Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) trassher válasza -v- (#36300) üzenetére


trassher
addikt

Már nincs benne, akkor megyek adok még neki, ne mondja, hogy sajnálom tőle. :DDD

Redmi Note 7

(#36302) Mágus2 válasza -v- (#36298) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Skodáék 1500km-t írnak óvatos közlekedésre a dízelre és benzinre is, lehetőleg kerülni a maximális terhelést és a magas fordulat tartományokat, és úgyszintén az alacsony fordulaton magas terhelést...

(#36303) Declare válasza szőröscica (#36296) üzenetére


Declare
őstag

Azert irtam, en nem okoskodasnak szantam, csak hogy maga a hozzaallas fura nekem...Te is itt forumozgatsz, erdeklödsz az autok irant, vigyazol a sajatodra. Ha most guritottad volna ki a szalonbol mittom en 8-10 millioert biztos nem szurod 2 be 70 nel ;) Nyilvan ezzel nem tetted tönkre, nem vagy vandal vagy ilyesmi....csak na erted....bmw az a szivügyem...ha a kis 1 est bantjak, nekem az is faj :DDD

(#36294) [rvilike] jo de Te ugy tanultad, hogy 6000 nel valtunk amig hideg, 6500 nal ha üzemmeleg....amugy meg normalis ember akkor valt ha epp letilt az elektronika ....nem a Te hibad :DDD

amugy 5000 km t szoktak mondani elsö olajcsereig, addig ovatosan, aztan friss olaj es lehet tolni. Nem csak a motor, egyszerüen minden alkatresznek idö kell, hogy összekopjon. M4 bmw nel 2000 km t mondtak egy autos videoban atvetelkor :))

(#36304) -v- válasza Declare (#36303) üzenetére


-v-
addikt

Attól mert szeretem nyomni neki, miért bántanám hidegen? Nem értem soha, ezt a kettőt miért veszik egy kalap alá emberek :U Ha értelmesen megtervezett motorod van, akkor nyugodtan forgathatod tiltásig üzemmelegen, nem lesz semmi baja. Ellenben hidegen valóban kárt okozol ...

Ha most guritottad volna ki a szalonbol mittom en 8-10 millioert biztos nem szurod 2 be 70 nel

Hát 5e km-t tuti nem finomkodok akkor se ha a sajátom, az fél év :U nem azért fizettem 10 millát hogy fél évig ne tudjam rendesen használni. 1000-1500 km aztán jóvan. Az autó van értem, nem fordítva, azért túlzásokba se kell esni.

[ Szerkesztve ]

(#36305) brumi1024 válasza Tsebacsi (#36286) üzenetére


brumi1024
veterán

Oktávban gombossal én se találkoztam a konfigurátorban, de a tesóinál (Golf, A3) van, ugyan "filléres" de extra... :((( 27 ezer volt az A3-nál, ha jól emlékszem, de focvis GTI-jében széria volt. A1-esbe is kérhető talán, Q2-Q3-ba tuti, szóval nem csak a Passat/A4 vonaltól felfele van ez.

F30-ról nem tudom, az F10-ben tuti van és ott jár az automatához.

Egyébként ahogy Mágus mondja, ezek közül mind tudja az emelkedőn való elindulás segítését (Hill Hold Assist), ettől plusz egy lépés az Auto Hold.

(#36303) Declare: 1000-1500-at szoktak mondani mostanában, az 5000 tényleg sok, én most léptem át a 6000 km-t (kicsit több mint két hónapos a cucc), de a nagyon kímélés az első 3 hétben ment, kb 2000 km-ig. Egyébként nem is javasolják már a legtöbb helyen az 5000-nél lévő olajcserét, mert a gyártók szerint felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#36306) Tsebacsi válasza brumi1024 (#36305) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

F10-ben már elektromos a kézifék, F30-ban még nem, valószínű ezért.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36307) brumi1024 válasza Tsebacsi (#36306) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudom, ettől függetlenül a 3-as is vígan fékez a visszagurulás ellen, álláskor pedig az auto hold nem a kéziféket használja.

De tény, hogy nem szoktak auto hold gombot rakni manuális kézifék mellé.

[ Szerkesztve ]

(#36308) Declare válasza -v- (#36304) üzenetére


Declare
őstag

"Attól mert szeretem nyomni neki, miért bántanám hidegen?"

