Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) SzlobiG válasza Skillet (#35422) üzenetére


SzlobiG
félisten

Te ezen az autón még mindég rossz helyen van a kormány.

;]

(#35452) McSzaby válasza rbalint88 (#35448) üzenetére


McSzaby
őstag

Most tényleg ennyire benéztem?! :DDD Ráfogom arra, hogy későeste van. ;]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#35453) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Megjöttünk.

4720km, 350 liter benzin fogyott. A legjobb tankolásom 165 ft/liter, a legrosszabb 207 ft.

Helyszín: Mojave sivatag, az USA – és a világ 2. – legnagyobb szélerőműve.

Bónusz, sajna kicsit későn kezdte a videót.

Rohadt sokat kell behoznom, azzal elleszek. Ha van kérdés, jöhet. :K

[ Szerkesztve ]

(#35454) w333 válasza aero. (#35453) üzenetére


w333
félisten

Gratula ... szép teljesítmény :Y :C

Elég szépen szalad az a Kia ... gondolom nem 1.6i -s motor van benne :DDD

Mi lett a kis Saab -al ? most ez van helyette :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35455) aero. válasza w333 (#35454) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez csak a bérautó volt a nyaralás alatt. 2.4-es szívó.

A Saab még megvan. Az új KIA után beültem és rettenetesen szokatlan, azt hittem először, hogy nincs szervó. :DD Azért a kor és a technika érződik. Viszont szedi még a lábát. :)

[ Szerkesztve ]

(#35456) Kornel válasza szőröscica (#35435) üzenetére


Kornel
veterán

Egyáltalán nem az.
Minden, de minden pont kézre esik.
Egyedül a sebesség kijelző külön szedése nem indokolható szerintem, és az először igen zavaró tud lenni. Másba nem tudnék belekötni, se az ergonomiaba, se a kapcsolók elrendezesebe.

(#35457) Skillet válasza z123456789 (#35423) üzenetére


Skillet
addikt

Gyárilag ez lenne. Japánban ez a limit, minden autó le van korlátozva 180-ra.

(#35427) brumi1024
Na szép. Ki lettem közösítve :O

(#35432) focvis
Ki van, mint kiderült, ki lett olvasva az ecu. Írni is lehetne, de ki kell hozzá szedni az ecut, belőle meg az eprom csipet. :B

(#35438) Qru
150-ig? Fotót! Nem működik, amit beillesztettél.

(#35451) SzlobiG
Mindééég? Én azért remélem, hogy nem ég mind! ;]
Amúgy még mindig jó helyen van :P
A kis matizzal járok már hosszú hetek óta. Na, ott tényleg rossz helyen van a kormány. És egyre jobban hiányzik már a galant :U
Jó ez a matiz, aranyos, meg minden... gyakorlatilag pénzt keresek minden nap, amíg ezzel járok és nem a galanttal :DDD de akkor is, vissza akarom kapni végre! :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#35458) Gergőke88 válasza Kornel (#35456) üzenetére


Gergőke88
addikt

Meg is lepődtem volna ha nem véded meg... :U ;]

(#35459) Kornel válasza Gergőke88 (#35458) üzenetére


Kornel
veterán

Krva sok autót vegigultem most, mielőtt kényszerűségből autót kellett cserélném.
Most úgy voltam vele, hogy nem kötök kompromisszumot, vagy csak minimálisat.
Muszerfalra írtam is, hogy a km óra külön szedése értelmetlen, és tényleg megszokást igényel, de ez legyen a legnagyobb baja.
Azon kívül kevés autóban volt ilyen jó a vezetési pozíció, talán a mondeora mondom azt, hogy egy fokkal jobban el tudtam benne helyezkedni. D szegmenst viszont nem akartam most, kompaktok között meg elég szűken mérik a helyet általában.

Ezen kívül egy rakat (típus)hibát leírtam vagy ebben, vagy a másik topicban egy érdeklődő kérésére, tehát nehéz lenne elfogultsággal vádolni 😉

(#35460) BigBlackDog válasza Kornel (#35459) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem még a sebességmérő különszedése is indokolható. Nekem kifejezetten tetszik, hogy nem feltétlen kell lepillantani, ha meg akarom nézni a sebességet. Bár emiatt pont nem sokszor szoktam ránézni, viszont a fedélzeti számítógép kijelzőjét feltehették volna ugyanolyan magasságba.

