Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) zack


zack
nagyúr

Kimentem megnézni. Az egyik 2 vezetékes, a másik 1. A 2 vezetékes adott "L" alakú forma, másképp rá sem köthetem. De a foglalatban meg se nyikkannak a vezetékek, fogóval sem. :U
Az 1 vezetékest meg hiába dugom rá fordítva, nem történik semmi.

Fordított led izzó nincs? Az lenne az egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35602) diablo1984 válasza #94529552 (#35600) üzenetére


diablo1984
veterán

persze, így a biztosító is hamarabb tudja zárni a biztosítást, bónusz igazolást kiadni és a lóvét vissza!

gyorsabb a citroen, de múlt évhez képest már minimálisabb a difi!

(#35603) zack válasza zack (#35601) üzenetére


zack
nagyúr

Esetleg jó lenne fehér fényű izzószálas is BA9s-ből.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35604) LógaGéza válasza zack (#35601) üzenetére


LógaGéza
addikt

A vezetékek megcserélésére gondoltam... Amúgy bármilyen furcsa, a LEDek szabványosan vannak kialakítva, és a foglalat van fordítva bekötve... Lehet pénteken rakták össze az autód azt a részét, és így sikerült...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35605) z123456789 válasza #94529552 (#35573) üzenetére


z123456789
addikt

(#35573) Pumma
Próbálom rendbe hozni a szart, amiben én is hibás voltam. Pedig rohadjak meg annyira készültem rá. 2 hónapja van nálam a kocsi, és azóta gyűjtögettem az infókat, hogy mit érdemes megcsinálni, milyen sorrendben? Ez lett volna az első lépés. :((

(#35574) runner 125
Most már nyilvánvaló. :(
Az jó is, ez sem Pesten van legalább. Győr környéki vagyok. Viszont nem írják a honlapjukon, csak az alvázvédelmet. Mindegy, ha odáig jutok, akkor rákérdezek náluk. De csak dokumentálva szeretném ezek után én is. Ha nem akarok semmit módosítani az ajtóban levő hangszórókban, akkor nekem végül is csinálhatják egyben azokkal nem?
Nem feltétlenül van szükség több bizonyítékra, szerintem itt nem kérdéses, hogy csak alvázvédelem volt... Ettől függetlenül, ha nem gáz, látnék pár képet tőled is. :R

(#35575) Qtya123
Rákérdezek tényleg, hogy mi volt az üregvédelmi folyamat náluk?

(#35581) tboy93
:W Hallgattam volna rád...És amúgy ezzel az anyaggal mit tudsz csinálni? Folyamatosan törölgetni, aztán egyszer csak megszárad?

[ Szerkesztve ]

(#35606) zack válasza LógaGéza (#35604) üzenetére


zack
nagyúr

Nem hinném. Másnak is fordítva van bekötve.
Ezt akkor nem ledesítem, amúgy se használom.
Van BA9s fehér fényű izzószálas?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35607) Kornel válasza Motion_Blur (#35588) üzenetére


Kornel
veterán

Jovo hét szombat.
Ha jó lesz, akkor megosztom a tapasztalataimat itt, vagy pü-ben.

[ Szerkesztve ]

(#35608) Skillet válasza z123456789 (#35571) üzenetére


Skillet
addikt

Ezek után arra is kíváncsi lennék, hogy rendesen megcsinálták-e az alvázvédelmet, letakarították, kipassziválták-e előtte, ahogy kell, vagy csak lefújták takonnyal :(

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#35609) tboy93 válasza Kornel (#35607) üzenetére


tboy93
nagyúr

Johet ide is az info :K

(#35610) Tsebacsi válasza Kornel (#35607) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ide toljad, nekem is Június a hónapja az éves puccnak, jó lesz tudni, hogy ide vagy oda vigyem :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35611) Kornel


Kornel
veterán

Egy hét múlva kiderül, hogy tényleg olyan jó-e, mint ahogy kinéz.

(#35612) #94529552


#94529552
törölt tag

Pont a rendőr szabálytalanságából lesz baleset[link] :DDD
Legyalulja a teherautó a Lexust, de ez nem nagyon zavarta a vezetőjét[link] :D

(#35613) EQMontoya válasza #94529552 (#35612) üzenetére


EQMontoya
veterán

2. link nem jó.

