Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42551) z123456789 válasza diablo1984 (#42482) üzenetére


z123456789
addikt

Huh, elég nagy baromságot írtam, kicsit zavarodott voltam már. :D 12,5-et mért a multiméter álló helyzetben. Most már minden ok, rámértem járó motor mellett is. Ott meg 14,5-et ( :K (#42483) molnarpeter ) mutatott. Viszont haverom golfjánál ez a szám ingadozott járó motor mellett, nálam meg sem moccant. Többször is mértem. Akkor ezek szerint rendben van a generátor is nem? Tegnap volt egy kis Balatonozás, többszöri indítás, hozta a formáját. Remélhetőleg tényleg csak user error volt. :S

[ Szerkesztve ]

(#42552) z123456789 válasza aero. (#42484) üzenetére


z123456789
addikt

Ez nagyon baba, grat! :)

(#42553) z123456789 válasza Skillet (#42500) üzenetére


z123456789
addikt

Mondasz valamit. És ha problémás az aksi, akkor ki is cseréltetem a francba. Haverom is mondta reggel, hogy neki egy éjszakán át égett a tompított, és indult a KOCSI. :)
Ahogy írtam feljebb, 12,5-öt mértem, nem 15,5-öt. :D

(#42554) zolynet válasza aero. (#42484) üzenetére


zolynet
addikt

Grat az új jövevényhez.
Mondjuk én nem értem hogy ilyen fiatalon miért kell kényelemes nagy bálna autót venni. :P ;]
De legalább nem valami új tsfi kotávny. :DDD
Sok balesetmentes km-t!

Life is too short to stay stock!

(#42555) zoo8800 válasza Kornel (#42310) üzenetére


zoo8800
veterán

Itt szerintem benéztem valamit, elnézést
Ami miatt kiakadtam, az a téves infókra/félinformációkra alapozott ex cathedra kijelentések, amolyan vak vezet világtalant stílusban, ilyeneket pedig gyakran látok tőled.

rip and tear, until it is done

(#42556) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ha egy frissen behozott kocsi még nincs lepapírozva (regadó stb), akkor valós km-rel lehet csak forgalomba helyezni, majd utána lehet csak okoskodni vele?

[ Szerkesztve ]

(#42557) BigBlackDog válasza B-L-A-C-K (#42556) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...akkor valós km-rel lehet csak forgalomba helyezni..."
Hogy érted a valós km-t? Hogyan ellenőriznéd?

[ Szerkesztve ]

(#42558) B-L-A-C-K válasza BigBlackDog (#42557) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hogy hogy hogy? Ahogy írom értelemszerűen, hogy annyi van benne amennyit mentek vele. Mert ugye olyanról tudok hogy nem lehet már tekergetni papírozás előtt, csak utána, azért is lehet pontosan lekérdezni a most behozott autókba mennyi km van a nyilvántartási rendszerből, és hogy tekerték e vissza rajta utána.

(#42559) rbalint88 válasza B-L-A-C-K (#42556) üzenetére


rbalint88
addikt

pont, hogy forgalomba helyezés előtt szoktak vele sokat tolatni.

a magyar-német kétnyelvű mintában is benne van az óraállás, amit találtam.

[ Szerkesztve ]

(#42560) Gergőke88 válasza BigBlackDog (#42557) üzenetére


Gergőke88
addikt

Itthon tartalmazza az adás vételi a km-t.
Nem tudom, hogy kulfoldi gep eseten ez benne van e.

(#42561) B-L-A-C-K válasza rbalint88 (#42559) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De régen ezt meglehetett játszani, most már tudtommal nem. Ezért is van a múltkor nézett passátban amit 200 ezerrel hirdettek ennyi valójában, utána tekerték vissza.

(#42562) Gergőke88 válasza rbalint88 (#42559) üzenetére


Gergőke88
addikt

Akkor "elvileg" csak a forgalomba helyezés után lehet tekerni.

