Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139451) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Parancssorból sikerült visszaállítani.
powercfg /hibernate on
majd
powercfg /h /type full

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#139452) Doky586 válasza Sztlaci (#139447) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért nincs mert parancssorban kikapcsoltad a hibernálást.
Ezzel kikapcsolt a gyorsindítás is és kikapcsolt a hibrid-alvás is.
Laptopoknál vagy ups-ről üzemelő asztali gépeknél jó is van így.

[ Szerkesztve ]

(#139453) bekes.andras válasza bekes.andras (#139422) üzenetére


bekes.andras
tag

Okafogyott! Ez lett a megoldás.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#139454) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Egy ismerősömnek ezt írja ki a windows, amikor telepíteni szeretné a Visual C++ bármelyik verzióját, valamint amikor törölni szeretné a korábbiakat:
'A használni kívánt lehetőség olyan hálózati erőforráson van, amely jelenleg nem áll rendelkezésre', majd alatta meg lehet adni a pontos útvonalat. No de ez csak egy exe, nincs másik útvonal.

Mi lehet a gond és hogy lehet ezt orvosolni? Találkoztatok már ezzel?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#139455) Geth válasza wolfman (#139454) üzenetére


Geth
addikt

Én ezt használom, korrekt kis csomag.

(#139456) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! A barátnőm laptopján Windows 10 Pro N verzió található, amit valami ismerőse rakott rá. Természetesen elkezdett aktiválás után nyöszörögni. Mivel magához a laptophoz járt Windows és a BIOS-ban van kulcs szeretném azzal aktiválni neki. A jelenlegi verzió érvénytelennek találja a kulcsot, ha kézzel adom meg, amit a parancssorral kiolvastam a BIOS-ból.

A kérdésem az, hogy újratelepítés nélkül egyfelől az "N" verzióból csinálható-e hagyományos PRO Windows? A Windows 10 Media Creation Tool amúgy már fent van.

Mivel gyanúm szerint a licenszkód Home verzióra szól, a kulcs megadásával megtörténik-e a downgrade?

Tudom, hogy a legjobb egy friss reinstall lenne, de sajnos nincs rá egy teljes hétvégém, mire minden visszaállítok neki. Köszi!

(#139457) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Mit jelent pontosan a win 10 S verzió megjelölés?
Erre nem lehet programokat telepíteni csak olyanokat amik a Store-ban megtalálhatóak?
Tehát mondjuk egy vírusirtót vagy képszerkesztőt nem lehet feltenni ami nincs a Storeban?

:R

(#139458) King Unique válasza krisi047 (#139456) üzenetére


King Unique
titán

How to Download and Install Media Feature Pack for N Editions of Windows 10
Downgrade from Windows 10 Pro to Home?

A Pro N kiadásból az MFP telepítésével lehet teljes értékű kiadást csinálni az N korlátozásai nélkül.
A Pro N kiadás aktiváláshoz nem jó a Pro és Home kiadás termékkulcsa, ez nem meglepő...
Szükség esetén megoldható a Pro —► Home downgrade, illetve N-es kiadás esetén a Pro N —► Home N downgrade. Ha "sima" Home kiadás kell, akkor jobb híján marad a Home clean install.
+ Legközelebb talán nem kellene olyan ismerőst a laptop közelébe engedni ügyködni, aki még a rajta lévő gyári W10 Home kiadást sem képes feltelepíteni / újratelepíteni, hanem helyette önkényesen Pro illetve abból az elcseszett Pro N kiadást telepíti aktiválatlanul / KMS "okosítással", ami egyszerűen siralmas... :B

[ Szerkesztve ]

(#139459) King Unique válasza Hoffer (#139457) üzenetére


King Unique
titán

(#139460) animatrix11


animatrix11
őstag

Szia

win10et, hogyan lehet rávenni, hogy automatikusan beállítsa az időt? felváltva használok hiveost és win10et, a win10 mindig késik jelenleg egy órát, neten található fixeket már próbáltam, a hiveost is beállítottam elvileg a helyi időzónára köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#139461) King Unique válasza animatrix11 (#139460) üzenetére


King Unique
titán

How to Fix Windows and Linux Showing Different Times When Dual Booting
Fix: Clock Reverts to Wrong Time After Computer (Server) Reboot

A neten található különféle leírások világosan szemléltetik mi a teendő - Windowst UTC szerint beállítani registy szinten és/vagy a Linuxon local time szerint - , ami nyilván működik is, csak megfelelően kellene alkalmazni...

