Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) w333 válasza kalmanchris (#35898) üzenetére


w333
félisten

Na de akkor is elkérték volna a 26 ezer Ft -t, ingyen senki nem dolgozik ! :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35902) kalmanchris válasza w333 (#35901) üzenetére


kalmanchris
tag

Így van!

Mágus2: ebben igazad van, a bontás elkerülte figyelmemet.
Ezért jó úgy autót venni, hogy " a klímát csak fel kell tölteni" jeligére.

[ Szerkesztve ]

(#35903) Mágus2 válasza gooool (#35899) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem csak azt mondták, amit már tudsz, hogy nem működik, hanem azt is, hogy biztosan nem a gáz hiánya miatt nem megy. Szerintem ez is valami, amit meg is fizettél.

[ Szerkesztve ]

(#35904) gooool válasza Mágus2 (#35900) üzenetére


gooool
őstag

A jó lett volna, ha lett volna aznap-ot eltaláltad, de az, hogy olcsó legyen, azt nem feltétlen vártam.
A lényeg, hogy fűteni tud, így megfagyni télen nem fogok benne. :DDD

Köszönöm amúgy a téma boncolgatását, tudom, hogy kicsit túl nagyok az elvárásaim, lehet talán mert tőlem mindig azt várják el, hogy azonnal legyen minden és már akaratlanul is erre alapozok.

Esetleg valami tanács a kihangosítós transzmitter ügyben? :)

Üdv, Balázs

(#35905) MunezXBK válasza w333 (#35886) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Utólagos klíma nem vészes árban? :D

A platina olcsóbb. :U

(#35906) #94529552 válasza kalmanchris (#35898) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így van, vagy még azt is mondhatták volna a feltöltés után, hogy a hiba behatárolása további x ezer Forintba kerülhet, és csak ezután tudnak pontos árajánlatot adni. Így akkor nincs meglepetés.

(#35907) w333 válasza MunezXBK (#35905) üzenetére


w333
félisten

Akkor le kell húzni az ablakot :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35908) stickermajom válasza gooool (#35899) üzenetére


stickermajom
addikt

Dension cuccoknál nézz körül.

(#35909) Mágus2 válasza #94529552 (#35906) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mondták. Szét kell borítani, qmi20 000, de azt nem csináljak megvárásra. Ez kell ahhoz, hogy meglegyen a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#35910) Qtya123 válasza Kornel (#35851) üzenetére


Qtya123
őstag

Az ország keleti végén, szóval elég messze tőled.

[ Szerkesztve ]

(#35911) Tsebacsi válasza MunezXBK (#35905) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Még nagyon régen, mikor a Punto-t vettük újonnan, majdnem régi swift lett, amibe a márkaker tett volna utólag klímát. De jó, hogy végül a punyesz lett :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35912) #94529552 válasza Mágus2 (#35909) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mondjuk ez így ok, aztán majd eldöntik, hogy ha a kompresszor a hibás, hogy javítás, csere, vagy mi legyen a továbbiakban. Telefonon majd egyeztetnek.

(#35913) -v- válasza Qru (#35897) üzenetére


-v-
addikt

Jó csak nem értettem hogy kerül a kettő egy mondatba :D a 316i meg a nyitott difi, itt miért merül fel a nyitott difi kérdése egyáltalán :D annyira messze van a kettő egymástól.

(#35914) Qru válasza -v- (#35913) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra próbáltam reflektálni, hogy a kolléga által vízionált BMW-s élményautózáshoz kellenek lovak is meg sperr is. Szóval ezt a témát engedje el egy özönvíz előtti hurka gyenge 316i-vel amiben nem hogy sperr de még erő sincs.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35915) Predator2 válasza Predator2 (#35857) üzenetére


Predator2
addikt

erre valaki? :R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35916) -v- válasza Qru (#35914) üzenetére


-v-
addikt

Na jó de megint nem értem, mert megint ezt a sorrendet írod:
"amiben nem hogy sperr de még erő sincs"

Előbb kell erő, utána sperr :)

(#35917) Qru válasza -v- (#35916) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kettő együtt kell (mert egyenesben a hülyék is tudnak gyorsan menni ugye?!), ezért a sorrend mindegy igazából. De ezen kár vitáznunk szvsz. :)

#nincsbennetarcsi

(#35918) -v- válasza Qru (#35917) üzenetére


-v-
addikt

Na jó nem teszek úgy mintha óriási tapasztalatom lennei erős hátsókerekes autókkal :D de szerintem ha nem olyan bődületesen erős, akkor sperr nélkül el lehet lenni, tudom sokkal jobban ki lehetne gyorsítani stb. de simán mosolygósakat lehet autózni, nem mondanám azért létszükségletnek bizonyos nm alatt. Az erőt bizonyos szintig viszont igen, most egy 316i-re hiába teszel te sperrt akkor is egy fos lesz, ellenben egy 325i-vel sperr nélkül is autózol jókat.

