyis UEFI OEM Key van, akkor egy újratelepítésnél az automatikus aktválás eleve nem lehet kérdés, meg amúgy sem ha 1x már telepítve és aktiválva lett azon PC-n a Windows 10 azon (Pro) kiadása, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. :)
A pendrive-ról történő újratelepítéssel kapcsolatban meg lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt ezen / ezen útmutatót, ahol alap, hogy a célmeghajtón (az adatok lementése után) szükség esetén törölni kell minden, a korábbi telepítésből származó partíciót, nem szimplán csak formázni a C-t. Másik opció a gépházban az alaphelyzetbe állítás, meg akiknek az előbbi nem megy. ;]

(#138109) King Unique válasza Graphics (#138107) üzenetére


King Unique
titán

Nálad most USB-s meghajtóra, külső SSD-re van telepítve a W10 és azon akarod upgrade-elni? :F
Ha igen, akkor nem meglepő ha nem megy, mivel Windows To Go esetén nem támogatott a hagyományos build upgrade normál módon, max. trükközéssel, meg max. az Enablement Package módszerrel.
Mik ki nem derülnek mindig utólag... :N

(#138110) Doky586 válasza Graphics (#138107) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A lényegi információk mindig utólag derülnek ki.. :U

(#138111) Graphics válasza King Unique (#138109) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem.

Egy 256GB-os Sandisk SSD-n van a rendszer.
Nem derül ki semmi utólag, gyerekek mindent leírtam az elején.

Kérdezni még tudok szerintem. Vagy Ti most direkt néztek hülyének?

@Doky586: A lényeget leírtam ,de valamiért azt gondolom most, hogy Te jobban szeretnél belémkötni, mint segíteni. Köszi :)

Veled amúgy mi történt, mert SSD-s topic óta ismerlek, de nem ilyennek... :N

De teszek ide egy Eszközkezelő képet , ha úgy megnyugtatóbb a dolog.

Persze megköszönöm a segíteni próbálsz. Remélem még él a szándék.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#138112) King Unique válasza Graphics (#138111) üzenetére


King Unique
titán

Akkor miért írja, hogy nem telepíthető USB flash meghajtóra? :DD
+ Megint a lényeges részletek hiányoznak... Az előbbi most mi, MCT, ISO, pendrive-ról, ha nem pendrive akkor egyéb USB-s meghajtó csatlakoztatva van-e, más módon - pl. gépházban és frissítési segéddel - próbálva volt-e az in-place upgrade? :F

(#138113) #55525888 válasza King Unique (#138108) üzenetére


#55525888
törölt tag

Nagyon köszönöm a részletes választ.

Egy usb-ről indított windows setupban már megnéztem a partíciókat, ugye abban látszania kell mindennek, ami rajta van, függetlenül attól, hogy normál boot után mi látszik a lemezkezelőben?

4 partíciót látok, bebootolva viszont csak a szokásos hármat, tehát van egy recovery.
Leirtom az egészet, az a biztos. Ahogy egyébként is illik :D

Örülök, hogy semmi extra lépést nem igényel a dolog..

(#138114) Pyttawrx válasza King Unique (#138106) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Így igaz, nem bootolást írtam én sem. Win alól pendrive-ról. Csak futjuk a feles köröket. Amit írtam működik. Mint írtam nem kinlódok letöltéssel, mct, ha van kéznél pendrive és win alól megy. Mindeni másképp csinálja. Nekem ez áll kézre.
Lapozhatunk. :)

(#138115) Graphics válasza King Unique (#138112) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs rajta semmilyen eszköz.

Köszönöm neked is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#138117) #55525888 válasza #55525888 (#138113) üzenetére


#55525888
törölt tag

igazából az is kérdéses nekem, hogy a HP mindenfélét is felrakja-e újra magától, vagy tényleg tiszta telepítést lehet csinálni

(#138120) King Unique válasza #55525888 (#138117) üzenetére


King Unique
titán

Ha eleve törlöd a meglévő (gyári) telepítést és újratelepíted a W10-et a 0-ról, akkor mégis hogyan lenne a korábbi, gyártó által installált speciális szoftverkörnyezet? :)
"Azokat" max. akkor rakja fel újra, ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített PC lévén megvan még a HP gyári recovery partíció és az alaphelyzetbe állításnál a restore factory settings, vagyis a gyári alapállapotba történő visszaállítást választod. Ellenben ha a minden elem eltávolítását, akkor értelemszerűen elvileg nem, valamint a hagyományos, 0-ról történő clean install esetén sem.

