Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139801) nicu71 válasza Doky586 (#139798) üzenetére


nicu71
addikt

már a WU-nak fel kéne kinálnia magátol vagy némi noszogatással is!

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#139802) Doky586 válasza King Unique (#139800) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jogos, bocs ezt benéztem. :(((
Sajnos hiába noszogatom, nekem nem kínálja fel. [kép]
A szokásos ISO vagy frissítési segéddel azért nem akarom mert nem akarom a telepítés idejét megváltoztatni. [kép]

A Mega-s linket a linkedben már törölték... :((
Akkor marad a WSUS-el letöltés. Köszönöm.

(#139803) King Unique válasza Doky586 (#139802) üzenetére


King Unique
titán

Az elsőnél most nézem hogy tényleg már inaktív, ellenben a másodiknál lévő letöltési linkek még működnek.

(#139804) Geth válasza Krystal_s (#139797) üzenetére


Geth
addikt

Izé, Te nem érted :) Én nem csak netezem, van itt Hyper-V, wsl2, docker, appserver, ide, ezek gyakran kombinálva. Netezésre szerintem simán elég 4-6 GB is, de amit hajlandó vagyok összelegózni gép, abba úgyis legalább 8-at pakolok.
Valami Nálad nem kerek, csak Te erre rögtön levontál egy hibás következtetést. Előfordul :)

(#139805) Geth válasza Doky586 (#139802) üzenetére


Geth
addikt

Ez nem jó? [link]

(#139806) Doky586 válasza Geth (#139805) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm, ezzel tökéletes. [kép] :R
King második linkjén megtaláltam ugyanezt, de .cab ban, amivel vacakolni kellett volna.
Problem megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#139807) Krystal_s válasza King Unique (#139799) üzenetére


Krystal_s
addikt

Mert miután bezárom a böngészőt a Win (nem csak a 10) nem szabadítja fel a lapozófájlt, csak gép újraindítás után. Direkt figyeltem, hiába zártam be a böngészőt, miközben a rendszer is szinte kifagyott utána sem csökkent a lapozófájl mérete. Állíthatom nagyobb méretre, de ha 4-nél így kiakadt, akkor 5-6...-nál is megteszi, csak később.

Amúgy nálam korábban automatán volt ez mindegyik rendszeren, csak mivel Win10 alapból számomra már zavaróan többet ír feleslegesen az SSD-re, ezért próbáltam átállítani a lapozófájl méretét.
Nem az zavar, hogy az SSD-nek nem jó stb. Az azért van, hogy ÉN használjam és ne egy rendszer ész nélkül. Ez másokat is zavar. Mit írogat napi 10-20 GB-ot egy olyan gépen, ami szinte üresjáratban megy?

(#139808) Geth válasza Krystal_s (#139807) üzenetére


Geth
addikt

Nálam nem írogat.

(#139809) King Unique válasza Krystal_s (#139807) üzenetére


King Unique
titán

Ezért kellene normál esetben automatikusan beállított méreten hagyni és akkor nem lenne ilyen gond, szükség esetén automatikusan megnövelné a Windows 10 a lapozófájl méretét, majd utólag vagy restart után csökkenheti, stb. ;)

Mármint az SSD kapcsán pl. az ilyen, ilyen és ehhez hasonló eseteke célzol, meg amikor a böngésző ír sokat az SSD-re, meg amikor eleve nincs miről beszélni még az utóbbinál sem, meg amikor a napi 10-20 GB írás kb. semmi? :)) Ha igen, akkor ezért aztán igazán felesleges volt piszkálni a lapozófájlt, annak méretét, mert gondolom közelében sincs az írásmennyiség a TBW-nek - ami ráadásul nem feltétlen abszolút íráslimit, akár a többszörösét is kibírhatja az SSD - , meg még X évig nem is lesz...

[ Szerkesztve ]

(#139810) Jorus válasza Krystal_s (#139794) üzenetére


Jorus
nagyúr

8 GB RAM telefonokban szokott lenni manapság, javasolt az OS által ajánlott beállítást alkalmazni. Nálam 64 GB RAM van a PC-ben, de ettől még használja a Windows a 10 GB-os lapozófilet is, és nem azért, mert elfogy a RAM, hanem, mert vannak programok, amik igénylik a meglétét.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#139811) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Lehetséges win10 pro kulccsal aktiválni egy win10 home verziót?

