Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) Teszla_ válasza Skillet (#41510) üzenetére


Teszla_
senior tag

2 éve ki akartam bérelni egy mélygarázs parkolót. Lefelé még nem is volt gond, de felfelé szépen végighúztam az autó alját :) Pedig nincs ültetve az autó, fekvőrendőrökön simán átfér, de ez a mélygarázs kifogott rajta.

kornelka: MG-kkel rengeteg a gond, ez még vérbeli angol autó, csak szívnál vele. Egyszer beszéltem egy Boxster tulajjal, neki MR2 volt előtte, de megdöglött a motor benne. Meg állítólag szerelni se egy leányálom a középmotort.
Volt osztálytársamnak Írorszábban a rusnya MR2-je volt, de késpbb lecserélte egy Sylvia-ra. Ég és föld a két autó szépségben :D
MX5 nem egy rossz választás, Budapest környékén van is szaki, aki ért hozzá és a rozsdát is szépen megcsinálja. Ha csak rozsdás lenne a szokásos helyeken (két első nyúlvány, hátsó ívek, küszöb, csomagtartó), akkor nem feltétlenül elvetendő mondjuk egy 1.8-as motorral, sperrel egy NB.

(#41552) rbalint88 válasza Kornel (#41536) üzenetére


rbalint88
addikt

Clioban nem fosz elferni. Iert nem veszel csajodnak egy Lancia Y-t, a Civic helyett meg egy rendes hotheccset 3M korul? Most veszel egy ilyen "szart" es rakoltod a vilag penzet (meg a Civicre is, tok feleslegesen), semmi ertelme nincs.
Fl elotti 156 V6-ok vannak 300-tol is akar, csak azoknak nincs aljuk, a tisztesseges darabok meg 700-tol mennek es azok se hibatlanok.
Az a baj, hogy legtobbszor ami esztetikailag szar, az mechanikailag meg inkabb teljesen kuka, inkabb meg a szart is kipofozzak eladasra, hogy majd a szeme megvezeti a balekot es beszopja a meset.

(#41553) tomcsi23 válasza Teszla_ (#41551) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az ilyen vagy egyéb necces helyeken csak ferdén lehet átmenni, fel-, leállni, mert párhuzamosan, tengelyenként áthaladva nagyobb eséllyel ér le az alja.
Mondjuk az ilyen középen kiálló vas más tészta. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41554) molnarpeter válasza tomiii. (#41533) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én voltam, köszönöm :R Gyors kérdés: a hegesztések ugyebár szakaszosak, ez miért van így? Vetemednének a lemezek, esetleg később lesznek kitöltve? :F

Teszla_: A Boxsterrel milyen tapasztalatai voltak? :)

[ Szerkesztve ]

(#41555) EQMontoya válasza Teszla_ (#41551) üzenetére


EQMontoya
veterán

Volt osztálytársamnak Írorszábban a rusnya MR2-je volt, de késpbb lecserélte egy Sylvia-ra. Ég és föld a két autó szépségben

Melyik mr2?
Az sw20 szerintem nagyon szép.

Kornelka: Jelenleg hahun egy sw20 van, amit megvennek, az 1.6-ert hirdetett pirosra ajánlanék 1.3 körül.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#41556) Kornel válasza rbalint88 (#41552) üzenetére


Kornel
veterán

Civicre nem koltok, csak amit nagyon muszáj.
Az a baj asszonynak kocsi se nagyon kell 😉
Clioba éppen 1-2 óra hosszat elferek, utazónak meg hosszú tavra megtartanam a civicet.
A clio azért már 7 mp korul futja a 100-at, és később se fogy el a nagy motor könnyű kaszni páros miatt.

Többi:
Mx5, stb. biztosan kilove, a civicem jobban megy, mint az 1.8 mx5...
Oke, elhiszem, hogy elmeny, meg minden, de az óra nem hazudik.

