Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) tboy93 válasza EQMontoya (#36143) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kövezzetek meg, nekem kurvára bejön az az IS200 :D Levegős futómű van alatta, bárhol elmegy azzal a géppel :U

(#36152) Integrale válasza bandus (#36148) üzenetére


Integrale
veterán

Halozatban eltuno veszteseg benne van? Nagy melegben es hidegben csokken a teljesitmenye az akkumulatoroknak, plusz ott van az is, amit EQMontoya irt, futes es a hutes.

tboy93: az IS 200 alapvetoen is az egyik legszebb szedan abbol az idobol, szerintem csak rontani lehet rajta. Minimalis csuccs, es masik felni belefer, de egy jo autot miert kell elrontani? Mert ez nem hinnem, hogy palyara vagy egy elvezetes autokazasra keszult, csak a latvany miatt.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#36153) Kornel


Kornel
veterán

Mégegyszer.
Atomenergia és megújuló energia CO2 kibocsátása szerintem (közel) nulla.
Persze NOx, és szilárd részecske kibocsátása sincs.
Persze az energiát előállító eszközök előállítása biztos jár mérhető CO2 kibocsátással, de ha sokáig üzemeltetjuk az eszközöket, akkor fajlagosan nagyon kevés lesz.

Így már megéri villanyautózni majd? :U

[ Szerkesztve ]

(#36154) stickermajom válasza Kornel (#36153) üzenetére


stickermajom
addikt

Kiégett fűtőelemeket, és a többi sugárszennyezett szemetet hova teszed? Ne csak CO2-ben gondolkodj.

Illetve ha jól tudom a Földön meglévő urán készlet is véges. Mi lesz 100 év múlva?

(#36155) TaaT válasza stickermajom (#36154) üzenetére


TaaT
veterán

"Kiégett fűtőelemeket, és a többi sugárszennyezett szemetet hova teszed?"

Az már minket nem érdekel. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#36156) #94529552 válasza kalmanchris (#36139) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kivéve, ha neki olyan van, és elégedett vele. Mert még olyan is előfordulhat ám. :K

(#36157) Qtya123 válasza tboy93 (#36151) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem is tetszenek azok a felnik rajta.
Ennek a nagy ültetésnek nem vagyok híve, de engem aztán nem zavar, ízlés kérdése, akinek tetszik, felőlem csinálhat az aljából szánkót is. :) Inkább ez, mint a szmóendcsárm retek füstös agymenések.....
Mondjuk a sok visszaperemezett sárvédőnél nem tudom, hogy mi a helyzet a vízzel, sárral. Alapban fel tud gyűlni a tök egyenes perem mögött, oda kell figyelni rá és kimosni. A visszaperemezett sárvédőnél meg beül a vizes kosz, kimosni esélytelen és az életben nem szárad ki.

Nekem egyébként IS200-ban ez nagyon teszik: [link]

Hihetetlen mennyit tud dobni rajta az a lökhárító. Az ültetés egyedül ami kicsit sok nekem rajta, de a felnik és az eleje az megvesz kilóra.

[ Szerkesztve ]

(#36158) w333 válasza Qtya123 (#36157) üzenetére


w333
félisten

Megnéznék egy ilyet a Hungárián ... vajon eljutna vele a Kacsó Pongrác útig ? vagy valahol a Lehel út könyékén ledobná a sárvédőket ?! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36159) Kornel válasza stickermajom (#36154) üzenetére


Kornel
veterán

Elég olcsó lesz az űrbe való teher eljuttatása a spacex (és egyéb hasonló) projekteknek köszönhetően.
Innentől csak az a kérdés, hogy eleg-e a holdra elvinni pl.
Azért nem naponta keletkeznek kiégett fűtőelemek se.

Urán véges persze, kérdés van-e pl. a jelenleg elérhető bolygókon/holdakon, mert akkor van valamennyi mozgástér.
Nyilván a felsoroltak nem lennének szükségesek, ha sikerülne megvalósítani a fúziós reaktort.