[ Szerkesztve ]

(#138121) #55525888 válasza King Unique (#138120) üzenetére


#55525888
törölt tag

Úgy valahogy, ahogy az Asus lapom telepítés után megkérdezte, hogy akarok-e Armory Crate-et, vagy a HP laptop a HP audio center-t felrakta magától.
Valahogy azok is felmentek, pedig microsoftos szoftverrel készült a tiszta usb telepítő..

Clean install lesz minden partíció törlésével, meglátjuk.

(#138122) King Unique válasza #55525888 (#138121) üzenetére


King Unique
titán

A felrakja magától W10 szinten max. az amit a Windows Update letölt és telepít, nem amit a user a hardvergyártó weboldaláról manuálisan, ahol pl. ez az Armoury Crate az utóbbinak tűnik, ahogyan a McAffee és társai meg pláne.

(#138125) Geth válasza Pyttawrx (#138123) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem ez (a megszokottnál jóval kevesebb power scheme beállítás) a modern standby lesz. De ez már elég régóta ilyen notikon.

(#138126) Pyttawrx válasza King Unique (#138124) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen nem láttam érdemi válaszod, de nem is kell arra. De ha ezt szeretnéd megint hallani ügyes vagy, igazad van.
Vissza problémámhoz :D
Amit linkeltél az rendben van.
Nekem erre kell:

Itt még több dolognak kellene lennie.
USB; PRocesszor; PCI.. stb
Még megnézem a gyártó oldalát hátha van ott valami driver, vagy ami megoldja. :)

(#138127) Pyttawrx válasza Geth (#138125) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet eddig nekem még nem jött ki, pedig van nálam ettől újabb noti is, ott is rendben van.
Átolvasom.
Köszönöm szépen :R

(#138133) Gargouille válasza #55525888 (#138121) üzenetére


Gargouille
őstag

Jól mondja King Unique, ha tisztán telepíted (mondjuk egy pendrive-ról szűz install, formázva a HDD-t) akkor nem rakja fel a sok felesleges HP programot, csak majd a Windows Update fogja az alap drivereket feltelepíteni. Mi elég sok HP elitedesk mini gépet húztunk fel ugyanúgy 0-ról, nem kerültek fel a különféle support assistant-ok, meg egyéb trash.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138134) #55525888 válasza Gargouille (#138133) üzenetére


#55525888
törölt tag

Köszönöm mindenkinek, megtörtént, hat perc alatt usb-ről feltelepült, nem is kért serialt, aktiválta magát a Pro, minden ok!
Egy HP audio center izé kivételével semmi nincs fenn.
:C :R

(#138136) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Androidos telefonnal készült képen a helyadatok ott vannak. A PC-re átrakott képen a kép tulajdonságainál a részletek fülön ott van a GPS. A kép készítésének helyét egy kattintással google térképre lehet vinni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#138137) mrbego válasza Winner_hun (#138136) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
Én képnézegetőnek Fast Stone-t (is) használok. Ebben van olyan pl. hogy egy kép tulajdonságainál az Exif adatok között a helynél megjelenik a Google térkép ikonja, amire csak rakattintok és bejön böngészőben a Google térkép ahol mutatja a helyet.

Üdv, P

(#138138) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Adott két Windows 10-es gép. Mindkettő ugyanazon a hálózaton. A hálózai megosztás, másolás mégsem működik! :F A jelszó kérése mindkét gépen kikapcsolva!
A hálózati megosztás az adott mappákra bekapcsolva. Az asztali gép látja a laptopot, fordítva viszont nem. :Y
Az asztali látja a laptopot, de éppen kapcsolatot nem enged létesíteni. Mi a fenét kell még bekapcsolni, hogy ez normálisan működjön?! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#138139) Winner_hun válasza mrbego (#138137) üzenetére


Winner_hun
félisten

Köszi, közben keresgéltem, IrfanView-t használok, abban E, utána Alt+M és már meg is nyílik a térkép az adott hellyel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#138140) zolee001 válasza Dolphine (#138138) üzenetére


zolee001
őstag

"Mi a fenét kell még bekapcsolni, hogy ez normálisan működjön?! :W"

