Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) zolynet válasza B-L-A-C-K (#42144) üzenetére


zolynet
addikt

Örülj neki hogy nem külföldről kell honosítanod.
Nekem az accord type-s esetén így nézett ki: 446eFt (vételáron felül)
nkh (8k) + regadó (280k) 288000
német export rendszám 46786
új magyar rendszám 8500
forgalmi + törzskönyv 12000
vagyonszerzési illeték 91000
és jöhet a nagyszervíz, ami kb 110eFt-ból megállt.

#42152 lenko: nincs is baj vele, első tulajdonostól, szervízkönyves, kisebb sérülése sem volt eltitkolva, képeket küldött, ergo egy nagyon jó vétel volt :K

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#42152) lenko válasza deicide (#42147) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem ez nem sietve, odafelé nem sokkal előtte all be a vízhő 90-re mire felérek az M6-ra.
Az elején 100as tábla van, nem is megyek ennél többel, utána mikor 130-ra vált a tábla az emelkedőnél, se megyek többel mint 100.
A forgalom mindig ugyanolyan. Kb. semmi nem akadályoz.

(#42151) zolynet Nem olyan nagy baj ez, hogy kintről van, nekem se volt sokkal kevesebbe a golf.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#42153) Speeedfire válasza B-L-A-C-K (#42144) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Túl nagy a vas, ez van. Meg ugye A0 és még Bp is. Ugyan ez egy régebbi, hoki 1.4-el a töredéke.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#42154) tomcsi23 válasza deicide (#42147) üzenetére


tomcsi23
veterán

Már hogyne kéne :F
Topiktali smafu? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#42155) deicide válasza tomcsi23 (#42154) üzenetére


deicide
veterán

Ájj, megint a pongyola fogalmazás. Igen, a lakóhelyem és a munkahelyem közti útvonal nem érinti Budapest területét. De ezen felül azért be szoktam néha tévedni a főváros határain belülre. :DDD

lenko: az M6-on nem csodálom, hogy nem akadályoz, igaz lejjebb, Dunaújvárostól lefelé volt olyan, hogy autóval sem találkoztam azonos irányban. Kihalt jellege van arrafelé, de ezekszerint már Érd környékén is.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42156) focvis válasza -v- (#42121) üzenetére


focvis
veterán

Nemtom, ha lesz egy unalmas délutánom, simán előfordulhat, hogy felteszem - a fotók már megvannak. Írtam, hogy abból kezd elegem lenni, hogy én vagyok őérte és nem fordítva. Nem jó így.

Az egyik szomszédomnak van igaza, mindig olyan állapotú autója van amit én bottal se piszkálnék (karcos, szakadt). Elutazott 4-5 hónapra, nemrég jött haza és lapáttal merte az esővizet az MX-5-ből, telepiszkították a madarak, stb.. De tesz rá, mert egy csoffadék hulla az az autó.

Én meg minden autópályázás után tisztogatom az elejét, hogy ne égjenek bele a bogarak; áruházi parkolóba messze parkolok a pistikék miatt, stb.

[ Szerkesztve ]

(#42157) -v- válasza focvis (#42156) üzenetére


-v-
addikt

Hát te tudod :) :R

[ Szerkesztve ]

(#42158) #94529552 válasza B-L-A-C-K (#42077) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az de nagyon dúrva :Y , a Passat is ennyi lett volna, vagy egy Mondeo, Octavia Kombi? Költözz vidékre, vagy kösd a nagymama nevére.

[ Szerkesztve ]

(#42159) Mágus2 válasza focvis (#42156) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Köss rá egy rendes biztosítást és használd, mint a többiek. ;)

(#42160) Skillet válasza barnam_ (#42129) üzenetére


Skillet
addikt

ja, azért én is fizetnék, meg a tükör sima aszfaltért (és fizetek is, csak nem csinálják meg)... de ez nem erről szól. elolvastad?
szerinted nem lesz dugó, ha kivetnek egy újabb sarcot? :DD ez vicces.
soha nem kapunk ezekért a pénzekért semmit! soha. az összes út szar és folyamatosan csak szívatják az autósokat.
blokááádooooot!!!! :C

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#42161) deicide válasza Skillet (#42160) üzenetére


deicide
veterán

Bringásként/autósként mondom, azért itt-ott van változás. Már amerre én járok:

62-es főút, a teljes hosszán (2km-t kivéve) teljesen újraaszfaltozva, tükörsima.
Agárd-Zichyújfalu újraaszfaltozva.
Velence-Pusztaszabolcs folyamatban, majdnem kész.
Kápolnásnyék-Lovasberény jó része is már tükörsima.
Csákvár-Oroszlány.