És a kezelőszervek kézreállóságát én is megerősíteném. Igaz némi megszokást igényel, meg nincs meg a németes rend, de ha valaki ezeken túlteszi magát, szerintem mindent könnyen elér és nem kell a pincében kutakodni, hogy bekapcsolja a pl. a belső levegő keringetést.

[ Szerkesztve ]

(#35461) zack


zack
nagyúr

led_a_xenon_helyere

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35462) Kornel válasza BigBlackDog (#35460) üzenetére


Kornel
veterán

Ami engem megfogott, az az első lábtér, hosszúak a lábaim, a mai autók óriási középkonzolai simán a térdem útjában vannak 10-bol 9-szer.
Illetve az ergonomikus, széles tartományban állítható ülések, a jobb és bal oldali konyoklok helyzete, én belottem magamnak egy olyan pozíciót, hogy mindkét karomat a konyoklok tartva elérem a kormányt, és a váltót is simán.

[ Szerkesztve ]

(#35463) Declare válasza aero. (#35453) üzenetére


Declare
őstag

uuuuu ez nagyon kiraly :C ilyesmi nyaralas az en fantaziamat is piszkalja....usa, autoberles....föleg ha mernöki cuccok is vannak :C :D

amugy összessegeben milyen volt a kia? Minöseg, vezetesi "elmeny" stb? Azert a saab is sportosabb darab (most elsösorban nem is arra gondolok, hogy a motor hogy huz)

(#35464) Qru válasza aero. (#35455) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Beszarsz, hogy ott a sivatag közepén a semmiből a semmibe vezető út fényévekkel jobb min nálunk pl az M1-es pálya. :((( :W

Mennyit evett a gép? Remélem kikormoltad azért... ;]

Skillet: Mph-ban megadva. :))

#nincsbennetarcsi

(#35465) BigBlackDog válasza Qru (#35464) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És gondolom nem is használják annyian, szóval még menni is lehet rajta. :D

(#35466) Skillet válasza Qru (#35464) üzenetére


Skillet
addikt

Jaaaa, te csaló. ;]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#35467) Tsebacsi válasza Kornel (#35456) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem bármi új autóm lesz, borzasztó lesz visszaszokni, hogy nincs a látótér alján a sebesség. Eszméletlen kényelmes és hamar megszokható. Még a mercit szeretem, meg a Skodákban is beállítható, hogy középen lásd a sebességet a kijelzőn, és nem kell az órára nézni. Igaz arra is rááll a szemed, csak 6 év után, mikor végig a számod nézed, nem a mutatót...
Bimmer kell head up display-el :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35468) -v- válasza Tsebacsi (#35467) üzenetére


-v-
addikt

A gazt kell nyomni, nem a kilometerorat nezegetni ;]

(#35469) aero. válasza Qru (#35464) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

7.4 lett az átlag. 9.8 volt a legtöbb, abban volt vegasi dugózás, de általában városban sem lehet városi fogyasztást csinálni, lévén Los Angeles közepén és az agglomerációban 12 sávos autópálya van, ahol 120-szal lehet kenni. Az automatája jó gyors, meglepődtem rajta, padlóra mire leért a lábam már a 6 ezret karcolta a fordulat, jól lehetett vele kiugrálni. A legkevesebbet 38km/h hátszéllel, 130-nál fogyasztott, 6.25 volt a kijelzett.

Az utak tükörsimák, kb. 3-4 kátyút láttam, azok is kisebbek, alig lehetett érezni. Láttunk aszfaltozást is, tükörsima aszfaltot húztak újra, de semmi baja nem volt, csak régi volt. Ott nem marják, hanem ráhúznak. Ja, és nem látszik a toldás középen. Arra gondoltam, hogy 2 sávot húznak egyszerre, de aztán beértük és nem, csak egyet. Durva. Ahol tudják, hogy k*rva meleg van, ott nem szaroznak. Betonból van az úttest. Olyan, hogy lámpa előtt fel van gyűrődve az aszfalt, na olyan nincs.

