Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) McSzaby válasza kalmanchris (#36547) üzenetére


McSzaby
őstag

Jepp, ez így igaz. De egy Octavia RS-ben azért élvezetesebb a pénzköltés, mint egy Madzagban, vagy egy VVTI 1.4 Toyota-ban- ;] ;] Amúgy a Mazda 3 is nagyon tetszik, de 2000-s kevés van belőle az 1.6-s kicsit kevésnek tűnik.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36552) #94529552 válasza Tsebacsi (#36550) üzenetére


#94529552
törölt tag

Reklámokban meggyőzőbbek, de nem venném akkor se, újban akkor már inkább az értéktartóbb japán vonal. Divatterepjáró végképp nem kéne. Városba felesleges, terepre meg nem jó. Van utódja a Daewoo-nak a Chevy, talán éppen most kivonul Mo.-ról?

(#36553) máyköl


máyköl
veterán

Univerzális könyöklőkről mik a vélemények?
Mindegyiknek van egy rögzítőtalpa, ez számomra nem teljesen világos. Hogyan rögzítem a fém talpait a két ülés közé?

(#36554) tboy93 válasza McSzaby (#36544) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jah, csak egy 7-8 eves honda, 1.5-2x annyiba kerul mint egy 10 eves octi vagy 8 eves mazda. :D

maykol Univerzalisbol az armstert ajanlom, az egesz jo marka. Amiket en eddig lattam, csak siman fel kellett csavarozni a kezifekbox oldalara. Max az ulest kell kikapni hogy odaferj rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#36555) brumi1024 válasza #94529552 (#36552) üzenetére


brumi1024
veterán

(#36556) Tsebacsi válasza #94529552 (#36552) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már lassan 2 éve kivonultak, ha jól emlékszem.

Reklámban meggyőzőbbek? He? Olvasol te tesztet, vagy csak az elképzelésedet mondod?

Mondjuk ki, nemszereted. Oké. Csak a japánok most nem igen virgonckodnak. Belegondolva nem sok japán gyártónak van itthon normális nagy sedánja (Lexus nem számít :P). Az Avensis nagyjából friss, de nem vennék ha lelőnek, akkor se. A Subaru rétegmárka lett, a Levorg meg ritkább, mint egy Ford Mustang. Accord kihalt, Mitsubishi kihalt, Suzukinak nincs. Kit hagytam ki? Ja Nissan... Sincs. :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36557) roberto211 válasza Tsebacsi (#36556) üzenetére


roberto211
őstag

Hat ha a Mazda 6 nem nagy normális sedane akkor nem tudom mi számít annak :D. Új Mazda 6 azért nagyon ütős. Mindig utána fordulok az utcán mikor látok egyet.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36558) Tsebacsi válasza roberto211 (#36557) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na tudtam hogy valami kimaradt :D Az egyetlen normális, meg a Levorg! A többi eltűnt... Ez eléggé durva, mikor az összes német-francia kínál sedánt, sőt teljes paletta-lefedést.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36559) tboy93 válasza Tsebacsi (#36558) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt nagyon sajnalom, hogy a honda kivonta az accordot az EU-bol :(

(#36560) MunezXBK válasza tboy93 (#36559) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én is.

Ja, nem. ;]

(#36561) Qru válasza Tsebacsi (#36556) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Subaru mindig is rétegmárka volt itthon, és nem is árul már sedant se itthon csak SUV-t 3 méretben (XV, Forester, Outback), egy coupe-t (BRZ) meg egy kombit (Levorg).
Az STi-től meg sztem eltekinthetünk mint családi sedan-tól... :DDD

Szóval marad a Mazzag 3/6, a Mitsubishi Lancer meg az általad említett Totoya Avensis ha Lexust nem vesszük ide.

#nincsbennetarcsi

(#36562) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Első autóm vásárlása előtt álok. Találtam is egy Hyundai Lantra-t ami 1.6-os benzines. Klíma, 4x elektromos ablak, stb-stb...