Alfa 156 v6-ot nem néztem, de a benzin motorjairol nem hallottam tul sok jót.

Más: milyen hőt hachet vennel 3M-bol, ami hétköznapi használatra is alkalmas?
Ja és ami nem hagy ott, szerelni csak tervezett karbantartás szinten kell.
Mert ugye ha veszek valami szré hgyé akkor nem érdekel ha 2 hétre kidől, de ha csak egy lenne, akkor utána fel is gyújtanam.

[ Szerkesztve ]

(#41557) Integrale válasza Kornel (#41556) üzenetére


Integrale
veterán

Az a TS amirol nem hallottal sok jot, pedig az sem rossz, csak kenyes a bemelegitesre es az olajra, plusz a vezerlesmodosito es a TS miatt dragabb az idokozi szervizelese.
A V6 teljesen mas teszta, gyakorlatilag a vilagbol kimennek. Nincs vezerlesmodosito, se valtozo szivocso hossz, se 8 gyertya, csak egy osi V6-os, ami a hasat nagyon szereti. :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#41558) Kornel válasza Integrale (#41557) üzenetére


Kornel
veterán

Ha második autó lenne, akkor tok mindegy mennyit eszik.
Ott a civic, ami hosszú távon éhező bajnok is tud lenni 😂 (most 6,6-on áll a BC, ami 7,2 korul van)
A probléma az, hogy az alfakban nem bízom nagyon, akkor már inkább egy renault sport 😉
Azért egy V6 vezérlés csere se 5 perc és 2 fillér gondolom. Plusz a kényes futómű, és akkor még elektronikai baj sem volt.

(#41559) Integrale válasza Kornel (#41558) üzenetére


Integrale
veterán

Az nem is lesz, nagyon tullihegett ez a dolog. :)

Viszont masodik autonak valami hatsokerekes lenne az igazi, nem?

"Bad reklám is reklám too"

(#41560) Kornel válasza Integrale (#41559) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, ami normális az 1,5 felett van, és 20 éves 😂
Ilyen mx5 nem érdekel robogó motorral.

(#41561) Kornel válasza Integrale (#41559) üzenetére


Kornel
veterán

Nem tudom, eddig a clio II RS-nel nem leltem jobbat 😉

(#41562) tomcsi23 válasza Kornel (#41561) üzenetére


tomcsi23
veterán

V6-ossal? ;]
Píz nem számít. :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41563) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#41562) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nézegetem, hogy milyen lehet ez a spéci példány, de qrva nehéz lett a bódé, gondolom ezért sem erőltették ezt.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41564) -v- válasza tomcsi23 (#41563) üzenetére


-v-
addikt

Azért a középmotorral jó lehet ;]

(#41565) EQMontoya válasza Kornel (#41556) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mx5, stb. biztosan kilove, a civicem jobban megy, mint az 1.8 mx5

Ezt nem jelenteném ki. :)
1.8 nb 8.0 körül van 100on.
Nc-ből amúgy is a 2.0 ajánlott.

Same rules apply!

(#41566) tomcsi23 válasza -v- (#41564) üzenetére


tomcsi23
veterán

A hátsó ülésen meg ott ül a motor. ;]
Ja és hátul kapar.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41567) tomiii. válasza molnarpeter (#41554) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Egyszerű a válasz, mert teljesen felesleges. Gyárilag ennél ritkábban van ponthegesztve egy lemez. Ennyit tart ez a szakaszos is.

(#41568) -v- válasza Kornel (#41556) üzenetére


-v-
addikt

3M-ből sok mindent kapsz, úgy látom úgyse igazi játszósra vágysz, szerintem is add el a civicet és vegyél egy valamit ami megy .. ennyiért már van sok minden, hétköznapra szuper hotheccs. Golf 5 gti-ből is meg faceliftes mk2 focus st-től is megkapod a tetejét ennyiért, az öt henger azért nem szól rosszul. És mind a kettőben elég sok a tuning potenciál is.

