Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138301) Gargouille válasza májkimiki (#138298) üzenetére


Gargouille
őstag

Először készítenék egy mentést a teljes rendszerről, amire tökéletes lehet egy ingyenes Veeam Agent vagy Macrium. Ha valami gebasz van, akkor legyen miről visszaállni.

Utána pedig itt egy leírás az in-place upgrade-ről, elvileg minden beállításod megmarad.

Azt, hogy miről lehet Windows 10-re upgrade-elni azt pedig itt találod.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138302) májkimiki válasza Gargouille (#138301) üzenetére


májkimiki
őstag

Lemez image Macrium-al lesz az első lépés, természetesen. Egy irtó lassú gépen Win10 2004-ről működött az MCT felfrissítés és minden megmaradt.
Csak abban nem voltam 100%-ig biztos, hogy 8.1 alól is kivitelezhető-e. Sok időt megspórolnék.
Köszi szépen.

(#138303) Gargouille válasza májkimiki (#138302) üzenetére


Gargouille
őstag

Jó pár ilyen upgrade-el a hátam mögött (nagy részük még Win7->Win10 volt, 8.1-ről csak pár esetben csináltam) mondom, hogy nyugodtan belevághatsz. Ha az alap rendszer nincs széttúrva, akkor nem lesz gond.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138304) Panthera válasza Geth (#138299) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi, akkor arra kell rájönnöm, hogy a billentyűkombináció miért késik.
...
Ez egy általános probléma, amire nincs tutit megoldás. [link] A Windows először megkérdezi a futó programokat, hogy ez az ő billentyűkombinációjuk-e, ezért telik időbe.
A "SysMain"-t kellene letiltani, ameddig nem indul újra, ez is segít, azt írják (egyelőre nem találtam meg, hogy ezt hol lehet).
ApplicationHost.exe - ezt kilőttem a feladatkezelőben, egyelőre ez megoldotta, kérdés, hogy meddig.

[ Szerkesztve ]

(#138305) jencsikdani


jencsikdani
tag

sziasztok kicsit off topik szerintem de nincs ötletem hol tudnám megkérdezni, windows újratelepités óta csak úgy kapcsol be a gép ha az egyik ramomat kiveszem majd átteszem egy másik slotba. aztán miután erre rájöttem a nem volt netem , kábelről megy a gépbe de a kábel sem világít (wifi adapterrel van netem csak) , kipróbáltam másik gépen azon tökéletesen volt internet ugyan azzal a kábellel, plussz néha csak úgy random ledobja a hdd-t a windowst (gondolom a windows). próbáltam másik sata kábellel is azzal is ledobja és csak akkor érzékeli újra ha kihúzom a satát majd újra bedugom.
Alaplapom: Gigabyte Z87-HD3
Processzor: Intel I-5 4670
Táp: Cooler Master MWE 500 BRONZE
ha valamit segítenek, a Ramból 2db 4 gb os van a gépbe, egyik se nem túl erős se nem mai darab így fejből nem tudom milyen márka de azthiszem nem is túl márkásak, de ha szükséges kitudom venni megtudom nézni milyenek esetleg.valami tipp esetleg mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#138306) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv... Ezt a hibát hogyan lehetne javítani?
Windows 10 Pro 21H1
2021-09 Összesítő frissítés Windows 10 Version 21H1 x64-alapú rendszerekhez (KB5005565)
Nem sikerült telepíteni a frissítéseket, de később újból próbálkozunk. Ha nem szűnik meg a hiba, és megoldást keresne az interneten vagy az ügyfélszolgálathoz szeretne fordulni segítségért, a hibakódnak (0x800f0900) hasznát veheti.

Mappa tisztítás megvolt, sfc és dism lefuttatása megvolt, manuálisan leszedve a catalog oldalról az offline uptade sem megy fel, az meg aszt írja, hogy "a frissítés nem érvényes erre a számítógépre"

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#138307) Geth válasza Panthera (#138304) üzenetére


Geth
addikt

Én évek óta csak olyan billentyűzettel találkoztam amin dedikált/Fn kombós mute gomb van, így erre nem használom.

(#138308) moma válasza King Unique (#138293) üzenetére


moma
őstag

Köszönöm! Hétvégén megcsinálom. Ezen túl már az alaplap csere lenne, csak most nem szeretném elveszíteni a laptopot hosszabb időre...

