Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138201) Gargouille válasza Ringman (#138200) üzenetére


Gargouille
őstag

Egyszer az abevjava programmal jártunk így, egy olyan cégnél, ahol mindenki RDP-n dolgozik távolról, volt olyan user akinek két monitorja volt, a többségnek csak egy. Az egyik kétmonitoros csóka fogta és átrakta az abevjava-t a második monitorjára, ami onnantól mindenkinek a gépén oda nyílt meg, annál is, akinek nem is volt második monitorja. Elsőre mi sem értettük, elindul a program, ott a feladatkezelőben, de sehol nincs. Aztán végül rájöttünk, hogy valakinél két monitor van... csak innen ugrott be, hogy mi van ha nálad is valami hasonló dolog történik. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138202) Ringman válasza Gargouille (#138201) üzenetére


Ringman
nagyúr

nagyobb winupdate után úgy néz ki, hogy eltűnik a telepített java (anyám gépe, kb 0 telepített programmal, office, pdf-viewer, abevjava van rajta és emellett max netezik).

ha lesz időm rá, utánanézek, így meg kb havi bevallásnál újrarakom a javát és megcsinálom a fájltársítást.

(#138203) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Windowst Uefi laptora szeretnék telepíteni. A telepítő USb flash drive -n elég ha Media Creation Tool-l letöltöm és telepítem vagy mit kell tenni, hogy UEFI legyen a működése a win10 pronak?

(#138204) Gargouille válasza Occon adom (#138203) üzenetére


Gargouille
őstag

BIOS-ban beállítod és majd annak megfelelően települ a Windows.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138205) King Unique válasza Gargouille (#138204) üzenetére


King Unique
titán

téves

[ Szerkesztve ]

(#138206) King Unique válasza Occon adom (#138203) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT-vel kreált telepítési adathordozó bootolható és a telepítésnél használható legacy (CSM) + UEFI módban egyaránt, a melyik szerint fog annak függvénye, hogy BIOS / UEFI szinten az adcanced boot menüben mi van beállítva és / vagy POST után F12 / egyéb billentyűvel előhívható gyors boot menüben sima (USB) / UEFI előtagú pendrive van-e kiválasztva.
Bővebben lásd ezen / ezen / ezen útmutatót + egy másik topikban leírtakat, ahol a lényeg a tudatos telepítés. ;)
+ Ha esetleg elrontanád, UEFI helyett legacy (CSM) módban telepíted, akkor is átkonvertálható utólag UEFI-sre a telepítés. :D
+ Ha később W11-re akarsz upgrade-elni, akkor is javasolt az UEFI-s telepítés, meg modern, UEFI-s hardverkonfiguráció és modern OS esetén amúgy is.

[ Szerkesztve ]

(#138207) Geth válasza Ringman (#138202) üzenetére


Geth
addikt

Ez milyen java? Utoljára amikor kellett, én kicsit megsimogattam az abevjavat (talán indítóscriptbe kellett belenyúlni), hogy az amúgy is használt jdk8 amazon correttoval menjen (plusz kellett valami icedtea nevű cucc talán pont a jnlp miatt). Utána már ment minden, beküldés is. Ezt a jdk-t soha nem törli le semmi :D
Persze csinálhatnák az abevjavasok normálisan is...

[ Szerkesztve ]

(#138208) Ringman válasza Geth (#138207) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt szoktam feltenni: [link]

utána meg: [link]

(#138209) Occon adom válasza King Unique (#138206) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséged!
1 kérdés még, hol látom, hogy a telepités UEFI lett?
A Bootmenűben Uefi mód van, az USB uefi, ahogy írtad, csak a vége az lett, hol lehet megnyugodni ez ügyben?

(#138211) Doky586 válasza Occon adom (#138209) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1 [kép]

(#138212) Thunderzolee

Üdv!

Kollégám szólt, h tegnap este még használták a gépet, kikapcsolták, ma reggel meg nem tudtak belépni.
Több fiók is van a gépen, (gyerekeknek külön külön), begépelik a jelszót, és nem enged belépni.
Egyik fiókba sem.

