Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139401) GEPESZ66 válasza st3v3np3t3r (#139400) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Már letöltéskor reklamál.
Ilyenkor az engedélyezést kell választani?

(#139402) hhgygy válasza GEPESZ66 (#139399) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nem tudom, jobb-e, de a Defender nem szokott vacakolni vele. (Asszem 1-szer engedélyezni kell első telepítés után vagy alatt)
Magyarra is állítható, igen, de én mindent angolul használok, mert sokszor hülyék a magyarítások.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#139403) hhgygy válasza st3v3np3t3r (#139400) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nekem 1000 mBit/s-s kapcsolatom van és semmilyen sebességnél soha nem fagyott még le a Vuze (korábban Azureus, nem tudom, miért kellett lecserélni, ez a hülye wazze-ra hasonlít, gyúrunk Vuze?)

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#139404) st3v3np3t3r válasza hhgygy (#139403) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem 500as Digivel kezdte el csinálni, akkor váltottam.
De a múltkor kipróbáltam őket, ugyan az volt a jelenség, 50MB/s felett kifagytak. :(((

Amúgy érdekes, mert nálad meg nem.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#139405) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!
Itt is felteszem a kérdésemet .... hátha ..
A Win 11 telepítése elött lefuttattam egy ellenörzést és akkor bukott ez ki!
Szóval:
Ez az lép fogad :W
/ windows update hiba történt próbálja meg később megnyitni a gépház alkalmazást /
Kép
Tudnátok erre valamiféle megoldást javasolni?
:R

(#139406) King Unique válasza Zen_Ronin (#139405) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen probléma másnál akkor volt, ha blokkolva lett a Windows Update szolgáltatás működése: [link], [link]. Ahol ha esetedben is ez történt, akkor a megoldás értelemszerűen a blokkolás, tiltás feloldása...

(#139407) movax válasza GEPESZ66 (#139401) üzenetére


movax
őstag

Ilyen szarságokért nem használok Defendert. Avira teszi a dolgát rendben, bár a qBittorrentet ez sem szereti. (És a default-mániások is szoktak morogni, hogy de, mindenképpen a Defendert kell használni, mert a MS ezt ajánlja). Azt szoktam csinálni, hogy telepítés közben, amikor mutatja a pontos telepítési helyet, ezt kimásolom és teszem a kivételek közé az Avirában, majd folytatom a telepítést, utána felmegy rendben és többé nem bántja.

[ Szerkesztve ]

(#139408) King Unique válasza movax (#139407) üzenetére


King Unique
titán

Ha ilyenkor az Avira esetében is a kivételek közé kell tenni az adott torrentklienst, ami szükség esetén ugyanúgy a Defendernél is megoldható + a PUA/PUP kikapcsolása is, akkor nem világos mi előnye van az előbbinek ilyen téren. Ja, megvan, semmi... :D :))

(#139409) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!
Egy ASUS laptop került gyári alaphelyzetbe állításra, előtelepített win10 1803 os-el.
Ráeresztettük a 20H2 funkció frissítést, le is töltötte 99%-ig azonban itt megállt már több mint egy órája. A többi összetevőre alatta és azt írja, hogy telepítés függőben de nem nagyon változik semmi. A feladatkezelő szerint: net adatforgalom nullán, disk i/o néha vmit jelez, de semmi nagyobb látható jele nincs hogy gőzerővel dolgozna a telepítésen.

