Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138951) King Unique válasza -szabi- (#138950) üzenetére


King Unique
titán

Inkább előtte készíts mentést a mostani BIOS/MBR módban telepített W10-ről, ami szükség esetén könnyen visszaállítható lesz. ;)

(#138952) -szabi- válasza King Unique (#138951) üzenetére


-szabi-
őstag

Igaz. :K

(#138953) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

Feltettem az új nVME (WD SN850) meghajtómra a Windows 10-et, csak egy "retard safe" kérdésem van, hogy a játékokra fennt hagyott területet itt gondolom "simple volume"-ként kell csinálnom?

Köszönöm! :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#138954) atala


atala
addikt

Sziasztok!
Elkövettem egy nagy hibát. A win10 Legacy módban van telepítve. Frissítettem a BIOS-t, és az új BIOS-ban csak UEFI mód van.
Most nem indul el a windows.
Helyre lehet ezt még valahogyan hozni.
Fontos dolgok vannak a rendszeren, olyan ami nem tudok csak a fájlokból átmásolni, egy újra telepítés alkalmával.
Mit javasoltok?

(#138955) King Unique válasza AsakuraDave (#138953) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván igen, hacsak nem tükrözést illetve szoftveres RAID-et akarsz csinálni, de akkor eleve dinamikus lemez kell, stb.

(#138956) King Unique válasza atala (#138954) üzenetére


King Unique
titán

How to Convert Windows 10 from Legacy BIOS to UEFI without Data Loss

Átkonvertálod a legacy (CSM) módban telepített Windows 10-et UEFI-sre, illetve ha nem bootol, akkor pendrive-ról a Windows 10 telepítőjét bebootolva és az alól.

(#138957) atala válasza King Unique (#138956) üzenetére


atala
addikt

Köszi a gyors választ.
Szerencsére sikerült a BIOS-t beállítanom. Van a BIOS-ban egy olyan menüpont, ahol kiírja a telepített operációs rendszert, ott kellett átálítani CSM módra, és így már sikeresen be boo-tol a Win10.
Nem is értem, hogy miért nem a Boot fül alatt lehet állítani, hogy CSM, vagy UEFI.
De jó tudni, hogy van lehetőség át lehet konvertálni utólag UEFI-re a windows-t.

Egyébként azért csináltam a BIOS frissítést, mert nem volt Security boot opció, ami a win11 frissítéshez kell. Gondoltam, az új BIOS-ben majd lesz, de ebben sincs.
De az is lehet, hogy csak azért nincs mert a mostani win10 nem UEFI módban van telepítve, de ebbe nem vagyok biztos, metennyire nem értek hozzá.

(#138958) Doky586 válasza atala (#138957) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát így te magad okozod a hibát..! Csak UEFI módban van secure boot.

(#138959) AxBattler válasza King Unique (#138938) üzenetére


AxBattler
félisten

Közi, mentettem! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#138960) atala válasza Doky586 (#138958) üzenetére


atala
addikt

Értem. Köszi.

(#138961) Ablakos


Ablakos
őstag

Laptop esetében lehetséges az energiasémák közötti automatikus váltás akkumulátor/hálózat energiaforrás változása esetén?

(#138962) Sub-ZeRo válasza Ablakos (#138961) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#138963) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Az lehet tudni, hogy 21H2 frissítés mikor jelenik meg? Számításaim szerint mostanában kellene megjelennie valamikor októberben.

Illetve most, hogy megjelent a Windwos 11 lesz még Win10-re nagyobb feature update vagy a mostani az utolsó és a jövőben már csak biztonsági frissítések jönnek?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#138964) King Unique válasza Ra's al Ghul (#138963) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég lett itt újra kitárgyalva, hogy október / november környékén érkezik a 21H2 de akár most is letöltheted ha annyira nem bírsz várni, valamint nyilván lesznek a 21H2 után is további funkciófrissítések Windows 10-hez de azok lehet (?) már csak kisebb fejlesztések lesznek mint ahogyan most a 21H2 is, vagy fene tudja, kérdezd a Microsofttól... ;)

[ Szerkesztve ]

(#138965) Ablakos válasza Sub-ZeRo (#138962) üzenetére


Ablakos
őstag

Szuper. És hogy kell ezt beállítani?

Itt tudok váltani kézzel, de hogyan fog a laptop automatikusan a kiegyensúlyozottról pl. a mindent bele sémára váltani, ha bedugom a konnektorba?
Vezérlőpult\Hardver és hang\Energiagazdálkodási lehetőségek

[ Szerkesztve ]

(#138966) Sub-ZeRo válasza Ablakos (#138965) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Itt ha be vagy dugva a hálózatra akkor tudod beállítani, hogy hálozaton és akkuval hogy viselkedjen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#138967) atee_13


atee_13
őstag

Előre is bocsi, ha ez nem 100% ig ez a topik.

