Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) EQMontoya válasza tboy93 (#36799) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha el tud indulni kipörgő kerekek nélkül, tehát mondjuk felrak egy 195/50-es advan neova ad08-at vagy federal rsr-t, akkor képes. :)
Viszont ameddig a 165-ös virsliket forgatja álló helyben, addig tökmindegy.

Same rules apply!

(#36802) gurabli válasza Integrale (#36769) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm!
Többen is megerősítették, hogy érdemes felrakni a fóliát. Lehet, hogy az lesz, hogy hátra egy világosabb, a két oldalsó üvegre pedig a legsötétebb.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36803) McSzaby válasza Speeedfire (#36796) üzenetére


McSzaby
őstag

Én Shell V-Power 100-st szoktam tankolni, ami - mint itt kiderült - csak 98+ oktán. Szóval lehet 98, lehet 99 oktán. A MOL-t nem próbáltam, nekem a shell v-power (racing asszem) 100 működött. :) Könnyen lehet egyébként, hogy placebo, de én jobban alszom. :) Esetleg még itt olvashatsz. [link] Vagy videó Videó 5th gear. Persze ez is lehetett fizetett. Szerintem egyszer próbáld ki és meglátod, mert ez erősen gép függő is lehet. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36804) -v-


-v-
addikt

Láttam reggel egy új focus rs-t .. a bkv busz színt leszámítva :((( állatul néz ki :K

[ Szerkesztve ]

(#36805) Mappa


Mappa
addikt

Tegnap posta láda... szép vaskos boríték, német nyelven. Nyitom, buummm 60€ büntetés 80km/h helyett 105 kapott le a rend éber őre. Bécs felé A4-es autópályán még májusban. Életemben nem zsanetteztek meg ide haza sem, nem szoktam száguldozni, erre pont kintről jön az első :o szar érzés. Pláne idegen országban, figyel mindenre az ember betart mindent... el sem tudom képzelni, hol lehetett elbújva vagy fixen kirakva valami kamera. Hát ez van. Figyelni kell jobban.

nem kötelező megadni

(#36806) tboy93 válasza Mappa (#36805) üzenetére


tboy93
nagyúr

Itthon ez 30k lett volna 18 helyett, meg jol is jartal :P

(#36807) lenko válasza Speeedfire (#36789) üzenetére


lenko
aktív tag

98-ast ne, (csak agipon, és auchan kúton van mind2 szar), akkor inkább omw 100 1 tankkal aztán ennyi.

Az embereknek fáj az igazság!

(#36808) szőröscica válasza EQMontoya (#36792) üzenetére


szőröscica
addikt

Japppán talicskák általában levett gyújtás mellett nem adnak áramot, a legtöbb egyéb viszont autó igen.

(#36809) Qru válasza Skillet (#36776) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk a sarki fűszeres futóművesnél a belpiacos Impreza értékeit is ismerte a computer. Szóval van még remény. ;)

mod:

EQMontoya: Dettó. M0 1,3-as Sitft. Jön rám, már a nyakamban liheg. Éppen előztem a beslőben Kormival. Mondom mi van kisbarátom?! Előzés után kihúzódok szépen, megvártam míg mellém ér és akkor kikckdown. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#36810) tresh válasza Qru (#36809) üzenetére


tresh
addikt

Bátor vagy, én mindig elengedem az 1.3 gyilkosokat mert emelkedőn úgy is találkozunk ;]

(#36811) Integrale válasza gurabli (#36802) üzenetére


Integrale
veterán

Munez irt tegnap, hogy neki is a legsotetebb van fent, de kicserelte a tolatolampa izzojat erosebbre, igy az en negativumom is kukaba kerulhet.

"Bad reklám is reklám too"

(#36812) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ez alapján nem győzött meg az új Type-R

Persze, megy, mint a barom, de borzalmas a hangja és nagyon ideges féktávokon.

Same rules apply!

(#36813) MunezXBK válasza tresh (#36810) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én az 1.9TDI-ket is. ;]

(#36814) EQMontoya válasza MunezXBK (#36813) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát chip nélkül a 90 lovas verzióban valóban nincs is sok akarat.

Same rules apply!

(#36815) tresh válasza MunezXBK (#36813) üzenetére


tresh
addikt

Mert ipari hulladékokkal találkozol mindig ;]

[ Szerkesztve ]

(#36816) w333 válasza EQMontoya (#36812) üzenetére


w333
félisten

Persze hogy nem ... aki versenyautót keres ilyen áron erősebbet is kap ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36817) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Szerintetek egy 95-ös Swift sedan-ba mennyibe kerülhet pesten egy szakinál egy olyan javítás ami az első felfüggesztést tartja? Talán nyúlvány vagy mi a szösz a neve. Nem elég foltozni mert kirohadt egy két helyen hanem komplett csere kell ugyanis gányolással volt többszörösen javítva....