Kamionok viszont 110-130 között mennek. :DDD

Stop tábla mind a 4 irányban van, érkezési sorrendben hagyod el, pöpec megoldás, imádtam. Pirosnál jobbrafordulás szintén zorall. Nincs huligán, a corvette meg a viper is 65-75-tel megy a pályán. Yamaha R1-es 50km-t vár a dupla záróvonal megszüntetésére és utána is csak 80-nal krúzol.

[ Szerkesztve ]

(#35470) MunezXBK válasza -v- (#35468) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ennyi. :D

Amúgy meg okosteló + HUD oszt olcsón megúsztad.

(#35471) Qru válasza aero. (#35469) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az parádé. Én az enyémet sehogy nem tudom 8 alá vinni akkor se ha csak országúton gurulok. Jó, egyszer mértem 7,8-at de akkor tényleg 80-90-el mentem előzgetés nélkül.

Jah, ott nem gulyáságyúból aszfaltoznak. :D

Lenne mit tanulnunk tőlük közlekedési morál tekintetében az tuti...

Tsebacsi: Kormiban is van ilyen opció, mindig azon van a BC. Megállásnál van csak lag amúgy elég pontos (bár picit többet mutat mint az analóg).

#nincsbennetarcsi

(#35472) Tsebacsi válasza aero. (#35469) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én kint még nem vezettem, de 2x már volt szerencsém utazni busszal nagyobb távokat. Szenzációs, fantasztikus és a szentég keveredett bennem végig. A szentég főleg az autópályás buli miatt. A belsőt kivéve mindenki össze-vissza, ahogy írod, kamion-teherautó-busz mind 120-al dönget :DDD Beteg :P

De amilyen minőségű az út, az kész. Meg a kisebb városok Frisco és LA között. Tiszta, csendes, rendezett, pl. Solvang, Monterey, Carmel. Basszus vissza fogok oda menni én is kocsival, de pusztuljak el, ha nem kabrio Mustangot fogok bérelni :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35473) aero. válasza Tsebacsi (#35472) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Pasztmek, Carmel. Nagyon laknám azt a helyet.

Az útvonal így nézett ki:

San Francisco - Yosemite - Fresno - Seqioa National Park - Bakersfield - Santa Barbara - Los Angeles - Las Vegas - Grand Canyon - Las Vegas - Barstow - Bakersfield - Monterey & Carmen - San Francisco

Panoráma

Ja és van carpool rengeteg autópályán. Ugye ha 2+ ember van az autóban akkor lehet ott döngetni, meg állva hagyni a dugót. :K

[ Szerkesztve ]

(#35474) Tsebacsi válasza aero. (#35473) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Búúú álomút, mennyi időre van ez lebontva? :C :R

Egy ilyen kellene nagyon, csak asszony most Ausztráliába vágyik, az meg ennek a duplája. Észhez kéne térítenem :D

Nagyon irigy vagyok ám! ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35475) aero. válasza Tsebacsi (#35474) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

11 nap volt, és bőven belefért minden, nem kellett sietni. A leghúzósabb az szerda volt, Vegastól a Canyonig meg vissza az egy ezres km-be. Visszafele már csak a szél tartott ébren, lazán sávot váltott, ha elengedtem a kormányt. :D

Nagyon nagy élmény volt a GTA-s helyszíneket végre élőben látni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35476) brumi1024 válasza aero. (#35473) üzenetére


brumi1024
veterán

Hasonló útvonalat jártam végig tavaly, nekem is nagyon tetszett. :K Még útbaejtettük a Death Valley-t és Los Angeles volt a vége a félkörnek, onnan már csak visszamentünk San Francisco-ba hazarepülni. Los Angelesben nekem is több helyen volt az az érzésem, hogy a GTA-s helyszíneket járom be. :DDD Jók a képek! :K

[ Szerkesztve ]

(#35477) bandus


bandus
veterán

hagy kérjek tanácsot :)

legutóbb ugye motul x-clean olaj került a kocsimba. elvileg 5,3 liter, de amim volt 5+1 liter abból a literest meg sem bontották. most ugyan ilyet rendeltem, de ez a kretén kovács autó motul eco-clean olajat küldött (ugyanúgy 5w-30). mi ilyenkor a teendő? bízzak benne, hogy megint elég lesz az 5 liter? amennyiben nem lesz elég rá lehet-e tölteni a meglévő 1 literes x-cleanből? vagy küldessek újat? de már így is eléggé elhúztam az olajcserét...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35478) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Én a fehérvár traveles úton voltam, az is hasonló nagyon, csak mi LA-ből indultunk, és értünk is oda vissza. Legközelebb ezt már külön, autóval akarom, mert úgy még jobban beleolvadhatsz a helyi kultúrába. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35479) Declare válasza aero. (#35473) üzenetére


