Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139301) tordaitibi válasza King Unique (#139295) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

El is felejtem a diskpart miket tud.
Elvette a betűjelet és már meg is van a régi F adatpartícióm, nem kellett külső szoftver.
Köszönöm szépen!

DISKPART> list volume
  Volume ###  Ltr  Label        Fs     Type        Size     Status     Info
  ----------  ---  -----------  -----  ----------  -------  ---------  --------
  Volume 0     C                NTFS   Partition     40 GB  Healthy    Boot
  Volume 1         EFI          FAT32  Partition    500 MB  Healthy    System
  Volume 2                      NTFS   Partition    517 MB  Healthy    Hidden
  Volume 3     D   windows10    NTFS   Partition     39 GB  Healthy
  Volume 4     I   adatok       NTFS   Partition    722 GB  Healthy
  Volume 5     J   w10_save     NTFS   Partition     43 GB  Healthy
  Volume 6     K   mindenes_hd  NTFS   Partition      9 GB  Healthy
  Volume 7         EFI          FAT32  Partition    512 MB  Healthy    Hidden
  Volume 8     E   Ventoy       NTFS   Partition    101 GB  Healthy
  Volume 9     F   VTOYEFI      FAT    Partition     32 MB  Healthy
  Volume 10    G   vtoy_data    NTFS   Partition    602 GB  Healthy
  Volume 11    M   vtoy_mndns   NTFS   Partition     14 GB  Healthy
  Volume 12    H   vtoy_winsav  NTFS   Partition     51 GB  Healthy
DISKPART> select volume 9
Volume 9 is the selected volume.
DISKPART> remove letter F
DiskPart successfully removed the drive letter or mount point.

(#139302) Geth válasza movax (#139292) üzenetére


Geth
addikt

Hol lennénk, ha csak azt csinálnánk, amit a MS ajánl és tanít...
Egy sokkal kevesebb hsz számú topikban :DDD

(#139303) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

USB random ki-be kapcsol, az egerem kvázi laggol emiatt, képtelenség bármit is csinálni a gépen. Eszközkezelőben letiltottam az energiagazdálkodást, de ennek ellenére is random diconnectel az egér, majd vissza. Agyrém.
Két másik egérrel is ugyanez, úgyhogy nem device probléma.

Gondolom újra kéne raknom az USB drivert, viszont nem akarom szétbarmolni a rendszert, ezért inkább kérdezek. Pontosan hogyan kéne eljárnom?

A gép egy Zephyrus g14 lapos

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#139304) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog


Evvel mit lehet kezdeni? Főleg ha 10x ekkorára nő a dwm.exe ram felhasználása. Vagy a VRAM felhasználása is megnő. Pl 500+ MB egy 4 gb-os vganál már a játék rovására megy konkrétan. 60 fps -- > 15 fps

(#139305) Fire/SOUL/CD válasza --Disztroj-- (#139303) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Neten utánaolvasva többen írtak a jelenségről és ahol sikerült megszüntetni a hibát, ott minden esetben BIOS-t frissítettek.
Elsőre nézd meg, hányas verziójú a BIOS-od (WIN+R gomb, MSINFO32 beír és enter) ott majd látni fogod. Ha régi a BIOS és van újabb, akkor érdemes lehet feltenni.
Ügyelj arra, hogy ennek a laposnak 5 verziója is van, a BIOS letöltése előtt a megfelelőt válaszd ki a gyári oldalon!

Nagyon fontos: Ha nem tudod, hogyan kell BIOS-t frissíteni és azt sem tudod, hogy azt követően szükséges lehet a BIOS újbóli beállítására, akkor bele se kezdj!!!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139306) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék használni egy tálca / Tray Radio / alkalmazást a rendszeren, de valamiért felhasználó alatt ennek az alkalmazásnak nincs hangja, csak root alatt. A hang kimeneti beállítások ugyanazok, de nem jövök rá, hogy mi lehet a baj. Van ötletetek, hogy mit kellhet még beállítani, vagy módosítani?