[ Szerkesztve ]

(#35919) EQMontoya válasza Predator2 (#35915) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vegyél tisztességes bontott ülést, ha a mostani már fos.

Same rules apply!

(#35920) lenko válasza -v- (#35918) üzenetére


lenko
aktív tag

Sperr nélkül azért nem lehet 100%-osan huligánkodni(driftelni), öcsémnek nem volt a 328-ban, és volt, hogy miatta egyenesen ment volna le az útról az auto, mert az egyik kerék megtapadt.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#35921) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni: Bendix márkájú lengéscsillapítókkal van már valakinek tapasztalata? :R

(#35922) -v- válasza lenko (#35920) üzenetére


-v-
addikt

Persze, drifthez tudom hogy nagyon kell, mondjuk én most nem a driftet értettem a jó autózás alatt :)
Meg hogy az erőből menjen keresztbe oda ja, legalább a 328i kell.
De ehhez nem sem értek :)

[ Szerkesztve ]

(#35923) Predator2 válasza EQMontoya (#35919) üzenetére


Predator2
addikt

Nem az, pont ezt akarom elkerülni.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35924) EQMontoya válasza Predator2 (#35923) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem ne akard elkerülni.
Ezek az utólagos huzatok szerintem szarok: nem eresztik át a levegőt rendesen, izzadsz bele, ülésfűtéses autó esetén külön szivatod magad, a legtöbb esetben rondák is... Én nem erőltetném.

Same rules apply!

(#35925) Qru válasza -v- (#35918) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak utasként van tapasztalatom nekem is, nem vagyok ulitmate RWD szaki. Havernak volt egy sperres öreg 540i-je nagy fun volt, majd vett helyette egy öreg 750i-t ami sokkal-sokkal kevésbé volt fun hiába volt sokkal erősebb. Ebből indultam ki, amolyan "anyósülésfilozófikusan".

540i simán megfordult egy helyben a 750i meg nem. Egyenesben gyorsan menni meg minden hülye tud érted...

Én eddig csak pár hátsókerekes autót vezettem abból is csak egy 330Ci volt amit megtáncoltattam (ide lettem befizetve). Nagy fun amúgy, érdemes kipróbálni. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35926) lenko válasza -v- (#35922) üzenetére


lenko
aktív tag

Még 328 is inkább csak 1-es be vagy max 2-be száraz úton.
Haverom indult is drift versenyeken pár éve ültem is mellette 1x-2x a bemelegítő körökön.
Oda kell kompresszor is bele 300-350ló kíséretében a 325-328-hoz.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#35927) #94529552 válasza Predator2 (#35923) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Mad sr jó minőségű huzatokat gyárt[link], és Renault vagy bármilyen más márkánál is lehet rendelni autószalonokban. Mondjuk nem olcsó, mint pl. egy Lidl-es univerzális huzat. Meg biztos van több gyártó is.
Persze az igaz, hogy a legjobb a gyári ülés, de van amikor muszáj huzatot rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#35928) -v- válasza Qru (#35925) üzenetére


-v-
addikt

Na jó 40i meg 50i :DDD de azok komoly gépek, komoly nm-rel .. azért a 4.4-es meg 5.4-es motort nem kell az 1.6-oshoz hasonlítani, de egy 2.5-öshöz se :) Meg most a helyben megfordult .. ok. De ha nem tud helyben megfordulni is lehet egy jót autózni vele azért :) Szóval azért nekem előbb kéne egy sperretlen 330i, mint egy sperres 20i :D
Szóval azt a mondatot én még mindig fordítva írnám, legyen erő addig senkit nem érdekel a difi, ha van erő akkor el lehet gondolkodni a difin a még jobb élményhez, ha meg bődületesen sok erő van akkor a difi is nélkülözhetetlen lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#35929) tomiii. válasza lenko (#35926) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Azért, h anem bajnokságokat akarsz nyerni, ahhoz elég 110 ló is, hogy egy Brezova szintű pályán végig találj, csak utcán az a futómű nem igazán megengedett, ami ezt lehetővé teszi. :D De ettől független egy BMW-t akármikor nagyobb fun vezetni, mint egy astrát és nem arról van szó, hogy lapjában minden kanyarban.

