Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) -v- válasza EQMontoya (#35097) üzenetére


-v-
addikt

Nekem a sárga kevésbé jött be közútra. Bár pályázáshoz az a jó :)

(#35102) Declare válasza Qru (#35100) üzenetére


Declare
őstag

Köszi, mindenkepp megcsinaltatom, mert ez zavar (a pukli). Csak az a dilemma, hogy erdemes e ilyen komoly javitast eszközölni, vagy helyi javitas is böven eleg....lent van a küszöbnel es azert nem egy 30 millios autorol beszelgetünk :) (elvileg az is teljesertekü ha csak csiszoljak/ködölik vagy mit csinalnak)

Motorhaztetö meg csak esztetika....viszont 150k foliara :Y en olyan 30-40 re saccoltam :B az ugy mar tenyleg combos lenne.....azert fel millot esztetikara nem biztos, hogy költenek :)

(#35099) EQMontoya nincs ajto, mert GTC, de szerintem a fenyezes meg mindig egyszerübb, mint egy ugyan ilyen elem vadaszata :F

(#35103) z123456789


z123456789
addikt

Mit gondoltok, egy ilyen sérülést lehet javítani? Mondjuk ők tudnak vele valamit kezdeni?
Elég lehet, ha szerzek egy világító sort? Vagy komplett tükörre kell vadásznom? Pár tanácsot, ötletet szívesen olvasnék. :R

[ Szerkesztve ]

(#35104) Tsebacsi válasza z123456789 (#35103) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bimmer kell!! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35105) brumi1024 válasza z123456789 (#35103) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem a G6-tal anno volt egy hasonló sérülésem (ugyanúgy a fényezetlen műanyag és a világító sor sérült), ebay-en vadásztam cikkszám alapján alkatrészeket, egész olcsón megúsztam a dolgot, és nem kellett semmit javítani.

[ Szerkesztve ]

(#35106) rbalint88 válasza z123456789 (#35103) üzenetére


rbalint88
addikt

ha az index megy benne, akkor hagyd a francba, valami parkolástudatlan vagy randalírozó úgyis megtalálja előbb vagy utóbb :(
bármennyire is vágyom egy patika esztétikai állapotú autóra, tapasztalatból tudom, hogy ez kurva sok pénzbe és idegességbe kerül. én akkor adtam fel, amikor motorháztető fényezés+egész autó polír után három nappal kúrták össze a lökhárítót a passaton. azóta karcos, de jó autóim voltak/vannak :)

(#35107) z123456789 válasza Tsebacsi (#35104) üzenetére


z123456789
addikt

(#35104) Tsebacsi
Ahhoz én csóró vagyok. :D

(#35105) brumi1024
Mi az a G6? :B
Kösz az ötletet. :R

(#35106) rbalint88
Nem rég vettem a kocsit, én még harcolok egy kicsit azért. Aztán majd nálam is eljön a [link]

[ Szerkesztve ]

(#35108) brumi1024 válasza z123456789 (#35107) üzenetére


brumi1024
veterán

Golf mk6. :)

(#35109) z123456789 válasza brumi1024 (#35108) üzenetére


z123456789
addikt

:)

(#35110) Qru válasza Declare (#35102) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze bőven elég egy kis csiszolás és ködölés. Múltkor érintőre vettem egy oszlopot a sárvédő ívvel és én se fújattam újra az egészet.

Igen, horror áron van. Haver megcsináltatta de ugye nála ott kezdődik, hogy 1 db gyári fényszóró 200k (kanyarkövetős bi-xenon)... Ahhoz képest a 150k-s fólia vállalható. :D De én nyilván nem fóliáztatom le a mocitetőt mikor 20-25k-ból lefújja Sanyika.
Igaz a 150k-s ár az a komplett eleje volt (lökös, lámpák, mocitető). 5 év gari van a fóliára aztán elkezd mattulni az uv-től majd szépen elválik.