üdv
szabi

(#139812) Sub-ZeRo válasza seger (#139765) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én ezt egy print serverrel oldottam meg. Azóta bárhonnan bármelyik gépről tudok nyomtatni és nem kell a főgépnek bekapcsolva lennie.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#139813) Sub-ZeRo válasza -szabi- (#139811) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi
Nem. Pro kulcsal csak pro-t tudsz aktiválni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#139814) -szabi- válasza Sub-ZeRo (#139813) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi

(#139815) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!
W10 Pro 64 HUN-t szeretnék frissen összerakott gépre feltenni.
Mennyire valósak az olyan weboldalak, ahol csak aktiváló kulcsot árulnak? Amennyiben igen akkor tud valaki megbízhatót ajánlani?
köszi

(#139816) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

adott egy lenovo thinkpad x200 (Core Duo P8600, 4GB RAM, SSD) laptop. most 20H2 van rajta 20H1-ről frissítve.

a gondom, hogy windows 10 alatt nem szól a hangszóró, de ha bedugom a fejhallgatót, akkor szól a hang.
hardver hibát kizárnám, mert linux alatt szépen szól a laptop hangszórója.
eszközkezelőben nem talált a rendszer frissebb illesztőt.

mit kéne még kipróbálnom?

(#139817) Fire/SOUL/CD válasza Sanyi.mTs (#139816) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hangbeállításoknál ellenőrizd, hogy a kimenet, nem-e fejhallgatóra van alapban állítva.
("békebeli" beállításhoz-> WIN+R, mmsys.cpl beír és enter)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139818) jokeph válasza Jorus (#139810) üzenetére


jokeph
nagyúr

"Nálam 64 GB RAM van a PC-ben, de ettől még használja a Windows a 10 GB-os lapozófilet is, és nem azért, mert elfogy a RAM, hanem, mert vannak programok, amik igénylik a meglétét."

Itt a pont.

Olyannyira, hogy ha nincs lapozófájl el se indul/hibával kiáll, ez meg nem a WIN hibája. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#139819) Pyttawrx válasza Lipton (#139815) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Amennyiben az itt szereplő 7 feltétel teljesül, akkor veheted.
[link]

(#139820) seger válasza Sub-ZeRo (#139812) üzenetére


seger
addikt

Igen azt tudom, csak kb 35 helyre kellene... :(

(#139821) Zoz válasza -szabi- (#139811) üzenetére


Zoz
őstag

Lehet, csak át fog váltani Pro-ra.

(#139822) -szabi- válasza Zoz (#139821) üzenetére


-szabi-
őstag

Azt elkerülném.

(#139823) Gargouille válasza coco2 (#139751) üzenetére


Gargouille
őstag

Process ID-d van, ha jól látom, akkor Process Explorer-el (vagy powershell-el) neki tudsz állni esetleg.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#139824) Krystal_s válasza Jorus (#139810) üzenetére


Krystal_s
addikt

64 GB RAM mellett még 10 GB virtuális memória szükséges netezéshez, miközben más programok nem futnak?
Én csak egy netezős notebookról írtam, amin úgy érzem a Win10 a korábbiakhoz képest sokat lassít. Nem is értem sokan hogyan bírják használni 8 GB alatt. (lehet szövegszerkesztésre, email, fórum olvasásra...)
De a böngésző is egyre durvább, mert a képen is látszik, hogy mit képes művelni. 😕 Ott is csak tesztelés miatt állítottam át egy ideje, hogy a böngészős lapozófájlt ne az SSD-re, hanem a RAMba írja, mert így kicsit jobban szabadítja fel a memóriát. Alapon gyakran kiakasztotta a gépet 99%-os memóriahasználattal pl FB, Insta görgetés közben. Amik szintén egy "jól" optimalizált oldalak. Amúgy az ilyen oldalaknál a 16 GB sem elég sokszor.

(#139825) hobizoli válasza Krystal_s (#139824) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, de en ujabban (....lassan egy éve) 16GB RAM alatt meg sima nezetos gepet se ajanlok senkinek, de dekstop-t, se notit
meg igazabol ujonnan vege egy komplett technikat nincs tul nagy ardiffi, hogy ez ne ferjen bele.... +10k, vagy meg annyi sincs a felára

most 320 vagy 330k a gep, az igazabol mind1, valszeg nem az utolso fillerjeibol veszi
ha meg reszben hitelre megy, akkor meg elenyeszo a diffi
utolag foleg notiban nehez tud lenni az upgrade, meg szervizoradij is pluszban ramegy, szoval mar csak ezert is jobban megeri eleve annyival berendelni


