Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Integra válasza Type-R (#1350) üzenetére


Integra
titán

jaja, azok is fasza ''hájtek'' motorok voltak:))
franciákhoz képest biztosan:D
amúgy nem mernék megesküdni, de lehet hogy ez volt a 3as alap 1.6osa is..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1352) Type-R válasza a_tesz (#1349) üzenetére


Type-R
őstag

A ''chris bácsit'' már nem tervez bömöst, kinevezték a BMW konszern legfelsőbb dizájnerének, ő csak felügyel ezentúl, szerencsére. A 7-es felfrissitett változata meg állitólag nyáron jön, új motorokkal.

(#1353) Type-R válasza Integra (#1351) üzenetére


Type-R
őstag

A blokk nem új, azt irták a cikkben is, igy elképzelhető.

(#1354) a_tesz válasza Type-R (#1352) üzenetére


a_tesz
Korrektor

jó ezt a frissítetet 2 éve ígérik és azóta is utcán van...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1355) ALI_G


ALI_G
veterán

nekem van egy seat toledo, 1.6-os, 8 szelepes, kicsit több mint 1 tonna (nem tom pontosan), semmi tunning, 7 éves, és 100-ra 10-11mp alatt gyorsul (nem mértem stopperrel), gyári adat szerint, meg vagy 12-13 kellene lenni. 2-esben már 100-on van :)
tom hogy ez nem csúcs járgány, ez egy családi autó, de akkor is, király, vagy nem???

(#1356) Integra válasza ALI_G (#1355) üzenetére


Integra
titán

az a 8 szelepes nyomatékosabb mint a mostani 16v motorjaik, nyugodtabban lehet vele autózni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1357) Integra válasza a_tesz (#1354) üzenetére


Integra
titán

ja, ezt megtudom erősíteni:)
a srác 760i gépe ugyanolyan ronda mint a legelső ami legurult a szalagról:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1358) a_tesz válasza Integra (#1356) üzenetére


a_tesz
Korrektor

az már biztos. mostani 1.6os vw motoron majd elsírtam magam, pedig 1000es suzuki után elvileg megváltás kéne legyen :) helyette visszaülni a suziba volt a megváltás.
ALI_G: ez az ezres suzuki is 2. fokozatban 95-nél szabályoz.. más kérdés, hogy 17mp papíron a 0-100... :DD

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1359) Integra


Integra
titán

hehe, ez is enyhe kurvulás, nem is akármilyen:))
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1360) rATdrAgOn válasza Integra (#1351) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag


B+ mi bajod neked a francia motorokkal?!
Mennyit vezettel te ugy egyaltalan japan rizsraketan kivul mast? Mondjuk ugy huzamosan mondjuk legalabb 1-2 honapig - azon kivul nem mast?!
Mire fel ez a sznob lenezes b+?!
A japan az auto es utana nincs mas?!
Hat b+, ha mar itt tartunk akkor a japan is egy fos, mert nem boldogul az orosz tundraval!
Azert ennyire nem kene fanatikusnak lenni, foleg ugy hogy te ''csak vezetsz''. Nem tudom mennyire vagy tisztaban a mogottes muszaki dolgokkal, de eddig hozzaszolasaid alapjan kb. semennyire. Neked az szamit, hogy tankolj bele, nyomd a gazt azt menjen... hogy mennyire tartos az nem szamit.
A f*szom teli van mar ezzel a francia/olasz/akarmi lenezessel, a japan is ugyanugy be tud fosni, a nemet is ugyanugy be tud fosni ha nem figyelnek ra. Ugyanigy az atkozott fos szar szemet francia sem szarik be, az olasz meg plane nem, ha figyelnek ra. Maskeppen kell rajuk figyelni es mast igenyelnek, de ez van el KELL fogadni. A leszolast, lesajnalast meg hanyagoljuk ha lehet.
OBJEKTIV ERVEKET MONDJAL MAR MIERT FOS A FRANCIA ES AZ OLASZ!!!! A LOERON,FILINGEN KIVUL MIERT JOBB A JAPAN ES A NEMET!!!! Amit itt eloadsz az szimpla fanatizmus es elvakultsag. Szanalmas.
Szerintem. ;]
Megaoff: csereltel te mar uberisten hondan vezermuszijat? Sajat magad? Nem? Akkor meg mirol beszelsz? Beteg az egesz vas, beteg - nem veletlenul kell szakszervizbe hordani... fos szar francian megcsinalom ket ora alatt, hulye japannal meg elszoptam egy napot - nem mai vasrol van szo, ~20 eves civic volt, megcsinaltam, de tobbet nem vallalom - brrrrrrrrr... remalom.



