Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) Richard! válasza Kornel (#41049) üzenetére


Richard!
addikt

Hihetetlen, hogy még mindig ezen lovagolsz... :C

Amúgy meg 5 évig dolgoztam a győri Audiban, 1 éve pedig már Ingolstadtban, tudom hogy mennek a dolgok. ;)
És hidd el nyugodtan, a többi magyarországi gyárban is így működik. A külföldiekről nem is beszélve.
Hihetetlen, hogy ez olyan hihetetlen :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#41052) #94529552 válasza Elektrosokk (#41048) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem meg te hagyd. :(

(#41053) Kornel válasza Richard! (#41051) üzenetére


Kornel
veterán

Elhiszem, hogy ott így van, mondjuk a VAG hozzáállását ismerve a minőséghez ez nem is csoda.
En kíváncsi lennék arra is, hogy az osszes többi sorozatgyártásu gépkocsit gyártó cégnél is ilyen "minőségi" munkát vegeznek-e.
Ha igen, az mondjuk sok mindent megmagyaráz. (10 évesen rohado kasznik, motorhibak sora, szinte gyártótól függetlenül)

(#41054) Elektrosokk válasza #94529552 (#41052) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ott nem szóltam mert felesleges, meg itt is mondjuk. De ha volt már legalább 2 digó autód akkor befogtam. ;)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#41055) Skillet válasza -v- (#41032) üzenetére


Skillet
addikt

És
(#41034) [rvilike]
:C
Szóval jössz csütörtökön? :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41056) Evil Snowman válasza Kornel (#41049) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ez nem rossz ötlet, de gondolom a gyártók szabályozzák, hogy mi mehet ki műsorba és mi nem. Ez a Dacia-s videó is rejtett felvétel a minősége alapján.

(#41057) Viperator


Viperator
őstag

Gondolom, hogy tudtok róla....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#41058) #94529552 válasza Elektrosokk (#41054) üzenetére


#94529552
törölt tag

Unalmas már ez a digó vonal, nem gondolod? Mint régen a #csakaszuzukimásrarásenéz# :D
Csakis azért, mert neked az van, és a többi márkát nem ismered, csak hallomásból? De ha nem így van, akkor csak mondd. Mert tudomisén, lehetsz egy független autó szervizes szakember is véletlen, mint ahogy hobbiautós. De inkább az utóbbit sejtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#41059) Skillet


Skillet
addikt

Hétvégén szekszárdra mentünk M6-oson, volt egy helyen 3 lábú. Mondjuk meg sem karcolt, mert nem a 100-as tempóval utazókra vadásznak :B
Viszont, kérdés... a tompított fényszórót (vagy nappali menetfényt) szokta/tudja nézni bármilyen rendszer, hogy fel van-e kapcsolva? Vagy csak igazoltatásnál lehet belefutni valami gondba?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41060) diablo1984 válasza Skillet (#41059) üzenetére


diablo1984
veterán

szabály szerint szabályos a menetfény tompított helyett!

(#41061) Skillet válasza diablo1984 (#41060) üzenetére


Skillet
addikt

Azt tudom :K
De a kérdésem nem ez volt :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41062) diablo1984 válasza Skillet (#41061) üzenetére


diablo1984
veterán

ha azért büntetnek, akkor jogosan tudsz hőbörögni!

(#41063) Kornel válasza Skillet (#41061) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem nem fog megvagni senki se érte,ha nem állítottak meg...

Más:
Megvágnak (nem szabály szerint, hanem ténylegesen?), ha a kodlampakat átalakítom drl-nek?
Bekötöm ahogy kell, és megy bele valami led h11.

[ Szerkesztve ]

(#41064) Skillet válasza Kornel (#41063) üzenetére


Skillet
addikt

Ez jó kérdés. Anno volt már róla szó... szerintem akkora típusismerettel nem rendelkeznek a kopók, hogy tudják, gyárilag melyik vasban volt nappali menetfény. Én megjátszanám.
Mondjuk nálam fel sem lehet kapcsolni a ködfényt, amíg helyzetjelző nincsen kapcsolva és ha a helyzetjelzőt lekapcsolom, lekapcsolja a ködöt is :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41065) mdani01 válasza Skillet (#41064) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nálam se lehet csak úgy felkapcsolni a ködfényt amig nem kapcsolok helyzetjelzőre :K

iPhone 6S SpaceGray

(#41066) Kornel válasza Skillet (#41064) üzenetére


Kornel
veterán

Ja nalam is így van, de ezt egyszerűen át lehet kotni szerintem.
Egy villamosságis biztos nem először csinálna ilyet.
Szerintem is egy mezei yardnak fingja sincs róla, hogy ez gyári vagy mokolt drl, ha meg az NKH megállít,akkor gyorsan lekapcsolom, aztán megmondom, hogy csak halucinaltak 😉

