Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139651) IP1954


IP1954
aktív tag

Windows 10-ben hogyan lehet utólag jelszót adni a rendszergazda felhasználónak?
Egyik ismerősöm így vette a gépet, és nem találjuk a megoldást.
(Jelenleg a belépés jelszó nélküli, csak a nevet kéri.)

(#139652) Pyttawrx válasza IP1954 (#139651) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vezérlőpult/ felhasználói fiókok.
vagy gépházon belül

(#139653) IP1954 válasza Pyttawrx (#139652) üzenetére


IP1954
aktív tag

Ott nincs utólag megadható jelszó lehetőség.
Úgy emlékszem, régen volt.

[ Szerkesztve ]

(#139654) Pyttawrx válasza IP1954 (#139653) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vezérlőpult/ felhasználói fiókok
De van

(#139656) IP1954


IP1954
aktív tag

A saját gépeimen ezek megvannak, de eleve jelszóval telepítettem fel.
Ismerősöm jelszó nélkül kapta.
Nem találjuk, hol lehet utólag jelszót rendelni az egyetlen (rendszergazda) felhasználóhoz.
Kicselezhetjük azzal, hogy felveszünk egy másik felhasználót.
Ennél jobb és egyszerűbb megoldás kellene.
Egyszerűen csak utólag jelszót kapcsolni a már meglevő felhasználóhoz.

(#139657) Pyttawrx válasza IP1954 (#139656) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szóval képekben:
[kép]
Vezérlőpult/felhasználói fiókok/másik fiók kezelése
Itt katt a felhasználóra, majd a jelszó ltrehozása. Így (is) mennie kell

[ Szerkesztve ]

(#139658) IP1954 válasza Pyttawrx (#139657) üzenetére


IP1954
aktív tag

Ha össze tudok kapcsolódni, a problémás géppel megnézem.
A saját gépeimen nincs jelszó létrehozása sor, talán mert eleve létezik. [kép]
Eddig a gépházban próbálkoztunk a vezérlőpult helyett.

(#139659) Pyttawrx válasza IP1954 (#139658) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen nálad a módosítás van, mert van már jelszó.
Amúgy írtam a vezérlőpult megoldást….. de mindegy. Ettől jobban nem tudom megmutatni, ezt a fél perces műveletet. :)

(#139660) VGYke válasza King Unique (#139650) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm. Persze, Temp tartalmak :) . Lemezkarbantartót, tárterület segédet rendszeresen futtatom. Itt egy, nyilván túlélhető érdekesség a lemezkarbantartóval kapcsolatban:
Törlés után:


Útvonal: C:\Users\Fióknév\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE

Tehát tök üres!
Akkor most 875MB amit nem töröl a karbantartó (sem a tárterület segéd), vagy zéró :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139661) Doky586 válasza VGYke (#139660) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1. meg kellett volna nyomnod a "Fileok megtekintése" mellett levő gombot is amit kivágtál a képről..
2. Ne IE-t használj, ezer éve feltaláltak nála jobb böngészőket is..!

[ Szerkesztve ]

(#139662) King Unique válasza IP1954 (#139656) üzenetére


King Unique
titán

Előzőleg ugyanerre a kérdésre már le lett írva, linkelve útmutatók, hogy mit kellene, lehetne megnézni... :B

(#139663) King Unique válasza VGYke (#139660) üzenetére


King Unique
titán

How to Show Hidden Files, Folders, and Drives in Windows 10

Ha szükség esetén nincsen bekapcsolva a rejtett és a védett rendszerfájlok megjelenítése, akkor persze hogy tök üresnek látszik az adott mappa a fájlkezelőben. :B
Aztán az mondjuk továbbra sem világos, hogy mi szükség van pár-néhány 100 MB-ok vadászatára, törlésére, ha az egyes korábbi hozzászólásokban - [link], [link], [link], [link] - lévő állapot alapján bőven van több 100 GB szabad terület a rendszermeghajtón, de mindegy... :))

(#139664) mastodon


mastodon
aktív tag

Klónozni szeretnék egy 500 Gb-os HDD-t 1 Tb-os SSD-re Macrium Reflecttel King Unique útmutatója alapján. Megnyugodtam, hogy nem kell Win-t deaktiválni/aktiválni.
Hogyan tudom a maradék 500 Gb-ot hozzácsapni a klónozott particióhoz? Lehet ezt már a MR--tel a klónozás közben?

