Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) TaaT válasza gzbotii (#36093) üzenetére


TaaT
veterán

Izlandon meg hőerőművekből.

A világ nagy részén viszont nincs vagy csak nehezen (drágán) kiaknázhatók a megújuló energiaforrások a jelenlegi technológiával.

EQMontoya: Most olvastam cikket erről a paks2-ről, legjobb estben 60év múlva vissza hozza az árát, kevésbé jó esetben soha. :)

molnarpeter: A profitnál nincs fontosabb. :)

"pl. a közúti fuvarozásnak"

Na mondjuk én a tranzit áru fuvarozást úgy oldanám meg mint svájcban, mindet felrakni vasútra, hiába szedik be a kamionosoktól a pénzt, azt nem az utakra költik, cserébe azok viszont széttapossák.

Give them hell Ukraine!

(#36102) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Hmm... :(((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#36103) SzlobiG válasza Motion_Blur (#36099) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaja bimmer az előbb az M6-on olyan szépen neki csapta a tag a szalag korlátnak a 3ast. :D Tuti vmi pistike volt azt hitte ilyen esőbe is lehet emberkedni.

(#36104) Skillet válasza Qtya123 (#36100) üzenetére


Skillet
addikt

Igaz, én nem egy ügyfél vagyok :) csak egy mókus a sok közül, de kivétel nélkül kirakom a kulcsot, tárcát, telefont, ha leülök. Pedig most éppen egy matiz kulcsáról beszélünk :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36105) #03969024 válasza Skillet (#36104) üzenetére


#03969024
törölt tag

Fura lehet a Matiz a VR4 után...

(#36106) w333


w333
félisten

Érdemes végignézni ... szóval csak óvatosan :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36107) -v- válasza Motion_Blur (#36099) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem a csikok, feliratok meg a pedal is gaz ... a felni nem gyari E46, a fek meretebol itelve biztos nem 330i .. szoval nekem semmi sem tetszik ezen az auton :)

(#36108) Qru válasza tomiii. (#36076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ma Tökölön ott gyakoroltak a driftesek a velünk szomszédos pályán, volt gumifüst rendesen. :D

#nincsbennetarcsi

(#36109) brumi1024 válasza w333 (#36106) üzenetére


brumi1024
veterán

Tehát nézz körbe, mielőtt kihajtasz egy stop tábla mögül? Ez nem tudom miért köthető a gyorshajtáshoz. :U

(#36110) BigBlackDog válasza brumi1024 (#36109) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem nem a gyorshajtáson van a hangsúly, hanem azon, hogy kettőn áll a vásár. Ha esetleg figyelmesebb az ember és próbálja valamennyire más hibáit is belekalkulálni a jövőbe, akkor sok rosszat már el tud kerülni sokszor. Persze néha még ez sem elég, ez tény. Ráadásul sokan még arra sem gondolnak, hogy ők hibáznának, nemhogy mások hibáinak következményén gondolkozzanak.

Na jó, bevallom, hogy ezt a videót csak most láttam először és a hozzászólások közül egyet sem olvastam el. :B

[ Szerkesztve ]

(#36111) brumi1024 válasza BigBlackDog (#36110) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, én csak a kicsit demagóg terjesztőszövegre gondoltam, amit valaki a videó keretére rakott. Régi a videó, és teljesen átformálódott az üzenete a sok megosztással.

(#36112) tomcsi23 válasza -v- (#36107) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt hittem, a kozmetikás munkát kell nézni a kocsin. Az jónak tűnik, de ezeket mindig lehet előnyösen fotózni. ;]

w333, kb 100-zal megy egy látszólag 90-es szakaszon :F
Szóval csak óvatosan..
Persze :U
Hány ilyen majom fordult már ki elém is, szerencsére elég jó a fék, időben meg tudtam állni. Azt még annyival sem mentem, mint lehetett volna. Egy kalapos stiftes a gyári gumikon tuti elkaszálta volna.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36113) -v- válasza tomcsi23 (#36112) üzenetére


-v-
addikt

Na ja, de ide linkelve bimmer kell - ez bármikor... címen lett :P
Hát csillogni csillog ja, az kétségtelen. Ettől még nem kéne :D

[ Szerkesztve ]

(#36114) 5423r


5423r
tag

Sziasztok.