A bökkenő az hogy külföldi (osztrák, a fotókon van a kocsin P-s rendszám) és regadó kalkulátorral megnéztem, 51k a regadó (mivel Euro3-as elvileg) de kérdésem hogy a regadón felül és a vételáron felül milyen költségeim lehetnek? Nem benzinre gondolok. :DDD

Olyanra gondolok hogy elvileg mivel először lesz Magyarországi forgalomba helyezése és én fogom csinálni így elvileg az én nevemre kerül egyből az autó így átíratást nem kell fizetnem elvileg. Ez igaz-e?

Illetve az 51k-s regadókalkulátorral kalkulált árba a műszaki vizsga, eredetvizsgálat, stb... is benne lenne? Az olvastam hogy pl a rendszám 8.5k, meg ilyen olyan illetékek 6k meg stb...

Segítsetek rendet rakni a fejembe kérlek titeket. :)

Smoke some weed nigga!

(#36563) tboy93 válasza Wiz Khalifa (#36562) üzenetére


tboy93
nagyúr

Haver nemreg honositott 2000 kornyeki 66kw-os civicet, kozel 200k huf volt mire a nevere kerult. Szerintem neked is valami hasonlo lesz a vege.

De ahogy latom itt eleg szepen ossze van szedve.

[ Szerkesztve ]

(#36564) focvis válasza Qru (#36518) üzenetére


focvis
veterán

Családi hétvége volt, kettesben a feleségemmel - nem lett volna ildomos kimenőt kérnem. :)

(#36565) MunezXBK válasza Wiz Khalifa (#36562) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

KWx450 + 45.500 ft.

(#36566) Qru válasza focvis (#36564) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig egy kávéra azért benézhettetek volna. Na majd legközelebb. :K

#nincsbennetarcsi

(#36567) focvis válasza Tsebacsi (#36550) üzenetére


focvis
veterán

Egyik unokatesóm kapott most cégesnek egy KIA SUV-ot, nem tudom a típusát, a nagyobbik KIA SUV; kérdeztem mennyi $? 11 m.

Belenéztem, 11 misiért ezek még nagyon távol vannak Európától. Persze ettől még lehet, hogy egy 4 milliós i30-nak rendben van az ár/érték aránya.

@(#36566) Qru: Természetesen és köszönettel, de én se tudtam, hogy ott leszel. :)

[ Szerkesztve ]

(#36568) McSzaby válasza Qru (#36561) üzenetére


McSzaby
őstag

Pedig egy Bubarut bevállalnék, ha lenne Sedanban. :DDD STi-ra nincs lóvé :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36569) Tsebacsi válasza focvis (#36567) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Sportage-től vannak most oda meg vissza a tesztelők, a Sorento-t nem ismerem ennyire. A Tucson az masszív, az nagyon kafa szerintem. Az Optima meg pár apróságtól eltekintve szerintem simán hozza egy átlag jó japán szintjét. :B

Qru: Összedobtam magamnak egy Levorgot, 11,2 lett a vége :D De azt nem néztem, ez csak CVT váltóval van, mert akkor kuka :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36570) brumi1024 válasza focvis (#36567) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem ez volt a problémám a Mazzag 3-mal/CX3-mal is. De a Sportage ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#36571) tboldi válasza z123456789 (#36516) üzenetére


tboldi
nagyúr

Biztos zavarta, hogy egy WagonR van előtte. :))

Múlt szombat előtti szombaton asszem téged láttalak a Minerva mellett a Fő úton. Te Moson felé, én meg az Aldiba mentem. :D

(#36572) EQMontoya válasza brumi1024 (#36570) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az mondjuk a 11 misinek pont a felébe kerül. :)
Mazda3 bele szerintem a saját kateógiájában (Golf, I30, Corolla) teljesen rendben van.