Ez miféle hiba? :F

Hogy tud egyáltalán egy ilyen hiba előfordulni? :F

3 éve raktam nekik össze, eddig nem volt vele gond.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#138213) Gargouille válasza Thunderzolee (#138212) üzenetére


Gargouille
őstag

Beragadt a shift például?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138214) Gargouille válasza King Unique (#138205) üzenetére


Gargouille
őstag

Egyszerűen akartam. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138215) King Unique válasza Thunderzolee (#138212) üzenetére


King Unique
titán

Aztán jól gépelik be azt a jelszót, nincsen elütve, Shift vagy Caps Lock benyomva, stb? :))
Továbbá nem derült ki hogy milyen típusú felhasználói fiókokról van szó, helyi fiók vagy Microsoft-fiók, általános vagy rendszergazda felhasználó, stb. Ha sikerült elfelejteni a jelszót, akkor meg adott a password reset lehetősége, lásd az alábbi útmutatókat.

Windows 10-es helyi fiókhoz tartozó jelszó alaphelyzetbe állítása
A Microsoft-fiók elfelejtett jelszavának visszaállítása vagy helyreállítása
Új jelszó létrehozása Microsoft-fiókhoz tartozó elfelejtett jelszó helyett
How to Reset Password of Local Account or Microsoft Account in Windows 10
How to Reset Your Forgotten Password in Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#138216) King Unique válasza Gargouille (#138214) üzenetére


King Unique
titán

Mit, nincsen nálam most hirtelen szótár és varázsgömb? :DDD
Az a válasz a másik hsz-re ment volna eredetileg, azért téves.

[ Szerkesztve ]

(#138217) Occon adom válasza Doky586 (#138211) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#138218) axwellz


axwellz
csendes tag

Szasztok . Segítség kell. Windows 7 be csak csökkentett modba tudok belépni.
Windows 10et szeretnék telepíteni : nem dobozosat hanem ilyen license kulcsosat (pl ezt https://gamager.com/termek/win10pro) .
Van erre lehetőségem hogy csökkentett módban ezt telepitsesm? Ha nem mit javasoltok ?
Előre is köszönöm.

PS3+G27+47LW980s(3D)

(#138219) movax válasza axwellz (#138218) üzenetére


movax
őstag

Nem kell a telepítéshez csökkentett mód, sőt. Bootolni kell megfelelően előkészített win10-es pendriveról és telepíteni.

(#138220) axwellz válasza movax (#138219) üzenetére


axwellz
csendes tag

és ezzel a license kulcsos verzióval hogy tudom ezt meg csinálni? Csökkentett módban lehet ilyen pendriveot készíteni?

PS3+G27+47LW980s(3D)

(#138221) movax válasza axwellz (#138220) üzenetére


movax
őstag

Windows-telepítő egy van, amikor beírod a kulcsot, annak függvényében lesz belőle Home vagy Pro stb. Az a legegészségesebb, ha egy másik gépen csinálsz telepítő pendriveot, majd használod a tieddel.

(#138222) King Unique válasza axwellz (#138218) üzenetére


King Unique
titán

Inkább az a kérdés, hogy most közvetlen W7 —► W10 upgrade a cél, vagy W10 clean install (+ infó). Ha az utóbbi, akkor nyilván nem kell a csökkentett móddal szórakozni, hanem mehet pendrive-ról bootolva a clean install. Aztán jó esetben még talán az aktiválás is sikerül az 1500 forintos termékkulccsal. :D :))

(#138223) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ki lehet kapcsolni egy ismeretlen fájlrendszerű pendrive vagy más hordozható eszköz csatlakoztatásakor felugró ablakot amiben a Win formázni akarja?

(#138224) King Unique válasza tordaitibi (#138223) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem derült ki mit értesz ismeretlen fájlrendszerű alatt, mert lehet az RAW és pl. Ext4 is, nem mindegy.