[ Szerkesztve ]

(#35930) rbalint88 válasza -v- (#35928) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem se volt az 535i-ben, de az már határeset volt, hogy szükséges-e. (211 ló, 1200kg) 225-ös gumikat eltekerte ívbelsőn simán. de ez csak 1-2-ben volt hátrány, felette már tapadt - kevés volt az erő :DDD

(#35931) raczger


raczger
őstag

Egy kis érdekesség, most voltam külföldön (közel 3000km-t autóztunk), és ami megdöbbentő volt, az autók több, mint fele, amelyik a leállósávban állt BMW volt. Nem azt mondom, hogy rossz (illetve az okot nem látod mellette elsuhanva), sőt szeretem a márkát, de ez most meglepett nagyon.

És hogy Olaszországban mennyire szarul vezetnek... Jobbratartás nuku. Mindig szidva van itthon a közlekedési kultúra, de ahányszor elmegyek nyugatra, rá kell jönnöm, hogy van rosszabb ország. Itthoni autópályán is inkább csak a külföldiekkel volt gond.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#35932) EQMontoya válasza raczger (#35931) üzenetére


EQMontoya
veterán

Itthoni autópályán is inkább csak a külföldiekkel volt gond.

Hát, szerencsés napot foghattál ki, erre nem tudok mást mondani.

rvilike: szerintem meg a jó autózás alapvetően a harmónia kérdés. Persze, lehet vitatkozni, hogy a plusz lovak vagy a sperr, de szerintem igazán jót akkor fogsz autózni, ha a futómű, a váltó, a hajtáslánc, a kormány, a fék összeáll egy olyan egységgé, amiből egyik sem lóg ki túlságosan semerre és összhangban van.
És ezt tudják nagyon jól a kis roadsterek, akár egy MX-5, de nyilván az S2000 és a Boxster is.
A vezetési élmény nem írható le számokkal, maximum találhatunk itt-ott korrelációt.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#35933) -v- válasza EQMontoya (#35932) üzenetére


-v-
addikt

Egyetértek :K

(#35934) MunezXBK válasza raczger (#35931) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Volt olasz nőm, meséljek a közlekedésről? :D

(#35935) 8th válasza raczger (#35931) üzenetére


8th
addikt

Párizs ugyanez. :K

mod: nézzétek az arcát [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#35936) raczger válasza MunezXBK (#35934) üzenetére


raczger
őstag

:DDD ha volt valami durva sztori, jöhet

Milánó katasztrófa volt, össze-vissza mentek, senki nem akarta beengedni a másikat, rendőr szeme láttára piroson át (nem csak bringás, gyalogos, de autós is), persze a rendőrt nem izgatta a dolog.

(#35932) EQMontoya: persze van olyan, hogy valaki azt gondolja, hogy ő csak a belsőben szeretne haladni, de itthon ez nem túl nagy százalék, Olaszban nem kis túlzással a belsőben haladók fele le se szarta a mögötte lévőt, elég sokat előztünk jobbról...
A legjobb az volt, mikor a 4x4 sávos autópályán a legkülső sáv teljesen üres volt, de legalább ott lehetett haladni.
Itthon annyi negatívumot vettem észre, hogy sokkal több a gyorshajtó.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#35937) gzbotii válasza Qru (#35914) üzenetére


gzbotii
veterán

Mind írtam, nem csapatásra kellene.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35938) -v- válasza lenko (#35926) üzenetére


-v-
addikt

(#35939) MunezXBK válasza raczger (#35936) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Q7 simán levillogta a yardot, az meg le is húzodott. :U

Csajszi beparkolt, cirka 1.5m-t lógótt ki a kocsi. De fszán beálltam. Mondom ez a fsza parkolás? Ez itt jónak számít. :D

Plusz folyamat dudálnak, mindegyiknek külön jelentése van!

(#35940) Tom1939


Tom1939
őstag

Csak kis gőzkierestés előre bocsi...

Mi van itthon az emberekkel, hogy senki semmit cetli nem hagy legalább hátra ha béna parkolása közben kárt okoz?

Ma éppen az iq-ról húzta le valaki a festéket hátul csúnyán vagy 15 centis részen (és előtte belekaristolt a fényezésbe, de az adott részen fekete műanyagig lekarcolta). Természetesen semmi...

Mexikói út mellett. Az i30-ammal is megcsinálták már vagy kétszer. Azokban az esetekben sem hagyott senki semmit ott.

+1 akit elkaptam mert úgy jött nekem hogy még benne ültem az autóba... Még Ő volt felháborodva hogy siet nem volt ez semmi...

(#35941) negroo válasza Tom1939 (#35940) üzenetére


negroo
aktív tag

És busz oldalában csattan és tovább elszáguldozik. Szóval ilyen ez az ország.:)

(#35942) Kornel válasza Qtya123 (#35910) üzenetére


Kornel
veterán

Nem baj az, ha Miskolchoz vagy egerhez közel van, még jó is lehet ;)

(#35943) Tom1939 válasza negroo (#35941) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja tudom sajnos. Az a probléma hogy ennek ellenére felhúzom magam.

