Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139701) King Unique válasza koko52 (#139698) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a korábban említett SFC és DISM, valamint az újraindítás, frissítés + újraindítás, szükség esetén tweaker program eltávolítása (ha telepítve van), akkor még esetleg a repair install jöhet szóba in-place upgrade-del. Ha egyik sem, akkor meg jól szét lehet ott cseszve a rendszer és marad jobb híján a clean install... :D :B

[ Szerkesztve ]

(#139702) koko52 válasza King Unique (#139701) üzenetére


koko52
veterán

A vicc az, hogy egyik futtatása sem talál hibát. Tweek nincs Gondoltam egyet frissítem win11-re, a kliens szerint alkalmatlan rá a gépem. Az ok: ------ igen jól látod, semmi.
R5 3600, RTX3070, 32 Gb RAM jogtiszta win10.
Írtam a supportnak, az általad írtakat javasolják, szóval este kap egy boot lemezes javítást vagy clean húzást.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#139703) King Unique válasza koko52 (#139702) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor újabb X-akta, mert ez normál esetben nyilván nagyon nem így működik, meg pláne ha a leírtak alapján nincsen hiba, tweak program sincs telepítve, stb... :D :N
Az a "boot lemezes javítást" a meglévő W10 alól indított in-place upgrade, amihez nem kell semmilyen boot eszköz, a linkelt útmutató is elég világosan szemlélteti.

(#139704) koko52 válasza King Unique (#139703) üzenetére


koko52
veterán

Ez az alaphelyzetbe állítás akar lenni?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#139705) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok egy kis infóra lenne szükségem!

Az utóbbi időben vettem észre, hogy olykor egy-két másodpercre megjelent a tálcán az óra mellett egy kör közepén egy ponttal

Szerintetek ez mi lehet és miért/mitől jelenhetett meg? Figyelmeztetés akar lenni vagy mi ?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#139706) Jorus válasza sz.j (#139705) üzenetére


Jorus
nagyúr

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#139707) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Van egy TB3 képes USB-C csatis notebookom.

Ezt akartam egy Hisense 4K tévé HDMI kimenetéhez csatlakoztatni.
Sikerült is, volt kép, de csak 30Hz képfrissítéssel.
Szereztem egy másik USB-C to HDMI adaptert, ami képes 60 Hz képfrissítésre.
A tévé esetében maradt a 30Hz beállítási korlát. Más eszközön működik a 60Hz, és a Hisense tévével más eszköz működik 60Hz frissítéssel.

Hol tudom a regisztrációs adatbázisból kiütni a Hisense tévére vonatkozó információkat?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#139708) sz.j válasza Jorus (#139706) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na ezt nem tudtam ....
Köszönöm az infót! :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#139709) King Unique válasza koko52 (#139704) üzenetére


King Unique
titán

Szerinted a repair install talán egyenlő reset, az utóbbit írtam, linkeltem? Nem! :N
Az előbbi amúgy azért praktikus, mert annál a személyes fájlok mellett megtarthatók a telepített programok és beállítások is, míg az utóbbinál max. a személyes fájlok megtartása opció, de akkor ennyi erővel akár már a clean install is mehetne, ha nem cél a fájlok megtartása vagy van azokról másolat.

[ Szerkesztve ]

(#139710) FastFox66


FastFox66
kezdő

Sziasztok

lenne egy kis problémám, éppen egy windows 10 telepítőt csináltam rá másoltam a fileokat. Miután kész lett elkeztem a telepítést csak hogy itt a probléma a telepítő azt írta ki hogy a "A Windows nem tudja megnyitni a szükséges C:\Sources\install.wim fájlt." Szóval most nincs ötletem mit kéne tenni :F

[ Szerkesztve ]

Ha próbálkozol nem vesztesz, ha nem próbálod nem nyerhetsz.

(#139711) King Unique válasza FastFox66 (#139710) üzenetére


King Unique
titán

Telepítési adathordozó létrehozása:
How to Download Official Windows 10 ISO file from Microsoft
How to Create Bootable USB Flash Drive to Install Windows 10
Windows telepítő pen készítése Linux alatt

Telepítés:
How to Clean Install Windows 10
Windows 10 telepítés UEFI gépre v1
Egyszerű Win10 telepítés MCT-vel

Szerintem a linkelt leírások, útmutatók kellően világosak és egyértelműek, tessék aszerint csinálni, szükség esetén újra letölteni a Windows 10 ISO-fájlt megfelelő forrásból és másik pendrive-val is kipróbálni a telepítést, aztán akkor menni fog. ;)

[ Szerkesztve ]

(#139712) FastFox66 válasza King Unique (#139711) üzenetére


FastFox66
kezdő

köszi a segítséget. :)

Ha próbálkozol nem vesztesz, ha nem próbálod nem nyerhetsz.