How to Turn On or Off Notification of USB Issues in Windows 10

Másik lehetőségként megoldható elvileg a Shell Hardware Detection szolgáltatás letiltásával is, de ilyen szinten nem feltétlen javasolt belenyúlni...
Következő lehetőség Windowson esetleg elrejteni a partíciót / lemezt és akkor eleve nem csatolódik automatikusan.

De erre is max. csak az ismeretlen fájlrendszerű (pl. Ext2/3/4, HFS+, stb.) cserélhető lemezeknél (memóriakártya, pendrive) lehet opcionálisan szükség a formázási ablak szkippelése végett és ott sem minden esetben - most direkt átbootoltam Linuxra és Ext4-re formáztam egy pendrive-ot, majd utána W10-hez csatlakoztatva nemhogy formázás ablak nem jelent meg, de fel sem csatolta támogatott fájlrendszer és meghajtóbetűjel híján a rajta lévő partíciót - , ellenben helyi lemezként kezelt külső HDD és külső SSD meghajtóknál nem, azoknál az ismeretlen fájlrendszer miatt meghajtóbetűjel és emiatt a partíció csatolása híján eleve nem fog megjelenni a formázás / javítás ablak. :))

[ Szerkesztve ]

(#138225) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#138212) üzenetére

Köszi srácok, nem azzal van a baj, h rossz jelszóval próbálkoznak. :N
Amúgy is, mint említettem, több felhasználói fiók van a gépen (4db), és azért az eléggé életszerűtlen lenne, h mind a négy fióknál rossz jelszóval próbálkoztak volna? :U
Ráadásul ha hibás jelszóval próbálkozunk, akk hibaüzit ír, vagy nem?
Szoval nem a shift ragadt be..

Kértem, h küldjön fényképet, mit ír ki a Windows.
Ez a hibaüzenet:

Mi okoz ilyet egyik napról a másikra?

A "milyen típusú felhasználói fiók" pedig kb FOGALMAM SINCS.
Amikor telepítünk egy Win10-et, akkor meg kell adni mi legyen a felhasználó neve. Ez lett az egyik fiók.
És emellé még hármat csináltak.
Olyan fiókok, amiket a Win létrehoz magának automatice.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#138227) tordaitibi válasza King Unique (#138224) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egy másik fórumból hoztam a kérdést, konkrétan a hiba:
Pendrive, pc-n rámásolnak filmet, akármit és bedugják egy TV-be.
Majd a mikor a tévéből megint a pc-be kerül a pendrive, azonnal dobja a formázási ablakot.
Ha a "Nem"-re nyom, a pen írható-olvasható, semmi baja a fájlrendszerének.
Nem tudni a tv mit csinál a pennel, valamit biztos de a popup ablak viszont idegesíő egy idő múlva.

Erre kerestem megoldást, továbbítottam.

Köszönöm.

(#138228) King Unique válasza King Unique (#138224) üzenetére


King Unique
titán

Sőt, formázni általában akkor akarja a Windows a meghajtót, ha RAW lett, ha nem támogatott fájlrendszer (pl. Ext4) van rajta, akkor meghajtóbetűjelet sem kap és fel sem csatolja. Ha az előbbi a helyzet, az meg már régen rossz. :D

(#138229) Thunderzolee válasza King Unique (#138226) üzenetére

Közben Google találatokat én is elkezdtem olvasgatni.
El vagyok képedve, h ez milyen általános hiba, és még majdnem én érzem magam hxlyének, h egyáltalán reklamálni merészeltem a nagy Microsoftnál... :(((

Nos hát igen, nekem nincsenek a gépeimen se plusz felhasználói fiókok, se jelszavak, csak ahogy települ a Win, úgy használom jelszó nélkül.
Biztos ezért nem sikerült még belefutnom ebbe a hibába. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#138230) King Unique válasza Thunderzolee (#138229) üzenetére


King Unique
titán

Már akinél, nálam van több W10 telepítés, helyi- és Microsoft-fiókkal egyaránt, mindenhol ahogyan normál esetben azt kell jelszó vagy PIN-kód beállítva a belépéshez, sőt van ahol több felhasználói fiók létrehozva és eddig sehol nem volt ilyen probléma. :))
Na mindegy, a lehetséges megoldások, az azt szemléltető útmutatók linkelve lettek, már csak alkalmazni kellene. ;)

(#138231) Doky586 válasza tordaitibi (#138227) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A TV-ből csakúgy kirántod? vagy szabályosan menüből leválasztod?
Esetleg még a megállítható élő adás felvétele is rá van irányítva?

