Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) Kornel válasza Evil Snowman (#42099) üzenetére


Kornel
veterán

Kizart, hogy egy toyota elhoz csak neked felár nélkül egy corollat vagy barmit japanbol, mikor amúgy törökben gyártják, rosszabb esetben észak afrikaban.

Amúgy meg csak az igazságot írtam, lassan egy szintre süllyed a két ex-japan cég autóinak minősége.

(#42102) mdani01 válasza Evil Snowman (#42099) üzenetére


mdani01
aktív tag

Akkor ha veszek egy Új Civicket kérhetem Japánba csinálják?

iPhone 6S SpaceGray

(#42103) focvis válasza Kornel (#42059) üzenetére


focvis
veterán

3-ból nagyon frankó G5 GTI-t kapsz (ennyit én el se költenék G5-re, inkább 2,5) 4-ből pedig már van G6 GTI (főleg US spec).

(#42104) Kornel válasza focvis (#42103) üzenetére


Kornel
veterán

Gondolom az első generációs TSI-kkel.
Koszonom nem kérem 😉

(#42105) lenko válasza Kornel (#42104) üzenetére


lenko
aktív tag

G5 GTI az TFSI, de inkább az R32, jobban is néz ki. ;]

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#42106) Evil Snowman válasza Kornel (#42101) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Tekintve, hogy a Lexi-ket meg a GT-86-ot, meg a Hibrideket ott gyártják tudomásom szerint még mindíg, ezért simán behajózzák ide, csak ahogy említettem estenként több hónapot is várni kell, amíg megtelik a hajó. 1 éve voltam kereskedésben, akkor azt mondta az értékesítő srác. Valamikor beugrom úgy is megszeretném nézni az új Yarist közelebbről és megkérdezem. :B

Amúgy sajnos én is tapasztaltam a gyártás beli különbséget. Mutter 1.0-ás Yaris-a made in Japan, míg a barátnője verziója Török vagy Angol már nem is tudom. Utóbbiba olyan szélzaj van 110 felett, hogy alig tudsz beszélgetni, anyáméba meg ott még síri csend honol.

(#42107) Evil Snowman válasza mdani01 (#42102) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ezt így 100%-ra nem merem/fogom állítani én saját márka (Totoja) berkein belül kérdeztem egy kereskedőt kb 1 éve, nekem akkor ezt mondta. Meg kell kérdezni Honda esetén egy értékesítőt.

(#42108) Gabesz87


Gabesz87
addikt

JÓ autómosót, ahol külső-belső tisztítást csinálnak, tudtok mondani Bp belvárosban? IX.ker. vagy ahhoz minél közelebb. Az EZ-WASH-nál sajna csak kedd a legkorábbi időpont, de nekem holnap kéne vinnem 2 kocsit. Olyasmit keresnék, mint az Ezwash.

(#42109) Elektrosokk válasza lenko (#42084) üzenetére


Elektrosokk
addikt

2. Autónak egy cabrió vagy egy 2üléses élményverda lenne értelmes szerintem.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#42110) Kornel válasza lenko (#42105) üzenetére


Kornel
veterán

TFSI még annyira se kéne 😉
TSI-bol is csak a legujabbat vállalnam be.

Evil Snowman: kíváncsi vagyok erre, kerdezd mar meg pls :R

(#42111) w333 válasza Gabesz87 (#42108) üzenetére


w333
félisten

Ha fizetnének sem vinném az autómat gőzös mosóba ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42112) Gabesz87 válasza w333 (#42111) üzenetére


Gabesz87
addikt

Miért? Mi a baj azzal?

(#42113) w333 válasza Gabesz87 (#42112) üzenetére


w333
félisten

Karcol ...méghozzá elég durván ! :K

Illetve nem alapos, kerékjárati ívekben ottmarad a sár ! :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42114) Gabesz87 válasza w333 (#42113) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ez tök jó hír, mert egy 2 hónapos autót készülök odavinni. Én azt hittem, egy ilyen mosó csak "egészségesebb", mintha otthon kefével mosom (akár kézi, akár gépi).