[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#1361) Roadkill válasza rATdrAgOn (#1360) üzenetére


Roadkill
csendes tag

''A leszolast, lesajnalast meg hanyagoljuk ha lehet.
OBJEKTIV ERVEKET MONDJAL MAR MIERT FOS A FRANCIA ES AZ OLASZ!!!!''
Mert te milyen objektív érvet tudsz? A személyes vélemény neméppen az...
Ha elfogadod objektívnek: tizenéves autók árai, vesd össze: suzuki swift, bmw E30,E32, de akár még E28 kontra alfa 33, fiat regata, citroen bx.
Talán nem véletlen....
Honda szíját nem ismerem, de sokan barkácsolják otthon....
Amúgymeg nemtom mi olyan könnyű neked citro vezérszíjcserén. Bx szíjfeszítőjénél nagyobb szopás szerintem a világon nincs. Az, hogy te esetleg rutinból, nem először csinálod, és ezért könnyű, már mástéma. Szóval 1-1.

Az autó nem eszköz, hanem cél...

(#1362) etilin válasza rATdrAgOn (#1360) üzenetére


etilin
aktív tag

Ha könnyen szerelhető autót akarsz akkor vegyél Uaz-t.
Talán nem mindegy hogy a legmegbízhatóbb ött márka japán és az általad említett márkák ezeken a statisztikákon a kutya segge alatt vannak.

Hat b+, ha mar itt tartunk akkor a japan is egy fos, mert nem boldogul az orosz tundraval!
Ellenpélda Toyota landcruiser inkább az Orosz barbársággal nem boldogul.
Nézz meg egy Japán mérnököt és nézz meg egy olasz mérnököt (én már láttam mindkettöből) általánosságban az olasz nemzet nem a precizitásáról lett hires .

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1363) pweisz válasza etilin (#1362) üzenetére


pweisz
senior tag

UAZ rula!:)
Azért az UAZ -t ne huzd le egy Toyota szintjére, Toyota egy nagyon strapabíró gép, pl szerintem Nyugati éghajlatra egy Toyota Disel motoros UAZ a legjobb vállasztás. De azért azt kétlem hogy a Tundrába -40-50foknál könnyen beíndítanál egy Disel Toyotát, vagy akár egy benzinest, míg azért egy benzines UAZ beröfenn(ha egy kicsit megmelegíttik lángal az alját:) a Toyota nem tudom hogy türné:) )
NA jó mondjuk más célokra készül a két autó, meg más emberek is veszik, ugyhogy az összehasonlítás nem állja igazán a helyét.
Ja franciák, nem olyan rosszak azok az autók,tartóságban sem(bár vannak széria konstrukciós hibák, de az más autoknál is van), megbízhatóságban meghát van mit javítani, de szerintem azért az se olyan vészes.

[Szerkesztve]

(#1364) pweisz válasza pweisz (#1363) üzenetére


pweisz
senior tag

Na közben kijavítom magam egy kicsit, szóval nem aztmondom hogy a Toyota rosszabb autó mint az UAZ, szerintem terepen rosszabb mint az UAZ, persze technikailag fejlettebb és kényelmesebb is, és kb olyan strapapíró is mint az UAZ, csak szerintem az UAZ jobb terepjáró.

