Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Kornel válasza Qtya123 (#35850) üzenetére


Kornel
veterán

Ez merre volt?
Helyileg.

(#35852) Qru válasza Qtya123 (#35850) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És akkor sokan üldözésimániásnak néznek mikor ott vagyok végig a kocsi mellett ha mókolnak rajta vmit. Van, hogy fél napot ott állok. Így szúrtam ki, hogy a márkaszervizben nem gyári olajat akartak önteni bele.

#nincsbennetarcsi

(#35853) tomcsi23 válasza Qru (#35852) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ésakkó jön a tipikus válasz, ezt szoktuk beletölteni. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#35854) atos19881101 válasza Qru (#35852) üzenetére


atos19881101
senior tag

Én itt Győrben akartam elvinni egy lakatoshoz a kocsit, hogy az idővel meglógott ajtót állítsa utána. Lebeszéltük, hogy oda viszem, megcsinálja, örülök, és hozom. Mikor oda vittem, akkor mondja rakjam le, majd jöjjek vissza érte. (Le kell szedni a kereket, sárvédőt ... blablabla) Mondom én szeretném megvárni ... Erre Ő, hogy úgy nem dolgozik ha itt a tulaj. Mert mi van ha törik a kárpit stb. Mondom what? :W
Aztán már nehezen magyarázta ki magát ... köszönés nélkül ott hagytam. Egy másik helyen 10 perc munkával megcsinálták. (Közben még beszélgettünk is.)

Sajnos sok a lehúzós par@szt!

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#35855) MunezXBK válasza atos19881101 (#35854) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Rugócsere: hagyjam ott, 20k+áfa. Mi van? Nem hagyom itt.

Elmentem egy kisöreghez, 1.5 óra és 6.000.

(#35856) atos19881101 válasza MunezXBK (#35855) üzenetére


atos19881101
senior tag

Hát igen. Én csak ott hagyom ott az autót, ahol már ismerem a szerelőt, illetve ha tudom több órás műtét lesz. De ha 1-2 óra max, akkor azt szeretem kivárni és látni mi történik. Sokan sajna ezt nem komálják, mert akkor nem tudják elkérni a fél havi fizetésük azért amit fele annyi idő alatt megcsináltak.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#35857) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ismertek olyan boltot ahol jó árban lehet méretpontos üléshuzatot venni? A jó ár/érték arány fontos.
2004-es Renault Clio MK2 -re kellene.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35858) z123456789 válasza Kornel (#35849) üzenetére


z123456789
addikt

(#35849) kornelka
:DDD Úriember vagyok, kulturáltan intézem a dolgokat. Szemtől szemben. :D

(#35850) Qtya123
Jól mondod.

Elviszem a lakatos emberemhez a kocsit, alánézünk, és megkérem, mondjon véleményt. Vele akartam amúgy az alvázvédelmet csináltatni, mert benne bízom. Úgy még sem mehetek oda, hogy a PH fórumon aszonták' bénák vagytok, mert megint csak leráznak...A fotók amúgy szerintem kiemelik a hibákat. Szabad szemmel nekem sem tűntek fel ennyire, mint a képeken. De attól még ott vannak a hiányosságok. :/
Ez a terv...aztán majd meglátjuk. De pénteknél előbb nekem erre nincs időm sajna.

(#35859) Qru válasza tomcsi23 (#35853) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És tényleg ezt mondta a csóka, hogy a többibe is ezt öntjük. Gratulálok...
Mondtam, jó de az enyémbe inkább a gyárit tedd. Jó de az drágább. Nem baj kifizetem de ha még egy centivel közelebb mész a Castrolos olajaddal a kocsim felé leverlek mint vak a bögrét. :DDD

mod:

atos19881101: Nehéz, sok helyen nem lehet ott lenni. De én olyan helyre inkább nem is viszem. Nem pofázok bele nyilván feleslegesen, meg azért a fényezőhöz nyilván nem megyek be a kamrába de ha lehet ott vagyok. Vezérléscsere dettó ez volt. Mondja a faszi ok, délután jöhetek érte. Mondom jó itt megvárom? Itt??? Mondom igen, itt a kocsi mellett. Csodálkozott kicsit mondjuk... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35860) lenko válasza Qru (#35859) üzenetére


lenko
aktív tag

Mindig ott kell állni, mindenhez kéne érteni minden téren(nem csak auto), mert csak akkor nem vagy átb*szva mikor alszol, de inkább csak nem tudsz akkor róla...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#35861) tomcsi23 válasza Qru (#35859) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem úgy volt egyébként, hogy vitted is az olajat? Vagy csak bíztál benne, hogy a gyárit tolják bele? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#35862) Qru válasza tomcsi23 (#35861) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez még a legelső olajcsere rögtön a vétel után, akkor még azt se tudtam pontosan mit vettem kb. :DDD

