Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) TaaT válasza SzlobiG (#35550) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk tipikus használtautó vásárló, 4m-ért keres autót de ha 100e-t rá kéne költeni akkor olyan mintha a fogát húznák. :U

Give them hell Ukraine!

(#35552) gzbotii válasza MunezXBK (#35548) üzenetére


gzbotii
veterán

Csak tudom, osztrákoknál a román rendszám nagyon népszerű :(((

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35553) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mivel lehet átverni az eladót, ha az autóját valaki megveszi bontásra? Eladom az autóm bontásra. Adásvételit írunk, én bemegyek az okmányirodába, leadom a cuccot, hogy nincs már nálam. Hol lehet az eladót megszívatni? Kinek kell az autót a forgalomból kivonatni?

Mutogatni való hater díszpinty

(#35554) z123456789


z123456789
addikt

Álljon itt mindenkinek okulásképp.
Örültem, hogy találtam végre valakit a környéken aki üregvédőzik, és nem kell elvinnem Pestre, ott hagyni, majd visszabumlizni érte. Bár fenntartásaim voltak, de úgy gondoltam csak nem csinálnak szart. Sunny84 kolléga is helybéli, és velük csináltatta, fotóztak is neki, véleménye szerint korektül megcsinálták. Tegnap még fél órával a leadás előtt suvickoltam a verdát, mert amúgy is itt volt az ideje. Átsimogattam mindenhol. Féltettem a felniket, gondoltam átteszem addig a télieket, nehogy ezt összebasszák. Nem tettem. Ez volt az első hiba. Lesz belőle bőven, igazi madárnak érzem most magam. :(
Ma mentem érte, már kint állt. Csak rápillantottam (kettes hiba), nem láttam semmi különöset, bementem az irodába fizetni ("akkor egy 50-es lesz, számla nélkül." /ezt előző nap még nem hallottam, de hát MO./) Kicsengettem, nem kértem számlát. Hármas hiba. Hazaértem, mondom csak alánézek, meg körbejárom jobban. Először feltűntek az apró lepattogzások a felnimen. Ha jól tudom ez porfestett, és úgy égetik rá a festéket. Ki lehet ezeket javítani? Ha igen mennyi pénzbe kerül kb? Lehet hogy hülye vagyok, de ezek nem voltak rajta, és látszik, hogy a csavarok babrálásakor baszták le. :((( Engem idegesít, és feltűnő, mert fehér, a felni meg sötétszürke, elvileg gyári festéssel. Aztán azt már csak lehet beképzelem, hogy a csavarok fejeit is összerombolták, azok is mintha tökéletesen szép állapotban lettek volna, de ebben nem vagyok biztos.

Aztán ahogy aláfeküdtem, jobb hátul az emelő csonk környékén meg ez volt. :(
Emlékeim szerint amikor tegnap szárazta töröltem, ez sem volt itt...

Felhívtam őket, de már záróra volt, a szerelők elhúztak, pedig szerettem volna beszélni azokkal akik csinálták. E helyett csak a főnökasszonnyal tudtam dumálni, aki állította, biztos, hogy nem ők voltak. Mondta vigyem vissza, de ez esélytelen volt, mert más programom is akadt mára. Hétfőn elvileg bemegyek, de igazából nem tudom mit akarok? Illetve, ez egy 13 éves kocsi, ki nem fogja nekem ott pont leszarni, hogy összekarcolátk pár helyen? Ráadásul se számla, se nem néztem meg ott a helyszínen, se nem kértem, hogy fotózzanak a munkáról, se nem láttam teljesen alulról, és már erősen fenntartásaim vannak a felől is, hogy kapott-e egyáltalán üregvédelmet. Az vigasztal, hogy fényezés előtt vagyok...bár ettől nem lesz pont kevesebb a végösszeg. :/

Érdekelne a véleményetek, hogy ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Az is érdekel, hogy mit hogyan csináltatok volna, szóval várom az "utólag könnyű okosnak lenni" hsz-eket is, tényleg szívesen olvasom.