meg igazabol ma mar tok siman be tud zabalni a gep 8GB-t RAM-t meg erre hasznalva is
fut az oprendszer, meg megnyitsz par weboldalt, mar siman 6GB -sőt!- 6.5GB felett is van, es onnantol nagyon elkezdi hasznalni a VR-t "csak" 8GB-l
eleve 7.9GB-t kb osem fogsz latni :DDD
7.2-7.3GB korul is mar erezhetoen lassabb a gep

ugyanez 16GB RAM-s gepnel fel sem merul, mert ott van boven hova kifutnia
VR ott is lesz hasznalva vmennyi, de a lassulas nem lesz

aki meg web alatt el tud tapsoltatni a geppel 14-15GB RAM-t is, az vmit rosszul csinal :DDD

meg neha nem art bezarni a bongeszot is, mert qrva sokmindent be cache-l az is
bezarva es ujranyitva ugyanazokat az oldalakat, amik csak legutobb nyitva voltak, tobb GB szabad RAM lesz, pedig csak ugyanazokat az oldalakat nezed, mint 20sec-l korabban

több drón kell ;P

(#139826) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Telepítést egy nvidia kártyával hajtottam végre offline módban, korlátozottan.
Ma kicseréltem a kártyát egy amd kártyára és a gépet online tettem.
Windows update meglepetésemre két drivert kezdett leszedni.

Miért tölti le az nv drivert?
Van mód megmondani neki, hogy nv driver nem kell?
Lesz ebből valami gubanc, hogy két vga drivert is letöltött?

üdv
szabi

(#139827) Cs1csó válasza Krystal_s (#139824) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy a lényeg - amire ahogy olvastam mindenki utal - ne babráld a lapozófájlt, hagyd a jó öreg Windowsra annak kezelését!

(#139828) tordaitibi válasza hobizoli (#139825) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"meg neha nem art bezarni a bongeszot is, mert qrva sokmindent be cache-l az is"

Ez így igaz is meg nem is.
Azt az állapotot ami hidegindításkot van, nálam Linuxon 700MB, Winen 1,8GB körül, azt soha nem lehet elérni.
Igen, ha bezárom a 6-7 órája futó böngészőt, akkor pár GB felszabadul. Ha bezárok mindent amit eddig indítottam, fájlkezelő, Viber, az összes szoftvert, vagyis előidézem a boot állapotot,
akkor a Linux visszesik 1Gb környékére, a Win 2,2-2,5GB-ra.
Nem tudom miket tárol a ramba az os de az induláskori állapot nem tér vissza csak hízik.

Namost a következő eszmefuttatásom csak paraszti okoskodás, lehet a valósághoz semmi köze.
A Windows szinte mindenkinél bekapcsolt fastboot mellett működik.
Nem lehet, pláne laptopnál, ami amúgy is van hogy hetekig csak alszik, a kikapcsolás is csak egy félhibernálás szerű állapot, sose indul nulláról,
a ram ezért hízik mert valami mindig benne marad?

(#139829) King Unique válasza tordaitibi (#139828) üzenetére


King Unique
titán

A Fast Boot Fast Startup, az utóbbi alapértelmezetten bekapcsolt állapotánál ha újraindítás történik, akkor az teljes leállítást jelent, ahogyan a Shift + leállítás módszer is.

(#139830) Geth válasza tordaitibi (#139828) üzenetére


Geth
addikt

A serviceket is visszaállítod boot utáni állapotba? Van amelyik késleltetve indul, valamelyik triggerre, stb.
Volt hogy hetekig nem volt újraindítás, nem hízott az sehova.

[ Szerkesztve ]

(#139831) hobizoli válasza tordaitibi (#139828) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, azert

bezarsz mindent akkoris vmi marad cache-lve
ha ujrainditod, reboot utan mindig kevesebb RAM hasznalat pont ezert


amugy ha 8+ GB RAM van a gepben, akkor boot utan megnezve 2.5GB korul zabal mar egybol, mert akkor jobban elterpeszkedik

nekem most 8 FF fulecske van nyitva, Gépház, Surfshark.... 9.1GB RAM-t eszik igy ebben a pillanatban nezve
es ma volt ujrainditva legutobb egy Win update miatt


mondjuk van ebben a gepben 32GB RAM ugyhogy.... :DDD

a regi i3-7350K-ban 16GB volt 4+ eve is, de 9-10GB-t hóótt lazan el lehetett erni azzal is csak siman a Web-t hasznalva
ha par napig nem volt a FF minden bezarva, akkor 12GB-t is karcolta mar