Smoke some weed nigga!

(#36818) Skillet válasza gzbotii (#36784) üzenetére


Skillet
addikt

nem valószínű. :) és ott forintban mérik a dolgot? :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36819) roberto211 válasza Wiz Khalifa (#36817) üzenetére


roberto211
őstag

Futóműtartó? 60e től csinálják a karosszeriasok..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36820) ph2012


ph2012
senior tag

Hadd kérdezzem meg, hogy egy átlagos személyautó mondjuk 1,6-os motorral autópályán teletankkal maximálisan hány kilométert tud megtenni?

Remélem érthető a kérdés. Köszi a választ.

(#36821) raczger válasza EQMontoya (#36812) üzenetére


raczger
őstag

[link]
Jó autó ez, Hondát meg úgysem a hangjáért veszik meg (talán csak az NSX hangja tetszik nekem).
Mondta utána Michelisz, hogy nagyon jól fordul az autó, de a féktávot ő is kiemelte, kérdeztem is, hogy nem fogja meg ott az esp? Számomra ez volt a fura. Talán itt látszik a legjobban, mennyire is tud ideges lenni a nagyobb féktávokon.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#36822) Wiz Khalifa válasza roberto211 (#36819) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az. Nagyon zsír... :(

XV. kerületbe hagytam a kocsit egy autóműhelynél majd kiderül hétfőn hogy mennyi lesz. :( Ha a motort is ki kell csapni akkor valszeg 100k felett.

Smoke some weed nigga!

(#36823) roberto211 válasza Wiz Khalifa (#36822) üzenetére


roberto211
őstag

En is ezert adtam el a swiftet.. Futomutartom szetrohadt..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36824) focvis válasza ph2012 (#36820) üzenetére


focvis
veterán

Mondjuk 600 kilométert.

Legyen 50 literes a tank, menjél 130-cal, ekkor fogyasszon az elméleti "átlagos 1.6-os szgk." 8 litert 100 km-re.
8x6=48 liter, még maradt 2 liter a tankban. :)

(#36825) Wiz Khalifa válasza roberto211 (#36823) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én meg tegnap vettem... Csak épp nem tudtam hogy ilyen szar. Ha tudom akkor nem hozom el ezt a hulladékot. Mind1. Árajánlatot kértem, és majd az eladó eldönti kifizeti-e vagy megy a fogyasztóvédelem akkor.

Smoke some weed nigga!

(#36826) Kornel válasza Wiz Khalifa (#36825) üzenetére


Kornel
veterán

Magánszemély volt az eladó?

(#36827) Wiz Khalifa válasza Kornel (#36826) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Kereskedőként adta el. Méghozzá egy olyan kereskedés ami 2016-ban alapult. Az egész nekem nagyon furcsa. Főleg hogy van benne több csavar is a dologban. Pl hogy a forgalmiban meg a törzskönyvben nem a kereskedés neve van. Bár az lehet hogy mivel a kereskedőkre más szabály van szóval nem a 15 nap így hogy még nem íratták át.

(#36828) MunezXBK:
Műszaki állapot úgy nincs leírva hogy milyen. Viszont a 12 hónap szavatosság az érvényes mivel kereskedő. És 12 hónap alatt rendeltetés szerű használat mellett és a kopó alkatrészek időben való cserélése mellett ha kiszakad a futómű az az eladó sara. Legalábbis a fogyasztóvédelem ezt mondja.

De ez nem hogy 12 hónap alatt lett volna. Nem... 2 óra alatt kb.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#36828) MunezXBK válasza Wiz Khalifa (#36827) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Adás-vételit jól nézd át, mielőtt háborogni kezdesz. ;)

(#36829) #94529552 válasza Wiz Khalifa (#36825) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azért nézesd át rendesen, mert ott más dolgokkal is lehet még gond, ha már az eleje ennyire problémás. Van-e mihez hegeszteni a hossztartókat például? Fenéklemez, kereszttartók, küszöbök rendben?