11 misiért kapsz IS300H-t, az meg belülről is eléggé rendben van.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#36573) Wiz Khalifa válasza tboy93 (#36563) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor ahogy nézem:

Műszaki vizsga: 55.000 Ft
Regadó ügyintézés: 6.000 Ft
VPID szám (Vám tarifa szám) díj: 3.000 Ft
Regisztrációs adó: 51.000 Ft
forgalmi engedély: 6.000 Ft
törzskönyv: 6.000 Ft
rendszám: 8.500 Ft
átírási, vagyonszerzési illeték: 46.750 Ft

182.250 Ft

Ezt én őszintén szólva kicsit sokallom. Vagy ez akkor tényleg ennyi lenne kb? Mert akkor le kell mondanom a kocsiról. :(

Smoke some weed nigga!

(#36574) McSzaby válasza Wiz Khalifa (#36573) üzenetére


McSzaby
őstag

Én is néztem anno, egy Corradot akartam behozni, dettó kb. ennyi volt. Ez ennyi sajnos. :(( Alacsony összegű autónál nem éri meg külföldről hozni. Kivéve, ha túl ritka az autó itt.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36575) Qru válasza Tsebacsi (#36569) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Levorg csak a gyengébb 1,6t*-vel van itthon (van még belőle 2.0t) és csak cvt-vel árulják.

*: ezzel váltották le a szívó 2,5-ös blokkot. Tippelhetsz melyik lesz tartósabb... ;]

McSzaby: Hát egy Legacy 3.6R-t én is elfogadnék... :C

mod:

focvis: Legközelebb írj rám Viberen ha arra jártok.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#36576) tboy93 válasza Wiz Khalifa (#36573) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, ez realis, ekorul volt havernak is a civic.

(#36577) brumi1024 válasza EQMontoya (#36572) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem tudom, szerintem egy Mazda 3 a Golf mellett belsőtér minőségben elbújhat.

(#36578) rbalint88: Azonos árban néztem őket. Nem is feltétlen a kinézet, hanem az anyagok a gond. A gombok kattanása, a legtöbb hely ahova nyúlsz, a kesztyűtartó csukódása mind-mind olyan részek, ami nekem nem jött be. Egy beülés után ki is zárta magát nálam a versenyből a Mazda 3, egyszerűen a G6 után nem tartottam előrelépésnek semmilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

(#36578) rbalint88 válasza brumi1024 (#36577) üzenetére


rbalint88
addikt

listán 6.5M egy 120 lovas, majdnem fullos mazda3. ha ennyire konfigurálsz egy hasonló golfot, az még nagyon putri lesz belül. persze 10 mihályért tud jól kinézni egy golf is, de na :) amúgy beülve teljesen jó a mazda3, egy barátoméknak ilyen van, az alap feletti eggyel és teljesen vállalható a minősége.

(#36579) Wiz Khalifa válasza McSzaby (#36574) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor hanyagoldandó ez a rész mert ennyim nincs rá... :(

Köszi a segítséget nektek.

Smoke some weed nigga!

(#36580) EQMontoya válasza rbalint88 (#36578) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, nálunk is volt egy tesztautó, szerintem elég oké a belfér.
Anyagok is normálisak a legtöbb helyen, össze is van rakva.

A legnagyobb baja szerintem az exponenciális függvényt mintázó övvonal, ami miatt hátul elég klausztrofóbiás. Sajna, ez a mai divat.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#36581) Gergőke88 válasza focvis (#36567) üzenetére


Gergőke88
addikt

Miért egy Honda Crv muszerfala is ubergagyi 8-9m ft-ért...
Foleg a km ora es kornyeke.

[ Szerkesztve ]

(#36582) roberto211 válasza Wiz Khalifa (#36573) üzenetére


roberto211
őstag

A műszaki vizsga h sikerült 55ezerre ?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36583) MunezXBK válasza roberto211 (#36582) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Úgy, hogy annyi. Ha honosítod is 45k.