A jelszókérést és a megosztási jogokat

(#138141) Dolphine válasza zolee001 (#138140) üzenetére


Dolphine
addikt

A jelszókérés kikapcsolva, megosztási jogok (Teljes hozzáférés) megadva és mégsem!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#138142) zolee001 válasza Dolphine (#138141) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor mégegyszer: Jelszókérést bekapcsolni,megosztási jogokat ellenörizni megosztási és ntfs szinteken is valamint crendeciákat törölni

(#138143) Gargouille válasza Dolphine (#138141) üzenetére


Gargouille
őstag

Hallgass Zolee001 kollégára, jól mondja.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138144) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Olyan problémám lenne, hogy Windows 10 alatt van, hogy olyan hangjelzést adok, mint amikor egy Usb-eszközt eltávolítok a gépről. Rögtön utána pedig olyat, mint amikor az Usb-eszközt csatlakoztatom.

Ezen rendszer alatt nincs lehetőség valamilyen naplófájl lecsekkolására, hogy vajon mi volt ez az eszköz? Sajnos szövegbuborék nem jelenik meg róla mi is történt.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#138145) jeni válasza Vertigo18 (#138144) üzenetére


jeni
félisten

ez akár lehet kontakt hiba, mintha a háttérben lenne egy eszköz és az próbálna fel és le csatlakoztatni.
érdemes a csatlakozásokat ellenőrizni.
ez lehet akár driver hiba is.
akár az eszközkezelőben melyek a kérdőjelesek?
egyéb infók:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#138146) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Van egy Thinkpad-em amit hosszabb szünet után ismét használni szeretnék. Pár napja elővettem, kipróbáltam, de használhatatlanul lassú volt. Win7 volt rajta, amit pár napja aktiváltam is a laptopon lévő termék kulcsal, amit el is fogadott. Közben kipróbáltam a win10-re frissítést, ami szintén gond nélkül ment, és nem kellett újra aktiválni a windowst. Közben rendeltem egy ssd-t, ami ma meg is jött. Beraktam, feltelepítettem a win7-et, telepítés közben beírtam a kulcsot, folytattam a telepítést gond nélkül. Kész voltam vele, akkor rögtön akartam frissíteni win10-re mint a múltkor, és ott már kért termékkulcsot, amit nem fogadott el. Jó, akkor leállítottam a telepítést, és be akartam írni win7 alatt, de ott se fogadta el, amit pár napja elfogadott. Az lenne a kérdésem, hogy van ennek valami átfutási ideje, amíg újra használhatom a kulcsot? Közben a kiszedett hdd-t amin elvileg az aktivált win10 volt, közben leformáztam, pont azért, hogy tudjam használni az ssd-n a kulcsot.

(#138147) Doky586 válasza kacsento1 (#138146) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már frissítetted 7-ről 10-re és a 10 is aktív volt akkor azon a gépen azon win10 edition akár tiszta telepítéssel is beaktiválódik netre kötve. (minden kód nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#138148) King Unique válasza kacsento1 (#138146) üzenetére


King Unique
titán

A W10 a 1511-es verzió óta elfogadja közvetlenül a W7 és W8.x termékkulcsokat, tehát ez a W7 reinstall meg W7 —► W10 upgrade pont felesleges lépés volt.
Ha 1x már telepítve és aktiválva lett azon a laptopon a W10 adott kiadása (Home/Pro/egyéb) és megvan ahhoz a digitális licenc, akkor egy újratelepítésnél mehet egyből a W10 telepítése ahol még termékkulcsot sem kell megadni, automatikusan aktiválódni fog a digitális licencnek megfelelő kiadás, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.
A telepítésnél - aktiválásnál másrészt még arra kell figyelni, hogy a megfelelő kiadás legyen telepítve, azaz ha pl. W7 Home Premium kiadáshoz van a laptopon OEM termékkulcs és lett W10 digitális licenc, akkor értelemszerűen W10 Home és ne W10 Pro kiadás legyen telepítve.
A HDD —► SSD csere miatt egyébként felesleges volt a clean install, mehetett volna a klónozás.

[ Szerkesztve ]

(#138149) kacsento1 válasza King Unique (#138148) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm neked is és Doky586-nak is. Kicsit le vagyok maradva a win telepítésekkel (winME, winXP idejében még képben voltam :D ). Utána nézek amiket írtatok, és megoldom ezek szerint. Köszönöm mégegyszer.

(#138150) zolokas válasza zolokas (#137958) üzenetére


zolokas
aktív tag

Semmi változás ugyan úgy programok lefagynak, install se megy már, sajátgép tulajdonságnál is kifagy,

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.