(#36830) Wiz Khalifa válasza #94529552 (#36829) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az a vicces hogy ezt leszámítva mindenhol rendben. Küszöbök, lábtér lemezek, stb... okésak. Jó minimális rozsda van de olyan pici hogy egy 21 éves Swift-nél ez természetes hogy van ennyi. De az eleje olyan tropa mint az állat. Az egész futómű is úgy hátracsúszott mint az állat mikor le tudtunk húzódni. Mondjuk úgy hogy 1 ujjunk se fér a kerék és a járat közé úgy hátracsúszott. A Bal kerék totál ki van dőlve a jobb az nem annyira de az is.

Ha ez a baja nem lenne nem mondaná meg az ember erre a Suzukira hogy ennyi idős. De ez van. Belefutottam egy ilyenbe aki faszán elhallgatta. Még ha azt mondom hogy 60-80k a javítás és akkor az eladóval megegyezünk felesbe legrosszabb esetbe még az is jó nekem mert legalább tudom hogy akkor mind szerkezetileg mind mechanikusan egy olyan kocsit kapok amivel nem lesz gond jó darabig. De még ott tartunk hogy az eladó nem igen nyitott semmire sem.

Smoke some weed nigga!

(#36831) brumi1024 válasza EQMontoya (#36792) üzenetére


brumi1024
veterán

Nálam off állapotban is tölt, akksiállapottól függően még kb 1 órát. Ha merülőben az akksi akkor szól is, hogy semmi nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#36832) Motion_Blur válasza Wiz Khalifa (#36830) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Minek vettél meg egy ilyen hulladékot, ráadásul egy olyan helyről ami kérdéses?
Szerelővel átnézetted előtte?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36833) Kornel válasza Wiz Khalifa (#36830) üzenetére


Kornel
veterán

Mennyit adtál egy 21 éves swiftert?
Amik amúgy 99%-ban mind rohadnak, és mind ilyenek.

(#36834) BigBlackDog válasza Wiz Khalifa (#36830) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de ezt a meccset már sokan elkezdték játszani általában inkább kevesebb sikerrel. Szerintem itt csak a jogi út kecsegtethet egyedül Számodra kedvező kimenetellel, ha egyáltalán a szerződésben nincs semmi apróbetűsrész.

[ Szerkesztve ]

(#36835) Richard! válasza BigBlackDog (#36834) üzenetére


Richard!
addikt

De szerintem akárhogyan szépítjük, ebből csak mínuszosan szállhat ki...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#36836) #94529552 válasza BigBlackDog (#36834) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha kereskedőtől vette, akkor 6 hónap garanciája van rá, nem? Ráadásul szándékosan elhallgatták a hibát, mert nem valószínű, hogy nem tudtak a korrózióról, ezért pénz vissza, vagy jogi út, vagy megegyezés lenne a járható út szerintem.

(#36837) Wiz Khalifa válasza Motion_Blur (#36832) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Első körbe amiket tudtam hogy rohad szóval küszöbök, sárvédőívek, meg lábtér azokat megnéztem és nem volt gond vele. Aláfeküdtem amennyire lehetett de viszont ezt nem láttam csak akkor mikor elvittem egy futóműveshez ott Budapesten belül és akkor mondta a szerelő hogy menjek már le az aknába megnézni mi van a kocsi alatt mert elképedt ezen ő is. Akkor mikor megláttam majdnem seggre ültem.

Akkor nem tudtam hogy ez a kereskedés ennyire új hogy ezen az éven lett alapítva. Ezt már csak itthon a céginfós oldalon tudtam meg.

Szervizelővel megvétel előtt nem nézettem meg mivel nem Budapesti vagyok és nem tudtam van-e a közelbe, stb... az eladó meg azt mondta hogy itt a közelbe ő se ismer senkit mert ő Fóton szerelteti a kocsikat.

Hibáztam hogy egy szerelőhöz nem vittem el viszont ez szerintem akkor is olyan hiba amit átvétel után már 1-2órával rá meg is adta magát akkor már tuti tudott róla ezáltal elhallgatta a dolgot és ebből meg ő sáros.

És én a fogyasztóvédelem oldalán olvastam hogy 12 hónap szavatosságot kell vállalni a kereskedőnek ha olyan hiba lép fel ami a 12 hónap alatt rendeltetés szerű körülmények között nem kellett volna fellépni.

Ez meg szó szerint életveszélyes dolog. Most tegyük fel 40-el mentünk a kocsival kb mikor elkezdett nagyon furcsa lenni, ekkor a sebességet lecsökkentettük 20km/h-ra de mire megtudtunk állni a kocsival (mert már ekkor elindultunk haza) akkor meg már olyan állapotba volt hogy a bal kerék félig kidőlve a jobb meg kb negyedig. Úgyhogy az onnan már nem is volt vihető lábon.