És ez csak amerre járok. Persze ezek nem a BP-i dugódíjból valósultak meg, hanem gondolom EU-s pénzből. A dugódíjból valszeg semmi sem fog javulni tényleg. :N

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42162) Speeedfire válasza deicide (#42161) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Csákvár-Söréd illetve Csákvár-Bicske vonal is fel lehetne már végre újítva. Söréd-Csókakónél viszont patika, szívesen elkenném, ha nem lenne mindig akkora forgalom, meg 60-as tábla. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#42163) -v- válasza deicide (#42161) üzenetére


-v-
addikt

A kanyargósakat mondd ott, ahol jó az aszfalt ;] - és még nem ismerem (77, 81-82-83-84-et igen)

(#42164) deicide válasza -v- (#42163) üzenetére


deicide
veterán

Lefelé dél felé nem nagyon van kanyargós, illetve Szekszárd után, a Szálkai tó felé, na ott vannak jó részek, csak ott meg néhol fos a minőség.
A 82-esen Zirctől Veszprémig bringáztunk nemrég, na ott tényleg lehet veretni rendesen. :K

Speedfire: na ja, az nekem is hiányzik, alig merek néhol az út szélén bringázni, annyira tré. Autóval sem sokkal jobb...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42165) -v- válasza deicide (#42164) üzenetére


-v-
addikt

Igen, nekem is a 82-es az egyik kedvencem arrafele, amúgy is tök szép környék :)
Szekszárd is marha jó vidék ja, de kritikán aluliak arrafele az utak :U

alig merek néhol az út szélén bringázni, annyira tré

Azért kell montizni, dobb ki az országútit a g*cibe és vegyél egy jó AM masinát aztán hadd szóljon :C

[ Szerkesztve ]

(#42166) barnam_ válasza Skillet (#42160) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem állítottam, hogy valami is változna az évi 5000 ft-tól :)

Csak, hogy alapvetően nem akadok ki a dugódíj ötletén, ha lenne haszna.

(#42167) Speeedfire válasza deicide (#42164) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pedig Zirctől tovább haladva kezdődik csak a szép környék. :))
Onnan menj fel egészen Tésig, vagy Várpalotáig.

Tényleg nagyon rossz, félek hogy megint szilent csere lesz. Annyira dobál az út, a sok nyomvájatról már nem is beszélve. :DDD


Aggregátor: Kb semmi sem fog. Ez olyan, mint anno a megye matrcia. Mindenki sírt, de mégis megvették a pest megyeit.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#42168) B-L-A-C-K válasza zolynet (#42151) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az is szép munka...

(#42158) Pumma:

Egyre jobban nem értem...Most ugyanebbe az allianz-os rendszerbe megnéztem az adataimmal egy 2009-es CR TDI-s 170 lovas B6-os Passatot, és ott ennél is durvább összeg jött ki...:D

[ Szerkesztve ]

(#42169) Tsebacsi válasza Speeedfire (#42167) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az a baj hogy újabb évi 5000Ft a semmire. Nem elrettentő, a 90% kifizeti és nem változik semmi.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#42170) focvis válasza Mágus2 (#42159) üzenetére


focvis
veterán

Van cascom :) (Generali 90 e./év + GFB 30 e./év) viszont az apró sérülésektől nem véd.

Vasárnap egy gombostűfejnyi karcot szereztem tolatás közben a szálhúzott felnin, azóta is bosszant.