Declare
őstag

:C

(#35478) Tsebacsi En ilyen befizetett utra nem vagyom, csak a sajat szervezes, utannajaras, önallo progi :K

(#35480) Qru válasza bandus (#35477) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem szabad keverni az eltérő olajokat alapjáraton de ha 5 literhez 2-3 dl másfajtát teszel az még nem olyan nagy gáz.

De nagyobb arányba ne erőltesd, főleg mert két tökmás olajról van szó attól függetlenül, hogy a viszkozitásuk azonos. Az eco-clean egy gyengébb olaj mint az x-clean, szóval én visszaküldeném ha ők szúrták el.
Tudom, hogy macera... :U

#nincsbennetarcsi

(#35481) EQMontoya válasza bandus (#35477) üzenetére


EQMontoya
veterán

Olajat ne keverj. Esélyesen elég lesz az 5 liter.

Same rules apply!

(#35482) bandus válasza Qru (#35480) üzenetére


bandus
veterán

persze, jogos, csak túl akarok már lenni ezen a rohadt olajcserén, mert így is elcsúszott :/

amúgy a webáruházukban nincs is eco-clean olaj, nem értem hogy küldhették ezt :F az mondjuk biztos, hogy ez volt az első és utolsó alkalom, hogy rendeltem tőlük.

várom a visszahívásukat. meglátjuk mennyi idő alatt tudják cserélni, vagy ha nem, akkor hogyan kompenzálják a dolgot. mert nyilván nem veszek eco-cleant x-clean árban. bár máshol megnézve az x-clean az olcsóbb :U

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35483) Qru válasza bandus (#35482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Beragadt készlet talán :F

Milyen kell pontosan? Nekem van maradék kb 0,5 liter 5W30 x-clean Fe

#nincsbennetarcsi

(#35484) bandus válasza Qru (#35483) üzenetére


bandus
veterán

hát, 5w-30 x-clean, csak ennyit látok a webshopban illetve korábban is ezt rendeltem.

köszi amúgy, de azzal sajna nem vagyok beljebb. vagy belemegy az 5l eco-clean és megelégszem ezzel (előző cserénél is csak 5 liter ment bele az 5,3 helyett) a következő 3-4 hónapra, vagy pedig még tolom a cserét amíg ide nem ér 5 liter x-clean.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35485) Tsebacsi válasza Declare (#35479) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én élveztem mindkét alkalommal, mert ha fáradt vagyok, a buszon lehet aludni, olvasni, stb. Viszont tény, hogy sok dolgot nem tudsz megnézni, nem lehet hirtelen lekanyarodni egy faág miatt :P

Viszont az idegenvezető meg egész pofás helyekre is elvisz, ahova én magamtól nem mennék, mert nem ismerem.

Ezért csinálom azt, hogy először szervezettem, azután magánúton kell menni, és ami kimaradt, azt pótolni :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35486) kaszaking válasza bandus (#35482) üzenetére


kaszaking
tag

Ha ők cseszték el, akkor e-mailben fognak küldeni egy postai feladószelvényt amit kinyomtatsz és azzal ingyen feladhatod az olajat nekik ők meg küldik az újat.
Nekem mikor elcseszték a rendelésemet email írása után 1 órán belül már hívtak és küldték a levelet és még aznap feladták a rendes csomagom.

