Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139851) weiss válasza NdrewSunix (#139850) üzenetére


weiss
addikt

Visszakéred a pénzed.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#139852) Doky586 válasza NdrewSunix (#139850) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem szabad megvenni olyan laptopot aminek a bios jelszava ismeretlen..!
(ez az első amit vásárláskor ellenőrizni kell, ha az eladó se tudja, sarkonfordulsz és elállni a vásárlástól)

(#139853) Parallaxis válasza NdrewSunix (#139850) üzenetére


Parallaxis
addikt

Próbáltál a jelszókérésnél simán entert ütni? Alapból nincs admin jelszó beállítva, egy enterrel továbblép.

[ Szerkesztve ]

(#139854) Tim82 válasza NdrewSunix (#139850) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt hiszem, még L590-nél is F12 a boot sorrend választó gomb. Bekapcsolás után azt nyomogasd, BIOS jelszó ellenére is működnie kellene.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#139855) NdrewSunix válasza Parallaxis (#139853) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Az az érdekes, ha simán nyomok egy entert, akkor indul a bios, de egyes dolgokat nem enged megváltoztatni valamiért.

#139852Doky586
Sajnos ez a hajó már elment. Ebből kell jelenleg kihozni amit lehet.

(#139856) Csupingo válasza NdrewSunix (#139855) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha most van rajt működő win és nem akar összejönni a bios-ba lépés, vagy a gyors boot-választó előcsalása (F12), akkor akár frissítheted is, vagy alaphelyzetbe állíthatod.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#139857) Geth válasza NdrewSunix (#139855) üzenetére


Geth
addikt

Általában kétféle belépést implementálnak, egy user és egy admin szintűt. Ha előbbi jelszó nélküli, akkor ebben semmi érdekes nincs.

(#139858) istvankeresz válasza NdrewSunix (#139850) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Most is WIN 10 van rajta? Be tudsz jelentkezni rendszergazda joggal? Ha igen, csinálj egy rendszer alaphelyzetbeállítást, ezzel lesz egy szűz WIN10-ed. Ha véletelnűl stimmel a kiadás, azaz home van a laptopon és home kulcsot vettél, akkor átírod a saját kulcsodra. HOME-ról tudsz upgradelni PRO-ra, ha PRO-t vettél. Visszafelé nem tudom.

Legrosszabb esetben SSD/HDD kiszerel, másik gépen installálod a WIN10-t és utána visszarakod. Win10 eléggé jól tűri a hardverváltozásokat, így letöltögeti a drivereket és megvagy.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#139859) Doky586 válasza NdrewSunix (#139855) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jól van telepítve a win? [link] 1-4

(#139860) NdrewSunix válasza Csupingo (#139856) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

F12-re előjön a boot menü, de sajnos nem engedi az USB-ről bootolást, mert le van tiltva biosban, amit viszont nem tudok megváltoztatni userként.

#139857Geth
Az user esetén nyomok egy entert és indul a bios, de szinte semmihez nem férek hozzá, az admin jelszót meg nem tudom sajnos.

#139858istvankeresz
Hát lehet ebből az lesz, hogy kiveszem a meghajtót. Vagy itt olyan lehetőség nincs, hogy az elemet kiveszem és alap helyzetbe áll a bios? Vagy valami bios reset, mint az asztali gépemnél?

#139859Doky586
A telepítés rendben, másik gépen indul vele.

(#139861) Csupingo válasza NdrewSunix (#139860) üzenetére


Csupingo
veterán

Dvd nincs a gépben? Ha most nincs oprendszer rajt, akkor talán arról elindul a telepítő.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#139862) Geth válasza NdrewSunix (#139860) üzenetére


Geth
addikt

Én pontosan tudom mi történik, csak azért írtam, hogy ebben nincs érdekesség.

(#139863) Tim82 válasza Csupingo (#139861) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dvd nincs a gépben?

Négy generációval előbb vezették ki az optikai meghajtót a Lenovo Thinkpad L szériában, szóval nincs. :N

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#139864) Doky586 válasza NdrewSunix (#139860) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem az volt a kérdés hogy másoknál más gépeken van e helyesen telepített windows, hanem az hogy nálad azon laptopon amit nem szabadott volna megvenned jól van-e telepítve..?

Én biztos visszakővetelném a pénzem, keressen más palimadarat akit átverhet a lezárt biossal..

