Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) lenko válasza focvis (#36950) üzenetére


lenko
aktív tag

Én meg speciel semmilyen rádiót nem hallgatok, mert csak az értelmetlen szövegelés megy benne, ha zene is megy óránként 3db, az is sz*r.
Egyébként meg az arányokra mondtam ~300autóból egybe sincsen! Lenne legalább 5 autóba akkor nem szóltam....

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#36952) tboy93 válasza focvis (#36950) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na, akkor en vagyok az ellenpelda. Az en autom valoszinuleg kb tizedannyit er mint a tied, viszont nekem igenis van igenyem jo hifire es mondhatjuk hogy az elozo kocsim ara mar benne van a hifimben boven. 3 erosito, normalis beepites, cserebe elethu hang, szinpadkep, koncert feeling :) 95%-ban egyedul utazom az autoban, megvesznek jo zene nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#36953) SzlobiG válasza Bozso68 (#36947) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én ezt úgy oldottam meg, hogy kivágtam a fenébe az egész hóbelebancot...

Amúgy nem marketing szándékosan nincs vissza jelzés ezzel is azt mutatva hogy gondozás mentes a megoldás a vezetőnek ne kelljen figyelnie a regenre, de ugye mint tudjuk ez nem így van... Nézd a pillanatnyi fogyasztást amikor fut a regen drasztikusan megugrik és innét tudni lehet hogy pont fut.

(#36954) Declare válasza SzlobiG (#36953) üzenetére


Declare
őstag

En amugy ezen gondolkoztam nemreg, hogy miert nincs valami olyasmi lehetöseg, hogy ha a kocsi erzi a regen. igenyet, akkor azt jelzi es mondjuk valamennyi ideig lehetöseget ad a soförnek kesleltetni/elinditani.

Nekem is volt nem egyszer, hogy beindult a regeneracio, de tudtam, hogy hamarosna (vagy mondjuk masnap, vagy 1-2 nap mulva) pont fogok menni orakat az autobahnon, ahol pörög 2500-3500 at a motor folyamatosan. Ennek ellenere elötte varosban ide oda el kellett ugranom, befejezni nem tudta soha, de mindig elkezdte, igy kb 35 literes fogyasztassal jartam a varost total feleslegesen. Aztan hazaertem, hagytam az udvaron had fejezze be (kb 5 perc lehetett még neki hatra).....amikor masnap mondjuk indultam hosszu tavra, ahol szepen kiegett volna amugy is :U

[ Szerkesztve ]

(#36955) Bozso68 válasza SzlobiG (#36953) üzenetére


Bozso68
senior tag

Sajna nincs pillanatnyi fogyasztás visszajelzésem se obd, se műszerfal/computer. Az átlyukasztástól meg félek.

(#36956) -v- válasza focvis (#36950) üzenetére


-v-
addikt

Bakker nemkem már otthon se fontos a hang, pedig sok zenét hallgatok meg még csinálni is próbálom :D
de mióta beszart a hangkártyám a hdmi-n keresztül a tv a "hifim" és pont leszarom :K

(#36957) z123456789 válasza tboy93 (#36952) üzenetére


z123456789
addikt

Ezzel a hozzászólással a hifi topicban több pontot szereznél. :D
Amúgy én szintúgy megpusztulnék zene nélkül. Bár annyira nem vagyok igényes, hogy ezért szétrobbantsam a kocsit. Mondjuk meglepően jónak találom a gyári hangzást. Azt hiszem el leszek vele egy darabig. Javarészt én is egyedül utazom. :K

(#36958) focvis válasza tboy93 (#36952) üzenetére


focvis
veterán

+lenko

Erről van szó, kinek mi a fontos. Korlátlan mennyiségű kp. esetén nem kizárt, hogy én is beikszelem a Dynaudiot, hogy aztán sose foglalkozzak vele. Bár korlátlan credit esetén valószínűleg egy másik szalonba térek be.