(#42163) [rvilike]: 76-os Zeg - Hévíz között. A motorosok hullanak, mint a legyek az első 10-15 kilométeren. :( Maps: [link] Tükörsima aszfalt, fékezni nem ér...

[ Szerkesztve ]

(#42171) barnam_ válasza Speeedfire (#42167) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha már rossz utak: Kaposvárról mentem Fonyód felé ideiglenes tanksapkával... naná, hogy egy csomó gázolaj kilötyögött :DDD

Na meg a Veszprémi körgyűrűvel is kezdhetnének valamit, az is katasztrófa... :O

(#42172) #94529552 válasza B-L-A-C-K (#42168) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem lehet, hogy elütsz valamit, én bemennék egy alkuszhoz is azért, hogy az mit ajánlana?

(#42173) -v- válasza focvis (#42170) üzenetére


-v-
addikt

Már .. régen "sokat" jártunk erre őrségbe, éveken át építették azt a szart emlékeim szerint :C

(#42174) EQMontoya válasza deicide (#42161) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bringásként és autósként is a XI. kert ajánlom bárkinek a figyelmébe.
A Fehérvári úton másodszor vannak lezárások a villamossín cseréje miatt az elmúlt öt évben, de egyszer sem jutott eszébe senkinek, hogy ha az útminőségen már egy 3. századi római kereskedő felháborodott volna, mert szétveri a szekerét, akkor talán az aszfaltot is kéne cserélni ezzel a lendülettel.

Deee legalább ezt párhuzamosan megcsinálják mindenhol. A négy észak-déli irányú útból (Tétényi, Fehérvári, Szerémi, Budafoki) szerintetek mennyin zajlik felújítás egyszerre? Igen, persze, hogy az összesen. De egyiken sem teljesen burkolatcsere, itt az elválasztót foltozzák, ott egy fél sávot túrtak fel valami cső miatt, a Fehérvárin ugye a villamossínt cserélik...

Ha visszaemlékszel, Hungária körúton síncsere 1-2 éve. Persze, szét volt b@szva mindenhol legalább 1-2 sáv folyamatosan, de az aszfalt maradt, az M3 és az Árpád híd között kiesne a fogtömésem is, ha lenne tömött fogam. Pedig az IS nem is ráz vészesen.

Tovább is van, mondom még. Vörösvári - Szőlő sarok, III-ban. Szintén 1-es villamos, hónapokig feltúrva a kereszteződés, de legalább megcsinálták rendesen: teljesen új aszfalt volt. Aztán egy hónap múlva feltörték az egészet, mert a távhő rájött, hogy csöveket kéne cserélni. Nyár végén. Az előtte lévő 3 hónapban, amikor már nem volt fűtés és ki volt ásva a cső, nem jutott eszükbe.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#42175) B-L-A-C-K válasza #94529552 (#42172) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elsőnek azt hittem, de 20x átnéztem...

Persze ha aktuális lesz bemegyek személyesen majd, úgy a tiszta.

(#42176) Skillet válasza deicide (#42161) üzenetére


Skillet
addikt

ezzel kizárólag egy gond van, nem járok arra. nekem budapestet csinálják meg tükörre mindenhol, mert 99%-ban itt közlekedem. meg ugye, ez a főváros.
félreértés ne essék, jó, hogy az általad említett helyeken is ügyködtek, szuper, de a fővárosra nagyon ráférne egy tükör aszfalt, ami nem 1 évig bírja!

(#42174) EQMontoya
:R
ennyi

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#42177) Speeedfire válasza Tsebacsi (#42169) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mit szeretnél, mi változzon? :DDD
Nem lesz jobb ez egyértelmű.


