Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) radi8tor válasza Skillet (#41248) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az hagyján de pár perc alatt már ott is voltak a mentők.

⭐ Stella

(#41252) z123456789 válasza Snoop-y (#41185) üzenetére


z123456789
addikt

A fujj bazdmeghez +1! :(
Én nem értem miért kell ennyire elcseszni egy kultautot ennyire. :(

(#41253) Kornel


Kornel
veterán

TC DPF
#csakszeretnikell 😉

(#41254) z123456789


z123456789
addikt

Hétvégén voltam Ádándon, élményautózáson. Páromtól kaptam születésnapomra 5-5 kör Evo IX és WRX Sti vezetést. Életem egyik legjobb élménye volt, még ha bénáztam is. :B
Az Evo eddig is a kedvenc autóm volt, de ezek után....A Subarunak nagyon jó hangja van, imádom, de az az Evo hogy megy, te jó ég! :D Talán egyszer sikerült egy kicsit kilinccsel előre mennem az egyik kanyarban, illetve a kigyorsítós részek rohadtul tetszettek. 10 kör, azt mondom elég is volt akkor, ott. Most már mennék megint. :D Levert a víz, a kormányt azért néha tartani kellett rendesen, és fejben sem árt, ha ott vagy, hogy ne össze-vissza szálljon a kocsi segge. Szóval remek volt, ajánlani tudom mindenkinek. A segédpilóta nagyon jó fej, amíg bénázol, határozottan mondja, hogy mit csinálj.
Pár kép a dologról. :)




[ Szerkesztve ]

(#41255) Snoop-y válasza Skillet (#41248) üzenetére


Snoop-y
veterán

:O :DD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41256) tomcsi23 válasza Skillet (#41248) üzenetére


tomcsi23
veterán

Honda autopilot? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41257) Snoop-y válasza tomcsi23 (#41256) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak siman automata ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41258) 8th válasza TaaT (#41037) üzenetére


8th
addikt

Dacia gyárban kajak így nyomják ma is. Nem vicc. :I

(#41259) Tsebacsi válasza Skillet (#41248) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez komoly, de van ilyen itthon is, európában is, csak az európaiak még nem dashcamolnak annyit.
A mentők gyorsan kiértek, ez tény, de a pocakos mentősbácsi nem is úgy rohant az esethet, mint a vészhelyzetben :DDD

(#41254) z123456789:

Szuper lehetett, lassan én is akarok egy ilyenre menni, mert birizgálja a fantáziám, hogy mehetnek ezek az utca rallycsodák :)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#41260) z123456789 válasza Tsebacsi (#41259) üzenetére


z123456789
addikt

Szívem szerint most mennék, és kipróbálnám utcai körülmények között, vagy akár egy pályán is akár. Úgy is érdekelne. De legszívesebben vennék egyet a pics@ba, mit próbálgassak már ezen? KELL! :D

(#41261) -v- válasza z123456789 (#41260) üzenetére


-v-
addikt

vennék egyet

Nem mered, nyuszi vagy.

[ Szerkesztve ]

(#41262) Skillet válasza Snoop-y (#41255) üzenetére


Skillet
addikt

És (#41256) tomcsi23
De hallod... konkrétan az a szerencsétlen autó alig gurul, de tényleg... és még így sem volt képes visszaszállni. Visszaugrani sem kellett volna, csak simán beülni... de nem. Lefeküdt a saját autója alá és hagyta, hogy az átmenjen rajta :DDD
Nem azért, de szerintem kurvára megérdemli ez a pojáca. ;]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41263) Tsebacsi válasza -v- (#41261) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Te is RS-t venni ;] :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#41264) Snoop-y válasza z123456789 (#41260) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen igy volt mikor megneztuk az SRT-t Kell :DD

Asszony is nagyon orult az otletnek leven automata ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41265) 8th válasza Skillet (#41248) üzenetére


8th
addikt

Inkább rémisztő.