Mikor megvettem monda a tulaj, hogy frissen volt cserélve az olaj (utólag beigazolódott, hogy nem kamuzott de inkább nem kockáztattam) amiben persze nem hiszünk és akkor egy márkaszervizben lecseréltettem.
Na ne félj, ott sem láttak többet. :D

Aztán ajánlottak itt a fórumon rendes szervizt hozzá ami tényleg nagyon jó.

mod:

lenko: Persze. Tesóm akart gépet, bement egy számtec boltba, hogy 120k-ért milyen gépet kap. Leírták. Aztán mondtam, hogy ez kevés ennyi pénzért, és kb 2x gorsabb gépet összeraktam neki azonos összegből. De érted ha nem értesz hozzá, könnyen megvezetnek. Van egy csomó szakma amihez én se értek és könnyen palira tudnak venni. Na akkor inkább előbb tájékozódom itt a mindent tudás egyetemén. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35863) tomcsi23 válasza Qru (#35862) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ezek a márkaszervizek már csak ilyenek. ;]
Pl külön kellett szólni, hogy qrva légszűrőt is cseréljék már ki.. Na sebaj, nem sokat láttak ott olajcserén. :D

zack: mik a tünetek?

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#35864) zack


zack
nagyúr

Jobb ha barátkozom a gondolattal...idén kettős-tömegű csere fog kelleni.
Alaphangon 250e tétel lesz, de inkább 300e.
Óriási hiba volt vételkor kuplung szettet cseréltetni, kettős tömegű nélkül. Kereskedés csinálta, és minél olcsóbban akarta megúszni, hiszen a felét ők állták.
De ha a lendkerék gatya lesz, ki fogja nyírni a tárcsát is. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35865) SzlobiG válasza zack (#35864) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valóban hiba volt ugyanis egyben, kompletten szokás cserélni a kuplungot. :(

Viszi a pénzt rendesen, akkor a gép, nem elég hogy sokat eszik most lehet cserélni kettős tömegűt is. Na így tudja vinni a pénzt egy szívó benzines is...

(#35866) MunezXBK Mert lehet megint lehúzni a váltót, ha szétmegy mint zaknál és fizetheti a sok munkadíjat mintsem egybe ki lett volna cserélve minden és nyugodtan használja ~200-300km-ig.

[ Szerkesztve ]

(#35866) MunezXBK válasza SzlobiG (#35865) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én sem cseréltem kettőstömegűt. Ha nincs baja, miért cserélném?

(#35867) gzbotii


gzbotii
veterán

Srácok, erről vélemény: e30 316i
Ismerem jól a gazdáját, 4 éve van nála, szépen karban volt tartva.
Mennyi pénzt lehet egy ilyenre rálocsolni, esetlegesen? Alkatrész ellátottság, szakértelem mennyire van hozzá? Ti ajánlanátok?

Mostanig úgy volt, hogy munkatársam Golf4-jét veszem meg, most elgyengültem...

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35868) bandus válasza Qru (#35824) üzenetére


bandus
veterán

írtam neki. másodjára sem volt képes a kovács autó leszállítani a rendelt olajat. most ide küldenek bzmeg egy 5w40-es x-cess olajat :W rég voltam ilyen ideges :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35869) Tsebacsi válasza bandus (#35868) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez azért ritka b***asz munka... :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35870) Qru válasza bandus (#35868) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Öntsd a fejükre az olajat. :D

#nincsbennetarcsi

(#35871) tomiii. válasza gzbotii (#35867) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Alkatrész árak: alkatreszek.hu

Szakértelem van bőven, mivel egyszerű, mint a faék, pláne ha van lehetőséged néha hozzányúlni, bmw-s fórumokon millió információ.