#nincsbennetarcsi

(#35111) Skillet válasza EQMontoya (#35078) üzenetére


Skillet
addikt

Ha én ilyet csinálnék, egyhelyben állnék, szép nagy füst és büdös lenne... nullára elfogyna a kuplungom :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#35112) triklin


triklin
tag

Sziasztok

Eléggé elgyengült a motor a kocsimban (c20ne) és ezt szeretném kinyomozni mi okozhatja.
Az egyik fő gyanúsítottam a vezérműtengely. Látszik az edzett felület már megadta magát, vállasodnak a bütykök. Ekkora mértékű kopás okozhat érezhető teljesítménycsökkenést?

Kép1
Kép2
Kép3

Egyébként szépen jár, egyenletes alapjárat, nem zörög-csattog, nem füstöl se hidegen se melegen, könnyen indul, nem három hengerezik, nem torpan, nem darabos, nem eszik többet mint az elmúlt pár évben, csak épp gyenül....

(#35113) EQMontoya válasza triklin (#35112) üzenetére


EQMontoya
veterán

Némi problémát okozhat, mert elmászhat a vezérlés bizonyos fordulatokon, de én inkább a kompresszió hiányára/csökkenésére gyanakodnék. Főleg, ha van olajfogyás.

Same rules apply!

(#35114) diablo1984 válasza triklin (#35112) üzenetére


diablo1984
veterán

hát ez eléggé fostos állaputó, akkor a henger fala milyen lehet? szépen meg van már kopva, mondanám, hogy sokat ment, de szerintem itt a törődés maradt el, vagy fos olaj longlife-ba! ha ezek nem okoznak éppen teljesítmény csökkenést, akkor gondolj arra, hogy a beljese mit kaphatott már ennek a motornak, na az okozhatja bőven!

csak nekem riaszt az avast minden frissítéskor, ha ebben a topicban vagyok? valami MAL hülyeséget magyaráz állandóan.....

[ Szerkesztve ]

(#35115) triklin válasza EQMontoya (#35113) üzenetére


triklin
tag

Nem eszi, sőt, meglepően keveset kell utántöltenem (kb egy liter 10000Km alatt), még úgy is, hogy a szelepfedéltömítésnél könnyezni szokott a tömítés. Kartergázom sincs sok (szerintem). De egy kompressziómérés mindenképpen kellene. :F

(#35116) triklin válasza diablo1984 (#35114) üzenetére


triklin
tag

Tegyük hozzá, hogy 27 éves motor, 300.000 km-en felül van, aminek 80%-át városban tette meg, kis távokon.
Amióta nálam van (10 éve) 10.000 km fölé sosem mentem egy olajcsereperióduban sem, és nem spóroltam az olaj minőségével sem. Ahogy mondod, valószínűleg a blokk alja sem lehet makulátlan, viszont a kérdés még mindig fent áll, ez, hogy ennyit kopott a profil, kissebb az emelés és a benyitás ideje, mennyire érezhető egy motor teljesítményén?

Szerk.: Bocsánat a dupláért, de már kívül voltam az előző szerkeszthetőségén.

[ Szerkesztve ]

(#35117) Declare válasza Qru (#35110) üzenetére


Declare
őstag

:R

(#35118) rbalint88 válasza z123456789 (#35107) üzenetére


rbalint88
addikt

az elején én is küzdöttem, mint disznó a jégen, de 5 év alatt elfogyott a lelkesedés...

(#35119) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Ma is tanultam valamit az utca emberétől. Ghia=Gája. :D

(#35120) Tsebacsi válasza MunezXBK (#35119) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ford Földanya Felszereltséggel. Ajándék Bolygó Kapitánya kitűzővel!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35121) EQMontoya válasza rbalint88 (#35118) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kavicsfelverődésekkel, parkolóban meghúzással amgúy sem tudsz mit kezdeni. :(

Same rules apply!

(#35122) diablo1984 válasza triklin (#35116) üzenetére


diablo1984
veterán

persze, érezhető, de ez csak a jéghegy csúcsa. ha nem eszi az olajat, akkor én nem foglalkoznék vele a helyedben, ha meg költeni akarsz rá, akkor a határ a csillagos ég lehet.....

