Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) McSzaby válasza lenko (#35700) üzenetére


McSzaby
őstag

Ahol érintkezik a nyereggel, ott megpöttyintettem rézpasztával.

(#35702) Mágus2:
Akkor megmondom anyósnak, hogy gyújtsa fel. :DDD

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#35702) Mágus2 válasza McSzaby (#35699) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ferodo. Mindig is sikítani fog, mert túl sok fémet tartalmaz. Olyan, mint a vonat fék. :DDD

(#35703) tomcsi23 válasza Mágus2 (#35702) üzenetére


tomcsi23
veterán

Itt csak akkor "jelez" az ominózus hátsó, ha üzemmeleg, na meg lassan gurulva, ill. kézifékes mozgásnál recseg. Hogyrohadnameg. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#35704) Qru válasza zack (#35647) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Drágul a benzin és máris csökken a huligánsági faktor. Az én átlagom is lement 9,2-ről 8,6-ra (azonos útvonalon járva). :D

#nincsbennetarcsi

(#35705) tboy93 válasza Mágus2 (#35702) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem is sikit :((

(#35706) Mágus2 válasza tomcsi23 (#35703) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Meg fog, hamarabb, minthogy elkopna. ;]

(#35707) Motion_Blur válasza tboy93 (#35705) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Milyen tárcsa/betét?

Nálam nincs ilyen gond de még a gyári tárcsa van (165e km) és szeretném majd lecserélni EBC-re. Betéteket is persze. De sok helyen olvasom hogy nyikorognak, visítanak - márkától függetlenül.

Amúgy nálam is hozzáér a betét a tárcsához - ezt úgy is meg lehet nézni a legegyszerűbben ha emelőn van az autó és picit megtekered a kereket és látod/hallod hogy megfogja a fék a kereket a végén. Nem tudom hogy normális-e amúgy.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35708) lenko válasza Motion_Blur (#35707) üzenetére


lenko
aktív tag

Ate tárcsa Textar betéttel, soha semmilyen körülmények között nem ad ki hangot, bekopás alatt sem.

Az embereknek fáj az igazság!

(#35709) McSzaby válasza Motion_Blur (#35707) üzenetére


McSzaby
őstag

Tényleg szinte bármelyik márka tud sípolni. Nekem Brembo,Textar van, az most épp nálam nem, de hátsóban mondták többet, hogy ne vegyek textart, mert hangja lesz. Ferodo a gyári az enyémhez elvileg, amit ajánlanak, de látod, hogy a nagytudású mesterünk azt se javasolja, ha néma fékeket akarsz. :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#35710) TheProb válasza Skillet (#35692) üzenetére


TheProb
veterán

Én se karbonmintásat akarok, simát (csak azt még nem találtam). Csak arra vagyok kíváncsi. hogy van-e értelme ilyet venni v egy hét után feljön, kifakul, etc.

(#35694) gzbotii: ?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35711) tboy93 válasza Motion_Blur (#35707) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elol gyari, hatul ferodo betet. Miota csereltem a gyarit ferodora visit :(((

(#35712) tomcsi23 válasza Mágus2 (#35706) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ismét ebbe az irányba halad sajnos, a végén tényleg kap egy ebc szettet, aztán kuss lesz. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#35713) tresh válasza tomcsi23 (#35712) üzenetére


tresh
addikt

Nekem nem visít csak rohad a ferodo ::D De már itt van a zimmerman betét hátra hogy ne csak dísz legyen :DDD

(#35714) lenko válasza tresh (#35713) üzenetére


lenko
aktív tag

Öcsémnek a zimmermann sípolt.
Még mindig Ate/Textar. 2. autómon van új garnitura ebben a felállásban. Hibátlan.

Az embereknek fáj az igazság!

(#35715) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Textar nálam is kafa, nincs vele bajom. A tárcsa passz :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35716) gzbotii válasza TheProb (#35710) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem erőteljesen a telepi vagányok jutnak eszembe Fastrával meg BCorsával, erről a fóliáról :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35717) z123456789 válasza Tsebacsi (#35715) üzenetére


z123456789
addikt

Textarom van, sípol. :D

(#35718) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,
Adott egy ezüst Skoda Fabia.
Egyik nap a Tesco parkolóban belémtolattak, a bal első kerékív feletti elem sérült meg eléggé. (A csávó lelépett, semmilyen papírt sem hagyott ott.)
Az elem már menthetetlen volt teljesen, és amúgyis pont rozsdásodott, így rendeltem a Bárditól egy új elemet, ami sajnos fekete.

Kérdésem: Mi lenne a legjobb megoldás? A karosszériás aki kicseréli azt mondta, hogy lefújhatja, de az a festék be fog mattulni, és el fog ütni a gyári fényezéstől. Nyilvánvalóan teljes fényezésre nem akarok költeni, és azt sem szeretném, hogy az elem fekete maradjon.
Fóliázás?
Vagy pedig ha kevertetek színkód alapján festéket, az mennyire ütne el a gyáritól?