Aggregátor: Nem is olyan rég voltam a vp-i körgyűrűn, de nem vettem észre különösebb hibát. Az almádi és a füredi bekötő felől illetve, ahogy a tescotól mész kifelé.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#42178) focvis válasza -v- (#42173) üzenetére


focvis
veterán

Ja bakker, kb. 3 évig építették (nem túlzás). Előtte se volt olyan rossz az aszfalt, most sok helyen 1+2 vagy 2+2 sávos lett a régi 1+1 helyett. Ezzel romlott a sportértéke. :D

(#42179) Tsebacsi válasza Speeedfire (#42177) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A kormány pl. lehúzhatná magát a wc-n, én szívesen leszek kiskirály, aztán majd lesznek választások, ha engedem. Max Vilikét pajzsra emeljük és minden magyar alanyi jogon kap egy BMW-t :DDD

Komolyra fordítva: Az oktatás/egészségügy/hivatali ügyintézés színvonalát a béka segge alól felhozni, fizetéseket nyugatiasítani, lopást beszüntetni, csőcseléket megbüntetni, autósok felétől elvenni a jogsit. És ezt most 1 perc alatt szedtem össze, mi lenne itt ha leülök gondolkozni ;]

(#42174) EQMontoya:

Itt dolgozom a Kosztitól 100 méterre, tragédia. Nem lehet közlekedni, megállni, zaj van, stb. És magyar szokás, hogy valamit leaszfaltozunk, aztán 1 hónap múlva feltörjük, ezen már szinte meg se lepődök.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#42180) -v- válasza EQMontoya (#42174) üzenetére


-v-
addikt

Őszintén szólva fehérvárin nem nagyon értem mi zajlik, hol kicserélik a sínt, hol nem .. hol van új aszfalt, hol nincs .. mindezt úgy, hogy augusztusi befejezést ígértek, ami nyilván kb. december lesz :D de valahogy nem érzem ennek a projektnek a dinamikáját, meg azt se, mi lesz itt az eredmény :F

(#42181) tboy93 válasza EQMontoya (#42174) üzenetére


tboy93
nagyúr

Yep, imadom a fehervarit. Ma mar 2x verekedtem at magam rajta, olyan baszom katyuk es szintkulonbsegek vannak, hogy fostam rendesen le ne erjen a kipuff :(

(#42182) Speeedfire válasza Tsebacsi (#42179) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

2x egymás után megválasztották őket, kb azt csinálhatnak amit csak akarnak. És nagyon úgy néz ki, hogy 3x is meg lesznek választva. Mi vagyunk a kisebbség, szóval kuss van. Sokat lehetne változtatni, de nem fognak. Mi foci ország vagyunk. :DDD ;] :W

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#42183) lenko válasza Tsebacsi (#42179) üzenetére


lenko
aktív tag

A fizetéseket sosem fogják "nyugatiasítani".
A sok autógyár csak azért van itt, és nagyobb külföldi cégek, mert relative olcsó a munkaerő, ha ez az előny elvész mi érdeke lenne bárkinek is itt dolgoztatni?
Így meg megtermeljük nekik a 4x fizetést, mert nekünk nem adják oda.
Saját iparunk stb. nincs. Ezért maradjanak csak így a fizetések, addig van "jó világ".

(#42184) MunezXBK

Aha...Azért dolgozik a cégünknél 50e ember világszerte, ebből csak Romániában a fele.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#42184) MunezXBK válasza lenko (#42183) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dehogynem. Kicsit olvass utána.

(#42185) -v- válasza focvis (#42178) üzenetére


-v-
addikt

Na akkor meg kell majd nézni újra, mi a helyzet arra ;]

(#42186) MunezXBK válasza lenko (#42183) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Te már megint terelsz...mondom olvass utána.

Inkább ne is, fszom se akar veled beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

(#42187) -v- válasza MunezXBK (#42186) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#42188) deicide válasza Speeedfire (#42167) üzenetére


deicide
veterán

Szápár-Tés-Várpalota is gyakran előfordul bringával, de az is borzalom, még a Szápári oldal nem is, de Várpalota felé lefelé ereszteni a bringát 60-70-el, halálfélelem, mikor repülök el egy úthibán... :(

Viszont tényleg szép a környék. Nekem főleg a Bakonycsernyei szélerőművek jönnek be.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42189) EQMontoya válasza tboy93 (#42181) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én ma bringával jöttem át rajta, mert rétest akartam enni a piacnál, az is nagy élmény volt.

Same rules apply!