Amúgy fura, mert ha nem kapcsolom le a wifit és úgy sleepelem, akkor nem csinálja ezeket az unexpected shutdownokat.

we all deserve a bit of luck.

(#138309) Csupingo válasza jencsikdani (#138305) üzenetére


Csupingo
veterán

Kezdésnek kipróbálhatnád, hogy mit csinál, ha kikapcsolod a gyors rendszerindítást. De az is lehet, hogy a tápegység, vagy az alaplap haldoklik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#138310) jencsikdani válasza Csupingo (#138309) üzenetére


jencsikdani
tag

hát most éppen 3/3 alkalommal bekapcsolt amióta kikapcsoltam a gyors rendszerinditást, szóval egyelőre még bekapcsol egyből , köszi szépen a segitséget :R márcsak a hdd és a net probléma van hátra :D

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#138311) Csupingo válasza jencsikdani (#138310) üzenetére


Csupingo
veterán

Az alaplap oldaláról telepítetted a lan drivert? Biosban sincs kikapcsolva az alaplapi hálókártya? Másik sata portokban is ezt csinálja a hdd?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#138312) jencsikdani válasza Csupingo (#138311) üzenetére


jencsikdani
tag

mindegyik sata portba csinálja szerintem , már csináltam azt hogy átdugtam másik portba , talán 2x próbálkzotam vele de ugyan úgy ledobta. viszont most eszembe jutott hogy felvan telepítve a sata driver és talán nem tudom lehet az zavar be valamiért szóval azt le is töröltem hátha. a lan drivert felse birom telepiteni mivel nem talált lan kábelt ami belenne dugva a gépbe pedig bevan dugva. a biosba pedig többször kapcsoltam már vissza a hálózati kártyát nem tudom lehet én felejtettem elmenteni de, kivolt kapcsolva amikor utoljára néztem de gyors mindjárt ránézek.

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#138313) jencsikdani válasza jencsikdani (#138312) üzenetére


jencsikdani
tag

igen bevan kapcsolva (OnBoard LAN Controller) ez a net probléma egyébként azóta van amióta betettem egy régi videókártyát de már volt benne máskor is és nem volt a nettel gond. plussz még a hdd-re visszatérve ritka amikor ledobja , 1 nap max 1-2 alkalommal de ez a pár alkalom is elég ahhoz hogy idegesitsen :D

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#138314) Geth válasza jencsikdani (#138313) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom Nálad miért ilyen rakás f*s ez a gép, pont ilyen lapom volt és Win10-el kombózva soha semmi gond nem volt vele. Lehet a Tied megfáradt?
RAM-okra mehetne egy memtest86.
Hálókártya drivert a hálókártya gyártótól szedd le. Én azt se az installerével rakom fel, hanem kicsomagolva ott van a megfelelő .inf, elég azt betolni Eszközkezelő alatt (ha látszik az eszköz...). Bár az .inf-et végülis úgy is fel lehet tenni, hogy épp nem látszik.
SATA: AHCI-hoz itt az utolsó Intel ami jó hozzá emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#138316) King Unique válasza st3v3np3t3r (#138306) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol értelemszerűen a mostani hibakódhoz tartozó megoldásokat kell próbálgatni, meg nem 2-3-at hanem szükség esetén mindet.

(#138317) seger


seger
addikt

Windows frissítés után a hálózati nyomtatás nem megy. Hozzáférés megtagadva. Frissítés eltávolítása után működik újra. Talált valaki rá megoldást. Nem olyat ahol regedit-et kell buherálni

(#138318) májkimiki válasza King Unique (#138315) üzenetére


májkimiki
őstag

Köszi szépen.

(#138319) jencsikdani válasza Geth (#138314) üzenetére


jencsikdani
tag

Memtest - et lefutattam nem dobott errort se a CPU ra de a ramra. És én úgy értelmeztem amit írtál hogy a hálókártya drivert ha letöltöm ott a zip fájlba van egy inf. Fájl de nekem csak az exe fájl van amivel feltelepitem a drivert. Én értelmeztem rosszul vagy nekem nem jó valami? kicsit szar lett a minősége de a lényeg az látszik.