(#1365) #25954560 válasza rATdrAgOn (#1360) üzenetére


#25954560
törölt tag

toyota starlet-en nem egesz napos melo a vezermuszij-csere. egyebkent, ha olvasnad Integra mas hozzaszolasait is, akkor tudnad, hogy ugyanazt irja a hondakrol, mint amit te nem latsz: kell torodes nekik, pl gyakori olajcsere nagyon jo minosegu olajokbol, stb. o a japan tragacsokat szereti, te meg masokat. tokeletes auto nincs, csak valakinek a megbizhatosag a fontos, valakinek a szerviz-igenytelenseg, valakinek a kullem, vezethetoseg, vezetesi elmeny, szepseg, hang, belso ter, gazdasagossag es meg sorolhatnam.
a csalad 8 even keresztul hajtotta a starlet-unket. most vettem nekik egy corsa-t es teljesen mas felfogasu auto. sokkal jobb allapotban van, sokkal kevesebb kilometer van benne, jobb a fenyszoroja, kevesebbet fogyaszt es uj hatasu az egesz. es en megis szivesebben gurulok a starlet-tel, mert azt szeretem. sot, vilag legnagyobb hulyesegekent kitalaltam, hogy felujitom: karosszeria kijavit, telifeny, alukerek. es boldog leszek vele (ha igaz :D)
sztem folosleges magad felhuzni az o vilagnezeten, mert ha pl te azt mondod neki, hogy a megultetett civic coupe neked nem jon be, mert kirazza a lelked es helyette citroen xm-re vagysz, akkor megerti. vagy ha aszondod h te a vw polo ala siman beteszel egy 17es kereket, mig neki azert a civic-nel mar okoskodni kell, azt is el fogja fogadni. vagy ha irsz nehany gyari alkatresz-arat :)

riszpekt,
&rew

(#1366) Integra válasza rATdrAgOn (#1360) üzenetére


Integra
titán

eleget ahhoz, hogy soha ne vegyek francia vasat és mindenkit lebeszéljek róla...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1367) Integra válasza rATdrAgOn (#1360) üzenetére


Integra
titán

a hondán kb egy-másfél óra vagy kevsebb lecserélni a vezérmúszíjat a márkaszakszervízben, csak a megfelelő szerszám kell hozzá, amit viszont nem adnak ki maszek szervízeknek (valahol érthető), ezért kell maszeknál több ember hozzá és a motort leakasztani...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1368) #16741888


#16741888
törölt tag

jaj de buliiii!:DD
Ha két ilyen fanatikus összekerül.:DD Tudjátok mit, én pedig mindkettőtöket unom, AUDI&VW az ÜBER a többi meg le van sajnálva.:C:DDD

(#1369) Integra válasza #16741888 (#1368) üzenetére


Integra
titán

audit azt szeretem, bár a hozzá tartozó über alles mentalitást már kevésbé.
de hát ez a germánok sajátja
meg egyik másik reklámjuk eszméletlenül elvan találva:)
ahogy a franciáknál is egyik másik

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1370) Type-R


Type-R
őstag

Új Volkswagen Passat: az első hivatalos képek és információk : Bővebben: link
Nekem jobban tetszik mint a jelenlegi. :)

(#1371) Integra válasza Type-R (#1370) üzenetére


Integra
titán

szerintem is egész pofás lett.
csak az audi jelvényt kéne átrakni és már kész is az audi:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1372) #16741888 válasza Type-R (#1370) üzenetére


#16741888
törölt tag

Hát a mostaninál csak szebb lehet, nekem a mostaninál még a mi 22évesünk is jobban tetszik. Sőtt merem állítani a motorja még jobb is. Mindenesetre az biztos hogy kevesebb olajat eszik meg mint az új VW motorok. a jó kis 5hengers 2ezres.:C

(#1373) Notes


Notes
senior tag

VW konszern kicsit márkazavarban van. Azzal, hogy a vw-t bepozícionálták presztizskategóriába házon belüli konkurenciát csináltak az Audinak, alulról meg a Skoda nyomja őket. Ráadásul az új Octavi már túl jó lett, gyakorlatilag egy Golf, normális méretű csomagtartóval.

Egyébként franciák is tudnak. Fateroméknak van 2001-es 16 szelepes Megane-juk. 1.6 110LE, rövidre áttételezett váltó. Húz mint állat (gyári adat asszem 9.7mp/100km/h). És hihetetlenül kultúrált a járása.

Romanes eunt domus!