(#41067) Skillet válasza Kornel (#41066) üzenetére


Skillet
addikt

Nkh nem hiszem, hogy megállít, "feltűnőbb" vasakra utaznak. De ha mégis, szerintem nem emiatt. Egyáltalán nem fog nekik feltűnni. És ahogy mondod is, lekapcsolod, mire komolyabban szemrevételeznék a vasat.
Szóval hajrá :) persze, tuti megoldják, nem nagy kaland.
Az más kérdés, hogy szerintem semmi értelme. Nappal semmit sem szoktam felkapcsolni, sehol. Persze, látási viszonyokat figyelembe véve. Nem látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41068) gzbotii válasza Skillet (#41067) üzenetére


gzbotii
veterán

Nálatok nem kötelező, nappal is a menetfeny?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#41069) diablo1984 válasza gzbotii (#41068) üzenetére


diablo1984
veterán

tompított a kötelező, ami menetfénnyel helyettesíthető!

(#41070) rbalint88 válasza diablo1984 (#41069) üzenetére


rbalint88
addikt

de az is csak lakott területen kívül.

mondjuk én inkább égetem a tompítottat mindig és másokat is erre buzdítanék, mert főleg rejtőszínű autóval (szürke, ezüst, fekete) esőben és átmeneti fényviszonyok között egyszerűen nem vesznek észre, ha nem ég a fényszóró. Passaton azután köttettem át a fényszórókapcsolót, hogy gyújtásra kapcsolja a tompítottat, miután egyszer véletlenül elfelejtettem és majdnem lerongyolták a kocsi elejét nyáron, tiszta időben, mert a jóember napfényhez szokott szeme a fekete autót az árnyékba érve nem ismerte fel és simán kifordult elém, aztán bocsánatot kért. Alfán annyiból egyszerűbb, hogy gyárilag így van bekötve, hogy a kulcs kivételére levesz mindent, a parkolófénynek van külön állása a gyújtáskapcsolón.

(#41071) Kornel válasza Skillet (#41067) üzenetére


Kornel
veterán

En nappal mindig a tompítottat használom.
Non stop, 0-24.
Csak azért lenne érdekes a kodlampakat drl-nek használni, mert kva jól néz ki szerintem 😉

Amit most is meg tudnék csinálni, hogy a helyzet jelzővel együtt menjen a kodlampa (vagy drl ha cserélem ledre), ekkor legalább hátul is égnek a helyzet jelzők.

[ Szerkesztve ]

(#41072) tomcsi23 válasza rbalint88 (#41070) üzenetére


tomcsi23
veterán

egyszerűen nem vesznek észre, ha nem ég a fényszóró
Ahogy azokat a példányokat is nehéz, amelyek hátulra nem is küldenek fényt a nappalival.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41073) BigBlackDog válasza Kornel (#41071) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mintha valami olyan rémlene, hogy elvileg nem lehet ilyet csinálni, mivel nem gyári megoldás. Persze ez csak a gondolom a nagykönyv, nem kötekedni és okoskodni akarok.

A kva jól néz ki meg annyira nem izgat engem személy szerint, sajnos általában csak belülről, vagy álló állapotban kívülről látom a kocsit, szóval nem túlzottan sok hasznos lenne ebből. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41074) Skillet válasza rbalint88 (#41070) üzenetére


Skillet
addikt

Az elmúlt 18 évben ez a "nem vettem észre, mert nem világít a tompított" nekem nagyon kimaradt.
Színtől függetlenül előbb lehet észrevenni az autót, mint a fényszórót. De mondom, mindez nappal, nyáron, jó látási viszonyok között.
Eső, borús idő stb nyilván nem ide tartozik.
Ha a helyzet olyan, felkapcsolom én is. Ha nem olyan, tuti nem fogom felkapcsolni.
De ahogyan a télen nyári gumival karistolásra, erre sem fogok senkit buzdítani :N
Kapcsolja fel mindenki még a reflektort is, verőfényes napsütésben :DDD

Gyújtásra kapcsolja a tompítottat? Az jó ötlet? Utána indítózol... nekem mindegy :DD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41075) Kornel válasza BigBlackDog (#41073) üzenetére