(#139713) Medical válasza tylerddd (#139700) üzenetére


Medical
aktív tag

Üdv!
Win, Ctrl +O billentyűk, együttes megnyomásával előtudod hozni a virtuális billentyűzetet!

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#139714) tylerddd válasza Medical (#139713) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm! :R

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#139715) GAbre


GAbre
veterán


Valaki tudja hogy a viharba lehet letiltani,hogy magától ne települjenek a store-ból a xarok?
Rohadt idegesítő,hogy visszajön pl a képen látható command center.
És a legjobb az egészben,hogy nem hajlandó felismerni a gép a monitort(már nem első ilyen eset).
És még ráadásul még 1xi mozdulattal se lehet eltávolítani,hanem külön kattintgassak bele az alkalmazásokba,és úgy szedjem ki.Hogy aztán később magától újra leszedje a store... :W

Azt mondjuk elfogadtam,hogy van olyan,amit felrak,és 1eltalalán nem lehet törölni.
De talán még használni fogom,vagy tudom.
De pl ez az alienware-s szar,semmire se jó,és nem is működik!

Avatar

(#139716) isti732712


isti732712
aktív tag

Itt a 21H2 [link]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#139717) Fecogame válasza isti732712 (#139716) üzenetére


Fecogame
veterán

Ráadásul az LTSC verzió is itt van :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#139718) King Unique válasza Fecogame (#139717) üzenetére


King Unique
titán

Ami ugye a topikot látogató tagok és úgy általában a Windows 10-et használó userek nagy többségét nem érinti. :))

(#139719) VGYke válasza isti732712 (#139716) üzenetére


VGYke
addikt

A "keddivel" csak később érkezik?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139720) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!
Tegnap a biosban sajnos csináltam egy tms clear, azóta nem lát bootolható eszközt.
Ezt hogyan lehetne helyreállítani?

(#139721) Zoz válasza VGYke (#139719) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem megjött tegnap WU-n.

(#139722) Jorus válasza isti732712 (#139716) üzenetére


Jorus
nagyúr

Fel is ment rendben pikk-pakk (hogy ne csak mindig a problémák legyenek :D) .

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#139723) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Onedrive mappa tartalmát kellene lementenem egy gépről, és azt írja, amikor másolnám egy külső HDD-re, hogy írásvédett, és szüntessen meg az írásvédettséget. Az alkalmazásba nem tudok belépni, mert nem tudom hozzá a jelszót.

[link] Ezeket is kiírja, és van 0b-os fájl is.

Ezek közül nem tudom, hogy melyiket szabadna megpróbálnom a javításhoz, hogy nincs hozzá jelszóm, és, hogy mindenképp meg kell, hogy maradjanak a fájlok.

5let?

(#139724) Fire/SOUL/CD válasza [CS]Blade2 (#139723) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Próbáltál mást is másolni a külső HDD-re?(filmet stb)
Akkor nem jön a hibaüzi?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139725) [CS]Blade2 válasza Fire/SOUL/CD (#139724) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Igen. Csak az onedrive mappa tartalmát nem engedi. Egyébként jobb gomb tulajdonságoknál látszik, hogy nem írásvédett, üres a kis négyzet.
A rendszer alaphelyzetbe állítása fájlok megtartásával sem tudom, hogy játszik-e, ha nem tudom a jelszókat.

Az alap probléma, hogy 7. gen i3-as 4GB-ram és 500GB HDD noti, amin van onedrive, teams, spotify, meg office 365 aszem, és egy hálózati nyomtató,
és bekapcsolás után vagy 3-5 percig 100% a lemez használat.
Az is jó lenne, ha erre lenne valami, de úgy nézem, hogy elvileg minden rendben van, csak tetű lassú az egész. Ha megnyitok nagy nehezen egy 4K 60fps youtube videót, akkor azt viszi, szóval valszeg egyszerűen csak ennyire lassú ez az 500-as 2,5-es WD. Kellene bele egy SSD.

Az nem tudom, hogy normális-e, hogy feladatkezelőbe a teams és a spotify ilyen (6) (7) (8) darabba fut egy csoportba, mint pl. a böngészők.