Same rules apply!

(#35614) gzbotii válasza #94529552 (#35612) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez mar az új rendőrség, nem a régi vágású, komcsi gyökerű Milcia. Állítólag ezek mar amcsi kiképzést kaptak, ahol szolgálnak es védenek valamint Priussal járnak.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35615) #94529552


#94529552
törölt tag

:B Jajj. akkor most.

(#35616) tomiii. válasza Integrale (#35582) üzenetére


tomiii.
aktív tag

mk1, mk2/1, mk2/2 a hivatalos megnevezes :D ezeken belul lehet evjaratonkent szetbontani, hogy mikor mit kapott meg újonnan a típus. Minták, extrák, formák stbstb :D

(#35617) TheProb


TheProb
veterán

Ilyen fóliákkal van tapasztalata valakinek? Mennyire időtálló pl tetőre?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35618) brumi1024


brumi1024
veterán

Zavart érzek az erőben. Nem jött szóba Honda. ;] Megnyutató módon azért a TSI benne van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35619) TaaT


TaaT
veterán

Egy vagyont költ a Mercedes tisztább motorokra

"Az új, közvetlen befecskendezéses, turbós benzinmotorokon is megjelenik a részecskeszűrő, mivel ezek a dízelekhez hasonlóan hajlamosak kormolni."

Give them hell Ukraine!

(#35620) diablo1984 válasza TaaT (#35619) üzenetére


diablo1984
veterán

hállelúja, végre! :D

(#35621) Qtya123 válasza TaaT (#35619) üzenetére


Qtya123
őstag

Szépújvilág! :D Majd felzárkóztatják lassan a benzineseket is a dízelekhez. Legyen mindegyikben részecskeszűrő, 1000 bar-os befecskendező, turbó, kettőstömegű, common rail stb... Persze szigorúan a környezetkímélés és a húdenagy fogyasztáscsökkenés jegyében.... Nehogy már lehessen venni nyugodt szívvel 13 éves használt autót ami még emberi áron fenntartható.

Olyan elvárásaim meg főleg nincsenek a jövőre nézve, hogy lehet majd venni vezetési élményt adó használt autót. 6-8 hengeres szívó is kihal szép lassan, mint a dínók...
Igaza van a TC-s Bazsónak az MX-5 tesztnél:
"elég nagy mákunk van, hogy még pont elcsíptük az utolsó pillantást az autóvezetés lenyugvó napjának fényénél"

[ Szerkesztve ]

(#35622) rbalint88 válasza Qtya123 (#35621) üzenetére


rbalint88
addikt

nincs más megoldás, mint vigyázni a mostanira, karbantartani és használni, amíg hagyják. sajnos EU-ban a mazdákat is dízellel veszik, úgyhogy a benzines hatosokért tuti harc lesz a használtpiacon pár év múlva.

(#35623) #94529552 válasza brumi1024 (#35618) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán még a saját készlete is befolyásolja abban, hogy mit javasol.

(#35624) z123456789 válasza Skillet (#35608) üzenetére


z123456789
addikt

Talán. Előtte valami savas/lúgos (?) mosást végeztek rajta, azért kellett előtte nap ott hagynom.

(#35625) SzlobiG válasza TaaT (#35619) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezek után, akkor városi/rövid távú használatra nem lehet autót venni a DPF miatt? Mer ez így most erősen annak tűnik. :U

(#35626) brumi1024 válasza SzlobiG (#35625) üzenetére


brumi1024
veterán

A mostani turbóbenyások nagy része sem szívleli túlzottan a rövid utakat.

[ Szerkesztve ]

(#35627) TaaT válasza SzlobiG (#35625) üzenetére


TaaT
veterán

Nem biztos hogy minden turbós benyás autóra fog kerülni, de hogy erre a volveszra kellett volna rakni az hót ziher. :U Nem is értem hogy ment át a mérésen gyárilag...

Give them hell Ukraine!

(#35628) Richard! válasza TaaT (#35627) üzenetére


Richard!
addikt

És szerintem ez csak pár hónapos, max 1 éves autó... :(((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#35629) TaaT válasza Richard! (#35628) üzenetére


TaaT
veterán

Ez egy "új" tesztautó volt 6800km-el.