(#139462) Hoffer válasza King Unique (#139459) üzenetére


Hoffer
őstag

:R

(#139463) wolfman válasza Geth (#139455) üzenetére


wolfman
veterán

Nem az a lényeg, hogy nincs meg a legfrissebb, hanem hogy a régi nem törölhető és az újak nem telepíthetőek. Sok verziót próbáltunk.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#139464) Geth válasza wolfman (#139463) üzenetére


Geth
addikt

Pont azért linkeltem ezt, mert ennek elég potens a törlő része:
Before installation, the script will check and remove existing non-compliant Visual C++ Runtimes, including the original EXE or MSI setups, or older MSI packages versions.
Próbáltátok?

(#139465) Voice24


Voice24
őstag

Erre esetleg valaki? :)

(#139466) fanti


fanti
addikt

Sziasztok!

3 ssd van a gépemben, külön mindegyik egybe van partícionálva MBR típusú partícióra, és mindhárom külön Win10-et tartalmaz, úgy, hogy nem tudnak egymásról a Windowsok, azaz legacy módban van a BIOS, és gépindításkor a BIOS boot szekvenciájából választom ki, hogy melyikkel szeretnék dolgozni.

Szeretném ha mindez így is maradna, de az egyik Win10-et szeretném Win11-re lecserélni, hogy kipróbálhassam.

Van erre mód, vagy nem lehet megcsinálni?

Ja, az alaplap természetesen tudja az UEFI módot.

Köszi előre is!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#139467) Doky586 válasza fanti (#139466) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor telepíts egyet tisztán (uefi-ben).. Mi a gond?

(#139468) King Unique válasza fanti (#139466) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a kérdést a Windows 11 topikban is feltetted és ott választ is kaptál rá. Ahol ha eleve a Windows 11-re váltás a cél, akkor abban a topiknak célszerű érdeklődni illetve folytatni a témát, meg 1 kérdést egyszerre lehetőleg 1 topikban kellene feltenni, nem a lottó ez, hogy beikszelünk egyszerre többet is... :B

(#139469) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Újratelepítettem a VirtualBoxot és visszaexportáltam egy pár héttel korábbi (OEM kóddal aktivált) Win10 pro-t. Gép exportálása *.ova fájlból, tehát minden hardverbeállítás is a régi maradt. Azt írja, hogy nem aktivált hardverváltozás miatt. HW változás miatti hibajavítást kérve sem aktiválta vissza. Ez mitől lehet?

(#139470) Geth válasza Krystal_s (#139469) üzenetére


Geth
addikt

A vboxot nem kenem, de gondolom a vm uuid-ja mászik el egy ilyen export/import mókánál.
Ha megvan az eredeti érték, biztosan megbarkácsolható.
Bár itt klónozásról írtak, de adhat támpontot.

(#139471) májkimiki válasza Krystal_s (#139469) üzenetére


májkimiki
őstag

Exportálásnál lehet választani a MAC címek megtartása vagy nem megtartása között. Ha nem tartod meg az azt eredményezi, mintha egy Win-es lemezt átpakolnál másik gépbe. Ott is ugrik az aktiváció, mert az egy másik hardver. VBox-ban ugyan ez történt.

(#139472) repvez


repvez
addikt

Tudja valaki, hogy mi az oka vagy hogy lehet megjavitani ha a frissitések nem töltödnek le?
Mult héten még minden rendben volt, azota semmi telepités nem volt a gépen.
Most a NET keretrendszerhez érkeztek frissitések, de letöltési hibát ir ki és ezt a hiba kodot dobja.
0x80070643

Rákerestem és az ott leirtakat megcsináltam, de még mindig ugyan ugy nem frissit.

