Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138801) májkimiki válasza Remekelek28 (#138800) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem értem minek erőltetitek sokan ezt a se user-se jelszó böszmeséget. Nem hogy örülnétek, hogy van egy lokális rendszergazada jogú usered. Telepítés után meg olyan usert csinálsz vele, amilyet csak akarsz. De legalább ez maradjon meg, bármi történik a herélt usereitekkel, ezzel helyre tudod pofozni a rendszered.

(#138802) Doky586 válasza Remekelek28 (#138798) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Offline fióknál ha nem adsz meg jelszót (kép) akkor nem fog jelszót kérni. Ez ilyen egyszerű. :B

[ Szerkesztve ]

(#138803) inf3rno válasza májkimiki (#138801) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én most pont abba futottam bele, hogy nem tudok gépelni a login screen-en, belépve viszont teljesen jól működik a billentyűzet leszámítva szintén néhány beviteli mezőt az intézőben. Szerinted? :D Mondjuk ez nem az én gépem, hanem egy rokoné, de azért vicces, hogyha nem így lenne megoldva nála, akkor egyáltalán nem tudna bejelentkezni bármit csinál. Állítólag egy update megoldja a gondot, viszont hogyan updatelsz, ha nem tudsz belépni a fiókodba?! Kíváncsi vagyok, hogy a win11 is ilyen fantasztikus feature-ökkel érkezik e. Ahhoz, hogy felszabadíts némi memóriát zárd be az ablakot. :P

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#138804) Remekelek28 válasza Doky586 (#138802) üzenetére


Remekelek28
őstag

Engem ugy nem szokott engedni továbblépni. De ha azt mondod, kipróbálom még1x

(#138805) Doky586 válasza Remekelek28 (#138804) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha "Home" verziót telepítesz akkor húzd ki az UTP dugót, mert máskülönben meg se jelenik az offline fiók választási lehetőség [kép]

[ Szerkesztve ]

(#138806) tordaitibi válasza Doky586 (#138802) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én ilyen képet mostanába nem látok.
1 hete rántottam fel havernek egy laposra egy W10-et, vagy 2019 vagy a 2020-as iso-t, már nem emlékszek (le kéne már húznom egy 21H1-et, el vagyok maradva)
és nemhogy nem lehet átugrani vagy megkerülni a password megadását, hanem agyérgörcsös megoldással nem átugorható a 3 azaz három jelszóemlékeztető sem:
Kedvenc háziállata meg anyja neve meg ezek a baromságok, ezt minek erőltetni..?
Net nélküli telepítésről van szó, lankábelt-wifit 100 méteren belül nem látott a gép. Ha van net akkor még át kell verekedni magát a usernek a "Nem NEm NEEMMM!! akarok Microsoft fiókkal telepíteni! nevű kellemes társasjátékon is.

(#138807) Remekelek28 válasza tordaitibi (#138806) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ugyanez a helyzet. De net nélkül is át kell verekedni a nem nem -eken.
Pro verzion@l is amugy nem csak homenál.

(#138808) Doky586 válasza tordaitibi (#138806) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De! Ott van a lehetőség! Most próbáltam ki a 21H2-es hun win home 64-el. Csak ki kell húzni az UTP-t és ragaszkodni kétszer is hogy nincs internetem, korlátozott telepítés.. :K

(#138809) Remekelek28 válasza Doky586 (#138808) üzenetére


Remekelek28
őstag

Mi az az utp?

(#138810) Doky586 válasza Remekelek28 (#138809) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#138811) Csabee. válasza Remekelek28 (#138809) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ethernet kábel amin jön a net

Üdv: Csabee.

(#138812) Remekelek28 válasza Doky586 (#138810) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nrkrm ilyen sose volt bedugva laptop és wifi. Offline telepitettem.

(#138813) Geth válasza tordaitibi (#138806) üzenetére


Geth
addikt

Itt: autounattend.xml, benne felhasználónév + megjelenítési név + jelszó.
Se ms fiók, se ilyen-olyan képernyő, se emlékeztetők, se ethernet kábel huzigálás.