(#139865) NdrewSunix válasza Doky586 (#139864) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Bocs félreértettem, azt hittem a kérdés, hogy a pendrivera jól lett e felrakva a win10 telepítő.

Bíztam benne van itt köztetek olyan hacker aki ilyen problémát is meg tud oldani valahogy. Lehet a darkweben kellene próbálkoznom. :)

Legrosszabb esetben megy vissza az előző tulajhoz, ha csak nem találok erre megoldást bármilyen módon is.

(#139866) movax válasza NdrewSunix (#139865) üzenetére


movax
őstag

(#139867) Zoz válasza NdrewSunix (#139860) üzenetére


Zoz
őstag

"Vagy itt olyan lehetőség nincs, hogy az elemet kiveszem és alap helyzetbe áll a bios?"
De van, nem is értem, hogy miért nem egyből ezzel kezdted :)
Ezt írja a Lenovo Hardware Maintenance Manual is, szedd szét a gépet, vedd ki az aksit, aztán vedd ki a CMOS elemet.

(#139868) Tim82 válasza Zoz (#139867) üzenetére


Tim82
nagyúr

TPM-es gépen a CMOS elem kivételével nem fog törlődni a BIOS jelszó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#139869) Zoz válasza Tim82 (#139868) üzenetére


Zoz
őstag

Attól függ milyen jelszó lett beállítva, a Lenovo leírása alapján a system management password törölhető így, a supervisor password nem. Egy próbát mindenesetre megérne a dolog, ha nem jön be akkor mehet vissza az eladónak.

(#139870) NdrewSunix válasza Zoz (#139869) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Na majd este megpróbálkozom vele, hátha szerencsém lesz.

#139866movax
Ránézek köszi!

[ Szerkesztve ]

(#139871) King Unique válasza NdrewSunix (#139850) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 témához nem világos mégis mi köze van a notebook specifikus problémának, hogyan lehet belépni a BIOS-ba, engedélyezni a bootolást USB-s meghajtótól, "kiütni" a BIOS jelszót, stb. :F Ez ügyben értelemszerűen a megfelelő notebook topikban, jelen esetnél pl. a ThinkPad (NEM IdeaPad) topikban kellene érdeklődni, nem pedig itt...

(#139872) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Biztosan volt már ilyen kérdés, szóval tessék majd beleverni az orromat egy-két linkbe. Próbálnék W10-re frissíteni egy W8.1 telepítést, de a frissítő egyszer csak leáll. Kiírja, hogy a telepítés sikertelen és kész. Az eseménynaplóban sem látok semmit. Merre induljak, hogy kideríthessem mi fáj neki, miért nem települ? Tudtommal még mindig mennie kellene az ingyenes frissítésnek még ha a MS már nem reklámozza.

(#139873) King Unique válasza ergoGnomik (#139872) üzenetére


King Unique
titán

Konkrétumok (pl. valamilyen konkrét hibaüzenet, hibakód az upgrade során) nélkül ezt max. a telejósda fogja tudni pontosan megmondani... :B
Általánosan amire érdemes odafigyelni az az, hogy pl. a C-n legyen kellő méretű szabad terület az in-place upgrade-hez, szükség esetén az esetlegesen inkompatibilis 3rd party programok (főleg pl. 3rd party antivírus program) és hardverelemek (pl. csatlakoztatva felejtett USB-s és egyéb, a frissítéshez nem szükséges eszközök) legyenek eltávolítva előtte, érdemes akár SFC és DISM ellenőrzést/javítás is lefuttatni upgrade előtt az esetleges rendszerhibák elhárításához + naprakészre frissíteni & újraindítani rendszert majd utána újrapróbálni az upgrade-et, + szükség esetén ellenőrizni hogy nincs-e esetleg valamilyen hardverhiba (pl. RAM, HDD/SSD), stb.

[ Szerkesztve ]

(#139874) NdrewSunix válasza King Unique (#139871) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

:R

(#139875) Zoz válasza ergoGnomik (#139872) üzenetére


Zoz
őstag

Makacskodó 7-eseknél nekem már többször is bevált az a trükk, hogy először rányomtam 7-essel egy javító telepítést, és utána már hajlandó volt 10-esre frissülni.

Esetleg te is megpróbálhatod, hogy előbb 8.1 javító telepítést csinálni, és aztán frissíteni.