(#36160) Qtya123 válasza Kornel (#36159) üzenetére


Qtya123
őstag

Holdra vitel az nem lesz opció, akármennyire is olcsó lenne. Gondolj bele, ha beüt egy hiba és pukkan a hordozó, akkor majd szétszórja a radioaktív hulladékot mindenfelé?
Túl nagy kockázat marad mindig is, függetlenül mennyire fejlettek a hordozók.

(#36161) Kornel válasza Qtya123 (#36160) üzenetére


Kornel
veterán

Simán bevallalnam.
Persze nem lakott terület felett.
De ugye nem vagyunk egyformák😃

(#36162) TaaT


TaaT
veterán

Inkább beszéljünk az új baleno-ról. [link] Nálam aszem viszi eddig az év legrondább autója címet :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#36163) Kornel válasza TaaT (#36162) üzenetére


Kornel
veterán

Draga...
Sőt baromi drága.
3 csillag (automata veszfekkel kamu 4 csillag)....
Made in india.
Mi van még?
Ja alap 1.2 motor, ami ugyan jó, de nem 4 millaert, amibe egy normalisan felszerelt GLX kerül...
Szóval aki suzukit akar, annak marad a vitara :K

Ha meg mégis ilyen ropira törő közlekedési eszköz kell valakinek, akkor ott van a jóval olcsóbb sandero.

[ Szerkesztve ]

(#36164) TaaT válasza Kornel (#36163) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk az a 3csillag nem az a 3csillag mint régebben. :)

Bár ha ezt fabia vagy polo árban adják majd akkor nem igazán fog fogyni.

Give them hell Ukraine!

(#36165) Kornel válasza TaaT (#36164) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi.
Fabia kombi 'szt jó napot.
Valami tsi-vel 😂😂😂

(#36166) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Milyen űrhajót vegyek topik? :U

(#36167) TaaT válasza MunezXBK (#36166) üzenetére


TaaT
veterán

A kilőjük a szemetet meg a hülyéket az űrbe elképzelés nem új keletű. ;]

Give them hell Ukraine!

(#36168) Tsebacsi válasza TaaT (#36167) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak az eljövő 50 évben ez nem lesz olcsón megoldható, hacsak nem történik valami csoda :D

A fasza dolog az űrrepülő volt, de vége, és most itt állunk pár kis rakétával, és a közelében sem vagyunk még csak egy holdbázisnak sem, nemhogy annak, hogy biztonságban az űrbe lőjjük ki a szemetet. A hülyéket meg könnyebb és olcsóbb elásni vagy a tengerbe dobni, trust me ;)

A baleno-t nem értem, hogy témánál legyek, nekem egyáltalán nem tetszik, és nem is tudom tenni sehova. Ráadásul indiában készül. Én emlékszem azokra a tc-s cikkekre, amiket egy kiszakadt hazánkfia írogatott zseniális stílusban, amikben kifejti, miként dolgoznak valami tengerpart-feltöltésen, hogy megállítsák az eróziót, vagy mit. Fetrengtem a röhögéstől, és minden szava szentigaz, ez volt benne a pláne.
Indiába akkor se mennék, ha kényszerítenének, akkor már inkább a... Ezt nem írom le, mert csúnya dolog ilyet mondani :U ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36169) Mágus2 válasza Kornel (#36153) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem, mert nincs hol tárolni az atom hulladékot.

[ Szerkesztve ]

(#36170) -v- válasza MunezXBK (#36166) üzenetére


-v-
addikt

Bimmer kell abból is.

(#36171) tomcsi23 válasza -v- (#36170) üzenetére


tomcsi23
veterán

[link]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36172) Kornel válasza Mágus2 (#36169) üzenetére


Kornel
veterán

Amugy van most is.
Elassak jó mélyre.