Kornel
veterán

Nem szabályos, ezt tudom :)
Az is igaz, hogy csak belülről látod a verdat 😉

(#41076) Skillet válasza Kornel (#41075) üzenetére


Skillet
addikt

Kicsit azért kifelé is tolni kell, hogy meglessék a vasat :K
Aki nem így látja, üljön multiplába :DDD
Bár nem tudom, az belül milyen... nem is érdekel :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41077) mdani01 válasza Skillet (#41076) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nem szép fogalmazzunk úgy😃

iPhone 6S SpaceGray

(#41078) Kornel válasza Skillet (#41076) üzenetére


Kornel
veterán

Hat na.
Nekem lesz előre egy typeS maszk, meg egy szárny hátra, az szerintem pirosas lilás lesz ;)
Meg egy teli polir Munez kollégánal.
😃

(#41079) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Skillet, nem akarod lecserélni a Galantot? :DDD

Egyébként nem értem most a helyzetet. Ugyan nem 10+ éve olvasok TC-t, de mintha régebben nem lettek volna "fizetett hirdetések". Legalább az autókereskedés nevét kihagyhatták volna a cikkből, úgy kicsit semlegesebbnek tűnnének, legalábbis számomra... :((( Aztán persze lehet, hogy csak én vagy villamos az emberek között és ez a világ rendje.

(#41076) Skillet: Jogos, Multiplával azért nem járnék, de a természetes -gyári- szépséget részesítem előnyben. :DDD

Hogy ezt miért nem sikerült válaszként írnom, ne kérdezzétek...

[ Szerkesztve ]

(#41080) brumi1024 válasza diablo1984 (#41069) üzenetére


brumi1024
veterán

Fordítva. Alap a nappal menetjelző.

(#41081) Kornel válasza Kornel (#41078) üzenetére


Kornel
veterán

Kb. így fog kinezni:

(#41082) BigBlackDog válasza Kornel (#41081) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És a sötétben fog világítani is? :D

Nekem nem annyira bejövős egyébként ez a piros hátsó szárny, de érdekesnek mindenképpen érdekes a szemeimnek.

[ Szerkesztve ]

(#41083) Skillet válasza Kornel (#41078) üzenetére


Skillet
addikt

Pirosas-lilás szárny? Na... miért?
Van valami kép, hogy milyenre akarod?

Az is meglett közben... nem tetszik. Vagy fekete vagy ezüst kellene.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41084) Kornel válasza BigBlackDog (#41082) üzenetére


Kornel
veterán

Az enyém pont ilyen szürke, szerintem ezen jól néz ki.
Persze a színen még raerek gondolkozni.

Skillet: nekem meg tetszik :)
De a szín még odébb van...
Először gátló csere, aztán ecu reflash, aztán téli polir, aztán typeS maszk, aztán hátsó szárny.

[ Szerkesztve ]

(#41085) Tsebacsi válasza Kornel (#41078) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A szárny jól néz ki, de belül nem látsz belőle semmit. Filóztam rajta, de az ára miatt elvetettem, és nem ad szinte semmi pluszt. Oké kinézet, de az meglesz a hűtőmaszktól.
Én bicskakulcsot akarnék, meg valami jobb váltógombot, de előbbi kicsit macerás ahogy hallottam, (lehet rossz helyről) utóbbi meg nem két forint, ha normálisat akarsz.

És amúgy is Hunyadi kell :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#41086) Kornel válasza Tsebacsi (#41085) üzenetére


Kornel
veterán

Pedig ezek filléres tételek.
Ebay, stb., Gyere fel a facebook fórumba, olyanokat csinálnak a srácok, hogy néha szégyellem magam 😂
Az ecu reflash kontakt is onnan van, pedig én már kereshettem sokat, de euro civicnel még senki se csinált, de a srác megoldja.

Szárny amúgy 30k ebyrol fenyezetlenul, typeS maszk 30k itthonról, az ép plexi maszk beszámításával.

(#41087) Skillet válasza Kornel (#41084) üzenetére


Skillet
addikt

A type s maszk szerintem is jobb lenne!

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41088) Richard! válasza Kornel (#41081) üzenetére


Richard!
addikt

Ettől a vasalódeszkától ki lehet látni? Mert szerintem éppen olyan elcseszett, mint az A2-es Audié.

(#41089) kornelka: De nyilván ez még jobban lekorlátozza. Hát nem tudom, hogy neked ér-e annyit, hogy ne láss hátra kb semmit.

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#41089) Kornel válasza Skillet (#41087) üzenetére


Kornel
veterán

Az meglesz mindenképpen!