Amúgy az alvázvédelem része korrektnek tűnik, kajak besározták az egészet alulról, szép black. Majd a szerelőmnél alásasolok. Az üregvédelmet egyáltalán lehet valahogyan ellenőrizni? Mármint legalább azt, hogy nekiálltak, vagy úgy csináltak, mintha neki álltak volna? Mit tudom én, valamelyik üregnyíláson látszik, hogy kencéztek...stb, ilyesmire gondolok.

Van ismerős ismerőse ennél a cégnél, esetleg még azt a vonalat tudom végigfutni, és infót szerezni, hogy mit csináltak akkor végül is a kocsimmal? Túlságosan kerülte a hölgy az üregvédelem témáját, és mindig az alvázvédelemnél kötöttünk ki. Tehát ilyen "jaja persze, ez egyben van, egybe csináljuk a kettőt". Ma is amikor elhoztam, azt mondta, hogy "ugye két réteg rá van kenve, ennek még száradnia kell a hétvégén". De az üregekbe fújt műveletről semmi...

Nem fikázni akarom a céget, egyelőre meg akarok bizonyosodni. Bocs a hosszú hsz-ért!

[ Szerkesztve ]

(#35555) Kornel válasza SzlobiG (#35550) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt akartam linkelni.
Szívó Kia, Honda, no TSI :DD

z123456789:
Szerintem nem fogják elismerni, de ezek nem kis hibák, főleg a kasznin.

[ Szerkesztve ]

(#35556) mdani01 válasza Kornel (#35555) üzenetére


mdani01
aktív tag

Már akkor is tudták #csakahonda #csakajapan ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#35557) Tsebacsi válasza z123456789 (#35554) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pfú basszus :( Ez idegörlő :(

A felnis dolog engem is érdekel, mert a téliről jön le a porszórt festék :(

Kornél: Bye-bye szívóbenya Hehe ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35558) z123456789 válasza Kornel (#35555) üzenetére


z123456789
addikt

(#35555) kornelka
(#35557) Tsebacsi

És akkor még ott van a bizonytalanság, hogy most akkor az üregekben van-e nafta? :S

(#35559) Mágus2 válasza Tsebacsi (#35557) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

És ez nem is a 200 lovas RS. :U Akkor mit akartak a GTI-től? Egy kicsit faragott kettesgolf megenné őket az összes Type S/R feliratukkal.

[ Szerkesztve ]

(#35560) r.levente75 válasza z123456789 (#35554) üzenetére


r.levente75
addikt

Alváz és üregvédőztettem én is az autómat, de az utóbbiban én is kételkedem, hogy elvégezték e? :F

(#35561) runner 125 válasza r.levente75 (#35560) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pedig egyszerűen ellenőrizhető.

Az ajtók alján lévő vízkivezető nyílásoknál látszódnia kell a kifolyt üregvédőnek, ugyanis addig kell fújni az ajtó belsejét, míg az összes furaton nem kezd el folyni / csepegni a viasz szerű üregvédő anyag.
Ugyanígy átnézhető belül a motorháztető furatainál lévő üregvédő nyom.
Mondjuk kerékvédődobok alatt már valóban nehezebben ellenőrizhető, én ezért kértem fotós dokumentációt 1,5 éve.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35562) focvis válasza TaaT (#35531) üzenetére


focvis
veterán

Gyönyörű autó. Na de 22m?! És ezért a pénzért csak 4 henger. :(

(#35563) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre valaki?

Mutogatni való hater díszpinty

(#35564) MunezXBK válasza focvis (#35562) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jó hosszú. ;]

(#35565) focvis válasza SzlobiG (#35550) üzenetére


focvis
veterán

Azért a becsnepper ismeretei sem éppen naprakészek, a Golf Sportsvan TSI-ben már nem láncos a vezérlés, hanem szíjas. #Mindenkinekrizsrakétát! OMG. :U :)

@Munez: :D a virtuális garázsomba még pont befér.

[ Szerkesztve ]

(#35566) r.levente75 válasza runner 125 (#35561) üzenetére


r.levente75
addikt

És ha letörlik?

(#35567) Kornel válasza Tsebacsi (#35557) üzenetére


Kornel
veterán

Az 1.4TSI nem az 1.8 szívó kiváltására készült, inkább a 2.0-2.2 szívó kiváltására.
Azokkal hasonlitgatsd szerintem.