[ Szerkesztve ]

(#35872) EQMontoya válasza gzbotii (#35867) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fenntartása egyszerű, de a klíma hiánya nekem azért fájó pont bármilyen kocsiban ezen az éghajlaton, illetve az 1.6-os moci azért nem egy erőmű.

Same rules apply!

(#35873) gzbotii válasza tomiii. (#35871) üzenetére


gzbotii
veterán

Mindennapi használatra mennyire lehet alkalmas?

(#35872) EQMontoya: kitétel számomra is, hogy a következő kocsimban legyen AC...de ez esetén eltekintenék ettől :B

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35874) bandus válasza Tsebacsi (#35869) üzenetére


bandus
veterán

már én sem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. visszaküldöm az olajat és visszakértem a pénzem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35875) tomiii. válasza gzbotii (#35873) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Kocsmárosunk 20 éve ezzel jár mindennap, haverom ezzel jár egyetemre, bár egyikünk sem híve az 1.6-nak, neki most 2.7 stroker van :DDD Szóval teljes mértékben alkalmas, de szerintem kis affinitás azért kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#35876) EQMontoya válasza gzbotii (#35873) üzenetére


EQMontoya
veterán

Legalább valami tisztességes difi van alatta?
Szerintem a megbízhatóságával sok gond nem lesz, a bódét azért átnézném, hogy mennyire rohad. Ha nem rohad, és hosszabb távra vennéd, akkor tisztességes üregvédelmet érdemes lehet aládobni.

Ha megveszed, a napfénytetőt nézd meg rendesen:
-Nem rohad-e körülötte a tető?
-Működik-e szépen, nem akad?
-Nem ázik be?

Elég szopás javítani, ha bármi baja van, egyébként viszont kurva jó cucc, én imádom.

És mindenképp próbáld ki, hajtsd meg egy kicsit, hogy mennyire érzed elégnek mókázáshoz az 1.6-ot.

Same rules apply!

(#35877) Qru válasza EQMontoya (#35876) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mókázáshoz ez így édes kevés lesz, nyitott difi van alatta és se lovak se nyúlmókusok...

#nincsbennetarcsi

(#35878) EQMontoya válasza Qru (#35877) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk tömeg se nagyon van, 1100kg az egész. :)
Nyilván egy 20i lenne az igazi, de az ennyiért nincs.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#35879) tomiii. válasza Qru (#35877) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Viszont, aki szereti vezetni a régebbi autókat, azt ezzel is megkapja, kis krúzolós járgánynak pöpec. :D

(#35880) Qru válasza EQMontoya (#35878) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

20i-t is kb cseszheted egy nyitott difivel.

tomiii: Hát nem rég vezettem egy kispolákot. Egyből szertefoszlott a régen minden jobb volt tudat... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#35881) EQMontoya válasza Qru (#35880) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem ismerősöm felkínálta a 929 coupeját. Ebben a színben.
Gyári napfénytető, gyönyörű beltér, 130e van benne, fényezés nagypapis, amúgy bódé egyben. Mindezt elég vicc áron, inkább az autó megmentése a cél, mint a pénzététel.
Hmm-hmm. :U

Same rules apply!

(#35882) Mágus2 válasza EQMontoya (#35876) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elég mókás az 1.6 :D vagy inkább vicces. :DDD Ha gyilkolják, elég hamar bele fullad a saját vérébe. Ez is felújított már és kitudja milyen minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#35883) gzbotii válasza Mágus2 (#35882) üzenetére


gzbotii
veterán

Eléggé szereti a kocsit a jelenlegi tulaj, ahová vitte, az egyik legjobb csapat a városban.
Azt' nem értek én ennél jobban hozza, itt egy pár kép: [link]

Nem is csapatásra kellene, nem vagyok az a bojrészer fajta, a jelenlegi gépet is csak ritkán szoktam megküldeni kicsit jobban. Inkább crúzolni, ahogy tomiii is írta

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35884) tomiii. válasza Qru (#35880) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Azért a kispolák újkorában sem tartozott a minőségibb autók közé :D