(#1374) Type-R válasza Integra (#1371) üzenetére


Type-R
őstag

Mostanság több márka is szeretné használni ezt a mélyre húzótt hűtőmaszkot. Nem csak az Audi, hanem még megtalálható ez a motivum a Toyota Corollán is.

(#1375) Type-R válasza Notes (#1373) üzenetére


Type-R
őstag

Amikor anno a VW konszern azt mondata, hogy az Audi a BMW-nek csinál konkurenciát, a VW meg a Mercinek, akkor mindenki röhögott, hogy az Audi még szembeszálhat a BMW-vel, de VW semmiképpen a Mercivel, és igazuk is lett, a Phaton nyagy bukta lett. Egyszerüen nem kell senkinek egy ilyen nagy VW-gen, aminek az árából már lehet kapni, 7-es BMW-t, vagy S osztályos Mercedest. Most meg ott áll a Phaton gyár, kihasználatlanul. Vannak olyan Pletykák miszerint a következő generációs Phatont már közösen a Porscheval fejlesztik ki.

(#1376) #16741888 válasza Type-R (#1375) üzenetére


#16741888
törölt tag

Azért ha nyertem volna a LOtton mondjuk 2milliárdot akkot biztos vettem volna egy Phetont, már csak a 6liter meg a 12henger miatt is, és elmondhattam volna hogy van egy 6literes autóm és nem Merci.:D Asszem tavasszal bejártam volna Európát vele, aztán meg ment volna a levesbe.:DD

Egy Stilot hasnoló megfontolásból vennék, ha kuva sok pénzem lenne megvenném a legerősebb Stilot ami létezik párszor rallyznék vele a városba szanaszéjjel hajtanám, az tutti hogy csapágyas lenne, utána meg menne a kukába vagy a dunába.:DD

(#1377) Notes


Notes
senior tag

A Fiat ( szomszédom szerint fájet... :D ) feléleszti a Croma-t. Ez nem lenne baj, de az első fotók alapján... hát, hányinger-díj tuti nyertese. :(((

Romanes eunt domus!

(#1378) czollnerg


czollnerg
aktív tag

péteken mit láttam?! Haverom szomszédjának 2004es Impreza WRX STi-je van. 2.5-ös 300lovas. (semmi tuning, csak két rohadt nagy hangfal a kalaptartóban) Egyszercsak padlóval megküldte, utána a saroknál elcsavarta a kormányt, füstölt egyet a gumi, aztán a 4 kerék visszavágta egyenesbe, aztán ugyan úgy padlóval tovább. Nagyon durva volt, ilyet élőbe még nem is láttam.:Y Nekem nem tetszik az Impreza, inkább EVO8, de ezek után egész megtetszett.....

(#1379) czollnerg


czollnerg
aktív tag

pénteken mit láttam?! Haverom szomszédjának 2004es Impreza WRX STi-je van. 2.5-ös 300lovas. (semmi tuning, csak két rohadt nagy hangfal a kalaptartóban) Egyszercsak padlóval megküldte, utána a saroknál elcsavarta a kormányt, füstölt egyet a gumi, aztán a 4 kerék visszavágta egyenesbe, aztán ugyan úgy padlóval tovább. Nagyon durva volt, ilyet élőbe még nem is láttam.:Y Nekem nem tetszik az Impreza, inkább EVO8, de ezek után egész megtetszett.....

(#1380) czollnerg


czollnerg
aktív tag

bocsi, 2X ment....

(#1381) neduddki válasza Type-R (#1353) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat ja a 1596 a 1796 a 1990/1991 /mikor mennyinek agyak meg / a 2494 azok ugy e anagy kalsszikus terfogatok a bomos-nel:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1382) #16741888 válasza czollnerg (#1378) üzenetére


#16741888
törölt tag

Tetszik nekem is az Impreza csak annyi pénzért inkább RS4Audit vennék, több paci, szvsz(!) szebb, 4WD, minden, és a világ legszebb autója. Csak az a baj hogy újjonan nem lehet kapni, de nem baj jó lesz nekem a fél éves is.:DD

(#1383) B3ny00


B3ny00
aktív tag

hello

hát igen a jó kis jenki verdák azok az igaziak nekem a kedvencem a Dodge Viper
nyers erö az egész autó :D , amugy nekünk is van egy amcsi gépünk cask most felújítás alatt van , egy 1947-es Chevrolet Fleetmaster szép kis darab :DD aki eddig látta mindenki cask ennyit tudott mondani jézusom ez mekkora :DDD

Xbox One GamerTag : Gyurisub | Subaru Impreza Gc8 | Htc One | Htc One X+

(#1384) #16741888 válasza B3ny00 (#1383) üzenetére


#16741888
törölt tag

Tudod mi a dolgod!!

