Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) focvis válasza Qru (#36494) üzenetére


focvis
veterán

Igen, köszi. A Mátrában voltunk a hétvégén, 10-kor indultam, esett az eső így a szabadtéri programoknak lőttek, csak elkanyarodtunk Parádig és onnan haza, dél körül itthon voltunk.

6,9-es fogyival. @tomcsi ;]

[ Szerkesztve ]

(#36502) -v- válasza focvis (#36501) üzenetére


-v-
addikt

:(((

(#36503) tomcsi23 válasza focvis (#36501) üzenetére


tomcsi23
veterán

:(

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36504) focvis


focvis
veterán

Gyári BlueMotion kivitel, tényleg. :D

Fele úton felújítási munkák, a hegyen eső, a pályán Hatvantól Gödöllőig lehetett haladni (utána útépítés).

(#36505) tomcsi23 válasza focvis (#36504) üzenetére


tomcsi23
veterán

csak elkanyarodtunk Parádig
Asszed nem tudjuk, hogy milyen környék az ott - pl Gyöngösig? :U

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36506) z123456789 válasza negroo (#36492) üzenetére


z123456789
addikt

(#36492) negroo
Vágom, ezért küzdök még... :(

(#36494) Qru
Szerintem is, most még jobban elképedtem, mint első nézésre.

(#36495) Skillet
Ez engem is érdekelne, mert bár mondták, és azért kellett ott hagynom egy estét, hogy száradjon, de nem hiszem el.

(#36493) hurenzon
Rusztika (itt nem feltétlenül fotóznak, nekem legalább is furcsálták, hogy ilyet kérek)
Gustavsson Carosserie (tboy93-nak fotóztak, és szépen megcsinálták)

(#36507) Qtya123 válasza z123456789 (#36506) üzenetére


Qtya123
őstag

Ezen felesleges agyalni, a képeken teljesen egyértelműen látszik, hogy nem kezelték le a rozsdát, csak simán ráfújták. Néhol már ott kandikál ki alóla....

Azért száradt, mert annyit megtettek, hogy lemosták magasnyomásúval a kosztól és várták, hogy megszáradjon, de semmi több.
Én a levélhez azért mellékelném a fotókat a rozsdás részekről, meg a műanyag alatti kezeletlen felületekről és kérném, hogy magyarázzák már meg legyenek oly szívesek, hogy ezt így mégis hogyan?!
Ez a munka így kb 10ezer Ft-ot nem ér, ráadásul a rozsda ott dolgozik az alvázvédő alatt.

[ Szerkesztve ]

(#36508) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Fel kell mennem Budapestre vidékről.

Eddig mindig benzinkúton vettem a 10 napos matricát, de most kicsit könnyítenék a dolgomon. Melyik oldalon érdemes megvenni? Online vásárlás, kártyás fizetéssel. Pár oldalon van 200 Ft-os kényelmi díj. Ez mégis miért? :D Ha már beszednek 200 Ft sarcot, akkor talán itt venném, mert ahogy nézem jár mellé egy utasbiztosítás is. Így talán meg is érné.

Mit gondoltok?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#36509) #94529552 válasza Qtya123 (#36507) üzenetére


#94529552
törölt tag

Alatta és mellette is dolgozik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36510) focvis válasza ZS3NI (#36508) üzenetére


focvis
veterán

Itt nincs kényelmi díj: [link]

@tomcsi: a fél hegyen frissen aszfaltoztak, ideje volt. Most 30-as korlátozás van (elvileg).

[ Szerkesztve ]

(#36511) tomcsi23 válasza focvis (#36510) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tényleg? Na talán jó lesz ott az út végre. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36512) -v- válasza focvis (#36510) üzenetére


-v-
addikt

frissen aszfaltoztak

Hmmm... ;] Csak a Gyöngyös Parád szakaszon a 24-est? Mátraszentimre fele nem dolgoznak véletlen? ;]

(#36513) focvis válasza -v- (#36512) üzenetére


focvis
veterán

Mátraházáról indultunk, egy darabig szar aszfalt, aztán a friss Parádig. Vissza kb. Parádsasvárig új, aztán felmart, aztán a szar Gyöngyösig.
Gyöngyös után útépítés kb. Hortig.
Hatvannál felmentem a pályára, Gödöllőig OK, Gödöllőtől szinte végig Bp-ig útépítés.