(#139307) Fire/SOUL/CD válasza Laszlo733 (#139306) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kipróbáltam. Futtasd admin joggal a user fiókban is egyből szólni fog.
(Ha fel tudtad telepíteni korlátozott fiókban, akkor nyilván tudod az admin jelszót is (ha van))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139308) Laszlo733 válasza Fire/SOUL/CD (#139307) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Hogy ez nem jutott az eszembe...... :W köszönöm szépen! :R

(#139309) somasz válasza King Unique (#139283) üzenetére


somasz
addikt

Köszi! Nincs hibakód, ami alapján tudnék haladni. A cache törlés nem segített. Az in-place upgrade nem hajlandó lefutni, nem tudja megállapítani, hogy alkalmas-e a windows 10 frissítésre a gép (ilyet még nem láttam...)
Clean install szóba sem jöhet, ezen a gépen van a legtöbb telepített program, amit valaha láttam, plusz ma vissza kéne adnom.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#139310) movax válasza Geth (#139302) üzenetére


movax
őstag

Hát, erről nem vagyok meggyőződve, jellemzően a hivatalos kurzus követői jönnek ide a problémáikkal.

(#139311) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Win10-emen ( asztali gép) nem jövök rá mi okozhatja hogy nem megy el avó állapotba a gép. Az energiagazdálkodásnál minden be van állítva hány perc múlve menjen, minden más beállítást megnéztem valami van-e ami tiltja, de nem találok ilyet.
A napokban töltöttem le az utolsó frissítést ami után 1-2x működött, de aztán már megint nem megy. Pedig semmi nincs bekapcsolva pluszban.
Egyszerűen mégsem kapcsol le a gép. A monitort kikapcsolja amikor kell, de az alvás nem akar menni.
Hol lehetne utánanézni mi nem engedi, vagy mit keressek vajon?

(#139312) Geth válasza movax (#139310) üzenetére


Geth
addikt

Ez már sajnos a hasraütésre bemondás territóriuma, én meg pont az ellenkezőjét tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

(#139313) --Disztroj-- válasza Fire/SOUL/CD (#139305) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Igen több verziója is van és amit linkeltél az pont nem az :D persze én nem írtam pontos típust.
Egyébként legújabb BIOS van rajta, ami júniusi és eddig tökéletesen jól működött minden.
Nagyjából 1-2 hetes ez a probléma és hang kíséretében válik le az usb és csatolódik vissza.
Ha minden portot lehúzok és csak az egeret hagyom, a probléma ugyanúgy jelen van.
Nekem ez rendszerhibának tűnik inkább, de nem tudom pontosan milyen eszközöket kéne újratelepítenem hozzá.

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#139314) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok! Nos King keollegadobott nem kevés infót, hogy miként tudom helyre állítani a rendszerem, de sajnos egyik sem akar összejönni.
A sztori dióhéjban, a notebook-ba a meglévő win10-es SSD-mellé bedobtam egy HDD-t amiről nem lett törölve a win11 ez pedig lelkesen mindennemű figyeleztetés stb nélkül felülírta a rendszerindítást az SSD-ről a HDD-re amit persze semmi esetre sem akartam.
Próbálkoztam recoveryvel hiába van fenntartott helye nem működik semmi áron.
Próbáltam egy másik itteni koléga leírása alapján létrehozni a boot-ot, az sem segített illetve már létezik a boot az EFI mappa is az SSD-meghajtón mivel ugye a hDD-n futó rendszerről megtudom ezt nézni.
Ellenben no bootable device. Továbbra is.
Végig nyomtam még egy verziót amikor kézzel törlöd az MSR-t, EFI-t, majd létrehozod újra. Nos ugye a diskpartban nem látott EFI-t csak egy MSR-t 16MB al, viszont nem engedett mellé createlni egy efi-t, olyanra hivatkozva hogy nincs hely vagy már sokadik partició :D :DDD :DDD
Ami ugye nagyon érdekes mivel az SSD-n netto 58Gb- hely van szabadon, ( természetesen próbáltam, hogy gyors rádurrantok egy windows-t lesz oldwindows a régiből és mindenki boldog, de ezt a windows telepítőben nem negedélyezte.)
Amikor a hibaüzenetre "reagálva" nem adtam meg az efi particio kreálásnál méretet ( a leírással ellentétben) akkor pedig kreált ismét egy 16MB-os partíciót system névre keresztelve, természetesen ez sem hajlandó elindítani semmit :N