@Vili: én bakker, botfülű vagyok, éjszakai szórakozóhelyen ("diszkó") is csak a söröm és a társaság érdekel, esetleg a csajok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#36959) lenko válasza focvis (#36958) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem kell korlátlan, ha nekem lenne felesleges 10-12M, akkor sem vennék új passatot(se semmit ilyen árkategóriában), mert nem ment el az eszem, hogy 3 év alatt a felét kidobjam az ablakon. Ehhez ma M.O.-m min. netto 800e kereset szükséges.
Alatta bolond aki ilyet vesz,(Vagy 40nm-es panelban él stb.)

Az embereknek fáj az igazság!

(#36960) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Egyik ismerősömék kocsiját elárasztották a hangyák (jelenleg csak kívül), van rá bevett szokás, hogy hogyan lehet őket a legjobban, de a kocsi szempontjából legkíméletesebben eltávolítani?

Gondolom egy kör magasnyomásús mosás nem hoz 100%-os eredményt.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#36961) EQMontoya válasza lenko (#36959) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ehhez ma M.O.-m min. netto 800e kereset szükséges.

Jóval több.
Nettó 8-ból 5M-ig bezárólag tessék ótót venni.

TheProb: Domesztoszt kifejezetten utálják.
Viszont valamire tuti odamentek, nem szoktak véletlenül csak úgy megjelenni, én a forrást próbálnám keresni, amire mentek.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#36962) Declare válasza EQMontoya (#36961) üzenetére


Declare
őstag

Attol függ....ha megvan mar minden (lakas/haz, megtakaritas, stb....akkor miert ne ha az a vágy :) )

Azt szoktak mondani, hogy a penzed 10% körül erdemes autoba ölni (fektetni szot direkt nem irom :D ), vagy ilyen fel evi netto atlagkereset.

Pont az Opel topicban volt tema, ami a kiszamolo blogban is van [link] Sokakra raferne ennek a blognak az olvasgatasa :)

(#36963) TheProb válasza EQMontoya (#36961) üzenetére


TheProb
veterán

hát nemtom, de ez a domestos dolog hogyan? Vattát itassák át aztán tegyék vhova? az elég korlátozottan fog hatni gondolom.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#36964) lenko válasza EQMontoya (#36961) üzenetére


lenko
aktív tag

1főre értettem család nélkül.
Ha az is van még több.

Az embereknek fáj az igazság!

(#36965) EQMontoya válasza Declare (#36962) üzenetére


EQMontoya
veterán

A fél éves nettó jövedelem verzióval egyetértek.
Gondololj bele, az első évben, mikor megvetted a kocsit, buksz 3-4 milkát. Ami azt jelenti, hogy az évben 4-5 hónapig azért dolgoznál, hogy a garázsban álló autódnak csökkenjen az értéke. :)

TheProb: domestosos vízzel szerintem nyugodtan le lehet mosni, max érzékenyebb műanyagokra, gumikra odafigyelni.

Same rules apply!

(#36966) z123456789 válasza focvis (#36958) üzenetére


z123456789
addikt

Azon a helyen nem csodálom, hogy nem figyelsz a zenére. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36967) Declare válasza EQMontoya (#36965) üzenetére


Declare
őstag

Vagy az elsö pukiert dolgoztal ennyit, amit senki nem vehet el töled :D

(#36968) Skillet válasza Declare (#36967) üzenetére


Skillet
addikt

csak a gépsoron, futószalagon a szerelők :D :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36969) drosan válasza Declare (#36967) üzenetére


drosan
tag

Kivéve, ha az átvétel előtt már megtörtént :DDD

(#36970) #94529552 válasza Qtya123 (#36930) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most mi tetszik a beázásban, vagy ez egy szériahiba, és minden tetőablakos Passat beázik? Vajon mióta használja így a sofőrje? :W

[ Szerkesztve ]

(#36971) EQMontoya válasza #94529552 (#36970) üzenetére


EQMontoya
veterán

Biztos nem jelezte a szerviznek 50.000 alatt az infotainment-es hibával együtt, ugye? :)

Same rules apply!