(#139726) UnSkilleD válasza [CS]Blade2 (#139723) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

jelszó nékül szerintem nem fog menni

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#139727) coco2


coco2
őstag

Windows 10 licenszelési szabályairól egy kérdés. Telepíthetek jogtisztán azonos kulccsal kettő külön win 10-et, ha egyszerre mindig csak az egyik fut? Duplaboot os mindkét példánya win 10 lenne.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#139728) VGYke válasza Zoz (#139721) üzenetére


VGYke
addikt

Nálam WU-n nincs 21H2. Apropó! Itt, nem kellene az "Egyenlőre a Windows 10-nél maradok" gombra nyomnom?

Persze frissíteni akarok majd win 11-re, de nem most és a felirat nem zavar.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139729) hotkar válasza VGYke (#139728) üzenetére


hotkar
aktív tag

Miért nem válaszolsz, ha kérdeznek tőled valamit? ;]

(#139730) nicu71 válasza VGYke (#139728) üzenetére


nicu71
addikt

Nálam se jelentkezett ,sebaj majd a Media Tool.Le is töltötte ,el is kezdte telepiteni,de sajnos valami nagyon félrement,mert köv.ujraindításnál visszaállitotta saját magát.
Egyelőre nem kisérletezek tovább :) nem mai csirke a gép,de trének nem nevezném .

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#139731) King Unique válasza coco2 (#139727) üzenetére


King Unique
titán

1 db OEM/Retail licenc normál esetben egyszerre csak 1 eszközön, 1 rendszeren használható, többnél már előfordulhat aktiválási probléma, hibaüzenet.
Viszont egyazon PC-n működhet 2 db ugyanolyan kiadású (pl. Home/Pro) Windows 10, a másik is beaktiválódhat ugyanazzal a digitális licenccel, meg ha egyidőben mindig csak az egyik van használatban.

(#139732) King Unique válasza VGYke (#139728) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ha még tartósan nem cél a Windows 11-re váltás, akkor lehet opcionálisan az "Egyelőre (nem egyenlőre, ami mást jelent...) a Windows 10-nél maradok" maradok lehetőségre kattintani, sőt el is tüntethető a gépház Windows Update menüjéből.

Ha a Windows Update nem ajánlja fel egyből az új funkciófrissítést, akkor már számtalanszor ki lett tárgyalva itt, hogy manuálisan bármikor megoldható az upgrade a frissítési segéddel, MCT-vel, letöltött W10 ISO-val, sőt 2004, 20H2, 21H1 rendszereknél elég csak a 21H2 enablement package (KB5003791) letöltése és telepítése a 21H2-re váltáshoz, ami jóval gyorsabb az előbbieknél, + ezen verzióknál a gépházban a Windows Update is csak az utóbbit ajánlja fel.

[ Szerkesztve ]

(#139733) Zotya84 válasza coco2 (#139727) üzenetére


Zotya84
őstag

A kérdés jó, próbáld meg az egyiket aktiválni a kulccsal, és a másiknak ne adj kulcsot. Ha megeszi, akkor automatikusan netet kapva aktiválni fog, ha a gép közben nem változik jelentősen.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#139734) Doky586 válasza King Unique (#139732) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"egyenlőre" A lőre-nek van még más értelmezése is. :B

(#139735) King Unique válasza Doky586 (#139734) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan pl. az egye és egyen szavaknak is, de ugye itt nem erről volt szó. :N

(#139736) VGYke válasza hotkar (#139729) üzenetére


VGYke
addikt

Tőlem kérdezett valaki valamit? Hol? Most visszanéztem vagy 100 nekem címzett bejegyzést, de így sem látom!

King Unique: Köszönöm! Egyelőre :DDD annyira nem sürgős a 21H2 frissítés (pl. nem Linuxozom), csak kíváncsi voltam másnál hogy működik. Meg arra, hogy bizonyára ha nem tüntetem el azt a bizonyos Win 11 frissítésre felhívást, attól még érkeznie kell e egyéb Win 10 frissítésnek. Bár furcsa lenne ha nem, de Microsoftnál ki tudja.... Én minden esetre kivárom azt, hogy a WU felkínálja

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139737) OldMike válasza VGYke (#139736) üzenetére


OldMike
őstag

Szerintem csak arra gondolt, hogy a Windows tett fel neked egy kérdést, miszerint akarod-e most a W11-et.
Szerencsére nem haragszik meg az MS, ha nem is válaszolsz, a W10-ed akkor is fog működni :)