(#42563) rbalint88 válasza B-L-A-C-K (#42561) üzenetére


rbalint88
addikt

persze, van az, hogy behozza Magán Jóska a kocsit, mert kint dolgozott/aszitte' jó lesz/stb, aztán eladja Kereskedő Gézának, akit hajt a vére és megtekeri. Ilyen is van sok nyilván. de szerintem egyetlen épkézláb kereskedő sem csinálná azt, hogy behozza a kocsit sok méterrel, forgalomba helyezi és utána tekeri meg... vagy lehet én vagyok naiv, hogy azt gondolom nincs annyira vastag bőrük, hogy a nyilvánvaló és követhető tekerés büszkén vállalják.

Gergőke88: semmibe nem telik írni egy másik adásvételit vagy km részt megkozmetikázni. Mondjuk úgy, hogy a papírok ellenőrzése EU-n belüli autóknál nem valami átfogó. Svájcival már nem érdemes trükközni, ott elég komoly körök vannak, párom öccse hozott onnan egy B5.5 Passatot és egy E91 320D-t, előbbi 3 hétig, utóbbi 5 hétig parkolt csak a származásellenőrzés miatt...

[ Szerkesztve ]

(#42564) B-L-A-C-K válasza rbalint88 (#42563) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom hogy megy ez, de a milyen kocsis topikba mondták ez így van...Csak azért kérdezem amúgy, mert amit nézek kocsit az még nincs lepapírozva...

(#42565) tomcsi23 válasza rbalint88 (#42559) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ahhoz nagyon réginek kell lennie, hogy tolatáskor visszafele haladjon az óra. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#42566) Integrale válasza tomcsi23 (#42565) üzenetére


Integrale
veterán

Meglogtam a Ferrarival-ban is igy volt. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#42567) Qru válasza tomcsi23 (#42565) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már a 120-as Skodánkban se ment visszafelé a számláló. :D

#nincsbennetarcsi

(#42568) rbalint88 válasza tomcsi23 (#42565) üzenetére


rbalint88
addikt

eufemizmus, ju nó ;)

(#42569) Skillet válasza Qru (#42567) üzenetére


Skillet
addikt

tisztelt moderátor úr, tessék majd kiírni a csütörtöki talit, és legyen oly szíves Ön is részt venni rajta!
:DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#42570) roberto211 válasza rbalint88 (#42563) üzenetére


roberto211
őstag

Forgalomba helyezes elott csinaljak. Miutan forgalomba helyezték nagyobb a riziko h lebukik. .. nkh nal rogzitik km allast stb stb..

Adas veteli az egy dolog..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#42571) Skillet


Skillet
addikt

:DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#42572) Qru válasza Skillet (#42569) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Helyszín végülis mi lesz? A szokásos?

Közben lenyomtam egy BP-München-Bp trippet a Bubberrel. Egész jól evett igaz nem toltam neki.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#42573) Skillet válasza Qru (#42572) üzenetére


Skillet
addikt

elvileg az... volt a campona megint ötlet, de szerintem a többség nem hajlik rá.
bárcsak enyém enne annyit :DD legyen az bármennyi is. :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#42574) aero. válasza Skillet (#42550) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem, marad a Saab otthonra. :)

zolynet: köszi, igen tudom, ezen en is elgondolkodtam, de amennyi lehetosege van az embernek a regebbi jo dolgokba belekostolni... Jelenleg ebbe is mosolyogva szallok be. Type-s-re hajtottam, miota vittel egy kort ;], de nincs most elado epkezlab peldany.

z123456789: :R

[ Szerkesztve ]

(#42575) Qru válasza Skillet (#42573) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1954 km-t tekertünk le összesen, 3x tankoltam. Tankolásos módszerrel mérve, odafelé 7.49, helyben barangoláskor 8.18 és haza 7.62-lett. Mindezt szolid nyaralós tempóban 3 fő + 1 heti cuccal.
Ez kb egy 1,8-as Kuvik szintje ahogy nézem... :U

Ahogy számolgatom így kb 3 dl-rel csökkent a fogyim hogy átálltam hígabb olajra (5W40 vs 5W30).