Mi lehet így vele? Hagyjuk itt egy napra hátha magához tér? :F
:R

(#139410) movax válasza King Unique (#139408) üzenetére


movax
őstag

Számomra van egyéb is, korábban már megtárgyalásra került, nem foglak most győzködni, mert úgysem hiszed el/figyelmen kívül hagyod. :)

[ Szerkesztve ]

(#139411) King Unique válasza movax (#139410) üzenetére


King Unique
titán

Itt most arról volt szó, ami le lett írva, a tekintetben pedig láthatóan nincsen semmi előnye, pont azért felesleges is volt felhozni ha annál is ugyanazt be kell állítani. :N
Nem is kell, mert 3rd party AV lévén lehet esetlegesen némi előnye testreszabási lehetőségek és + funkciók terén a Defenderhez képest, de ugye nem ez volt a téma, meg már akinek szüksége van ezekre, mert alapesetben bőven elég lehet a Defender is, + az legalább kompatibilis a rendszerrel és nem okoz pl. ilyen anomáliákat, nem lesz sikertelen miatta a rendszer-visszaállítás, funkciófrissítés, stb. ;)

(#139412) Zoz válasza Aureal (#139409) üzenetére


Zoz
őstag

Töltögetés helyett célszerűbb egy aktuális (21H1) telepítő pendrive-ot csinálni, és arról indítani a frissítést SETUP.EXE-vel. (Bár ha nem kell a sok előtelepített vacak, akkor még célszerűbb szűz telepítést csinálni :) )

(#139413) King Unique válasza Aureal (#139409) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki pontosan milyen ASUS laptop, milyen CPU, mennyi RAM, HDD vagy SSD, stb. Ha gyenge hardveresen és HDD a rendszermeghajtó, akkor nem meglepő, ha sokáig szüttyög a funkciófrissítéssel.
Ha Wndows Update-en keresztül nem megy az upgrade, akkor másik lehetőség frissítési segéddel / MCT-vel / letöltött W10 ISO-val. A következő opció meg értelemszerűen a clean install - max. ehhez kell telepítési adathordozó illetve pendrive - , ahol 20H2 helyett akkor már az aktuális 21H1 verziót célszerű telepíteni, + ha szükséged van rá, akkor előtte a gyári telepítést lementeni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#139414) Pyttawrx válasza Aureal (#139409) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én amikor volt ilyen akkor nyomtam neki egy restartot, utána megcsinálta. Már nem emlékszem a potos menetére, régen volt már a 1803 :D. Ha úgy sem menne, akkor frissítsd a legujabb iso-val pendriveról, windows alatt indíts el a telepítőt

(#139415) Aureal válasza King Unique (#139413) üzenetére


Aureal
senior tag

De miért nem akkor a legújabb 21H1-et tolja magának? :F
Most közben 41% már a telepítési fázis úgyhogy lassan de biztosan... csak épp akkor a következő updatere is ennyit fog szenvedni?

[ Szerkesztve ]

(#139416) krealon válasza Croft-21 (#139395) üzenetére


krealon
veterán

"Kikapcsoltam a képernyőkímélőt, de ha elmegyek a géptől 10 percre és vissza jövök, akkor ugyanúgy azt tapasztalom, hogy fel van pörögve a CPU/GPU ventije, és ezt szintén csak úgy tudom megszüntetni, ha megrázom az egeret"

Elmenetel előtt nyisd meg a Feladatkezelőt (Ctrl + Shift + Esc , balra lent "Több részlet" ) és a CPU oszlop fejlécére kattintás után sorbarendezi a folyamatokat terhelés szerint.

Amikor felbőgtek a ventillátorok, nézd meg, hogy mi terheli a CPU-t (a legfelső sorban lesz megtalálható).

(#139417) Pyttawrx válasza Aureal (#139415) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az közel sem biztos, hogy annyit fog szenvedni. :)

(#139418) tpeter77 válasza Aureal (#139415) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Ha felment a 20H2 akkor sem biztos, hogy azonnal megtalálja a májusi frissítést.
Az iskolákban 20-30 gép van, de abból mindig van 2-3-5 ahol nem jön le a 21H1, csak ha a frissítő segédprogrammal tolom rá.
De az a frissítés már gyorsabban lepörög.