Válaszotokat előre is köszönöm... :)

(#35719) z123456789 válasza máyköl (#35718) üzenetére


z123456789
addikt

Általában ezek tényleg elütnek, mivel a korábbi elemeket már érte nap, szél, eső, meg minden. Én is fogok most új elemet fényeztetni a kocsin külön, nem fogom az egész járgányt telibe, csak hogy ne üssön el. Ez ilyen. Gyári színt kikeverik, aztán bízol benne, hogy szép lesz. Én nem fóliáztatnék. Karosszériás fújja le? A fényezés nem külön szakma? Legalább is nekem külön kalapálnak, előkészítenek, és külön ember fújja. :F

(#35720) diablo1984 válasza máyköl (#35718) üzenetére


diablo1984
veterán

(a bardis) új elemeket gyárilag szokták feketére fújni, hogy a rozsda ne egye meg a polcon! az mindenképpen festést igényel, mert a kasztnin a víz is megeszi seperc alatt! kevertetni kell színt hozzá, de egy megfelelő fényezővel kell beszélned, mert olyan nincs, hogy nem lehet valamit jól megcsinálni, max a fényező képességeit múlja felül a dolog! amúgy egy bontott elemmel lehet jobban jártál volna, mert ezek az utángyártott komplett elemek csúnyán el tudnak ütni a gyári élektől, nem mindig méret és alakpontosak.....

(#35721) Qru válasza máyköl (#35718) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Színkód alapján fujasd le. Nem lesz egyező a szín teljesen, ha mázlid van és tökre azt a színt keveri ki mint ami a verdán van akkor is máshogy fog öregedni és ha akkor nem később biztos hogy el fog ütni.

#nincsbennetarcsi

(#35722) MunezXBK válasza z123456789 (#35719) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Általában nem. ;)

(#35723) máyköl válasza diablo1984 (#35720) üzenetére


máyköl
veterán

Néztem nagyon sok bontott elemet, az a szivacs, hogy az összes ugyanott rozsdás. Egy rozsdás elemet pedig nem fogok feltetetni...
A karosszériás nem fényező tudom, csak kicsit látta az arcomon, hogy elriaszt hogy más színű legyen az egyik elem, és felajánlotta, hogy lefújja, csak nem lesz szép, és el is fog ütni a szín...
Köszönöm mindenkinek a választ!
Esetleg valaki tudna ajánlani olyan fényezőt, aki korrekt áron elvállalja úgy, hogy nem az egész autót fújja telibe?

(#35724) diablo1984 válasza máyköl (#35723) üzenetére


diablo1984
veterán

ez a metálezüst vw konszernes szín lenne amúgy?

(#35725) z123456789 válasza MunezXBK (#35722) üzenetére


z123456789
addikt

Mármint melyikre írtad ezt most? :)

(#35726) máyköl válasza diablo1984 (#35724) üzenetére


máyköl
veterán

Igen.
Csak gondolkodom az eladáson pár hónapon belül, azt meg csúnyán nehéz eladni.
50-70k -ért ha lefújja a fényező a kocsi egyik részét, akkor már 100k -ből meg van egy komplett fóliázás, és szép az autó teljesen...
Nem tudom mi lenne a legjobb... :F

(#35727) molnarpeter válasza máyköl (#35726) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A fóliázáshoz számold hozzá, hogy néhány réteg festék fog kelleni az utángyártott lemezre is, és akkor még nyitott ajtónál/motortérben el fog ütni. ;)

(#35728) Skillet


Skillet
addikt

amikor a fiatos a szíve mélyén jdm-es :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#35729) Qru válasza máyköl (#35726) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fényezés, komplett polír és mehet eladásra. Nem kell túltolni.

#nincsbennetarcsi

(#35730) McSzaby válasza máyköl (#35726) üzenetére


McSzaby
őstag

Itt minden a szakemberen múlik. Ha befóliáztatod, szerintem nehezebben lesz eladható. Én pl. nem vennék befóliázott autót. A színt le tudják olvasni a kocsidról és az alapján egy elég jóképű festést lehet csinálni. Olyat, ami sokára fog elütni, vagy nagyon minimálisan. A lényeg, hogy festés után körülötte az elemek, vagy az egész autó legyen felpolírozva egyszer. Nekem így csinálták, a szín nem ütött el. Más kérdés, hogy 1,5 év után megint nekilátott rozsdásodni az elem.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#35731) MunezXBK válasza z123456789 (#35725) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Általában nem üt el a szín, azért van a színkód.

(#35732) máyköl válasza Qru (#35729) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, efelé hajlok én is.
Csak számolgatásképp, ha 1-2 elemet szeretnék lefújatni, azt nagyságrendileg mekkora összegért vállalja egy átlag fényező?