(#139665) King Unique válasza mastodon (#139664) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, a célmeghajtóra pl. drag & drop módon "áthúzott" C partíciónál illetve ott a partíció tulajdonságaira kattintva növelhető annak mérete, aztán a lemez végére odahúzható a kicsi WinRE partíció, majd végül indulhat a klónozás, stb. + Ehhez kapcsolódóan az evidens, hogy minden szükséges partíciót klónozni kell, illetve áthúzni a céllemezre, nem szimplán csak a C-t, ami a linkelt útmutatóban lévő egyik válaszban is le van írva.
Másik megoldás a klónozás után megejteni a kiterjesztést, de az a C és az unallocated terület közé ékelődött WinRE partíció miatt max. külső programmal fog menni (példa), ezért célszerűbb lehet inkább már a klónozásnál megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#139666) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hol is lehet beállítani ha bedugom egy pendrájvot felugorjon a fájlkezelő automatikusan?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#139668) Pityu. válasza King Unique (#139667) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Be van kapcsolva de nekem akkor sem ugrik fel semmi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#139669) King Unique válasza Pityu. (#139668) üzenetére


King Unique
titán

Ha a vezérlőpultban állítod be, akkor ott fájltípusonként alapértelmezést is kell választani, + ha nem működik egyből, akkor a Windows 10-nél ki/be jelentkezést vagy újraindítást is célszerű csinálni és utána újrapróbálni.

(#139670) Pityu. válasza King Unique (#139667) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na közben sikerült megjavítani más módszerrel,azért köszi :)

Meg volt az is előtte de máshol állítottam és minden szarakodás nélkül vissza jött :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#139671) King Unique válasza Pityu. (#139670) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor mondjuk szokás leírni pontosan hogyan sikerült, meg a másik módszer nem világos, amikor az AutoPlay esetében a linkelt leírásokban lévő módszerek - gépház, vezérlőpult, registry, csoportházirend - vannak, ahol normál esetben nyilván a gépházas és a vezérlőpultos beállítás is működik ha megfelelően van alkalmazva. :)

[ Szerkesztve ]

(#139672) King Unique válasza King Unique (#139671) üzenetére


King Unique
titán

Na most a korábbi próba után direkt rápróbáltam még1x és simán működik a beállítás után azonnal, elég a gépházban vagy a vezérlőpultban beállítani és kész, nem kell normál esetben semmi egyéb. Akinél nem, ott lehet pl. 3rd party AV / egyéb blokkolja az AutoPlay működését, rápróbáltam EIS-t futtató W10-en is és ott nem működött az előbbi módszerrel, ellenben a beépített Defender használata esetén igen, de az előbbi ugye nem a módszer hibája, hanem az adott szoftverkörnyezet, vélhetően a külső AV miatt van. :B

(#139673) Pityu. válasza King Unique (#139671) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Bocs ha kicsit google fordítós,így találtam :)
Nekem azonnal működött míg a másik nem.
Nekem amúgy minden gyári úgy értem nincs fent külső vírusirtó csak simán a defender meg a windows tűzfal.

Ellenőrizze a csoportházirend-beállításokat
Ha az automatikus lejátszás nem működik a CD-k és a DVD-k esetében, a probléma lehet a csoportházirend-beállítások. Ha nem tudja, a Helyi csoportházirend-szerkesztő segítségével módosíthatja a különböző beállításokat, és néha ezek a beállítások megakadályozhatják az automatikus lejátszás funkció megfelelő működését.
Ugyanakkor engedélyezheti az automatikus lejátszást a csoportházirendben az alábbiak szerint:
A Windows gomb + R megnyomásával nyissa meg a Futtatás párbeszédpanelt. Most írja be a gpedit.msc parancsot, és nyomja meg az Entert, vagy kattintson az OK gombra .

A bal oldali ablaktáblában keresse meg a Felhasználói konfiguráció> Felügyeleti sablonok> Windows összetevők> Automatikus lejátszási házirendek elemet . A jobb oldali ablaktáblában kattintson duplán az Autoplay kikapcsolása lehetőségre .

Válassza a Nem konfigurált lehetőséget, majd kattintson az Alkalmaz és az OK gombra .

Ezt követően az AutoPlay funkciót engedélyezni kell, és újra meg fog kezdeni. Ha ez a házirend már nem konfigurálva van, akkor ez a megoldás nem fog működni, így csak kihagyhatja azt.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#139674) King Unique válasza Pityu. (#139673) üzenetére


King Unique
titán

Ez az útmutató az előzőleg linkelt végén is említve van.