(#35568) TaaT válasza Kornel (#35567) üzenetére


TaaT
veterán

Ha a mazzaghoz hasonlítjuk akkor a 2.0 szívóval van pariban, legalábbis hetesgolf vs mazda3.

Give them hell Ukraine!

(#35569) Kornel válasza TaaT (#35568) üzenetére


Kornel
veterán

Kb. Így is van rendjén.
Az ezres turbokat az 1.6 szívó kiváltására szánták, az 1.4-et meg inkább a 2.0-ra.
Nincs is ezzel gond, tudni kell mindent a helyén kezelni.

(#35570) runner 125 válasza r.levente75 (#35566) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ajtónként 3-4db 5-6mm-es lyukat? :) Nem szokták, mert így belefolyik a lemez visszahajtásába is.. még inkább elszigetelve a kifolyó víztől a fémet.
De ha mégis, világítsd meg elemlámpával, látni kell.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35571) z123456789 válasza r.levente75 (#35560) üzenetére


z123456789
addikt

(#35560) r.levente75
Vicc...

(#35561) runner 125
Akkor azt mondod, hogy ez kapufa? (Ilyen "tiszta" mindenhol)

Szabad megkérdeznem, hogy kivel csináltattad, és hol?
Mert azt hiszem, hogy felkeresek még egy szakit, és körültekintőbb leszek. Megkérem, hogy egy árajánlattal megspékelve legyen szíves részletezni a folyamatot! És persze rákérdezek, arra, hogy van-e lehetőség a fotós doksira?
A mostaniakhoz meg bemegyek, és elpanaszolom, hogy én nem erre gondoltam üregvédelem alatt...

[ Szerkesztve ]

(#35572) tomiii. válasza EQMontoya (#35542) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Végül Érdig a 7-esen jöttem, majd itt felmentem az M6-oson át az M0-ra, majd M31, majd Gödöllőnél lejöttem. 100km/h körül mentem, egyszer sem tartottam fel senkit. Karbi "megjavult" csak ugye 4 sebességes és mivel iszonyatosan csattogott a motor, már nem mertem jobban forgatni, pedig ment volna. Végig jöttem Siófoktól hazáig, úgyhogy sehol sem volt semmi útzár, dugó, torlódás. 400km-t volt hazafelé az út.

(#35543) SzlobiG : Össze bizony. :DDD Szeretem az izgalmakat.

Na, a Sierrák, amikről én beszéltem, azok nem ezek. :DDD Ezek a korai mk1 darabok közelebb állnak a Ladához, mint az mk2-höz, az mk2 meg közelebb áll egy E34-hez, mint az mk1-hez. :D Ezt senkinek sem lehet ajánlani, nagyon fapad.

hátrányok:
-csúnya beltér
-csúnya kaszni
-rohad(meglepően nem vészesen, simán javítható)
-motor szar, utolsó 20km-en már 3 hengerrel jöttem :D
-futómű szar(gyárilag se lehetett sokkal jobb)

előnyök:
- Ez egy kupé
- 3 ajtós
- kupé
Azt hiszem ennyi. :DDD

Mivel műszaki 5 nap múlva lejár, ideje elkezdeni készülni az újra, valamikor júliusban.

[ Szerkesztve ]

(#35573) #94529552 válasza z123456789 (#35571) üzenetére


#94529552
törölt tag

Viaszos átlátszó anyagnak kellene lennie az üregekben mindenütt, legalábbis a Dinolos kezelésnél. Az ajtókból akár 1-2 nap után is szokott csöpögni. Nemcsak az eseted miatt, de ma már szinte mindent dokumentálni kell, képekkel, videóval, bármivel, átadás előtt, és átvételkor meg aprólékosan átnézni. Ha még papírod sincs, se számla, semmi, akár el is hajthatnak könnyen, ha reklamálsz.

kornelka Szerintem meg autózásra szánták mindegyiket, és az ábra szerint, a TSI a jobb. :)

(#35574) runner 125 válasza z123456789 (#35571) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de úgy tűnik h ezt nem végezték el..