(#35733) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

EBC-t amúgy fekmester.hu-ról rendelitek? Mik a tapasztalatok?
A beígért 2-3 hét alatt itt vannak a cuccok?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35734) Qru válasza máyköl (#35732) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyan 20-25k-s árat fognak mondani a legtöbb helyen (nyilván nem márkaszervizben, ott ettől sokkal többet).

mod:

Nekem is volt parkolási sérülésem, a sárvédőt 16k-ért fújta telibe, a lökös ködöléssel félbefújva 8k volt.
De ezt 2 éve fújta haver, baráti áron.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35735) Declare válasza Qru (#35734) üzenetére


Declare
őstag

20-25k / elemröl tudok en nagysagrendileg :K en is agyalok egyelöre, hogy mit es hogyan csinaltassak meg az opelen....valakinek pont mutatni akartam ezt a rozsdapuklit a küszöbnel hatul, kicsit koszos volt az auto (semmi extra...) es nem talaltam meg :DDD szoval lehet azert az egesz oldalat nem fujatom ujra, elsönek valami helyi kisebb javitassal kellene probalkozni

(#35736) #94529552 válasza máyköl (#35732) üzenetére


#94529552
törölt tag

Árajánlatot kell kérni, akár több helyről is előtte, mert nincs szabott ár. A gyári színkód alapján fogják a színt kikeverni, viszonyt a jelenlegi állapot szerint igazítanak az árnyalaton, és valószínű, hogy még színátmenetet is fújnak, hogy ne üssön el az új elem. Meg a polírozás is benne lehet a pakliban.

(#35737) z123456789 válasza MunezXBK (#35731) üzenetére


z123456789
addikt

Ne már! Akkor miért mondja más is? Vagy akkor ez csak városi legenda? Vagy anyagtól is függ?

(#35738) rbalint88 válasza z123456789 (#35737) üzenetére


rbalint88
addikt

leginkább a fényezőtől függ :)

(#35739) máyköl


máyköl
veterán

Gondolom érdemes a lakatosnak a fényezőjéhez vinni, nem teljesen máshoz, mert ők kontaktba vannak, és együtt gyorsabban megcsinálják, nem kell újra szétszedni...
Vagy rosszul gondolom?

(#35740) Skillet válasza Motion_Blur (#35733) üzenetére


Skillet
addikt

KATT
Én anno innen rendeltem. Ők a hivatalos magyarországi képviselet.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#35741) Motion_Blur válasza Skillet (#35740) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi!

Ezt nézem én is elsőre, picit azért drágábbak (10%-al) de lehet gyorsabbak.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35742) #94529552 válasza máyköl (#35739) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akár, de lehet, hogy a fényező is megoldja az egész folyamatot, és nem kell szaladgálni.

(#35743) z123456789 válasza rbalint88 (#35738) üzenetére


z123456789
addikt

Mondjuk amit eddig nekem fényezett a srác, azon sem vettem észre a különbséget. :S Aztán lehet hogy azért mert én botszemű vagyok. :D

(#35744) #94529552 válasza z123456789 (#35743) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem azért, hanem mert szakszerűen csinálta, csak nem szokás minden folyamatot elmesélni.

(#35745) Skillet válasza Motion_Blur (#35741) üzenetére


Skillet
addikt

Azt sajna nem tudom. :N

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#35746) máyköl válasza #94529552 (#35742) üzenetére


máyköl
veterán

Mindenképp kell a lakatos, mert egy sárvédő ívet is feltesz, amit vágni + hegeszteni kell.

szerk: Mindenki mást mond. :DDD
Valaki szerint a fényezőnek le kell vennie az elemet, valaki szerint ez hülyeség...

[ Szerkesztve ]

(#35747) Qru válasza máyköl (#35739) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdemes oda vinni persze de előbb úgyis lefújják az elemet és csak aztán teszik fel.

Sok függ attól is milyen festékkel fújnak (sajnos a vízbázisúakkal tilos már mert súlyosan környezetszennyező de azok az igazán tartós cuccok, urban legend szinten hallani még 1-2 műhelyt ahol stikában még olyannal dolgoznak) meg milyen a techológiai felkészültsége (szórópisztoly ebay-es vagy vmi rednes cucc, hátul a sufniban fújja le vagy egy rendes pormentes fényezőkamrában, az udvaron szárad vagy a pormentes kamrában stb).

#nincsbennetarcsi

(#35748) rbalint88 válasza máyköl (#35746) üzenetére


rbalint88
addikt

jahogy javítóívet vettél, az más. lehet olcsóbb lett volna egy komplett sárvédőt venni, ami csak csavarozós (és amúgy is a gyárinak az alja is elkezd rohadni, mert oda kapja a vizet). fényező letüsszenti és általában fel is tudja rakni.

(#35749) #94529552 válasza máyköl (#35746) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az nem baj hogy mindenki mást mond, mert másak a helyi tapasztalatai. Egyik fényező lehet csak fényezést vállal, míg van olyan is, aki lakatosmunkákat és akár biztosítós kárügyintézést is vállal komplett javítással. De manapság már nem valószínű, hogy egy-két elem leszerelését(lökhárító, motorháztető, lámpák, stb.) ne oldanák meg a piktorok helyben. Ezért fontos a helyi lakatos és/vagy fényező felkeresése. Új sárvédőt majd korrózióvédelemmel sem árt ellátni. A márkaszervizeknek is komplett szolgáltatást kell nyújtaniuk, szabott árakon.

(#35750) 8th


8th
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.