(#41569) Skillet válasza Evil Snowman (#41544) üzenetére


Skillet
addikt

Játszósnak nem butaság a jobbos vas, sokkal olcsóbban be lehet szerezni valami értelmesebbet.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41570) Skillet válasza -v- (#41568) üzenetére


Skillet
addikt

Én is így vagyok vele. Nincs az a hiány érzet, hogy naaaa, most de jó lenne nem a lomhában ülni.
Hányszor hörgött mellettem subaru, akartam volna hajtani őket, letapostam... akkor jöttem rá, hogy ez a matiz, nem a galant :D
Szóval jó a játszós, de sosem akkor van a fenék alatt, amikor igazán kellene :DDD
Szóval kell EGY vas, de az menjen. Lehet azon aggódni, hogy mennyit fogyaszt, de akkor lehet aggódni a 2. autó miatti plusz költségeken is. Teljesítmény adó, kötelező, szerviz, tankolás... valami mindig lesz azzal is.
Ráadásul 2. autóra a biztosítás is nulláról indul.
Na mindegy. Mindenkinek más.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41571) focvis válasza Skillet (#41570) üzenetére


focvis
veterán

Ezt én is így látom. :K
Továbbá garázsom is csak 1 van.

(#41572) -v- válasza Skillet (#41570) üzenetére


-v-
addikt

Kell egy vas, utcára, és menjen rendesen ;] meg kell mellé egy játszós.
Szerintem nem lehet a kettőt összekeverni, egy igazi célgéphez képest minden csak kompromisszum. Na meg ha azt hajtja az ember, szétugrik úgyis mindig, és nem jó ha 1 autó van és az áll emiatt. Csak ez úri huncutság, meg az emberek elenyésző százaléka vágyik erre. Nézzen ki jól, lépjen nagyot, lehessen mondani a cimboráknak mit sikerült legyorsulni amikor emberkedni próbált vele :D meg még fogyasszon is jól balcsiig. Erre vágyik a többség :) (és a legtöbb ember meg aztán egyáltalán nem akar erősebb autót se ugye már eleve)

[ Szerkesztve ]

(#41573) Skillet válasza -v- (#41482) üzenetére


Skillet
addikt

Hozzám a szerémi is idehallatszik, rátok hívom a rendőröket én is >: :C
Te csak ne beszélj, nem a rendőröket kell ránkhívni, hanem ki kellett volna jönni! Főleg, ha ilyen közel is laksz!
:P

(#41574) [rvilike]
És? Még ott voltunk páran :)
Na és mikor lesz a következő tali? :))
És csütörtökön vagy pénteken legyen, vagy a hét más napján?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41574) -v- válasza Skillet (#41573) üzenetére


-v-
addikt

Kéesőn értem haza, 9re tudtam vna kb. kiérni :/

(#41575) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Azt hiszem a topikot megint át lehetne nevezni kornelka mit vegyen-re. :D

(#41576) focvis válasza Skillet (#41573) üzenetére


focvis
veterán

Csütörtökre szavazok.

(#41577) rbalint88 válasza Kornel (#41556) üzenetére


rbalint88
addikt

Azert is javasoltam a kicsi olcso tartalekautot, mert akkor elkezd porogni neki is a bonusza, a tiedet meg at tudod vinni a rendes autora. Igy nem gaz, ha picit problemasabb, mint minden kihegyezett auto. Van mivel jarni helyette, amig gatyaba razodik. En amugy Megane RS, Focus ST, Golf GTI, Giulietta QV vonalon nezelodnek, ezek eleg kemenyek egy elvezetes autozashoz, mindennaposan is hasznalhatok es nem rokkansz bele a fenntartasba.
Ja, kepek a szomszed Megane RS-rol:

A lenyeg a cup csomag, brembo fek, recaro samlik, na meg az f1 team dekor. Amikor lattam menet kozben, az alapjan hasznalva van, ezt igazoljak is a szepen fogyo bridgestone re002-k is :)