Anyaaam....azert Te szoktad venni a lapot :U Neked is irjam, innentöl kezdve a [Homor/Ironia ON] jeleket? :P :D

"Hát 5e km-t tuti nem finomkodok akkor se ha a sajátom, az fél év"

Ezen meg a lelked rajta, en meg biztos finomkodnek vele :)) barcsak mar ott tartanank, hogy a legnagyobb problemam, hogy nem tolhatom az elsö 2000km en az M4 nek, mert bejaratos :DDD

(#36305) brumi1024 Egyébként nem is javasolják már a legtöbb helyen az 5000-nél lévő olajcserét, mert a gyártók szerint felesleges. Igen meg a gyarto szerint 30 ezer kmenkenti olajcsere a hosszu elet titka :D lehetne összegyüjteni ilyen jo kis mondasokat, hogy a "gyarto szerint..." :D

(#36309) brumi1024 válasza Declare (#36308) üzenetére


brumi1024
veterán

Mondjuk a 30k-s csereintervallum továbbra sem úgy szól, hogy 30k, hanem akár 30k. :U Egyébként elég sok régről berögződött szokás maradt fent, én megnézném mennyire szennyeződik el az olaj az első (ami valójában nem az első) 5000km használat után.

[ Szerkesztve ]

(#36310) -v- válasza Declare (#36308) üzenetére


-v-
addikt

Ja, jóvan jóvan .. :B :W :C

Hát az pont jó amúgy, 1000-1500-ig finomkodás, utána lehet használni, 5000-nél meg lehet kukázni az olajat. Szerintem ez így elég. Ha nem, akkor a kurva anyját az autónak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36311) rbalint88 válasza -v- (#36310) üzenetére


rbalint88
addikt

accurate :DDD

(#36312) Declare válasza brumi1024 (#36309) üzenetére


Declare
őstag

Igen es ezek az akar 30k s intervallumok között az emberek hany szazaleka foglalkozik az akarral? :)

Bejaratashoz, meg annyit, hogy 5 eve nekünk az 1.4 tsi nel is 5k t mondtak es csinaltunk is, illetve van egy tök jo kis nemet autos youtube "sorozat" vagy csatorna vagy akarminek is mondjuk...autokkal foglalkoznak/tuningolnak stb....ott van egy M4 bmw pont, az atveteltöl a tuningon keresztül es ott 2000 km t mondanak a csavonak (amitöl kiakad, kb, mint Vilike :D ), a legutobbi reszben meg az uj focus RS t hozza ki a szalonbol es annal is ovatoskodas van az elejen.....de na....nyilvan mindenki azt kezd az autojaval amit akar...en nem tudom mi faj azon, hogy 3-5k km nel az ember ledobatja az olajat az elsö alkalommal, de ha faj, hat nem kell csinalni :R :))

jah mod: amugy arrol a focus RS röl igen jokat mond a csavo....allitolag bitang jo a tapadasa, eszmeletlen az uttartasa....es sportmodban szepen durrog/puffog....csak kicsi a benzintank :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36313) rbalint88 válasza Declare (#36312) üzenetére


rbalint88
addikt

én inkább cserélnék ezrenként olajat, mint hogy ne lehessen neki odalépni :D

az emberek meg ostoba, fillérszekszuáló, szarrágó faszparasztok, akiknek a 10k olajcsere 12k, a 20k az elmegy az 25ig, akár 30k meg legalább 30k sajnos.ja és persze azt is a legolcsóbb fos olajjal.

(#36314) brumi1024 válasza Declare (#36312) üzenetére


brumi1024
veterán

Muszáj foglalkozni, mert megvonják a garit. Az meg kellemetlen azért.

(#36315) -v- válasza Declare (#36312) üzenetére


-v-
addikt

Jo az 1000-1500 kilcsit normal autora ertettem... rs-el tudod am ki tudna annyit szuttyogni :D meg az ilyen komoly gepeket nem jaratjak be gyarilag? Porscheknel mintha lenne ilyen ...

(#36316) focvis válasza Tsebacsi (#36291) üzenetére


focvis
veterán

Nekem a Golfban széria volt az elektromos kézifék (+auto hold), piszokra nem tudok neki örülni. :(
Van neki gombja is, de ha behúzom, akkor 4 kerékkel vészfékez az autó. :/

[ Szerkesztve ]

(#36317) EQMontoya válasza focvis (#36316) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fwd, és még rendes kéziféked sincs? ;]
Nem irigyellek. :DDD

Same rules apply!