(#35487) bandus válasza kaszaking (#35486) üzenetére


bandus
veterán

igen, itt is ez lenne a helyzet, de hétfő reggel 8-ra vinnem kellene a kocsit a cserére. szerintem leszarom igazából jó lesz bele most ez az olaj is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35488) Declare válasza Tsebacsi (#35485) üzenetére


Declare
őstag

Ketszer ugyan az uncsi :P Ha az idegenvezetö a "pofás" akkor, ok :D egyebkent, ha az ember raszanja az idöt, a neten ki lehet nyomozni mindent nagyjabol :)) Az ilyen szervezett utak elvisznek a leragott csontokhoz, gyorsan, löjön mindenki egy selfiet a grand canyonnal a FB ra...de gyorsan gyorsan, mert meg bele kell ferjen 3 dögunalom kiallitas, ami pont nem erdeklne.... :N

en a szervezd magad, olvadj be, ismerkedj a helyiekkel variaciot partolom, amit irtal is: mustang, napszemüveg es ha erdekel egy faag megallok mellette es betolok egy szendot, mert az esik jol :D

(#35489) Halver válasza bandus (#35477) üzenetére


Halver
csendes tag

" amennyiben nem lesz elég rá lehet-e tölteni a meglévő 1 literes x-cleanből"

No para, rátöltöd és meggyújtod. ;]
Vagy az egy másik topik?!.....

A viccet félretéve: Ha legutóbb is 5 L ment bele, akkor gondolom most is elegendő lesz az 5 L.
Mivel bontatlan a múltkori hatodik 1L-es dobozod, ezek alapján nem kellett utána sem tölteni a belement 5 l-nek.

Az a kérdés, hogy megfelel-e a kocsi és a te igényeidnek a mostani eco-olaj.

(#35490) zoo8800 válasza aero. (#35473) üzenetére


zoo8800
veterán

Zsír. Egy 1000+ képes galériát megoszthatnál velünk, hogy legyen mire csorgatni a nyálunkat :)

Sequoia

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#35491) bandus válasza Halver (#35489) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk el is felejtettem, hogy megnézzem a szabványát. az alapján nem is jó a kocsiba, így megy vissza. remek :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35492) aero. válasza zoo8800 (#35490) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Lesz cikk. 1200~ kép készült, egy átfogó írással készülök, jövőhéten kezdem. :)

Jogos az elírás, kihagytam.

[ Szerkesztve ]

(#35493) Tsebacsi válasza Declare (#35488) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én a nyugati parton nem éreztem annyira rohanást, persze volt 1-2 helyszín, ahol többet időztem volna, de pl. a Grand Canyonnál nem mentünk a kopteres túrára, így a buszból kb. 8an maradtunk, és egy tök jó baráti sétát tudtunk tenni, bő 3 óránk (vagy több) volt, sorbaállni a skywalk-ra, stb. Aki kopterezett, az is kapott élményt bőven, de én ezt jobbnak éreztem. :)

New Yorkban és Bostonban is fél-fél napunk minimum volt, hogy mászkáljunk, szóval kafa volt.

A visszamenés meg olyan, hogy azokat nézem meg, amiket kihagytam a csoportos miújságon, vagy annyira jó volt, hogy újra akarom :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35494) Qru válasza bandus (#35491) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valószínűleg akkor az 5,3 l a száraz töltési mennyiség cserekor meg a rendszerben marad 1-2 dl úgyis a régiből.

Gyanús is volt mert az eco-clean az öreg szívóbenyósokba való olaj.

Ha kell tudok adni kontaktot Motul olajos gyerekhez. Ősszel ezt az árat dobta nekem:

X-clean Fe 5w-30-as:11.200.-/4 literes,13.500.-/5 literes.

aero.: Majd a linket dobd már be ide is pls.

#nincsbennetarcsi

(#35495) szőröscica


szőröscica
addikt

Robertó hogy eltűnt miután kifingott a Lagesz. Vajon harakirit követett el, hogy nem valami "jó" japánt vett inkább?

(#35496) Qru válasza szőröscica (#35495) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Francia dízellel. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#35497) stickermajom válasza Buster17 (#35449) üzenetére


stickermajom
addikt

Kollégának van. Visszasírja az 1,9 TDI-t. :DDD

(#35498) w333 válasza aero. (#35473) üzenetére


w333
félisten

Fúúú bameg ... egy teljesen más világ van ott ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35499) -v-


-v-
addikt

Bekaphatja mindenki, aki volt már nyugati parti túrán :((( :DD

(#35500) Tsebacsi válasza -v- (#35499) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bocs vili, legközelebb viszlek magammal, kicsi vagy, elférsz a kézipoggyászban ;) ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.