De jo is az, mikor szopat a keppheltolto... 3MB, viccezzeeee'

[ Szerkesztve ]

(#41578) Elektrosokk válasza EQMontoya (#41555) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ez az Mr 2 egy tök jó buliverda lehet! :)

(#41556) kornelka a v6-os alfa motor legendás. nem problémás egyáltalán, szintiszta élvezet! [link]

Más: Tegnap elmentem asszonyért, 22 elött indultam érte, már befelé a városba nagyon sok taxis volt, 2 gyökér is bejött elém index nélkül. Aztán az aréna plázánál kifelé megint bejött egy elém index nélkül. szerintem véletlen lekapcsoltam a világítást amikor rávillantottam :D kicsit később a lámpánál egy fókuszból mutogat nekem az ürge, mondom ez mit akar gyorsulni ? :D rendesen kiléptem azt mikor 2 utcával arrébb befordultam egy közvilágítás nélküli utcába csak nézek hogy sötét van :D frankón helyzetjelzővel jöttem... sosem volt még ilyen este :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#41579) Richard! válasza Elektrosokk (#41578) üzenetére


Richard!
addikt

szerintem véletlen lekapcsoltam a világítást amikor rávillantottam
Ezt hogy lehet?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#41580) Integrale válasza Richard! (#41579) üzenetére


Integrale
veterán

Jo kerdes, gyanitom bajuszkapcsoloval, bar nekem meg sosem sikerult, de nem tartom elkepzelhetetlennek.

"Bad reklám is reklám too"

(#41581) Elektrosokk válasza Richard! (#41579) üzenetére


Elektrosokk
addikt

fogalmam sincs. de amikor felvettem asszonyt akkor bekapcsoltam a tompítottam, ez már rutin. gondolom magától nem kapcsolhatott le .

(#41580) Integrale: jah, 156

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#41582) Integrale válasza Elektrosokk (#41581) üzenetére


Integrale
veterán

Ha a forgo resz felso vagy also pontjan huztad, akkor talan lehetett, de erdekes mert eleg hatarozottan kattan, kell hozza a ket ujjas fogas, hogy atvaltsd.

"Bad reklám is reklám too"

(#41583) Elektrosokk válasza Integrale (#41582) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ja, mondjuk ez az amit tetszik az újabb audikban is, hogy magától fel-le kapcsol mindent amit kell. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#41584) Integrale válasza Elektrosokk (#41583) üzenetére


Integrale
veterán

Akkor a tied nem automata lampas? Marmint az elso FL utaniakban van sotetedes erzekelo, vagy hagyd allandoan bekapcsolva es problema letudva.

"Bad reklám is reklám too"

(#41585) Elektrosokk válasza Integrale (#41584) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nem, ez egy FL elötti 2.0TS. de eddig még nem volt ilyen probléma :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#41586) Richard! válasza Elektrosokk (#41581) üzenetére


Richard!
addikt

Jahh, hogy Alfa... Akkor nem szóltam :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#41587) Integrale válasza Elektrosokk (#41585) üzenetére


Integrale
veterán

Hagyd felkapcsolva, szerintem veletlenul eltekerted, ha elektronikai problema lenne, akkor nem tudtad volna felkacsolni, mivel mar el volt tekerve a bajusz.

richie900812:

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#41588) Elektrosokk válasza Integrale (#41587) üzenetére


Elektrosokk
addikt

jah, úgy lesz, tavaszig még kihúzom vele. aztán jöhet az utód! :)

(#41586) richie900812 hát ne is! ;]

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#41589) Kornel válasza EQMontoya (#41565) üzenetére


Kornel
veterán

Aha.
És 3-4M HUF.
Koszi 😂

(#41590) Kornel


Kornel
veterán

Amúgy nyugodtan át lehet nevezni a topicot, csak hangosan gondolkozom😉

Vilike: linkelj már párat akkor, hogy szerinted mi a jó :)

Alfa 156 V6 nem rossz, de brutál nehéz.

