Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138051) King Unique válasza mzso (#138050) üzenetére


King Unique
titán

Ha nálad szar, akkor nálad szar, nem feltétlen mindenkinél, ahol ha az előbbi azon ok miatt van amit nemrég más írt, akkor úgy meg pláne nincs miről beszélni. :B

(#138052) Kleroo


Kleroo
veterán

Kukk!
Az alábbi történt. (Ryzen 5800x, B550m)
Sata SSD-n volt belakott winfos, faszán működött.
Betettem m2 SSD-t, uj joveveny. Feltettem ra a wint szepen szabalyosan, megcsinalta ra a 2 plusz particiot a telepito.
Mukodott szepen az uk win. V
isszaallitottam Sata SSDmre a bootot, mert sok cuccom van még ott bekonfigolva, par napig meg hasznalnam. De loopban marad a boot.
Mi mehetett félre, mi a baj? Az uj win hova tenyerelhetett bele?
Gondolomna segédparticioknal van valami elkuszálva...pedig mint írtam, az m2 is csinált magának, nem a satan levot hasznalta latszolag.
Mit tudnék csinálni, hogy a régi winem elinduljon?

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#138053) Armagedown válasza Kleroo (#138052) üzenetére


Armagedown
őstag

Hogyan zajlott a telepítés, benn volt a régi ssd is, amikor az újra telepíttettél?
Le kell csatlakoztatni előtte a régit, hogy telepítéskor csak 1 meghajtó legyen.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#138054) GAbre


GAbre
veterán

Valaki tud esetleg olyan programot,lehetőleg böngészőkiegészítőt, ami pár hiányos karakterre(4) le tud futtatni variációkat,hogy tudjam mi az ami hiányzik belépési adatokból?

Avatar

(#138055) Kleroo válasza Armagedown (#138053) üzenetére


Kleroo
veterán

Végig minden rá volt dugva.
What to do? :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#138056) Doky586 válasza Kleroo (#138055) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

UEFI vagy Legacy ?

(#138057) Kleroo válasza Kleroo (#138055) üzenetére


Kleroo
veterán

Ha kiveszem az m2-t, sata rajta marad; bootok win telepitorol, majd javítás menüben "indítás javításra" megyek, az sikert hozhat, vagy méllyebbre ásom magam?

Doky: UEFI. Lepakolja a filejait a segédpartícióra.
(Boot/csm menüben,
launch csm enabled
boot device control: "uefi and legacy oprom"

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#138058) King Unique válasza Kleroo (#138052) üzenetére


King Unique
titán

Itt pont a lényeges dolgok nem derültek ki a leírtakból, nem ismert hogy melyik W10 milyen bootolási mód szerint lett telepítve, a BIOS/UEFI bootolási beállításai annak megfelelőek-e, ha UEFI szerinti telepítés akkor a Windows Boot Manager-e az elsődleges boot bejegyzés, sikerült e egyáltalán megfelelően telepíteni és a céllemezen jöttek létre a szükséges partíciók, közös rendszerindító menü jött létre vagy külön-külön, W10 leállítása és utána a másik bootolása kikapcsolt gyorsindítás mellett történt-e, az M.2 SSD SATA vagy PCIe NVMe típust akar-e jelenteni, stb...
A telepítésnél ez a le kell húzogatni mindent meg amúgy nem feltétlen kötelezően, hanem csak biztos ami biztos alapon javasolt, meg leginkább azoknak akik nem tudnak tudatosan és bizonyos beállításokra odafigyelve telepíteni, erről is volt már szó itt többször. :))

[ Szerkesztve ]

(#138059) Kleroo válasza King Unique (#138058) üzenetére


Kleroo
veterán

980 PRO (PCIe 4.0)
860 EVO (Sata)

UEFI az új, az tuti . Úgy rémlik a régi is.
Biosban 1:1-ben ez a setup ami a példa képeden is van.
Megfelelő tudatos telepítés nem volt, nem volt érdekes a régi maradása, de hirtelen jött egy "változás a párom részéről....", majd a meglepődés, hogy benéztem valamit)
Az új win mehet a kukába nem baj ha sérül. Ha lehúzom a 980-at, és kap egy "javítást" a telepítőről a régi, akkor azzal jó lehetek, vagy mindenképpen rá kell jönni, hpgy egész pontosan mi ment félre.
Telepítésnél nem húztam le, nem kapcsoltam ki fast bootot,
Nem hiszem hogy közös a rendszerindító, mert nem kérdez semmit.
Látszólag mindkét segédpartícióra van írva.