A fixboot fis msr stb-n is túlvagyok :D

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#139315) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Heló,
van olyan csoda program ami régen működött a [Windows update downloader] windows 11 updates lists-el valahol? Mert pár frissítés nem akar felmenni,még önálló telepítővel sem. Valakinek valami ötlet, vagy tud valaki valami,ilyen külső erre való, használható programot?

Addig is köszönöm a helpet mkinek :R :R :R :R

(#139316) Fire/SOUL/CD válasza --Disztroj-- (#139313) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor valami a W10 lelkivilágában kellett, hogy megváltozzon...
Esetleg nem telepítettél fel a választható frissítések közül valamit? (touchpad driver, vagy kifejezetten USB-t érintő driver-t, ilyesmi)
A remekbe szabott halmozott előnézeti frissítések is többet szoktak ártani, mint használni, az sem cuppant fel? (erre a trutymóra gondolok)

Ha egyik sem, akkor az eszközkezelőben jobb egér az eszközön és eltávolítás, ha kérdi, hogy driver-el együtt, akkor igen a válasz. Ezt követően meg Windows Update frissítések keresése és újra felpakolja, gép restart, talán segít.

UI: Legjobb meg az lenne, ha lenne rendszermentésed a probléma előttről... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139317) lorcsi


lorcsi
veterán

legal win 10-et használok
tegnap frissítettem a java-t, szólt a rendszer h régi
az eredménye sz lett, h nem jön fel a start menü :F

volt már ilyen, de utána hamarosan jött egy win frissítés, és helyre rakta
most bosszant, h már megint nincs start menüm

hogyan lehetne helyre hozni ?

(#139318) --Disztroj-- válasza Fire/SOUL/CD (#139316) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Updateben simán mehetett fel trutyi, de ezt már nem tudom lekövetni, mindenesetre eszközkezelőben eljártam úgy, ahogy írtad, de az sem segített sajnos.

Azt hiszem eljött az ideje hogy Home-ról Pro verzióra updateljek. Eddig nem éreztem feltétlen szükségét / gépen a home volt előtelepítve /, de hátha ez a váltás kipöcköli a gondot a rendszerből.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#139319) saw1114


saw1114
tag

Üdv!ez mi lehet . windows update-ben jelen meg
*Bizonyos beállításokat a szervezet kezel.
Konfigurált frissítési hazirendek megtekintése

*a munkahely vagy iskola kikapcsolta a frissitéseket

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#139320) Joker88 válasza saw1114 (#139319) üzenetére


Joker88
őstag

én is ezzel szenvedtem. aztán hagytam a bűűbe :D

[pár hozzászólással feljebb]

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#139321) Fire/SOUL/CD válasza --Disztroj-- (#139318) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Home->Pro upgrade -bár simán kellene mennie- sokszor nem úgy megy, ez a vicc jól demonstrálja, mire gondolok. :DDD
Másrészt Home/Pro váltás esetén nem reménykednék, hogy megoldódik a probléma (bár 1%-t esélyt adok neki, mert az ördög nem alszik, csak nehogy 2 púpot kapjál tőle)... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139322) Szotyi222 válasza Joker88 (#139248) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

NÁlam alkalmasnak véli a gépet a win 11 re, ezért jelent meg. Miután tudattam vele hogy maradok a win10 nél tünt el a frisitésre utaló ikon.