Nemtom hol van Mátraszentimre - dunántúli vagyok - tippre a Mátrában. ;]

(#36514) Integrale válasza z123456789 (#36506) üzenetére


Integrale
veterán

Menj vissza, és borítsd rájuk az asztalt. Engem a vezeték másik végén felidegesített a helyzeted, a képeket látva pláne. Vicc.
Fogyasztóvédelemnek elküldeném az összes képet csatolmányként, illetve ha van ismerősöd, akkor egy szakvéleményt is, másik címzettnek pedig ezt az alja bandát, hogy lássák kapásból, hogy hova lett még küldve. :(((

"Bad reklám is reklám too"

(#36515) tboldi válasza EQMontoya (#36455) üzenetére


tboldi
nagyúr

Engem is megtalált ma tegnap egy BMW-s hülyegyerek, bár nem ez volt a szitu. Dízel E39 Touring, nagy zene, nagy felni, nagy fekete füst és nagy ego...
Haladok szépen 50-nel a Szent István király úton (Mosonmagyaróvár), majd ideérve elkezdek lassítani és indexelni balra, mert tankolnék. Megállok a szaggatott vonalnál a záróvonal mellett, mert jönnek szembe, erre mögülem ez az úriember elkezd dudálni, meg mutogatni, majd nagy gázzal (és füsttel) kikerül jobbról. Tudtommal semmi szabálytalant nem csináltam, nem értem, hogy mi baja lett hirtelen. :F :U

Amúgy motorral én is megmutattam már párszor az efféle jampiknak, hogy nem úgy van, ahogy ők gondolják. Sok ilyen szmók&csármos idiótát legyorsultam már a lámpától, pedig csak egy 48 pacis Honda CB500X-em volt. :D
Most egy baleset miatt (tavaly egy szembejövő audis nő 1,5 méterrel áttért az én sávomba egy kanyarban és elkapta a baloldalam) egyelőre szüneteltetem a dolgot, de lehet, hogy a jövőben én is kcsg béemvés leszek. :))

[ Szerkesztve ]

(#36516) z123456789 válasza Qtya123 (#36507) üzenetére


z123456789
addikt

(#36507) Qtya123
Mindenképpen mellékelem a fotókat, ezért is akartam még csinálni, hogy a kritikus helyeket pontosabban befotózzam. :K

(#36509) Pumma
Ez így tényleg nem ér semmit...

(#36514) Integrale
Idegháború következik, nem hogy 50e-et nem ér a munkájuk, de még egy szabit sem, hogy beérjek hozzájuk. Pénteken tudnék legkorábban bemenni, a levél odaér hamarabb, aztán rágódhatnak rajta. Természetesen az újabb vizsgálat alapján, már nem nagyon maradt kétségem, hogy érdemes-e reklamálni...

(#36515) tboldi
Ezt nem is értem, teljesen szabályos vagy ott, ha így teszel. És még hely is van, hogy kikerüljön, ha menni akar. Nem egyszer fordult már velem is elő, hogy kerülni kellett. És akkor mi van? Nagy az isten állatkertje. :N

(#36517) Skillet válasza tboldi (#36515) üzenetére


Skillet
addikt

pár traktort kergettem már, de volt, amelyiknél hamar elvettem, mert nem akartam megfulladni :DD
nem is tudom, hogyan mondjam... az autó tudta volna, én nem :D

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36518) Qru válasza focvis (#36501) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Baccki szólhattál volna mi is ott voltunk. :(((

mod:

rvilike: A parádi elágazásól felfelé az első pár kanyar meg van csinálva de feljebb ugyanolyan tré az út mint volt. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#36519) McSzaby


McSzaby
őstag

Múlt héten problémáim voltak a generátorommal. Kivettem a generátort, elvittem szakemberhez, kimérte -> fesszabályzó hiba. Jó mondom, zsírság van, az pont van otthon. Hazamentem, új fesszabályzó be, generátor be, rötyög is már a masina. 1 héttel később, ma reggel rányomom az indítást a gépjárműre és a jóóó kis hang, ami akku halálról árulkodik már-már simogatóan csúszik be a fülembe egy cimborás "b@zd meg" kíséretében.

