Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) #94529552 válasza SzlobiG (#41627) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így igaz, széthajtják az alfákat, mert hát sportkocsi. Nem tötymörgésre való. Persze a hosszított szervizintervallumnak meg örülnek is, hogy milyen olcsó így a karbantartás.

(#41652) Elektrosokk válasza #94529552 (#41651) üzenetére


Elektrosokk
addikt

:O :O :O :W

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#41653) Kornel válasza Elektrosokk (#41652) üzenetére


Kornel
veterán

Nem szoktam egyetérteni a troll kollégával, de ebben van valami.
Szigorúan ragaszkodnak a 30k-s szervizintervallumhoz(tisztelet a kivételnek), ellenben tapossák, ha kell ha nem, úgy, hogy még 10k km-es periódus is sok lenne.
Nem akarok általánosítani, de 10-bol 9 simán ezt vallja.
Unokanoverem ujan vett giuliettat, 32k km-nel meg csodálkozott, hogy egy liter olaj ráment, még háborgott, hogy milyen szar ez.
Mondom neki hogy 15-nel cserélni kellett volna, nem csak hajtani, mint a barom, es elintézni annyival, hogy csak 2k km-el csúsztam túl a szervizintervallumon :W

[ Szerkesztve ]

(#41654) Qtya123 válasza Kornel (#41653) üzenetére


Qtya123
őstag

De ez nem kimondottan az Alfásokra igaz... Ennyi erővel lehetne általánosítani a BMW-re, VW-re és bármi másra is, mert hülyék minden márka esetén előfordulnak.

Nekem sok ismerősöm használ sokféle autót, de 1-2 kivételével mindegyik vén dög gumikon jár, az olajcserét inkább később végzi, mint előbb (persze, ha 20ezres az intervallum, akkor előtte nem cserélné, ha agyonlőnék sem) és egyik sem azért nem cseréli, mert nincs pénze rá, csak nem érdekli. Megkérded milyen olaj kell az autóba, aztán csak néz, há' a szerelő szokta ezeket intézni.

[ Szerkesztve ]

(#41655) SzlobiG válasza Kornel (#41653) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaja ezért is maradt meg bennem mert közúton mentem 100-al és folyamatosan előztek az alfasok néhol neccesen is fértek be. Ezért is írtam, hogy nem az autó tehet róla, hanem a sofőr.

(#41656) Elektrosokk válasza Kornel (#41653) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nézz fel alfa amore oldalra milyenek az eladó kocsik, sokan regényt tudnának írni arról mit mikor hogyan cseréltek a kocsin. Az alfa tulajok többsége fanatikus márkaszerető. Az alapján meghatározni a karbantartást hogy milyen gyártmány az autó ostobaság, ez csak a tulajtól függ.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#41657) Integrale válasza Elektrosokk (#41656) üzenetére


Integrale
veterán

Az ott levok egy resze ilyen, egy jelentosebb szelet pedig amit vazoltak a sracok, nezd meg a neveket egy-egy ilyen beszelgetesnel, akar FB akar AA, altalaban ugyan azok.
Illetve nem vag egybe az orszagban levo Alfak szama, az ott regisztraltakeval.

SzlobiG: Par hete mentem Mezoturra amig lehet a 4-es uton, egy megvadult Toyota Hiace ugyan ezt csinalta, konkretan 3x a szembejovonek felig le kellett mennie az utrol.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#41658) Elektrosokk válasza Integrale (#41657) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Persze írtam is hogy a tulajtól függ. :) én figyelek az olajra, nem is eszi. Sőt még simogatom is gyakran! :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#41659) zack


zack
nagyúr

Kipróbáltam ezt a Restore nevű csodalöttyöt. Sokat nem vártam, 400ml 9k, gondoltam egy próbát megér, mert nagy tempónál illetve nagyobb fordulaton csipegette az olajat, tehát mindig figyelnem kellett az olajszintet.
Kell neki idő a beépüléshez, nem azonnal fejti ki a hatását, nálam 500km kellett. Amióta benne van, 1ml olajat sem kért (1 hónapja), folyamatosan a nívó tetején csücsül az olajszint, pedig direkt azt kapja és úgy, amitől eddig csipegette.
Szóval bármennyire is hihetetlen, de segített, és megszüntette az olajfogyasztásom.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#41660) TaaT válasza zack (#41659) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy mennyi volt előtte az olaj fogyás?

Give them hell Ukraine!