[ Szerkesztve ]

(#42115) Speeedfire válasza Gabesz87 (#42108) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha jól emlékszem, akkor munkatársam ide szokta vinni, vagy ide. Hátha örsön korábban kapsz időpontot. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#42116) Kornel


Kornel
veterán

A jó k édes ****kat.

Ezt meddig tűri még a birka magyar?

(#42117) Gabesz87 válasza Speeedfire (#42115) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi, de sikerült bejelenteni az EuroPark-ba a Naturwash-hoz.

(#42116) kornelka:
Talán inkább azon kéne elgondolkodni, hogy ne egyszerre csináljanak minden jelentős téren, úton felújításokat, építkezéseket, ami totál megbénítja a közlekedést. Ez a pár száz Ft havonta jelentéktelen, csak hát ettől nem fog csökkenni a forgalom.

(#42118) w333
Hát nem tudom, azért az fura lenne, ha egy ilyen jó nevű, talán a legismertebb mosóban, mint az Ezwash, összekarcolnák a kocsit. Akkor senki nem menne oda, és nem napokkal előre lehetne időpontot foglalni. Nyilván van oka. Fene tudja...

[ Szerkesztve ]

(#42118) w333 válasza Gabesz87 (#42114) üzenetére


w333
félisten

Ááá kerüld el ...

Normális magasnyomású kézi mosóba vidd ott először befúljak vegyszerrel majd nagynyomásúval lenyomják róla a kosz szivaccsal lemossák, míg a gőzösben fellazítják a koszt és ott kenegetik az autón (karcolják) szóval inkább ne ! :N

(#42119) MunezXBK

De akkor sem folyik le róla a kosz ... :(

Elég sok ilyen autót políroztam már (20-30-40 milliós autókat) :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42119) MunezXBK válasza w333 (#42118) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azért a 8-10bar nem csak fellazítja.

(#42120) focvis válasza Kornel (#42104) üzenetére


focvis
veterán

Én simán vállalnám. :)
Ha ezt felteszem a hahura (nem zavar különösebben az értékvesztés, amikor megvettem számoltam vele), akkor jó eséllyel G6-ot veszek.

BTW TFSI = TSI, csak az Audi különcködik az F betűvel.

(#42121) -v- válasza focvis (#42120) üzenetére


-v-
addikt

De ezt most komolyan fontolgatod hogy eladod a 7est :F

(#42122) w333 válasza Gabesz87 (#42117) üzenetére


w333
félisten

Nézd végig ... ez is egy megoldás ! :DDD

Mielőtt odaviszed fényképezd le a motorháztetőt, majd mosás után nézd ... biztos vagyok benne hogy friss karcokat fogsz rajta találni ! :D

Az emberek lesz*rják mivel 90% céges autó szerinted érdekli őket hogy karcos, hidd el nekem hogy magánszemély csak 1X viszi oda mosni, aztán soha többé !

Szerk.

Erről már sokszor leírtam a véleményem semmi másról nem szól az egész csak arról hogy hatalmas marketing áll mögötte (környezetbarát mosás) persze (mese habbal) a szomorú valóság az hogy sok plázában nem engedik vagy több millióba kerül egy csatornázás ahol elfolyik a víz na és pontosan ezért születtek meg ezek a gőzős mosók ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42123) tomcsi23 válasza -v- (#42121) üzenetére


tomcsi23
veterán

Láttad, nem fogyaszt eleget. :U
Ledízelezik mindenhol, hát kinek kell ez?! :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#42124) mdani01 válasza Kornel (#42104) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ezt már inkább ;)

Jön az új Swift Sport

iPhone 6S SpaceGray

(#42125) Evil Snowman válasza mdani01 (#42124) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Már linkeltem neki. :DDD

(#42126) w333 válasza Kornel (#42116) üzenetére


w333
félisten

Na akkor jöhet az autós blokád ... én benne vagyok ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42127) lenko válasza w333 (#42122) üzenetére


lenko
aktív tag

Azért kell csak akkor odavinni, amikor kér az ember évi 1-2 alkalommal gépi kemény waxot.(Akkor se hót sárosan, nem is tudom volt-e nekem sár az ívekben az elmúlt pár évben. Szerintem nem...)
Ha keletkezik is rajta karc, akkor el is tűnik.
Golfot ősszel viszem majd ilyenre. Passatal 2x voltam így náluk, meg voltam elégedve.
A nano bevonat is jó szélvédőre, még 1 év után is 80felett nem kell ablaktörlőzni, pedig cask fél év garit adnak rá.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#42128) Gabesz87 válasza lenko (#42127) üzenetére


Gabesz87
addikt

Jaja, én is tervezem a nanobevonatot mindkét autóra.