Tegyük fel pályán akartam volna hazahozni megyek vagy 100-al hirtelen kiszakad akkor majdnem 100%-ig biztos vagyok benne hogy abból élve nem szállok ki. Szerencsés vagyok hogy még kis sebességnél jött elő a hiba mert ha nagy sebességnél kiszakad akkor ott már az ima se segített volna.

(#36833) kornelka:
190e de így utólag már nem érte meg... Külsőleg, az utastere, stb... rendben van, a kritikus pontok amik rohadnak javítva voltak így azt hittem nem lesz baja egy ideig. Tévedtem. :(

(#36836) Pumma:
Fogyasztóvédelem oldalán 12 hónap szavatosság van feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#36838) MunezXBK válasza #94529552 (#36836) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Garanciát a gyár ad, kereskedőt 6 hónap szavatosság terheli.

Feltéve ha nincs apró betűs rész. ;)

(#36839) Morris


Morris
veterán

Vótmá :D

(#36840) BigBlackDog válasza MunezXBK (#36838) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Elvileg apró betűs rész sem lehet erre vonatkozólag, legalábbis úgy tudom, hogy a szerződés nem korlátozhatja a fogyasztó törvényből eredő jogait.

De mondjuk a szavatosság már kapásból egy fokkal nyűgösebb, mint a garancia, az érvényesítése meg aztán... De ne legyen igazam!

(#36841) TaaT válasza BigBlackDog (#36840) üzenetére


TaaT
veterán

Az emberek nem tudják mi a különbség a szavatosság és a garancia között. (amúgy én sem)

Give them hell Ukraine!

(#36842) roberto211 válasza BigBlackDog (#36840) üzenetére


roberto211
őstag

Persze,hogy nem korlatozhatja de megnehezíti azt,hogy a vevő azaz a fogyasztó érvényesítse szavatossági jogait.. Így is lehet nyerni csak nehezebb... Gyökér kereskedők így biztosítják be magukat a bontóból visszatámasztott vashulladékuk felett.. Tisztelet a kivetelnek..

Most ha syd, bírósági útra viszi kb többe kerül az ügyvédi ktg mint az auto ha megis akarja nyerni a pert.. Sok esetben a fogyasztóvédelem sem tud mit kezdeni velük :U :(

Amúgy ,hogy ON is legyek: Atmenetileg egy polo 6n megfelelő lehet nekem? Mit kell roluk tudni ?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36843) Integrale válasza TaaT (#36841) üzenetére


Integrale
veterán

Garancia az, amikor a gyarto garantalja X ideig, hogy a termeke hibatlanul fog mukodni, ez alatt az X ido alatt, nem a vevonek kell bizonyitania, hogy hibas a termek.
Ez alol mentesulhet, ha bizonyitja azt, hogy a vevo nem megfeleloen hasznalta, beazott, leejtette, megcsipszelte stb.

Szavatossag pedig amikor az elado felelosseget vallal azert, hogy nincs rejtett hibaja az arunak, ezt az elso fel evben neki kell bizonyitani, hogy nem volt az eladaskor hibaja, kovetkezo fel evben pedig a vevonek, hogy vetlen a meghibasodasban. Magyarorszagon ilyen elonyos csak, illetve itthon tartos fogyasztasi cikk eseteben 3 ev, mas termeknel 2.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#36844) Wiz Khalifa válasza Integrale (#36843) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mivel ez a próbakörnél nem jött elő de utána egy órával előjött a hiba így gondolom én hogy az ő sara és a Szavatosággal élhetek. Nekem az is jó ha kijavíttatja az eladó a hibát a saját költségére de ne ott ahol eddig javíttatta mert ott gányolták szét ennyire.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#36845) MunezXBK válasza roberto211 (#36842) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Borzasztó kicsi lesz az neked.

(#36846) Motion_Blur válasza roberto211 (#36842) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Azt kell róla tudni hogy nem fogsz beleférni :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36847) roberto211 válasza MunezXBK (#36845) üzenetére


roberto211
őstag

Pasztmek :D És b corsa? Vagy mibe fernek el ami olcso es atmenetileg jo lenne ?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36848) #94529552 válasza roberto211 (#36847) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kispolák, a hátsó ülésről vezetve? :R

(#36849) Richard! válasza roberto211 (#36847) üzenetére


Richard!
addikt

Tömegközlekedés ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#36850) MunezXBK válasza roberto211 (#36847) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Te man...az A4-ben alig fértél el. :U

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.