(#138814) májkimiki válasza inf3rno (#138803) üzenetére


májkimiki
őstag

Képernyő billentyűzet.

(#138815) Pyttawrx válasza Remekelek28 (#138798) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Net nélkül telepíts, jelszót ne adj neki.

(#138816) tordaitibi válasza Geth (#138813) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az ötlet jó de ha beledrótozom, akkor ha naponta telepítek más-más emberkéknek akkor mindenhol ugyanaz lesz.
Ha jól értelmezem amit írtál.

(#138817) Geth válasza tordaitibi (#138816) üzenetére


Geth
addikt

Mivel Nálad nincs automatizálva a folyamat, ezért alapvetően igen. Annyi a különbség, hogy nem a telepítés során, hanem előtte adod meg. Dehát erről szól a válaszfile :)
Cserébe megnyered amiket írtam.

[ Szerkesztve ]

(#138818) Ubul86


Ubul86
őstag

sziasztok
van nálam egy vadiúj acer aspire 3
win10-et akarok rá tenni, windows installer, microsoft oldaláról szedett, de rufus-szal is rátettem a pendrive-ra az iso-t

alapból linux volt rajta, sima parancssor, ubuntut pl tudtam rá rakni
viszont: windows telepítő egyáltalán nem akarja látni a hdd-t (1 terrás, mbr partíció)...uefi-n van, másra nem lehet állítani biosban. Secure boot kikapcsolva. f12-re boot manager-nél nem dobja fel a hdd-t, ha formázva van, és üres, most ubuntu-t dob ki rá
külső hdd win10 betölt, ott pl üresen látom a hdd-t, már partition magickkel is próbáltam formázni, particionálni, semmi

egyszerűen ilyennel még nem találkoztam, régebben tudtam hogy át kell biosban állítani dolgokat, de itt még az se segített (mert nincs mit)

most épp clone-ozom a win10-emet egy külső hdd-re, megnézem, hogy azzal betölt e a gép, és ha igen, akkor megpróbálom clone-ozni a hdd-jére, hátha a megfelelő partíciókat létrehozza, és utána látná a win10 telepítő is

esetleg van más út, lehetőség még?

diskpartot próbáltam cmd-ből, clean all-t nyomtam, 2.5 órán át csinálta. Semmit nem javult

(#138819) Nyugis


Nyugis
senior tag

Sziasztok!

alaplapot cseréltem a gépemben, és beletettem egy m2 winyot.
a régi winyokat gond nélkül látja kezeli, viszont az uj m2-est a lemezkezelő sem mutatja.
elviekben jól tettem be a gépbe az m2-öt ugyanis csak egyféleképpen lehet.
tehát ez vélhetőleg nem okozhat hibát.
van valakinek ötlete, hogy mi lehet?

(#138820) gerner1 válasza Nyugis (#138819) üzenetére


gerner1
veterán

".. m2 winyo.."
- Ez nekem új.

m.2 ssd -ből van többféle intarface -szel: sata, ahci, nvme.

Gép típusa (amennyiben az laptop), vagy az alaplap pontos típusának ismeretében, lehet tovább finomítani (az "m2 vinyo" pontos típusának ismerete mellett...), hogy hol lehet az esetleges "hiba"...

[ Szerkesztve ]

(#138821) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Üdvözlök mindenkit!

Lehet, hogy buta kérdés lesz, előre is elnézést: A Win10-em automatikusan fog Win11-re frissíteni, vagy felajánlja a választási lehetőséget?
Köszi előre is.

(A hardverem az adatlapomon, utánaolvasva, megfelel a Win11 követelményeinek.)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#138822) Jorus válasza tibaimp (#138821) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem frissül autimatice, csak felajánlja.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#138823) st3v3np3t3r válasza Jorus (#138822) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Többször volt már szó róla, hogy még nincs WU-n... Majd talán jövőre...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#138824) tibaimp válasza Jorus (#138822) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#138825) Nyugis válasza gerner1 (#138820) üzenetére


Nyugis
senior tag

szia!

alaplap:
ASUS ROG STRIX Z590-A GAMING WIFI
winyo:
Samsung - 980 PRO 500GB - MZ-V8P500BW

(#138826) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
A Windows Update az írja, hogy nem frissíthetek Win11-re. Ezt a problémát meg lehet valahogy oldani?