(#139876) ergoGnomik válasza King Unique (#139873) üzenetére


ergoGnomik
tag

A DISM valamit tudott javítani, ami után már az SFC sem panaszkodott, de még mindig nem megy. A SetupDiag a következőt köpte ki:

Matching Profile found: FindAbruptDownlevelFailure - 55882B1A-DA3E-408A-9076-23B22A0472BD
SetupDiag version: 1.6.0.0
System Information:
Machine Name = SAKK
Manufacturer = BIOSTAR Group
Model = H81MLC
HostOSArchitecture = 1038
FirmwareType = PCAT
BiosReleaseDate = 20140609000000.000000+000
BiosVendor = BIOS Date: 06/09/14 14:13:54 Ver: 04.06.05
BiosVersion = 4.6.5
HostOSVersion = 6.3.9600
HostOSBuildString = 9600.20173.amd64fre.winblue_ltsb_escrow.211029-1700
TargetOSBuildString = 10.0.19041.1253 (vb_release_svc_prod2.210811-1921)
HostOSLanguageId =
HostOSEdition = Professional
RegisteredAV =
FilterDrivers = FileInfo
UpgradeStartTime = 2021.11.22. 19:14:52
UpgradeEndTime = 2021.11.22. 19:20:56
UpgradeElapsedTime = 00:06:04
CV = hw7LJdVtBEeJ/+NH
ReportId =

Error: SetupDiag reports abrupt down-level failure.
Last Operation: Finalize
Error: 0x80004005 - 0x50015
LogEntry: 2021-11-22 19:20:37, Error DISM DISM Provider Store: PID=2100 TID=3452 Failed to get the provider DISM Package Manager from the remote provider store. - CProxyProviderStore::GetProvider(hr:0x80004005)

Refer to "https://docs.microsoft.com/en-us/windows/desktop/Debug/system-error-codes" for error information.

Last Setup Phase:
Phase Name: Pre-Finalize
Phase Started: 2021.11.22. 19:20:29
Phase Ended: 0001.01.01. 0:00:00
Phase Time Delta: 00:00:00
Completed Successfully? False

Last Setup Operation:
Operation Name: Add [1] package C:\$WINDOWS.~BT\DUImageSandbox\SSU-19041.1310-x64.cab
Operation Started: 2021.11.22. 19:20:36
Operation Ended: 0001.01.01. 0:00:00
Operation Time Delta: 0:00:00:00,0000000
Completed Successfully? False

Egyelőre ez nekem kínai. Még nem sok mindent találtam erről a neten, csak egy másik jézuskát, akinek pont így nem megy. :(

(#139877) Armagedown válasza ergoGnomik (#139876) üzenetére


Armagedown
őstag

Tiszta telepítést csinálj, az működni fog LTSB verzióval is :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#139878) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

#139873 King Unique, #139875 Zoz, #139877 Armagedown
Köszi a tanácsokat! Végül az lett, hogy a hibára rákeresve egy helyen írták az ISO letöltését, felcsatolását és onnan végzett in-place-upgrade-et javaslatként egy sorstársnak, és az összejött.

[ Szerkesztve ]

(#139879) King Unique válasza ergoGnomik (#139878) üzenetére


King Unique
titán

Mármint gondolom erre célzol, ahol ha a frissítési segéddel / MCT-vel - nem írtad hogyan, melyikkel próbáltad - nem megy, akkor a felcsatolt ISO-val - lehetőleg microsoftos forrásból való konzumer W10 ISO-val, nem akármilyen tákolmánnyal - az in-place upgrade is valóban megér egy próbát offline módban.

[ Szerkesztve ]

(#139880) svgyula válasza NdrewSunix (#139855) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Van rá módszer. Sajna ahhoz szét kell szedni és megkeresni az alaplapi elemet. Ha megvan akkor kiveszed az aksit és a hálózati csatlakozót. Ezután kiveszed az elemet és a két csatlakozóját rövidre zárod egy gémkapoccsal. Ilyenkor a BIOS "elméletben" visszaáll alapokra. Ha ez nem segít akkor meg kell sajna keresni azt a tűt amivel ezt a műveletet üzem közben(elemmel) megtudod csinálni. Ez biztosan mindent nulláz.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139881) Szotyi222 válasza oriic (#23) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Storno

[ Szerkesztve ]

(#139882) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Windows Fényképnézegető köv. üzenetét hogyan lehet orvosolni?
"A Windows Fényképnézegető nem tudja megjeleníteni a képet. Előfordulhat, hogy nincs elegendő memória. Zárjon be néhány használaton kívüli programot,vagy (ha a merevlemezén kevés a szabad lemezterület) szabadítson fel lemezterületet,majd próbálja újra"
Én is találkoztam már vele Win10 Pro-n a saját gépemen, de most pl. apám gépén, Win7-en láttam. Emailben kapott jpg képet nem tudtam megnyitni, Paintből nyitottam meg.