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#138320) Geth válasza jencsikdani (#138319) üzenetére


Geth
addikt

Az az .exe egy 7zip tömörített exe, azt is ki lehet csomagolni, pl. 7-zip-pel (legalábbis gondolom, nekem a far manager simán belelép).
A memtest jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#138321) x_o_n válasza King Unique (#138259) üzenetére


x_o_n
veterán

Szia, köszönöm de ez volt az első, átnéztem,es kiprobaltam mindent amit ott olvastam mert en is használtam a topik keresőt.
-hiába váltottam fejlesztői módba, ugyanúgy a store-ba dob.
-a beállításokbol kattintva szintén de mindkettőnél ugyanez fogad minden áldott nap.

Tud valaki segíteni? Mit lehet megprobalni még?
Ez egy Windows 10 pro ami s-módban fut és nem tudom hogy lehetne valahogy kikapcsol i, mert még egy Chrome telepítés sem enged, mindig ugyanoda dob ami lehal ezzel: [kép]

(#138322) King Unique válasza x_o_n (#138321) üzenetére


King Unique
titán

Abban a válaszban kb. minden lehetőség és információ le lett írva, linkelve ezzel kapcsolatban, ahol ha esetedben rejtélyes módon egyik sem működik, akkor az elég érdekes... :))
Egyébként nem derült ki naprakészre van van-e frissítve az a W10 Pro és hogy milyen verzió, ha nincsen akkor értelemszerűen az legyen az 1. lépés (+ szükség esetén Store reset) és amíg nem up to date a rendszer, nem lett újraindítva stb., addig nincs miről beszélni.
Ha szét van cseszve a jelenleg telepített W10 és azért nem működik aminek normál esetben működnie kellene, akkor meg marad jobb híján a W10 Pro (nem S módú) clean install.

[ Szerkesztve ]

(#138323) -Nomad-


-Nomad-
tag

Sziasztok!Nem tudjátok van olyan topik ahol asztali pc-vel való hibában segítenének?

(#138324) Csupingo válasza -Nomad- (#138323) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl. ez?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#138325) King Unique válasza -Nomad- (#138323) üzenetére


King Unique
titán

Bár az nem derült ki hogy mégis mi a hiba, meg ha nem W10 specifikus akkor miért itt kell megkérdezni, de talán az alábbi topikok valamelyike...

Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
Azonnali informatikai kérdések órája

(#138326) -Nomad- válasza Csupingo (#138324) üzenetére


-Nomad-
tag

Igazából az a bajom a gépemmel hogy néha random újraindul kékhalál/hibakód nélkül van úgy hogy egy nap többször is.a gépem 8 éves alapkategóriás.

King Unique Köszi majd ott érdeklődöm

[ Szerkesztve ]

(#138327) peestike


peestike
senior tag

próbálnék jelszót változtatni, de mindenáron sms-t szeretne küldeni.
ezzel annyi a bajom, hogy nem jön meg, telefonszám jó.igazolnám én magam, ha elküldené hozzá az sms-t a microsoft...
valakinek valami ötlet? chrome-ot, opera-t próbáltam, nulla sikerrel eddig.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#138328) peestike válasza peestike (#138327) üzenetére


peestike
senior tag

az előző törölhető, nem tudom mi lehetett, tor működött... :W

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#138329) TXT


TXT
őstag

Sracok! Hogy a fenebe van az, hogy letoltom a Microsoft oldalarol a MediaCreationTool21H1-et, megcsinalom vele a Win-t ugy, hogy eloszor torlom az SSD particioit, majd letrehozom az ujat, amire feltelepitem az uj, szuz Win10 Pro-t es miutan DDU-val letoroltem a Win kozben feltelepitett nVidia szoftvert es felteszem a legujabbat szinten szuz modon a DDU-val, majd utana a CCleaner-t, amit lefuttatok es most is ezt talalja a FULL SZUZ RENDSZEREN???? :W
Hogy a pics@ba??????? Es hogy lehet ezt a sz@rt vegleg torolni??? Tobbek kozott emiatt telepitettem ujra az egesz rendszert!