win boot managert hol lelem?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#138060) King Unique válasza Kleroo (#138059) üzenetére


King Unique
titán

A 980 PRO SSD-n van csak UEFI-s telepítés, a 860 EVO eleve legacy/CSM az MBR séma alapján, ahol ha az utóbbi bootolása a cél, akkor annak megfelelően kellene beállítani BIOS/UEFI szinten, + a boot listában a WBM is nyilván ott keresendő, de az utóbbi csak UEFI módban telepített W10-nél van. A Fast Boot Fast Startup, az előző válaszban az utóbbi van említve. Ha nem bootol egyik SSD-n lévő W10 sem, még a 980 PRO eltávolítása után sem a régi telepítés, akkor a javítási, helyreállítási lehetőségekkel kapcsolatban lásd egy másik válaszban leírtakat, bootolási problémáknál első körben WinRE környezet Startup Repair, stb.

[ Szerkesztve ]

(#138061) Kleroo válasza King Unique (#138060) üzenetére


Kleroo
veterán

:R :R :R :R :R

980 kijott, sorrend stimmel.
Usb be, arrol boot,
Automata önjavítás nem hoz eredményt

Parancssor megoldás lesz.
Te melyikre lőnél először? Fixmbr v Fixboot?

Safe modeban egyébként elindul, nézzek így itt valamit?

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#138062) mzso válasza King Unique (#138051) üzenetére


mzso
veterán

A szar az szar ha másnál nem jön elő akkor is.

De frissítésnél is hozta a formáját. Rányomtam a 21H1-re, töltögetett, telepített aztán eltűnt egy szó nélkül. Utána újrakerestettem a frissítéseket, erre 20H2-höz kezdett el töltögetni update-eket, úgyhogy újraindítottam. Karikázott fél óráig "előkészítés" címszó alatt, de nem csinált semmit, mire meguntam és újraindítottam.
Utána próbálkoztam újra win update-tel. Megint elkezdett 20H2-höz frissíteni, de ugye hibával ellszállt: 0x800f0989.

Úgy fos ahogy van az egész. Soha egy dolog nem működik normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#138063) Kleroo válasza Kleroo (#138061) üzenetére


Kleroo
veterán

Siker, összelegoztam.

Működik ismét.
Holnap kitanulom már a win uefi, fastboot, stb lelki világot, mert sokadjára futottam aknára.

Nagyon hálás vagyok, köszönöm a helpet. Mindannyiótoknak! :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#138064) embe válasza embe (#138045) üzenetére


embe
nagyúr

Urak... újra raktam a gépet. MBR/bios módban. Semmi probléma, szépen leáll. Kipróbáltam sok mindent, de ez maradt ami eredményre vezetett.
Köszi a segítséget, a javaslatokat!

Pyttawrx: Igen, ez maradt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#138065) King Unique válasza mzso (#138062) üzenetére


King Unique
titán

Mert te azt mondod otthon a fotelből nagy "okosan", értem... :DD

20H2-re a 21H1 csak egy Enablement Package, eleve egy kicsi frissítés, amit ha esetedben nem sikerült telepíteni, akkor el lehet képzelni ott hogy szét lehet cseszve a rendszer, vagy a szoftverkörnyezetben összevissza telepítve mindenféle program ahol valamelyikkel ütközik... Továbbá ha eleve ismert a hibakód, akkor nem világos hogy annál a javasolt megoldások miért nem lettek kipróbálva a többszöri újraindítgatások helyett, + adott a repair install és upgrade lehetősége is, de odáig ezek szerint már nem sikerült eljutni. :B :))

(#138066) tordaitibi válasza Kleroo (#138063) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mégegy, ha napi szinten turkálsz egyik Winből a másikba és viszont, meg hol ez hol az indul akkor nagyon ajánlatos kikapcsolni minden olyat ami fogja a másik os lemezét, partícióit.
Hibernálás és gyors rendszerindítás.

