Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) strike-force


strike-force
őstag

ezekután ha mutatsz nekem egy 3ik féle skyline-t (mostanit, japánt, nem amcsit), akkor magamhoznyúlok.... :DD

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#752) Integra válasza strike-force (#750) üzenetére


Integra
titán

hehe:9
a fairlady z, egy nagyon régi nissan név, csak újra elővették.
anno volt nissan 300z fairlady, és amikor a 300zx volt, akkor is használták asszem a fairlady szót. de ez egyértelműen a 350z, lehet hogy japánoknál a fairlady-t is hozzábökik, franc se tudja már:)
a másik a 4 ajtós meg az infiniti g35!
rosszul mondtam előbb a nissan z amcsiban nem g35 hanem g coupe! a g35, ez a 4 ajtós gép.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#753) a_tesz


a_tesz
Korrektor

na akkor mégsem kell szomorkodnom :DD
de akkor magyarul nincs olyan igazi skyline jelenleg?ez öreg hiba.mondjuk az igaz hogy a híres elődöt nehéz lesz felülmúlni mind formában mind tudásban...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#754) pweisz válasza Integra (#752) üzenetére


pweisz
senior tag

Ezek a japánok eléggé tudnak keverni. A nissanak van valami márkája amerikában ami direkt fiataloknakszól, nem jut eszembe a neve, a quebe-ot forgalmazák, meg még valami autót. Nagyon zsönglörködnek:)

(#755) strike-force válasza pweisz (#754) üzenetére


strike-force
őstag

toyotának is van, de nagyon ratyi koccsékat csinálnak, a neve Scion

Bővebben: link

talán mág a tC néz ki a legjobban




a másik 2 tök kocka.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#756) pweisz válasza strike-force (#755) üzenetére


pweisz
senior tag

Ja asszem akkor elcsesztem, mert mintha ezt néztem volna. Ez akkor a Toyota márkája?

(#757) strike-force válasza pweisz (#756) üzenetére


strike-force
őstag

jajajaja :D
(szerztem egy csomó amcsi FHM-et, abba 2oldalas hirdetésen reklámozzák a tC-t)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#758) Integra válasza pweisz (#756) üzenetére


Integra
titán

haliho:)
igen, a Scion a toyota új márkája a fiatal, dinamikus sportos blablabla vásárórétegnek etcetcetc.... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#759) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Megvan a másik szerelmem! :)

Megvan a cél, hogy mire kezdek el gyűjteni (hosszútávon gondolkodok gyűjtés alatt :) ). És ez nem más, mint egy Bővebben: link

Igen, egy Mazda 6, méghozzá a kombi változat. Eszméletlenülnagyontutiulbejön a formája, és hogy kombi, az főleg tettsazik. Kicsit sok az már, hogy mindenki veszi a lépcsőshátút, és tuningolja ezerrel, meg akkora hátsóspoilert tesznek rá, hogy leszakad a háttulja. Ez így, ahogy most van (alufelnivel, sötétített ablakokkal) BŐVEN elég lenne, nem kellene nekem több csicsa rá.

Bővebben: link Van azért csomagtere is rendesen.

Most akarom majd megkeresni, hogy milyen para-méterekkel rendelkezik ez a kis járgány.

Üdv: balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#760) #16741888 válasza Bazsesz (#759) üzenetére


#16741888
törölt tag

Hát, ha Kombi akkor AUDI RS2. Látatlanba azt mondom hogy jobbak a paraméterei.:C:D
Igaz, 9-10évesen is annyi mint egy MAZDA6.:U

(#761) mityku válasza Bazsesz (#759) üzenetére


mityku
aktív tag

Hali!!

Nem rossz, de remélem a Ladát megtartod???
Mert azzal lehet csapatni királyul!!! :DDD

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#762) Bazsesz válasza #16741888 (#760) üzenetére


Bazsesz
őstag

Bővebben: link

Ha erre gondolsz, akkor ez nálam nem játszik. Bűnronda, főleg a háttulja. Meg úgy egyáltalán az audi se. NAGYON esetleg még egy Opel Astra Caravan fekete színben az, ami tettszik.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#763) #16741888 válasza Bazsesz (#762) üzenetére


#16741888
törölt tag

Nem is a külseje miatt szeretjük:)(dehogynem) Hanem sokkal inkább a 380paci miatt, meg quattro hajtás meg Porsche fékek meg karosszéria elemek. nyámiii:DDD

(#764) Bazsesz válasza mityku (#761) üzenetére


Bazsesz
őstag

LADA megmarad, mivel hivatalosan nem az enyém, bár ''akkor használod, amikor akarod engedély nélkül'' címszó alatt van. Ez egy ''6-7 év múlva kéne venni egy saját autót'' terv, mert hiába megengedett, nem nagyon akarom anyámék autóját nyúzni.