(#139473) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Itt írtam róla , hogy eladtam az egyik gépet.
Olyan kérdésem lenne , hogy van itthon egy másik gép amin másik Microsoft fiók van használva. Olyat tudok csinálni ,hogy a másik ( eladott ) -en használt Microsoft fiókra áttérek a mostani gépen ? A winem aktivált marad ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#139474) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok
A ShowKeyPlus programmal olvastattam ki az adatokat:
Windows 10 Pro
Installed Key: xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxx *
OEM Key: xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxx
OEM Edition: Win 10 RTM Core OEM:DM
(Ezek valószínűleg a Windows 7-ről történő ugrade-ből jöttek)
Ha PowerShell-t alkalmazok, akkor a fenti OEM Key-t adja vissza
Gépházban: A Windowst a Microsoft-fiókjához kapcsolt digitális licenccel aktiválták
Szerettem volna megadni egy másik termékkulcsot a Gépház-ban, amire azt írta, hogy 'Ez a Windows-példány aktiválva van'.
Hol tudom megnézni a BIOS-ban, hogy ott mi van termékkulcsként?
Hogyan tudom megváltoztatni ezt az OEM-et?
Mind ezekre azért lenne szükségem, mivel a Windows 11-re történő átállásnál (adatok megtartásával) a 'Kiadás': Windows 11 Home lett.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#139475) coco2


coco2
őstag

Sziasztok

A win10-em nagyon sűrűn fagy mostanában.

Ha ctrl-alt-del-t nyomok, előjön a szervíz képernyő, és ott működik az egér klikk, szóval tudom, hogy az egerem működik. Mégis, a desktop alkalmasint teljesen megfagy. Az óra jár a jobb alsó sarokban (másodpercet is raktam, látom, hogy jár), a desktop nem teljesen halott, de akkor sem reagál semmire. Task lista nem mutat értelmezhető dolgokat. Néha "System Interrupts" 100% cput megeszik 4 mag 3.5 ghz-en. Nincs értelmes információ a process listen, hogy mi eszi a cpu-t. Az interaktivitás már csak akkor tér vissza, amikor többé semmi sincs ott - bármi is volt előzőleg. 4-5 perces fagyásaim vannak.

A hdd folyton kerreg, és nem tudom, miért.

Van vírusírtó a gépen (avast), nem hinném, hogy valami vírus. Ha az avast frissítene, annak nyoma lenne utólag. Lekérdeztem a drive töredezettséget, ilyen 1-2%, nem valószínű, hogy a diskfrag járkál állandóan - különben sem látom a process listában - de a hdd folyton dolgozik valamit. Régebben 1-2 percet ha dolgozott, utána megállt, most sosem áll meg. Órákra ott hagyom a gépet, órákon keresztül csinál valamit, és nem tudok információt kicsikarni a win10-ből, hogy mi a fenét művel.

Már a win11 gerillamarketingje lenne?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#139476) zolee001 válasza coco2 (#139475) üzenetére


zolee001
őstag

Driver /hardware probléma ha system interrupts,proc explorer többet mutat igy érdemesebb azzal megnézni

(#139477) zolee001 válasza andreas49 (#139474) üzenetére


zolee001
őstag

Ha aktivált akkor mi a gond?
Change product key és megadod az uj kulcsot

slmgr.vbs /upk kiütöd a jelenlegit
slmgr.vbs /ipk beirod az uj kulcsot

(#139478) andreas49 válasza zolee001 (#139477) üzenetére


andreas49
senior tag

Az a gondom, hogy mivel úgy látszik, hogy OEM, ezért Windows 11-re nem tiszta telepítés után HOME lesz belőle.
Kipróbálom ezt a slmgr.. parancssort, elrontani nem lehet, főleg hogy van 'macrium' mentés
Köszi az infót

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#139479) Doky586 válasza andreas49 (#139478) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát az a problémád hogy már nincs meg a PRO kulcsod és nemis emléxel rá?

(#139480) andreas49 válasza zolee001 (#139477) üzenetére


andreas49
senior tag

Az ipk után kell beírni a termékkulcsot?
pl /ipk xxxxx-xxxxx-...

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#139481) andreas49 válasza Doky586 (#139479) üzenetére


andreas49
senior tag

Meg van a kulcs, de az OEM

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#139482) Zoz válasza coco2 (#139475) üzenetére


Zoz
őstag

Első körben alaposan le kéne tesztelni azt a hdd-t, a tünetek alapján gyanús, hogy döglődik.