KGFB-vel kapcsolatban kérdeznék, hátha valaki tud rá választ.
Szóval adott egy autó amire trehányságból nem volt fizetve a biztosítás, így tetemes összeg lett a tartozás.
Ez az autó közben el lett adva, de jött helyette új.
A kérdésem az lenne, hogy az elévüléshez elég, ha a másik (amire a tartozás halmozódott) el lett adva, vagy az elévüléshez egyáltalán nem lehetek gépjármű üzembentartó?
Sokféle hasonló kérdést láttam a neten, de ilyen esetre ne tértek ki sehol (vagy nem láttam).
Szóval, ha valaki tudja a megoldást, várom rá a választ, hogy érdemes-e más nevére írnom vagy nem.

Köszönöm előre is.

(#36115) Skillet válasza #03969024 (#36105) üzenetére


Skillet
addikt

Így is lehet mondani :DD
Ha beszáguldok egy kanyarba, mondjuk úgy 40-nel... :DDD
na az már veszedelmes. Más világ :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36116) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#22120) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szomorúság van. A vidéken végig szenvedett utóbbi 3 nap után úgy tűnik újra váltóhiba. Tünetek:
-a fokozatok néha nehezen kapcsolhatóak
-súrlódásból eredő sípoló hang
-fogja a motort ->fogyasztás növekedés
Tegnap gyorsba ránézett egy szerelő. Orr-száján szivárog az olaj, szerinte az decemberi szervizelésnél nem cseréltek szimeringeket. Szűk liter olajat kell után tölteni. Ez pillanatnyilag jónak tűnt, de mire visszaértünk most éjszaka Bp-re már érezhetően a végét járta. Külön öröm, hogy ma járt le a fél év garancia.
Holnap reggel viszem, kíváncsi vagyok mi lesz a reakció és főleg a megoldás. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36117) Skillet válasza fi:zi'k (#36116) üzenetére


Skillet
addikt

Tócsa gondolom mindenhol volt alattad, ilyen mértékű olajfogyasztásnál?!
Abból lehetett volna sejteni, hogy van gond.
Amúgy részvétem :(
Emlékeztetőül, milyen autó is ez? Lehet kellene rá egy bontott váltó.
Jó vastag volt az előző összeg, ahogy olvasom.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36118) Declare


Declare
őstag

Sracok! Ha a klimambol elszökött a gaz, cicereg eleg rendesen es nagyon gyengen hüt, ezzel artok neki ha igy hasznolom meg egy ket hetig?

A masik, tegnap este olvastam, hogy a Norvegok 2025 töl kiirtjak a benzint/dizelt [link] (he estelg nem olvast ameg valaki) eleg kemeny azert :))

(#36119) fi:zi'k válasza Skillet (#36117) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csillaggarázs révén sajnos nem tűnt fel, hogy tócsa/folt lenne. De most, hogy egy helyen parkoltam és tudtam a hibáról, láttam a tócsát/csepegtetést.
99' VW Polo Classic, 1.4B, 44 kW, APQ

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36120) mdani01 válasza Declare (#36118) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nekunk is szokott belole a gaz (mint kiderult kilyukadt a hutokozeg). Szerintem artani nem tudsz ezzel neki, elotte mi is igy hasznaltuk.

iPhone 6S SpaceGray

(#36121) hurenzon válasza 5423r (#36114) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ez nem évül el. Adó módjára fogják behajtani.
Ha spórolni akarsz meg lehet próbálni egy másik biztosítónál, úgy, hogy nem mondod el, hogy dnfed volt.

[ Szerkesztve ]

(#36122) Integrale válasza TaaT (#36087) üzenetére


Integrale
veterán

Volt egy nagyon jó cikk ezzel kapcsolatban, ha megtalálom akkor elküldöm.
Végigszámolták a termeléstől a fogyasztásig a felmerülő veszteségeket, ami a több 10-100 km-es vezetékeken az erőműtől a felhasználási pontig elég jelentős, aztán magában az erőműben keletkező szennyezés, veszteség és az ottani felhasználás, illetve miután feltöltötted vele az autót, telefont stb, ami ugye szintén nem tárolja élete végéig a töltöttséget, tehát "szivárog" a telepből is, nem beszélve a hőmérséklet ingadozásról, és az abból fakadó teljesítménycsökkenésről.