Csapatásról annyit, hogy nemsokára ki lesz próbálva, hogy kettesbe mennyit bír. Már 4000-res fordulaton is bivaly hangja van a motornak, kíváncsi leszek, hogy milyen lesz még :D

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#765) Bazsesz válasza #16741888 (#763) üzenetére


Bazsesz
őstag

Hát lehet akármilyen quattro, meg tárcsafék, akkor is nagyon rondának találom (ettől még másnak lehet, hogy királyul néz ki - ízlések és pofonok). Ez meg olyan szép. Az a sportos pilácsbúra, az a forma... magával ragadott :D

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#766) #16741888 válasza Bazsesz (#765) üzenetére


#16741888
törölt tag

Nem tom nekem jobban teccik az Audi:B
Mondjuk lehet hogy azért mert én a LE ből indulok ki.:)

(#767) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Az Audi a nyers erő,a Mazda a könnyed elegancia megtestesítője.
Épp ezért mindkettőből veszek egy-egy példányt.:D

(#768) #16741888 válasza _Volkovy_ (#767) üzenetére


#16741888
törölt tag

Nekem nem akarsz egyet venni?:U
Nekem alég az AUdi:)

(#769) #16741888 válasza _Volkovy_ (#767) üzenetére


#16741888
törölt tag

Nem akarok példákat adni de ha már ott vagy ezt nem akrod megvenni nekem?:U:)
Bővebben: link

(#770) Bazsesz válasza _Volkovy_ (#767) üzenetére


Bazsesz
őstag

Egészségedre :D

Tényleg, amúgy a Clio hanyas nektek? 1,4 vagy 1,6? Vagy egyéb? Nem akarsz a belsejéről fényképeket csinálni? mert kívülről már láttam rengetegszer, meg álmomból ha felkeltenek is le tudnám rajzolni, de a belsejéig soha nem jutottam el.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#771) GyNo


GyNo
csendes tag


Lada VFTS foreve!!!!!

...

(#772) B.Kox válasza #16741888 (#769) üzenetére


B.Kox
tag

Uhh..nagyon szép ráadásul huzott turbóval... Nem is sok érte a 16K.:DDD

OFF

Nah milyen volt az 1. napod az oskolában?

ON

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#773) B.Kox válasza GyNo (#771) üzenetére


B.Kox
tag

2107 rulz!!! :DDD

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#774) pweisz válasza _Volkovy_ (#767) üzenetére


pweisz
senior tag

Nekem egy 2.3-as turbós mazda elég lenne erőben :)

(#775) pweisz válasza GyNo (#771) üzenetére


pweisz
senior tag

Egy eredetire kiváncsi lennék, de azt nemhiszem hogy lehet valahol találni.

(#776) pweisz válasza B.Kox (#773) üzenetére


pweisz
senior tag

Jó is az, ha csak egy ilyen gépem lenne már akkor is boldog ember lenék, persze nem egy 10 éves agyon hajszoltra gondolok, valami kicsit ujabb, mondjuk az 1.7-es Niva motoros bár az exporta nem került.

(#777) B.Kox válasza pweisz (#775) üzenetére


B.Kox
tag

De lehet magyar rallybajnokságban rengeteg megy belöle. Kb 1,5 millába kerül egy.

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#778) pweisz válasza B.Kox (#777) üzenetére


pweisz
senior tag

Az nem az, nevükben VFTS -esek de semmi közük az eredeti gyártohoz.

(#779) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Hmm, most lesem csak, hogy a Mazda RX8-ban Wankel-motor van? Most olvastam csak, hogy egy két''tartályos'', 6xx ccm-es változat van benne, és nincsenek hengerfejek, és mittoménmik. Azé azé ez nemsemmi :D

Onnan kezdett el bennem elindulni a gyanú, hogy lesz Forma Woman, ami Nők által vezetett RX8-akról fog szólni, és ott írták, hogy Wankel.

Üdv: balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#780) _Volkovy_ válasza #16741888 (#769) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nem,mert ez az enyém lesz.:D

(#781) _Volkovy_ válasza Bazsesz (#770) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

1.6 ;]
Nem nem akarok képeket csinálni a belsejéről,hanem nem tudok.Nincs digis gépem-a telómhoz meg nincs infraportom.:D

(#782) Bazsesz válasza _Volkovy_ (#781) üzenetére


Bazsesz
őstag

1,6???

Nanenmá!!! Annak 5000-nél van a vége? Megy az feljebb is :DCsak lehet, hogy el van lustulva :D Segíts egy kicsit rajta :D

És nincs valamelyik ismerősödnek infraportja? :D Hogy miért kellenek a képek, azt nem mondom el, mert úgyse hinnéd el :D

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#783) _Volkovy_ válasza Bazsesz (#782) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Demá.

5000-nél nincs vége,7000-nél van vége,de sztem annyinál szétbaszódik az egész :D

Mondjuk városban mindenhol el lehet vele menni kettesben,elég ez.LTK fel kell tenni 3-ba..:D

Nem nagyon van infraport a környéken.Amúgy ha elmondod minek kell,lehet h mégis találok infrát..:D

(#784) Gismo válasza Bazsesz (#782) üzenetére


Gismo
addikt

Gondolom azért kellenek a képek, mert a belső alapján döntesz, h melyik autó teccik s melyik nem!
Én az alapján döntök, mert ugye azt látom többet!