(#139323) --Disztroj-- válasza Fire/SOUL/CD (#139321) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Nos, van bennem félelem, de annál nagyobb púpom már nem lehet, hogy másodpercenként szaggat az egér, bármit csinálok. :W :))

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#139324) Szotyi222 válasza --Disztroj-- (#139323) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Cserélj elemet ;]

(#139325) Fire/SOUL/CD válasza --Disztroj-- (#139323) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetleg még annyi, próbáld letiltani a TouchPad-t.
Elsőre W10-ben tiltsd le és próba (ha van bill. kombó rá pl. FN+F9 vagy F10, akkor azzal is próbáld ki), ha nincs változás, akkor meg a BIOS-ban.
(TuochPad device/Pointing Device vagy hasonló néven keresd)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139326) King Unique válasza saw1114 (#139319) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor értelemszerűen kapcsold vissza, ha csoportházirend szinten le lett tiltva, + nézd meg ezeket, ilyen egyszerű. ;)

(#139327) King Unique válasza Lacuss20 (#139314) üzenetére


King Unique
titán

Nem összevissza törölni kell a partíciókat, hanem megfelelően alkalmazni azt ami a másik topikban javasolva lett, + újra ellenőrizni és szükség esetén módosítani a BIOS/UEFI bootolási beállításait, lehetőleg csak az SSD legyen a laptopban, stb.
Egyébként annyi történhetett, hogy a HDD-n lévő W11 indítóbejegyzése lett elsődleges UEFI esetén a firmware-ben - pont ezért érdemes lecsekkolni a sorrendet - , de attól az SSD-n lévő W10 nyilván nem lett teljesen bootképtelen, normál esetben helyre kellene tudni állítani a rendszerindítást a javasolt módszerekkel. Bár ha be volt kapcsolva a gyorsindítás és úgy lett leállítva majd utána indítva a másik, akkor az okozhat problémát...
Ha nem sikerül megoldani és nem volt mentés sem, akkor marad kb. az újratelepítés, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#139328) --Disztroj-- válasza Fire/SOUL/CD (#139325) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

omg úgy tűnik a touchpad tiltás segített :DD köszi!!! :C
Végre tudok dolgozni / fuck /

Szotyi222: :DDD

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#139329) King Unique válasza somasz (#139309) üzenetére


King Unique
titán

Pedig normál esetben lennie kell hibakódnak ha sikertelen a frissítés telepítése és direkt linkelve lett hol kell keresni.
Ha a javasolt módszerek + ez tényleg nem használnak, valamint nem fut le még a repair install illetve in-place upgrade sem, akkor jól szét lehet ott cseszve a rendszer és ilyenkor márpedig jobb híján marad a cleain install, akár tetszik a tulajnak akár nem. + Ha már sok a telepített program és belakott rendszerről van szó, akkor eleve javasolt arról időnként mentést készíteni ami akár ilyen problémánál is jól jöhet, meg az ilyen usereknél amúgy sem árt...

(#139330) paolinho


paolinho
őstag

Segítsetek már légyszi' egy problémámat megoldani!
Szeretnék egy fájlt bemásolni egy mappába, de azt az üzenetet kapom, hogy "A hozzáférés le van tiltva". Ez valami új nálam, mert gyakorlatilag bármit, bárhová tudtam másolni korábban, mint Rendszergazda, most viszont ez akadályt eredményezett nálam. Azt is hozzátenném, hogy adott mappa, hová másolnék "Irásvédett"-ként szerepel a Tulajdonságok alatt. Itt hiába veszem ki a jelölést, mindíg visszaáll Írásvédett állapotra.

(#139331) King Unique válasza paolinho (#139330) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, azokat kellene ellenőrizni, mert konkrétumok - még az sem derült ki pontosan melyik mappáról van szó - nélkül max. tippelni lehet.