"Bad reklám is reklám too"

(#36123) Declare válasza mdani01 (#36120) üzenetére


Declare
őstag

Köszi!

Van amugy Bp vagy Györben klimas akit ajanlotok? Eleg horror dolgokat olvasni erröl a klimarol, nem szeretnek ugy jarni, hogy odaviszem gaz feltöltesre, aztan meg közlik, hogy ki kell cserelni a fel rendszert fel millioert, mert minden sz@r :)

(#36124) gzbotii válasza Declare (#36123) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha mar klíma: most készülök megvenni munkatársam Golf4-et, klímás. Elmondása szerint télen ugye nem használta, csak a fűtést, most meg nem kapcsol at hidegre.
Mi a legvalószínűbb? Berohadt, gaz nélkül maradt vagy szokásos betegség, hogy a gomb nem kapcsol?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36125) mdani01 válasza Declare (#36123) üzenetére


mdani01
aktív tag

Mi a kwikfitbe vittuk Pesten (csepelen). Elkezdtek feltolteni aztan kiderult szokik belole a gaz mert lyukas a huto 53k volt a vege :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#36126) brumi1024 válasza Integrale (#36122) üzenetére


brumi1024
veterán

És akkor ehhez még tegyük hozzá, hogy az elhasznált akksik nem éppen a legkönnyebben újrahasznosítható hulladékok közé tartoznak.

Persze az ilyen cikkeket is lehetséges túlzásba vinni, ezt én nehezen tartom hihetőnek.

(#36127) Declare válasza mdani01 (#36125) üzenetére


Declare
őstag

Az kiraly :D azert ezt jo lenne olcsobban meguszni :)

(#36128) kalmanchris válasza gzbotii (#36124) üzenetére


kalmanchris
tag

Mivel nem használta jó ideig, a tömítések kiszáradhattak és elillanhatott a gáz. Vagy egyéb más is lehet.

(#36129) gzbotii válasza kalmanchris (#36128) üzenetére


gzbotii
veterán

Es ha csak tömítések+feltöltés kellene, az mennyiben kerülhet, kb?
Feltöltést legtöbb helyen 7000erert csináljak errefelé.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36130) atos19881101 válasza Declare (#36123) üzenetére


atos19881101
senior tag

Németh autószervíz itt Győrben. Őket ajánlom. Itt van nem messze az Auditól.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#36131) Declare válasza atos19881101 (#36130) üzenetére


Declare
őstag

Köszi! :R

(#36132) kalmanchris válasza gzbotii (#36129) üzenetére


kalmanchris
tag

Passz! Még nem volt gondom a klímával.

(#36133) z123456789 válasza hurenzon (#35846) üzenetére


z123456789
addikt

Mindenkinek.

Nem akartam hogy a jellemzők érvényesek legyenek rám, de szerelőmnél felemeltük a kocsit, és az elmondottak alapján úgy döntöttem, nem megyek vissza harmadszorra is bohócot csináltatni magamból.
Azt mondta a srác, hogy ez pont annyira van megcsinálva jól/szarul, hogy ne tudjak reklamálni. Persze előjöttek még olyan dolgok is, hogy pár műanyag patentot elfelejtettek visszarakni. Gondolom eltört, és épp nem volt tartalékban stb...De legalább a doblemezt levették ezek szerint.
A lényeg, hogy hagyom az egészet a francba, de gondolkozom egy tértivevényes levél írásán feléjük. Majd a válasz tükrében írok egy bejegyzést az egész dologról, képekkel. Amit szélnek eresztek.

Köszi a sok tanácsot, és tippeket, kommenteket mindenkinek.

(#36134) Qru válasza z123456789 (#36133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mehet fel a homárra, beküldeni a TC-nek, logout, stb. Azért lehet jó kis negatív hírverést csinálni nekik. Megérdemlik.