(#139419) King Unique válasza Aureal (#139415) üzenetére


King Unique
titán

Hát mert lehet még nem áll készen az adott PC a 21H1 verzióra (példa), vagy mivel csak opcionális frissítésként ajánlaná fel a Windows Update ezért nem azt telepíti egyből, stb. De nem téma, mivel a 20H2 verzió naprakészre frissítése után a 21H1 upgrade-hez elég csak a 21H1 Enablement Package letöltése és telepítése, ami manuálisan is bármikor megoldható és seperc alatt megvan, nem kell frissítési segéd, MCT, stb., + a hamarosan megjelenő 21H2 verzió esetén szintén. :))

[ Szerkesztve ]

(#139420) Aureal válasza King Unique (#139419) üzenetére


Aureal
senior tag

Köszi mindenkinek.
A konfiggal nem akartam dicsekedni, mert már újként is szégyen volt 4-5 éve, de hát tesóméknak ez tetszett, csak mert fehér volt. :DD
Celeron 1.6
4G RAM
1T HDD

Eleve se Celeront, se SSD nélkül nem vettem volna gépet, meg is kérdeztek, de az Euronicses eladó erélyesebb volt. :C

Az MS supportból iso lemezkép letöltésével meg már máskor is próbálkoztam, előtelepített win laptop esetén (HP), de hiába a legál szoftverkulcs, a weblap azt írta, hogy ilyen rendszerekhez nem elérhető a lemezkép letöltése. (Gondolom vmi HP saját build lehetett a backup partícióra rakva és ez kizáró ok a standard telepítő lehúzásához. A HP support meg beintett, hogy túl régi termék, no support.)

[ Szerkesztve ]

(#139421) King Unique válasza Aureal (#139420) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hát ilyen gyenge CPU és lassú HDD kombónál nem meglepő ha nyögvenyelősen megy az upgrade és a szokásánál tovább tart... :B

AZ ISO-fájl letöltésénél amiről írsz, az a Microsoft szoftverletöltés oldalán max. a Windows 7-nél volt, ellenben itt most eleve Windows 10-ről van szó, aminél nem kell semmilyen termékkulcsot megadni a W10 ISO-fájl letöltéséhez. ;)

[ Szerkesztve ]

(#139422) bekes.andras


bekes.andras
tag

Urak! Kellene egy kis segítség, mert nem tudom mi lehet a hiba... Win10-es gép, a probléma csak erre a masinára korlátozódik. HTTPS oldalak furán viselkednek és lassúak néha, Steam-en a Friends offline és nem tud kapcsolódni, a Store felülete teljes mértékben szétesett, nem jeleníti meg rendesen, és kidob játékból is, mondván nem tud hitelesíteni a VAC, az Origin egy időben nem indult el, de a neten találtam egy leírást, amiben egy DLL certifikátja nem volt oké, pár kattintás után rendben volt, és már nem mondta, hogy nincs internet elérés. Működik. A Cewe fotórendelő indításakor SSL hibát ír ki, adott weboldalakra. Más programok esetében is azt látom, hogy nincs kapcsolat... Mi a baj? Hogyan lehet ezt orvosolni, egyáltalán ez hogyan fordult elő? A segítségeket előre is köszönöm!

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#139423) modern válasza Zoz (#139380) üzenetére


modern
aktív tag

:R

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#139424) Aureal válasza King Unique (#139421) üzenetére


Aureal
senior tag

Igen, az még w7 volt...