How to Enable or Disable AutoPlay for All Drives in Windows

Viszont itt pont az a lényeg, hogy normál esetben nem kell registry és csoportházirend szinten külön engedélyezni, mivel alapértelmezetten be van kapcsolva az AutoPlay a Windows 10 telepítése után és csoportházirendben is alapértelmezetten nem konfigurált ez a beállítás. Persze ha valakinél önkényesen vagy egy 3rd party program által le van tiltva, akkor nem meglepő, ha nem működik az AutoPlay és a linkelt útmutatóban lévő módszerek sem... :B
Na mindegy, a lényeg, hogy végül csak sikerült megoldani. :C

[ Szerkesztve ]

(#139675) mastodon válasza King Unique (#139665) üzenetére


mastodon
aktív tag

A "Layout" menüben nem tudom a C betűt kiválasztani, mert az már van a gépben. És ott a figyelmeztetés, hogy csak C vagy non-system méretezhető át. Mit kell tegyek?

(#139676) Pityu. válasza King Unique (#139674) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Figyelmetlen voltam,de köszönöm a segítséget :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#139677) VGYke válasza Doky586 (#139661) üzenetére


VGYke
addikt

1. Megnyomtam, onnan CTRL-V, CTRL-C az útvonal. 2. Ezer éve nem IE-t használok!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139678) King Unique válasza mastodon (#139675) üzenetére


King Unique
titán

Áthúzod az előtte lévőkkel együtt a C partíciót is a célmeghajtóra, majd ott a tulajdonságaira kattintva adott az átméretezés lehetősége. + Nemcsak a futó Windows alatt oldható meg a klónozás, hanem másik opcióként használható a program pendrive-ról bootolható WinRE / WinPE változata is.
Ha az eddig kapott információk alapján nem megy, akkor lehet inkább meg kellene kérni valakit, aki jártasabb ebben... :B

[ Szerkesztve ]

(#139679) VGYke válasza King Unique (#139663) üzenetére


VGYke
addikt

TC-t használok, ott kitettem egy gombot hogy ne legyen ennyire bonyolult mint a fájlkezelőben:

El kell hinni, hogy a lemezkarbantartó által mutatott útvonalon nincs semmi!
Mivel 837ből 506GB szabad, nyilván nem leszek előbbre pár száz MB törlésével, csak a miért érdekel.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139680) mastodon válasza King Unique (#139678) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, már OK, Én tévedtem el, mert a tesztgépben van több meghajtó is, és nem sorrendben mutatta a meghajtókat a MR. Így véletlenül a D-vel teszteltem. Ami a korábbi system meghajtóm volt és lusta voltam letakarítani a rendszert róla. Bonyesz. C-vel már jól megy, automódban azonnal átméretezi. Köszönöm!!!

(#139681) King Unique válasza mastodon (#139680) üzenetére


King Unique
titán

Ja igen, a 8-as verziónál már valóban van auto resize opció is, úgy még egyszerűbb. :K

Szívesen!

(#139682) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Rendszerindítás után a "pin kód" bekérési résznél valamiért megakad a windows.
Ha nem csinálok semmit, akkor a szokásos képet mutatja. Amennyiben megnyomok bármilyen gombot, vagy egérrel kattintok elkezd vibrálni a kép, de látszik a "pin kód" kérő ablak, de nem enged semmit csinálni. Majd vissza ugrik az előző képre. Csak a PC teljes kikapcsolása segít. Ilyenkor viszont a BIOS hibát jelez, és csak egy load default segít.
Ez kb. 3 napja van. Semmi újat nem telepítettem, semmi új eszköz nincs a gépben. Amit megpróbáltam már az egy bios frissítés, de semmi változás. Eseménynaplóban nincs kritikus hiba. Egy figyelmeztetés van az a dwm.exe-re mutat.

Tipp hogy hol keressem a hibát.

(#139683) Csupingo válasza rita7107 (#139682) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg kapcsold ki a win-ben a gyors rendszerindítást. Az sokszor segít ilyen érdekes problémáknál. Nincs semmi tuningolva? Alaplapi elem nem merült le?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#139684) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Be lehet állítani valahogy, hogyha bekapcsolom a fülest(hyperx cloud 2)akkor magától átváltson rá a hang kimenet?
Ne kelljen minden alkalommal átállitani rá?

(#139685) koko52


koko52
veterán

Üdv! cmd parancs nem működik semmilyen formában, rendszergazadaként sem (kilép azonnal)
Megpróbáltam minden javító szarságot (power shell, dism, rendszer környezeti változás stb... ), nem talál hibát semmi.
Felvillan egy pillanatra és kilép. Mit lehet még tenni?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#139686) King Unique válasza koko52 (#139685) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk újraindítani, vagy szükség esetén naprakészre frissíteni és utána újraindítani a Windows 10-et, + GPU és egyéb tweaker szemetet uninstallálni az ilyen esetek okán, stb...