Most azt hiszem nem játszom tovább a hozzáértő MacGyvert és elviszem az autót egyben és csinálják meg, de mégis szerintetek mi tehet tönkre egy fesszabályzót 1 hét alatt? Kb. 60-80 km alatt.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36520) roberto211


roberto211
őstag

Ha hoznék be külföldről egy olcsóbb autót akkor Magyarországon 2016ba milyen forgalomba helyezési költségei vannak. ?A regadot azt tudom de ez ugye motortól es euro besorolastol függ. Mik vannak meg ami fix tételek ? Van valami link erről ?

:R

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36521) -secret- válasza roberto211 (#36520) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#36522) roberto211 válasza -secret- (#36521) üzenetére


roberto211
őstag

Köszi :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36523) -v- válasza Qru (#36518) üzenetére


-v-
addikt

Kár .. most Lillafüred fele is nagyon szét van már esve a rossz szakasz :(

(#36524) MunezXBK válasza roberto211 (#36522) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kalkulatorlap.hu, csak kb. csilliószor írtam le. :D

(#36525) Qru válasza -v- (#36523) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Visszafelé nem Gyöngyös felé hanem Pásztónak mentem és arra mintha kicsit jobb lenne az út. :U

#nincsbennetarcsi

(#36526) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Clio 2-höz szeretnék tartalék izzókat vásárolni. Aljzat: H7 illetve H1 . Melyik az ajánlott márka/típus ezekből?
Fontos az ár érték arány, és a hosszú élettartam.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#36527) stickermajom válasza Predator2 (#36526) üzenetére


stickermajom
addikt

H7-re nemrég írták itt a GE Megalight-ot, akciósan a madaras teszkóból.

(#36528) z123456789


z123456789
addikt

Valaki linkelt a napokban egy totalcaros cikket a megbízható kocsikról. Asszem -secret- volt az, de marhára nem találom sem a hsz-t, sem a cikket. :((( Valaki ha vágja miről beszélek, segítsen már pls! :R

(#36529) xEon1337 válasza roberto211 (#36522) üzenetére


xEon1337
őstag

Én találtam egy olyan oldalt is, ahol tételesen felsorolja, hogy mi mennyibe fog kerülni: [szamoldki.com]

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#36530) tboy93 válasza Predator2 (#36526) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ar-ertekben pl valami hella stb. Ha viszont jo izzot akarsz, akkor GE megalight ultra 120, vagy osram nightbreaker unlimited. Ezek vilagitanak a legerosebben, viszont van akinel fel evet bir.

(#36531) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem rég szó volt itt a gagyi kipuff végekről.

Tegnap ment előttem egy új 4x4-es superb azt hittem ennyire nem feltűnő ez, de tévedtem valami iszonyat rondán néz ez ki élőben is. :( Ráadásul azon a csövek lefele néztek, nem így egyenesen voltak mint a képen.

[ Szerkesztve ]

(#36532) tboy93 válasza SzlobiG (#36531) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat ez hanyinger :Y

(#36533) Tsebacsi válasza SzlobiG (#36531) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A dízel lefele néz, ez gondolom benyás.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36534) SzlobiG válasza Tsebacsi (#36533) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen én is erre gondoltam, mert a TDI-ken lefele szokott nézni, de erre nem volt ráírva se tsi, se tdi. Iszonyat otrombán nézett ki azokkal a lefele néző csövekkel és ez az autó 8-9 milla körül mozog. :(

(#36535) Declare Nem tudom mi lehet ennek az oka, talán mert így egyszerűbb a dobot cserélni ha szétrohadt? :F

[ Szerkesztve ]

(#36535) Declare válasza SzlobiG (#36531) üzenetére


Declare
őstag

ez ennyire nagy melo, hogy a kipufogo veget egy ilyen piskota alaku izevel vezessek ki? :F :U nagyon gaz....plane egy superB nel....ami azert egy komolyabb kategoriaban jatszik

(#36536) McSzaby válasza z123456789 (#36528) üzenetére


McSzaby
őstag

Spoiler - Honda és Toyota lesz, esetleg régi nissan. :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36537) z123456789 válasza McSzaby (#36536) üzenetére


z123456789
addikt

Jaja, arra emlékszem, de nem találom a cikket. Vagy lehet hogy SzlobiG linkelte? :F Nem tom már.