(#1385) Type-R válasza neduddki (#1381) üzenetére


Type-R
őstag

Én úgy tudom, hogy mindig felfelé kerekitenek, pl egy 1905 cm3 -re már 2000-est mondanak, a klasszikusokat nem tudom, de biztos hogy soros 6 hengeresek!

(#1386) Integra válasza Notes (#1377) üzenetére


Integra
titán

köszi hogy beírtad, gyáva voltam, nem mertem beírni a véleményem róla:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1387) Integra válasza Type-R (#1374) üzenetére


Integra
titán

toyota olyan szintű izlésficamban szenved design téren, hogy már tényleg sajnálom őket...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1388) Integra válasza #16741888 (#1376) üzenetére


Integra
titán

jó te kis vw maniac:))
te vettél volna egyet, V10 superdizelt, de ettől még totális csőd az egész a vw-nek:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1389) #16741888 válasza Integra (#1387) üzenetére


#16741888
törölt tag

A Toyota terém messzemenően eggyetértek. A Fiattal viszont már kevésbé, mert szerintem a Stilo igenis pofás, a többi csúnyácska de mindegy.:D Nekem a Stilo akkor is tetszik, igaz venni csak a fent említett esetben vennék.:DD

(#1390) Integra válasza #16741888 (#1376) üzenetére


Integra
titán

kb 2 hét alatt haza is lehetne vágni:) mármint a stilot.
170 lóval meg egy ilyen nehéz autónál nem nagyon lehet rallyzni, ajánlanék inkább egy régebbi mr2 turbot vagy 200sx-et:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1391) #16741888 válasza Integra (#1388) üzenetére


#16741888
törölt tag

V10 Superdieselt????:Y Mi az a diesel?:D

(#1392) Integra válasza #16741888 (#1389) üzenetére


Integra
titán

a 3 ajtós tényleg nem csúnya.
de a rallyzást csak akkor tudod vele megcsinálni ha az abarth motorját kihajítod a kukába és a fiat coupe turbo mociját belenyomod.
akkor viszont tényleg atom jól tudna menni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1393) Integra válasza #16741888 (#1391) üzenetére


Integra
titán

na az megy...
haversárcnak volt tuaregben ez a motor.
megállt, berakta hármasba és lepadlózta.
nagy élmény volt:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1394) #16741888 válasza Integra (#1390) üzenetére


#16741888
törölt tag

Igen pont arra a 2hétre venném:DD, tisztában vagyok én vele.;] Aztán mondom go to DUNA:DD

(#1395) #16741888 válasza Integra (#1393) üzenetére


#16741888
törölt tag

Na azért az autóért sem adnék 10-20on milliókat.:D

(#1396) Integra válasza #16741888 (#1395) üzenetére


Integra
titán

ha annyi pénzed van mint neki, hidd el, nem számít hogy naponta cserélgeted az ilyen drága autóid... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1397) #16741888 válasza Integra (#1392) üzenetére


#16741888
törölt tag

Igen csak mire így kész lennék,akkor még mindíg csak egy FIATom lesz:D addígra meg kapnék az árából egy RS2es Audit, vagy A4cabriót, használtan persze.:))

[Szerkesztve]

(#1398) Integra válasza #16741888 (#1397) üzenetére


Integra
titán

és az MTM-hez akkor még nem is toltad be... :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1399) Integra


Integra
titán

most nézem ezt az új punto kémfotót, és .... na jó nem folytatom inkább:)

ellenben ez a mazda suv tanulmány gép gyönyörűűűűű!!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1400) #16741888 válasza Integra (#1399) üzenetére


#16741888
törölt tag

Képeket linkeket plíz.:)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.