(#138232) King Unique válasza tordaitibi (#138227) üzenetére


King Unique
titán

Ha a tévén futó OS-ben a fizikai eltávolítás (kihúzás) előtt nem lett normálisan leválasztva (user error...) az USB-s meghajtó (példa), akkor amiatt lehet gond (pl. fájlrendszer sérül vagy dirty flag) és problémázhat a Windows 10, de alapesetben a javítás ablak jelenik meg ilyenkor. Ha már formázni akarja, akkor általában RAW miatt mint említve volt, vagyis jó kérdés mit csinált a tévén lévő OS, ezért nem tanácsos az olyan vackokhoz fontos adatokat tartalmazó USB-s meghajtót csatlakoztatni... :D

(#138233) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Másik topikból jöttem át ezzel a kérdéssel:

Nem vagyok tisztában a Windows lincencelési/aktiválási szabályaival, de érdekelne, hogy mi a szabály. Pl. aktiválok egy gépet, ez az infó felkerül az MS-fiókba, de később visszavonható az aktiválás arról a gépről, és felhasználható egy másikon? Tehát a lényeg, hogy egyszerre csak 1 gépen lehet aktiválni/használni, de az bármikor módosítható egy másik gépre, vagy gépcsere esetén elbukom a lincencet? Ez érdekelne...

A kiindulási pont az a hír volt: Vásárolj Windows 10-et 1800 forintért és frissíts ingyen Windows 11-re

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#138234) liszi70 válasza AcCEsS (#138233) üzenetére


liszi70
nagyúr

Válaszoltam a másik topikban. :)

(#138235) AcCEsS válasza liszi70 (#138234) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Közben meglett az infó: "Felhívjuk figyelmét, hogy tiszta telepítést igényel, és minden előzetes adatot menteni kell. A telepítés után nem teszi lehetővé a másik alaplap megváltoztatását".

Tehát, ha jól értem, ez a licence alaplapcsere után elveszik.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#138236) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Régi laptopom szervizben volt karbantartásra, valamit elszúrtak, mert nem indult el többet. UEFI-ben újratelepítették, (nekem nem így volt, használt üzleti gépnek vettem, azt mondták abban már nem lehet telepíteni, céges felhasználás miatt). Otthon láttam, hogy KMS-el aktiválták, teljesen feleslegesen, mert ez Windows 10 volt, MS fiókomban is látszódik. Erről a gépről is beléptem oda.
Volt valami KMS mappa, kitöröltem. Mostanában viszont olyan figyelmeztetés jelenik meg, hogy licence hamarosan lejár. Aktivlásnál szervezet aktiválás szolgáltatás szerepel. Miként tudnám visszaállítani az eredeti állapotot, csak újratelepítéssel? Egyébként az igaz, hogy használt üzleti gépekre nem lehet UEFI módban telepíteni a Windowst, mert UEFI-ben eltárolták az első kulcsot, amit nem lehet módosítani?

(#138237) King Unique válasza AcCEsS (#138233) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ebből és mondanám, hogy 1 kérdést elég egyszerre 1 topikban feltenni, de a tisztánlátás végett célszerűbb volt itt, legközelebb is majd eleve itt kellene az ilyen kérdéseket feltenni. :))