(#785) Bazsesz válasza _Volkovy_ (#783) üzenetére


Bazsesz
őstag

Legiszonyatos Lada-fanná avatásom előtt vérbeli Clio rajongó voltam. Megfogott a hátsó dudora :D De mindig csak kívülről jutottam el magához az akkori ''isten autóhoz''. Most már változott a helyzet, vérbeli Lada-fan lettem, de azért a clio belseje még mindig érdekel egy kicsit :)

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#786) pweisz válasza Bazsesz (#779) üzenetére


pweisz
senior tag

Pedig az a leghiresebb wankel motoros autó. Bár ott a lada, de azt nem tudják annyian, meg volt asszem az nsu-nak is wankelje, meg a trabiban is majdnem lett.

(#787) Bazsesz válasza pweisz (#786) üzenetére


Bazsesz
őstag

Hát most csak nézek mint boci a tv-ben. Nem i tudtam, hogy a Mazda ilyeneket alkalmaz. Akkor lehet, hogy most ezért vaokgy a mazdával megkavarodva :D

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#788) pweisz válasza Bazsesz (#787) üzenetére


pweisz
senior tag

Csak az Rx-8 -asban meg elődeiben van ilyen, de egyébbként ha jól tudom exportra szerelik valami 1.8-as otto motorral is, de akkor pont a varázsát veszik el. Más autóiban nem alkalmaza a Mazda.

(#789) _Volkovy_ válasza Bazsesz (#787) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az RX8 nem véletlen megy ilyen jól..
Wankel az isten is valahol..

(#790) _Volkovy_ válasza Bazsesz (#785) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nekem pont a hátulja nem tetszik.
Ja meg a színe,feketében isten lenne.Kis fóliázás hátra,króm kipufogóvég,máris harapósabb lenne.
De így is tud meglepetéseket okozni pirosnál,tegnap délután úgy vágtam be egy Calibra elé a pirosnál,hogy csak lesett.:D
Pedig az ültetve volt,stb..Lehet hogy aludt :D

(#791) Integra válasza _Volkovy_ (#789) üzenetére


Integra
titán

hogyan is megy az olyan hú de jól?
nem akarok kötekedni, egy nagyon érdekes és pofás jelenség a motorja, de ebben a kategóriában kb minden elveri.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#792) Bazsesz válasza _Volkovy_ (#789) üzenetére


Bazsesz
őstag

Bővebben: link

most kaptam dentől a linket :)

AMúgy két kamrás RENESIS Wankel van benne, 1308ccm (2×654), ami 192/231 LE. Azért az nemsemmi :DA VAZ200S meg 1,5-ös, 93.5LE-s. De egy 1,3-as motort sztem turbófeltöltővel se lenne ellenfele LE-ben ezzel a RENESIS motorral szembe. Azért valamit jól kitaláltak ezek :D

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#793) _Volkovy_ válasza Integra (#791) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Akkor ne is tedd.;)

(#794) Integra válasza _Volkovy_ (#793) üzenetére


Integra
titán

parancs százados úr!:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#795) _Volkovy_ válasza Bazsesz (#792) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ekkora lökettérfogattal ennyi lóerőt miből húzol még ki?
Esetleg a nitrós motorokból:D

(#796) _Volkovy_ válasza Integra (#794) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Azé'

(#797) rATdrAgOn válasza pweisz (#786) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hmmm... 60-70-es evekben szinte minden autogyar kiserletezett a Wankel motorral. :DDD
Pl. a kedvenc autogyaram is. :)
Kar, hogy nem vittek tovabb. :O

Itt az info rola:
Bővebben: link

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#798) strike-force


strike-force
őstag

hmmmmmmm. wankel.
anno tc-n olvastam, hogy a 3literes benyamotorok kategóriájában valami díjat nyert (3000ccm-nek felelne meg), elpáholta BMW 3000esét is.
192/231 lóerő. tényleg meggyőző.
szép is meg jó is, de!
arról senki nem mesél, hogy ezt a motort pörgetni kell, hogy leadja a teljesítményt, 6000 körül adja le a nyomatékot(210Nm), 9000nél pedig a teljesítményt (230LE), namost ezzel együttjár a qrva magas fogyasztás is. erről viszont nem szól senki. városban 13-15-18 liter autópályán 9-10 liter. Ez azért kicsit sok.
bár erről nincs pontos információn, de asszem az olajat is mintha jobban enné a motorja, mint a hagyományos hengers társai.
Nem aszondom, hogy szar a RX-8, csak ezt általában elfelejtik megemlíteni.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#799) Integra válasza _Volkovy_ (#795) üzenetére


Integra
titán

hááááát
ha csak ezt vesszük célnak akkor a legjobb motor.
ha már hozzáadjuk a gázreakciót, az élénkséget és a spontanitást már igencsak másképpen fest a dolog:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#800) _Volkovy_ válasza strike-force (#798) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Naná hogy pörgetni kell,minden motort pörgetni kell ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.