(#35885) Qru válasza EQMontoya (#35881) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úú, ez menő! :C

mod:

tomiii: Igen, egy 120L vagy egy 2105 hozzá képest maga volt a megtestesült luxus. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35886) w333 válasza gzbotii (#35883) üzenetére


w333
félisten

Szerintem egyben van és motor felújítás is nemrég volt ... ennyi pénzért szerintem nagyon jó vétel, ha nem rohad az autó akkor még nagyon sokáig elég lesz, úgy hogy csak tankolni kell és megy, kiforrott megbízható technika (egyszerű mint a faék) soha nem hagy cserben :))

1000X inkább egy ilyet mint egy unalmas olajkályha Golf 4 -t :D

Klímát utólagosan is lehet beleszereltetni, szerintem nem is olyan vészes árban !

(#35880) Qru

Egyből szertefoszlott a régen minden jobb volt tudat...

De ezt csak azok mondják akiknek jelenleg jó az autójuk, Pug 406 -al (3 éves autó) nagyon sokszor robbantam le az út szélen, majd 1.5 év után már a garázsban állt a 14 éves E34 ... régi autó ? igen ! sokkal jobb ? igen ! kell újabb elektronikailag vezérelt roller ? NEM ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35887) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Lakóhelyem (Öcsöd, ha ez mond bárkinek is valamit, JNSZ-Békés megye hátárán) környékén tud valaki jó autószervizt/szerelőt, aki nem horror áron dolgozik (értsd 10-12 ezer óránként) és megbízható, érti a dolgát?
Elvinném a Lagunám, mert a klíma összesz@rta magát, én a kompresszorra gyanakszom, de nyilván nem értek annyira hozzá, hogy ezt biztosra tudjam mondani. Illetve a kötelezőket is el kellene végezni.

Voltam a szolnoki Omcar márkaszervizben, de fél óráért 6000-et számláztak és közölték azt, amit már tudtam, hogy nem jó a klíma...Ja és vigyem be egész napra, 20-ért szétkapják, aztán majd kiderül mi a baja és akkor fizethetem az alkatrészt meg a szerelést, hát meg a f@szomat. :U

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#35888) gzbotii válasza EQMontoya (#35876) üzenetére


gzbotii
veterán

Beszéltem vele, azt mondta, itt-ott vannak rozsdafoltok, de az alváz és főbb elemek érintetlenek.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35889) w333 válasza gzbotii (#35888) üzenetére


w333
félisten

Ha az alváz rendben van akkor nyugodtan megveheted ! :K

Az apró kisebb rozsdafoltokat pedig könnyen lehet orvosolni ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35890) zoo8800 válasza w333 (#35889) üzenetére


zoo8800
veterán

Egyik volt kollégám jutott eszembe, neki volt egy E30 318i.
2 év alatt volt egy teljes motorgenerál (ette az olajat), olajpumpa csere, kardán csere, némi kínlódás a Hardyval, meg féltengelyek, meg diffi csere 2x, meg berohadt a fék, meg zárlatos volt, meg elfosta magát a fűtőradi. A j1 ülés el volt törve, azt nem tudom cserélte-e. Biztos volt még pár apróság, nem emlékszek mindenre (rég vó't) Kívülről egész szép volt, pár kisebb rozsdafoltot leszámítva...

rip and tear, until it is done

(#35891) -v- válasza Qru (#35880) üzenetére


-v-
addikt

Nagyon kell ám egy 16i vagy 20i-be sperr :U

(#35892) Mágus2 válasza gooool (#35887) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Voltam a szolnoki Omcar márkaszervizben, de fél óráért 6000-et számláztak és közölték azt, amit már tudtam, hogy nem jó a klíma...Ja és vigyem be egész napra, 20-ért szétkapják, aztán majd kiderül mi a baja és akkor fizethetem az alkatrészt meg a szerelést, hát meg a f@szomat.