(#42129) barnam_ válasza Kornel (#42116) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én fizetnék azért, hogy naponta ne egy órát (vagy extrém esetben többet) kelljen utaznom hazafele, hanem csak fél órát, mint pl. forgalom nélkül reggel 7 előtt.

Aki meg dugóban akar ülni, menjen az ingyenes szakaszokon.

(#42130) lenko válasza barnam_ (#42129) üzenetére


lenko
aktív tag

Fizethetsz másképpen is. A közelbe költözöl.
Nekem 12-13 perc a melóhely, úgy hogy 9km.

Az embereknek fáj az igazság!

(#42131) B-L-A-C-K válasza Kornel (#42116) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez sok ország fővárosaiban is van, ha havi 20 ezrek lennének én is óbégatnék, de most az a havi 700 nem vág senkit se gajra, és mivel sokaknak felháborodás lesz ebből, és nem hajlandóak majd kocsiba ülni, ez nekem csak jobb lesz.

(#42132) F_Zolee válasza B-L-A-C-K (#42131) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ne félj attól, hogy nem ülnek kocsiba majd... :D Ez nem visszatartó erő csak újabb sarc.

(#42133) Snoop-y válasza B-L-A-C-K (#42131) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem lesz ettol kevesebb autos csak megint lenyuznak rolatok egy reteg bort ;)

mod: majdnem egyszerre ;)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#42134) barnam_ válasza lenko (#42130) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jó, de azért azt nehezebb kivitelezni, meg nem csak rajtam múlik...
Csak a munkahely miatt nem költöznék közelebb, ha amúgy meg vagyok elégedve azzal a hellyel, ahol lakom.

Nekem meg kb. 22 km, délután ugyanannyi idő végigmenni az M0-n (ami 72km-es út), mint a városon keresztül.

(#42135) Integrale válasza Kornel (#42078) üzenetére


Integrale
veterán

Hogy fair legyen a biztosítás összehasonlítása, 200 ló körüli Honda kell, azonos évjárattal.
Accord és 159 között semmi eltérés nincs, Postánál van egyedül 4000 Ft diffi, de van köztük teljesítménybeli különbség is 20 lóerő.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#42136) lenko válasza barnam_ (#42134) üzenetére


lenko
aktív tag

Ezt mindenki maga dönti el mennyit hajlandó utazni, én fél óránál többet nem utaznék munkába.
Előző helyre 20-25 perc alatt értem. 12km. Újpestről-Gödre.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#42137) B-L-A-C-K válasza F_Zolee (#42132) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dehogynem lesz, hidd el nem 1 ember lesz aki inkább 700Ft-ot már csak azért se fizeti ki...

(#42138) Reaper válasza Snoop-y (#42087) üzenetére


Reaper
őstag

Azért nem szégyen a családi doboz, nyugodtan rakhatsz ám fel képet, videót a kicsikéről, ha már így felcsigáztad az érdeklődésem :)

(#42139) zolynet válasza B-L-A-C-K (#42131) üzenetére


zolynet
addikt

430ft-os bezinárnál is ment a jajveszékelés, de én nem láttam kevesebb autóst az utakon.

Jövő hét csütörtökön majd beindul a forgalom. :DDD

Life is too short to stay stock!