Nyugat-Mo.-n lakom, Sopronban csinálták, itt beszámoltam róla annó részletesen, fotókkal. De, pl. a két első ajtót zene (szigetelés) miatt én csináltam itthon (megkértem őket, h azokhoz ne nyúljanak, mert kifújt ajtókra nem lehet felragasztani belülről semmit), arról pedig itt egy bejegyzés.
Láthatod, ha normálisan ki van fújva, ez a cucc bizony kifolyik, de ha gondolod lövök róla holnap én is képet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35575) Qtya123 válasza z123456789 (#35571) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez elég tisztának tűnik. :((
Nekem ragacsos trutyi az összes lyuk. Valamint ahogy írták, még napokkal később is folyt ki mindenhonnan nagyobb melegben. Tiszta retek lett a lyukak alatt a küszöb.
Biztos kellett a "főnökasszonynak" a pénz új bimmerre, aztán ott spórol, ahol tud... :(

[ Szerkesztve ]

(#35576) Integrale válasza tomiii. (#35572) üzenetére


Integrale
veterán

Sierra Pickup kene neked (P100), eleg vagany lenne, 3 ajtosbol a 4 oszlopos XR4i variacio a kedvencem, egyedibb mint a sima (kisse elnagyoltnak tuno) 3 oszlopos.
Nagynenemeknek volt egy MK1 illetve egy masik rokonnak MK3 1.8 TD, valoban eg es fold volt a kulonbseg a ket generacio kozott.

"Bad reklám is reklám too"

(#35577) TheProb


TheProb
veterán

Győr, Tatabánya (inkább előbbi) környékén tud valaki normális és nem lehúzós klímást?
2 hónappal ezelőtt töltettem fel, már szart se ér, de legalább drága volt...

Győri marsorol tapasztalat?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35578) EQMontoya válasza TheProb (#35577) üzenetére


EQMontoya
veterán

2 hónappal ezelőtt töltettem fel, már szart se ér, de legalább drága volt...

Talán meg kellett volna nézni, hogy hol szivárog?
Esélyesen nem a feltöltéssel volt a probléma.

Same rules apply!

(#35579) Kornel válasza EQMontoya (#35578) üzenetére


Kornel
veterán

Az lesz szép, amikor többe lesz a klíma szerelés, mint az autó ára ;]

(#35580) tomiii. válasza Integrale (#35576) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Vaskalapos Sierrások előtt ne mons, hogy Sierra pickup, csak azt, hogy p100. Kapok mindig a fejemre én is. :D Az xr4i tenyleg szebb, laposabbnak tunik,(a kepen is xr4i van egyebkent, csak 5 ajtos) nem tudom, hany 4 oszlopos kupe letezik mas tipusok kozott. :D mk3 nem volt, csak mk2/2 :D Ez az 1.6 tobbet evvetr, mint a majd ketszer erosebb ketliteresem, de literes nagysagrendekben :D Ez mar tenyleg hobbira valo. Na, megkeresem hova lett a 4. Henger :DDD

(#35581) tboy93 válasza r.levente75 (#35566) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hiaba torlik le, nekem eleg sokaig eresztette a lukakon a trutyit.

(#35582) Integrale válasza tomiii. (#35580) üzenetére


Integrale
veterán

2 facelift volt, nem?

"Bad reklám is reklám too"

(#35583) xcds válasza EQMontoya (#35578) üzenetére


xcds
őstag

A töltés része a tömítettség vizsgálat (kellene hogy legyen).

(#35584) Motion_Blur válasza xcds (#35583) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szinte sehol nem az. Nagy átverés ez is. Feltöltik aztán viszlát.

Ahol tavaly 5500 Ft volt az ózonos klímatisztítás ott most 8000 Ft és kötelező pollenszűrő cseréhez kötik, szóval kb. 11-12k-ban áll meg egy lószart se érő klímatisztítás.

Annyit az egész mint egy 2e Ft-os "bomba" klímatisztító spray.
2 napig jó illat lesz az autóban :)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35585) Kornel válasza Motion_Blur (#35584) üzenetére


Kornel
veterán

Talaltam egy jónak tűnő helyet, ahol 7500-ert kombinált klimatisztitast csinálnak, habbal az elpárologtato, meg azonnal komplett.
Majd beszámolok róla,hogy milyen lett, nekem most budoset fúj,tehat van mit csinálni,nem csak szokásos évi tisztítás.