(#139425) Voice24 válasza Zoz (#139389) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi a tippet, úgy tűnik, az egyik Ram halt be. Összesen 4 x 2 GB Ram volt a gépben, megfelelően párosítva. Azért így, mert eredetileg 2 x 2 GB-tal vettem a gépet használtan, és azt bővítettem 1-2 éve további 2 x 2-vel. Először az összes memóriát bent hagyva indítottam el a tesztet, de kb. 15 másodperc után FAIL üzenettel leállt, mert túl sok hibát talált. Ezután az újabb párost (CSX) kivettem, a régi Samukat teszteltem, nem talált hibát. Aztán a két CSX-et egyesével próbáltam, meglett a ludas, a másiknak elvileg nincs baja. Így - kicsit hülyén kinézve - 6 GB Ram-mal próbáltam ismét elindítani a gépet, de a win10 továbbra sem volt hajlandó elindulni, pendrive boot segítségével sem találta meg az indulást akadályozó hibákat, így laikusként nem tudtam mást tenni, mint újratelepíteni az egészet. Szerencsére most rendben működik minden. Ami fura, hogy az asztalon megjelent néhány, újratelepítés előtt használt programom szürke ikonja, persze el nem tudnak indulni, de némelyiket törölni sem engedi onnan.
Egy kérdésem lenne: ezt a windows vagy microsoft team akármit ki lehet kapcsolni? Mert ez is indulni akar az elején, bejelentkezéssel meg mindennel, de valahogy nem érdekel.
Ja, és a négyből egy Ram halála ilyen súlyos gondot okoz a win10-nél, hogy a rossz cucc kivétele után sem hajlandó elindulni soha többé?

(#139426) Doky586 válasza Voice24 (#139425) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már sokszor le lett írva; a gyorsindítást [kép] ki kell kapcsolni..! Különben így jársz.

(#139427) Aureal válasza King Unique (#139421) üzenetére


Aureal
senior tag

A touchpad görgetési irányt vajon hogy kell itt megfordítani?
HP-nél van külön is ez a Synaptic touch applikáció, de a mouse/touchpad fülön is meg lehetett oldani, az Asusnál viszont semmi ilyet nem találok. :F

Másik ide vonatkozó, hogy az Fn funkciógomb működést ugyanígy w10 alatt hogy lehet átállítani?
Most nyomni kell az Fn gombot pl. fényerő, hangerő változtatáshoz az F1 - F12 szekcióban. Azt szeretnék, ha nem kéne hozzá az Fn gomb is...
:R

[ Szerkesztve ]

(#139428) tpeter77 válasza Aureal (#139427) üzenetére


tpeter77
addikt

Ezt a BIOS-ban lehet engedélyezni/tiltani. Én pont úgy szeretem, ha az F1-F12 működik és a fényerőhöz kelljen nyomni az Fn gombot. De ez is szokás kérdése.

(#139429) Aureal válasza tpeter77 (#139428) üzenetére


Aureal
senior tag

Hmmm... oda érdekes lesz belépni, mert csak egy nagy Asus logo van a boot alatt, semmi cél gomb infó. :U

A touchpad irányt viszont windowsból kellett állítani (HP esetén legalábbis).

(#139430) Geth válasza Aureal (#139429) üzenetére


Geth
addikt

UEFI óta a Windowsból is be lehet lépni, Settings / Update & Security / Recovery alatt az Advanced Restart szekciót keresd. Utána a menüben valahol eldugva ott van hogy irány a firmware :)
Vagy elolvasod a kézikönyvét a gépnek.

(#139431) hotkar válasza Aureal (#139429) üzenetére


hotkar
aktív tag

(#139432) Aureal válasza hotkar (#139431) üzenetére


Aureal
senior tag

:R

#Geth :R

Touchpad gördítési irányfordításra esetleg ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#139433) movax válasza Aureal (#139427) üzenetére


movax
őstag

A touchpad beállításnál kell keresni a Gépházban:

Ha nincs ilyen funkció, akkor szívás, mert a Synaptics driverekből évekkel ezelőtt kivették ezt a beállítást (átadódott a windowsnak, precision touchpad, "újítás").

Én ezt úgy oldottam meg egy másik gépemen, hogy feltettem egy régebbi drivert (19.xxx Synaptics helyett 15-ös verziót, ennek még van saját beállítási felülete gesztusokkal, stb. az újakból kivették). Ez a driver viszont nem MS signed, tehát install előtt ki kell kapcsolni az aláírt driver ellenőrzést, majd letiltani a rendszerben az automatikus driverfrissítést.

Mindez persze akkor érvényes, ha Synaptics a touchpad. Ha Elantech, akkor ebben az irányban kell keresgélni.