42LM660S

(#139738) seger


seger
addikt

HELP
Amióta kijött a kb5005565 nem tudom megoldani a hálózati nyomtatást. már el sem tudom távolítani a frissítést. Eddig uninstall és jó volt. De már nem tudom eltávolítani. Pár dolgot már próbáltam, de nem sikerült.
van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#139739) VGYke válasza OldMike (#139737) üzenetére


VGYke
addikt

:W :W :W Itt az ideje pihenni. Vagy inni valamit :DDD

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139740) King Unique válasza seger (#139738) üzenetére


King Unique
titán

Ha azóta már megjelent 2 db, illetve az előzetesekkel (preview) együtt 4 db kumulatív frissítés és azok telepítve lettek, akkor nem meglepő ha a 2 hónappal korábbit már nem lehet eltávolítani, meg ugye minek, ha azóta már elvileg javítva lett/lesz a nyomtatási probléma... :D :))

[ Szerkesztve ]

(#139741) seger válasza King Unique (#139740) üzenetére


seger
addikt

Most telepítettem újra a gépet. Friss telepítés, és windows 10 pro 21H2. Megosztom a nyomtatót, de nem tudok rá csatlakozni... Windows naprakész

(#139742) gygabor88


gygabor88
tag

Sziasztok,

Wifi problémával kapcsolatban kérdeznék. Adott egy asztali gép, benne egy tp-link tx50e wifi kártya, win 10 a kártyához tartozó legfrissebb driverrel. Gigabites digi net van behúzva, elméletileg erős routerrel (asus rt-ax58u). A jelenség az, hogy a net egy idő után belassul, kb 30-40 Mbps-re, de néha annyira leesik a sebesség, hogy egy ms teams meeting közben elkezd szaggatni a kép és hang is (nagyjából 4-5 Mbps). Ilyenkor újraindítás segít, amitől felugrik a letöltés olyan 100-130 Mbps-re, de ezt is nagyon keveslem. Amiket próbáltam:

- Lemértem más eszközzel. Nem router hiba, mert egy macbook pro ugyanabból a szobából 280 Mbps-t tud.
- Külön SSID-t kapott a routeren a 2.4 és 5GHz wifi. Így be tudtam állítani, hogy mindig az 5GHz wifire csatlakozzak. Amúgy alapból sokszor a 2.4GHz-t válaszotta a win és tapasztalataim alapján itt voltak a 30 Mbps körüli letöltések. Most az 5GHz ax wifin 70-130 között mozog.
- Energia sémának high performancet állítottam be. Régen laptop esetén már segített wifi problémában, most nem volt hatása.
- Ax helyett ac módban is próbálkoztam, mert a mac is azt használta. Nem volt jelentős változás.

Más fórumokon annyit olvastam, hogy mások is szenvednek ilyen problémától. Állítólag a fast boot kikapcsolása megoldja, de ha lehet, akkor kihagynám ezt az opciót. Bármi ötlet, hogy mivel lenne érdemes próbálkozni?

(#139743) szabonagyur válasza gygabor88 (#139742) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csereld le USB eszkozre es rakd a gep elejebe. Fel eve en is szivtam ilyen miatt, akkor router temaban azt irtak ezek a PCI-E cuccok le vannak arenyekolva lent, ki kene vezetni az antennat valahova.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139744) tordaitibi válasza Doky586 (#139734) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

egyenlőre=uniformizált bor :)

(#139745) hobizoli válasza gygabor88 (#139742) üzenetére


hobizoli
nagyúr

UTP nem lehet ?


:DDD

több drón kell ;P

(#139746) májkimiki válasza tordaitibi (#139744) üzenetére


májkimiki
őstag

Touché :C 1:1 a görnyedős után. :DD

(#139747) koko52 válasza King Unique (#139709) üzenetére


koko52
veterán

Megcsináltam, most ha bejön az asztal kihagy ezzel a kóddal: volmgr.sys

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#139748) Doky586 válasza tordaitibi (#139744) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

végre valaki megértette a lényeget! :K

(#139749) gygabor88 válasza szabonagyur (#139743) üzenetére


gygabor88
tag

Köszi. Sejtettem, hogy eszközcsere lesz. :(

hobizoli (#139745): Nem akartam kábelt vezetni több szobán át.

(#139750) VGYke válasza Doky586 (#139748) üzenetére


VGYke
addikt

Na most hosszú idő után ittam pár stampedlit, állok elébe minden szellemi kihívásnak, nincs aki legyőzzön :P Lőre lőre előre... :DDD

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.