(#138067) Kleroo válasza tordaitibi (#138066) üzenetére


Kleroo
veterán

Igen, a baj az, hogy nekem ez nincs meg fejben, hogy fastboot es hibernalasnak barmi koze lehet az egeszhez. Az en emlekeimbem kb csak annyi van, hogy a win csinal egy segesparticiotnes keaz. Es semmi varia. Mindig a kivalasztott merevlemezre csinal egy dedikaltat.
Ja nem.
Szoval tanulas ON

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#138068) mzso válasza King Unique (#138065) üzenetére


mzso
veterán

A windows upgrade exe össze tudta hozni. Jelen esetben a Windows Update volt hasznavehetetlen.

A dism/sfc dolgot kipróbáltam, hibával futottak le.

"amit ha esetedben nem sikerült telepíteni, akkor el lehet képzelni ott hogy szét lehet cseszve a rendszer,"

Csak amit magának barmolt szét... Nekem nem sok indítékom volt belenyúlkálni.

(#138069) King Unique válasza mzso (#138068) üzenetére


King Unique
titán

Ha szerinted magának barmolja szét és ez általános jellegű, akkor nálam vagy másoknál miért működik jól, miért települt pl. a mezei Enablement Package 21H1 seperc alatt gond nélkül, valamint miért fut le egy SFC és DISM scan hiba nélkül? :)) Hát mondjuk lehet azért, mert ott vsz nincsen szétcseszve, szétbuherálva a rendszer, meg összevissza telepítve minden szarral, meg erővel megszakítva menet közben a frissítések. ;)

(#138070) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Csak meg akarom köszönni a Macrium Reflect tippeket. Nagyon szépen megoldott egy klónozásos feladatot (némi partíció-pasziánsszal együtt), amire az eddig használt Drive Snapshot nem volt hajlandó. Úgyhogy mostantól ez a kedvenc biztonsági mentéses programom. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#138071) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,
megoldható valahogy hogy programoknak külön-külön megadjam hogy milyen audio kimeneten szólaljanak meg, hdmi, optikai, kimenet.
pl, winamp, chrome (youtube) optikain szólaljon meg.

Üdv, István.

(#138072) tordaitibi válasza Istyu74 (#138071) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen.
Magaba a programba kell az (altalaban) audio fulon megadni hogy melyik kimenetet hasznalja.
Nalam Smplayer a hifitoronyra, mp3 playerem a bluetooth fulesemre, az osszes tobbi, bongeszok stb. meg az alapertelmezett HDMI kimenetre adja ki a hangot.

(#138073) Istyu74 válasza tordaitibi (#138072) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Már winampra találtam megoldást, viszont chromeot nem tudom sehogyan sem rávenni hogy optikain szólaljon meg, mindig az alapértelmezett hangeszközön szól csak. :W

Üdv, István.

(#138074) UnSkilleD válasza Istyu74 (#138073) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

gépház - hangok - speciális fülön próbáltad?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#138075) mzso válasza King Unique (#138069) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem fölösleges tovább tolnod az MS marketinget.
Nem buherált itt senki semmit, mert se időm, se kedvem nincs a rendszert piszkálni. Ahhoz, hogy még azután sem működik a rendszer hibátlanul, hogy refresh-eled, sok kommentárt nem kell fűzni.

Az hogy valakiknél pont jó valami annak nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#138076) mzso válasza Istyu74 (#138073) üzenetére


mzso
veterán

Ezen mi olyan meglepő? A legtöbb programnak nincs erre beállítása. Tipikusan csak multimédia programoknak van.