Ez a Microsoft-fiók és mindenképpen ott tárolódik a licenc dolog nem világos mégis honnan jött, a digitális licenc licenc Microsoft-fiókhoz kapcsolása csak egy + opció, alapesetben a PC hardverazonosítója alapján generálódik digitális licenc, ahol ez az információ a Microsoft aktiválószerverén tárolódik.
Az általános szöveg az, hogy egyszerre csak 1 db PC-n használható az adott Windows 10 licenc, az OEM nem vihető át másik PC-re, míg a Retail igen. Ellenben ez csak az általános szöveg és lehet kivétel, lásd akár az OEM is újraaktiválható másik PC-n, korábbi MSDNAA Retail egyszerre 2 db PC-n is használható volt (példa), stb.
Ha digitális licenc van, akkor az a termékkulcs eltávolítása után sem szűnik csak úgy meg az adott PC-nél, alaplapnál (példa), de szükség esetén elvileg megoldható illetve az újraaktiválás másik PC-n.
Ha megnézed, hogy mennyibe kerül reális áron a Microsoft webáruházban egy Windows 10 Home és Pro Retail, meg pl. Windows 10 Home kiadással előtelepített laptopoknál is sac/kb. + 20-30 ezres felár az OEM Windows 10 licenc, akkor belátható hogy az 1800 forintos termékkulcs kb. a vicc kategória, annyiért gyakran nem feltétlen legális MAK típusú termékkulcsokat szoktak osztogatni, na meg a gyanúsan olcsó termékkulcsok vásárlását van ahol már szankcionálják is, nem véletlenül... :DDD A szokásnál olcsóbban a használt szoftverlicenc lehet reális az EU-ban, de jogtiszta az is csak akkor, ha megfelel ezen feltéteknek, meg nem feltétlen 2 csoki áráért osztogatják azt sem.

[ Szerkesztve ]

(#138238) King Unique válasza pinnacle (#138236) üzenetére


King Unique
titán

Komoly egy szerviz lehet az, ahol ilyen butaságokat csinálnak és terjesztenek... :DD

Az, hogy a legacy (CSM) és UEFI bootolási módok közül melyik szerint lehet telepíteni a W10-et, értelemszerűen attól függ mit támogat az adott asztali PC, laptop, azaz legacy BIOS-os vagy már UEFI-s, ha UEFI-s akkor UEFI only vagy van-e CSM mód is, stb.
Az "UEFI-ben eltárolták az első kulcsot" pl. gyárilag Windows 10-zel előtelepített laptopoknál jellemző, azoknál van UEFI OEM Key, ellenben egyéb esetben nincsen.
BIOS/UEFI OEM Key valóban fix és nem lehet módosítani, ellenben lehet akár másik termékkulccsal, digitális licenccel telepíteni, valamint az OEM licenctől eltérő kiadás telepítése is megoldható.
Ha 1x már telepítve lett azon a laptopon a Windows 10 adott kiadása (Home/Pro/egyéb), akkor a hardverazonosító alapján generált digitális licenccel újratelepítésnél automatikusan beaktiválódik és nem kell újra megadni a termékkulcsot, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál, + UEFI OEM Key esetén szintén, azért sem világos miért kellett a KMS bohóckodás...
A visszaállításhoz adott értelemszerűen a KMS "okosítás" eltávolítása, gépházban az alaphelyzetbe állítás, valamint a clean install is.

(#138239) Pyttawrx válasza pinnacle (#138236) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Biztos nem a sarki fűszereshez vitted?? :DD :D

(#138240) AcCEsS válasza King Unique (#138237) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Igazad van, ezért jöttem át ebbe a topikba! :) Köszönöm szépen a kimerítő választ, így már teljesen érthető a lincencelés elve!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#138241) pinnacle válasza King Unique (#138238) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi a szokásos, kimerítő választ! :) Ha tudnám, hogy melyik kulccsal aktiváltam, újra beírva, gondolom az is jó lenne. Ugye nincs az a veszély, ha nem a megfelelő kulcsot írom be, akkor meg letiltja a másik gépen? Ha nincs ilyen gond, akkor végigpróbálom.