Give them hell Ukraine!

(#35630) hcl válasza rbalint88 (#35622) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én voltam a hülye eddig, hogy a meglevőt rendben tartottam, meg ment a hüledezés, hogy milyen sokba kerül... persze, mert a család többi része soha nem nézte meg, mibe kerülnek a cuccok egy 10 évvel újabb (10-15 éves) autóba :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35631) diablo1984 válasza SzlobiG (#35625) üzenetére


diablo1984
veterán

lehet, csak erősen szopós lesz költeni rá!

(#35632) zack : csak lassan olyat nem lehet venni!

[ Szerkesztve ]

(#35632) zack válasza SzlobiG (#35625) üzenetére


zack
nagyúr

Hát ja. Részecskeszűrős, turbós, dízel, sem szereti a rövidtávokat.
Erre szívó benyás kell.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35633) tboy93 válasza zack (#35632) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vagy elektromos :) Elobb utobb ugyis kiturja a piacrol az osszes tobbit, mai autokhoz kepest faek egyszeruseg, se turbo, se dpf, egr, nem lesz hengerfejes, nem kell bemelegedesre varni csapatas elott, nem rohad szet a kipufugo (mer nincs), nem megy tonkre a katalizator vagy a lambda stb, istenem de gondtalan vilag lesz :C Az autoszervizek akksi, fek meg gumicserebol fognak megelni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35634) zack válasza tboy93 (#35633) üzenetére


zack
nagyúr

Na jó...De egy aksi csere annyiba fog kerülni, mint egy generál. :U
Azért egy elektromos rendszer, jóval sérülékenyebb, mint egy robbanómotor.
Lexus RX-ben a Hybrid rendszer ha összefossa magát milliós nagyságrend, és ott van még a motor is, ami külön rizikófaktor.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35635) tboy93 válasza zack (#35634) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem hiszem hogy olyan veszes lesz az akksi csere. Nezd a priusokat, ott is cserelheto cellankent, nem egy nagy tetel.

Eleve akkor fognak elterjedni az elektromos autok, amikor lesz vegre olyan akkumulator ami nagy teljesitmenyu es olcso eloallitani.

Egy hybrid rendszer tok mas, ott minden megvan ami egy normal autoban, plusz az elektromos hajtas. Egy villanyautonal csak villanymotor van :D Ezer dolog leegyszerusodik, nem kell kuplung, nem lesz vezerles vagy olajcsere, kevesbe mulik majd a tulajon mennyire lakja le, nem tud bele szar olajat tenni vagy nem tudja megkuldeni "hidegen".

Persze nyilvan lesznek problemak itt is, serulekeny akksicsomag stb., de joval kevesebb a hibalehetoseg, foleg a mai modern turbos autokhoz kepest.

Aztan lehet nem lesz igazam :)

(#35636) Kornel válasza tboy93 (#35635) üzenetére


Kornel
veterán

De, igazad van/lesz.
Szóval +1.

(#35637) AMD Power válasza zack (#35632) üzenetére


AMD Power
titán

Kollégám is ezzel szopi*. Kellett neki 1.9dCi Renault. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35638) Skillet válasza zack (#35634) üzenetére


Skillet
addikt

Robbanómotorral itt csak óvatosan! :N
Én anno már le lettem cseszve miatta.
Belső égésű motor! Nem robban! :))

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#35639) Qtya123 válasza tboy93 (#35635) üzenetére


Qtya123
őstag

Hosszú távon szerintem is ez lesz a vége. Ez akkor fog megindulni futótűz szerűen, amikor egy új akksi technológiát sikerül találni. (már előre irigylem azokat, akiknek annál a cégnél lesznek részvényei... :) )

Amire még gondolok, hogy elég könnyű lesz belőni úgy a dolgot, hogy az akkupakk tervezetten ~10 év felett használhatatlanná váljon és a csere ne érje meg. Vegyél csak szépen új autót.
Oké, hogy a Priusnál lehet cserélni egységenként. Még... Még felfutóban van az egész, nem engedhetik meg maguknak a teljes cserés pofátlanságot.
Mikor a legtöbb autó villanyos lesz, félek megoldják, hogy csak egyben cseréld. (pl manapság kicsiben: kerékcsapágy csere aggyal együtt). (Abban is biztos vagyok, hogy a németek kezdenek el először ilyen cigányságokon agyalni az akku terén ;] )

(#35640) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szupertrafi...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35641) Kornel válasza Qtya123 (#35639) üzenetére


Kornel
veterán

Amig be nem dőlnek majd...
Mármint a németek.