en ezert mondom, hogy ma 8GB az a tok minimum, de inkabb ajanlott a 16GB mar
egy teljes gepe araban lofutty a diffi igazabol

foleg notiban, amit nyugosebb lehet boviteni
azt egybol annyival kell megvenni, es punktum

erdekes modon ha gamer PC-rol van szo a 16GB abba is eleg
ahova nem, ott olyan CPU meg foleg VGA is kell, amiknek az ara mellett a 32GB RAM felara se fog nagyon szamitani ;]

több drón kell ;P

(#139832) Geth válasza hobizoli (#139831) üzenetére


Geth
addikt

31 tab, 16GB-ból 12GB szabad. Chrome.

(#139833) Krystal_s válasza Doky586 (#139796) üzenetére


Krystal_s
addikt

Visszaállítottam alapra. Restart és alapon lefoglalt 8 GB-ot előre. Miért nem dinamikusan növeli amennyire majd szüksége lesz?

De nálad hogy lehet az automatikus beállított méret csak 1280 MB és az ajánlott 1910 MB?

(#139834) svgyula válasza tordaitibi (#139828) üzenetére


svgyula
addikt

"pláne laptopnál, ami amúgy is van hogy hetekig csak alszik, a kikapcsolás is csak egy félhibernálás szerű állapot, sose indul nulláról,"
Hát igen! Konkrétan 2 hét alatt a teljesen feltöltött és akkor kikapcsolt laposom csontra lemerült! A bosszantó az volt, hogy akkor tényleg kellett volna azonnal egy mobil cucc de várhattam fél órát mire használható állapotba került! Amúgy simán megy normál használattal 7-8 órát a filmnézés, youtube, játék pedig 3-4 óra! Tehát nem az aksi rossz hanem a rendszer! Na akkor kapcsoltam ki minden win f.....got ami bármilyen alvó, hibrid egyéb funkciót megtart! Ja és kivettem az feltöltött aksit! Azóta érdekes nem merül :D
A memória kezelést feleslegesen hasonlítod össze mert nem azonos logikán dolgozik a rendszer. A win egy idő alapú algoritmus alapján pakol be mindent a RAM-ba egy bizonyos %-os arányig. Ugyanazt a programot többször is betolja a RAM-ba mert különböző programhoz van hozzárendelve. Nem véletlen az sem, hogy a rendszer megjegyez
szinte minden mozdulatot amit a gépen csinálsz. Ezeket is felhasználja arra, hogy neked tegyen szívességet azzal, hogy nem a lemezen keresi az adott alkalmazást és tartozékait hanem egyből a memóriába tolja a lapozófile-ből amikor kattintasz. Egy sor ilyen szokást el lehet felejtetni a rendszerrel bizonyos könyvtárak takarításával, az indítási lista gyomlálásával. Ugyanis ha telepítesz
egy programot a gépre az esetek 90%-ban az beépül a gyorsindítás listába teljesen függetlenül attól, hogy naponta 20x vagy csak évente 1x használod az foglalni fogja a RAM/lapozófile felváltva a hely nagyságától függően! A lapozófile mérete és felülírása ezektől változik. Nekem volt olyan HDD ami konkrétan ezért halt meg anno'
Megnézve a szektorokat a "pagefile" részen hasalt el a legtöbb egyszerűen nem bírta azt a vas, hogy folyamatosan oda-vissza pakolgatta a "biteket" :) Az asztalinál ez nem gond mert ott a rendszer bármit akar :N a "villany" még mindig nagy úr!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#139835) trialboj válasza trialboj (#139766) üzenetére


trialboj
őstag

F7 caret browsing probéma - megoldás

A megoldás az volt, hogy meghülyült a wireless bill, és beakadt az F7, de nem a fizikai gomb akadt le (mert azt 1000x lenyomtam) hanem az érintkezőnél valami. A lényeg hogy elemcsere után megoldódott. Szóval nem win probléma volt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#139836) Geth válasza Krystal_s (#139833) üzenetére


Geth
addikt

Nálam épp 1 GB az aktuális, az ajánlott pedig ~3GB.
A Nálad tipikus workload alapján lövi be. Mivel Nálad előfordult a ~közelmúltban, hogy szüksége volt ennyire, ezért úgy szabályozza be automatikusan is, hogy ha megint előfordulna ez a szitu, akkor is legyen elég.