(#35586) r.levente75 válasza runner 125 (#35570) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszönöm. :)

(#35587) TheProb válasza EQMontoya (#35578) üzenetére


TheProb
veterán

Nyomáspróbázta a faszi, bár ahogy hallottam az se 100%-os eredmény, mert attól még később elmehet a gáz.
Most azt tanácsolták, hogy nézzem meg a klímahűtőt és ganézzam ki ha retkes. Gyanítom azzal se foglalkoztak az előző tulajok, mint ahogy semmivel.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35588) Motion_Blur válasza Kornel (#35585) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Merre van helyileg? Mikor viszed?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35589) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha eladok egy autót, de a vevő nem íratja a nevére, mivel szívhatom meg?

Mutogatni való hater díszpinty

(#35590) zack


zack
nagyúr

Első olvasólámpám ledesítése közben elakadtam (2002 Mondeo Mk3 2.5 V6).
A szofita sima ügy volt középen, szép fénye lett. De a 2db kis oldalsó BA9s nem müxik. Tegnap jött meg. Elemről tökéletes mindegyik, de az olvasólámpába nem akarnak világítani.

Ilyet rendeltem: [link]

A normál izzószálas viszont ég, csak ugye sárga fénye van, és elüt.

Van ötletetek?

Én arra gondoltam, hogy a +- van felcserélve a leden, és ezért nem ég, az izzószálasnak meg mindegy, melyik a +-. Milyet rendeljek? Mert általában ezt nem tüntetik fel. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35591) Laca1212 válasza hcl (#35589) üzenetére


Laca1212
őstag

Semmivel, ha az épp aktuálisan előírt tartalmi elemeket tartalmazó adásvételivel besétálsz az okmányirodába és lejelented az eladás tényét.

(#35592) diablo1984 válasza hcl (#35589) üzenetére


diablo1984
veterán

ha van adásvételid, lejelented az okmány irodában, utána semmivel....

(#35593) LógaGéza válasza zack (#35590) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem is fordítva volt a foglalat bekötve... Kis laposfejú csavarhúzóval szépen ki lehet szedni az érintkezőket, kicsit széjjelebb hajtod, majd fordítva visszanyomod.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35594) zack válasza LógaGéza (#35593) üzenetére


zack
nagyúr

Nem tudom vizuálisan elképzelni... :U Az egyik érintkezési pont az izzó oldala ami maga a foglalat, a másik, ami alulról feszíti bele.
Ezt hogy cserélem meg?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35595) SzlobiG válasza Motion_Blur (#35584) üzenetére


SzlobiG
félisten

Úgy néz ki a pugon nekem se oldotta meg a bomba pár napig jó volt, de megint kezd büdös lenni, kereshetek egy jó tisztítót én is. :(

(#35596) #94529552 válasza zack (#35594) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha a vezetékhez hozzáférsz, szerintem arra gondolt, hogy azokat cseréld fel. Ha véletlenül fokozatosan alszik ki a belső világítás, akkor nem biztos, hogy jó oda a ledes izzó.

(#35597) hcl válasza Laca1212 (#35591) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, köszi. Reméljük, így is lesz :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#35598) MunezXBK válasza #94529552 (#35596) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De, ugyanúgy fokozatosan fog elhalványulni.

TheProb: de, az 100%-os.

[ Szerkesztve ]

(#35599) zack válasza #94529552 (#35596) üzenetére


zack
nagyúr

Fokozatosan alszik ki, de csak a középső szofita (be, ki, auto). A 2 szélső csak 2 állású, be és ki.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35600) #94529552 válasza diablo1984 (#35592) üzenetére


#94529552
törölt tag

Meg a biztosítónál is érdemes jelenteni.
MunezXBK: Ok, nem vágom a led izzókat, csak láttam olyat, hogy van amelyik nem dimmelhető, de az lakásvilágításnál volt biztos.

Más: Szörnyű, hogy Lopez Citroenje ennyivel jobb a Hondánál WTCC-ben. Pedig nagyobb súlyokat is cipel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.