(#35123) EQMontoya válasza diablo1984 (#35122) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk ha nem eszi az olajat, jó a kompresszió és mégis gyenge, akkor én azért megnézném, hogy mégis miért...

Same rules apply!

(#35124) diablo1984 válasza EQMontoya (#35123) üzenetére


diablo1984
veterán

persze, lényeg, hogy eldöntse, mire akarja a gépet használni és mennyire akar anyagilag belemenni. azért mikor már ennyire kopott a vezérműtengely, annak a reszelékei valahol csak okozhatnak gondot, a városi használat sem használ(t) neki. a szelephézagot ha be lehet állítani alkatrész cseréje nélkül, akkor hajrá, de ha verérműtengelyt meg miegymást kell cserélni, akkor ő tudja....

(#35125) Qru válasza Skillet (#35111) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az első és a hátsó diffi nálad se önzáró?

#nincsbennetarcsi

(#35126) Pecc válasza diablo1984 (#35114) üzenetére


Pecc
őstag

Nekem is jelzi az avast, ugyanezt, ugyanebben a topicban csak.

(#35127) lenko válasza Pecc (#35126) üzenetére


lenko
aktív tag

+1

Az embereknek fáj az igazság!

(#35128) drosan


drosan
tag

Sziasztok, érdeklődnék, hogy tud e esetleg valaki ilyen utólag beszerelhető deréktámaszról, amit itthon is lehet kapni? :R

(#35129) Declare válasza drosan (#35128) üzenetére


Declare
őstag

Nekem ilyen van az Amazonrol :link. Abszolut bevalt, mar egy fel ora is sokkal kenyelmesebb vele. Nem tudom Magyarorszagra rendelhetö e, vagy nezd meg meg ebayen esetleg.

Elöször en is ezeket a pumpasokat nezegettem, csak mondomom kiprobalok elöször egy ilyen egyszerüt, de be is valt szerencsere :)

[ Szerkesztve ]

(#35130) drosan válasza Declare (#35129) üzenetére


drosan
tag

Köszönöm, ennek utána nézek :R

Igazából a pumpásat az elrejthetősége miatt néztem ki, bár a fekete ülésen talán ez utóbbi sem lenne feltünő, árban mindenképp barátibb megoldás :D

[ Szerkesztve ]

(#35131) tomcsi23 válasza Pecc (#35126) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ebben a hsz-ben linkelt fotót reklamálja, Qru szedd mán ki lécci. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#35132) EQMontoya válasza tomcsi23 (#35131) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ha egy linkre berí a vírusirtótok, az elég csirke... :)

Same rules apply!

(#35133) tomcsi23 válasza EQMontoya (#35132) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hiperszenzitív. :D
Amúgy a fetrengős szmájli a veszélyes. ;]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#35134) focvis válasza drosan (#35128) üzenetére


focvis
veterán

Nem tudom, hogy a pumpásak mennyire jók. Ez nekem nagyon bejött egy derékfájdító Octavia2 ülésben
"Ronda, de finom" :)

(#35135) Qru válasza tomcsi23 (#35131) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Töröltem, én már úgy is vizesre röhögtem magam rajta tnap. :D

#nincsbennetarcsi

(#35136) szőröscica


szőröscica
addikt

Nem akarom elkiabálni, de a szerelllllő szerint jó lett a kocsi. Reggel megy egy kört vele nevelőapám, aztán ha minden rendben, akkor holnap vagy csütörtök este visszahozom Budapestre.

(#35137) EQMontoya válasza szőröscica (#35136) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ne hajtsd meg nagyon, sokat állt! ;]

Same rules apply!

(#35138) Qtya123 válasza EQMontoya (#35121) üzenetére


Qtya123
őstag

Én is most futottam bele egy szép kavicsfelverődésbe, ami a szélvédő fölött kapta el a tetőt... :(((

A motorháztető elején meg van egy kis hólyagosodás, ami abból adódik, hogy az él belső felén a karosszéria tömítő egy részen feljött és ott mászik be a kis dzsuva. Úgy láttam a neten, több IS-t is érint ez a probléma.