(#42140) B-L-A-C-K válasza Integrale (#42135) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megnéztem most egy 8 éves Civic 2.0 Type-R 201Le kocsira az én adataimmal, tényleg majdnem hasonló, 20 ezerrel olcsobb adóval:

(#42141) w333 válasza B-L-A-C-K (#42131) üzenetére


w333
félisten

Ez megint egy újabb lehúzás ... és persze hogy senki nem tesz ellene ! :U

De sebaj még jó hogy fizetjük az útadód és sz*r utakon közlekedünk és fizessük az évi parkolást úgy hogy 12 kört teszek a tömbház körül míg találok 1 helyet ! persze a forgalomlassítást is be kellett vezetni hogy minél több üzemanyagot használjon a p*raszt na és ott a gyönyörű szép Véda rendszer is és most jöhet a dugódíj is ! :o

Semmi másról nem szól ez az egész csak a lehúzásról, talán ha visszaállítanák a lámpákat nem lenne dugó a városban és nem kéne dugódíj sem !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42142) Speeedfire válasza B-L-A-C-K (#42140) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Most, hogy írtad a type-r-t, gondoltam én is megnézem rá. Ha esetleg az lesz a befutó. De fura mód, csak egy 10-essel lenne több, mint a G3-ra. :DDD
Összesen 23k+7k lenne rá. :Y

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#42143) Evil Snowman válasza w333 (#42141) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Hát igen. Az ember nem ágálna akkor, ha befolyó összeget az utakra fordítanák, de így ez már elég gennyes húzás. Lágymányositól a Népligetig okádék a Könyves. Keresztirányú bordák mindhárom sávban, minimim 5 cm-es szintkülönbséggel, mint valami elbaszott fekvőrendőrök. Ha tehetem elkerülöm a francba.

De van egy sanda gyanúm, hogy a "dugódíjból" befolyó összegből akarják fedezni az M3-as metróvonal felújításának egy részét. :(((

[ Szerkesztve ]

(#42144) B-L-A-C-K válasza Speeedfire (#42142) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért kicsit durvának tartom ezeket az árakat:

Átírás: ~130 ezer
Kötelező plusz casco: ~270 ezer
Súlyadó: ~68 ezer

Ez közel fél milla, és még kocsiba se ültem, ja és nem is egy Ferrariról van szó hanem egy középkategóriás autóról... :N

[ Szerkesztve ]

(#42145) w333 válasza Evil Snowman (#42143) üzenetére


w333
félisten

Árpád hídtól is az M3 feljáróig nagyon szép végig ... nem véletlenül zárt be a vidámpark, most legalább ingyen van a hullámvasút ! :DDD

(#42144) B-L-A-C-K

Az kemény ! :Y

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42146) SzlobiG válasza B-L-A-C-K (#42144) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az szép én meg bosszankodtam, hogy idén megemelték a kötelezőmet 45k-ra a 30k helyett. :U

Volvoék se szarral gurítanak 2400 lóerős rekord.

[ Szerkesztve ]

(#42147) deicide válasza lenko (#42130) üzenetére


deicide
veterán

Mázlim van, hogy nem kell bemennem BP-re. Nekem 38km és ha sietek, plusz laza a forgalom, 17 perc. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42148) w333 válasza deicide (#42147) üzenetére


w333
félisten

Vásároltál bérletet a Véda rendszertől ? ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42149) tboy93 válasza deicide (#42147) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mazli hogy te boven befizeted ezt a penzt az elhasznalt benzin jovedeki adojabol ;] 17 perc, 20L/100km-es atlaggal ugye :D

(#42150) deicide válasza w333 (#42148) üzenetére


deicide
veterán

Velence és Börs között nincs szerencsére egy darab sem. :)

Ellenben múlt szombaton siettem haza a tüzijátékra és a Pákozdi pihenőnél a tök sötétben sipákolt a női hang, hogy S1, bízom benne, hogy megdolgozott a pénzéért a kütyü, mert elég sokan eresztették, ha nem is 2xx-el, de azért bírsághatáron túl és semmit nem lehetett látni belőlük.

tboy93: na igen, én így járulok hozzá a kasszához. A fogyasztást ilyenkor nem nézem, de önmagában pl a 200-as egyenletes utazósebesség az 20 alatt van, csak a sok fékezés, gyorsítás, ami megdobja.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.