(#36972) SzlobiG válasza Declare (#36954) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vannak típusok ahol van vissza jelzés pl Zafiraba olyankor villog az izzítás jelző. A mondin én is tudtam mindég, hogy regenerál morgó hang, megnövekedett pillanatnyi fogyi. Amit írtam azért nincs, mert gondozásmentes rendszerként találták ki, de ez csak elméletileg van így. :)

(#36955) Bozso68 Hát akkor más ötletem nincs, ne foglalkozz vele ameddig nem jönnek a hibakódok. :)

(#36973) #94529552 válasza EQMontoya (#36971) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így van. Én addig el nem hoznám a szervizből, amíg meg nem javítják, vagy adnak helyette másikat. Azért van garancia, szavatosság, és vannak a fogyasztónak jogai is. Nem a Csikós az illetékes ha elromlik valakinek a kocsija. Ezer cikket írhatnának, ha mindenki a TC-hez rohanna ilyenekkel. Vagy más van a háttérben, amit elhallgatnak. Kezdjük az új autó átvételével: nem működik a "Mirrorlink" funkció, vagy bármi más amit megrendeltek, egyszerűen nem kell átvenni. Szerintem.

(#36974) brumi1024 válasza #94529552 (#36973) üzenetére


brumi1024
veterán

Az átvétel előtt már az autó árának jelentős részét befizetted, tehát nem annyi az egész, hogy nem veszed át. Mellesleg ezt a Mirrorlinkes problémát továbbra sem értem, nekem több kereskedő el tudta mondani, hogy ez még nem megy, egy frissítéssel viszont fog. Azért ilyen infót nem szoktak elhallgatni, szerintem inkább a céges vásárlás ügyintézési láncában veszett el ez az infó.

(#36975) EQMontoya válasza #94529552 (#36973) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kicsit más szerintem az esetük, ha jól látom, ez egy évi 50+-t futó cégautó - gondolom, munkaeszköz a kocsi.
Egyébként alapesetben igazad van, de gondolod, van bárki olyan hülye, hogy magától ezzel szopjon?
Persze biztos mindjárt idejön 1-2 okosember, hogy csak a VW-t akarják lejáratni, de kötve hiszem, hogy erről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#36976) #94529552 válasza brumi1024 (#36974) üzenetére


#94529552
törölt tag

Értem én, annyira nem ismeretlen nekem az ilyesmi. A céges megrendeléseknél talán nem fizetik ki a nagy részét a kocsiknak, vagy én tudom rosszul. De mindegy, csak elmélkedünk itt a lehetőségeken. Akkor átvételkor, ha ellenőrizték és nem funkcionál, akkor még meg lehet beszélni az árcsökkentést, vagy bármilyen egyéb kárpótlást. Esetleg az előleg visszakövetelésétől kezdve a jogi útra tereléssel bezárólag sok minden belefér.
Ha meg el is mondhatták neki, mint ahogy mondod, akkor magára vessen a tulaj, vagy bérlő, vagy akármi. De hogy járhat valaki olyan kocsival, ami beázik? Nem értem.

EQMontoya Erre mondtam , hogy egyikünk se tudhatja mi van a háttérben, csak találgathatunk. Ilyennel nem lehet szerintem lejáratni egy márkát sem, ez inkább a bérlő vagy az ügyfél hanyagsága az egész.

[ Szerkesztve ]

(#36977) Qtya123 válasza Declare (#36962) üzenetére


Qtya123
őstag

Na végre egy kiszámoló olvasó. :)
Tényleg nagyon hasznos az a blog.

(#36978) focvis válasza brumi1024 (#36974) üzenetére


focvis
veterán

Nekem is azt mondták a télen, hogy még ne akarjam az AppConnectet (Mirrorlink utódja), mert egyelőre nem megy. A telefonomra már sikerült felvarázsolni.

Amúgy 70 papír... remélem lesz okos megoldás is.