(#36173) TaaT válasza Tsebacsi (#36168) üzenetére


TaaT
veterán

Jaj az az indiai sorozat halál kemény volt, fetrengtem a röhögéstől. :DDD [link]

Egyik kedvenc részem:

"Reggel hívtuk az alvállalkozónkat, hogy kell még egy markoló. Be is futott az áhított szerkezet. Amikor megláttam, a kezembe temettem az arcomat és magamhoz intettem a főnököt. Mondtam neki: Zsolt. Azt megszoktam, hogy az indiai haszonjárművek 90%-a úgy néz ki, mint egy széttaposott labanckalap, de ez már nekem is sok.

Hívtam a hajjakendet megint. És most mi van? Látod? Megkotlott a szarod, kérek egy másikat! Nem, nem szájp. Biztosan piszkos az üzemanyag. Elkezdtem magyarázni neki, az összefüggést a kartergáz mennyisége, a turbóból folyó olaj és az üzemanyag minősége között. A második mondatomat elharaptam és bevallottam neki, hogy a színe nem tetszik. Fehér kéne. Van? Azt mondta szerez."

:DD

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#36174) Mágus2 válasza Kornel (#36172) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ahová ha befolyik a víz, megmérgeznek mindent.

Az ASSE 2 sóbányát is ki fogják ásni, mert bejutott a víz. Oda elég sok csúnya dolgot levittek.

A tiszta energia nem ilyen. :(

[ Szerkesztve ]

(#36175) -v- válasza Kornel (#36172) üzenetére


-v-
addikt

Sehol a világon nincs végleges tároló, egy se.

(#36176) Kornel


Kornel
veterán

Jelenleg más verziónk nincs, mint vagy jól elasni, vagy kilőni.
Ha nem akarunk megfulladni, persze, mert akkor elégethetjük a maradék szénhidrogéneket is.

(#36177) Mágus2 válasza Kornel (#36176) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Megoldás lenne, csak az nem áll érdekében a kőgazdag olajkartelleknek. Az atomenergia nem megújuló. Ott van a megoldás az égen, szépen le is barnít.

[ Szerkesztve ]

(#36178) Kornel válasza Mágus2 (#36177) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt még a legnagyobb meregzoldek is belátják, hogy önmagában nem elég.
Kiegészítő (rész) megoldásnak megfelelőek a megújulók.
Nem véletlenül ölnek dollár tízmilliárdokat a fúziós energia kutatásba.
Addig meg atom nélkül nem nagyon boldogulunk.
Ld. a németek, akik szént és gázt égetnek az éppen leépítés alatt álló atomenergia termelés helyett, mert áram kell, megszokták a jólétet, csak nem fogják fel, hogy mindez mibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#36179) EQMontoya válasza Mágus2 (#36177) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem mén ám az olyan könnyen. A kínaiak a földfémek bányászása okán mongólia egy részét lakhatatlan posztapokaliptikus sivataggá változtatták. Ebből van a cuki kis napelemed. :)
Fincso, ugye? :) Nyami!
Egyébként az atomenergia is sok szempontból olyan, mint a gyorshajtás: nem a sebesség öl, hanem a hülyeség.

Same rules apply!

(#36180) -secret- válasza w333 (#36142) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem bejönnek az igényesen épített autók. Na meg Handras ahogy leírta főként azért linkeltem be mert végigszakadtam az egészet. :D

(#36181) Skillet válasza Kornel (#36178) üzenetére


Skillet
addikt

Dehát: "ott van mr fusion, nem igaz?"
;]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36182) zoo8800 válasza stickermajom (#36154) üzenetére


zoo8800
veterán

Európa jobbik felén hatalmas divat a napelem és a szélerőmű, a kapacitás igencsak bővülőben van. Az azokkal termelt áram is tölti ám az akkukat. :)

rip and tear, until it is done

(#36183) bandus válasza Mágus2 (#36177) üzenetére


bandus
veterán

huh, végre van valami téma az autós topikban, amihez értek is (legalábbis fizetést kapok érte :D). de nem szeretném teleszemetelni a véleményemmel a topikot. már csak műszaki oldalról is sokkal összetettebb a probléma, mint sokan gondolják és akkor még nem beszéltünk a piaci, gazdasági és környezetvédelmi kérdésekről.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36184) -v- válasza bandus (#36183) üzenetére