(#139483) Doky586 válasza andreas49 (#139481) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

átkapcsolod valamelyik Generic Key-el..?

(#139484) zolee001 válasza andreas49 (#139480) üzenetére


zolee001
őstag

Igy van,oda kell irni
De az OEM az csatorna,a Home ill Pro az verzio,OEM csatornán jöhet Home ill Pro verzió is
Nem világos a leirásból,hogy akkor most egy Home---Pro upgradet akarsz e vagy az OEM szócska zavar

(#139485) andreas49 válasza Doky586 (#139483) üzenetére


andreas49
senior tag

Ezt nem értem, nem tudom mit jelent. Nekem van Windows 10 Pro retail kulcsom, azt szeretném beaktiválni.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#139486) King Unique válasza andreas49 (#139474) üzenetére


King Unique
titán

Frissítés a Windows 10 Home kiadásról a Windows 10 Pro kiadásra
How to Upgrade Windows 10 Home to Windows 10 Pro

Szerintem a linkelt útmutatók kellően egyértelműek, a Home —► Pro Upgrade megoldható másik termékkulcs megadásával, Microsoft Store-on keresztül, stb., ami normál esetben nyilván működik is.

"Windows 10 Pro"

Ha jelenleg Windows 10 Pro kiadás van telepítve és aktiválva, akkor viszont nem világos mi a kérdés... :F

"mivel a Windows 11-re történő átállásnál (adatok megtartásával) a 'Kiadás': Windows 11 Home lett."

A Windows 10-re váltáshoz hasonlóan a Windows 11-re váltásnál is ugyanarra a kiadásra történik az upgrade, ami a frissítési alap volt, vagyis W10 Home —► W11 Home, W10 Pro —► W11 Pro, stb. Vagyis újabb rejtély hogyan sikerült neked a W10 Pro —► W11 Home downgrade az in-place upgrade alkalmával... :F

A másik topik esete alapján:
"Windows 10 Pro-ról csináltam tiszta telepítést, de sehol nem lehetett kiválasztani - mint korábban - a Home vagy Pro verziót "

A Windows 10 Home kiadással előtelepített laptop az alany és BIOS/UEFI OEM Key van, akkor nem meglepő, ha az OEM licenchez tartozó Home kiadás kerül automatikusan kiválasztásra és telepítésre, nem jelenik meg az aktiválás és a kiadásválasztó ablak. Viszont az alábbi módszerrel megoldható más kiadás (Pro) kiválasztása és telepítése is, erről is volt már szó itt.

Windows Setup Edition Configuration and Product ID Files (EI.cfg and PID.txt)
[Fix] Unable to Select Windows 10 Pro Edition During Clean Installation

Azt meg jó lenne végre eldönteni, hogy most a Windows 10, vagy a Windows 11 topikba tartozik inkább a kérdés és a megfelelőben kitárgyalni illetve csak ott, nem egyszerre és párhuzamosan mindkettőben járatni ugyanazt a témát... :U

[ Szerkesztve ]

(#139487) betyarr


betyarr
veterán

segítsetek légyszi!

ma észrevettem,hogy az évek óta működő gépemen nem aktív a win.ezt írja:


a hibaelhárító nem segít,neten sem találtam olyan megoldást ami segítene.
tudtok erre hatásos megoldást?a licence OEM.

(#139488) betyarr válasza betyarr (#139487) üzenetére


betyarr
veterán

és hogy ez ne legyen elég,még az eseménynapló is tele van hibákkal,valamint az office is xarakodik :W



mi a búbánat ez? :Y

(#139489) King Unique válasza betyarr (#139487) üzenetére


King Unique
titán

Segítség a Windows aktiválási hibáihoz
FIX: Windows 10 Activation error 0xC004F012.

Ha ez is az / olyan W10 Home termékkulcs, amiről korábban volt szó itt, akkor viszont annyira nem lenne meglepő az aktiválási probléma... :DD :))

(#139490) betyarr válasza King Unique (#139489) üzenetére


betyarr
veterán

nem olyan.ez használt,továbbértékesített licenc.remélem nem e miatt van gebasz...

(#139491) tordaitibi válasza coco2 (#139475) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A Feladatkezelőben vannak olyan fülek hogy írt olvasott bájtok, arra kattints és akkor felül lesz az a valami ami darálja a lemezt.