Richie: alapból csak korlátozottan lehet kilátni, kb. Mindegy, hogy ott van-e a szárny,vagy nem.

Skillet: jaja. Bár inkább előre szoktam nézni 😉

[ Szerkesztve ]

(#41090) Skillet válasza Richard! (#41088) üzenetére


Skillet
addikt

Az a baj, hogy eleve kis lukon nézel kifelé az ufo civic-ből, a szárny biztosan ront ezen.
Nálam is elvesz a kilátásból, de a galantból azért jóval többet lehet kifelé látni.
Viszont a kinézeten biztosan hoz az ufon, szárny párti vagyok :DDD

(#41089) kornelka
Előre? Ezért kellene több ló, akkor a visszapillantóban nézhetnéd a többieket ;] :P

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41091) Richard! válasza Kornel (#41089) üzenetére


Richard!
addikt

Vagy esetleg egy ilyen szárny? Fent jobban adja :)

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#41092) Skillet válasza BigBlackDog (#41079) üzenetére


Skillet
addikt

De jó is volt a kis matiz. Nem kellett agyalni, hova állítsam az ülést... koppanásig hátratoltam és jóvan :DD
Viccet félretéve... nem hiányzik. Na jó, a fogyasztása igen... de ezt valahogy elnézem a galantnak... nem is értem, miért? ;]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41093) stickermajom válasza tomcsi23 (#41072) üzenetére


stickermajom
addikt

Hátra? :F Nappal semmit nem számít szerintem, nem tudok elképzelni olyan helyzetet, ahol a fényt előbb látnám meg, mint az autót.

(#41094) Kornel válasza Richard! (#41091) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem ez nem tetszik.
Amúgy ismerem ezt a verdat, munkatarsam haverja az új tulaja, bitang gép amúgy.

(#41095) Tsebacsi válasza Kornel (#41086) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A filléres nálam az 5k és alatta. :)

A szárny fényezetlenül 30k? Tartsák meg. :D Melyik facebook fórum? Linket. Kíváncsi vagyok ezekre a műveletekre. Ebayt bújtam eleget, angol lehetőséget találtam, drágálltam, nem kell :)

Többiek: Nem oszt, nem szoroz, hogy van-e szárny, vagy nincs, mert a kilátásba nem takar bele, abba már a középső sáv betakar. Amúgy a kocsiból ki lehet látni hátra, sokkal inkább a vastag c oszlop zavaró, mint ez. pont jó helyen van ahhoz, hogy a mögötted lévő fényszóróját vagy fejét takarja ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#41096) Kornel válasza Tsebacsi (#41095) üzenetére


Kornel
veterán

Nem a szárny a filléres.
Ilyen kulcs és társai szerintem 5-10k között megoldható.
Facebook csoport neve: Honda civic 8 gen hungary
Amúgy a civinfo.hu is elég korrekt, csak mára kihalt eléggé, de visszaolvasgatva elég sok hasznos dolgot találtam az ember, pont az idegesítő dolgok megoldására.

(#41097) tomcsi23 válasza stickermajom (#41093) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyilván nem verőfényes napsütésben gondoltam, hanem főleg rejtőszínű autóval (szürke, ezüst, fekete) esőben és átmeneti fényviszonyok között.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41098) Evil Snowman válasza Kornel (#41071) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Itt van erről egy frankó átfogó cikk. ;) [link]

[ Szerkesztve ]

(#41099) stickermajom válasza tomcsi23 (#41097) üzenetére


stickermajom
addikt

Olyankor már illene tompítottat kapcsolni, csak sokan elfelejtik. :((( Ezért lenne jó, ha nem csak a DRL lenne kötelező, hanem mellé az automata fényszóró is, de OFF állás nélkül. Auto-ban lenne alapból, aztán helyzetjelző és a tompított.

(#41100) kornelka Nekem a reflektor ég csökkentett teljesítményen, beleírt feliratok nélkül. Soha senki nem állított meg, műszakin sem foglalkoztak vele.

[ Szerkesztve ]

(#41100) Kornel válasza Evil Snowman (#41098) üzenetére


Kornel
veterán

Vagom.
Itt a kérdés az, hogy ha minden úgy működik pl. ahogy kell, akkor megvagnak-e csak azért, mert menetfenynek használom a kodlampat, akár bele illő led-el, kb. annyi lesz a különbség, hogy nincs beleirva a fényszóróba hogy ece.
Ha nagyon zavarna a hatóságot, beleirom a buraba, hogy ECE.
😂

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.