Az i30-am idén vagy jövőre lecserélem. Ha az újjal csinálnak valami ilyet, akkor magamat ismerve szívrohamot és agyvérzést kapok egyszerre...

Remélem a mostani volvo v40-nek is olyan brutálisak a lökösei mint a régi volvoknak (az eggyel ezelőtti s60-ról már hallottam olyan "úriemberről" aki egyszerűen kilöködte magát egyből a szűk helyről ahelyett hogy szép lassan oda-vissza menegetve kiküzdötte volna magát). Hogy az ellenérdekű legyen szomorú ha nekem tolat/kiáll.

(#35944) trassher válasza Tom1939 (#35940) üzenetére


trassher
addikt

Egyik barátom hasonlóan járt ma csak épp nem hagyták ott. Megáll az autóval ahol még lehet, utána van kirakva egy megállni tilos tábla mivel nagy buszmegálló következik. Autótól 5 méterre beszélget, beállnak elé már a megállni tilos hatálya alatt majd rükverc és bumm nekimentek az autójának. Odament és megkérdezte a nyugdíjas házaspártól, hogy ezt most mégis hogy. Azok meg kipattantak az autóból és elkezdtek vele kiabálni, hogy ne hazudjon, nem mentek neki, a parkradar még azt jelzi van 80 cm. Persze mikor a csatt után előrébb mentek. Mondták, hogy az nem igaz, otthon is kitudnak állni a szőlőlugas mellett hiába van közel. Na itt borult el a srác agya, megfogta az öreg karját és odavitte a táblához. Elég erőteljesen tud fellépni ha kell lévén, hogy vámos. Megkérdezte az öreget van e jogosítványa és, hogy az ott milyen tábla? Az öreg csak pislogott, ő meg mondta, hogy most üljön be a kocsiba és takarodjon mert ha kihívja a rendőrt az kapásból 50-lesz de ha akarja még a jogosítványát is itt hagyhatja aztán lehet menni busszal. Nem csodálom, hogy kiakadt, tavaly lett telibe fényezve 2-es oktávja. Szerencsére csak a középső rácsot érte a vonóhorog.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#35945) Integrale válasza raczger (#35936) üzenetére


Integrale
veterán

Laktam Olaszorszagban, eleinte vicces volt, aztan amikor az 1-2 oras utak, a jobbratartas hianyabol adodo dugok miatt sokszor megduplazodtak, akkor baszott fel a kozlekedes, es ez meg csak Bologna es kornyeke volt.
Mesz mesz, aztan villog mindegyiknek a veszvillogoja, allsz/araszolsz 20 percet, aztan mesz tovabb, az okot pedig nem latsz ra.
Viszont az autopalyak szerkezetileg is elbaszottak, a lehajto es a felhajto nagyon kozel van egymashoz az esetek 90%-aban, emiatt is megy mindenki belsoben.
Piroslampan nagyobb/forgalmasabb varosokban meg sem kell allni, ha igen addig dudalnak es mondjak a madonnat meg a dio cane-t, hogy ugyis atmesz.
Egyszer majdnem el is basztak, az utca amiben laktam egyiranyu volt, na egy F150 egy iranyba ment, csak rossz oldalon ment be az utcaba, keresztul jott ketton is, nem szamitottam ra, hogy jon, kileptem ele, aztan megis jott. :D

Rendor pirosnal felkapcsolta a szirenat, atment, majd lekapcsolta es nyomta tovabb 70-nel. Zebran siman ott hagyjak az autot elakadasjelzovel, sot, ha bekapcsoljak akkor gyakorlatilag barhol.
Torinot es Romat erdemes elkerulni ilyen szempontbol.
Biztositasi dijak nagyon durvak, olasz fonokombe belementek hatulrol, megrandult a nyaka 40e Euro, tehat ha galibat okozol, akkor elovesznek, hiaba olyan a kozlekedes amilyen.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#35946) #94529552 válasza negroo (#35941) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem az ország ilyen, hanem az emberek.

(#35947) Qtya123 válasza Kornel (#35942) üzenetére


Qtya123
őstag

Debrecen.

(#35948) Qru válasza gzbotii (#35937) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olvastam de nem is neked írtam a postom. :K

#nincsbennetarcsi

(#35949) gzbotii válasza Qru (#35948) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja, csak az en hsz-mbol indult a témázas es 316i-rol volt szo egy darabig.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35950) Qru válasza gzbotii (#35949) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem rohad akkor megvehető. Motorikusan nagy gubanc nem lehet mert kvázi nincs ami elromoljon benne. Alkatrészárak se vészesek...

Az ütközésbiztonsága nyilván gatya de hát kis pénz kis foci. :K

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.