És mit vártál, hogy szétszedés nélkül megmondják mi a baja? Szerinted mit kellett volna másképp csinálniuk? :U Néha azért a tulajokkal is baj van. Megnézték a hibatárolót és 6000-ért kizártak pár dolgot biztosan. A szétszerelést meg ki kell fizetni, Te sem melózol ingyen. :N

[ Szerkesztve ]

(#35893) -v- válasza Mágus2 (#35892) üzenetére


-v-
addikt

+1

(#35894) gooool válasza Mágus2 (#35892) üzenetére


gooool
őstag

Mondtam, hogy nem jó, legyenek szívesek megoldani.
Most ebben az esetben, ha már előre bejelentkeztem és körülírtam a problémát, sőt kiemeltem, hogy akár nagyobb baj is lehet, ők pedig áment mondtak, hogy vigyem nyugodtan, megoldják, akkor vagy oldják meg vagy hozzá se nyúljanak.
Amit csináltak: elvileg raktak bele gázt, jó, nem működik, valami más baja van, ennyi.
Majd mikor kérdeztem, hogy akkor mi lehet? Hát most ennyit csináltunk, a hasad is sok dologtól fájhat, szét kellene szedni.
Milyen meglepő, hiszen ezért hoztam, hogy olyat tegyenek és olyat mondjanak, amit én otthon nem tudok kivitelezni, ezért kértem szabadnapot és előre időpontot.
Na mindegy, így is, úgy is megcsináltatom, csak valahogy az ilyentől falra tudok mászni. :)

Üdv, Balázs

(#35895) w333 válasza gooool (#35894) üzenetére


w333
félisten

Miért az mennyivel lett volna jobb hogy azonnal kérdezés nélkül megcsinálják és azt mondják hogy 200 ezer Ft ? szerintem ez így korrekt hogy szétszedik átvizsgálják mondanak rá egy árat hogy ennyibe kerül, ha tetszik megcsináltatod ha pedig nem akkor elviszed máshová ! :))

Ezt máshol sem fogják másképp csinálni, vagy vidd el valami kóklerhez aki olcsón szétkapja majd belehazudik az arcodba hogy XY hibája van és 200 ezer ! ez nagy tanulópénz általában az a Drága ami elsőnek olcsónak tűnik ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35896) #94529552 válasza w333 (#35886) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bármelyik autó lehet roller, és mennél öregebb, annál jobban. Másnak meg lehet egy 406-os hűségesen szolgál hosszú évekig, az előéletük is nagyon lényeges.

(#35897) Qru válasza -v- (#35891) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link] :U

#nincsbennetarcsi

(#35898) kalmanchris válasza w333 (#35895) üzenetére


kalmanchris
tag

Nem. Goool leírása alapján a korrekt az lett volna, hogy amikor megvan a hiba, felhívják, figyelj ez a sz.r, ennyiért tudjuk megcsinálni. Akarod vagy sem a javítást?

(#35899) gooool válasza w333 (#35895) üzenetére


gooool
őstag

Okés, legyen így, elvinnem úgyis el kell, mert klíma nélkül beledöglök az utastérbe. A többit majd meglátom rájuk bízom-e. :)

Egyéb:

Létezik valami olyan megoldás, ami egyben tud BT kihangosítást és transzmitter képességeket is?
Persze Ebay-en találtam ezer meg egy félét, csak ahogy elnézem a nagyjáról ordít a minőség.
Ugyanis a gyári CD-táras, navis, kormányról vezérlős egységet nem lenne szívem kidobni, de a kihangosítás és a telefonról zenehallgatás meg nagyon hiányzik.

kalmanchris:
Látom valaki átlátja a helyzetet. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#35900) Mágus2 válasza kalmanchris (#35898) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

De az 26000 lett volna, mert bontás nélkül nem derül ki, hogy mi a hiba. Az egyszerű dolgot kizárták.

Szóval akkor azért sírna, hogy meg sem kérdezték, meg sem csinálták és lehúzták 26000-el.

gooool Odavitted, hogy oldják meg... én a helyükben megoldottam volna és ki is fizettettem volna veled, bármi baja is legyen. És ez jelenthet akár új klímakompresszort is. Ez esetben mennyire lettek volna korrektek?

Az a baj, hogy kell a klíma azonnalmostmáris, de olcsó legyen. Nekem ez jött le, aztán lehet hogy benéztem valamit, tévedhetek. ;) elvállalták, feltöltötték, de nem ez a gond, szóval bontani kéne, amihez ott kell hagyni. Ilyet nem csinálnak megvárásra, csak a töltést. Lehet hogy nem erre számítottál, de ez így működik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.