(#138330) RoyBatty válasza TXT (#138329) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

CCleanert örökre elfelejteni, laikus kezekben több kárt csinál, mint hasznot.
Az általa megtalált hamis riasztás a Cortana része, nem érdemes foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#138331) Pyttawrx válasza TXT (#138329) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Miért használsz ccleanert? :D kapcsold ki a cortanat, vagyis tiltsd le. Gépház/alkalmazások és szolgáltatásokban

(#138332) TXT válasza Pyttawrx (#138331) üzenetére


TXT
őstag

Eleve igy van mar:

De ennek mi koze ehhez a "SpeechRuntime.exe"-hez? :U

[ Szerkesztve ]

(#138333) King Unique válasza TXT (#138329) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen túlbuzgó, regisztryturkász, csálé programok fals riasztásai mióta számítanak mérvadónak és mióta kell azzal foglalkozni? :D :U
Ha az SFC, DISM és társai talál hibát a rendszerben, meg a Defender normál / offline scan vagy MBAM / HitmanPro vírust, az már inkább.

[ Szerkesztve ]

(#138334) st3v3np3t3r válasza King Unique (#138316) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ezeken már túl voltam. Mivel mielőtt ide írtam, sokat végig próbáltam, de ugyan az lett a vége... Telepítés végén mikor kiírja a 100%-ot, egyből dobja a hibakódot.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#138335) st3v3np3t3r válasza RoyBatty (#138330) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Meg hozzà kell tenni, hogy a CCleaner kompromittálódott! Azon keresztül terjesztettek vírusokat!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#138336) King Unique válasza st3v3np3t3r (#138334) üzenetére


King Unique
titán

Mármint egész pontosan mit is jelent ez az "ezeken", ezek + ezek + repair install is mind megvolt és nem oldotta meg semmi? Azt kétlem... :N

(#138337) st3v3np3t3r válasza King Unique (#138336) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hát 10+ oldalt olvastam végig, ami "erre a hibára" írt javítási módokat. Majd holnap melóban tovább bányászom a netet megoldást keresve.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#138338) King Unique válasza st3v3np3t3r (#138337) üzenetére


King Unique
titán

Nem bányászni kell tovább, hanem először (szükség esetén) azokat mind (!) megcsinálni, amik linkelve lettek, ilyen egyszerű. Ahol ha most pl. a repair install nem is lett említve, akkor az vélhetően nem lett kipróbálva, vagyis máris helytelen az "ezeken már túl voltam" állítás... :B

[ Szerkesztve ]

(#138339) Dalares


Dalares
tag

A mai nap folyamán egy nagyon furcsa jelenséggel találkoztam. Van egy mappa, amiben volt tíz darab fotó. Ebből kitöröltem nyolcat végleges törléssel. Amikor a megmaradt kettőt a képnézegetővel megnéztem, a kurzorgombokkal oldalra lapozva meg lehetett nézni azokat is, amiket már kitöröltem. Újraindítottam a gépet, hátha csak pillanatnyi elmezavar, de újraindítás után is maradt a szitu. Még a rejtett fájlok mutatását is bekapcsoltam, hogy nincsenek-e ott, de semmi. A mappában csak két jpg kép volt, más semmi, mégis meg lehetett nézni a kitörölt képeket is.
Azt csináltam, hogy ezt a kettőt kimásoltam máshova, majd töröltem a mappát. Ezután újból létrehoztam, majd visszamásoltam a képeket. Így javult meg a dolog. Ilyet sem láttam még. :)

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#138340) TXT válasza King Unique (#138333) üzenetére


TXT
őstag

Ezeket (s)nem tudtam... :B
Koszonom :R

(#138341) Pyttawrx válasza TXT (#138332) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#138342) Gargouille válasza TXT (#138329) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez valami régről itt ragadt rossz beidegződés, hogy a szűz Windows-t azonnal széttúrja mindenki, aztán tele vannak a fórumok vele, hogy milyen rossz a Windows meg ez nem működik, az fagy le... szóval jól írják a többiek, a CCleanert és társait egy életre el kell felejteni.

Bár tökre értem mennyire frusztráló, hogy van sok olyan szolgáltatás a Windowsban, amire nagyon nincs szükséged és szeretnéd kilőni, de sajnos ezek nagy része mélyen ágyazott, ha mókolással akarja az ember jusztazért is kigyilkolni, annak általában rossz vége van. Hagyni kell, ahogy gyárilag feltelepül, amit a gépházban be tudsz állítani, azt ott be kell, a többihez meg nem érdemes nyúlni, registry-t nem éri meg széttúrni, max akkor ha olyan szinten értesz hozzá, hogy tényleg tudod mit csinálsz és annak milyen mellékhatásai lehetnek. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138343) st3v3np3t3r válasza King Unique (#138338) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

AZON IS túl vagyok :((( Telepítő médiával számítógép javítása(szerintem sok hozzáértőnél alap, amúgy megsúgom, ez volt a legelső lépésem utánaolvasás nélkül!) Nem ma kezdtem PC-zni! 14éves korom óta PC-zek(C64-el kezdtem, sokan azt se tudják mi az), ennek 22 éve. Nekem az ilyen oktató stílusodat mellőzd légyszives :R Hidd el, nem ma kezdtem! De amúgy hiába a leírások a neten, meg a rengeteg javaslataid, amik szokszor nagyon jók, de nem mindig működnek úgy ahogy le vannak írva!