(#139434) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv !
El adtam az ITX-es gépemet, érdekelne van e dolgom Microsoft fiókkal ? Gondolom el kell távolítani a gépet róla .
Jól gondolom ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#139435) Doky586 válasza viperabácsi (#139434) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak ha win licenszel együtt adtad el.

(#139436) Aureal válasza movax (#139433) üzenetére


Aureal
senior tag

Nincs ilyen menüpont, de még nagyobb szívás az, hogy az utóbbi win update frissítés óta, egy-két percen belül leáll a touchpad a gép bekapcsolása után, az egérkurzort nem mozgatja. Újraindítást követően is!
Driver frissítés nem talál újat és az eszközkezelő szerint minden rendben működik. :U

(#139437) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

Win 10 alatt van egy 1TB HDD van rajta 2 partició de szeretném őket összevonni, erre van lehetőség úgy, hogy az egyiken van adat a másik partició meg "üres"?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#139438) Cs1csó válasza AsakuraDave (#139437) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, de az ördög nem alszik esetleg ha meg tudod oldani előbb valahová mentsd le az adatokat.

(#139439) movax válasza Aureal (#139436) üzenetére


movax
őstag

Akkor viszont a biosban kellene megnézni, hogy van-e touchpad-beállítás, mert lehetséges, hogy ott kell emngedélyezni.

(#139440) Voice24 válasza Doky586 (#139426) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, most kikapcsoltam. Viszont újra meg kell bontanom a hardvert, ki kell szednem a CSX Ram-párom még működő modulját is, mert a garanciához mind a kettőt vissza kell küldenem, mivel kitben voltak. Így, hogy kikapcsoltam a gyorsindítást, a 2 GB Ram kivétele után el fog indulni a rendszer?

(#139441) bekes.andras válasza AsakuraDave (#139437) üzenetére


bekes.andras
tag

Szia!

Igen van! Az ingyenes változat is alkalmas erre. Az utolsó partíciót törlöd és kiterjeszted a meglevőt.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#139442) Doky586 válasza AsakuraDave (#139437) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A windows beépített lemezkezelője is alkalmas lehet erre. Mutass róla egy képet..

(#139443) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Cd kulcsos windows 10 van feltelepítve a gépemre, és minden adott, az 11-re való átállásra.
De még nem jött fel a képen az update menüpontban, hogy frissíthetem ...Ezt manuálisan megtudom csinálni?
Ami nekem fontos, hogy minden program maradjon a gépemen és tudjak rajta mindent úgy elérni, ahogyan az van a 10-es rendszeremen.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#139444) -Nomad-


-Nomad-
tag

Üdv! Hol tudom megnézni melyik program mennyi memóriát foglal?

(#139445) steewcv65 válasza -Nomad- (#139444) üzenetére


steewcv65
őstag

Feladatkezelo

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#139446) -Nomad- válasza steewcv65 (#139445) üzenetére


-Nomad-
tag

Köszi!

(#139447) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Nálam nincs gyors indítás menüpont, ahol lennie kellene. Win 10 pof.
Mi lehet az oka? Vagy hol keressem. Energia gazdálkodásnál ez nincs.
Lehet ezért indul lassabban az utóbbi frissítés óta?? 7 sec helyett 17 másodperc. Nekem nem volt bajom a gyors indítással.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#139448) krealon válasza Sztlaci (#139447) üzenetére


krealon
veterán

Tapasztalatom szerint a hibernálás/gyorsindítás csak akkor érhető el, ha minden hardverelemnek van megfelelő drivere.

(#139449) zolee001 válasza Sztlaci (#139447) üzenetére


zolee001
őstag

Biosban keresd

(#139450) Sztlaci válasza zolee001 (#139449) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Biosban engedélyezve van a Fast boot.
Elvileg minden driver az utolsó.
Érdekes.??
Majd meglátjuk a win11-est, de megvárom, amíg magától rám erőlteti ;]

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.