(#139687) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Találkozott már valaki azzal hogy *.jpg fájlt nem nyit meg a win fényképnézegetője? Üzenet: "A Windows Fényképnézegető nem tudja megjeleníteni a képet. Előfordulhat hogy nincs elegendő memória. Zárjon be néhány használaton kívüli programot, vagy (ha a merevlemezén kevés a szabad lemezterület) szabadítson fel lemezterületet, majd próbálja újra."
Foglalt memória: 5,1/32 GB, Szabad lemezterület: 505/837 GB.
Más alkalmazások (Paint, Paint3D, Fényképek, Metszet és Vázlat) megnyitják az adott jpg képet, minek tulajdonságaiban semmi különöset nem látok:

Mi lehet a baj?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#139688) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Adott egy PC-m, amin Win 10 fut az alap Defenderrel. HTPC-nek használom, nincs más funkciója a gépnek. Megoldható az valahogy, hogy a masina kizárólag helyi hálózaton legyen elérhető (vezetéken, és wifi-n is), de egyáltalán ne kapcsolódjon fel a netre? Max. akkor ha én akarom, és manuálisan ráengedem, hogy mondjuk a frissítések feltelepüljenek, de utána teljesen legyen leválasztva a net felől. Lehet ezt valahol tűzfalban, vagy bárhol blokkolni? Köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#139689) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!
Windows 7-en még működő Dance eJay nevű mixprogramnak, van Windows 10-en működő változata?
Ugyanis a Dance eJay 7 még régebben /Win 7-es időszakban/ elindult, de sokszor kifagyott a program, maga a Windows működött rendesen, de ez sajnos nem.
Ezért szeretném tudni, hogy van e működő verzió, esetleg valami alternatíva, ami Win 10-en is kifogástalanul megy.

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#139690) King Unique válasza Aurig@ (#139689) üzenetére


King Unique
titán

(#139691) movax válasza Aurig@ (#139689) üzenetére


movax
őstag

(#139692) Aurig@ válasza movax (#139691) üzenetére


Aurig@
őstag

Nagyon köszi! :R

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#139693) zolee001 válasza Spec (#139688) üzenetére


zolee001
őstag

A default gatewayt átirod vmire és kész

(#139694) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

SmartAudio 3, Dolby Vision, Realtek Audio Console appokat hol találom meg?
Hanghiba miatt töröltem egy Lenovo Thinkbook-ról, de Microsoft Store-on - illetve máshol sem - találtam, csak a Dolby Audio-t.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#139695) IT user


IT user
tag

Sziasztok!

Két különböző gép, mindkettő Windows 10-zel. Mindkettőnél az a hibajelenség, hogy a Windows + Shift + S kombinációval készített képernyőképet nem lehet beilleszteni a Cetlik alkalmazásba. Ez a hibaüzenet jelenik meg:

A Google-n találta javaslat szerint próbáltam a miniatűrök megjelenítését ki- és bekapcsolva, de nem hozott változást.
A Windows-ok és a Cetlik a legfrissebb.
Van valakinek tippje, mi lehet a megoldás?

(#139696) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
4k ban van a felbontásom
Ha a Windows Game Bar /Windows+G/ -ban a full HD-s játékot veszem fel akkor a kép 1/4 -én van csak kép a többi fekete. Miért 4k ban rögzíti a Full HD játékot?
Hogy tudom megoldani, hogy rendesen rögzítsen?

(#139697) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!
Nem tudjátok hogyan lehetne engedélyezni a 260 karakternél hosszabb fájlok megnyitását a windows 10 alatt?
A long path registry beállítást módósítottam, de úgy látszik az csak a C meghajtóra érvényes, illetve eddig VM-en próbáltam és sem hálózati meghajtónál nem működik már és usb meghajtónál sem, NTFS mappába csatolt meghajtónál sem. Csak ha a c meghajtón van a husszú elérési út. 20-30TB adatról lenne szó, tehát azért nem lenne jó egy nagy raid tömböt csinálni és arra windows 10-et telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#139698) koko52 válasza King Unique (#139686) üzenetére


koko52
veterán

Egyik sem hozott eredményt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#139699) Fido01


Fido01
aktív tag

Sziasztok!
Egy (igazából sok de most csak egy) problémám van a win 10-el amire nme találtam eddig megoldást.
2 monitort használok kiterjesztve mindkettőn megjelentítve a tálcát, ez azért fontos mert sokszor használok full screen programokat. A problémám az, hogy a második képernyőn a tálca első néhány ikonja van hogy kattintható van hogy nem (általában nem pl start, böngésző ikon stb) van erre valami megoldás? vagy ez szimplán csak ilyen? Mert előfordul, hogy megfelelően működik.

Köszi

(#139700) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Korábban a táblagép módot bekapcsolva lehetett virtuális billentyűzetet használni. Ezt most nem találom. Érintős felületre van kikötve a laptop és jó lenne, ha azon lehetne gépelni. Mit javasoltok? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.