Gyorsan vázolnám a problémám.

Laptop amolyan tv okosítónak van használva kijelsző nélkül hdmi kábellel összekötve a tv vel.
Pénteken mielőtt elmentem itthonról minden jó volt. Emlékeim szerint frissítést sem tett fel.
Most hazajöttem bekapcsolnám és látom, h kedz betölteni a win, wiszont amin felál elmegy a jel. A gép megy mert altf4 enter re bezár leáll.

Kivetítésnél lehet a probléma? Van gyorsbillenytű arra, h a tv is legyen kép? Ha nem muszáj nem akarnám szétbontani megint a kijelző miatt.

(#138968) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Vbox-ban virtualizált Win10 támogatja-e a WSL2 használatát, működnie kellene? Az alább látható hibaüzenetet kapom disztró telepítése közben, és a hibára rákeresve az lenne a megoldás, hogy engedélyezni kellene a virtualizációt BIOS-ban...

De itt ugyebár eleve egy virtuális gépről beszélünk, amiben engedélyezve vannak az alábbiak:

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#138969) Gargouille válasza A_ScHuLcZ (#138968) üzenetére


Gargouille
őstag

Itt ha jól értem az a helyzet, hogy egy virtuális gépben akarsz virtuális gépet futtatni. Szerintem ez így nem lesz nyerő.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138970) egykori


egykori
őstag

Szeretném kérdezni a hozzáértőktől, hogy az alábbi helyen 3 ilyen 1 GB-os mappa van (augusztusi, szeptemberi és októberi), a két régebbi törölhető?
c:\Windows\servicing\LCU\Package_for_RollupFix~31bf3856ad364e35~amd64~~19041...

Köszönet!

(#138971) King Unique válasza egykori (#138970) üzenetére


King Unique
titán

A Windows-frissítések letöltése és telepítése utáni "felesleg" szakszerű törléséhez való a lemezkarbantartó és a Tárterületsegéd, ahol az utóbbi működése automatizálható is. + Lásd egy másik válaszban bővebben kifejtve a lemezterület felszabadítása témát.

[ Szerkesztve ]

(#138972) zolee001 válasza A_ScHuLcZ (#138968) üzenetére


zolee001
őstag

nested virtualization -ra keress ré a vbox-nál

(#138973) zolikaDB


zolikaDB
veterán

(#138974) A_ScHuLcZ válasza zolee001 (#138972) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszönöm segítségedet, de az kérdező hozzászólásomba beszúrt képen látható, hogy már be van kapcsolva.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#138975) Kátai


Kátai
senior tag

Szándékomban van új laptopot vásárolni.
Na,most ha a régit legyalulom, az újra, rátelepítem a Win10-et, és bejelentkezek a Microsoft fiókomnak, akkor nem kell vásárolnom másik licencet?

(#138976) felora:)


felora:)
tag

Sziasztok!

Hálózati meghajtó csatlakoztatásával kapcsolatban szeretnék kérdezni.

Samba fájlmegosztást használok. 3 hálózati meghajtót csatlakoztatok a win-es gépre, 3 féle címen, különböző hitelesítésai adatokkal. (\\192.168.2.1\IRODA, \\192.168.3.1\MUNKALAPOK, \\router.srv\KONYVELES) - (Mind a három cím egy géphez tartozik)

Ezekre ugye ki van osztva X, Y, Z meghajtó betűjel. Amikor elindítom a gépem (a \\router.srv\KONYVELES megosztást csak az én gépemen elérhető), akkor az IRODA és a MUNKALAPOK megosztással nincs gondom, azok azonnal működnek is. Viszont a KONYVELES megosztást mindig kiírja, hogy nem sikerült csatlakoztatni... Ha megnyitom a fájlkezelőt és ott megpróbálok belemenni, akkor kéri a hitelesítési adatokat és csak akkor tudom mengnyitni, ha beírom neki. Hiába kattintok rá, hogy mentse el, ezt minden indításnál eljátsza. Ami érdekesség, hogy ha TotalCommanderrel nyitom meg a megosztást első alkalommal boot után, akkor nem kér semmilyen hitelesítési adatot.... Már próbáltam kiírtani (hitelesítési adatokat törölni, hálózati meghajtót leválasztani, aztán újracsatlakoztatni), de ez nem szűnt meg, a többi megosztást gond nélkül megy. Milyen lehetőségem van még?

(#138977) -szabi- válasza Kátai (#138975) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Az kell hozzá, hogy a win digitális licenccel legyen aktiválva. Illetve, hogy a digitális licenc hozzákapcsolódjon a microsoft fiókodhoz.

Ezután az új laptopon feltelepíted ugyanazt a win kiadást, bejelentkezel az MS fiókodba és futtatod az aktiválási hibaelhárítót ami jelentős hardvermódosítás után is újraaktiválja a Windowst.