(#138827) TRob1 válasza féldekás (#138826) üzenetére


TRob1
veterán

Meg.

Vagy új gép beszerzése. :)

¤ R'n'R ¤

(#138828) Gargouille


Gargouille
őstag

Ez most komoly, hogy minden 5-ik hozzászólásban ugyanazt megkérdezitek? :F

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#138829) féldekás válasza TRob1 (#138827) üzenetére


féldekás
aktív tag

:R
igen

(#138830) King Unique válasza Gargouille (#138828) üzenetére


King Unique
titán

Látod, visszaolvasni és/vagy a topik keresőjét használni luxus, ahogyan a megfelelő topikot eltalálni szintén, ahol az utóbbiban ugyancsak ez megy... :DD :))

(#138831) ates1971


ates1971
újonc

Hello olyan problémám van hogy nem tudok uj felhasználoi fiokot csinálni hiába vagyok rendszergazda nem enged beirni semmit .Win keresöbe sem tudok irni pedig a billentyüzetem jo .Uj windowsom van ide böngészökbe probléma nélkül tudok irni foglamam sincs miert.Telepitésnél nem csináltam microsoft fiokot nem akartam vele szöszmötölni gondoltam megcsinálom utolag lehet azért?

[ Szerkesztve ]

(#138832) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy egyszer csak megjelent a feladatkezelőben a com surrogate, és a windows explorer felváltva terheli a cpu-t és majdnem használhatatlan a gép. Eddig nem volt probléma, de hirtelen előjött ez a com surrogate, eddig nem is tudtam hogy létezik, pedig windows-t használok a 95 óta.
Néztem egy videót jutubon, mit kéne csinálni vele, ott az volt, hogy törölni a dllhost file-t, az meg volt, újraindítás és úgy tűnt megoldódott, viszont a defender nem indul és egyes nagyobb hang fileoknál is megáll és nem tölti be és a jobb egér klikk-tulajdonságok sem működnek rajta, a többség fileoknál még igen.
A defendert nem nyitja meg, csak az ablaka jön elő, ott megáll-lefagy, aztán kilép, nem tölti be, még az ikonja is eltűnt. Majd kikeresés és exe indítás után sem hajlandó.
https://www.exefiles.com/hu/exe/dllhost-exe/
Ezt az oldalt utána megnéztem és letöltöttem, bemásoltam a megfelelő dllhost file-t és újraindítottam, de nem javult meg tőle.
Megtudná mondani valaki mi történhetett ezzel a com surrogate dologgal hirtelen, amivel a bő 25 éves os. rendszerek használata alatt soha semk nem találkoztam illetve meglehet e valahogy csinálni, valamit átírni-kicserélni még esetleg vagy csak újratelepítés (ez nagyon nem kéne).

Köszi a segítséget!

(#138833) King Unique válasza ates1971 (#138831) üzenetére


King Unique
titán

How to Add a Local Account or Microsoft Account in Windows 10

+ Ha új Windowsod van, akkor először naprakészre kellene frissíteni, újraindítani stb., majd utána újrapróbálni.
Ha az előbbiek után sem, működik, akkor lehet próbálgatni ezeket, vagy másik opció Windows alól indított repair install in-place upgrade-del, aminél megtarthatók a telepített programok és a személyes fájlok.

(#138834) zolee001 válasza Ice&Lime (#138832) üzenetére


zolee001
őstag

Kapcold ki aThumbmaileket

(#138835) Ice&Lime válasza zolee001 (#138834) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A nagy hangfile most is lefagy jobb egér klick tulajdonságokra, és a defender sec center is fagy ugyan úgy nem indul.

(#138836) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#138835) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Már nem kell.

(#138837) Remekelek28 válasza Pyttawrx (#138815) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszönöm. Így sikerült. Foggalmam sem volt róla,hogy a jelszót ki lehet hagyni.