(#36584) roberto211 válasza MunezXBK (#36583) üzenetére


roberto211
őstag

A műszaki vizsga kinti autókra is tudtommal 17 vagy 19 passz. Ha honositjak akkor 8 vagy 10e. Ezért nem értem h jön össze ez a 55.

Azt tudom h van egy egyedi forgalomba helyezési díj is.

Vagyonszerzési illetékrol, egyedi forgalomba helyezési költségéről es műszaki vizsga költségéről tudok. Ha ezt a harmat egybevesszuk lehet 55 csak így félreérthető.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36585) #94529552 válasza Tsebacsi (#36556) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olvasok ám! He! :DDD Egy Sportage-et vajon mire használnánk? Ne csak azt nézd, hogy tetszik a formája. Ja a tesztelők miatt. Divat miatt vennéd a belvárosban szaladgálni?
Ok, ha rámtukmálsz egy i30-at elfogadom :K , és használom, de nem azt vennék újban. Nálam ami nem jönne szóba, az a Lada, Dacia, és a Kia, Hyundai. Egy Kia-t soha nem hasonlítanék egy Mazda 6-hoz. Más színvonal az.
Saját vélemény, nem kell, hogy egyetérts vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#36586) MunezXBK válasza roberto211 (#36584) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vagyonszerzési nem tartozik bele + az jóval több.

(#36587) focvis válasza Gergőke88 (#36581) üzenetére


focvis
veterán

Ennek a KIA-nak is fájó volt a műszeregységére nézni 11-ért; meg a "bőrök" mintha poliésztertehenektől származtak volna a kormányon és az üléseken.

Az egyik szomszédomnak HRV-je van, az nekem ennél minőségibbnek hat.

(#36588) Tsebacsi válasza Qru (#36575) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor bukó levorgom se lesz :D

Pumma: Marha kényelmes tud lenni egy Sportage, hogy nem lentre a betonra kell ülni, hanem fel. Magasabb, jobban látod a forgalmat. Tény, hogy nem sportautó, de nekem már csak erő kell, a futómű legyen kényelmes, úgyis csak egyenesen akarok gyorsan menni, kanyarodni majd a Kornél fog :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36589) hurenzon válasza z123456789 (#36506) üzenetére


hurenzon
senior tag

Rusztika bt most válaszolt. 86 e Ft és jövő februárra van időpont.
:C :DD

(#36590) McSzaby válasza brumi1024 (#36577) üzenetére


McSzaby
őstag

Minőségben lehet, de nekem sokkal jobban tetszik a Madzag belseje. :) Sztem a belsőtér abszolút emberfüggő. Nekem pl. nagyon sok luxusautó igazi, minőségi műszerfala nem tetszik. Nem azt mondom, hogy rondák, vagy szarok, csak hogy nekem nem tetszik.

Más:
Megvan a generátor problémám oka. Ma kinyitottam a motorháztetőt és az akksinál konkétan állt a víz. Ahogy az akksin is. Jeeeee!! A beázással hova a legérdemesebb vinni? Nekem a szélvédőnél egy műanyag részen ázott be. Műanyagoshoz, vagy karosszériáshoz vigyem inkább?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36591) Wiz Khalifa válasza roberto211 (#36582) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A linkbe van benne hogy 55k. Ha honosítod akkor 25k.

Smoke some weed nigga!

(#36592) #94529552 válasza Tsebacsi (#36588) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tudom, hogy sokkal könnyebb beülni mint pl. az 1-es stiftbe, mert hogy annál a padlóra kell beülni konkrétan azt én is rühellem benne. Ám ilyen szempontból elég egy magasépítésű autó, mint a Berlingó meg a Dobló, vagy mik vannak még ilyenek. Legalább féláron lehet ezeket venni, ahhoz a divatjárgányhoz képest.

(#36593) roberto211 válasza #94529552 (#36592) üzenetére


roberto211
őstag

1es swift még magas en azt mondom.