#nincsbennetarcsi

(#42576) Declare válasza aero. (#42484) üzenetére


Declare
őstag

Ez kepek alapjan nagyon patika :C amugy ezt a "jobbkormannyossagot" mennyire durva megszokni? :) automataval meg csak oke, de mondjuk nem tudom, hogy valtanek bal kezzel egy manualosat :D

(#42577) SchumiBácsi válasza z123456789 (#42551) üzenetére

Ha van rá mód nézzél savszintet és tölts rá desztillált vízzel ha kell. Sarukat is leszedheted és oxidáció ellen zsírozd meg az érintkezési felületeket mert egyébként hibás kontakt is okozhat olyat hogy nem vagy csak alig indul, jókora szikra esetén pedig napközbeni indításnál az akku el is szállhat - robbanhat. Tehát ezek után legyen normálisan meghúzva a saru, ne lötyögjön.

A töltésed meg teljesen/túl jó, 14-14.3 is elég lenne, de sztem a 14.5 még belefér.

Más: quados témában köszi az infót mindenkinek!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#42578) Teszla_ válasza aero. (#42574) üzenetére


Teszla_
senior tag

Még csak most tudtam gépen, kinagyítva megnézni a képeket a merciről. A tetőablak nem ázik be? Kicsit foltos a sofőr ülés, olyan, mintha vizet kapott volna. De lehet, hogy csak az előző tulaj izzadt túlságosan :D

(#42579) z123456789 válasza SchumiBácsi (#42577) üzenetére


z123456789
addikt

Ez ilyen gondozásmentes akku, ahogy a kolléga írta. Nem lehet utána tölteni. A saruk, érintkezők tisztán vannak tartva. De ha tényleg jót tesz neki egy kis zsírozás...megcsinálom. A saruk jól meg voltak/vannak húzva. :K

(#42580) Qru válasza z123456789 (#42579) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csiszolóvászonnal takarítsd meg a sarut is meg a pólusokat is az akksin ha már szétkapod. Kis oxid réteg keletkezik rajta egy idő után ami rontja az érintkezést.

#nincsbennetarcsi

(#42581) Declare válasza Qru (#42580) üzenetére


Declare
őstag

+1 :K Illetve egy kis gepzsirt lehet ra kenni, az vedi kicsit a korroziotol

(#42582) aero. válasza Teszla_ (#42578) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem azik be a teto, az ulesen viszont van folt, de nem tunik veszesnek. Vennem kell most akkus porszivot csak sose erek el a boltba.

Declare: nem para ;)

(#42583) -secret- válasza aero. (#42582) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Rendelj, akkor nem kell sehova se menned. :D

(#42584) MunezXBK válasza rbalint88 (#42563) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez elég értelmetlen lenne, műszakin fotózzák az óraállást.

(#42585) focvis válasza -secret- (#42549) üzenetére


focvis
veterán

Múlt hónapban jártam felétek, nekem is majdnem sikerült belefutni az autótól távolabbra kihelyezett fekete mérőegységbe. Szerencsére villogtattak a szembejövők :R

Talán jelezte a Traffi Hunter, de nem fix pontként, hanem Police.hu jelentésként a körzetre - már nem emlékszem pontosan.

(#42586) -v- válasza focvis (#42585) üzenetére


-v-
addikt

Az a baj azzal a trafihunterrel, jelez ha kell ha nem ... :U asszem én akkor töröltem le örökre, amikor 10 jelzésből 0 helyen volt ténylegesen trafi.

[ Szerkesztve ]

(#42587) stickermajom válasza focvis (#42585) üzenetére


stickermajom
addikt

A waze is felrakja a police.hu-sokat, nem? Asszem' hungary2 felhasználó csak erre van.

(#42588) rbalint88 válasza MunezXBK (#42584) üzenetére


rbalint88
addikt

aztán látod, a pár oldallal ezelőtt linkelt kék passat is 370-ről vissza lett rakva 190-re, lekérdezésnél látszik is.
és amíg a fejekben nem rendeződik át, hogy a fiatal és kevés km-es és olcsó autóból maximum kettőt lehet választani, addig így is marad...