(#41266) z123456789 válasza -v- (#41261) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD
Téged mit érdekel, ez még mindig csak egy rizsrocket lesz, és nem bimmer. :D
Csóró vagyok én még ehhez, pedig hétvégén lekapartuk a buxát a csajommal. :D De maradtam csóró. :DDD

(#41264) Snoop-y
Elhiszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#41267) EQMontoya válasza Skillet (#41262) üzenetére


EQMontoya
veterán

Behajolni kellett volna, és behúzni a kézit.

Same rules apply!

(#41268) z123456789 válasza EQMontoya (#41267) üzenetére


z123456789
addikt

Ha jól láttam ő a kormánynál fogva akarta visszahúzni nem? Mint valami girhes lovat. :D

(#41269) Snoop-y válasza z123456789 (#41268) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen egy kuszo automatat mami meg tud tartani (sebessegben alapjaraton) hjam oooo nem :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41270) lenko válasza z123456789 (#41254) üzenetére


lenko
aktív tag

Az evoval én is mentem már itt pár éve.
Többnyire csak 2-esben lehet menni, 1x lehet 3-ba felkapcsolni.
Ilyen körülmények között nekem bejött az összkerék, kanyarba nyélgázon simán arra megy amerre tekerem a kormányt, és nagyon korrigálni se kell.

Az embereknek fáj az igazság!

(#41271) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Új E osztály.

Csak nekem nem jön be ez a küllem? A belseje ok, fullos luxus, de a külseje valahogy nem akar bejönni.

(#41272) Snoop-y válasza SzlobiG (#41271) üzenetére


Snoop-y
veterán

A maszk/lampa resz nekem kicsit tul finom (mindenhol gombolyodik) de osszessegeben eleg letisztult.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41273) Tsebacsi válasza SzlobiG (#41271) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az eleje oké, hátul nem annyira jó ez a lámpastílus, kicsinyíti a kocsit, az előző generációnál is hosszú orr, tömpébb far volt jellemző, ez itt hangsúlyosabb lett a formai játékok miatt.
A belseje is kicsit megosztó lehet, én elviselném :D A videó vége fele a parkolóházas videó marha jó, ahol kiteszi az első kamera képét is. Ez a kocsi így jöhetne nekem, de ennyiért házat szokás venni, nem autót :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#41274) z123456789 válasza lenko (#41270) üzenetére


z123456789
addikt

2x :)
De az is lehet, hogy valamit változott a pálya azóta.
Így van, ahogy mondod. :K

(#41275) brumi1024 válasza SzlobiG (#41271) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem bejön a külső. A belső már más tészta, szerintem gagyi a félúton méteres kávával elválasztott kijelző, és az az UI... Láttam már igényesebbet egyetemi háziként, 3-asért.

[ Szerkesztve ]

(#41276) gzbotii válasza z123456789 (#41260) üzenetére


gzbotii
veterán

Már kipróbáltad, tudod, hogy jó, most már megveheted :D

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#41277) z123456789 válasza gzbotii (#41276) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD :C

(#41278) Emu


Emu
őstag

Hétvégén kicsit megtörtem az autót (kisteher vonóhorga benézett a bal első lámpán) és most alkatrészeket keresek. Vaterán találtam utángyártott komplett indexet (TYC márka) 3k+postáért, bontottat viszont 7k alatt nem találtam. Meg szabad ezt venni, van valakinek tapasztalata? Vagy maradjak a gyári bontottnál?

(#41279) rbalint88 válasza Emu (#41278) üzenetére


rbalint88
addikt

indexből teljesen jó az utángyártott kínai is. nézd meg újonnan mennyi, mondjuk alkatresz.eu jó szokott lenni ilyenekben.