(#139332) paolinho válasza King Unique (#139331) üzenetére


paolinho
őstag

Nem szerettem volna semmi tiltott dolgot írni, de nagyjából egy key kiterjessztésű fájlt szerettem volna a Total Commander mappában elhelyezni. Ez korábban nem volt probléma mentesen működött.
Nézem, amit ajánlottál, köszi!

(#139333) paolinho válasza paolinho (#139332) üzenetére


paolinho
őstag

"Ez korábban nem volt probléma mentesen működött."

Na ezt elég zavarosan raktam össze.
Szóval a lényeg, hogy korábban nem volt problémám ezzel a metódussal.

(#139334) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Win10-en volt fent egy office 2007, amihez keresett igen sok frissítést. A 2007 le lett törölve, de azóta is ott vannak a frissítések a frissítés menüben, szeretné letölteni, és ellenőrizzem előtte. De hiába nyomok rá nem írja ki hogy az office méár nincs meg, mindig ott vannak. Hogyan lehetne eltüntetni ezt?

(#139335) mexel válasza mexel (#139334) üzenetére


mexel
veterán

Lehet hogy megvan egy régebbi válaszból kiindulva, köszönöm!

Szerk: mégsem sikerült. Töröltem a frissítési előzményeket, a Software Distribution mappából mindent, mégsem tűnik el. Ott van kb 50 frissíteni való az office 2007-hez, telepítés függőben módon :(

[ Szerkesztve ]

(#139336) mexel


mexel
veterán

Megvan, második újraindításra eltűnt. ( elsőre nem :F )

(#139337) Croft-21


Croft-21
őstag

Az vajon mitől van, hogy amikor beindul a képernyőkimélő, akkor a proci ventije teljes erővel felpörög? És csak akkor áll le, ha megrázom az egeret.

(#139338) Spec válasza Croft-21 (#139337) üzenetére


Spec
őstag

Ez több kérdést is felvet. Egyrészt miért kell 2021-ben képernyőkímélő? Utoljára még CRT monitoron volt értelme, ahol betudott égni a képbe viszonylag gyorsan bármi. LCD, vagy LED panelek esetében sok értelme nincs. Simán mehet statikus kép akár 30-60 percet is, vagy többet is bírnak. Utána meg elküldöd pihenni, és kész.
A másik kérdés, hogy milyen képernyőkímélő? Mert ami valami csiri-csáré 3D-s csoda, vagy valamit számoló izé (mondjuk mint régen volt a SETI@home), az simán meg tudja úgy izzasztani a CPU-t, GPU-t, hogy azért pörögnek fel a ventik. Az egér megrázásával csak kihozod a képernyőkímélőből, és azért halkul el.
Szóval a megoldás, hogy kapcsold ki a képernyőkímélőt, ha csak valami érthetetlen okból nem ragaszkodsz mégis hozzá, és inkább állítsd be, hogy menjen aludni (laptopon 10 perc múlva, desktop PC-n elég 30 perc múlva).

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#139339) daninet


daninet
veterán

Hogyan tudom desktop esetén a power gombot letiltani? Nincs ilyen opció az energiagazdálkodás/speciális energiabeállítások alatt, ez nem laptop hanem desktop.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#139340) Geth válasza daninet (#139339) üzenetére


Geth
addikt

admin powershell/cmd:
powercfg /setacvalueindex SCHEME_BALANCED SUB_BUTTONS PBUTTONACTION 0
Ha nem a balanced sémát használod, akkor SCHEME_MIN (teljesítmény) vagy SCHEME_MAX (takarék).

(#139341) baluka válasza Zoz (#139235) üzenetére


baluka
tag

Szia, köszi a tippet, bár egy HD5450 van a gépben, nem segített a driver takarítás sem, ill. a különböző verziójú driverek telepítése sem, safe modeban továbbra is minden megy...