Egy 60/60mm es ültetés bőven ráfér. Keményített gatloval,toronymerevitokkel. Igazi gokart feel :D. Ülni jó benne csak mikor két meteremmel először a földön kellett megtamaszkodnom utána felnyomni magam az nem volt annyira jó. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36594) SzlobiG válasza tboy93 (#36559) üzenetére


SzlobiG
félisten

És ráadásul a nyilatkozatuk szerint pont a német prémium márkák miatt, ugyanis nem tudják tartani a versenyt velük ami valljuk be valóban így van. Nagyon jó az accord én sajnálom is hogy abba hagyták, de olyan prémium felszereltséget nem tudott adni mint amit egy merci, audi, bmw ad. Viszont azt meg nem értem, hogy minek akartak versengeni velük, közép kategóriába jók voltak.

(#36595) EQMontoya válasza SzlobiG (#36594) üzenetére


EQMontoya
veterán

Viszont azt meg nem értem, hogy minek akartak versengeni velük, közép kategóriába jók voltak.

Hát ezaz.
Árban is inkább a Passat, Mazda6, és hasonlók szintjén voltak, ott meg szerintem teljesen rendben volt az az autó.
Én inkább a fordítottját nem értem: miért vesz valaki meg egy A4-et meg 3-as Bimmert manapság tizenmillákért?
A régiek tényleg adtak valami pluszt, de egyrészt a középkategóriában már nagyon feljöttek anyagminőségben a "kommersz" autók is, azért egy jobban felszerelt Passat beltere már elég frankó.
A prémiumokból közben eltűntek a hat hengeres motorok, eltűnt a vezetési élmény, egy értelmes hátsó hajtás kéziváltóval... Igazából semmi olyan nincs, amit nem adnak a középkategóriában, max kicsit szebb a bőr meg több hangszóró van a bose hifiben, de ez nagyon nem mozgat.

Same rules apply!

(#36596) brumi1024 válasza EQMontoya (#36595) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért ezekben még pont ott van a plusz: hátsókerék (3-as), rendesquattro (A4). Érdemes beleülni egyébként egy Passat után az A4-be.

(#36597) z123456789 válasza tboldi (#36571) üzenetére


z123456789
addikt

(#36571) tboldi
Az ki van zárva! :D Hétvégén nem járok Móváron. Most szombaton voltam, de előtte héten tuti nem...asszem. :U :DDD

(#36589) hurenzon
Ugyan ennyit mondtak nekem is, és január 27. :C

(#36598) stickermajom válasza z123456789 (#36597) üzenetére


stickermajom
addikt

És még én hittem azt, hogy sok az 5 hét várakozás fóliázásra.. :D

(#36599) z123456789 válasza stickermajom (#36598) üzenetére


z123456789
addikt

Nagyon remélem, hogy ez a telítettség valamelyest garancia a minőségre... :U

(#36600) Declare válasza EQMontoya (#36595) üzenetére


Declare
őstag

"Igazából semmi olyan nincs, amit nem adnak a középkategóriában, max kicsit szebb a bőr meg több hangszóró van a bose hifiben, de ez nagyon nem mozgat."

Nah, aki megveszi a 3 as bmw t / a4 audit, az meg pont ez mozgatja :K az apro reszletek/finomsagok. (amugy a 3 as bmw azert vezetesi elmeny tekinteteben is jonak kell lennie. Van belöle 6 sebesseges 6 hengeres is, illetve bitang jonak kikialtott 8 sebesseges automata is 300+lovakkal is...ezenkivül ott a design, hatsokerekhajtas. En nagyon gyorsan tudnek dönteni egy 3 as bimmer mellett egy passattal szemben :D Az uj 3 as ami jön, ott meg allitolag nagyon is fokuszal a bmw a vezetesi elmenyre ujbol, szoval igen kecsegtetö :C

de az uj A4 is :Y se nem ültem benne se nem vezttem, csak lattam kivülröl, olvastam a teszteket...jo-jo a passat...de azert az az A4 az sokkal jobban tetszik. Nem lenne kerdes melyiket kernem ott sem :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.