(#42589) -secret- válasza focvis (#42585) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem nem villogtattak, de forgalommal szemben állt a rendőrautó és csak hátul ült benn rendőr. Mondjuk kamerát nem láttam benn de gyorsan történt, meg hát eleve miért állna a rendőrautó forgalommal szemben... Ez is olyan helyen volt, hogy a fix traffitól kb 2 km-re...még jó, hogy a normális autósok gyorsítanak traffi után, úgy se lesz másik... :D

(#42590) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

aero. Hallod ez a Merci nagyob Baba! Gratula! :C Sok balesetmentest és örömet!
A linkelt E500-ast annyira nem javaslom, sokat eszik, és ennyi idősen jönnek ki a hibák, az öreg 270-ese is kezd le-letérdelni, nincs mese. Most vadul keresi a törzskönyvét :DDD

Nekem az etalon hangban és élményben az E39 540i volt, az jöhetne kézivel, igazi esti vagánykodós verda, vagy ha már nagyot álmodunk, akkor EZ :DD :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#42591) focvis válasza stickermajom (#42587) üzenetére


focvis
veterán

Én is így tudom. A Traffi Hunter másik nagy előnye, hogy be tudod állítani milyen távolságról jelezzen - én 3 km-et adok meg. A Waze fixen 500 méterre van beállítva.

@Vilmos: akkor neked nem jött be, én párhuzamosan használom a kettőt. A fővárostól távol, ahol kevés a wazer, ott a TH szerintem megbízhatóbb - pl. 76-os úton. Arrafelé elképzelhető, hogy több a TH user.

(#42592) Peter.70 válasza Skillet (#42573) üzenetére


Peter.70
őstag

Egyik turbót le kell akasztani róla :DDD

(#42593) -secret- válasza focvis (#42591) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ki az a Vilmos? :D

(#42594) Viperator válasza -secret- (#42593) üzenetére


Viperator
őstag

Körte Vilmos? :D :C

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#42595) Viperator válasza focvis (#42591) üzenetére


Viperator
őstag

Nem kell rohangálni, tartsd be a szabályokat... ilyen egyszerű :D

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#42596) -v- válasza focvis (#42591) üzenetére


-v-
addikt

Na majd teszek vele még egy próbát :)

(#42597) Skillet válasza Qru (#42575) üzenetére


Skillet
addikt

az nagyon parádés fogyasztás.
remélem ennyi vezetés mellett tudtál pihenni is. :))
régen nekem is produkált hasonlókat pályán. 8 volt talán a legjobb, de mostanság nem annyira faja. valami a széles sávú szonda környékén lesz. nem vagyok benne biztos, de talán, amióta nincs kat, azóta vannak gondok. bár, nem tudom, ennek mennyi értelme van, az is lehet, hogy máshol lesz gebasz.
a szonda környékén is tuti vannak bajok, de nem tudom, attól fogyaszt-e többet a szekér, vagy valami mástól.

(#42592) Peter.70
:DDD

(#42574) aero.
gondolom nem csináltatod meg... megy amíg megy...

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#42598) aero. válasza Skillet (#42597) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Most jó :D mar 11e km ment bele a problema ota :F
Csak szilikon cso vadaszatban vagyok az intercooler csohoz.
A motordoktor ota az olajat se eszi, meg 2e km van a csereig de csak fel litert kellett raonteni, ami boven normalis.

[ Szerkesztve ]

(#42599) focvis válasza -secret- (#42593) üzenetére


focvis
veterán

Vilmos :)

(#42595) Viperator: kulturáltan közlekedem. :D

[ Szerkesztve ]

(#42600) Skillet válasza aero. (#42598) üzenetére


Skillet
addikt

olajnyomás rendben? motordoktor :F az meg mi fene?
én az enyémeket (cooler cső) le akarnám cserélni pirosra a kék helyett, de passz. talán ebay-en kellene ilyesmit nézni?

(#42601) aero.
közvetlenül a cooler-nél nekem is van olyan rész, ahol különböző méretek vannak. bár engem inkább a motortér érdekelne, hogy ott piros legyen, ne kék. gondolom, neked meg csak egyszerűen kell és kész :DDD
adalékot tudom már, a mannol féle? akkor érnek valamit ezek a cuccok is :)
de mitől javult meg a vas? az adaléktól, vagy mi?
persze mindegy, ez jó hír és kész :D

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.