Az rendszer SSD-t kivettem és egy teljesen más alkatrészekből álló gépbe átrakva szépen bebootol, de megintcsak a jelszóig jutok, azután fekete desktop kurzorral... :F

(#139342) baluka válasza Gargouille (#139250) üzenetére


baluka
tag

Sajnos új fiókkal is csinálja, driver takarítás megvolt, lásd előző hsz... :((

(#139343) tordaitibi válasza daninet (#139339) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nekem is desktop de nekem van olyan hogy "Nincs művelet"
Egyébként szerintem a leghasznosabb funkciók egyike, ha félig megfagyott a gép vagy usb baja lett menet közbe, így szabályosan le lehet állítani.
Nálam a Leállítás be is van állítva.

Az idióta Gépházba nézed, vagy a Vezérlőpultba, ott van a normális lehetőség.

(#139344) movax válasza tordaitibi (#139343) üzenetére


movax
őstag

Eredetileg a Dell-topikban vetettem fel, de nincs megoldás és gyanítom, hogy igen vastag windowsos vonatkozásai vannak a problémának.

Szóval: adott egy Dell Vostro 15 3510 laptop, 11. gen. i7-es procival, benne Intel Iris Xe grafikával, plusz egy nVidia MX350-es diszkrét csippel. A gépet a Dell Ubuntuval szállította, utólag került rá Windows 10 Pro.

A gond energiaügyi. Leginkább látható része az, hogy ha kihúzom az áramkábelt, nem halványul el a képernyő a beállított értékre és fordítva. Energiaséma egyetlen van, a Balanced, nem lehet a parancssoros megoldással sem visszavarázsolni sem High performance-t, sem Utimate-et, sem Power saving-et. Az Intel Graphics Command Centerben az energiagazdálkodási opció alatt nem elérhető egyetlen beállítás sem. Mindenféle driver-kombinációval ki lett próbálva: Intel-verziók, Dell-verziók, legújabb, régebbiek, de nem működik.

A BIOSban működik az autodimming, ott is van a fényerő-beállítás külön hálózati feszültségre, külön akkura. Tehát hardver-szinten rendben van a cucc, a gond akkor kezdődik, amikor az OS/driverek betöltődnek.

A Dell support nem tudott mit kezdeni a problémával, lepattintott, support-fórumokban nem találtam megoldást. Bármilyen ötletet, okosságot szívesen fogadok. :)

(#139345) daninet válasza Geth (#139340) üzenetére


daninet
veterán

:R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#139346) Kbali válasza movax (#139344) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nincs véletlenül egy Dell power management eszköz is telepítve?
Ha azt eltávoltod és az írmagját is eltünteted?

(#139347) movax válasza Kbali (#139346) üzenetére


movax
őstag

Azt is próbáltam, de eltávolítottam és az írmagját is eltüntettem. :) De amikor nem volt fenn, akkor sem működött a dolog.

(#139348) Geth válasza movax (#139347) üzenetére


Geth
addikt

Dell Vostro 3500 jelen, tökugyanez. Semmilyen Dell b*sz nem volt fent, tiszta telepítés. powercfg-vel be vannak állítva a vonatkozó beállítások.
Mivel más laptopokkal simán működik (függetlenül attól, hogy firmware-ben is megy vagy ott még nem), szerintem a Dell a ludas.

(#139349) movax válasza Geth (#139348) üzenetére


movax
őstag

Nocsak, ugyanez a problémád? Mit állítottál powercfg-vel? Én nem tudtam létrehozni vele a Balanced-en kívül semmilyen sémát.
Próbáltam libe ubuntuval is, ott sem működik a kábel-kihúz-képernyő-halványul.

[ Szerkesztve ]

(#139350) torok6


torok6
aktív tag

Sziasztok! Újra telepítettem a Windowst 10-et és ha leálitom a Windows akkor egy pillanatra mindig megjelenik hogy egy programot ami megy a háttérben nem tudott bezárni ezt hogy lehetne megnézni hogy mi az? Újra telepítés előtt nem írt ki ilyeneket.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.