(#41661) zack válasza TaaT (#41660) üzenetére


zack
nagyúr

Pécs oda-vissza (520km) nagy tempóval (150-200), simán lement minimum fölé picivel.
De ezt a mennyiséget csak nagyobb fordulatnál produkálta, városban, vagy nyugis tempóban csak csipegette, tehát 1000km simán elmentem rátöltés nélkül.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#41662) Kornel válasza Integrale (#41657) üzenetére


Kornel
veterán

+1.
ezt akartam írni, de nem ismétlem meg, amit leírtál ;]

(#41663) Kornel


Kornel
veterán

Bp-en tud valaki jó kipufogóst ajánlani?
Valami rezonal, át akarom nezetni az egészet.
Tuti valamelyik hővédő lemez, hang alapján, de csak meg kéne keresni melyik az.

(#41664) Integrale válasza Kornel (#41663) üzenetére


Integrale
veterán

Allj egy arok fole, es gurulj ala egy gordeszkaval. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#41665) zack válasza Kornel (#41663) üzenetére


zack
nagyúr

Kipufogó Klinika.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#41666) Kornel válasza Integrale (#41664) üzenetére


Kornel
veterán

Egy, kva alacsony.
Ketto, nem nagyon van árok a panel közepén.
Három, gordeszkam sincs.
Négy, lusta is vagyok hozzá 😂

Zack: koszi, rájuk gondoltam én is első körben, bár van egy közelebb is, dinamit dob.
Róluk hallott már valaki valamit?

[ Szerkesztve ]

(#41667) #94529552 válasza Kornel (#41653) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Még hozzá akartam írni, hogy ez nem csak az alfásokat gondolom ilyennek(Qtya123 igazad van), hanem pl. Octavia RS, Focus ST, stb.stb., vagyis az ilyen gépekre leginkább, típustól függetlenül. Már csak azért, hogy az italo fanboy-ok ne sértődjenek meg. Azért az vicces, hogy ha valaki VW vagy mást linkel azt egyből lehurrogják ezer indokkal(lehet jogosan), de ha olaszt néz, akkor egyik se köt bele, inkább helyeslik, holott néha nyílvánvaló az átverés. Mint volt az Alfa az 1.7-es TB motorral pár hónapja. A másik topikban a 136k km-es 10 éves Alfa akkora átverés szerintem, mint a ház. De csakis szerintem, szóval nem vitatéma. :B

[ Szerkesztve ]

(#41668) Kornel válasza #94529552 (#41667) üzenetére


Kornel
veterán

Nem csak szerinted.
Főleg, hogy kintről hozott.
A többi mese.

(#41669) Gergőke88 válasza Kornel (#41668) üzenetére


Gergőke88
addikt

Behozzák 80e kmel, és 90-nél egyből turbócsere..
Biztos nem annyi van benne.

(#41670) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ezt ismerte valaki? Kicsit megmoddolták a zenészautót... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41671) Luck Dragon válasza BigBlackDog (#41670) üzenetére

:))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41672) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Akit érdekel, felkerült néhány kép a legutolsó taliról (sajnos nem voltak a legjobb fények).

Többi kép errefelé érhető el. :)

(#41673) tomcsi23 válasza BigBlackDog (#41672) üzenetére


tomcsi23
veterán

Némi diszkriminációt érzek származás alapján. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41674) rbalint88 válasza tomcsi23 (#41673) üzenetére


rbalint88
addikt

#csakajapppan! ;]

(#41675) MunezXBK válasza BigBlackDog (#41672) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Autók nem vótak? ;]

(#41676) zolynet válasza BigBlackDog (#41672) üzenetére


zolynet
addikt

Köszi, jó képek lettek! :R

Jól ment a csacsi pénteken ... egy 3. helyre elég volt. :DD
bővebben

majd lesz videó is ;]

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#41677) Reaper válasza Kornel (#41666) üzenetére


Reaper
őstag

Drágák, de nagyon jól dolgoznak, eddig nem volt panaszom rájuk se nekem, se az ismerettségi körömben bárkinek.

[ Szerkesztve ]

(#41678) Kornel válasza Reaper (#41677) üzenetére


Kornel
veterán

Ez a dinamit dob?

(#41679) M_o_g_y_i válasza Szevam (#41604) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ezmiez? :F ;] (a kis kék csíkról nem jövök rá, melyik típus :U)

(#41672) BigBlackDog: a micu viszi a prímet, kétségtelen :K
Nagyon szép az az autó, tényleg csak az a baj, hogy ebből nem volt balos :(

(#41676) zolynet: gratula, ez már szép :K :C

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#41680) Skillet válasza BigBlackDog (#41672) üzenetére


Skillet
addikt

nagyon jó képek lettek! :C

(#41675) MunezXBK
mi lenne az autó? német és dízel? :DDD az kocsi, és nem, nem vóóót :DD
mikor legyen a tali? csütörtökön neked pl jó lehet?

(#41676) zolynet
durva időeredmények :K
grat!