-v-
addikt

sokkal összetettebb a probléma

De mint látod azért mindenki megszakérti :C

(#36185) Tsebacsi válasza -v- (#36184) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mi (magyarok) mindenhez értünk :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36186) tomcsi23 válasza Tsebacsi (#36185) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mindenhez IS. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36187) EQMontoya válasza tomcsi23 (#36186) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, pl. a Lexushoz IS :D

Same rules apply!

(#36188) Skillet válasza Integrale (#36152) üzenetére


Skillet
addikt

Nem tudom, így van-e (egyik legszebb), de ha igen, csakis a 8G galant után :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36189) Mágus2 válasza EQMontoya (#36179) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Senki nem mondta, hogy könnyű vagy olcsó, csak azt írtam hogy van más alternatíva is. ;)

(#36190) Declare


Declare
őstag

Nemeteknel most 4-5ezer eurot ad a kormany ha hibrid vagy elektromos autot veszel + asszem 0 ado van rajuk....mondjuk egy gte golf igy is 40ezer euro+ szoval azert igy sem pikk pakk a dolog sajna :D

Meg pont most hallottam, hogy feket huznak a szelerömü epitesben itt eszakon, mert mar nagyon sok van, de elszallitasa problemas, szoval most a szallitasra gyurnak ra....de legalabb nyomatjak a temat :)) meg most ujra beindult a napenergia tamogato progi.

(#36191) McSzaby válasza Declare (#36190) üzenetére


McSzaby
őstag

Mondjuk a gte golf pont az egyike azoknak a (elektromos/)hibrideknek, amit talán, nagyon talán elfogadnék.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36192) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Hogyan tudom kitesztelni, hogy csúszik-e kuplungom? Valahogy erőtlenebbnek érzem az autót, meg mintha a motorfék is nagyobbat fogna rajta...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#36193) Mágus2 válasza LógaGéza (#36192) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kettes, kézifék és megpróbálsz elindulni, ha lefullad, nem csúszik, ha felpörög, akkor csúszik. A kéziféket is leteszteled ezzel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36194) aero. válasza Mágus2 (#36193) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Egy 3-as padlóval jobban járna szerintem. Ha lineárisan nő a fordulat és nem szalad fel hirtelen 2-4 ezer között gyorsulás nélkül, akkor patent. Ezzel az elindulósdival inkább csak ront rajta, ha egy kicsit is rossz.

Én példámra referálva simán tudtam indulni kettesben, viszont ha ráeresztettem egy padlót, 2700-nál elkezdett irgalmatlanul csúszni.

[ Szerkesztve ]

(#36195) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok a kötelezőnél él még a 30 napos türelmi idő a befizetésre? Haverom 24.-én ér haza. a csekk otthon a kulcs nála és az autóval jönne németből.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36196) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ne kekeckedjetek a motorosokkal. ;]

(#36197) hurenzon válasza aram01 (#36195) üzenetére


hurenzon
senior tag

60 nap a beérkezésig

(#36198) Qru válasza aram01 (#36195) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, van 30 nap türelmi idő.

#nincsbennetarcsi

(#36199) Forchalad


Forchalad
tag

Üdv! Erről a Bose elektromágneses felfüggesztésről mi a véleményetek? Nekem konkrétan leesett az állam :D

[link]

Kíváncsi lennék mi lenne most ha ez anno elterjed.

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#36200) z123456789 válasza SzlobiG (#36196) üzenetére


z123456789
addikt

(#36196) SzlobiG
Ha azt vesszük, kihajtott elé, de kétség kívül túlreagálta shrek a dolgot. :)

(#36199) Forchalad
Mi a tosz? :Y :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.