Amúgy a hibát az MCT_21H1 orvosolta, azzal firssítettem le gépet.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#138344) King Unique válasza st3v3np3t3r (#138343) üzenetére


King Unique
titán

"AZON IS túl vagyok :((( Telepítő médiával számítógép javítása" Repair install

"Amúgy a hibát az MCT_21H1 orvosolta, azzal firssítettem le gépet."

Amiben egyáltalán nincsen semmi újdonság, ez lenne a repair install, sőt az előzőleg linkelt válaszban ehhez példaként linkelt hsz-ben is említette a fórumtag, hogy MCT-vel csinálta.

Nem, nyilván nem voltál túl azon sem és el sem sikerült olvasni + értelmezni - holott pl. ezen útmutató is elég világos - , amik linkelve lettek a válaszokban, így nem meglepő, ha nem működött az, ami valójában ki sem lett próbálva, az ezek után még neked áll feljebb stílust meg inkább te mellőzd, köszi... :B :U

(#138345) Lauda


Lauda
félisten

Szeretnék kérdezni valamit.

Adott egy gép, win10 telepítve ssd-re. Egy másik gépben szintén ssd-n win7. Arra gondoltam, hogy a win7-es gépet mivel nem használom, áttenném az ssd-t a win10-es gépbe tárhelynek, a telepített rendszer rajta maradna (ha a másik gépre mégis később szükség lenne). A win10-es gép bootjába/működésébe ez nem zavarna be?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#138346) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!
Egy frissítés után ez történik egy pár órája, mit lehet ezzel kezdeni?

(#138347) King Unique válasza Lauda (#138345) üzenetére


King Unique
titán

Ha eleve különálló telepítés és a W10-es PC-n nem is cél bootolni arról az SSD-ről a W7-et hanem csak adatmeghajtóként használni az SSD-t, akkor elvileg nem kellene gondot okoznia, + pláne ha eltérő (CSM vs. UEFI) bootolási mód szerint lett telepítve a 2 Windows és a BIOS/UEFI beállítása egyszerre csak az egyik szerinti bootolást teszi lehetővé. Gyakorlatilag meg előfordulhatnak érdekes esetek. ;]
Másik opció USB-s külső házban csatlakoztatni az SSD-t, vagy belső meghajtóként használva ha már nem kell a rajta lévő W7, akkor (az adatok lementése után) törölni, illetve törölni annak partícióit, stb.

[ Szerkesztve ]

(#138348) Lauda válasza King Unique (#138347) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#138349) King Unique válasza Bazs1981 (#138346) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki milyen verziójú W10-ről szó és annál melyik frissítésről, de alapesetben értelemszerűen meg kellene várni amíg végez. Ahol ez az időnként feltűnő "rendrakás" normál esetben max. pár perc vagy annyi sem szokott lenni újabban a havi kumulatív frissítések telepítésénél és nem órák, az utóbbi esetben vagy a hardverkonfiguráció annyira gyenge és amiatt malmozik olyan sokat, vagy eleve nem stimmelhet ott valami a frissítésnél (bug) vagy hardverügyileg (akár HDD/SSD hbája).
Másik opció csakis saját felelősségre (!) erővel megszakítani a frissítés telepítését pl. a PC kikapcsolásával ha más nem használ és utána jó esetben nem fekszik meg a W10, hanem visszavonja a sikertelen frissítést és bebootol újra. Persze ha nem és nincsen rendszermentés, akkor meg szívás...

[ Szerkesztve ]

(#138350) Bazs1981 válasza King Unique (#138349) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Akkor várok türelmesen, Win 10 pro a licensz és egy Latitude E5440 az áldozat, 8GB rammal és SSd-vel, csak fura hogy reggel fél 8-tól egy százalékot sem haladt..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.