(#36979) Mágus2 válasza EQMontoya (#36975) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem akarják lejáratni, már lejáratta magát. ;)

(#36980) SzlobiG válasza EQMontoya (#36975) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én azt nem értem, hogy ezt a beázást miért várta meg hogy ennyire átáztasson mindent? Én addig vinném vissza ameddig nem csinálnak meg rajta mindent. Új mk5 mondeonal is volt ilyen beázós téma az első modelleken, de vissza vitték a tulajok és meg is csinálták kivétel nélkül.

(#36981) do3om válasza do3om (#36044) üzenetére


do3om
addikt

Orsam NBU
Már egy ideje használom, nem vagyok elájulva tőle, valamivel erősebb de az ára nincs arányban ezzel.
Tompítottnak használom, nálam jók a lámpa beállításai, em világit a másik szemébe meg távolra. Talán ez is számít benne mert látom hogy amit bevilágít az azért erősebb lett.
Szóval biztos van akinek a rosszul beállított lámpája miatt örül hogy milyen jól messzebbre világit miközben a szembejövőnek kisüti a szemét. Azt hogy megéri e inkább nem dönteném el, még az élettartama ugye kérdéses, erősebb a fénye az biztos. Előtte Hella volt benne (H7)
A fényszóróm H1 (ha minden igaz) abban használ valaki ilyet?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#36982) z123456789


z123456789
addikt

Ha rá kell öntenem az olajra, akkor semennyire sem térhet el a viszkozitás?
5W-40 van most benne, és itthon csak 10W-40-em lenne. Inkább vegyek 1 L ugyan olyat? :F
Az igazság az, hogy lassan megy szervizre, de egyszer akarom letenni a kocsit, és az alkatrészek, egyéb dolgok, infók gyűjtése eddig tartott, a szerelőm meg csak 1 hónap múlva ér rá. :/

Minimum alatt van egy kevéssel a naftalin.

(#36983) Kornel válasza z123456789 (#36982) üzenetére


Kornel
veterán

Egy Honda nem eszik olajat.

(#36984) Qru válasza z123456789 (#36982) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha csoportazonos* akkor nem gáz ha más a viszkozitása (nyilván az ideálistól messze van de kárt nem okoz a motorban). Főleg ha csak rövid ideig lesz benne.

*: ásványira csak ásványit, szintetikusra csak szintetikusat (különben habzani fog amit talán nem kell részleteznem miért nem jó). Félszintetikusnál meg inkább nem kockáztatnék mert ott is könnyen borulhat a dolog...

#nincsbennetarcsi

(#36985) Mágus2 válasza Kornel (#36983) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

És találkozóra sem jár. :U

Minden nap itt osztod az észt, és meg mered kérdezni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36986) Kornel válasza Mágus2 (#36985) üzenetére


Kornel
veterán

Mikor van amúgy? 😃
Vagy már volt ? ;)

(#36987) Qru válasza Kornel (#36986) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most szombaton volt... :U

#nincsbennetarcsi

(#36988) zack válasza z123456789 (#36982) üzenetére


zack
nagyúr

Jaj. Minimum alatt? Az nem jó. :U Már a minimum sem ideális kenés szempontjából.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36989) Kornel válasza Qru (#36987) üzenetére


Kornel
veterán

Fsza.
Akkor lekestem rola 😞
Mondjuk még jó is lett volna kivételesen.

(#36990) z123456789 válasza Kornel (#36983) üzenetére


z123456789
addikt

(#36983) kornelka
Ja, normál esetben ez sem enné, de 245 000 km van benne, és 220 000-nél volt olajcserén. A szervizkönyv szerinti 20 000-es intervallumokban szervizelték eddig. Éna fenti okok miatt megcsúsztam, de kurvára...kis tűzoltás, de most már kibírja azt a +1000 km-t a cseréig egy kis ráöntéssel.

(#36984) Qru
Ugyan ez a típus van itthon, mert én is ilyet raktam a Civic-be mindig. Csak 10W-40 nem 5W-40. Akkor mehet rá igaz?