(#36318) focvis válasza szőröscica (#36296) üzenetére


focvis
veterán

A mostani autómat az első 1000 km után én kiforgattam 7200 rpm-ig. Ez konkrétan a 20. autóm, ebből kb. 15 13 volt nullkilométeres, mindegyik kapta az ívet 1000 km után.
Az első kettőt (ezek 0 km-esek voltak) kicsit túlhajszoltam már bejáratáskor, mentségemre szóljon, hogy a legelsőben összesen 24 ló dübörgött :D
+ legalább 5 virtuális ló a pirosra festett szelepfedél miatt... ;]

(#36317) EQMontoya: cumi bizony :((

[ Szerkesztve ]

(#36319) Qru válasza brumi1024 (#36284) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt de rühellem Kormiban is. Ott szoktam át a tükörből tolatásra, mert ha kikötöttem magam, hogy hátrafordulva tolassak akkor szépen behúzta a kézit. :W

#nincsbennetarcsi

(#36320) brumi1024 válasza Qru (#36319) üzenetére


brumi1024
veterán

Végülis elérte a célját a funkció, nem kötöd ki magad. ;]

(#36321) Skillet válasza EQMontoya (#36295) üzenetére


Skillet
addikt

Ha mondjuk 120-130-ig forog a kettes, akkor oké... :B
De passz, ezt nem tudjuk.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36322) Qru válasza brumi1024 (#36320) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyi. :))

Btw az ablakemelőhöz, csak hogy tovább tudjatok savazni: Bubiban is csak lefelé automata az ablakemelő. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#36323) EQMontoya válasza Qru (#36319) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én mondjuk alapból utálok forgolódni, szóval tükörből tolatok. :)

Same rules apply!

(#36324) Skillet


Skillet
addikt

ez most akkor így, hogy? :D nem hiányzik valakinek? :DD
Dunaharasztin fotóztam múltkor... :))

aki nem látná (a a kép nem a legjobb), ez egy szíjtárcsa :K

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36325) aero. válasza Qru (#36322) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem is csak lefele aut. Nem szeretem, mert mindig elfelejtem felhúzni es csak gyújtására van aram benne, ahhoz meg ujra be kell szallni. :DDD

(#36326) Skillet válasza aero. (#36325) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem mind az 5 (tetőablak) le-fel automata, gyújtás levétele után még 30 másodpercig lehet nyektetni őket... de riasztóra nem működött automatán a felhúzás, úgyhogy meg kellett mókolni. Nem volt egyszerű sztori, de most már felrántja őket ráriasztásnál és gombkombinációra lefelé is mennek.
De hiányzik is a galant ;]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36327) aero. válasza Skillet (#36326) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kikhez lehet vinni ilyen feltanitasokra?

[ Szerkesztve ]

(#36328) tboldi válasza Declare (#36312) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mi a yt csatorna neve? Rálesnék. :R

(#36330) #03969024 válasza Skillet (#36326) üzenetére


#03969024
törölt tag

Lemaradtam valamiről? Hol van?

(#36331) zack


zack
nagyúr

Szerintetek mitől lehet, hogy az autó bal oldalán se első-hátsó helyzetjelző, se hátsó világítás... A jobb oldal teljesen jó. Index is megy mindkét oldalon elöl-hátul, xenon, hátsó ködzáró is.
Biztosíték? :U

Esetleg ha valaki ért a villamossághoz, dobjon már pü-ben egy tel számot, mert holnap reggel indulnék Budapest-Nagykanizsa-Letenye-Budapest körre, de így azért meleg, mert ha besötétedik, para az 1 oldali hátsó világítás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36332) diablo1984 válasza zack (#36331) üzenetére


diablo1984
veterán

biztosíték? szerintem az!

(#36334) Skillet válasza aero. (#36327) üzenetére


Skillet
addikt

több volt ez, mint feltanítás, sajna :B
meg lett mókolva a vezető oldali kapcsoló panel. másképp nem lehetett. modult sem lehetett beszerelni.
de természetesen ha kell autóvillanyos ember (aki nekem is csinálta), meg tudom adni az elérhetőségét.

(#36330) lancerboy

ott pihen a drága. várja a felújított felni szettet, meg az új papucsokat, új aksit, olajat...
addig a képen mögötte látható matyizzal vagánykodok az utakon :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36335) #03969024 válasza Skillet (#36334) üzenetére


#03969024
törölt tag

Durván 220 paci különbség... Részvétem! :D

(#36336) zack válasza diablo1984 (#36332) üzenetére


zack
nagyúr

Biztosíték volt. :K Kúton orvosoltam.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36337) Skillet válasza #03969024 (#36335) üzenetére


Skillet
addikt

A 3 henger stimmel, de 2x :)
A köbcentik még akkor sem, sőt... 3x800ccm, az még mindig "csak" 2400 :DD picit más.
De feleannyit eszik, mint a galant. És... ja nem, nincs más előnye :N

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36338) mdani01 válasza trassher (#36285) üzenetére


mdani01
aktív tag

+1 Zafi is ilyen.

iPhone 6S SpaceGray

(#36339) EQMontoya válasza Skillet (#36337) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kisebb helyen tudsz vele parkolni. :)

Same rules apply!