Konkrét szituációt nem mondtad, de sok esetben jól jöhet ha kényelmesen tudod váltani az alapértelmezett eszközt. Pl ezzel egy billentyűkóddal: https://github.com/Belphemur/SoundSwitch/releases

[ Szerkesztve ]

(#138077) Geth válasza mzso (#138075) üzenetére


Geth
addikt

Addig amíg úgy szar a win, hogy nálam jó, Nálad meg nem, addig nem aggódom :)

(#138078) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Van tippetek arra vonatkozólag, hogy honnan érdemes árajánlatot kérni egy 100 gépre vonatkozó mennyiségi licencre? (MAK)

előre is köszi

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#138079) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Szeretnék kérdezni valamit:
16GB Ram van a gépemben. Windows 10 esetében jobb ha alap beállításon van a lapozó fájl mérete, azaz a rendszer kezeli, vagy átállíthatom kisebb méretre anélkül, hogy gondom lenne belőle?

Illetve a másik kérdésem, hogy a gyorsindítás lehetőséget érdemes bekapcsolva hagyni vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#138080) Geth válasza Szellem. (#138079) üzenetére


Geth
addikt

Itt is ennyi van a gépekbe. Defaulton hagytam a lapozót, a gyorsindítást se piszkáltam. Soha semmi gond nem volt eddig.

(#138081) zolee001 válasza marec1122 (#138078) üzenetére


zolee001
őstag

A microsoftnál érdeklödj és átirányitanak a distributorokhoz
Kérj minél többtöl ajánlatot és annak alapján mérlegelj

(#138082) forizs.antal


forizs.antal
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy m.2 ssd amin a rendszer van (win10) egy laptopban, szeretném kicserélni nagyobbra.
Van valamilyen lehetőség arra, hogy egy az egyben klónozzam a rendszert és áttegyem a nagyobb ssd-re? Van külső meghajtóm ha arra van szükség.
Ha ez így megoldható akkor melyik programmal?
Remélem jó helyen kérdeztem :)

Köszi! :R

(#138083) Doky586 válasza Szellem. (#138079) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

lapozó fájl mérete: hagyhatod alapon, kivéve ha valami pici <120GB ssd-t használsz.
gyorsindítás: ssd esetén kikapcsolnám. Ha hdd-ről bootolsz akkor viszont jól jön. De ekkor észnél kell lenni alkatrészcsere esetén (pl usbhdd is).
Szerintem.

forizs.antal (#138082): [link]

[ Szerkesztve ]

(#138084) King Unique válasza forizs.antal (#138082) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván adott a lehetőség klónozni (+ infó), ahol ha nagyobb tárolókapacitású a célmeghajtó, akkor a lehet-e egyben pláne nem kérdés.

(#138085) borges7


borges7
aktív tag

A kijelölt backup-fájlt, ami 95 GB, ki szabad törölni? [link]
Módosítás dátuma: 2020.06.28.

(#138086) forizs.antal válasza King Unique (#138084) üzenetére


forizs.antal
újonc

Köszönöm az infókat! :R

(#138087) King Unique válasza Szellem. (#138079) üzenetére


King Unique
titán

Kikapcsolni nem javasolt teljesen a lapozófájlt (példa), de szükség esetén egyéni méret beállítható. Viszont hacsak nem pl. 32 GB-os a rendszermeghajtó és tárhelyspórolás a cél, akkor felesleges és indokolatlan piszkálni, maradjon alapértelmezett beállításon és a rendszer kezelje.

Az előbbihez hasonlóan szintén alapértelmezetten bekapcsolt funkció a gyorsindítás, ami alapesetben maradhat bekapcsolva, bár ha SSD a rendszermeghajtó annál eleve nem gyorsít annyit az indításon mint HDD-nél. Kikapcsolni dual boot illetve több OS együttes használatakor lehet indokolt, meg pl. az ilyen esetek miatt, vagy még akkor sem feltétlen minden esetben, Shift + leállítás módszerrel is teljes leállítás hajtható végre bekapcsolt gyorsindítás mellett, stb.

(#138088) King Unique válasza mzso (#138075) üzenetére


King Unique
titán

Igen, szerintem is felesleges tovább írogatnod és terjesztened a butaságokat, azt máshol kell. :B
Valóban, ahhoz tényleg nem kell sok kommentárt fűzni, ha még egy apró kis frissítés telepítése, szükség esetén a problémára megoldás keresése sem megy önállóan és ekkora kihívás.
Igen, annak pont nincsen másokra nézve akkora jelentősége, hogy esetedben nem jó az a valami.