Nekem így működött. ;)

SZERK:
Teljes cikk: A Windows újraaktiválása hardvermódosítás után

[ Szerkesztve ]

(#138978) mamboo


mamboo
tag

sziasztok,

ubuntu helyett win10-et szeretnek telepiteni. mikre kell odafigyelni a boot usb keszitesenel? mert ami van win10 pendriveom arrol nem tudok bootolni.
koszonom

(#138979) Kátai válasza -szabi- (#138977) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszönöm.Digitális licencem van.Mennyire bonyolult rátelepíteni az új gépre a Win 10-et?+
Kell valamit állítani a BIOS-ban? Annyira azért nem értek hozzá.Ez [link] a megoldás jó lehet?

(#138980) puhos363 válasza mamboo (#138978) üzenetére


puhos363
tag

Hali!
Összefoglaló?

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#138981) mamboo válasza puhos363 (#138980) üzenetére


mamboo
tag

vettem. :R

(#138982) egykori válasza King Unique (#138971) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm a megerősítést! A Lemezkarbantartó nem kettőt, hanem több mint 5 gigát törölt.

(#138983) Doky586 válasza mamboo (#138978) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#138984) mamboo válasza Doky586 (#138983) üzenetére


mamboo
tag

köszönömszépen :)

(#138985) Gargouille válasza felora:) (#138976) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez az SMB map-elés azon iskolapéldája, hogy "hogyan ne csináld". ;] De viccet félretéve, ha te valamiért ragaszkodsz ehhez a felálláshoz, akkor a helyedben írnék egy parancsfájlt, ami le - majd felcsatolja az összes mappát a megfelelő felhasználókkal és ezt a parancsfájlt ütemezve futtatnám bejelentkezéskor.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138986) bondixy


bondixy
újonc

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e, de hirtelen nem találtam mást.
Nemrégen újratelepítettem a Windows 10-et a gépemre.
3 winchester-em van. 2 db. SSD és 1 db. HDD. A kisebb SSD-n volt a Windows a másik kettőre pedig telepítettem, amit éppen akartam.
Most az újratelepítés után sajnos a HDD-t nem látja a Windows (a 2 db SSD-vel semmi probléma). A BIOS-ban látszik a HDD, és az eszközkezelőben is, de konkrétan a Windows nem látja és így formázni sem tudom. Azt is próbáltam, hogy újra elkezdem a telepítést,
de ott sem látszik a HDD. Tudnátok esetleg segíteni, hogyan tudnám "rábírni" a Windows-t, hogy észrevegye.
Előre is köszönöm.

(#138987) tordaitibi válasza bondixy (#138986) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Lemezkezelobe latszik? Inaktiv? Ha nem ntfs, fat, exfat, akkor nem is fog betujelet adni neki.
Keresobe kezded irni, Particiok.. es az elso talalat a lemezkezelo.

(#138988) snorbi82 válasza bondixy (#138986) üzenetére


snorbi82
senior tag

Vezérlőpult - Felügyeleti központ - Számítógépkezelés
(Aluról a második) Lemezkezelés - jobb alul fogod látni a meghajtókat.
Látni fogod, hogy melyik a HDD-d jobb egér rá és meghajtóbetűjel és....
Ott adsz neki betűjelet és már megy is. :)

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#138989) bondixy válasza snorbi82 (#138988) üzenetére


bondixy
újonc

Ezt a lehetőséget próbáltam, de sajnos ott nem látszik a HDD, csak a 2 SSD, meg a DVD meghajtó van ott.

[ Szerkesztve ]

(#138990) -szabi- válasza Kátai (#138979) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Amit linkeltél Windows 10 letöltő oldalt onnan leszeded a telepítési adathordozót készítő eszközt (jelenleg:MediaCreationTool21H1).
Nem tudom mennyire nem értesz hozzá a lépések nagyjából:
Elkészíti egy pendrivera a telepítőt (a licenc miatt azonos win legyen home vs pro).
A pendriveot rádugod az új gépre.
Beállítod a BIOSban, hogy lemezkezelés AHCI legyen, bootolás módja UEFI és pendriveról bootoljon (AHCI, UEFI új gép esetén szerintem már alapból be lesz állítva).
Elindul a pendriveról a telepítés, figyelj, hogy ne csatlakozzon hálózathoz.
A telepítési varázsló kérdezni fog pár dolgot remélem az mennyi fog.
Mikor eljut a hálózat részhez offline folytatod korlátozott telepítéssel.
Mikor végez a telepítéssel akkor csatlakoztatod hálózathoz belépsz az MS fiókoddal.
Futtatod az aktiválási hibaelhárítót és a régi gépről áthozod a licencet.
Röviden ennyi.
üdv
szabi

(#138991) dokee78


dokee78
félisten

Ma el kezdett valamiért le fagyni a rendszerem.
Friss a rendszer nem talál új frissiteseket.
Azóta nem telepítettem új programot.
Vírus irtót használok.