Erről lenne szó az esetemben is, csak sokkal kisebb mértékben még:
[link]
[link] (ezen jól látszik ahol felvélt a tömítő)

Erre belül szerintem az lesz a megoldás, hogy a tömítő felvakar, alatta kitisztít és passzivál, fúj, majd új tömítő. A külső résszel viszont nem tudom meg lehet-e ködölni, lévén egybefüggő nagy felület a mocitető, nem akarom, hogy csúnya legyen.

Más: Olvastam, hogy voltál a ringen. Én augusztusban akarok menni. Mennyire volt az IS "akadály" a többszáz lovas gépeknek? Én kicsit félek attól, hogy majd azt kell figyelni folyton, ki autóz körbe, lévén a 150+ Le kategóriában indul, de ugye tök az alján.
Időt mértél?

(#35139) Kornel válasza Qtya123 (#35138) üzenetére


Kornel
veterán

Hat egy két helyen szépen figyel a rozsda ott úgy látom.
Ahhoz képest, hogy 1,5+M-ert mennek ;)
Én meg aggódok itt az 1 mm átmérőjű kofelverodesemimert :)

(#35140) hurenzon válasza rbalint88 (#35106) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ismerősöm 3 hónapja vett teljesen új autót.
Most volt a második törése.
1x egy mélygarázsban zúzták le, itt szerencse az volt hogy kamera fel vette és fizettek neki.
Most hétvégén meg az utcán vitték el a fél oldalát. Ez sajnos a cascora megy
Ennyi az új törésmentes autóról. :(

[ Szerkesztve ]

(#35141) BigBlackDog válasza hurenzon (#35140) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mióta vezet aktívan, ha szabad kérdezni?

(#35142) Kornel válasza hurenzon (#35140) üzenetére


Kornel
veterán

Agyvérzést is kapnék.
Mondjuk már kaptam, amikor hűlt helye volt az autómnak.

(#35143) hurenzon válasza BigBlackDog (#35141) üzenetére


hurenzon
senior tag

Kb 30-40 éve.
Mind a kétszer parkolt az autó.
Erről ő nem tehet.

Kornelka: elhiszem. Sajnos elég sűrűn van ilyen mostanság.

[ Szerkesztve ]

(#35144) BigBlackDog válasza hurenzon (#35143) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor az eléggé balszerencse (bár én gondolnék arra is, hogy nem feltétlen véletlen, egy új autó válthat ki allergiát egyes entitásokban). :( Gondolom a 30-40 év alatt nem háromhavonta fogta ki az idiótákat...

(#35145) Qtya123 válasza Kornel (#35139) üzenetére


Qtya123
őstag

Mondjuk a linkelt képeken lévő autóval nem tudom mit tettek, mert ott az összes illesztés, lyuk körül csupa rozsda.
Egyébként az enyém esetében érdekes, hogy hibátlan az alja, küszöbök, küszöbök belseje, kerékjáratok stb... mind olyan hely, ami kapja a sót, kavicsokat, erre meg a mocitető alatti részen feljön a tömítő, ahová lóf@sz se tud beverődni. Már arra is gondoltam, hogy a motor+hűtő hője miatt keményedett meg az a tömítő és kezd elengedni.

[ Szerkesztve ]

(#35146) hurenzon válasza BigBlackDog (#35144) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ez eléggé.
A másik autója amit most cserélt le 8 év alatt 1x zúzták le és egyszer a saját hibájából.

(#35147) AMD Power


AMD Power
titán

5 nap alatt 5 százalékos drágulás az üzemanyagárakban

Jön a nyár ,jön a 400Ft-s benzin , megint. :W

(#35148) westcoastog válasza AMD Power (#35147) üzenetére


westcoastog
veterán

Csak a fizetések nem emelkednek. :D

(#35149) BigBlackDog válasza AMD Power (#35147) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Remélem a hülyéket és a nagy forgalmat is majd elkezdi szűrni az utakról, hogy legalább legyen valami előnye is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35150) zack válasza AMD Power (#35147) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor most váltok V8-ra. ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.