(#139883) feketenorbi


feketenorbi
csendes tag

A Windows 10 nem ismer fel semmilyen IPhone-t USB-n keresztül. A töltés indul, de nem jelenik meg, hogy megbízható, vagy sem a készülék. Más iPhonenal sem megy, még az iTunesban sem látja egyiket sem.
Kipróbáltam, hogy egy tiszta vinyóra újra teszem a Windowst + iTunes-t, de semmit nem változott, így sem ismer fel egy telót sem.

Ez valószínű iPhone szoftver probléma lesz.
Tud valaki erről? Másnál is van ilyen probléma?

[ Szerkesztve ]

(#139885) rothfb


rothfb
veterán

Lenne egy láma kérdésem.
Érkezik egy 2021-es Asus Tuf Gaming laptop a mai napon. Egyelőre win10 kerül rá, a win11 is szóba került, de még nem érzem, hogy a win11 teljesen alkalmas lenne a mindennapi használatra. Egy másik gépünkön az van, de azon semmi fontos nincs, ezért kipróbálás céljából van fent, ott maradhat is, de ezen az új gépen win10 lesz. Egyelőre.
A kérdésem pedig az lenne, hogy win10 telepítése előtt kellhet e bármit mókolni a biosban (UEFI), hogy gpt-s legyen a partíció, ahová telepítem, vagy már alapból várhatóan ilyen lesz?
Én úgy gondolom nem kell, de gondoltam, azért megkérdezem.

(#139886) Zotya84 válasza NdrewSunix (#139874) üzenetére


Zotya84
őstag

Ha semmi fentebbi sem segít, akkor megpróbálhatod azt, hogy beszerzel egy régebbi (1709) telepítőt, és megcsinálod azzal, majd mehet a 21H2. Több gépen találkoztam ilyen gonddal, hogy a 1803 utáni verziók számomra is kideríthetetlen, nem logolt okból nem települt fel. Aztán egy sokadik oldalas találatú fórumon írták ezt tanácsnak. És működött minden esetben. Azóta is van készenlétben egy ilyen régi telepítőm, ha szükség lenne rá.

Egy próbát megérhet nálad is, ha semmiképp nem akarsz tisztát telepíteni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#139887) VGYke válasza Gabesz87 (#139882) üzenetére


VGYke
addikt

Ha lesz magyarázat, vagy megoldásod kérlek szólj, engem is érdekel. Itt a kérdésem óta nem szólt hozzá senki.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139888) Geth válasza rothfb (#139885) üzenetére


Geth
addikt

Ha UEFI módban bootol a telepítő, akkor GPT sémát fog létrehozni.

(#139889) rothfb válasza Geth (#139888) üzenetére


rothfb
veterán

F2-vel majd belépek a biosba, ott a boot menüből kiválasztom a pendrive-ot, akkor gondolom az uefi módnak "minősül".
Bocsánat, csak ezekkel az új uefi biosokkal nem minden világos számomra teljesen, ezért elnézést, ha hülyeséget kérdezek!🙂

(#139890) VGYke válasza rothfb (#139889) üzenetére


VGYke
addikt

Nos azért, előfordulhat hogy a BIOS-ban egyebeket is kell állítgatni / ellenőrizni (UEFI, AHCI, stb.). Keresd Doky586 LOGOUT írásait. (Pl. ez, de van tőle sok hasznos)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139891) rothfb válasza VGYke (#139890) üzenetére


rothfb
veterán

Telepítés előtt be lesz lépve a biosba mindenképpen és át fogom nézni a beállításokat...
Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!

(#139892) Geth válasza rothfb (#139889) üzenetére


Geth
addikt

Nem feltétlenül.