(#35642) Armahun


Armahun
addikt

Urak segítsetek légyszi.

Az egyik barátom kiszedte a kocsijából az összes fejtámlát, mert zavarja a kilátásban, meg nélküle tágasabb érzés.

Tudnátok linkelni olyan törésteszt videót, amin a támla nélkül leszakad a bábu feje, hátha hatna rá.
Valahogy nem lelek ilyet.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#35643) Tsebacsi válasza Armahun (#35642) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A feje le nem szakad, de eltörni vagy komolyan megrándulni biztosan megtud a nyaka. Amúgy a kocsi úgy tudtommal szabálytalan is, mert a kresz szerint nincs felszerelve megfelelően. Szóval ha nem akar soktízezres bírságot, lebaszást, tolószéket vagy koporsót, nagyon gyorsan tegye vissza. :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35644) tboy93 válasza Armahun (#35642) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem szakad le a feje, max az ostorhatas miatt a nyakcsigolyai deformalodnak, jobb(?) esetben "csak" lebenul, rosszabb esetben azonnal kitorik a nyaka es kampo. Anyamba beletoltak 50-el egy autot hatulrol, volt fejtamla megis maradando seruleseket szenvedett, nyaki gerincserve lett. No akkor el lehet kepzelni mi lett volna fejtamla nelkul ;)

"Hétköznapi eset, áll az autó a tilos jelzésnél, és hátulról belerohan egy másik: az ütközés következtében a vezető feje erősebben hátrabillen, mint felsőteste, majd lassuláskor ellenkező irányba lendül: a hirtelen gyorsulással, majd lassulással járó elmozdulás közben úgy viselkedik az emberi test, mint az ostor, ám ezt a fajta mozgást rosszabbul bírja. Az ostorcsapás sérülés következménye fejfájás, szédülés, homályos vagy kettős látás, füldugulás, súlyosabb esetben az eltörő nyakcsigolyák bénulást, vagy halált okozhatnak.

Az egyik leggyakoribb és legveszélyesebb sérülés, melyet ráfutásos balesetekben évente egymillióan szenvednek el az európai utakon. Ha egyáltalán túlélik, az esély attól is függ, hogy mennyire biztonságos az autó ülése és fejtámlája."

Ezt a hatast csillapitja a fejtamla.

[ Szerkesztve ]

(#35645) Gergőke88 válasza Armahun (#35642) üzenetére


Gergőke88
addikt

A vezetoules tamlaja is zavarja? Hatul is van szeme? :U

(#35646) Kornel válasza Armahun (#35642) üzenetére


Kornel
veterán

Egyszerű fizika:
[link]

A barátod elég érdekes felfogású 😉

(#35647) zack


zack
nagyúr

8.8L átlaggal megjártam Budapest-Veszprém-Budapest távot (240km). :Y
7/8-as úton...Pályán nyilván több lett volna.
Lefelé 8,2L volt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35648) Kornel válasza zack (#35647) üzenetére


Kornel
veterán

Miskolc-Bp 😉

Sajna csal a BC, úgyhogy +7 deci :O
De azért az 5,5 se rossz 😂
Persze ez is országút, 90-100 között.

**Klíma nem ment, mert budoset fúj, amíg ki nem tisztíttatom, addig megsülök. :(

[ Szerkesztve ]

(#35649) Armahun válasza Kornel (#35646) üzenetére


Armahun
addikt

Nem egy mindennapi tucat ember az biztos.

Köszi nektek, a bírsággal való fenyegetés talán meggyőzőbb lesz neki mint a videó.
Hátha sikerül jobb belátásra téríteni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#35650) bandus


bandus
veterán

Most hosszabb idobe telt de ismet megjavult magatol az automata ablakemelo :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.