(#36538) roberto211 válasza xEon1337 (#36529) üzenetére


roberto211
őstag

Köszi szépen. :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36539) McSzaby


McSzaby
őstag

Tényleg, ha már megbízható autókról beszélgetünk, akkor európai verdákból mit tudtok mondani, ami szinte betonbiztos. Mi van pl. az agyon szúrt RS Octaviakkal, vagy Gti Golfokkal, vagy OPC Opelokkal? :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36540) #94529552 válasza SzlobiG (#36531) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez a divat :DDD , de az utolsó dolog lenne ami érdekel egy autónál, hogy hová pufog ki.

(#36541) SzlobiG válasza #94529552 (#36540) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja hát az engem se érdekel, hogy a föld felé pufog, vagy egyenesen ezt csak azért írtam, mert így hogy a föld felé van a cső még ocsmányabb volt. :D

(#36542) g4bb3r válasza t72killer (#36432) üzenetére


g4bb3r
tag

Én már használtam ilyet. Teljesen jó.

(#36543) roberto211 válasza McSzaby (#36539) üzenetére


roberto211
őstag

Szerintem európai autókból mar nincs az a huuuu de megbizható márka mint régen pld az Opel volt. Europaiakbol amit bemernek kockáztatni az az Opel meg amúgy újonnan nem vennék európai autót.
Egyre jobban hajlok(ha újat vennék egyszer vagy pár eveset) a hyundai-Kia vonal fele.

De amúgy meg. #csakajapan. ;]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36544) McSzaby válasza roberto211 (#36543) üzenetére


McSzaby
őstag

Én is, ez a baj. Pedig most is gondolkozom, hogy 10 éves körüli RS Octavia-t vegyek és ne egy 7-8 éves Mazda-t, vagy Hondat mondjuk. :DDD Ezért kérdezlek Titeket, érdekelne mások véleménye is. Minden autóra költeni kell, minden autó rohad, minden autónak van baja csak nem mindegy mennyi amit ráköltesz azért, hogy elindulhass vele mindennap nyugodt lélekkel. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36545) #94529552 válasza roberto211 (#36543) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hyundai-Kia-Daewoo, stb, ezek gyengébb minőséget képviselnek szerintem az átlag európai kocsiknál. Értéktartásuk se jó. Már csak a madzag valódi japán(sajnos az meg korrodálós fajta), a többi eu-s.

(#36546) roberto211 válasza McSzaby (#36544) üzenetére


roberto211
őstag

En vennék valami fasza 7-8 éves hondat es ott nem lenne ilyen felelmeid h nyugodt lélekkel ülsz e bele vagy sem. Mert tudjuk. Egy Honda sose romlik el. ;]

Amíg viccen kívül hondat vennék.

Nálam így lenne a sorrend.

Honda
Mazda
Rs oktav

Pumma: Ez a gyengébb minőséget képviselnek igaz volt kb 8 éve. I30-i40-ceed-sportage korszakában nagyon nem mondhatni el ezt róluk.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36547) kalmanchris válasza McSzaby (#36544) üzenetére


kalmanchris
tag

Igen minden autóra költeni kell, az a nem mindegy mennyit. Minél egyszerűbb a szerkezet, annál kisebb a hibafaktor. De ami talán a legfontosabb, hogy az előző tulaj mennyire figyelt a karbantartásra. Vannak gyengébb típusok "égtájtól" függetlenül. Az a nem mindegy, hogy vásárlás után a vételár felét vagy csak a negyedét kell rakölteni.
Nem, nem mind rohad 15 évesen sem.
Na kb meg is mondtam neked a nagy semmit ☺

[ Szerkesztve ]

(#36548) #94529552 válasza roberto211 (#36546) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azért a Honda fenntartása nem annyi lesz, mint stifté, főleg ha kínozni fogod, mint a Lagunát.

Most olvastam: Az importált használt gépjárművek 90%-a és a belföldi kereskedelemben értékesítésre kerülő példányok mintegy 50%-a manipulált kilométerórákkal rendelkezik. Ez egy kicsit durva azért.

[ Szerkesztve ]

(#36549) roberto211 válasza #94529552 (#36548) üzenetére


roberto211
őstag

Nem rólam van szó egyébként

Lagunat en nem kinoztam. Az h haladtam vele az egy dolog.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#36550) Tsebacsi válasza #94529552 (#36545) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hyundai és KIA jelenleg igencsak az európaiak valagát csapdossa, hogy félre az útból. Az új Tucson, Sportage vagy az említett i30/40-Ceed nagyon nem rossz autók. Daewoo pedig tudjuk, hogy rég nincs.

Én most simán vennék koreait újonnan.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.