(#42190) Peter.70 válasza tboy93 (#42181) üzenetére


Peter.70
őstag

Kellett Neked leültetni a verdát :DDD ;]

(#42189) EQMontoya: legalább ettél rétest? :)

[ Szerkesztve ]

(#42191) EQMontoya válasza Peter.70 (#42190) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jah, az legalább jó volt. :)

Same rules apply!

(#42192) focvis válasza -v- (#42185) üzenetére


focvis
veterán

Yepp :K már "csak" a hardvered hiányzik hozzá. És vége a nyárnak :/
Esetleg fejlemény?

(#42193) -v- válasza focvis (#42192) üzenetére


-v-
addikt

Igen a kovetkezo 6 napban mar nem valoszinu, hogy lesz hardver :D most egy csomo mas dolgon kell porognom ..

[ Szerkesztve ]

(#42194) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Valami ilyesmire tervezek lecsapni télen.

Same rules apply!

(#42195) Snoop-y válasza EQMontoya (#42194) üzenetére


Snoop-y
veterán

MR2 szerintem jobb valasztas lenne :B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#42196) EQMontoya válasza Snoop-y (#42195) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ahogy vesszük:
-Szerintem is az MR a szebb
-Kb. ugyanúgy megy (fura, de az az oka, hogy az MX-5 hiába fiatalabb 10 évvel, egy mázsával könnyebb)
-A nyitható tető azért coolság, több szabadságot ad, mint a targa
-MR2-ből nagyon-nagyon kevés az értelmes példány, és ahhoz képest meglepően drágák (7-8k eur)
-Egy 20 éves, középmotoros, ritka sportautó szerelés ügyében esélyesen nagyobb kockázat, mint a viszonylag faék és könnyen szerelhető MX-5.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#42197) Kornel


Kornel
veterán

Na látom szép témát indítottam megint.
Azokkal értek egyet, akik szerint ez csak pénz lehuzas lesz megint.
Ez arra kell majd, hogy a bkv ne menjen csődbe, mert viktor bácsi nem hajlandó az állam részét kipotolni, valahonnan élő kell rántani pár száz millat évente.
És amíg ilyen utakon zotykolodunk, addig nekem senki ne húzzon le újabb évi 5000 ft-al se.
Különben fogom én is a kabatom, aztán ágyő. Majd dolgozik még termel helyettem más, ha így jó lesz az állam bácsinak. Ja bocs nem, mert lassan nincs ki dolgozzon. Akinek volt egy cseppnyi esze már lépett. És a külföldi példák sem állják meg teljesen a helyüket, most voltam becsben, nem volt semmiféle dugódíj, szombat és vasárnap egész nap ingyenes a parkolás pl.
Ja és fél vagy harmad ár korul vásároltunk be egy vagon ruhát.
Jó, a kaja drágább volt...
Ennyi.

Más:
Lehet meglesz az első védás buntim.
Mennyi lehet egy tilosban való előzés?
Miskolc felső majlat, befelé a város felé, rögtön a kanyar utan...
Nem baj, remélem gyógyszerre költik 😂
Mondjuk ezt megérdemlem, a majom lengyel 30-al vanszorgott előttem lillafüredtol, ott gurult el...

(#42198) Snoop-y válasza EQMontoya (#42196) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk az igaz hogy MX5 eseten konnyebb talalni alkatreszt is es valoszinuleg olcsobban meg is uszod :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#42199) Skillet válasza EQMontoya (#42196) üzenetére


Skillet
addikt

MR2 sokkal faszogányosabb. MX5 csajos! :C tudom, tudom... már 1000x ki lett tárgyalva, de... akkor is csajos :DD

(#42186) MunezXBK
:C
jövő hét csüt neked is jó a talira?
remélem sokan leszünk ;)

(#42181) tboy93
de minek mész át rajta? ott a budafoki, szerémi, tétényi, mint alternatíva...
:F

(#42200) MunezXBK
az a 11. ker, ahol lenni szoktunk.

(#42180) [rvilike]
te kijössz jövő héten csütörtökön a talira? :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#42200) MunezXBK válasza Skillet (#42199) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elvileg ja. De orientálódhatnátok a XI. felé. :))

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.