(#138089) Pyttawrx válasza Szellem. (#138079) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lapozófájl defalut, gyorsindítás sem kell babrálni. Van aki ssd-nél kikapcsolja, de igazából nincs rá szükség, hogy kikapcsoljuk. HDD-nél meg hagyd bekapcsolva :)

(#138090) Pyttawrx válasza mzso (#138068) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én sem tapasztaltam hibát egyik gépen sem. :)

(#138091) mzso válasza King Unique (#138088) üzenetére


mzso
veterán

Ja, teljesen működésképtelen volt a frissítés a window update-ben és nem oldotta meg semmi. De ne a szar oprendszert hibáztassam....

(#138092) Geth válasza mzso (#138091) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem hibáztasd tovább, az szokott segíteni.

(#138093) Pyttawrx válasza mzso (#138091) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vélhatően nálad van/volt valami. Ne keverd nem tömeges a hiba. Sőt lehet sokat vártál és halasztottad nem? Most volt egyik ismerősöm gépe ezért nálam, még a 1909 volt rajta, és netről nem akart frissíteni. Pendriv-ról viszont ment rendben

(#138094) King Unique válasza mzso (#138091) üzenetére


King Unique
titán

Ami vélhetően nem magától lett olyan, hanem a korábban említett okok miatt, de végül csak sikerült megoldani, lásd in-place upgrade. Sőt, lehet ment volna a linkelt útmutatóban lévő általános módszerekkel is, amik a leírtak alapján nyilván nem lettek mind kipróbálva, odáig már nem sikerült eljutni... Igen, nem feltétlen csak azt kellene, bár esetedben mindegy mert úgyis csak azt fogod, meg nyilván könnyebb mindent teljes egészében a rendszerre fogni és persze a user mindig mindent jól csinál, vagy csak azt hiszi. :D

[ Szerkesztve ]

(#138095) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott egy Windows 10 - 1803-as, azt írja, hogy a Windows terméktámogatása lejárt, de nagyon nem akar frissebbre sem frissülni.

Van valami trükkje? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#138096) King Unique válasza Graphics (#138095) üzenetére


King Unique
titán

How to Check for and Install Windows Updates in Windows 10
How to Upgrade to Windows 10
How to Update to Latest Version of Windows 10 using Windows 10 Update Assistant

Rég lejárt a 1803-as verzió támogatása, pláne a Home és Pro kiadásoknál... Persze hogy nem akar frissülni, ha blokkolva van a Windows Update helyileg / külső programmal, mert amúgy már rég telepítette volna az új funkciófrissítést, megtörtént volna az upgrade egy újabb Windows 10-verzióra. :))

[ Szerkesztve ]

(#138097) Pyttawrx válasza Graphics (#138095) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nemrég írtam pont. :) Pendriveról indítsd el a telepítőt, )friss iso mct + rufus, de rufus nélkül is jó), minden fájl megtartása, és megy. :)

(#138098) Doky586 válasza Graphics (#138095) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így jár az aki ronggyá crackeli tweakeli a windowsát. Installáld tisztán (partíciókat letörölve) újra, [link] az a biztos, és a crackelések is eltűnnek...

[ Szerkesztve ]

(#138099) King Unique válasza Pyttawrx (#138097) üzenetére


King Unique
titán

Ezt már többször olvasom itt és továbbra sem világos, hogy a Windows 10 alól indított verziófrissítésnél a frissítési segéd, MCT, ISO in-place upgrade módszerek használatához mégis minek kell pendrive, minek külön arra kiírni és onnan indítva futtatni a telepítőt? :F Bár az igaz hogy opcionálisan lehet, de nem létszükséget az előbbi módszerek használatához.

[ Szerkesztve ]

(#138100) Pyttawrx válasza King Unique (#138099) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze nem létszükséglet. Egy módszert írtam, arra he megy windows alól. Nekem azért könnyebb ez ilyenkor mert kéznél van a telepítő. Nyilván ha megy win alól, akkor felesleges. A kérdező azt írta, hogy win aló nem frissül. Neki van is telepítője, ha jól sejtem. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.