(#41280) SzlobiG válasza Tsebacsi (#41273) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen a hátulja valahogy nem frankó azok a kicsi lámpák nem oda valók. Meg ezek a gombolyitett élek mindenhol fura na. Ha ennyiért vennék autót az tuti nem a mercitol lenne. Bár ez a veszély nem fenyeget. :D

(#41281) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok.
Aegon kötelezőben tudna vki segíteni? Ha negyedéves gyakoriságra van állítva hogyan kell fizetnem online?Most az ügyfélszolgálat azt írja: Díjrendezett 08.15.-ig, Fizetendő: 0 Arra számítottam hogy majd megjelenik a negyedéves összeg, és indíthatom a fizetést. Ha díjfizetésre rányomok 0-át ír és nem enged semmit.
Most nekem kell megadnom itt a negyedéves összeget és fizetni online vagy ő fogja kiírni hogy fizetendő: X és fizessek.
Bocs ha láma a kérdés, de körülöttem mindenki csekken fizet és az aegon oldalán se találtam értelmes választ, beszopni meg nem akarom. Szóval aki így fizet felvilágosíthatna. Köszi :R

(#41282) Kornel


Kornel
veterán

Mit kell ennek a minőségéről tudni?
AP gewindefahrwerke
Gyanúsan olcsó.

(#41283) -v- válasza Kornel (#41282) üzenetére


-v-
addikt

Nana. Koni FSD kell.

Amúgy az asszem ugyanaz majdnem mint a KW, lehet nem teljesen ugyanaz de ugyanaz a csoport, nyilván picit low cost-abb termékük, de állítólag jó nagyon az ár érték aránya és jó minőség. Bár én azt is olvastam, van olyan ami AP név alatt teljesen ugyanaz mint a KW nemtom mennyivel drágább szetje .. ennél több infóm nincs, nekem nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#41284) Kornel válasza -v- (#41283) üzenetére


Kornel
veterán

Koni FSD-hez kéne még valami rugó is akkor.
És akkor 190+60+a toronycsapagy se 5 ft.
Az AP gewindefahrwerk, állítható 150k.
És ahhoz mar csak toronycsapagy kell.

Koszi az infót egyébként, ez biztató.

[ Szerkesztve ]

(#41285) -v- válasza Kornel (#41284) üzenetére


-v-
addikt

Az AP gewindefahrwerk, állítható 150k.

Aha, én is azt néztem focushoz anno. Én ezt az infót kaptam róla:
"2 év teljes körű garancia van rá. Eredeti Német gyártmány a KW licence alapján. (Variante 1 basic csak fele annyiért kb.)"

(#41286) Kornel válasza -v- (#41285) üzenetére


Kornel
veterán

Szóval akkor vállalható.
-20 mm-en nem lenne rossz.

(#41287) -v- válasza Kornel (#41286) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem a gyáridhoz képest kemény lesz mint a p*csa, de te tudod.

(#41288) Kornel válasza -v- (#41287) üzenetére


Kornel
veterán

Ahh ez így is kemény mint a picsa.
Sachs super touring a gyári is, állítólag az a legkeményebb OEM gátló.

(#41289) Peter.70 válasza 5150head (#41281) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem legtisztább, ha felhívod az ügyfélszolgálatot. Ott pontosan elmondják a teendőket

(#41290) rbalint88 válasza Kornel (#41284) üzenetére


rbalint88
addikt

Csak toronycsapagy kell, de az kethavonta :DDD
Szerintem amugy csak onszopatas egy ilyen, csak a problema lesz vele es a tudasat nem fogod tudni kihasznalni. Meg aztan Michelin CChez sportfutomu? Ne viccezze velunk...

(#41291) Kornel válasza rbalint88 (#41290) üzenetére


Kornel
veterán

ez igaz, nyilván ezen is elgondolkoztam, hogy akkor az minek :D
viszont akkor is kell majd legalább előre valami, mert szétesik ha így hagyom ;)

a legjobb ajánlat a komplett honda szett előre, cakk pakk mindennel, 110k, rúgóval együtt.
erre mondta nekem ma egy másik ember, hogy oké, de az elől új, hátul gyári rugó ki fogja emelni a kocsi elejét a hátuljához képest...
van ebben valami?