(#36988) zack
Aham.

[ Szerkesztve ]

(#36991) Qru válasza Kornel (#36989) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Am többet hiányoltak... állt az utcában egy Kuvik, mindenki azt kérdezte az a tiéd-e. :D

#nincsbennetarcsi

(#36992) Kornel válasza Qru (#36991) üzenetére


Kornel
veterán

Most már mindegy.

z123456789: enyembe szerencsére csak 136k km-ig követték el ezt a csúfsagot, hogy 20k-nkent cserélték olajat, de eddig úgy látom, hogy nem lett baja tőle,nem eszik olajat, vagy nem láthatóan.

Mágus: valószínű, ennyi autobzi között jó helyen lettem volna 😉
A végén még megtettem volna a nagy VAG lobbinak 😂😂

[ Szerkesztve ]

(#36993) Mágus2 válasza Kornel (#36992) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Most már az, pedig eldumáltunk volna. :K Nem volt nagy VAG lobbi, mert nem VAG találkozó volt.

[ Szerkesztve ]

(#36994) z123456789 válasza Kornel (#36992) üzenetére


z123456789
addikt

Jaja, én is 10ezres párti vagyok, de csak nem hülyék a japán mérnökök. Mostantól habzsi-dőzsi lesz a motornak, csak ezt a kicsit húzza ki. Nem veretem neki, nem hiszem, hogy probléma lenne.
Szóval akkor mehet az említett típus ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#36995) SzlobiG válasza Kornel (#36992) üzenetére


SzlobiG
félisten

20k-val szerintem még nem követnek el nagy hibát, sokkal rosszabb ha elhanyagoljak azt nem cserélik időben pláne vmi olcsó olajjal.

(#36994) z123456789 Jó a magnatec nem nyúlsz mellé vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#36996) z123456789 válasza SzlobiG (#36995) üzenetére


z123456789
addikt

:R
Kösz.

(#36997) brumi1024 válasza #94529552 (#36976) üzenetére


brumi1024
veterán

Cégeseknél persze, teljesen máshogy mozognak a pénzek, de ott meg (főleg ha nagyobb cégről van szó) a beszerző nem valószínű, hogy foglalkozni fog ilyenekkel. És nagyon magad hozzá sem nyúlhatsz, általában a flottakezelő intéz mindent (aki egyedi kéréseknél lehet lassú). A beázásra viszont ez nem mentség, ott addig kellett volna ütni vasat, amíg meg nem javítják, vagy megoldást nem kínálnak. De egyetértek, sok mindent nem tudni a hátteréről a dolognak, nekem egy kicsit szenzációhajhászás szaga van a dolognakm, arra próbáltam reagálni. Azon viszont nem lepődöm meg, hogy teljesen mindegy mit veszel, az ilyenektől semmi sem véd (a lesz.romtablettán kívül).

(#36978) focvis: Kell valamit beépíteni is, vagy csak simán szoftveres a dolog? Esetleg nála rákérdezhetsz, én több mindennel voltam már itt.

(#36998) stickermajom válasza kalmanchris (#36752) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem megy a szivattyú sem, nincs rajta szíj. :))

(#36768) lsc Köszi! Olaj az van, csak szíjtárcsa meg a szíj hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#36999) focvis válasza brumi1024 (#36997) üzenetére


focvis
veterán

Csak szoftveres korlátozás feloldása, itthon ~70 ropi. A hw benne van.
Ismerem a csókát, Octaviamba szerelte a tempomatot, nem olcsó gyerek ő se. Valami VCDS hack lenne jó. :B

[ Szerkesztve ]

(#37000) brumi1024 válasza focvis (#36999) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem nagyon láttam VCDS megoldást. :( Mindenki dealerhez jár vele nyugaton (pedig ott azért elég komoly "kultúrája" van a VCDS-nek :DDD ), és ott is többedszerre sikerül aktiválni, illetve nem teljesen kiforrott, lassúcska a normál UI-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.