#nincsbennetarcsi

(#36135) z123456789 válasza Qru (#36134) üzenetére


z123456789
addikt

Valami ilyesmi a cél. Pontosabban készítek egy leírást, amiben megpróbálok nem elfogult lenni, és a képek, elbeszélés alapján mindenki hozhat egy véleményt.

(#36136) hurenzon válasza Qru (#36134) üzenetére


hurenzon
senior tag

Elsőnek vissza kell kérni a pénzt és utána csinálni bármit is.

(#36137) z123456789 válasza hurenzon (#36136) üzenetére


z123456789
addikt

Ezért lesz a levél, amiben felhívom a figyelmüket a lehetőségekre. Ugyanis én már utaltam rá elég egyértelműen mikor ott voltam. Felajánlottak egy felnipöttyözést...

(#36138) Drakoo


Drakoo
tag

Sziasztok! Valaki esetleg Skoda Octavia 1.4 -ben otthon van? :)

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#36139) kalmanchris válasza Drakoo (#36138) üzenetére


kalmanchris
tag

1.4 szívóbenzin? Abban senki nem érzi otthon magát.

(#36140) Mágus2 válasza Drakoo (#36138) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mi a kérdés? Amúgy milyen octavia 1U vagy 1Z?

[ Szerkesztve ]

(#36142) w333 válasza -secret- (#36141) üzenetére


w333
félisten

Egytől egyig az összes gusztustalan ... mi értelme ennek a förtelemnek ? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36143) EQMontoya válasza w333 (#36142) üzenetére


EQMontoya
veterán

És mi pénzt költenek erre az emberek?
Fogott egy IS200-at, és ahelyett, hogy élvezné, alápakolt egy malomkereket, arra vett heroin áron gumit és telibe fényezte. Ez úgy alsó hangon 600k ráköltés, hogy kapjon egy élvezhetetlen autót.
Mondjuk a szín nem lett rossz legalább.

Same rules apply!

(#36144) w333 válasza EQMontoya (#36143) üzenetére


w333
félisten

Egyetértek ... nekem ingyen nem kéne ilyen sz*r ! :D

Persze minimálisan mértékkel lehet ilyet csinálni, de ez már a ló túloldala !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36145) stickermajom válasza w333 (#36142) üzenetére


stickermajom
addikt

Azért azt ugye tudod, hogy a 90%-uk levegős és tudja normálisan is használni? Neki tetszik, ennyi a lényeg. Még mindig jobb, mint a Bosozoku..

[ Szerkesztve ]

(#36146) w333 válasza stickermajom (#36145) üzenetére


w333
félisten

Persze tudom ... csak az autó nem ér annyit mit a légrugó szett ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36147) TaaT válasza Integrale (#36122) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy tévedés ne essék, szívesen járnék villany autóval ha megtehetném, nem érdekel annyira a környezet védelem. De nekem ne akarja bemagyarázni senki hogy ő mekkora környezetvédő azzal hogy villany autózik. :U

Give them hell Ukraine!

(#36148) bandus válasza TaaT (#36087) üzenetére


bandus
veterán

lássuk gyorsan: egy kWh villany előállításakor kb 350 g CO2 keletkezik jó esetben. a csúcs tesla model s akksijával számolva (90 kWh, 500 km hatótáv) ez 63 g/km kibocsátás. az nem rossz. de még átszámolom, mert siettem és lehet valami nem jó.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36149) EQMontoya válasza bandus (#36148) üzenetére


EQMontoya
veterán

63 g/km kibocsátás. az nem rossz.

Nem is rossz, de nem is különösebben jó. Mert az köztudott, hogy a villanyautók hatótávja hidegben és melegben is feleződik a hűtés meg a fűtés miatt. Persze még úgy sem rossz, de nem olyan nagy durranás.
Az viszont tuti, hogy az erőmű sokkal kevesebb NOx-ot és hasonló szart pufog ki aránylag, mint bármelyik autó.
A CO2 kibocsátásnak meg nyúlfaroknyi része az autóipar, szóval ez amúgy egy tömény bullshit.

Same rules apply!

(#36150) TaaT válasza bandus (#36148) üzenetére


TaaT
veterán

:) [link]

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.