(#138242) Pyttawrx válasza pinnacle (#138241) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha már 1x aktiválva volt az a gép, akkor a megfelelő windows verzióval (PRO vagy HOME) aktiválja magát. Azt tudd, hogy milyen windows volt rajta, majd pendrive-ról tepeítsd a megfelelő OS-t, addig ne tedd netre ha nem szeretnél belépni az MS fiókba, ha igen, akkor ez a lépés kihagyható.

(#138243) King Unique válasza pinnacle (#138241) üzenetére


King Unique
titán

Akár, ha egyéb mókolás nem történt. Azt meg csak tudod másik PC-n melyik termékkulcs lett megadva aktiválásnál, vagy ha nem, akkor kiderül ha a másikon már használva van. :D Vagy ugye nem is feltétlen kell ezzel szórakozni, az előző válaszban világosan le lett írva, hogy ha van már azon a PC-n egy adott Windows 10-kiadáshoz digitális licenc, akkor automatikusan beaktiválódik és nem kell újból megadni a termékkulcsot, ami nem újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#138244) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Jól értelmezem a következőket kis netes keresgélés után?

Szeretnék két shortcutot az asztalra.
Hibernálás és sleep

Most a hibernálás megy.

De azt olvastam, hogy a sleep csak akkor fog menni, ha a hibernálási lehetőséget offra állítjuk.
Ekkor sleepbe megy a shutdown.exe /h parancs. (nem próbáltam)

Tehát vagy/vagy alapon működik ez shortcut esetén?

Mert a start menüből választható mindkettő és jól is működnek, ahogy kell.

De szerettem volna "egykattintásossá" tenni.

Köszi.

(#138245) Geth válasza nfsu17 (#138244) üzenetére


Geth
addikt

Megoldható 3rd party nélkül is (biztosan nem kell kikapcsolgatni semmit), de sokkal egyszerűbb sysinternals cuccra bízni.
Btw, a Start menü Power menüjébe kirakható mindkettő. Bónusz: nem kell az Asztalt látnod, akkor is előcsalogatható :) (Ha nem látod épp az Asztalt vagy azt a részt, ahol az ikonok serege van, akkor az sem egykattintásos.)

[ Szerkesztve ]

(#138246) King Unique válasza nfsu17 (#138244) üzenetére


King Unique
titán

Create Shutdown, Restart, Hibernate and Sleep Shortcuts in Windows 10
How to Create Windows 10 Sleep Shortcut [Simplest Methods]
How to Add or Remove Sleep from Power menu in Windows 10
How to Add or Remove Hibernate from Power menu in Windows 10

Alvó módhoz inkább a rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0 kellene.

Aztán az már nem teljesen világos mégis mi értelme ennek, miért van rá okvetlenül szükség amikor a Start menüben és Win+X menüben, valamint Alt + F4-gyel előhívható ablakban is kényelmesen összehozható összvissz 2-3 kattintással / billentyűleütéssel, de mindegy. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#138247) Doky586 válasza nfsu17 (#138244) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win alapbeállítás szerint altat és hibernál, ezt nevezik hibrid alvásnak. Ha nem volt áramszünet akkor ébresztéskor altatásból ébreszt, ha volt áramszünet akkor hibernálásból. Nagyon hasznos, nem érdemes elpiszkálni..

Ikonok helyett én egérrel asztalra kattintok majd Alt+F4, fel nyíl, Enter. Nincs ennél gyorsabb és egyszerűbb.. :U

(#138248) borix


borix
őstag

Üdv. teljesen újra raktam a win10-et azóta azt csinálja, hogy kikapcsolás után mikor ismét bekapcsolom a gépet az asztalon az EZ a gép parancsikont mindig kiveszi a helyéről és a parancsikonsor végére rakja. Ez mitől lehet?

(#138249) Geth válasza Doky586 (#138247) üzenetére


Geth
addikt

Nekem a power gomb hibrid altat. Én nyertem :)
(Az asztalra kattintáshoz eleve látnom kéne az asztalt...)

[ Szerkesztve ]

(#138250) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy a Microsoft Store-ban milyen néven találom azt az appot, amit vhol már ajánlottak logout-on (asszem), ingyenes és naponta váltogatja a háttérképeket?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.