Van valami hiba kereső program?

A Gépház/Frissítés és biztonság menüben lévő hiba elhárításon kívül kellene valami más lehetőség.

(#138992) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Szeretnék frissíteni win11-re, viszont egy nagy gondom van: Legacyba van telepítve.
További gondom, hogy két meghajtó van a gépen és nem azon vannak valamiért a boot file-ok amin a win10 van fizikálisan telepítve. Ne kérdezzétek miért, ez van :/
Mivel külön van, így nem igazán tudom átkonvertálni UEFI-be a meghajtókat.
Van valami mód erre? Az újratelepítésen kívül, amit szívesen elkerülnék..
Előre is hála :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#138993) King Unique válasza bondixy (#138986) üzenetére


King Unique
titán

6 Ways to Open Disk Management in Windows 10
How to Change and Assign Drive Letter in Windows 10

"A BIOS-ban látszik a HDD, és az eszközkezelőben is, de konkrétan a Windows nem látja és így formázni sem tudom"

Ha a lemezkezelő helyett tévesen csak a fájlkezelőben nézed, akkor nem meglepő, + a "WIndows nem látja " kijelentés szintén téves ha az eszközkezelőben megjelenik... :B

[ Szerkesztve ]

(#138994) King Unique válasza sgery (#138992) üzenetére


King Unique
titán

Nem is kell kérdezni, nyilván a nem megfelelő telepítés és a figyelmetlenség miatt történt ez (példa). :B
Egy próbát esetleg megérhet az átkonvertálás, ami ha nem megy, akkor marad az újratelepítés UEFI szerint.
Az egyéb, Windows 11 specifikus kérdésekkel pedig át kellene fáradni a Windows 11 topikba, mivel értelemszerűen annak a témája.

[ Szerkesztve ]

(#138995) sgery válasza King Unique (#138994) üzenetére


sgery
őstag

Ezt a linkelt átkonvertálósat már megtaláltam mielőtt írtam és próbáltam ezek szerint is, de sajnos nem sikerült.
A sima cmd-be beirogatósnál nem csinál igazán semmit a műveletre, az aomei program-nál pedig azért nem akar dolgozni mert külön meghajtón van a partició.
Akkor nincs más megoldás? Nem lehet valahol a win. boot dolgokat átpakolni egyik meghajtóról a másikra? Szomorú vagyok :(

Azért ide írtam, mert végülis win10-be kell megoldani a leírt hibát - a win11 intstall csak egy cél :D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#138996) bondixy válasza King Unique (#138993) üzenetére


bondixy
újonc

Amit belinkeltél (6 Ways to Open Disk Management in Windows 10) azt néztem én is (lemezkezelés). Itt nem látszik a HDD, amiről írtam.
Az "eszközkezelőben" viszont igen, ebből gondolom, hogy a hardvernek nincs baja. Meg fura is lenne, hogy pont akkor romlott volna el, amikor újratelepítettem a Windows-t.

(#138997) King Unique válasza sgery (#138995) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mi nem sikerült? Az MBR2GPT csak egy módszer a több közül, linkelve volt egy másik, a manuális átkonvertálás, létrehozás is.
Ha nem megy, akkor jobb híján marad az UEFI szerinti clean install, ennyi. Illetve akkor már értelemszerűen a W11-et is lehetne, ha eleve az arra történő váltás a cél. + Akkor legalább lehet gyakorolni hogy modern, UEFI-s hardverre modern Windowst eleve UEFI bootolási mód szerint telepítünk bekapcsolt Secure Boot mellett - akkor nem utólag kell átkonvertálni, bekapcsolni, stb. - és nem pedig legacy (CSM), az utóbbi értelme ilyen felállásnál eleve rejtély. :))

[ Szerkesztve ]

(#138998) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok.

Ha egy új gépen a win nem látja a másodlagos lemezt (HDD) akkor hol érdemes keresni a hibát?

(#138999) King Unique válasza bondixy (#138996) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nézd meg a tárolóhelyeknél, ha ott sem és BIOS szinten sincsen letiltva, akkor meg a PC-ben ellenőrizni kellene a SATA fizikai csatlakozást (port, kábel).

(#138998) Ryder62:
Épp az imént volt erről szó, de sebaj, már megszoktuk hogy ismételni kell. :D :B

[ Szerkesztve ]

(#139000) bondixy válasza King Unique (#138999) üzenetére


bondixy
újonc

A tárolóhelyeknél sem látszik sajnos :(
Próbáltam a kábelt is megnézni a gépben, de elvileg azzal is minden rendben.
Mindegy ez van, azért köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.