(#139492) andreas49 válasza King Unique (#139486) üzenetére


andreas49
senior tag

Mint mindig, most is érthető és részletes útmutatót adtál.
A Windows10 Pro->Windows 11 Home problémára mellékelem a képet, hogy az jött létre, melyet én sem értek.
Azért Windows 10 topikba írtam, mert az alap probléma itt keletkezett. Egyéb okok miatt tegnap vissza is álltam Windows 10-re.

A jelenlegi Windows 10 pedig Pro

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#139493) coco2 válasza tordaitibi (#139491) üzenetére


coco2
őstag

Task manager-ben teljes forgalom ilyen 0.1 MB-ok, részint google néha, részint pedig "System". Rákattintok properties-re, annyit mond "ntoskrnl.exe", aztán találgassak, miféle folyamat miatt szüttyög folyton.

Mai nap gyakorlatilag meg sem állt. Pár héttel ezelőtt ha újraindítottam, azonnal klattyogni kezdett, hogy leállt, mert nincs adatátvitel - az figyelmeztetett rá, hogy ne felejtsem el elindítani a quietHDD-t win reboot után. Most meg is lepődtem, hogy egyik lefagyásnál csak rebootot toltam, és elfelejtettem azt elindítani, mégsem klattyogott. Egész nap nem állt le. A fenét tud annyit szüttyögni?

Meg tudom azt nézni valahogyan, milyen file-ok kapnak írást / olvasást? Talán nyomra vezetne a miérttel kapcsolatban.

@Zoz:
HDD nem problémás, gyakorlatilag új a hardver.

@zolee001:
Driver gondom sincs, win 10 alatt többé nem tud olyan lenni. Olyan tud lenni, hogy win 10 hiba, mert a win 10 úgyis azt rak fel, amit jónak lát. Ezzel a laptoppal már CD meg olyasmi sem jött, csak rakjak fel win 10-et, a többi netről leérkezik - és úgy is lett.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#139494) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Hogyan tudnám valahogy kideríteni, hogy miért nem megy soha automatikusan alvóba a gépem? A múltkor amikor megjött valami nagyobb frissítés akkor működött az első újraindításig. Nálam általában minden ki van lőve a háttérben ami külsős progi, csak akkor megy minden amikor indítom, nincs az indításban sem semmi, nem szeretem ha futnak programok amik nem kellenek. Átnéztem az energiagazdálkodásnál is mindent, mindenhol be van állítva hogy 15 perc után menjen aludni a masina, de nem akar fáradt lenni, akár egész nap vígan elpörög magában. A képernyő lekapcsol de a gép nem.
Hol kutakodjak, mit keressek?

Ja, van egy plusz energiaséma is hozzáadva, egy fuji driver tette fel de nem azt használom. Azt hogyan lehet eltüntetni, törölni vajon?

[ Szerkesztve ]

(#139495) zolee001 válasza coco2 (#139493) üzenetére


zolee001
őstag

A HW gyártó tudja jobban ,hogy mit gyárt és ö ir hozzá drivert vagy az agyatlan MS?
Kérdésedre már irtam a proc explorert vagy proc monitor vagy a diskmon

(#139496) Geth válasza coco2 (#139493) üzenetére


Geth
addikt

win 10 hiba, mert a win 10 úgyis azt rak fel, amit jónak lát
Be is tenne :DDD Szerencsére nem így van.

(#139497) mexel válasza mexel (#139494) üzenetére


mexel
veterán

A séma törlés megvan, vak voltam, túlbonyolítottam bocs, de az első kérdésem még él

(#139498) Geth válasza mexel (#139494) üzenetére


Geth
addikt

adminként:
powercfg /requests

[ Szerkesztve ]

(#139499) Voice24


Voice24
őstag

Megpróbálom még egyszer, hátha:
Tehát, ha kikapcsoltam a gyorsindítás funkciót, és holnap kiveszem az egyik memória modult a gariztatáshoz, el fog utána indulni a win10?

(#139500) Geth válasza Voice24 (#139499) üzenetére


Geth
addikt

Ha maradt elég memória (mondjuk 4GB) és teljesen le volt állítva a gép (gyorsindításra érdemes figyelni), akkor igen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.