*** Munez, az egyiket jól írtam :D

Szóval itt a gond az lenne, hogy elől új rugó lenne, hátul meg már a 8 éves, valószínű elfáradt, tehát az összébb ülne, mint a gyári új?!

[ Szerkesztve ]

(#41292) MunezXBK válasza Kornel (#41291) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nincs. Én anno elöl cseréltettem, ráadásul gázosra, hátul maradt a gyári és nem látszódott.

Amúgy rugó.

(#41293) rbalint88 válasza Kornel (#41291) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem 60 ezerert ujitjak fel a negy gatlot, plusz ugye szereles es ami meg kell hozza. Rugobol meg 60-ert mar eibachot kapsz, ami 3cm ultetes kb.

(#41294) tboy93 válasza Kornel (#41291) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem az uj ultetorugonak tobb honap es par ezer km kellett, hogy bealljon, az elejen olyan magas volt mint a gyari rugoval :) Ebbol kiindulva szerintem az uj gyari rugo is magasabb lesz mint a regi.

(#41295) tboy93 válasza rbalint88 (#41293) üzenetére


tboy93
nagyúr

42-ert mar van eibach (az enyembe ennyi volt a zsir uj), csak jo helyrol kell rendelni :B

(#41296) Kornel válasza rbalint88 (#41293) üzenetére


Kornel
veterán

hátúl két új sachs van.
elől a gyári van bent.
előre komplett gólyaláb rugóval, mindennel cakk pakk 110k.
két sachs gátló 50k, plusz legalább 30k a szerelő szett (toronycsapágy és egyéb bizbazok)
ha tudom, hogy az új rugók nem emelnék ki az elejét a hátuljához képest, akkor simán megvenném a gyári honda szettet.

(#41297) TaaT válasza tboy93 (#41294) üzenetére


TaaT
veterán

"Nekem az uj ultetorugonak tobb honap es par ezer km kellett, hogy bealljon, az elejen olyan magas volt mint a gyari rugoval"

Nekem ehhez 1hét és kevesebb mint 100km elég volt. :)

Give them hell Ukraine!

(#41298) tboy93 válasza TaaT (#41297) üzenetére


tboy93
nagyúr

Havi 500-1000km-t megyek, nekem nem 5 perc volt.

(#41299) Qtya123 válasza Skillet (#41262) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem már az eleje tetszett, hogy nem csak a betöltőnyílás fedele maradt nyitva, hanem ott lóg a fekete műanyag kupak is. Töltőpisztoly kiszed, a többit észre se vesszük, csak megyünk a dolgunkra vakon, bele a nagyvilágba. :) (ha esetleg nem a nő tankolta meg, akkor meg a kutasnak is az apjaf@szát :DDD ).

(#41300) BigBlackDog válasza Kornel (#41296) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Le kell fűrészelni a pcsába az új rúgóból, oszt a helyén marad majd a kocsi, nem fogja emelgetni az orrát! :D

Hátulra egyébként mennyi lenne két új rugó? Nem járható út az is, hogy ott is kicserélteted?

Jut eszembe, mai paszmegelés. Állunk ennél a piros lámpánál, semmi extra. A jobb oldali kanyarodósávban jön valami 20 év körüli piros átlagjármű. Még mindig semmi extra. Elkezd jobbra kanyarodni. Még ez is a megszokott. Majd, miután már a zebrát elhagyta, kiegyenesítette az ívet és szépen átment az úton egyenesen -a keresztutca túloldalára-, szépen a felhajtóra. És nem gondolkozott, nem totojázott, jól láthatóan nem csak elcseszte a lekanyarodást, hanem előre kitervelt módon, gyakorlatilag kikerülte a piros lámpát. Szívből remélem, hogy egy eltévedt orosz-ukrán sofőr, aki tévedésből járt a kicsiny országunkban...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.