CSM on(létezik és be van kapcsolva)/off(nem létezik vagy ki van kapcsolva) + pendrive bootolható x módban -> következmény

CSM off + csak BIOS mód -> nem fog megjelenni a boot menüben
CSM off + csak UEFI mód vagy UEFI és BIOS mód is -> megjelenik, UEFI módban fog bootolni
CSM on + csak BIOS mód -> megjelenik, BIOS módban fog bootolni
CSM on + csak UEFI mód -> megjelenik, UEFI módban fog bootolni
CSM on + UEFI és BIOS mód is -> kétszer jelenik meg, lehet választani :)

Az UEFI BIOSban a CSM modul felelős a BIOS módban történő bootolásért. Sokszor tud ilyet a firmware és sokszor kapcsolható, de az is benne van a pakliban, hogy nincs CSM modul (tehát csak UEFI módban képes bootolni).
Nem feltétlenül jelenik meg a "CSM" az opciók nevében, van ahol szimplán BIOS-ként vagy legacy-ként hivatkozik rá a firmware.

(#139893) Doky586 válasza rothfb (#139891) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Telepítés előtt nem kell belépni az (uefi)biosba. Nem kell állítgatni semmin.
A gyors bootválasztó menüben (nem a biosban) kell a uefi:pendrive sort választani. [link]

(#139894) rothfb válasza Doky586 (#139893) üzenetére


rothfb
veterán

Igen, már ki is próbáltam.
Van egy legutolsó win10pro-s telepítős pendrive, amit bedugva egy másik laptopba (uefis asus vivobook pro) a bootmenüben megjelenik a pendrive 2x. Egyik sima, a másik előtt ott az uefi jelzés. Na nekem az uefit kell választanom majd... Ha jól értelmezem.

(#139895) Doky586 válasza rothfb (#139894) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen

(#139896) rothfb


rothfb
veterán

Még egy kérdés, ha telepítésnél az üres 512gb-nyi ssd adom meg (magyarul nem partícionálgatok a telepítővel), akkor később azért a lemezkezelővel le tudom csökkenteni a Win10 partícióját és létre tudok hozni az üressé vált területen egy második partíciót? Magyarul szeretnék két partíciót az 512gb-os ssd, de telepítésnél nem vacakolnék...

(#139897) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok.

Adott 3 egyforma pc.

A gond, hogy ebből 2 minden gond nélkül feltelepít minden update-et, a 3. viszont kb. 3 hónapja semmiféle biztonsági frissítést nem telepít fel. Újraindításkor annyit ír, h sikertelen volt a frissítés, és visszaállítja a működő állapotot.

Mind3-on win10 home oem van.

Próbálta mmost az imént win11-re frissíteni, az sem sikerült, újraindításkor visszaállította.

Persze tool-al.. Még megpróbálom majd pendrive-ról frissíteni, hátha az sikerül.

A havi frissítseket próbáltam nem update-ről telepíteni, úgy sem ment fel.

Semmiféle hibaüzenetet nem találtam sehol sem, ami utalna arra, hogy miért sikertelen a frissítés.

Véleményem szubjektív...

(#139898) Doky586 válasza rothfb (#139896) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen

(#139899) vidda1603


vidda1603
csendes tag

Sziasztok!
Vettem most egy új laptopot oprendszer nélkül. Megpróbáltam pendrive-ról rárakni a Win10-et, de ahol ki kéne választani, hogy melyik meghajtóra telepítse, nem jelenik meg az SSD. Más meghajtó nincs is, úgyhogy nem tudok továbbmenni.
Van tippetek, hogy mit kéne csinálni? A BIOS-ban felismeri a gép az SSD-t, bár boot menüben nem látszik (felteszem mert még nincs rajta windows)

(#139900) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni mert nem tudom merre induljak tovább a megoldás felé.
Van egy gépem:
CPU: AMD FX-8350
Alaplap: ASRock 970 Pro3 R2.3
Ram: 2x Kingston HyperX FURY 8GB DDR3 1600MHz
Videokártya: AMD Radeon R9 380
Táp: EVGA 600 B (80 plus bronze)

Két hónapja rendszeresen lefagy a gép. Eddig a böngészők(chrome, microsoft edge) és a memtest64 használata során tapasztaltam a lefagyásokat.

Friss Windows 10 (megvásárolt) rendszert, drivereket tettem fel abban reménykedve, hogy megoldja a hibát de nem.
Olvasgatva memória hibára gyanakodtam. Memtest64-et akartam lefuttatni hátha a ram lesz a bűnös. Amikor minden processzormag dolgozik akkor 16% nál újraindul a gép, ha csak egy mag dolgozik tesztelés közben akkor 50% fagy le.
Gondoltam biztos az egyik ram a hibás de ha külön-külön helyezem be őket akkor is ugyanígy történik minden.
Ebből arra következtetek valami mással van a hiba.
De mivel?

Minden tanácsot szívesen fogadok.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.