Vagy C megoldás egy turbo szett, 1,1M környéke cakk pakk, és bírja is a blokk, es minden körülötte, csak ugye az NKH 😭

(#41591) Elektrosokk válasza Kornel (#41590) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szerintem más azért a nyers számadatok alapján elképzelni és átélni megtapasztalni. Tudom hogy ez egyéni ízlés kérdése is, de néztem azt az rs clio-t amit linkeltetek, nekem az olyan mint valami játékautó. A 156 meg egy gyönyörűség, az autóipar egyik csodája, és szerintem férfias járgány! :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#41592) Evil Snowman válasza Kornel (#41590) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ez kell neked maestro. Ez jól futja a 0-100-at. Csak vicc. ;)

Bár ennyiért lehet elvinném. :DDD

(#41593) Elektrosokk válasza Evil Snowman (#41592) üzenetére


Elektrosokk
addikt

végre egy egyedi kocsi, és hátúl hajt :DDD :C

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#41594) rbalint88 válasza Kornel (#41590) üzenetére


rbalint88
addikt

brutál nehéz??? embeee', el vagy tévedve :) 1395 kg-t ír a forgalmi a dízelemre, attól nem lehet nehezebb a V6 se és ebben benne van minden csingilingi, bőrülés, kutyafasza. belteret kidobálod, csövezés, futómű keményítés és max 1M-ból van egy patent játszós autód. és hát hangra az összes négyhengeres pörgettyű hangos kezicsókolommal köszön neki.
amúgy a clioval az a baj, hogy nem kényelmetlenül szűk, hanem vezethetetlenül. de továbbra is azt mondom, hogy vegyél egy rendes autót meg valami kis filléres tartalékot.

ja, a megane-ról a lényegi kép:

[ Szerkesztve ]

(#41595) Integrale válasza Kornel (#41590) üzenetére


Integrale
veterán

1350 kg a V6, 7s 0-100

"Bad reklám is reklám too"

(#41596) Skillet válasza focvis (#41576) üzenetére


Skillet
addikt

Péntek neccessebb?
Akkor eddig ki mit mondott? :B
Sebaj... egy szavazat a csütörtökre.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41597) focvis válasza Skillet (#41596) üzenetére


focvis
veterán

Pénteken este jó eséllyel vagy nem vagyok Bp-en, vagy jobb ha nem vezetek. 😉

Másnak ettől még ez lehet a jó.

(#41598) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Hihetetlen, milyen rohadékok vannak az úton. Tegnap M5, Bp-ről Szeged felé. Jó nagy sor, belsőben haladunk,én visszamentem a külsőbe (nyilván nem előzési szándékkal), mert ott jóval kevesebben voltak. A belsőben halad egy szlovák rendszámos fehér Focus, aki persze tirpák módjára haladt volna, bújt, nézelődött ki, és konkrétan előttem az út középen haladt, úgy hogy nem tudtam tőle elmenni. Rávillantok, erre a rohadék rálép a fékre, és még a mutatóujját is megrázza a visszapillantóba. Eldurran az agyam az ilyenektől. Kár, hogy ilyenkor nincs autókamerám, pedig már gondolkodtam rajta. Esküszöm elküldtem volna a rendőrségnek.

(#41599) Skillet válasza Gabesz87 (#41598) üzenetére


Skillet
addikt

Itthon nem lehet ezeket a felvételeket felhasználni... tudtommal.
Szerintem pont nem foglalkoztak volna a videóddal.

(#41597) focvis
Jogos :)
És a dátum? Qru? Gyere, intézd... neked ez jobban megy! ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41600) Kornel válasza Integrale (#41595) üzenetére


Kornel
veterán

nem is olyan rossz az az alfa V6.

mod: még mindig senki nem linkelt egy rendes autót :Y

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.