(#36340) Declare válasza EQMontoya (#36339) üzenetére


Declare
őstag

es kevesebbet is fogyaszt :K ....ergo a masikra semmi szükseg, adja el...kora reggel van es maris megoldottunk egy problemat :DDD

(#36341) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Egy kusza helyzetben kérném a segítségeteket.
Eladtam az autómat, de nem találtuk a törzskönyvet, így az adásvételire "elveszett" megjegyzés került. Az adásvételi alapján kérelmeztem (érdekmúlás) a KGFB és DAS megszüntetését, elvileg mindkettőt meg is tették. Amikor bementem a Kormányablakba bementem, közölték, hogy hitel van az autón, a törzskönyv a banknál van, ez az adásvételi így érvénytelen. Az opció a hitelező bankkal kell levetetni, és ők küldik a törzskönyvet. Felhívtuk a bankot, állításuk szerint kiküldték az erre vonatkozó levelet és csekket, noha mi nem találkoztunk vele... A 8 napból viszont így már kicsúsztunk, most mi jöjjön? Írjunk egy új adás-vételit új dátummal? A biztosító(k) felé ezt jeleznem kellene?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36342) Skillet válasza EQMontoya (#36339) üzenetére


Skillet
addikt

Azon is agyaltam már, hogy kidobom a galantból a pótkereket és a matizt berakom a helyére
:DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36343) diablo1984 válasza pocokxx (#36341) üzenetére


diablo1984
veterán

csak a bank engedélyével lehet eladni hiteles autót, így amíg nincs kifetve a bank felé a tartozás, írhattok akárhány papírt mind érvénytelen lesz!kifizetitek a tartozást, megküldik a törzskönyvet és a határozatot, bemégy az okmányirodába és törölteted a hiteles részt a határozattal(csak az adós teheti meg, a vevővel nem foglalkoznak), na utána adhatod el az autót és utána lesz átíratható!

ne lepődj meg azon, hogy ha a tartozást kifizeted és mire kiküldik a törzskönyvet és papírt akár egy hónapon túl is beletelhet......

(#36344) pocokxx válasza diablo1984 (#36343) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen, ez így tiszta, remélem azért gyorsabbak lesznek...
A kérdés, hogy hogyan tudom orvosolni a kialakult helyzetet. Az új adásvételi, új dátummal (immár törzskönyvvel) jó megoldás? És mi van, ha addig történik valami az autóval? A vevőt nem vehetik elő, hogy milyen jogon használja az autót? Biztosítás elvileg nincs rajta, mivel én már kértem a törlését? Ő köthet rá újat adásvételi nélkül?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36345) diablo1984 válasza pocokxx (#36344) üzenetére


diablo1984
veterán

a biztosítást csak a tulaja köthet rá, úgy érvényes, így még a tulaj te vagy, neked kell rá biztosítást kötni. vagy írtok egy kölcsönadási szerződést, hogy ő használja a verdát és ha bünti jön, akkor ezzel fedve vagy. ha meg megvan a törzskönyv megírjátok a szerződést(ez így amúgy csúnyán bizalmi szinten kell, hogy működjön, a vevő kiszolgáltatott lesz, főleg ha a dellát kifizette a kocsiért, de nem tudja a nevére venni.....)

(#36346) pocokxx válasza diablo1984 (#36345) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nekem is nagyon kellemetlen. 2013-ban már lejárt a hitelünk, azóta nem kaptunk semmit a banktól, csak egyszer egy kisebb összeget, amikor felülvizsgálták a svájci frankos hiteleket... Fogalmam sem volt róla, hogy van bármi teendőm ezzel kapcsolatban egészen eddig a pillanatig...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36347) EQMontoya válasza pocokxx (#36346) üzenetére


EQMontoya
veterán

Online gyorsan vonasd ki az autót a forgalomból ideiglenesen, mert különben fedezetlenség miatt meg fognak b@szni.
Utána nyugi van, majd kapsz a banktól törzskönyvet, de nem is a törzskönyv a lényeg, hanem a banktól származó igazolás, hogy a hitel kifizetésre került és eladható az autó. Ez utóbbi mindenképp kelleni fog.

Same rules apply!

(#36348) pocokxx válasza EQMontoya (#36347) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hol? Hogyan? Elvileg hétfőn megkapom a papírokat, most hívtam a bankot. Ha kivonom, akkor a vevő sem tudja használni, nem? (Az autó már nála van, épp ma megy eredetvizsgára.)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36349) pocokxx válasza pocokxx (#36348) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Most felhívtam a biztosítót is, az automata rendszerül szerint a biztosítás "hatályos".

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36350) EQMontoya válasza pocokxx (#36348) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ügyfélkapu.
Ideiglenes kivonás, a vevő meg vissza tudja helyezni átírásnál.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.