(#41679) M_o_g_y_i
köszönöm az autóm nevében is, majd átadom neki eme dicsérő szavakat :R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41681) Krisz79


Krisz79
őstag

Lámpapolír után milyen fóliát javasoltok keresni,hogy ne mattuljon vissza a lámpatest?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#41682) MunezXBK válasza Skillet (#41680) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem bármikor jó lehet, ha elkészül a talicskám.

Krisz79: semmilyet.

(#41683) Evil Snowman válasza zolynet (#41676) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

:Y Le a kalappal. OBD csati meglett?

(#41684) Reaper válasza Kornel (#41678) üzenetére


Reaper
őstag

Igen, ők, a XVI-ban.

(#41685) Kornel válasza Reaper (#41684) üzenetére


Kornel
veterán

Kiraly, akkor holnap megkérdezem, hogy raernek-e egy szemrevetelezesre.

(#41686) Reaper válasza Kornel (#41685) üzenetére


Reaper
őstag

Szivesen, lehet nem fogod tudni vinni már holnap, általában tele vannak, de szerencsére gyorsan dolgoznak így nem hosszú a várólista. Sok szerencsét :)

(#41687) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Mi a különbség a menetjelző és a helyzetjelző között ? Illetve országúton nappal elfogadott a csak elől hátul led használata? Tompitott nélkül.

Igy olvastam,ez mintha azt takarná
(8)277 Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, mezőgazdasági vontatót és tompított fényszóróval felszerelt lassú járművet – tompított fényszóróval – nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.

(#41688) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#41687) üzenetére


Remekelek28
őstag

Közben kicsit utánaolvastam,a menetjrlző az lényegében a ledet takarja és egy 2010 es módositás után elfogadott a tompitott helyett nappal.
[itt olvasható]

(#41689) z123456789


z123456789
addikt

Szevasztok srácok!

Holnap viszem az autót Rusztika BT.-hez állapot felmérésre. Kíváncsi leszek mit mondanak az elbaszott alvázvédelmemre, és hogy mit tudnak vele így kezdeni.
Utána mennék csodák palotájába. Régen voltam ott, de nem emlékszem rá, hogy akkor is a Camponában lett volna. :S Milyenek a parkolási körülmények ott? Sosem voltam még Camponában. Valaki segíthetne, akár PM-ben is. :R

(#41690) Skillet válasza z123456789 (#41689) üzenetére


Skillet
addikt

Parkolás okés. Van málygarázs, külső parkolás és emeletes parkoló... szóval van választék.
Mind ingyenes, parkolójegy nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41691) zack


zack
nagyúr

Sport katalizátort honnan érdemes venni?

Szerintetek K&N betétszűrőt érdemesebb a papírszűrő helyett? Csak akkor vállalom be, ha nem megy a tartósság rovására.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#41692) Skillet válasza zack (#41691) üzenetére


Skillet
addikt

Én is agyaltam rajta anno. Mosófolyadék kell hozzá, meg olaj. Drága és sűrűn kell csinálni, persze ez nézőpont kérdése, de nagyobb nyűglődés, mint csak kicserélni a szűrőt.
És összességében nem is nyersz vele, csak ha más változtatásokat is eszközölsz.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41693) zack válasza Skillet (#41692) üzenetére


zack
nagyúr

Kérdés az, milyen sűrűn kell Pesten takarítani. A papír szűrő 6-7e után kuka.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#41694) Skillet válasza zack (#41693) üzenetére


Skillet
addikt

Anno olyan infót láttam, hogy 10e km-enként kell pucolni, de körülmények függvényében ez változhat, akár 5e km is lehet, ha városban, erősen szennyezett helyen használjuk.
Jó dolognak tűnik, de azért szerintem elég nagy nyűg.
Kimosod és hagyod megszáradni? Szárítani nem szabad! Ki tudja, mikor száradt meg teljesen a benne lévő pamut, csak akkor mehet rá az okos olaj.
Az egész tortúra szerintem... a hátam közepére...
De aztán lehet, hogy jó cucc :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41695) hurenzon válasza Kornel (#41685) üzenetére


hurenzon
senior tag

(#41696) BigBlackDog válasza hurenzon (#41695) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kicsit kopott a kormány, ha jól látom. :D

(#41697) Kornel válasza hurenzon (#41695) üzenetére


Kornel
veterán

Koszi, pénzt is mellékelsz hozzá? 😂

(#41698) lenko válasza Kornel (#41697) üzenetére


lenko
aktív tag

Ez se megy rosszul. ;)
volkswagen_golf_iv_2.8_4motion_v6_highline_full_extra

Az embereknek fáj az igazság!

(#41699) Kornel válasza lenko (#41698) üzenetére


Kornel
veterán

Mar megvan mit lovok majd jövő év Q1-ben.
😉

(#41700) BigBlackDog válasza lenko (#41698) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Basszus, ha ez tényleg olyan állapotban van mindenhol, mint ahogy a képeken látszik, akkor már csorog rá az én nyálam is. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.