(#139837) liszi70


liszi70
nagyúr

Annak idején ezt az oldalt mentettem el régi win iso-k letöltéséhez. Most kellett volna, de nem tudtam letölteni, hiába szerepelnek ott a win kiadások nevei. Persze ezen az oldalon le tudtam tölteni amit akartam, csak kíváncsiságból kérdezem, az előző oldal mire szolgál?
2. Ha 1809-től is régebbi iso-ra lenne szükség, azt honnan lehet letölteni?

Szerk.: Ja, most látom, az frissítési platform. :)

[ Szerkesztve ]

(#139838) tutitibi válasza liszi70 (#139837) üzenetére


tutitibi
senior tag

[Channel]
volume
[VL]
1

(#139839) liszi70 válasza tutitibi (#139838) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez biztos nekem válasz? Ha igen, akkor ööööö.... parancsolsz? (bocsánat, de lövésem sincs, mi az amit írtál. :D)

[ Szerkesztve ]

(#139840) King Unique válasza liszi70 (#139837) üzenetére


King Unique
titán

Ez az UUP-RG, ami hasonló mint az UUP dump, ahol mindkettő esetében megoldható az W10, W11 ISO-fájlok letöltése, illetve pontosabban létrehozása a letöltött CMD script futtatásával. ;)
Ha direkt ISO letöltés kell, akkor adott a TechBench és az MWOIDT, ami az itteni téma összefoglalóban is le van írva.

"Ha 1809-től is régebbi iso-ra lenne szükség, azt honnan lehet letölteni?"

Lásd az előbb linkelt MWOIDT, + a Rufus esetében is megoldható egészen 1507-es verzióig a régebbi Windows 10 ISO-fájlok letöltése.
Aztán hogy max. egy rövid tesztelésen kívül mégis miért lenne szükség 1809-nél régebbi W10 ISO-ra, amikor már a 1903 sem támogatott, sőt Home és Pro kiadásoknál már a 1909 sem, az rejtély. :))

[ Szerkesztve ]

(#139841) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy ha teljesképernyős módban nézek valamit (filmet, streamet...) akkor időközönként megjelenik a tálca és nem is tűnik el magától?

(#139842) jack982


jack982
aktív tag

nem tudom letiltani a windows update-ben az illesztőprogramok telepítését, hiába van újabb intel driver a gépemen, le akarja szedni a 4 évvel ezelőtti verziót. már három helyen is letiltottam, több újraindítás után is telepíti magától. van valami megoldás erre? win10 pro 21h2

(#139843) King Unique válasza jack982 (#139842) üzenetére


King Unique
titán

Van, amit értelemszerűen még előtte kellett volna alkalmazni, nem akkor amikor már letölti és telepíti a Windows Update...

(#139844) Joker88


Joker88
őstag

A mellékelt képen látható " Onedrive" ikonokat hogyan lehetne eltüntetni / Számítógép, sajátgép mappában / ? Helyi, offline fiókkal használom a gépet,abszolúte nincsen szükségem a drive ikonra.. És valamikor vétlenül ráklattyolok,aztán jön a bejelntkezési ablaka..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#139846) jack982 válasza King Unique (#139843) üzenetére


jack982
aktív tag

siker, köszi

(#139847) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
Számítógép bekapcsolásnál nem szeretném hogy jelszót kérjen. namármost a felhasználói fiókok alatt a bejelnetkezési lehetőségeknél a bejelentkezés szükséges fülnél a soha van kiválasztva.
netplwiz parancsot beírva a"a számítógép használátához jelszót és felhasználónevet kell megadni" -- innen szintén kivettem a pipát.
De bekapcsolásnál mégis kér jelszót. Alvó állapotból való felébresztésnél viszont nem.
Mit rontok el? :W

(#139848) King Unique válasza AndrewTdi (#139847) üzenetére


King Unique
titán

Megvan ennek a szakszerű módja, lásd ebben és ebben a válaszban leírtakat...

(#139849) liszi70 válasza King Unique (#139840) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!

(#139850) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Vettem használtan egy L590 -es Thinkpadet. Vettem egy Win10-et, gondoltam telepítem pendriveról, de nem férek hozzá a biosban, hogy bootoljon arról. Úgy látom kellene az admin jelszó hozzá, na most azt nem annyira tudom és sajnos az előző tulaj sem, mert azt mondja neki is úgy tették rá anno az OS-t.
Mi a bánatot lehet ilyenkor tenni? Dobjam ki a laptopot? :) :O

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.