Egy másik. Az egér,bármilyet használok,pl lefele görgetésnél felfele megy meg össze vissza. Több gépen is.Ez win 10 hiba vsgy valamit kalibrálni kell?

(#138838) Immy válasza Zoz (#138786) üzenetére


Immy
őstag

Huh, azért ez nem hangzik jónak.
A vicc az egészben, hogy még sose használtam kábeles netet rajta és a teljes win telepítés, app telepítések, frissítések stb mind wifivel ment és minden tökéletesen működött...
Pyttawrx: Acer n15q1 amiben elvileg. Linux alatt is ugyanezt csinálta, szóval nem windows specifikus lesz az issue. A kábelek felvoltak cserélve (máig nem tudom, hogy eddig akkor hogyan működött), de sajnos még mindig fentáll az issue.

classic B: jól kezdődik, akkor már windows frissítések is kavarhatnak. Minden frissítés fent van ami lehetséges...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#138839) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Sziasztok! Újraraktam a rendszert, csak nem emlékeztem, hogy előzőleg melyik SSD-n volt, így a másikra raktam fel. Miután visszakötöttem az összes meghajtót, látom, hogy a másikon rajta maradt a régi rendszer, amit közben sikerült letörölnöm. De ott maradt a 499Mb és 100Mb-s két is partíció, ezt valahogy le tudom törölni, hogy csak egy sima partíció legyen ezen az SSD-n? Köszönöm!
LÁSD: [kép]

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#138840) King Unique válasza kriszwells (#138839) üzenetére


King Unique
titán

Le, lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#138841) kriszwells válasza King Unique (#138840) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Köszönöm! Sikerült! :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#138842) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!
Kaptam egy új céges notit. Az a gondom vele, hogy ha az egérmutató egy mappára vagy fájlra mutat akkor megjelenik egy fehér négyzet. Hogy tudom ezt eltüntetni?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#138843) zolee001 válasza petymeg (#138842) üzenetére


zolee001
őstag


Kiveszed a pipát

(#138844) snorbi82


snorbi82
senior tag

Sziasztok!

Érdekes problémám van. Új Dell laptop (frissen telepített Win 10 Pro).
VPN csatlakozásnál PPTP kellene neki csatlakozni a távoli szerverhez, de nem hajlandó csak IKEv2 protokolt használni. Töröltem a mini portokat, újra beállítottam mindent, de akkor sem hajlandó működni. Valakinek ötlet?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#138845) Szotyi222


Szotyi222
aktív tag

Telefonon android alatt igen jól működik az ujlenyomat azonosítás, Bakoláskor is.
Win10 is ugyan úgy kezeli böngészön keresztül. Vagy van app amivel működne?

(#138846) imolnar855


imolnar855
újonc

Sziasztok!

Egy érdekes dolgot vettem észre a gépemen, build:19043.1266
Nemes egyszerűséggel figyelmen kívül hagyja, hogy ki kellene kapcsolnia a képernyőt 5 perc után.
Nem értem mi lehet a hiba, teljesen friss telepítés (3 napos)

Előre is köszi ha van valami tippetek merre is induljak a dologgal kapcsolatban!

:R

(#138847) tomi5577 válasza imolnar855 (#138846) üzenetére


tomi5577
csendes tag

Nekem akkor szokta csinálni ha valamilyen külső USB eszköz rá van dugva a gépre.

(#138848) imolnar855 válasza tomi5577 (#138847) üzenetére


imolnar855
újonc

Értem, na ezt kipróbálom, van egy fejhallgató és egy joypad is ami most rajta van.
Erre nem is gondoltam mint változás :) :R

(#138849) Kbali válasza Szotyi222 (#138845) üzenetére


Kbali
nagyúr

Bankolásra ezek a megoldások nem működnek. Itt gyakorlatilag jelszó helyettesítő.

(#138850) snorbi82 válasza snorbi82 (#138844) üzenetére


snorbi82
senior tag

Megoldva. Hálózatból mindent is töröltem. Az után újra indítás és jó lett. :o

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.